S)e Qeidóz Sou^ant .GRIEP? HEEM DIREKT EEN ANKERTJE' Gerekte realiteit en overdadige in Engels spel HoogTVpunten volgende week SCHAATSEN OM EUROPESE TITEL OP TV. 1 f: moord aan de bron i TELEVISIE [RADIO PAGINA 2 DB LEED8E COURANT VRUDAG 21 JANUARI 1966 Vanavond in de ether i Mammoet weer stap(je) verder M ET het indienen van hun over- voor hen die wel de stap naar het hoger onderwijs gaan zetten. we. dat de bewindslieden be- sloten hebben de mammoetwet ganjswet voor het voort- vanaf het schooljaar 1968 gelei- gezet onderwijs hebben minister Diepenhorst en staatssecretaris Grosheide de ..mammoet" een Rtapje verder laten marcheren. Een stapje en niet veel meer. Want eerst moet nu de volksvertegen woordiging bevorderen dat de wet tijdig over de eindstreep komt, waarna vervolgens de taak is aan de schoolbesturen om van de „mammoet" een echt levend dier te maken. Wat dit betreft drukt trouwens nog op de schouders van de onder- wijsautoriteiten de niet zo lichte plicht om op enkele belangrijke punten we denken bijvoorbeeld aan de eindexamens en in het financiële vlak de voorzieningen te treffen die nodig zijn om van goede voornemens concrete resul taten te maken. De overgangswet is feitelijk een baaierd van kleinigheden, die stuk voor stuk van belang zijn, maar die onderwijskundig gezien toch culmineren in de reorganisatie van het middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs. Nu meer bekend geworden is over richting en in houd van het h.a.v.o.-onderwijs. geloven we dat dit schooltype met goede kans van slagen van start is gegaan; de wijzigingen in de gymnasiale opleiding en de omzet ting van h.b.s. in atheneum bieden eveneens op verschillende punten perspectief. DAT de laatste typen betreft typen die dus echt bedoeld zijn als voorbereidend wetenschap pelijk onderwijs moet men alleen twee zaken niet verwarren. Gymnasium, lyceum en atheneum dienen weliswaar afgestemd te worden op jongens en meisjes die van plan zijn verder te studeren, doch er moet en qua opzet en qua propagering ruime gelegenheid blijven ook op die scholen een studie te voltooien zonder de na drukkelijke bedoeling om straks aan universiteit of hogeschool verder te gaan. Natuurlijk zal het scheppen van de h.a.v.o.-school tot gevolg heb ben, dat sommige leerlingen die (zonder mammoet) op gymnasium of h.b.sr terecht waren gekomen, nu een onderwijs gaan volgen dat meer op hun aanleg afgestemd is. Maar het zou een zeer ongezonde ontwikkeling worden, wanneer straks h.a.v.o. hoofdzaak gaat worden en gymnasium plus athe neum in de uitzonderingspositie komen te verkeren. Immers, ook de puur vormende waarden van deze onderwijstypen mogen niet onderschat worden, vooral niet wanneer Nederland, wat verschillende vakken betreft, erin zou weten te slagen betere examennormen en examenvormen te scheppen. Iets wat we trouwens ook dringend noodzakelijk vinden delijk te laten ingaan. Hadden ze anders besloten, de chaos zou niet te overzien zijn. omdat dan reeds nu en niet bij wijze van experiment maar als dwingende noodzaak, alles overhoop gehaald had moeten worden. Vanzelfsprekend is ook, dat de bewindslieden vurig hopen dat de bevoegde autoriteiten (schoolbe sturen en in de praktijk dus ook de schoolleidingen) terzake van de