anjer KRANTENBEZORGERS GEVRAAGD AKTIEVE BEZORGERS PIERROT THANS NOG 181 WONINGZOEKENDEN IN R0EL0FARENDSVEEN DONDERDAG 6 JANUARI 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Hoogstaande uitvoering van Brittens Ceremony of carols door Toonkunstdames Genotvolle Avondmusiek in St. Lodeivijkskerk DE „AVONDMUZIEK", gisteravond gegeven in de zeer goed bezette St. Lodewijkskerk door een aantal solisten en de dames van het Toonkunstkoor onder directie van Iskar Aribo, ls een genotvolle gebeurtenis geworden, niet in het minst door een indrukwekkende, hoogstaande uitvoering van Brittens „Ceremony of carols", die wij in het korte tijdsbestek van een paar weken voor de derde maal hoorden vertolken. Tijdens de Kerstdagen was er een radio uitzending van deze carols door een jon genskoor uit Cambridge dat een prach tige weergave van dit werk gaf. Op 20 december zong het Ned. Madrigaalkoor deze Ceremony eveneens en leverde daarmee een prestatie die wij prezen, ofschoon wij er niet zo verrukt over waren als gistefavond toen wy van de kwaliteiten der Toonkunstdames en de opvatting van Iskar Aribo kennis na- In alle onderdelen werd een hoge graad van perfectie bereikt. Het Gregoriaanse Hodie Christus natus est, dat ons by het Madrigaalkoor enigszins verdrietig stemde, was misschien niet op en top Gregoriaans Aribo liet het met een duidelijke subjectiviteit zingen maar 't werd 'n feest van zuivere klankschoon heid. De melodie moet Britten trouwens wel geobsedeerd hebben, want in het harp-tussenspel komt het motief terug. Byzonder getroffen ook werden we door het „adem-ritme" van In freezing winter night. Met een uitvoering als gisteren gegeven werd van deze Ceremony of Carols zouden wy elk jaar wel gecon fronteerd willen worden. HET OVERIGE PROGRAMMA was zeer gevarieerd. We hebben genoten van hoboïsten als Marry Pruyt en Hein Walraad, die o.m. in Verbum caro fac tum est van Chr. Geist en in een melo die uit Cantate 208 van Bach solieerden; de hobo is een waariyk heeriyk instru ment in samenspraak met de konink- ïyke stemmen van het orgel, dat be- Afscheid van Zuster Felicitas Aan de eerwaarde Zuster Felicitas is op eigen verzoek in verband met het be reiken van de 60-jarige leeftijd door het bestuur van de Stichting St. Elisabeth Ziekenhuis te Lelden eervol ontslag ver leend uit haar functie van economisch directrice van het ziekenhuis onder dankzegging voor de vele diensten aan het ziekenhuis bewezen. kwaam werd bespeeld door Huib de Jong. De praChtige compositie Magna res est amor van Hendrik Andriessen, een loflied en juichende getuigenis over de liefde, werd vol overtuiging en gaaf gezongen door de sopraan Gré v. Schayk. Hannelore Pennink bewonderden we als een zangeres met een volle, warme alt stem. Een hoogtepunt, behalve de Cere mony, vonden we het optreden van de Japanse harpiste Marie Nagasoka, die o.m. de sonatine van Sergiu Natra (met hier en daar een „harde" snaar) buiten gewoon genuanceerd en verfijnd uitvoer de. Aan deze „Avondmuziek" bewaren wy de prettigste herinneringen. T. P. Tot opvolger van pater Van Hemert is tot kapelaan aan de St. Leonardus- kerk benoemd pater P. Woldendorp. Pater Woldendorp is geboren in 1917, priester gewijd in 1945 en sinds 1955 kapelaan te Oudewater. In de maand december 1965 werd er bij de Leidse Spaarbank ingelegd 4.126.688,28 en terugbetaald werd een bedrag van 4.190.470,94. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 567 en het aan tal afbetaalde boekjes 338. Op 5.993 rekeningen van deelnemers aan de Af- haaldienst werd 228.106,- bygeschre- ven. Er werden 1.454 spaarbusjes ter lediging aangeboden met een gezamen lijke inhoud van 57.470,29. Het tegoed der 60.561 inleggers bedroeg aan het einde der maand 72.102.852,43. Dra. L. van Klinken, thans direkteur van het kantoor van N.V. Slavenburg's bank te Haarlem ia met Ingang van 1 januari 1966 benoemd tot direkteur van het kantoor te Leiden. De dlrektie van laatstgenoemd kantoor zal der halve van die datum bestaan uit de heren dra. L. van Klinken en T. Plate. In het bejaardentehuis „St. Maar ten" aan de St. Jacobsgracht is gister middag een begin van brand ontstaan, vermoedelijk tengevolge van laswerk- zaamheden, die eerder op de middag bij de centrale verwarming waren verricht. Enkele vonken schijnen in het iso latiemateriaal tussen vloer en plafond van de tweede verdieping techtgeko- men te zijn, hetgeen een enorme rook ontwikkeling tot gevolg had. Geluk kig kon de brandweer tijdig ingrijpen, zodat de schade beperkt bleef tot en kele delen van vloer en plafond. Verlovingsringen HOOGMADE VAN ANJERFONDS R.K. Harmoniever, Hoogmade krijgt 1000 gulden Dezer dagen ontving het bestuur van de plaatselijke R.K. Muziekvereniging het verheugende bericht, dat het be stuur van het Anjerfonds van Zuid- Holland in zijn gehouden vergadering, op de aanvraag, een bijdrage te wil len verlenen voor de aanschaf van 4 nieuwe klarinetten tot medewerking heeft besloten. Gelet op het vele, dat reeds bij de aankoop van de thans aanwezige nieu we instrumenten en uniformen door de vereniging zelf, particulieren en gemeente is gedaan, wordt voor deze aankoop een bijdrage verleend van 1000.- Zuster Felicitas ge tyd rust te houden. Te zijner tyd hoopt het bestuur op passende wijze afscheid te nemen. Burgerlijke stand Geboren: Janet Petronella Yvonne d. v. H. de Kloet en N. Blankestein. Ber- nadette Geertruida d. v. J. M. van Oost- waard en C. M. Bouwmeester. Frederik Gerardus Maria z. v. L. A. van der Helm en W. M. van der Krogt. Johan nes Jacobus Adrianus z. van A. L. J. van Leeuwen en M. A. Schuur. Jan z. v. J. van Egmond en W. J. Zaal berg. Overleden: H. J. Kry'ger 53 jaar man. P. Byisma 84 jaar man. J. W. Hermans 72 jaar echtgenote van J. M. Ansems. A. Brobbel Dorsman 53 jaar man. J. Voets 21 jaar dochter. AGENDA DONDERDAG 6 JANUARI Gespreksavond voor achttienjarigen, parochiezaal van de St. Petruskerk. On derwerp: „Het kan verkeren". Aanvang VRIJDAG 7 JANUARI Wlm Kan en zyn ABC-cabaret Schouwburg, aanvang 20.00 uur. Aquarium en terrarinmhoudersvereni- glng Algemene ledenvergadering, Pe truszaaltje, Lammeschansweg. Aanvang 20.00 uur. ZATERDAG 8 JANUARI Wlm Kan en zyn ABC-cabaret Schouwburg, aanvang 20.00 uur. Folk Beat 14 Jazz-avond met le zing van Michiel de Ruyter over „avant- garde jazz". Cantine sportpark Room burg, einde Asserstraat. Aanvang 20 u. Maandag 3 januari tot en met don derdag 6 januari: geopend voor spoed eisende gevallen: Zuide Apotheek, Lam- menschansweg 1, tel. 23553. De avond- en nachtdienst van apo theek R. van Breest Smallenburg te Lel- dordorp wordt waargenomen door de