DE GAULLE STUURT GISCARD WOESTIJN IN In 62 auto s 53.622 brillen voor Afrika Ook geld voor blindenzorg Eén partij in plaats van KVP, ARenCHU Wereld kijkt toe bij slachtingen onder negers in Zuid-Soedan HUIBERS Mr. Marijnen opgenomen in ziekenhuis ONTSTEMMING OVER BESCHULDIGINGEN ZATERDAG 8 JANUARI 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 (Van onze correspondent AMSTERDAM 62 Auto's moesten gisteravond In Maarssen door padvinders worden volgeladen en met politle-escorte naar Amsterdam worden geleld, alvorens In het tropeninstituut de actie van „mister bril", alias de bekende heer D. A. Jager, kon worden afgesloten. Hij bracht voor de prof. dr. \Veve-stichting, die zich Inzet voor oogheelkundige hulp aan onder ontwikkelde gebieden, dan ook even 53.622 monturen mee. geofferd door even veel Nederlanders, die na de wekroep uit Maarssen op hun rommelzolder waren ge klommen. De vreugde van stichtingsvoorzitter dr. R. Sampimon uit Utrecht over het mon stercadeau was uiteraard groot, maar Henk van Stipriaan. die met zijn „Van Harte"-programma zijn sporen op Met ge bied van de caritas ruim heeft verdiend, Handelaren in Bodegraven rakeh kaas niet kwijt BODEGRAVEN-DEN HAAG En kele kaashandelaren uit Bodegraven hebben minister Biesheuvel tele grammen gestuurd over de kaas van afwijkende kwaliteit. Er zijn drie tele grammen binnengekomen, vertelde het ministerie van Landbouw. Aanleiding was het besluit van produktschap voor zuivel, geen geld uit het bedrijfsleven gevoede zuivelfonds beschikbaar te stellen voor een inleve ringsregeling voor de nog aanwezige voorraad afwijkende kaas. In het be gin van 1965 heeft het produktschap wel zo'n lnleveringsregeling vastge steld. Er is toen 800 ton kaas tegen eer vergoeding van 2,40 per kilogram in geleverd. Deze kaas met scheuren en smaakafwijkingen is nog geschikt als grondstof voor de smeltkaasindustrie. De nu nog aanwezige voorraad, die dus niet meer kan worden ingeleverd, is door het produktschap op 800 1100 ton geschat, een gering percentage van de gehele kaasvoorraad. Een bezwaar van de Bodegravense kaashandelaren is, dat zij de afwijkende kaas moeilijk kwijt kunnen aan de smeltkaasindus trie. Barneveldse eier- en pluimveemarkt in '65 BARNEVELD (.ANP) Op de eier markt en de eierveilingen in Barne- veld zijn het afgelopen jaar meer dan 170 miljoen eieren aangevoerd, tien pro cent minder dan in 1964. De daling van de aanvoer was voornamelijk het gevolg van de inkrimping van het aantal leg hennen., Toch was die inkrimping is het ge bied rond Barneveld minder dan el ders. De gemiddelde prijs was belang rijk hoger dan in 1964. De top kwam in december, toen b.v. voor grote eieren 3,38 gulden per kilogram werd be taald. nalaten een kleine domper te hanteren. „Ik wil de heer Jager natuur lijk niet afkammen", zei hij tot de aan vankelijk onthutste, maar later begrijpend luisterende zaal, maar eigenlijk hebben we ons met die brillenactie voor de gek gehouden door een ereplicht met oude rommel af te kopen. Wat kunnen we na melijk met die vijftigduizend monturen doen? Ze moeten eerst door opticiens wor den geselecteerd en dan moeten ze des kundig verpakt, verscheept en gedistri bueerd worden, maar bovenal moeten de patiënten ginds, in de ontwikkelingslan den, genezen worden, willen ze ooit iets aan een bril hebben, en daarvoor zijn zo wel oogartsen als klinieken nodig. Wat hier gebeurt is nauwelijks een begin. De heer Jager heeft er een probleem bij ge schapen, dat dringend moet worden op- Mister Bril reageerde slagvaardig. Staande de vergadering kondigde hij aan, dat een nieuwe actie, door hem opgezet, binnen enkele dagen al ruim 2500 gulden had opgebracht. Namens het Bonifatius- lyceum te Utrecht kwam de 19-jarige Gijs Maassen nog eens vijfduizend gulden voor de actie .Open