nieuwe mogelijkheden geen mini malistische instelling zullen heb ben. Dan zou de „mammoet" inderdaad een geraamte blijven en de voor maatschappij en jonge generatie nodige onderwijsverbete ringen uitblijven. Maar voorzichtigheid is nog iets anders dan een minimalistische instelling. Wanneer bijvoorbeeld de differentiatiemogelijkheden niet op verstandige wijze worden ont plooid, doemt tegelijkertijd het spook van de noodzaak om weer spoedig te moeten terugdraaien op en heeft men kostelijke kansen verspeeld. Bijzonder genoten van het t.v.-spel „Zon der vaste verblijfplaat»" hebben we niet. Vertaler Jaap van de Merwe bleek de aaylklanten een fikse ruige taal te heb ben meegegeven, maar dit was niet vol doende om op het t.v.-scherm gedurende ruim een uur een boelende voorstelling aan oog en oor te laten voorbijtrekken. Het stuk was gerekt, teveel opgevuld door moeizaam opgebracht „stil" spel van Rien van Nunen (in een serieuze Stief- beencreatie).. Broes Hartman. Peter Aryans en Wlm de Haas (het meest Imponerend). Het moet auteur Clive Eicton in deze eersteling van hem te doen zijn geweest om sfeer, doch deze is beperkt gebleven tot een niet tot de psychologische kem doordringende reali teit. Proef met grotere verantwoordelijkheid voor werknemer DEN HAAG (ANP) Naar aanlei ding van het feit, dat het verbond van protestants-christelijke werkgevers in Nederland in 1968 vijftig jaar zal be staan, heeft het bestuur van dit ver bond besloten een experimenteel on derzoek gedurende enige jaren het jubileum van het verbond in rapport verschijnen. Het onderzoek gaat uit van twee ver onderstellingen, die ook op hun juist heid zullen worden getoetst en wel dat veel werknemers in het algemeen te weinig verantwoordelijkheid zouden dragen in hun dagelijkse arbeid en dat WAAROM is het bepaald ook een ondernemingen te doen dienen van het onderwijs-1 antwoordeiijkheid belang, wanneer de bevoegde auto riteiten de mogelijkheid van een vijfdaagse schoolweek voor het voortgezet onderwijs met zorg vuldigheid blijven aanpakken. Men kan bijvoorbeeld uit sociale overwegingen wel snel beves tigend beslissen en zich voornemen na die beslissing het beste ervan te maken, maar de voorlopige tabellen die bij de memorie van mede daardoor verschijnselen toelichting zijn gevoegd, wijzen J- wel uit dat voor bepaalde school typen dan toch drastische veran deringen nodig zijn. Wel is een dwingende eis. dat terzake dienende beslissingen ge nomen worden vóór de belangrijke start in 1968 plaats vindt. Want anders blijft men reorganiseren. Uit dien hoofde voelen we ook wel iets voor de opmerking van staats secretaris Grosheide, dat men voorzichtig moet zijn met een drastisch wijzigen van plannen zoals die nu voor het brugjaar als overgang van lager naar voort gezet onderwijs zijn opgezet. Mén kan die brugklasse de rust om zich te ontplooien gunnen, terwijl men intussen door gaat met het zoeken naar nog betere middelen. de de werknemer in ANTENNE maar het was toch mogelijk om vast te stellen, dat ANWB-docent C. van Dijkhuizen begrijpelijk èn aangenaam les geeft, vooral als na een paar uit zendingen de cursisten thuis met hem en het onderwerp vertrouwd zullen zijn. We hebben het voorrecht gehad deze docent pereoonlljk mee te maken