INTENSIEF ONDERZOEK NAAR KINDERMOORDEN HoogTVpunten volgende week Standwerkers-1 mentaliteit moord aan de br@n PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 14 JANUARI 1966 S)a Ccidóe Sou/tant Voor kiezers inzet bijzaak WEE maanden vóór de provin ciale verkiezingen staat de temperatuur bij degenen, die straks naar de stembus geroepen zullen worden, nog op nul. Behalve partij-instanties en kandidaten interesseren maar bitter weinig Nederlanders zich voor de samen stelling der Provinciale Staten 't provinciale verkiezingsprogram is even onbekend als de kleine lettertjes op de achterkant van een verzekeringspolis en ook het argument dat de Provinciale Sta ten toch beslissen over de politieke samenstelling van de Eerste Kamer maakt amper indruk. Over een paar weken komen ongetwijfeld weer de artikelen en de speeches op gang waarin be toogd zal worden, dat er bij pro vinciale verkiezingen toch ook echt wel belangrijke zaken aan de orde worden gesteld. Maar, alle talent en inspanning ten spijt, de samen stelling van de Provinciale Staten blijft als inzet voor de kiezer bij zaak. De gemeente en het daar gevoerde beleid zegt hem soms nog wel iets; provinciale gemeen- schapsgevoelens vindt de Neder lander hoogstens in Limburg, Friesland en Zeeland en die gevoe lens zijn dan meestal nog van a-politieke aard. DVAROM begrijpen we dat dr. L. Albering de secretaris van de K.V.P. in zijn beschou wing over de Statenverkiezing in het maandblad van zijn partij pleit voor de belangen van een goed provinciaal program en daar naast aanspoort om het nationaal- politiek belang van de komende verkiezingen niet te onderschatten. Het is bijna drie jaar geleden dat een meerderheid van de kiezers zijn tevredenheid betuigde over het beleid van partijen die het door prof. De Quay geleide kabinet hadden gesteund. Bijna een jaar geleden is het. dat het groeiend onbehagen van de K.V.P. en de anti-revolutionairen in de liberale hobby's de crisis veroorzaakte, die tot een geheel andere regerings structuur leidde. Vele ingrediënten zijn dus be schikbaar voor een pikant gerecht, wanneer men erin zou slagen de kiezers op te wekken om van de Statenverkiezingen 'n tussentijdse balans te maken voor de nationale politiek. EXTRA boeiend kan deze kracht meting dan worden door de deelname vanwege de verlaging der kiesgerechtigde leeftijd van maar liefst zes jaargangen jonge kiezers. Hun bijdrage aan de stem bus kan voor verrassingen zorgen, vooral wanneer de inzet inderdaad het oordeel over het algemeen beleid der verschillende politieke partijen worden zou. Iets waarvoor wij met alle respect voor de provinciale bestu ren op dit ogenblik wel iets kunnen voelen. Migratie blijft probleem VOOR het verschijnsel van gastarbei ders, die in de meeste EEG-landen helpen het tekort aan werkkrachten op te vangen, is het een groot goed, dat de Europese Commissie een wakend oog houdt over hun sociale positie. Natio naal worden soms de beste voornemens gemaakt, maar wanneer het lot van de gastarbeiders een kwestie wordt van kiezen of delen, dan blijkt het hemd toch meestal nader te zijn dan de rok. Getuige bijvoorbeeld de eerste revan che van sommigen na het sluiten van enkele Nederlandse ondernemingen. Antwoorden op haar aanbevelings brief aan de zes regeringen hebben de Europese Commissie geleerd, dat over al bedrijfsleven en overheid hun best doen om de gastarbeiders sociaal en