oog" brengen het resultaat van een loterij onder de 160C leerlingen, zodat de prof. dr. Weve-stich- De heer Jager (rechts) draagt de brillen over aan de voorzitter van de Prof. Wevestichtingdr. R. L. Sampimon. ting niet uitsluitend met tientallen kar tonnen dozen monturen bleef zitten. Dr. Sampimon vatte de gelegenheid aan om nog eens de ernst van de situatie op oogheelkundig gebied in de ontwik kelingslanden te schetsen. „Kenya is vijf tien maal zo groot als Nederland", zei hij. ,en beschikt over drie oogartsen, terwijl er in Nederland ongeveer 300 zijn. In Ne derland is er nog niet één blinde op 2500 inwoners, maai- in Kenya is deze ver houding niet minder dan een op zestig. In Tanganyika liggen de zaken nog on gunstiger. In dit land, dat 25 maal groter is dan Nederland, was er in oktober slechts één volwaardige oogarts. Aan gezien deze een drukke particuliere prak tijk had. was hij nauwelijks van enige waarde voor de bevolking. Onbereikbaar door de enorme afstanden en onbetaalbaar door het honorarium. Het ergste was ter nog. dat deze oogarts geen tijd had voor een functie aan de medische school, waardoor de uiterst belangrijke factor ve kennisoverdracht en kennisspreiding was uitgeschakeld". Het onderzoek van 65 pupillen van een blindenschool in Tanganyika bracht dr. Sampimon tot de conclusie, dat vermoe delijk 17 van deze kinderen door opera tieve behandeling geschikt gemaakt kun nen worden voor een normale school. Vrij wel geen dezer kinderen was ooit door een oogarts onderzocht, hetgeen volgens dr. Sampimon wel heel duidelijk maakt hoe schrijnend de situatie in de Afrikaanse ontwikkelingslanden is. (Van onze parlementaire redacteur) REEUW IJK De toekomstige chris- ten-democratische eenheid zal zich waar schijnlijk niet voltrekken door samen smelting van de drie iwrtyen KVP. AR en CHU. Het zal gaan om het stichten van een geheel nieuwe beweging, waar aan ook anderen, die thans niet in de groeperingen zyn georganiseerd, deel kunnen hebben. Ons uitgangspunt is echter nog steeds: er is alle reden om politiek te blijven bedrijven op basis van de christelijke levensvisie. Dit zei drs. W. K. N. Sohmelzer. frac tievoorzitter van de KVP in de Tweede Kamer, gisteravond op een politieke ver gadering in Reeuwijk. Drs. Schmelzer toonde aan. dat de KVP op basis van haar beginselen, sinds de bevrijding de ruggegraat aan de Nederlandse politiek is geweest, rustig en evenwichtig, zonder uitschieters naar welke zijde dan ook. Over de samenwerking van de P.v.d.A. in het kabinet-Cals, zei drs. Schmelzer letterlijk: In Nederland is het socialisme nog in beweging. We kunnen heel goed met de P.v.d.A. samenwerken. Wij be hoeven ons voor het program van dit kabinet werkelijk niet te schamen. Ook al zijn er thans problemen o.a. financiële aard". Maas zakt De hoogwaterperiode op de Maas, die vijf weken heeft geduurd zal nu spoedig tot het verleden gaan be horen. Gisteravond om 18 uur bedroeg de stand op de Maas beneden de stuw Borgharen bij Maastricht 43.08 n boven NAP. dat is precies twee meter minder dan de topstand van 21 decem ber (45.08) meter, doch nog drie meter, hoger dan normaal. (Van onze medewerker dr. K. J. Hahn) i vanouds waren de Zuidsoedanese pro- De wereld .preekt van drie bloedige jJ>ciea de slavenmarkt voor de Ara- conflieten: in Vietnam, in Ka.jn.ir, b.eren u.t het noorden. Meteen nadat de met onderbrekiagen In Santo Do-onafhankelijkheid van de Soedan was mlngo. De wereld «wijgt «ver de bioe-verwezenlijkt, heeft generaal Abboed dige oorlog die in de zuidelijke pro- t bloedig regiem in het zuiden inge- pens in te leveren. De katholieke bis schop van Oeganda, dr. Josef Kiwanoe- ka, en de Anglicaanse bisschop van dit land, dr. Leslie Brown, zonden een ge meenschappelijk protest aan premier Maghoeb en wisten het schieten