In ..Pech onderweg" en constateerden later, dat zelfs in onze van fille techniek ge speende brein waardevolle en praktische adviezen waren blijven hangen. „Intertel" bleek het optreden van het Concertgebouworkest o.l.v Bernard Hal- tink auditief en visueel loffelijk te heb ben vastgelegd, zodat de oomposities van Ludwig van Beethoven en Maurice Ravel aangenaam In de oren klonken. Het verschijnen van mr. Stikker ln de actualiteitenrubriek „Attentie" was een verrassing. v.d.Vk. Nederlaag voor Ital. regering ROME (Rtr) Bij de stemming ln de Kamer vin Afgevaardigden over *n wetsontwerp, dat de stichting van in die re, ondernemingen ml In deze ji- f«Sering gi.tez.vond een neder- ren meer verantwoordelijkheid worden laag geleden- gegeven. De resultaten van dat experl- i Het door de regering Ingediende mentele onderzoek zullen bij de viering ge brek aan arbeidsvreugde, minder goe de verhoudingen en onbevredigende ont wikkeling der produktlviteit het gevolg zouden zijn. Het onderzoek zal worden verricht door het sociaal-wetenschappelijk bu reau van de vrije universiteit te Amster dam onder leiding van prof. dr. H. J. van Zuthem, hoogleraar aan die uni versiteit en chef der afdeling sociale re search van de AKU te Arnhem. wetsontwerp werd met 250 tegen 221 stemmen verworpen. De vertrouwens kwestie was niet gesteld en de regering hoeft niet automatisch af te treden. Men verwacht dat premier Aldo Mo- ro met zijn ministers overleg zal plegen om uit te maken of de regering al dan niet zal aftreden. De r-gering, een coa litie van christen-democraten, socialis ten. sociaal-democraten en republikei nen, is anderhalf jaar aan het bewind. De kunstschilder J. «J. Gestel te Heem stede is op 8l-jarige leeftijd overleden. Voor het archief van Rotterdam heeft hij na het bombardement van 1940 ir.et zijn leerlingen tekeningen gemaakt Als schilder werd de heer Gestel bekend door zijn Hollandse landschap pen, door zijn Italiaanse catacomben en Etruskische graftomben. ZONDAG Nederland I: 21.40 Stadhuis op stelten. Eerste aflevering van vierde serie. Nederland II 20.30 Hollywood a go go. beat en rock. MAANDAG Nederland I: 21.00—22.35 „De drie waarheden". Franse speelfilm. Nederland II 20.30 Sur un air de Paris. Mouloudje. DINSDAO Nederland I: 21.20 „Melissa" le afl. misdaad mysterie door Francis Durbridge. WOENSDAG Nederland I: 21.15 Randfiguren. Gewijd aan Georges Brassens. Nederland II 20.45 Konings gambiet. Koningsdrama naar William Shakespeare. DONDERDAG Nederland I 21.20 Een brief van de generaal, t.v.-spel met o.a. Vera Boudam en Gijsbert Tersteeg. VRIJDAG Nederland I: 21.20 ..Zeg maar Jacco". Jaoco van Renesse met Jenny Areau en Freddy Albeck. Nederland II 21.45 Koning klant. Voor en over consumenten ZATERDAG Nederland I: 20.20 Willy en Willeke. Voor de laatste maal in dit seiaoen. 