Wim Kan laat Leiden 8 dagen lang luidkeels lachen EENS IN DE 50 0 JAAR ZATERDAG 8 JANUARI 1966 DE LEIDSE COURANT pagina 3 Voorstellingen totaal uitverkocht Wim Kan met zijn A-angenaam, B-ij zonder en C-urieus Cabaret in de r Leidse Schouwburg. Puntige, flitsende f mopjes, meedogenloos geschermutsel met en veel wind voor de hoge bo men, meezingertjes en liedjes waar de zaal doodstil naar luistert. Acht voor stellingen totaal uitverkocht in de stad die zo overbevolkt is, „dat wanneer men op de Haarlemmerstraat hikt, iemand op de Oude Vest in het water dondert". „Wat een land, wat land" bracht Leiden al de eerste avond luidkeels aan het lachen FANTASIERIJK EN MODERN HET 26ste PROGRAMMA van Wim Kan en de zijnen werd geschreven door hemzelf, samengesteld door hem zelf en voor en belangrijk deel opge voerd doort hemzelf. Hij werd terzijde gestaan met raad en daad, met woor den muziek en beweging door Ru v Veen, Jack Bow en Seth Gaaikema. Het bijzondere in dit programma was het feit dat Toon Hermans aantal tekstbijdragen voor zeer spe ciale typietjes had geleverd, die Cor- rie Vonk clownesk, maar niet altijd even overtuigend, gestalte gaf. In het gedeelte voor de pauze trad het voltallige A.B.C.-cabaret op in 'n zeer verzorgd programma. Cabaret van goed allure, weldoordracht, zeer ver zorgd met als uitschieters Sylvia de Leur (mollig, agressief, met ruziezoe kende uitdrukking op het gezicht en potige gebaren) en René Frank (zelf- zekerd, autoritair, kortom het jong mens anno 1966). De enscenering van de liedjes was sober, maar zeer doel treffend. De kleuren en composities van kleding en wat schaarse attribu ten deden de bewegingen goed tot hun recht komen. Fantasierijk waren lied jes als „Wij schrijven het jaar 2000", en „Ontmoeting op de Dam". Een ver rassend Beatle-optreden met een Avondbezoek in Groot-Auditorium Aan tentoonstelling over Koningin Wilhelmina De rector magnificus der Rijksunl- zertiteit te Leiden verzocht de leden, van vereniging „Koninginnedag" van het rolgende op de hoogte te stellen. Enige weken geleden heeft H. M. Ko- lngin Juliana in het Groot Auditorium van de universiteit een portret-reliëf van haar moeder, Koningin Wilhelmina, onthuld. In universitaire kring is de ge- dachte gerezen, elke belangstellende de gelegenheid te geven dit reliëf, ge maakt door de kunstenares mej. Th. van der Pant, te zien. Daartoe is het Groot Auditorium, Rapenburg 73, op de avonden van 12, 13 en 14 januari ge opend van 7 tot 9.30 uur. In deze historische zaal is tevens te slchtigen een wandtapijt, voorstellen- een gezicht op Leiden, gemaakt naar m schilderij van wijlen Koningin Wil- ïelmina. Voorts zal drs. Th. J. Meijer, Mnservator van het Academisch His- >risch Museum een kleine tentoonstel- ig, met als thema „Koningin Wilhel- 'na en de Leidse Universiteit" inrich- i. Behalve een bezoek aan het Groot auditorium zal het mogelijk zijn enkele indere kamers van het Academiege bouw, waaronder de Senaatskamer en het zweetkamertje te bezichtigen. treffende gelijkenis vormde het laatste nummer van dit cabaret, dat na de pauze plaats moest maken Wim Kan, alleen. VAN MENS TOT MASSA EN DAT is toch wel eventjes iets ders. Dat lachen om iets waarom je eigenlijk zou kunnen huilen, maar wat is de grens tussen humor en tragiek? Misschien is dat ook wel de grootste kracht van Wim Kan hij ziet scherp, stelt het zonder meer aai kaak, maar met zoveel humor, dat men er afstand van kan nemen en om kan lachen. Zijn kwasi-vriendelijke grapjes gaan, wanneer zij zoet-sappig dreigen te worden, wanneer men en happy-end verwacht, paradoxaal over in een an ti-climax. Sollen en grollen met Jan en Allemaal, hollen over heilige huis jes, dat„doet