op de gewapende en onschuldige mensen in de Advertentie) Haarlemmerstraat 123 Leiden Tel. 01710 - 22889 brengt U een grote sortering in geboorte aankondigingen rinrlee van dr Soedan no^nteeda gr- êegera' wrrd "ondridrukt, inaasale exe- Zuid-Soedan te staken. Ze spraken ln •oerd wordt. Het Is log, hoewel er dagelijks slachtofh vallen. Een jonge Afrikaanse vluchte ling uit deze streken heef! er ons dezei dagen lang en veel over verteld. Het ii niet erg verheffend. cuties. radicale islamisering, en uitdrij-hun protest 1 i de 3000 doden arabisering de scholen waren de middelen, waar mee het militaire regiem van generaal Abboed meende te werk te moeten gaan. Van de 600.000 christenen zijn niet min- Deze Soedanees. wiens naam we hier der dan 500.000 katholiek, de rest protes- niet kunnen noemen, omdat hij een lei- vemehl lende richting. De dende functie in de politieke organisatie >v"d d°°r dlt ,al"'8 80 B"d a'8 de 500.000 Zuid-Soedanese vluchte-j |f™f^d; de mfe'te __?e™te.1"*en lingen bekleedt, is geen opgewonden na tionalist of een op wraak beluste revo lutionair. Het is een christen, die met koele energie die bij een zwarte Afrikaan zeker zeldzaam aandoet, voor n schijnbaar hopeloze zaak vecht. ,,Op het ogenblik zijn onze mensen", zegt hij, een half miljoen negers uit de zuidelijke Soedan, die als vluchtelin gen ln Kenia en Oeganda in kampen le ven, nog vol hoop dat de westelijke lan den en de VN hun rechtvaardige zaak zullen steunen. Indien dit niet gebeurt, dan krijgen de Chinese agenten die reeds zeer actief zijn in onze kringen, werke lijk een kans. De teleurstelling groeit. Wat we vragen: is begrip, morele steun, protest tegen een onmenselijke behan deling van miljoenen van onschuldigen, die niets anders willen dan hun eigen leven volgens hun eigen inzichten en gewoonten te leiden". Slachtpartijen In juni j.l. werd een nieuwe regering in Khartoem gevormd onder Moha- med Ahmed Mahgoeb, die niet aarzel de de wrede politiek van generaal Ab- BLIK MAR BLITEA PERSOONLIJKE LEUNEER Bedragen van f 100 2.000. af te lossen in maximaal twee laar; per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren. worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling, schriftelijk. Vertrouwelijke be handeling. GEMEENTEL IJ KE 511151 koor kisbek1er ii KREDIETWEZEN mm. mm nsrass in. hl m Slavenmarkt De Soedan, bijna tien keer zo groot als Frankrijk, is sinds 1956 onafhanke lijk. Tevoren was het sinds het einde van de vorige eeuw een Brits-Egypti- tisch condominium. De bevolking be staat uit 8 miljoen islamitische Arabie ren, die in het noorden wonen, en vier miljoen zwarten, die in het zuiden wo nen, spiritualistische heidenen en 600.000 christenen. Deze dubbele verscheiden heid tussen het noorden en het zuiden, in etnologisch en religieus opzicht, heeft reeds voor de onafhankelijkheid ertoe geleid dat de negers van het zui den zich op het recht van zelfbeschik king beriepen en een eigen staat wilden vormen. De Arabieren van het noorden wilden hiervan natuurlijk niets weten, en met directe steun van Egypte begon nen zij vanuit het noorden de negerpro vincies te islamiseren en administratief te beheersen. Eeuwenoude tegenstellin gen werkten zich hier opnieuw uit, want DEN HAAG (ANP) De voorzitter van de Rijnmondraad, mr. V. G. M. Marijnen, de vorige mipister-president. is in het ziekenhuis Westeinde in Den Haag opgenomen. Drie dagen geleden werd hij naar het ziekenhuis gebracht, omdat de doktoren dachten, dat mr. Ma rijnen een niersteenaanval had. zoals ook een week of drie tevoren. Het ver loop van het ziektebeeld is van dien aard, dat enige onzekerheid is gerezen omtrent de diagnose. Naar het zich laat aanzien zal mr. Marijnen niet voor het einde van de volgende week het zieken huis mogen verlaten. Bedrijfsleven stemt