22.00 ..Melissa". Deel II van mis daadmysterie door Francis Dur bridge Scene uif „Alleen i .en komisch programma met Piet Muijselaar en Willy Walden. (Nederland I, 0.45). ..Alleen voor U" met pianist Peter Neró heide trouwens in dit verband naar het middel van proeven bin nen een experimentenwet gewezen. Mits op verantwoorde schaal toe- j gepast en binnen noodzakelijke begrenzing zouden we trouwens voorstander zijn van nog meer experimenten. In de eerste plaats terzake van de examenpraktijk Maar dat is een detail waarover we al eerder geschreven hebben. Woningbouw in afgelopen jaar ■-GRAVENZANDE In 1965 kreeg 's-Gravenxande toegewezen 118 wonin gen, en per 1 januari 1966 waren er nog 199 woningzoekenden. In 1965 kwamen In een handomdraai Oplossing van glsterer HOR.: 1 moed. slap 2 3. »i, lea. on 4 Ier. b( 6. min. sap. 7. ed, dra. albe lila. VERT.: 1. mast. mede 2 olie. idee. 3. eb. ren ran. 4 del. dis. 5. enter. 6 sla. abt. 7. li. bas. aa. 8. aloe, arak. 0. pand pest. 130 woningen gereed terwijl nog gebouw wordt aan 118 woningen. De toegewezen huizen werden als volgt verdeeld: bewoners krot- en nood woningen 19. Opheffing samenwonen 8. Bejaarden 5. Woningruil, 8. Eigenaars. 42. Huwelijkskandidaten, 18. Kleinbe- huisden 18. Nog nodig voor verkochte woningen 18. Nood - en krotwoningen 26. Klein- behuisden 72. Huwelijkskandidaten 67. Buiten de gemeente wonende werkne mers 16. In 1965 werden 15 woningen on bewoonbaar verklaard. Acht winkels en 22 flats kwamen ge reed aan het Graaf Florlsplein. Tevens een kantoorgebouw en een opslagloods. Ook het noodjeugdgebouw van de ge reformeerde kerk zag in 1965 zijn vol tooiing. Per 1 januari werd nog gewerkt aan het bankgebouw van de Westlandae Spaar- en Hulpbank aan de Gasthuis laan. de PTT-centrale, mr. Schokking- straat en de algehele restauratie van de gereformeerde Noorderkerk. In het kader van de Europese schaatskam pioenschappen worden morgenmiddag ln Deventer de 500 en de 5000 meter ver reden. Zondagmiddag volgen dan de 1500 en de 10.000 meter. Hieronder een kort overzicht van de tilden. waarop radio en televisie aandacht aan dit gebeuren besteden: TELEVISIE: Zaterdag: Nederland I (13.5517.55); zondag: Nederland I (12.55—17.30). RADIO: Vanavond ie tussen 22.40 en 22.50 uur in het VA RA-programma een voorbeschouwing. Ook hoort men de re sultaten van de loting voor de 500 en 5000 meter. Zaterdagmorgen circa 11.30 uur in het KRO-programma een uitzending met mededelingen over de rechtstreekse reportages ln de middag. Tussen 14.00 en 18 00 uur is er doorlopend verbinding met Deventer Het KRO-programma zal dan onderbroken worden voor een recht streeks verslag van de belangrijkste rit ten op de 500 en 5000 meter. Tussen 19.30 en 19.40 uur in het KRO-pro- gramma een nabeschouwing, met het re sultaat van de loting voor de 1500 me- -ondag 13.00 tot 18.30 uur eveneens recht streekse verbinding Deventer—Hilver sum. Tussen 13.20 en 14.30 uur zijn in het AVRO-programma reportages over de 1500 meter Tussen 14.45 en 16.30 uur in het KRO-programma directe versla gen over de 10.000 meter. Deze repor tages worden vervolgd in het AVRO- programma tussen 16 30 en 17.00 uur Tenlotte in het VARA-programma tus sen 18.05 en 18.30 uur een nabeschou wing. In aamenwerking met René SleeswQk Produktaes brengt de A.V.R.O.