Wim Kan. Met Zwols- man („Ik noem hem ontroerend goed"), met Smallenbroek („Die krijgt straks het Groot Kruis), met Claus en Bea trix („Zij hebben allebei in het Le ger des Heils gediend"). Het gesprek van Wim Kan van mens tot massa" was een vonversatie met veel animo aan beide kanten, een ge noeglijk voortgolven op de gqintjes van een kennelijk nooit vermoeide „Wim van Corry", die gemoedelijk, ingeto gen, jolig of badinerend, maar altijd mild er voor zorgde, dat menig Leide- naar gisteravond de spreuk „Uit goed voor U" ondervond. Nieuwj aarsblijspel Leidse Groningers De Leidse Groningers hielden ook nu weer- hun traditionele nieuwjaars visite in de Jacobazaal van De Burcht. De voorzitter, de heer L. Klevering opende met een terugblik op het oude en een vooruitzien op het nieuw be gonnen jaar. Een ogenblik stilte werd in acht genomen voor de aan de ver eniging ontvallen leden. Speciaal werd herdacht de ontslapen oud-voor zitter de heer H. A. Vriend. Hierna werd gezamenlijk het Gro ninger volkslied gezongen. Voor de pauze werd de avond gevuld met enige schetsjes en voordrachten, verzorgd door mevr. Holvast en mevr. Emmel- kamp, terwijl de heer Riks decla meerde. Na de pauze werd door de eigen toneelclub een blijspel opgevoerd in één bedrijf, een stuk uit vroegere tijd „Van spinnen en vrijen". Dit blijspel, dat was samengesteld met verschillen de oude liedjes had de verdienste, dat het de vroegere manier van „op vrijersvoeten" zijn, met alles wat daarbij kwam, nog eens aardig be lichtte. Hartelijk werd er gelachen om de diverse leuke taferelen. De rollen zaten er goed in en werden door de ?rs en speelsters vlot en goed ge bracht. Kloas en Grait (heer en mevr. Bult) brachten aan het slot van het stuk nog een leuke nieuwjaarswens. De regie was in handen van J. Hol- Doordat alle spelers en speelsters in Groninger klederdracht waren gesto en de vrijsters van echte spinne wielen gebruik konden maken, werd op leuke wijze oud-Groningen ten plattelande gedemonstreerd. WE ECKELYCKSE CRONYCKE Het nieuwe jaer is thands een weeckjen oud, de ban van t oude is al weer gebroocken. Veel schoone woorden synder weer gesproocken door d'een voorsichtig, door d'ander soms wat boud. Nieuwjaersontvanghsten quaemen by de vleet 4 van hooghe Pieten en van burghervaeren x van stad en dorp. En van de eygenaeren van veel bedryven, meer dan ick er weet. De dranckjens vloeyden ryck'lyck en by stroomen tesaemen met die starcke woordenvloed, <j> die elcke spreecker soo graegh vloeyen doet X om dan weer met een dranckjen by te komen. Laet se maer praeten. Het vulgus swyght en wacht of se die woordenstroom waer kunnen maecken. Se sullen nogh wel andere nooten craecken als 't eynd syn lasten heyt gebracht. Namens de NZH heeft de rayonchef te Leiden, de heer C. Jongejan, vrijdag middag aan de moeder van de honderd duizendste inwoner van Leiden een gra tis abonnement op het gehele Leidse stadsnet aangeboden. De NZH heeft mevrouw G. Jonker-Van Barneveld dit recht gedurende vier jaar verleend. Het toekomstige wandelwagentje van nette Marlijna mag eveneens gratis worden meegenomen. „NATUURVRIEND" NAM AFSCHEID VAN VOORZITTER De maandelijkse ledenbijeenkomst van de aquariumhoudersvereniging „De Na tuurvriend", die gisteravond in het „Pe truszaaltje" (Lammenschansweg) werd gehouden, mocht zich weer in een zeer grote belangstelling verheugen. Als spre ker fungeerde ditmaal de heer W. Hoo- gendoorn te Amsterdam, die onder het motto „Importen voor de lens" een le zing hield over een aantal nieuwe plan- ten- en vissoorten. Na een hartelijk woord van welkom, richtte de vice-voorzitter, de heer A. Ab- couwer een hartelijk afscheidswoord tot de heer