maatschappelijk goed te verzorgen. Maar soms blijven de aanpassingspro blemen groot, terwijl de hulsvesting op vele plaatsen de bron is van vrijwel alle moeilijkheden. In Nederland kan de burgerij daarvan meepraten; in Duitsland, België en Frankrijk (waar het aantal buitenlandse arbeiders zowel absoluut als procentueel de naar Neder land getrokken mannen vele malen overtreft) is het niet veel beter of nog slechter. Dat de migratie na tien Jaar Europe se integratie nog altijd een probleem is. zit hem meestal in de huisvesting en de factoren die haar sterk beïnvloeden. Zo bijvoorbeeld de plannen van de gastar beiders op wat langere termijn. Willen ze zich in het land waarheen ze trokken blijvend vestigen? Dan kan via huis vesting en gezinshereniging op wat klei nere schaal in Europa zich het ver schijnsel herhalen van de eenheid in verscheidenheid der Amerikaanse be volking van de vorige eeuw. Blijft het de vurigste wens der gastarbeiders om. als ze daartoe economisch de kans krij gen. toch weer te repatriëren, dan kan men van het ontvangende land moeilijk verwachten dat op huisvestingsgebied de gasten nog een streepje voor geeft op de eigen woningzoekenden. Voorlopig is de Europese Commissie tot de conclusie gekomen, dat op alle niveaus er bij alle partijen betere voor lichting over de migratie, haar perspec tief en haar problemen noodzakelijk is. Maar aan de voorlichting móet ge paard gaan een onderzoek naar de uit eindelijke "mogelijkheden* tfhff' ae migra tie en naar de bedoelingen van de gast arbeiders. Anders bouwt men nu op ver onderstellingen die straks misschien bijvoorbeeld als de conjunctuur onver hoopt mocht omslaan tot teleurstel lingen, misschien wel tot kleine dra ma's zullen leiden. ZONDAG Nederland I: 20 30 Memorandum van een dokter „Vroeg of laat". Nederland II: 20.30 De erf genaam. western. MAANDAG - Nederland I: 20.35 De zomer van de zeven tiende pop. speelfilm met Er- nest Borgnine. DINSDAG Nederland I: 20.55 Z-cars. Eerste aflevering van nieuwe serie politiefilms. Nederland II: 20.45 Eén op tien. Lichamelijke conditie van de bejaarden. WOENSDAG Nederland I 20.50 Piste, vanuit Treslong. Hillegom. DONDERDAG Neder land II: 20.20 Zonder vaste verblijfplaats, t.v.-spei met o.a Rien van Nunen; 21.45 Het Concertgebouworkest o.l.v. Ber nard Haitink Nederland II: 21.45 Kinderen of niet? Over de voortplanting van de mens. VRIJDAG - Nederland I: 20.45 „Alleen voor u", show met Willy Walden en Piet Muyse- laar; 21.40 Voor de vuist weg met Willem Du.vs. ZATERDAG - Nederland I 21.20 Straatje om met Dorus Tom Manders terug; 22.00 Mies en-scène, met Mies Bouwman Dr. Jos Wouters jurylid voor Urugayaanse muziekprijsvraag AMSTERDAM (A.N.P.). Dr. Jos Wouters, voorzitter van de Stichting Donemus en hoofd van de afdeling muziek vau de Wereldomroep, is door het symfonieorkest „Sodre" uit Uruguay uitverkoren om zitting te nemen in een internationale jury voor de Latijns- Amerikaansp componistenprijsvraag. De andere juryleden zijn: Adrian Copland uit de V.S. en prof. Boris Blacher uit Berlijn. De dirigent van ..Sodre", tevens offi cieel vertegenwoordiger van de Uru- uayse staatsradio, brengt op het ogenblik een bezoek aan Amsterdam dr. Wouters de zeventien ingezonden partituren ter beoordeling voor te leggen. Deze werken zullen van 1 tot 1,9 maart wprdep uitgevoerd pp het festival ae Musica Latino-Americana in Montevideo. In Zuid-Amerika heeft