in met vrij op 10 maart Den Haag (ANP) Naar aanleiding van het voorstel van het kabinet om ter gelegenheid van de voltrekking van het huwelijk van prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg op 10 maart a.s.. die dag als een vrije dag te beschouwen, heeft de stichting van de arbeid in een advies aan het kabinet vastgesteld, dat het bedrijfsleven akkoord gaat met het voorstel. boed weer te hervatten, In juli en au gustus van 1965 werden duizenden Zuid soedanese negers gedood, alleen in Joe- ba 1400. op 'n huwelijkspartij in Wan op een dag 76 mensen zonder redenen neergeschoten. Duizenden gingen op de vlucht, ln de bossen, In liet verzet, priesters werden gedood zoals Father Barnaba Deng, de vicaris-generaal Ar- kangelo All e.a. Bijna het gehele Soeda- nese episcopaat, waaronder de inheem se bisschop Irenaeus Dud, is ln balling schap, weinige priesters leven min of erborgen in kleine dorpjes in de laatste maanden en van de 10.000 vluchtelingen die nu in de landen van Midden-Afrika hun toevlucht gezocht hebben. Guerilla-oorlog De regering van Khartoem trekt zich van dit alles weinig aan: de Zuidsoeda nese bevolking voert daarom op 't ogen blik een guerilla-oorlog tegen de offici ële. met moderne wapens uitgeruste troepen van het noorden. Het ls een wrede en niet erg hoopvolle oorlog, om dat het noorden door Egypte, maar ook door de overige Arabische staten en na tuurlijk ook door de Sovjet-Unie ge steund wordt. Onze vriend sprak ook van westelijke landen die, bezorgd om hun goede relaties met Egypte en in de hoop, de Soedan bij het Westen te hou den, de regering van Khartoem vliegtui gen en wapens ter beschikking stellen. Toen Amerikaanse helikopters voor de strijd in het zuiden gebruikt werden, heeft Washington ze teruggevraagd. Van morele steun voor de zuidelijke negerstammen en voor de 600.000 chris tenen van de Zuid-Soedan is echter in feite geen sprake. De Arabieren van Noord-Afrika beschouwen deze strijd als een testcase voor hun penetratie naar Midden-Afrika. De uitbreiding van de islam dreigt door de felle houding van de negers in de Soedan afgegren deld te worden. Daarom moet dit con flict ln een breder Arablsch-Afrlkaans verband worden gezien. Natuurlijk is de regering van Khar toem erbij geïnteresseerd dat de we reld deze oorlog inderdaad blijft verge ten. Hier gebeurt echter een onrecht dat bossen, maar kunnen geen zielzorg uit- hemeltergend is en dat in strijd ls met die mensenrechten waarop zich ook de Arabische staten in het jongste verle den terecht altijd hebben beroepen. Daarom moet tegen deze politiek van de regering van de Soedan met kracht worden geprotesteerd en het is te hopen dat zich ook de V.N. niet ervan af maakt met het bekende beroep op het oefenen. De halfmlljoen katholieken ls van alles verstoken: kerk, zielzorg, scholen. Deze vervolging, ja deze open oorlog is niet geëindigd. In augustus werd een algemene aanval op alle zuidelijke pro vincies gelanceerd die nog steeds voort duurt. Paus Paulus VI heeft aan pre- j feit dat het hier een „binnenlandse" mier Maghoeb een telegram gezonden i aangelegenheid betreft. De Zuidafrikaan- en hem verzocht van geweld af te zien j se rassendiscriminatie is niet erger dan Maghoeb antwoordde nogal cynisch, de bloedige onderdrukking van negers dat de Paus de Zuidsoedanezen moest door Arabieren, van christenen en heide- bewegen zich over te geven en de wa-1 nen door mohammedanen. In grote pakken kwamen de brillen uit Maarsen bij het Tropeninstituut binnen. Advertentie Th. J. van der Heijden lid van de Nederl. Veren, van Rechtskundige Adviseurs. Hoge Rijndijw 103a Leiden Telefoon 23405 Belastingaftrek huwelijksgiften DEN HAAG (anp) Op aan de stich ting comité huwelijksgeschenk gedane giften zijn de giftenfaciliteiten van de inkomstenbelasting