Zuide Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek en Apo theek Voorschoten zyn geopend. MUSEA De Lakenhal: Dag. 10-4 nor; zon- lags 1-4 nor. Ryksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 nor; zondags 1-6 nur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag van 10-4 uur (zondags 1-4 uur). T entoonstellingen Gem. Museum De Lakenhal - wer ken van Herbert Fiedler. Tot 23 jan. Dagelijks 1016 uur, zondags 1316 uur. „Tastevin", Beestenmarkt 14 - Aqua rellen en grafisch werk van Theo Kersten. Tot 6 jan. Dagelijks 16.30 24.00 uur. Academiegebouw, Rapenburg 73 - schilderijn van Arthur Eduard van 21 januari tot half februari. Dagelijks 9—18 uur. Galerie Cartouche, Langebrug 67 - Charles Donker exposeert van 7 tot 31 januari. Dagelijks van 25 en van 7—9 uur, zaterdags en zondags van 25 uur. DE LEIDSCHE COURANT Voorschoten Hoge honorering. Bijzonder geschikt voor scholieren. Sollicitaties: Abonnementenafdeling, Papengracht 32, Leiden. Telefoon 20935. t De allermooiste voor de allerliefste i Juwelier-Horloger t MAARSMANSTEEG 21 X LEIDEN TELEFOON 20778 RIJPWETERING Dansavond tb.v. jeugdwerk In de zaal van café „Rustoord" wordt zondag 9 januari a.s. wederom een gezellige dansavond in de bekende tienersfeer gehouden. „The Flying Birds" verlenen hieraan weer muzi kale medewerking. Daar de opbrengst geheel ten goede komt aan het jeugd werk en het nieuwe uniformenfonds van de W.S.V. „De Rippers" rekent de propaganda-afdeling van deze ver eniging op massale opkomst. Aanvang 8 uur. Zie ook de advertentie in dit blad! OEGSTGEEST Geboren: Esther Christina Maria, dr van B. J. A. Merks en H. H. Stadhou der; Michiel Adriaan, zn van A. J. Co- sijn en V. G. M. Smeets; Esther Dirkje, dr van A. van Iterson en D. van Beek; Sylvia Helena Adriana, dr van A. J. van Duijvenbode en L. S. Zwanenburg; Maria Margrietha, dr van M. Binnen dijk en M. M. Jongerius; Enno Frank, zn van H. W. de Haan en H. Faber. Getrouwd: H. Leliveld en E. J. Mulder, U. Plug en A. Haasnoot. Overleden: N. Heemskerk e.v. J. van Vliet. Paal maant tot spoed met veemarkt Sinds enige tijd is men bezig niet het „verticaal opslaan" van de palen voor de toekomstige Leidse veemarkt hallen by het Schuttersveld. Deze uitdrukking bezigde wethouder ir. J. .J. G. van Hoek tijdens de begrotingsbehandeling, waar mee bedoeld werd, dat zonder officieel vertoon een begin zou worden gemaakt met het heien van de ruim 600 palen voor dit zo lang verbeide en urgente pro ject. Ruim 200 zitten er al in de grond. Nog dit jaar hoopt men met de eigen- tyke bouw van de veemarkthallen, waar bij ook de sport verwacht wèl te varen, worden begonnen. Op het ogenblik lijkt het nog een oud kerkhof, waarby één paal als een waarschuwende vinger omhoog steekt om tot spoed te manen. Aan het gemeentebestuur zal het niet liggen. Het wachten is slechts op de reeks goedkeuringen uit Den Haag. Op de achtergrond ziet men het imposante complex van de nieuwe vullnisverbran- dingsinstallatie. Zal salarisverhoging gemeentepersoneel van Wassenaar leiden tot tariefsverhoging In de vergadering van de gemeente raad van Wassenaar van maandag avond as. zal een betrekkelijk korte agenda worden behandeld van weinig verstrekkende 'voorstellen. Voorgesteld wordt, voor het gemeentepersoneel de zelfde salarismaatregelen te treffen die met ingang van 1 januari