men kennis kunnen maken met de muziek van Nederlandse componisten, doordat de Wereldomroep veel transcriptieprogram- ria's van Nederlandse muziek aan Sodre" heeft toegezonden. Britse politie vindt stoflelijke resten CONNOCK, (L.P.I.). - In het Brits* plaatsje Cannock en zijn omgeving wordt momenteel een grootscheepse speurtocht georganiseerd naar de moordenaar van 'n klein meisje waarover het stoffelijk over schot woensdagavond werd gevonden in Informatieboekje kamerhuurders DEN HAAG Minister Bogaers van Volkshuisvesting is van plan een ge schrift uit te geven, dat in het bijzon der betrekking heeft op de rechten en verplichtingen van kamerhuurders. In antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Brandsma (PvdA) zegt de minister, dat kamerbe woners wat hun huren betreft nu al te recht kunnen bij de huuradviescommis sies. Zij maken echter meestal niet van die mogelijkheid gebruik, omdat zij verstoring van de onderlinge verhou dingen in hun woning vrezen. Het is niet bekend, hoeveel inwonen de alleenstaanden er in Nederland zijn, omdat „kostgangers" voor de statistie ken erkend worden tot de huishoudens te behoren. De overige alleenstaanden omvatten rond 125.000 personen (52.000 mannen en 73.000 vrouwen). Ruwweg bepaald, betaalde in 1964 35 procent van hen minder dan 500 gulden huur per jaar. 52 procent tussen de 500 en 1000 gulden en 13 procent nog meer. Nieuwe DAF op expositie Brussel fVan onze correspondent) BRUSSEL. Op de autosalon te Brus sel. deze week geopend. Is de DAF ver schenen met een nieuwe Daffodil de Luxe welke de aanvoeging ..S" heeft gekregen De wagen heeft een zwaardere vario- matic en een speciale carburateur. De nieuwe DAF kan een top bereiken van 118 km per uur. De prijs van de wagen, die in maart van de band zal komen In een beperkt aantal, zal ƒ6095.— bedragen I Aan de ouders van Diane Tift, een 5- jarig inwoonstertje van het nabijkelegen Blo.xwich dat twee weken geleder, is ver dwenen. is gevraagd of zij het lichaam kunnen identificeren als dat van hun dochtertje. Diane werd voor het laatst gezien op 30 december van het vorig jaar. Zij was toen van de woning van haar grootmoeder op weg naar haar eigen huis. 365 meter verder De politie is nog bezig de doods oorzaak vast te stellen. In het gebied van Cannock is ook Margaret Reynolds ver mist een 6-jarig meisje dat op 8 septem ber was verdwenen uit haar woonplaats. Aston. Birmingham. De politie heeft het stoffelijk overschot van een tweede kind gevonden in een greppel nabij Bloxwich. Het heeft daar aanzienlijke tijd gelegen Evenals het woensdagavond gevond enlichaam betrof het blijkbaar een meisje van tussen de vijf en tien jaar Totdat de lichamen zijn geïdentificeerd neemt men aan dat de doden Diane Tift en Margaret Reynolds den ligt op slechts 80 kilometer afstand van de Pennine Moors, een woest veenge bied nabij Hyde, waar honderden politie mannen en militairen eind verleden jaar hebben gezocht naar de lichamen van een aantal vermiste kinderen Tegen de ver dachten in de ..zaak van de veenmorden". Ian Brady (27). een kantoorbediende, en zijn vriendin. Esther My ra Hind ley (23) zal waarschijnlijk in april een proces worden gevoerd. Veiligverkeerswedstrijd DEN HAAG (ANP) Alle Nederland se school- en padvindersbladen kunnen van 15 januari tot 15 maart hun krach ten meten in een landelijke wedstrijd, die onder meer tot doel heeft de jeugd te interesseren