en de loonbelasting i van de successiewet van toepassing. De z.g. giftenregeleing van de inkom stenbelasting en de loonbelasting stelt .giften aftrekbaar, wanneer deze samen meer bedragen dan zowel 120 gulden als 1 pet. van het onzuivere inkomen (loon), nadat dit is verminderd met de persoonlijke verplichtingen. Maximaal is aftrekbaar een bedrag van 10 pet. van dat onzuivere inkomen (loon). Voor de vennootschapsbelasting kunnen giften worden afgetrokken indien en voor zover zij in totaal meer bedragen dan 500 gulden, echter met een maxi mum aftrek van 3 pet. van de winst, verminderd met de nog te compenseren verliezen. Voorts heeft de staatssecretaris goed gekeurd, dat over de giften aan het nationaal comité geen schenkingsrecht wordt geheven. Beveiliging militairen hij duisternis DEN HAAG (ANP) De Kon. Land macht heeft een betere beveiliging ont wikkeld voor bij duisternis marcheren de militairen. Deze beveiliging is een band van reflecterend materiaal. Proe ven met een reflecterende knijper van het verbond voor veilig verkeer gaven een minder gunstige uitslag. (Van onze correspondent Lucas Kleijn PARIJS. Voor de zoveelste maal is bewezen, dat dankbaarheid in deze harde wereld met een kaars te zoeken is. De tegenwoordige minister van Financiën, Giscard d'Estaing, is door generaal De Gaulle aan de dijk gezet en vervangen door Michel Debré. Giscard heeft de stabilisatie van de munt en van de Franse economie gezaaid en alle offers gebracht, die daaraan vast zaten, maar de vruchten van de expansie mag hij niet plukken. Debré komt op zijn plaats te zitten, met veel uitgebreider volmachten dan Giscard ooit gehad heeft. boeren moesten de idee krijgen, dat de uitgang naar de gemeenschappelijke markt niet volkomen geblokkeerd was. Debré ligt beter bij arbeiders Debré wordt leider van een soort van superministerie, waaraan Financiën, Economie en Sociale Zaken ondergeschikt zijn gemaakt. In een vorige kabinets zitting zei De Gaulle tot alle aanwezige ministers: „Gij zijt allen mijn vrienden." In stilte kan Giscard thans denken, dat men het in deze wereld van zijn vrienden niet bepaald moet hebben. Na de voor hem zo ongunstige ver kiezingsuitslag van 19 december (55 pet) was voor De Gaulle duidelijk geworden, dat hij Giscard kwyt moest. Het zou fatsoenlijk zijn geweest, dat Giscard on middellijk te zeggen. Thans heeft Giscard het van anderen moeten horen, wat bij de minister vanzelfsprekend grote ver bittering heeft gewekt. Op 19 december kreeg De Gaulle een harde les. Wilde het gaullisme de naderende algemene verkiezingen van begin 1967 niet ver liezen, dan moest het roer duidelijk naar links worden omgegooid, althans die schijn moest worden gewekt. Aan de arbeidersklasse van Frankrijk moest worden getoond, dat na alle offers van de stabilisatie, eindelijk het sociale para dijs zou kunnen beginnen. En de Franse Binnen het gaullisme had Debré de naam de leider van de linkervleugel te zijn. Maandag werd hij door De Gaulle op het Elysée ontvangen, waar het staatshoofd hem de portefeuille van Financiën in het vooruitzicht stelde. Woensdag werd Giscard bij eerste mi nister Pompidou ontboden, die hem mededeelde niet langer prijs te stellen op zijn medewerking als minister van Financiën. Giscard beschouwde dat als een afkeuring van zijn beleid, dat door De Gaulle tijdens de verkiezingen tot in de wolken was verheerlijkt. Datzelfde zei hij de daaropvolgende dag, donder dag, tegen De Gaulle tijdens een onder houd, dat een uur heeft geduurd. Om het evenwicht in de nieuwe regering Pompidou te bewaren, bood De Gaulle Giscard een ondergeschikte minister post aan, wat door Giscard hooghartig van de hand werd gewezen. Daarmee was het onderhoud afgelopen en Giscard kon gaan. Pompidou heeft toen nog gepoogd andere promi nenten van de