W. Zwart, die in verband met diverse privé aangelegenheden vorige maand als voorzitter moest aftreden. De heer Abcouwer memoreerde o.m. het feit, dat de heer Zwart in 1930 het initiatief nam tot oprichting van de vereniging, die onder zijn bekwame lei ding tot zo'n grote bloei kon komen. „Wat U als voorzitter en verzorger var diverse lezingen in de loop der jaren voor onze vereniging heeft gedaan, kan hier niet met een paar woorden worden weer gegeven en in dit bestek evepmin to uitdrukking worden gebracht. Wij ne men dan ook slechts node afscheid van U en het zal de vereniging moeilijk va len een voorzitter te vinden, die dezelf de kwaliteiten als U bezit", aldus c vice-voorzitter, die zijn afscheidswoord vergezeld liet gaan van een boekenbon. Als bewijs van dank voor haar met vee plezier gedane werk ten bate van „De Natuurvriend" ontving mevrouw Zwar. eveneens een persoolijk aandenken. Met toelichting van enkele series fraaie kleurendia's gaf de heer Hoogen- doorn, die als aquarium-deskundige ii bondskringen de nodige bekendheid niet, zijn gehoor allereerst een overzicht inzake de pas in ons land geïmporteerd, plantensoorten. Voor de Leidse aqua rianen bevinden zich hieronder eveneens enkele volkomen nieuwe en nog nie beproefde importen uit Zuidoost Azië en Zuid Amerika. In het bijzonder besprak hij daarbij de wijze, waarop enkele nieu we cryptocorynesoorten zich in he' aquarium ontwikkelen en het aanzien hiervan in hoge mate helpen verrijken Na de pauze waarin enige leden via een verloting de gelukkige bezitters van een nieuwe import-plant werden vertelde de heer Hoogendoorn nog tal van wetenswaardigheden over de groei en levensgewoonten van enkele uit Thai land, Afrika en Hongkong geïmporteer de en in ons land nog weinig bekende vissoorten, die zeker ook de belangstel ling van de Nederlandse aquariumlief hebbers ruimschoots verdienen. Al met al weer een leerzame avond waar t >r de heer F«-- 1 -orn met een angdurig applaus werd beloond. AGENDA ZATERDAG 8 JANUARI Wim Kan en zijn ABC-cabaret Schouwburg, aanvang 20.00 uur. Folk Beat 14 Jazz-avond met le zing van Michiel de Ruyter over „avant- garde jazz". Cantine sportpark Room burg, einde Asserstraat. Aanvang 20 u. ZONDAG 9 JANUARI Rijksmuseum voor Volkenkunde Film: They were Kafirs (Afghanistan). Aanvang 3 uur. MAANDAG 10 JANUARI Gespreksavond Herensingel-parochie Onderwerp „De Biecht", door de heer A. v. d. Hulst van het Theologi- cum te Warmond: Marnixstraat 66, aanvang 20.00 uur. Van vrijdag 7 t.e.m. donderdag 13 Jan. Geopend voor spoedeisende gevallen: I Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. Apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp is de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zon dag 9 jan. gesloten van 8 tot 24 uur. Apotheek Voorschoten is op zondag 9 jan. gesloten van 8 tot 22 uur. MUSEA De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zon- lags 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur; zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met I uitzondering van zaterdag van 10-4 nor I (zondags 1-4 uur). SUCCES VOOR DE L.P.K.V. Op de nationale tentoonstelling van hoenders, sierduiven en watervogels in Boskoop heeft de L.P.K.V. weer grote resultaten bereikt en wat de be kroning betreft, het kroontje op een jaar fokken behaald. Bij de hoenders. De heer Kokshoorn met Andulusiërs 2x lzg. medaille, idem met Holl. Kriel 2zg, lzzg. Heer L. Kasterop met Holl. kriel zwart lxzg, lx2zzg. Heer W. Gijsman met Orpington zwart lzzg, lzg beker. Bij de sierduiven o.a. de heer P. v. d. Leek met Duitse en En gelse Eksters 2xzg, 2xlzzg beker en 2 med. Sier- en watervogels, heer P. de Groot met Peking eend lzzg, berg