voor de problemen van de verkeersonveiligheid. De prijsuitreiking zal plaats vinden op de AVRO- jeugddag van 12 april in de AVRO-stu- dio en worden uitgezonden). Adres wed strijd-secretariaat: per adres ..De Ne derlandse padvinders" Zeestraat 76, Den Haag. telefoon: 070-635900). zijn. De plek waar de lijken werden gevon- Jacky Kennedy hoort bij best geklede dames O NEW-YORK (l'PI) De modewe reld heeft mevrouw Jacqueline Kennedy- en dame Margot Fonteyn gekozen tot de best-geklede vrouwen ter wereld in het jaar 1965. Tot de twaalf best geklede vrouwen behoorden in het afgelopen jaar ook prinses Paola van België en prinses Alexandra van Kent. Sedert 1961 heeft mevrouw Kennedy behalve in '63 toen zij ln de rouw was en derhalve niet in de beoordeling werd betrokken steeds aan het hoofd van erelijst geprijkt. Mevrouw Kennedy mag zich nu rekenen tot degenen die het walhalla der welgekozen kleding zijn binnengetreden hetgeen betekent dat zij nu is toegevoegd aan de lijst van vrouwen die de toon aangeven op het ge bied van de wereldmode en niet meer be hoeven mee te dingen naar de jaarlijkse eretitel. De hertogin van Windsor- en prinses Gracia van Monaco behoorden al tot deze goed geklede elite. Prinses Paola eindigde dit jaar op de twaalfde plaats, nog 88 kandidaten ach ter zich latend. Opera-workshop in Amsterdam AMSTERDAM (A.N.P). De Amerikaanse operatenor Leonardo del Ferro, die sinds drie jaar met zjjn Nederlandse vrouw in ons land woont, heeft, tezamen met de heer B. Bluhm (zakelijk leider), een „operaworkshop" opgericht onder de naam Amsterdamse Opera Studio. Doel is vocalisten op te leiden om zich op het toneel het operarepertoire eigen te maken De A.O.S. is voorlopig ondergebracht in gebouw „De Lange Pier" in de Govert Flinckstraat te Amsterdam, waar van maandagavond 17 januari af de eerste audities zullen worden gehouden. De bedoeling is, dat er. na studie binnen de workshop, uitvoeringen zullen worden gegeven, waarbjj het publiek vrjje toegang krijgt. In de Haagse Kunstkring, Denneweg 64. wordt zondagavond 23 januari een recital gegeven door Goveit Jurriaan- 80. fluit en Ton Hartsuiker, piano. Zij zullen werken spelen van Louis An- driessen. Otto Ketting. Kees van Baa- ren, Misja Mengelberg en Jaap Ge- jjpua|i:>j aipsiS-nun IEKDAG 15 lanuari: Heilige Paulus eer 'e kluizenaar C»e dachten is van de Heilige Mau rus. Wit. ANTENNE Immmm Vanavond in de ether DE AVRO toont soms een standwerkers- mentaliteit als het erom gaat eigen J produkten aan te prijzen. Neem dat optreden van Peter Nero gisteravond. J Elke AVRO-uilzendavond de laatste dagen werd ons van het scherm toe- J geschreeuwd dat dit een superevene- ment zonder weerga zou worden. Het kon bijna niet anders of na deze al te luidruchtige reclame moest het op- treden zelf een anti-climax vormen. Dat ligt niet aan Peter Nero. Hij is in eigen genre inderdaad een bekwaam pianist, al leek ons zijn vingervlugge toetsenbereik toch meer op een maniertje te berusten dan op J een eigen persoonlijkheid als van b.v. een Victor Borge Zijn conference- flitsen waren ook niet bepaald over- rompelend. Maar de man moest spelen tegen een té grote publiciteit-vooraf en onze Verwachtingen waren daardoor wellicht te hoog gespannen. De bege- leiding van het Cosmopolitain Orkest o.l.v. Jos Cleber was uitstekend overi- J gens. Nare K.R.O.