-t.v. vanavond weer bijna een uur lang een show rond en door het komische duo Mujjselaar-Walden. die het vak van de entertainment binnenkwamen als Snip en Snap. Evenals in het vorige seizoen hebben zij zelf een keuze 4 gemaakt ujt hun omvangrijke repertoire van de afgelopen 28 jaar. Naast de „hoofdschotel" treden nog op Teddy Scholten, die na haar taak als J gastvrouw, een ode zal brengen aan de grote cabaretier Maurice Chevalier; Aase Rasmussen; Wim en Dick Wama. die ook weer de nodige kolder zullen uithalen: en The Garden Singers and Dancers. Als spei ale attraktie zal if Peter Nero, de befaamde Amerikaanse pianist, verschijnen. Regie: Theo Ordeman. (Nederland I, 20.45). ..Bezauberndes Frauleinoperette De, op 73-jarige leeftijd over- leden, componist Ralph Benatz- ky schreef veertig jaar lang J gemiddeld een operette per jaar. Dat is een prestatie, die slechts door weinigen werd of wordt i geëvenaard. Hoewel produktivitejt over het algemeen niets zegt omtrent de kwaliteit, waren deze beide in Benatzky ruimschoots aanwezig. Zijn oeuvre ir kan verdeeld worden in „gewone" operettes, revueoperettes, muzikale blijspelen en een enkele opera. Van z(jn revueoperettes is „lm weissen Rösal" J waardoor het genre weer een algemeen begrip werd, wel het bekendste. Vanavond wordt zijn bekend muzikale blijspel „Bezauberndes Frftulein" J i uitgevoerd door onder anderen/Monika Dahlberg en George Thomalla. (Nederland n, 20.30). i „Showschouw" met Arthur Schwarz Hoewel Arthur Schwarz reeds vanaf 1929 in de show-business „zit", wordt zijn naam altijd slechts met kleine letters op de affiches aangegeven.Hij is namelijk maar een bescheiden componist, die slechts met z(jn „Body and Soul" internationaal bekend J werd. Hij organiseerde kleine shows, waar sterren als Fred Astair en Clifton Webb graag in optraden. Een grote hoogte bereikte hij echter nooit. Schwarz J gelooft niet in uitbundig en groots opgezette spektakels, waardoor hQ ln zijn i, tweede „grote" show zelfs de draak stak met die opgepoetste „lawaa-imakerij". Vanavond wordt deze componist ln „Showschouw" belicht. (Hilversum I, 21.20). ■HMNHHHHii Deze charmante dame us een glimlach waard, maar het gaat toch om een hoogst ernstige taak: wat te doen met statiegeldloze flessen? Ze nemen te veel plaats in in de vuilnisbak. Daarom is deze flessekraker uitgevonden: fles erin. dop erop geschroefd, flinke klap op den pen en u vindt nog slechts een handvol scherven. A door ngaio marsh 37 „Het weer wordt beter," hoorde hij de stem van Coombe boven het sissen van het spek in de pan „De mensen hier denken dat het weer meestal bij eb omslaat Maar daar klopt niets van." „Het water staat nu heel laag." ,Ja." zei Coombe. „Dood tij." En teger. de tijd dat ze ontbeten hadden, regende het niet meer. Alleyn belde zijn vrouw op en zei dat hij tegen het avondeten thuis zou zijn. Hij zet te zijn koffer in zijn wagen en omdat het nog te vroeg was om miss Emily te halen, besloot hij nu het toch laag water was, over de dam naai Wally'z Weg te wandelen en vandaar langa het voetpad naar het hotel. Hij wilde de bron nog eens zien. Coombe die van plan was te gaan vissen, zei dat hij tot aan de steiger zou meegaan. Tot zover gingen ze met de auto en daar liet Alleyn de wa gen bij de ander achter. Als hij met miss Emlly en haar bagage zou teruggaan, zouden ze de boot nemen Toen hij het Eiland bereikte, luidde de klok van mr. Caratalrs' kerk op het vasteland voor de dienst van negen uur. Wally's Weg was bezaaid met de sporen van het feest van de vorige dag: papiertjes en ijswafels, lege sigarettendoosjes en hier en daar ook een le ge fles. Hij vroeg