eend lzzg, beker en med.; met bonte woerd lzg beker en med. Konijnen, o.a. A. W. Zevenhoven met vl. reus wit 1 gg; de heer Sasen met vl. reus lxgg, lxlzg; de heer W. Wolting vl. reus lxgg; de heer J. Boekooi vl. reus lxgg; de heer C. Splinter met vl. reus 2zg beker en med; de heer P. Zwanenburg met bl. wener mooiste van de tentoonstelling lzzg, 2 bekers, 2 med.; de heer Koe- wenberg met r.n. nw. zeelanders lzzg med; de heer A. Augustinus met Havanna lxlzg, lxzzg; de heer Gom- mans met alaska 4zg; mevr. v. d. Wijngaard met lux lxg, lgg, lzg, med.; de heer A. J. Kokshoorn met black tan lzzg, 2zzg, med.; de heer R. Jansen met pool bl. oog lzzg; de heer A. v. d. Lee met pool bl oog lzzg, med. Gavia's Ingrid van Kasterop met zeug zwart 2zzg met goud kleur beer lzzg med. Tentoonstellingen Gem. Museum De Lakenhal - wer ken van Herbert Fiedler. Tot 23 jan. Dagelijks 1016 uur, zondags 1316 „Tastevin", Beestenmarkt 14 - Aqua rellen en grafisch werk van Theo Kersten. Tot 6 jan. Dagelijks 16.30— 24.00 uur. Academiegebouw, Rapenburg 73 schilderijn van Arthur Eduard van 21 januari tot half februari. Dagelijks 9—18 uur. In het oude Egypte kwam eens in de 500 jaar Phoenix, de mythologische vogel om zichzelf in de tempel van de Zonnegod te verbranden en uit zyn as verjongd weer te verrijzen. MOOISTE KRANT VAN LEIDEN EN VERRE OMGEVING geworden is. Het is dan ook niet moeilijk om een abonnee voor deze formidabele krant te winnen. Voor iedere nieuw aangebrachte abonnee ontvangt U ons juhileumhlok. Ondergetekende datum: geeft als abonnee van De Leidse Courant op: plaats: Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na Invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32, Leiden. Commissaris Mr. Kranenburg onthult beeld bij Dorpshuis te Burgerveen Gistermiddag werd in de tuin het Dorpshuls Marijke van Burgerveen een beeldhouwwerk onthuld door de commissaris der koningin in Noord Hol land, mr. F. J. Kranenburg. Dit beeld houwwerk voorsteUende twee vogels werd vervaardigd door de beeldhouwer Theo Mulder. In verband hiermede waren in het dorpshuis vele genodigden aanwezig. Burgemeester mr. J. Dykmeester van Haarlemmermeer was verheugd het laatste staartje van de bouw Dorpshuis Marijke te mogen meemaken. Hij vond het jammer, dat de vorige burgemeester Nat. kampioenschappen biljarten te Voorhout MENS IN VORM In de prachtige biljartgelegenheid van Joop Rodenburg te Voorhout is gistera vond een begin gemaakt met de strijd om het nationaal kampioenschap biljar ten vjjfde klas llbre. De vertegenwoordiger van de bollen streek in dit sterke gezelschap, de Lis- ar C. Mens Czn., kwam niet zo bijster goed voor de dag. H(j kon geen enkele partij winnen en was persé niet meer dezelfde speler, die enkele weken geleden in Gouda de gewestelijke titel veroverde. De vertegenwoordiger van het gewest het Oosten, J. Kleinstapel, is de enige, die ongeslagen wist te blijven. Stand: 1. J. Kleinstapel 4-1, 56; 2. L. v. Veenendaal 2-1, 37; 3. P. Goris 2-1, 32; 4. G. v. Helden 2-1, 31; 5 A. d. Boer 2-1, 23; 6. J. Chattllon 2-1, 16; 7. J. Lam- brechts 2-1, 10; 8. G. Mens Czn. 0-0, 92. De beat komt ook in het nieuwe jaar ontegenzeglijk aan bod. In Leiden en omgeving eisten op Nieuwjaarsdag al di verse groups aller aandacht voor zich op, toen zij er de dansavonden opvrolijkten. De Sleutelstad herbergt heel wat van die combo's, die in eigen kring en/of elders het nodige succes ondervinden. Een ervan zijn de „Sunny Beats", die on ze fotograaf op de plaat vast legde, toen ze in de Leidse Stadsgehoorzaal optraden. van de Haarlemmermeer deze onthul ling niet kon meemaken. Hij noemde de Burgerveense bevolking opgewekt en levendig met een grote