-gids Uitzonderingshalve kregen we op deze AVRO-donderdag tóch nog een t.v - spel te zien. De psychologische thriller ..Wijlen Edwina Black" werd ln deze Duitse produktie uitnemend gespeeld en behalve psychologische diepgraverij was er bepaald ook wel sprake van een spanningselement. Behalve dan wanneer men zo dom was geweest vooraf de KRO-gids te raadplegen. J want die meldde als vaak bij thril- Iers dat aan het slot alle betrekke- J nen opgelucht zouden raken, zodat we dus wisten dat er van moord geen sprake was. „Interpellatie" vooruit J Met genoegen namen we kennis van Interpellatie. Voor de eerste maal eigenlijk werd van deze rubriek een zinnige uitzending gemaakt omdat eindelijk drie journalisten gevonden waren die hun ..slachtoffer" N.V.V.- voorzitter A H. Kloos vragen konden stellen die niveau aan het gesprek gaven, waardoor zij antwoor den konden krijgen die verhelderend werkten t.a v. het moeilijke vraagstuk van de loonvorming. De heer Kloos was uitstekend op dreef Ons enig bezwaar is nog dat mijnheer Vis er weer niet voor zorgde dat vooral in de ant woorden de beknoptheid betracht werd die zo'n gesprek een flitsend karakter kan geven Op ..II" zagen we de Anneke Grönloh show van de KRO Pretentieloos van inhoud en presentatie is dit programma toch eieen'i.ik te goed om als ..contrast" te dienen ten opzichte van het NTS Journaal op „I., dat traditioneel zoveel kiikers trekt dat een artiest zich bepaald mismoedig moet voelen als hij daar tegenop moet boksen Voora' voor Anneke zelf Is dit vervelend Want zij heeft heel wat ln haar mars méér als andere ionge sterretjes die wél regel matig op het eerste net verschijnen vg. (Nederland II. 80.50). loIinnA- on Hrtr/i VAR As maandelijkse tienerprogramma „Fanclub" J Uil 111 l') "tl Ulll e heeft in de aflevering van hedenavond een exclu- 1 sief optreden van Dave Berry opgenomen De op- 111 ..r (inCLUb name werd gemaakt in Theater Carré te Amster dam. Verdere buitenlandse bijdrage wordt geleverd door Eva. een chansonniere wier ster zeer snel stijgt in Frankrijk. Ook presen teert „Fanclub" Johnny Lion, die met „Sophietje" de beste Nederlandse plaat van het jaar 1965 wist te maken. De presentatie van het programma is weer in de (charmante) hrren van Astrid Engels en Judith Bosch (Nederland 1. 19.05) nieuwe filmserie U" Vanavond start de VARA met de eerste af- 'Iv^lTlll levering van een nieuwe tv-serie onder de titel ..Enigma". In de ..De bar en het meisje" komt een eigenaar van een derderangs bar in moei lijkheden in vei-band met het plan om zijn zaak te verkopen In de hoofdrollen an deze serie, die uit 15 afleveringen bestaat, staan .sterren als Lee J Cobb (bekend als de rechter uit de tv-serie ..The Virginions) Annr Bancroft en Shelly Winters. De serie vertoont overeenkomst me: de bekende .Dick Powell-shows". (Nederland I. 21.15) ..Koningsgambiet", drama ran Shakespeare De zogenaamde ..Koningsdrama's- van William Shakespeare berusten wat handeling en karaktertekening betreft, op historische kronieken. Shakespeare ven-vaardigde acht ko ningsdrama's. die door de BBC werden samengevoegd tot een doorlopend epo6. Vanavond zend ce NCRV tv de- eerste aflevering van de uit zeventien afleve ringen bestaande serie uit onder de titel „Richard II". In de hoofdrollen o.a. David Willam. Tom Fleming en Edgar Wreford (Nederland II, 20.50) In een handomdraai 12JUJL6_78_9 ïFH, Horizontaal: 1. hard üzer. 2. pers.*vnw.; lofdicht: heilige. 