zich af wie die rommel alle maal moest opruimen. Het was een steile weg. maar hij zette er de pas ln. en toen hij de top van de heuvel bereikt had, hoorde hij nog altijd de kerkklok luiden. Hij liep naar de omheining en keek door het gaas naar de bron. Op de rotsrand erboven lag, ge opend en op zijn kant, een grote zwarte paraplu. Het was een van die ogenblikken die tijdeloos schijnen en iemand tegelijk fysiek en psychisch even diep treffen. Hij keek naar de opborrelennde poel onder de rotswand. Iets zwarts, dat half op geblazen scheen, zwol en zakte weer ineen onder de werking van de opborrelende bron. Het natte oppervlak glinsterde in de zon. De klok luidde niet meer en hoog in lucht zong triomfantelijk een leeuwerik. Hij moest door het draaihek. De kleine automaat zat in een afsluiting van prik keldraad waaraan een hangslot hing dat open was. HIJ had geen muntje. Even dacht hij eraan om een steen te gebruiken als hij er een kon vinden, of het hek van ijzergaas met geweld open te trappen, maar hij keek naar het mechanisme van de automaat en zocht met vingers die ijskoud waren, in zijn zakken. Een halve kroon" Nee. Een tweeschilling stuk? Toen hij dat in sleuf duwde, zag hij een gedrukte kaart die aan het gaas verbonden was ..Waarschuwing!" stond erop en het was getekend met Emily Pil de." Het muntstuk zat klem. Hij nam een steen, gooi de die tegen het slot en rukte aan de hendel. Er klonk een klik. Hij was erdoorheen en rende naar de bron. Ze lag met haar gezicht ln de poel. maar een paar centimeter onder het water, haar hoofd bijna aan de ranc van de waterval. Haar dunne haar. dat naar voren was gevallen, bewoog op de golvingen van het water. Het gat in haar hoofd bloedde niet meer, maar was een duidelijk gapende wond Voordat hij het lijk had omgedraaid, wist hij welk gezicht hij zou zien. Het was dat van Elspeth Cost. Toen hij er absoluut zeker van was dat hij alle hoop kon opgeven, liep hij het voetpad op. Bene den aan de andere kant van de dam zag hij Coom be die ir. zijn hemdsmouwen en met zijn pijp in de mond op de steiger zat te vissen. Hij keek op, zag Alleyn. zwaaide en kwam toen overeind. Alleyn wenkte hem, gejaagd en dringend, dat hij naar hei hotel moest komen. Coombe die zag, hoe vlug hii liep, zette er zelf ook de pas ln de steiger over en langs de dam. Hij hijgde toen hij de bo venste treden van de trap naar het hotel had be reikt Toen Alleyn hem verteld had wat er was gebeurd kon hij het nauwelijks geloven en vloek te binnensmonds „Ik zal naar het hotel gaan en een van die ver vloekt* munten zien te krijgen", zei Alleyn. „Ik moest het hek natuurlijk weer sluiten. En ik zal miss Pride moeten waarschuwen. Daar na konr Ik weer bij u terug. Wie is uw politledok- ter?' „Mame". „Juist' In de hall was niemand. Hij liep naar het bureau in de receptie zocht In de laden, nam toen een handvol muntjes. Hij keek naar het schakelbord, brach* de Juiste verbinding tot stand en nam de hoorn van de haak. Tot zijn verbazing zag hij dat zijn hand beefde. Het leek een eeuwigheid voor dat hij miss Emily aan het toestel kreeg. Hij zei: „Miss Emlly? Hier met Roderick. Het spijt me ontzettend, maar er is een ongeluk gebeurd en ze hebben me hier nodlg.Zou u het erg verve lend vinden als