saamhorigheid. In het bijzonder prees hy de initiatieven van de heer D. v. d. Blom en de Dorps- Mr. F. J. Kranenburg had deze mid dag twee taken te vervullen, nameiyk de onthulling van het beeldhouwwerk en de opening van een expositie van de beeldende kunstenaars „De Groep" uit Haarlem, welke expositie in het dorps huis werd gehouden. Mr. Kranenburg zeide het gevoel te hebben niet in een uithoek te zitten in Burgerveen maar in het hart van Holland. H(J roemde de grote verantwoordelijkheid van de Bur gerveense bevolking. Men ziet de ver plichting te bewaren wat waardevol is. Burgerveen heeft kans gezien om in ac tieve en passieve cultuur een plaats te veroveren, waarom menige stedeiyke bevolking het benijdt. De kunstenaar, die deze vogels vervaardigd heeft, heeft de wijde vrijheid van dit polderland op het oog gehad. De heer D. v. d. Blom dankte ten slotte alle aanwezigen voor hun belang stelling. Na de onthulling werden de genodigden getrakteerd op een kop erw tensoep en werd de schilderijen-expositie bezichtigd, van de ongeveer twintig Haarlemse kunstenaars. LEIDERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB Donderdag j.l. werd een aanvang ge maakt met de viertallen-wedstrijden van de Leiderdorpse Bridgeclub en dire't vielen er al verrassende ujtslagen te no teren. Zo behaalden de heren Loof-Wit kamp met hun team-genoten een mon steroverwinning op de heren Jans-Pouw en het echtpaar v. d. Pool. De heren Tijssen-De Winter, met het echtpaar Danz als teamgenoot, stonden in de eer ste helft tegen de heren Pias-De Vries en de dames Jans-Van Zonneveld nog met 1947 achter, maar daarna gingen zy er goed voor zitten en de einduitslag was een 7947 overwinning. Het kam- pioenspaar uit de parencompefie, de dames De Jong-Van Gelder, met de 2e plaatsbezetters Gerlicht-Van Leeuwen, behaalden een benauwde 8072 over winning. In groep zwart verrasten de echt paren Verduyn en Stokhuyzen met eer keurige zege op de dames Van der Bijl- Zwanenburg en de heer en mevr. Van Berge Henegouwen. Het sterker geachte viertal Veldhuyzen-Van Vliet en De Ko ning-Van Zonneveld moest de vlag strij ken voor het echtpaar Schutte met de dames Hoogervorst-Zandbergen. Uitslag: Groep rood: Loof-Witkamp en Van der Bijl-Zwanenburg 10119 (60), Tyssen-De Winter en echtpaar Danz 79—47 (6—0), dames Van Gelder-De Jong en heren Gerlich-v. Leeuwen 80 72 (42), echtpaar v. Klaveren jr. er mevr. Zwarts-Karstens 7280 (24), Pias-De Vries en dames Jans-Van Zon neveld 4779 (06), echtp. v. d. Pool en Jans-Pouw 19101 (06). Groep zwart: echtp. Verduyn en echtp. Stokhuyzen 91—72 (5—1), echtp. Schut te en dames Hoogervorst-Zandbergen 6855 (42), De Koning-Van Zonne veld en Veldhuyzen-Van Vliet 5568 (24), dames Van der Bijl-Zwanenburg en mevrouw en heer Van Berge Hene gouwen 72—91 (1—5). Postzegelruilbeurs De Filatelis tenver. „De Rijnstreek" opent maan dagavond in het Dorpshuis te Leider dorp het seizoen met een ruilavond. Van kwart voor zeven tot acht uur zijn de jongeren tot Ï6 jaar aan de beurt. Er zal een gratis verloting zijn en er kan van alles worden geruild. De ouderen kunnen van acht tot elf uur aan hun trekken komen en post zegels en munten ruilen. Gunning B. en w. van Leiderdorp hebben het doortrekken van de Persant Snoepweg naar de Hoogmadeseweg ge gund aan de laagste inschryfster voor dit werk bij de daarvoor gehouden on derhandse aanbesteding, de gebroeders Schouls N.V. te Leiden. Door de aanleg van deze weg zal de verkeersstroom van en naar Leiderdorp soepeler afge wikkeld kunnen worden, omdat het ver keer van en naar Hoogmade dan niet meer vla de Acacialaan behoeft te wor den geleid. C0URANTENBEZ0RCERS GEVRAAGD DE LEIDSE COURANT AKTIEVE BEZORGERS Bijzonder