3. meisjesnaam: deel van de wet. 4. administratietroepen: karaat 5. venster; struisachtige vogel 6. pa pegaai; plaats in Gelderland 7. ti tel; muzieknoot. 8. lidwoord: plaatsje aan^de Dedemsvaart rondhout. 9. hys- Ver ticaal: 1. onmeetbaar getal: papegaai; mu zieknoot. 2. kamervogel. 3. Russisch heerser. 4. tegenover; slee. 5. eer ste mens; rivier in Rusland. 6. aarts bisschop (Latijn); en andere. 7. ver trek. 8. wilddief. 9. deel van de bij bel; Trans Europe Express; reeds. Oplossing van gisterer Vert. 1 klapper 2 pal nat 3 as. bas. tw 4 rot„n. 5 teer. mode 6. lanen 7. ob. ton. ha 8. keg. nul 9. ..Samson en Daliiah", Hoewel Camille Saint-Saëns reeds vroeg al symfonicus erkend werd. vond hij als componist van opera's tooh wei- ODera nl? waardering. Telkens werden zijn r operaproeven geweigerd onder het motto georek aan melodie, twijfelachtige harmonieën en orkestraties. Zijn ..Samson en Dx..iah werd het eerst „ontdekt" door Franz Liszt, die de pre miere verzorgde Sindsdien is het een zeer populair werk in het opera-repertoire. Vanavond zendi Je VARA-radio een opname uit die tijdens een der matinee- ooncerten op de vrije zaterdag in het Concertgebouw te Amsterdam gemaakt werd. In de hoofdrollen: Oralia Dominguez (mezzo-sopraan) en Jon Vickers (tenor). (Hilversum II. 21.00) TEIEVISlËlRAniO Hedenavond NEDERLAND I - NTS: 19.00 Nws.. 19.01 Klaas Vaak: VARA: 19.05 Fan club. maandelijks progr. van en voor ojnge mensen. NTS: 2000 Journ.; VARA: 20 20 Achter het nieuws. 20 45 Caesar en Cleo., tv-spel. 21.15 De bar en het meisje, tv-film 22.05 Welvaart 66: Lachen of huilen? documentair progr.. 22.30 Zo is het toevallig dok nog eens een keer; NTS: 23.10 Journ.' NEDERLAND II - NTS: 20.00 Nws. NCRV: 20.01 Dieren kijken, progr over dieren. 20.20 Literair kijkschrift, 20.50 Koningsgambiet: Ontwaarding van een kroon (koningsdrama van William Shakespeare. 21-50 Attentie: Actuali teitenrubriek 22 05 Dagsluiting: NTS: 22.10 Journaal. Hedenavond Zaterdag. NEDERLAND I - NTS: 11 00 Teleac. KRO: 1600 Huisje, boompje, beestje. 16 45 Voor de kinderen. 7.00 Alleen op de wereld. pioenschap biljarten 47/1, 22 50 Sam son et Daliiah. opera (vervolg1. 23 45 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.55 Nieuws RADIO VERONICA '298 m) 1800 Veronicas Jukebox: 19.00 Seven o'clock show; 20 00 Nashville Tennessee, cow boy Gerard (alweer) hoog te paard: 21.00 Alaskaleidoscoop; 22.00 Spaans programma; 22 30 Jazz Journaal; 23.30 Alle remmen los: 100 Sluiting. DRAADOMROEP (4e lijn) van 18.00 tot 20.00; Camille Saint Saèns: Samson e* Daliiah opera in 3 bedrij' BRUSSEL, Ned. '324 Lichte muziek. 19.00 Nieuws. 19.40 Amu sementsmuziek. 20 00 Koormuziek. 20.30 Operaconoert. 21.30 Jazzmuziek. 22.00 Zaterdag HILVERSUM I <402 m> KRO: 7 00 Nieuws, ochtendgymn 7.23 Gram, 7 30 Nieuws 7.32 Geestelijke liederen, 8 00 Nieuws. 8.10 Djinn: gevarieerd progr., (8.30 Nieuws en wegeninform.), 12 03 Gram. 12.24 Voor land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Reli gieus nieuws, 12.45 De familie Van Buuren praat weer over het verkeer, 12.55 Gram.. 13.15 Carionca: radio v. tieners. 14.10 Zuid-Hollands Opera koor. 14 30 v. d. kleuters. 1440 Gram, 15 00 Franse chansons, 15.30 Frans- Nederlandse chansons. 16.00 Gevar. muziekprogr.. 17 10 Voor de twintigers, 17 25 Gevar. muziekprogr, (vervolg). HILVERSUM II (298 m) VARA: 7.00 Nieuws .och tend gymn., 7.23 Gr. muziek. 8 00 Nieuws. 8.10 Gram-, (8.20 Tips voor trips en vakanties). 