jl. ge troffen worden voor het rijksperso- K.V.P. ZAG TERUG EN VOORUIT Studie toewijzing tuinbouwgrond gewenst In restaurant „De Woelige Baren" vani de KVP afd. Roelofarendsveen ior haar jaarvergadering byeen. In n uitgebreid openingswoord mocht voorzitter L. P. v.d. Meer zyn tevreden heid uiten over de opkomst. Spreker stelde vast dat de aktieve belangstelling in de party dalende is. Een structuur verandering is in studie. Ook de plaat- selyke afdeling heeft een sterke terug gang In het ledental nameiyk in 1961 nog 850 leden en thans nog 569 leden. Betreffende de economische ontwikke ling is spreker van mening dat deze in de tuinbouw met name ook de bloe- mistery ter plaatse achter biyft by het sterk gestegen kostenpeil. Als men lo nen koppelt aan de produktiviteit dient men hieraan ook de pryzen te koppelen. Na een beschouwing op het woning- beleid, besteedde spreker ook nog aan dacht aan de verhoudingen met be trekking tot de buitenlandse politiek. Na de notulen ontspon zich nog een discussie, naar aanleiding van een door de heer J. P. Hogenboom (raadslid) gestelde vraag inzake de positie van de KVP. Voorts kwam ook nog tot uitdrukking dat de belangstelling van de jongeren voor de KVP beslist groter is dan uit hun leden-aantal in de plaat- seiyke afdeling biykt. Penningmeester Hub. Hoogenboom kon in zijn financieel overzicht een ba tig saldo van 1035 vermelden. De contributie bleef op 6,- per jaar ge handhaafd, ondanks dat dit voor de vereniging slechts 0,25 per lid op levert. Voor het komende jaar zijn van wege de a.s. verkiezingen echter grotere uitgaven te verwachten. Namens de kascommissie bracht de heer P. Wage naar gunstig verslag uit. LEDENTAL. MUTATIES. E.D. In zyn uitgebreid jaarverslag stelde spr. dat een ledenwerfactie niet zonder succes was gehouden. Desondanks bleef de aanwinst uiteindedlijk beperkt tot 2, aangezien ook weer 54 leden als lid be dankten. Voorts constateerde spr. een groeiende onverschiligheid voor de doel stellingen van de vereniging. Men wil wel rechten, echter geen plichten aan vaarden. Voor de onderontwikkelde ge bieden zal een groeiende daadwerkelijke belangstelling moeten komen. Voorts besprak spr. het vertrek van burgemeester E. J. M. Kolfschoten, waardoor de afdeling een Tweede Ka merlid als lid moest afschry'ven. Spr. gaf een opsomming van diens activiteiten, alsmede van hetgeen tijdens zyn ambts periode tot stand is gekomen. Bij het punt gelegenheid tot het stel len van kandidaten voor de nieuwe ge meenteraad werden door het bestuur de zittende raadsleden weer kandidaat ge steld. Voorts werden de schriftelijk in gediende kandidaten Paul v. d. Meer. Flora weg 26, J. Th. Bakker, Floraweg 40, Joh. Bakker, Noordeinde 137, door de vergadering aanvaard en voor de ge stelde kandidaat Jp. Broesterhuizen, de Baan 40, zal contact worden opgenomen met de afdeling Oude-Wetering. Voorz. deelde hierby nog mede dat het aantal zetels in de raad met 2 wordt uitgebreid doordat Alkemade 10.000 in woners telt. Het zittend raadslid J. P. Hogenboom zal niet meer in de nieuwe raad terugkeren, dit vanwege de ge stelde leeftijdsgrens. Voorz. v. d. Meer bracht dank aan de heer Hogenboom voor zyn vele diensten in belang van KVP en gemeente verricht. Vervolgens werd de volgorde voor de samen te stellen groslijst medegedeeld, waarvoor de ulteindedlijke beslissing is aan de centrale Alkemade. Hierna werd ook het voorstel tot het uitkomen van een gezameniyke Hjst van alle KVP-afde- lingen in de gemeente bij de a.s. 