we ons vertrek uitstelden? De kom later wel bij u om u alles te vertellen". „Maar natuulljk niet", hoorde hij de kordate stem van miss Emlly. „Ik weet me wel bezig te houden. Dt wil Je geen last bezorgen". (Wordt vervolgd) Nap de Klyn en Rudolf Jansen Met zijn nieuwe partner Rudolf Jansen heeft Nap de Klijn donderdag een sonatenavond in Diligentia gegeven. Sonates van Locatelli, Stravinsky, Schu bert en César Franck vormden de inzet. Gespecialiseerd als hij zich heeft op de kamermuziek is zo'n sonatenavond voor Nap de Klijji stilistisch geen pro bleem. Hij verstaat de kunst om met kleine proportionele verschillen werelden van andere gevoelswaarden te scheppen en hij weet welke gevoelswereld bij de verschillende componisten past. Minder onberispelijk is het vioolspel van De Klijn als men het toetst op zijn technische merites. Op de stradivarius die sedert kort tot zijn beschikking is, produceert de violist el een prachtige toon, maar in snellere passages wordt die toon soms wankel en wanneer het tempo zeer rustig is, heeft Nap de Klijn moeite de toon „levend" te houden. Voor de hand ligt dan tevens zo'n beetje dat het vioolspel van De Klijn beter is in een sonate van Locatelli of Schubert, waar de muziek meer direct op de ongecompliceerde toonwerking steunt dan bijvoorbeeld het „Duo con certant", een opus van Stravinsky uit 1932, waar Nap de Klijn de indruk maakt de bezitter te zijn een prach tige auto die evenwel niet precies weet hoe hij ermee moet omgaan. Bij begeleider Rudolf Jansen was het omgekeerde het geval; die leek ons in Stravinsky meer op zijn gemak dan bij voorbeeld in de sonate van Locatelli. Na de pauze speelde het duo de lijvige, romantische sonate van Franck. Onze gewenste aanwezigheid op een ander concert was de oorzaak dat we daarover geen oordeel kunnen uitspreken. G.v.L Leden van de Haagse Kunstkring hou den van 22 Januari tot en met 10 februari in hun gebouw, Denneweg 64. Den Haag een expositie van hun wer ken, De opening wordt verricht door Theo Olof. 1 Hedenavond NEDERLAND I NTS: 19.00 Nws. J 19.01 Klaas Vaak. AVRO: 19 05 Licht muziekprogramma, 19.35 Televizler. NTS: 20 00 Journaal en weeroverzicht, AVRO: 20.20 Dierenrubriek. 20 45 Al- leen voor u. show. 21 40 Voor de vuist J weg. NTS: 22 40 Journaal. 22 45 Euro- pese schaatskampioenschappen Deven- ter NEDERLAND II - NTS: 20.00 Nws. KRO: 20 01 Indrukken voedseltoestand in de wereld. 20.30 Bezauberndes Fraulein. operette. NTS: 22.15 Jour- naai. sementsmuziek, 21.30 Jazz. 22.0o Nws BRUSSEL FRANS (4S4 ml - 18.30 Gram.. 20.00 Gram., 22.15 Jazz. NDR-WDR (309 m) 19.15 Opera. 23.15 Kamermuziek. 1.00 Gevar muziek. Zaterdag t Zaterdag NEDERLAND I - NTS: 1030 Teleac, 13 55 Schaatskampioenschappen. VARA plm. 17.30 Voor de kinderen. Hedenavond HILVERSUM I (402 nu - NCRV: J 18 00 Meisjeskoor. 18 20 Lichte muziek, 18.35 Klass. muziek. 18 55 praatje. 19 00 Nieuws, weeroverzicht. 1910 Radio- it krant, 19.30 Lezing. 19 50 Strijken- semble. 20.10 Prisma. 20 50 Gewijde muziek. 21.20 Show-Schouw. 22 20 Le lt zing, 22.30 Nieuws. 22 40 Kerk. zending 23 00 Gram.. 23 55 Nws HILVERSUM II (298 mi - VPRO: 18 00 Nieuws. 18 15 Praatje. 18 20 Po- litieke uitzending. 18.30 Jazzrondo. J 18 50 Kritisch commentaar, 19 00 Voor de oudere Jeugd, 19.30 literair pro- j gramma. 