9.00 Klass. kamermuziekVPRO: Overden king en n praatje: VARA: 10.00 Ge var. progr. (11.00 nieuws). 12 15 Feiten en achtergronden uit de communisti sche wereld 12.27 Voor land- en tuin bouw, 12.30 Actueel sportnieuws, 13.00 Nieuws. 13.15 Melodieën-Express: licht muziekprogr.. 13-40 Voor de twintigers, 14.15 Radio Jazzclub 14.55 Lezing. 15 10 Stereo: Omroeporkest. Fragmenten uit Italiaanse opera's. 16.00 Nieuws, 16.02 Licht instrum. ensemble 1630 Amateursprogr 16.55 Lichte muziek, 17.30 Radioweekjournaal HILVERSUM III (F.M.-kanalen) 9.00 Nieuws. Gram.. 1000 Nieuws en lichte gram. voor de tieners; NRU- NCRV11.00 Nws. orkestmuziek, 1130 Muziek van het Leger des Heils. 12.00 Nieuws, actualiteiten, licht platenpro- gi-amma, 12.30 Platenshow v d. tieners, 13.00 Nieuws, gram., 14.00 Nieuws en hoogtepunten uit operettes, musicals en films. 15 00 Nieuws, gram.. 15.30 Gevar. muziekprogr.. 16.00 en 17.00 Nieuws, 17.02—1800 Sportshow. RADIO VERONICA (192 m) - Van 8.00 tot 20 00 uur. vlak voor het hele uur: Nieuwsberichten - 7 00—12.00 Opgeruimd programma (met o.a 9.00 Holl nieuwe, 9 45 Country- en Western hits. 10 00 Verzoekplatenprogr. v. d. huisvr1115 The Dutch Swing Coll. Band». 12.00 Red Band Toppers; 12.15 Tv -favorieten. 12.30 Hits. 13 flO Teen ager Muziek Express. 14 00 Nederl. Top 40. 16 00 De Suhandishow. 16.30 Platenpalet. 16 45 Gram muziek. 17.00 Favorieten festival' programma v. d. hele familie; 17 30 Teenbeatclub. HILVERSUM I '402 m"1 - KRO: 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteitea 1930 Limb Svmphonie Orkest: moderne en klass. muziek 20.15 Zangrecital. 20 40 Portret in muziek 21.05 Publikaties op geestelijk gebied. 21 20 Vliegende schij ven: platcnprogr.. voor de militairen. 22.25 Boekbespreking. 2230 Nieuws 22.40 Epiloog. 22 45 De Kozakken of Waar is uw broeder Abel. hoorspel 23.55 Nieuws. HILVERSUM II '298 m) - VPRO: 18 00 Nieuws, 18.15 praatje. 18-20 Amusementsmuziek, 18.30 Jazz-rondo. 18 50 Kritisch commentaar, 19 00 Voor de jongeren. 19.30 Kunstkroniek. 20 00 Nieuws. 20.05 Muziek en lezing over hedendaagse muziek. 20.35 Internat. Beiaardconcours. 2045 Joodse stem men over Jezus; VARA: 21 00 Samson et Daliiah opera uitgevoerd door het Radiophflharm orkest, groot omroep koor en solisten, 22 30 Nieuws. 22 40 Actualiteiten met o.a. Europees kam- door ngaio marsh 31 „Ja, Ik durf te wedden dat Wally dan geen regel i var. zijn versje zou kennen", knikte mrs. Carstairs. „Er. dat niet alleen, maar ik geloof dat ze die rots- 1 wand ook voor hun optocht, hun tableaux vivants, of wat het is, nodig hebben." „Dan zou het weinig attent var. miss Pride zijn als ze daar ging zitten." „Toch geloof ik. Dulcie. dat ze eigenlijk in prin cipe gelijk heeft Da' standpunt handhaaf ik". „Ja manlief, daar ben ik van overtuigd", zei mrs Carstairs. Ze zuchtte even en dacht misschien aan hei feit dat de laatste twee jaar alles voor hem zoveel gemakkelijker geweest was. Patrick zei tegen Jenny: „Heb je haar nog gezien voor we gingen?" „Ja Ze heeft beloofd niet op de rotswand te gaan .Knappe meld! Hoe speelde je dat klaar?" „Ik zei haai dat ik bang was dat het weinig pas sera zou zijn en dat de kinderen zouden giechelen en de heren naar haar benen zouden kijken". „Denk je dat ze zich tijdens de hele vertoning rus tig zal houden?" „Geei. idee. Luister!" „Wat is er?" „Onweert het niet?" „Het zou mij niets verwonderen. Kijk. daar komt