groep-Giscard in zijn regering op te nemen, maar dat stuitte af op de onderlinge solidariteit, die de groep-Gisoard onmiddellijk in acht nam. Zelfs kreeg van Giscard de zittende mi nister van Openbare Gezondheid op dracht. dat hij in de nieuwe regering I Pompidou wel zichzelf maar niet langer de groep-Giscard kon vertegen woordigen. Gevolgen Het ontslag van Giscard kan belang rijke gevolgen hebben voor de toekomst. De gaullistische partij heeft in de Kamer 232 stemmen. Minder dan de volstrekte meerderheid, die 242 bedraagt, j Bij belangrijke stemming is de gaullis- tische partij derhalve aangewezen op de steun van de groep-Giscard, die zich thans weliswaar van heit gaullisme nog niet heeft losgemaakt, maar toch af stand heeft genomen. De parlementsleden van de groep-Giscard zyn bij de ver kiezingen van 1967 afhankelijk van de steun van de gaullisten. Maar zij kunnen zich ook tegen het gaullisme wenden tot de centrumpartij van Lecanuet, die tegen 1967 vaste voet in het land zal j hebben gekregen. Het ontslag van Giscard en de be noeming van Debré moet dus gezien worden tegen de achtergrond van de naderende algemene verkiezingen van 1967. Hetzelfde geldt voor de benoeming van Edgar Fauré tot minister van Landbouw in de plaats van Pisani. Edgar Fauré heeft bij de Franse boeren een betere naam dan Pisani. want hij is het geweest, die een garantiefonds tot sta bilisering van de landbouwprijzen heeft opgericht. De eerste indruk van Faurés benoeming boerenorganisatie niet ongunstig. Ook de beurs van vrijdag reageerde gunstig op het aftreden van Giscard. Wat de be noeming van Edgar Fauré voor de ge meenschappelijke markt in Brussel heeft te betekenen, zullen we spoedig genoeg merken. Men zal goed doen, zijn ver wachtingen niet te hoog te spannen n »tJ; ...Ltlie1 van de modellen van de V;inolayontwerpen, die m t Carlton Tower Hotel zijn gepresenteerd. MOND- EN KLAUWZEER Bedrijfsschade niet vergoed HENGELO De ernstige beschuldiging van de directeur van een veevoederfa briek, de heer W. Pesch, als zouden sommige boeren de huidige epidemie van mond- en klauwzeer onder de varkens be vorderen om er geld aan te verdienen, schijnt de plank volledig te missen. De heer Van Rijswijk van de veeartse- n ij kundige dienst in Zwolle, welke dienst belast is met de opsporing van de ziekte- vrijdagavond bij de j gevallen van mond- en klauwzeer bij var- o-i- kens jg zeer pertinent ln zijn ontkennin gen. „Ik heb inderdaad van deze be schuldiging gehoord", vertelde hij, „maar ik wil u één ding vertellen: ik geloof het niet. Bij alle 72 gevallen van mond- en klauwzeer in Overijssel hebben wij de sporen nauwkeurig nagegaan. Uit dit on derzoek is gebleken dat in geen enkel ge val de ziekte is binnengehaald." De heer Van Rijswijk was nuchter ge nosg om de mojeüjkh.icl niet uit te slui ten .Wij vrezen er wel voor. dat tussen alle gevallen van mond en klauwzeer een trauduleus geval kan voorkomen en daaicm is hel onderzoek uiterst scherp. Het langdurige vervoersverbod van var kens tast de boeren in hun boterham aan en daarom ook zal volgende week een ont heffing van het vervoersverbod van big gen worden gegeven. Men moet de boeren Immers niet tot wanhoop drijven." Een ander facet van de zaak ls echter, aldus de heer Van Rijswijk, dat de boe ren met besmette varkens slechts 75 pro cent van de waarde van het dier als toe slag wordt gegeven Een uitkering voor bedrijfsschade is er echter niet en die schade is zeer ingrijpend. Geen nkele goede veeboer zal daar zijn dieren aan op offeren. Ook zijn mestvarkens niet. Over de fokvarkens behoeven we niet eens te praten." Ook vertegenwoordigers van andere overheids- en boereninstanties toonden zich weinig gelukkig met de beschuldigin gen van de heer Pesch.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 5