geschikt voor scholieren. Hoge honorering. Sollicitaties afdeling abonnementen. Papengracht 32. telel 20935 NATIONAAL HUWELIJKSGESCHENK In het Journaal van de televisie uitzending van 6 Januari hebben wy vernomen omtrent de plannen van het Nationaal Comité Huwe lijksgeschenk. In dit Comité hebben topfiguren uit alle schakeringen van ons volk zitting, o.a. uit het veraet 1940-1945. Ondergetekenden, die in de oor logsjaren meegestreden hebben, grote offers hebben gebracht, en in de illegaliteit dan ook geen on bekenden zyn, menen daaraan het recht te mogen ontlenen ieder op te wekken naar zyn of haar inzicht een steentje (of een steen) bij te dragen om de actie van het Comité tot een groot succes te maken. H. MULDER, res.-kolonel b.d. ridder Mil. Willems-Orde drager v. d. Bronzen Leeuw D. POST-SALOMONS weduwe van Johannes Post H. J. ROUBOS ridder Mil. Willems-Orde sabotage-commandant L-K-P. Rotterdam. PAUZE Morgen: herdenking van het huis gezin te Nazareth. DE KNEEP VAN HUISELIJK GELUK Het bezwaar dat we hebben tegen de „Heilige Familie" geldt niet dat kleine kleinst mogelijke huisge zin, maar de benaming ervan. Iets te veel heiligheid in die naam, waardoor de gedachte wordt opgeroepen, dat het een wereldje apart was, dat geen kontakt had met de problemen, waar mede ouders met kinderen bijna da gelijks te maken hebben. Uit het evangelie van morgen biykt, dat de uitzonderlijke samenstelling van het gezin Maria, Jozef, Jezus allerhande problemen zal hebben gekend, die op gewoon menselijke wijze zijn opge lost door wederzijdse inschikkelyk- heid. Daardoor was het een geslaagd huisgezin. De kneep van het huiselijk geluk is inschikkelijkheid, de nauwelijks te vervangen waarde van de o oeding van ouders te zamen met de over hun kop groeiende kinderen. In geven en nemen. Meer in geven dan in nemen. Deze opvoedjng met elkaar heeft het drie-tal in Nazareth doorge maakt en de opgroeiende Jezus men selijk gevormd voor zijn onmenselijke PUNT Olie moet ververst worden, accu opge laden en In Je rechterkous heb Je een ladder. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 012 Jan. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: De man met de vyf paspoorten (prol. 14 j.) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: My fair Lady (prol. a.l.) Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Het pronkstuk van de familio (prol. a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Liefdesparen (prol. str volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: „Help" (prol. a.l.) Dagelyks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: De grote veldtocht der Sioux (14 j.) Dagelyks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE lUtmHiiUHUM MARKTBERICHTEN TER AAR, 7 jan.. Groente Witlof 1 891.07; idem 2 6881; idem stek 1057; boerenkool 24; groene kool 27; spruiten 2076, alles per kilo. Sla 10 pee stuk; Boerenkool 1.102.10; Stoof- sla 80 per kist. Appelen: Goudreinet- j ten 10—12; Jonathans 10 per kilo; Spruiten export 70—94 per kilo. LEIDEN, 7 Jan., Groente Kroten, gekookt. 50, boerenkool 35-42, prei 60- 76. stoofsla 45-73, spruiten 35-125, uien 12-20, winterpeen 26-28, witlof 70-139 j per 100 kg, sla 16-48 per 100 st. LEEUWARDEN, 7 Jan., Kaas Com missienotering: Goudse kaas 2.70-2.71; Edammer kaas 2.50-2.51; broodkaas 2.51 -2.52. Handel goed. LEIDERDORP INBRAAKJE By een bewoner van de Berkenkade te Leiderdorp ls gisteravond ingebroken. De dief (of do dieven) heeft (hebben) zich meester gemaakt van een porte- monnale, inhoudende ongeveer 70,-. Men heeft zich toegang verschaft door verbreking van een ruit aan de achter- zyde van da woning.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3