20 00 Nieuws. 20 05 In alle vriendschap, hoorspel. 20 35 Liederen. 20.45 Lezing. VARA: 2100 Omroep- orkest. 22 30 Nieuws. 22 40 Actual., o.a schaatskampioenschappen. 22 50 Gr J 23 45 Soc. nieuws in Esperanto, 23 55 ir Nieuws. RADIO VERONICA <298 m) - 18 00 Veronica s Jukebox. 19.00 Seven o'clock show, 20 00 Nashville Tennessee, cow- boy Gerard alweer" hoog re paard. *2100 Alaskaleidoscoop. 22 00 Spaans ir programma: 22 30 Jazz Journaal: 23.30 Alle remmen los: 1 00 Sluiting DRAADOMROEP (over de 4e Hjn. van 18.00—20.00 uuri Albert Lortzing: ..Der Waffenschmled''. komische opera in 3 bedrijven Kurt Bóhme. bas (Hans Stadingerl; Lotte Sch&dle. sopraan 1 Marie)Hermann Prey, bariton (Kilter Graf von Liebenau); Gerhard Unger. tenor (Georg); Fritz Ollendorf. bas iRitter Adelhof sua Schwabeni; Glsela Litz. mezzo-sopraan (Irmentraut) Liturgische kalender ZATERDAG. 22 Januari: Heilige Vincentlus en Anastasiu*. Rood. HILVERSUM I (402 m> KRO: 7.00 Nieuws. 710 Het levende woord, 7 15 Klass. muziek. 7.30 Nieuws, 7 32 Gewijde muziek. 7 55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.10 Djinn. (8 30 Nieuws. 9.35 J Waterstanden, 11.30 Voorbeschouwing schaatskampioenschappen). 12-00 An- gelus. 12.03 Country and Western, 12.24 Marktberichten. 12.27 Voor land- en tuinbouw, 12.30 Nieuws. 12.40 Gr„ J 12.45 Verkeerspraatje. 12.55 Gram.. 1315 Voor de tieners. 14.10 Musiceren- de dilettanten (Tussen 14.00 en 18.00 reportages schaatskampioenschappen) 14.30 Voor de kleuters, 14.40 Planoduo. 15 00 Gram-, 15.30 Frans-Nederlands programma, 16 00 Gev. muziek, 17.10 J Programma voor twintigers. 17 25 Gev. muziek. 18 20 Sportperiscoop. HILVERSUM II (298 m> - VARA: 7 00 Nieuws en ochtendgymn.. 7.23 J Gram. 7 30 Praatje. 7 35 Gram 8 00 Nieuws. 8 10 Gram 8.20 Wegwijs. 8 30 Gram., 9.15 Accordeonorkest. VPRO: 4. 9 40 Overdenking. 9.55 Praatje, VARA: 1000 ZO 135, (11 00 Nieuws). 12.15 Lezing, 12 27 Voor land- en tuinbouw, 12 30 Sportnieuws. 13 00 Nieuws, 13.10 VARA-varia, 13 15 Lichte muziek. 13.40 4 Uitlaat., 14.15 Radio Jazzclub, 14.55 Lezing. 1510 Gram-, 16.00 Nieuws, J 16.02 Gram.. 16 45 Vragenbeantwoor- ding. 17.00 Metropole-orkest, 17.30 Radlo-weekjournaal. HILVERSUM III (F.M-kanalen) NRU-AVRO: 9 00 Nieuws. 9 02 Soils- tenparade. 10 00 Nws 10 02 Gram., NRU-NCRV 11.00 Nieuws. 1102 Gr.* 12 00 Nieuws. 12 02 Gram.. 12 30 Gr voor tieners. 13 00 Nieuws. 13.02 Gev 4 muziek. 14 00 Nieuws. 14 02 Operettes enz.. 15 00 Nieuws. 15 02 Werken van J grote meesters. 15 30 Gram16.00 Nieuws. 16.02 Gram.. 17.00 Nieuws. 17 02 Sportshow RADIO VERONICA (192 ra) - Van J 8.00 tot 20 00 uur. vlak voor het hele uur: Nieuwsberichten - 7 00- 12 00 Opgeruimd programma (met o.a 9 00 4 Holl nieuwe. 9 45 Country- en Western- hits. 1000 Verzoekplatenprogr. v. d hulsvr 1115 The Dutch Swing Coll Band); 12.00 Red Band Toppers: 12 15 J Tv -favorieten. 12.30 Hits. 13 00 Teen- ager Muziek Express. 1400 Nederl Top 40. 16 00 De Suhandlshow. 16.30 4 Platenpalet. 16 45 Gram. muziek. 17.00 Favorieten festival: programma v. d. hele familie; 17 30 Teenbeatclub. BRUSSEL NED. (324 m) 12.03 Film- kroniek. 13.20 Amus. muziek. 14.03 Mary Po pp ine. musical. 16.03 Lichte muziek.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2