Coombe. Wie heeft hij bij zich? Die slanke man?" „Erg knap", zei Jenny. „Ir elk geval heeft hij een heel knappe kleerma ker". „Misschien is het een van miss Pride's chique vriendjes. Ze schijnt er heel veel te hebben, bijna allemaal eersteklas diplomaten, zoals ze mij ver telde". „Daar komt de harmonie. Het zal wel de grote trom zijn geweest die je gehoord hebt. geen onweer". „Het was onweer", zei Jenny. De harmonie kwam uit het dorp naar de steiger. Hei was maar een klein groepje dat geheel over stemd werd door de grote trom Erachter liepen mr Nankivell op zijn paasbest met ambtsketen, en zijn wethouders. Ze stapten in de grote motorboot, met aan Tieherii, die uitgedost was als een soort De harmonie volgde in een kleine vloot roeiboot jes en bleef tijdens de korte overtocht aan één stuk spelen al klonk het niet al te best Ze kon den miss Cost heen en weer zien rennen langs haar stoet. Telkens weer nam ze foto's. De twee groepjes kwamen bijeen en al spoedig daalden ze de heuvel af. De kinderen zongen. De harmonie probeerde zacht jes te spelen. „Door de nacht van twijfel en van leed". „Waarom spelen ze juist dót"' riep de dominee uit. „Nee maar, dat is al te erg!" Kijk man, kijk. daar is ze". Miss Emily had het pad van het hotel genomen. Ze stopte haar muntjes in de gieuf. betrad het terrein en liep naar haar plaats, juist voordat de stoet aankwam Majoor Barrimore stond op en verwel komde haar. maar met een woedend gezicht. Een dubbel hek, dat gewoonlijk gesloten was en alleen werd gebruikt om brancards door te laten, werd nu geopend. De stoet marcheerde er door en stelde zich in de voorgeschreven orde op. Her is twijfelachtig of wie ook van de autoriteiten veel aandacht schonk aan het openingswoord van de burgemeester. Ze hadden het allen te druk met verholen blikken op miss Emily te werpen. Ze zat kaarsrecht haar handen gevouwen om de stok van haar opgerolde paraplu, en staarde strak naar mr. Nankivell. en dus. dames en heren, is het mij een groot genoegen om het eerste het eerste Jaarfeest van Portcarrow Island Springs voor geopend te ver- Er werd geapplaudiseerd. hij ging zitten, terwijl miss Cost in de buurt van de kleine waterval ging slaan Wally stond achter haar. Er was een microfoon opgesteld, maar ze maak te daar slechts af en toe gebruik van. Als ze dat deed. schreeuwden de luidsprekers haar woorden zo uit. dat ze als wilde kreten in de zwoele lucht weerklonken. Ais ze zich van de microfoon afwendde, veran derde ze in een zwijgende marionet die de mond opende en weer sloot, de ogen ten hemel sloeg en me* de armen zwaaide. De burgemeester wees her haaldelijk al knikkend en glimlachend naar de microfoon, maar miss Cost zag hem niet. een Wonderbaarlijke Middag kleine Jongen o zo Verdrietig wie kan het zeggen? Aloude Wijsheid Stromend Water Klaarblijkelijk 'bereikte ze nu haar climax maar al haar welspre kendheid was vergeefs, totdat ze zich plotseling omdraaide en de luidsprekers bulderden: „Alle maal Weg". De woorden weergalmden hol en triest tegen de heuvels "allemaal weg allemaal weg Miss Cost boog en glimlachte minzaam. Ze zei nog iets maar dat kon niemand verstaan keek even triomfantelijk naar haar gehoor, draaide zich om naar Wally en ontdekte dat deze verdwenen was. Hij werd eindelijk uit het koor naar voren ge sleept, waar hij op zijn gemak vlakbij de bron was gaan zitten. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2