'ge meenteraadsverkiezing aanvaard. Bij de bestuursverkiezing werd in de vakature P. de Jong Cz. gekozen de heer N. Bakker, Zuidhoek 11b. KVP-RAADSFRACTIE ACTIEF De op de agenda aangekondigde kor te inleiding door de heer J. S. Wage naar, KVP-fractlevoorzitter in de raad, bleek door de vele aspecten in het beleid van het gemeentebestuur achteraf vry omvangryk. Spr. gaf hierin een over zicht wat in de afgelopen zittingsperiode van de raad was tot stand gebracht. De financiële positie van de gemeente Al kemade mag vry gunstig genoemd wor den, waarby een grote achterstand van uit te voeren werken is ingehaald. Met cijfers gaf spr. een overzicht van de financiële resultaten in de afgelopen ja ren. Betreffende het onderwijs kon spr. stellen, dat de vergoeding per leerling l.o. van 50,- in 1962 is gekomen tot 80,- in 1966. Lager Technisch Onder- wys, alsmede U.L.O. en Landbouwhuis- houdschool zijn tot stand gekomen. Gerealiseerd moet nog worden de bouw voor U.L.O.een tweede lagere school in Oude-Wetering, een landbouw- huishoudschool in de Meerkreuk, een nieuwe kleuterschool aan de Kerkweg in de dekenale parochie Roelofarends veen. terwyi alle krachten ingespannen zullen moeten worden om een zeer be langrijk object nl. de bouw van een nieuwe tuinbouwschool gerealiseerd te krygen. Voor gymnastieklokalen zijn enkele verbeteringen verkregen, maar daar naast zyn nog enkele wensen gebleven. Uitvoerig ging spr. in op de woning bouw. WONINGBOUW ven nog de goedkeuring van G.S. n.l. voor de geplande bouw van bunga lows alsmede voor 270 woningen in het plan „De Gogh" aan de Stotaweg. Van 1 jan. 1962 tot heden zijn 336 nieuwe woningen gereedgekomen, waarvan 252 particuliere bouw. Dit jaar hoopt men nog 78 Eurowoningen af te leveren. In totaal zyn 105 krot woningen gesloopt. Naast de Eurowo ningen zijn nog 68 woningen in aan bouw, ■terwijl voorbereidingen gaande zijn voor de bouw van 59 Eurowonin gen in de vrije sector. In 1966 hoopt men tot bouwplannen te komen voor het plan-Zuideinde Roelofarendsveen en te De Koog in totaal 40 woningen. Een enquête heeft uitgewezen dat er behoefte is aan 191 bejaardenwoningen. Naar schatting zijn in Alkemade plm. 2000 woningen, waarvan thans 566 gemeentewonin gen. Het aantal woningzoekenden be draagt 181. De trage bouw bij de Eurowoningen heeft het gemeentebestuur veel zor gen gegeven. Langzaamaan komt uit zicht in de woningnood. Belangrijk zou zijn als men aannemers in eigen gemeente biyvend van objecten voor woningbouw in eigen gemeente kon doen voorzien. DIVERSEN Voorts besprak spr. de uitvoering van de Alg. Bijstandswet, de subsidieverle ning aan Kruisverenigingen, Gezinszorg, culturele verenigingen, etc. De blijvende zorg van het pontveer te De Kaag heeft thans een goed beheer. Ook de vele wegen biyven een zorgen kind. Enige ontsluitingswegen zyn thans gerealiseerd. Voor industrie blijven er weinig mogeiykheden voor uitbreiding. De uitbreiding van tulnbouwgronden in de Googerpolder ls bijna gerealiseerd, waarby spr. suggereerde of studie voor nieuwe objecten o.a. In L.T.B.-krlngen niet wenselijk ls. Voorts besprak spr. o.a. nog de taken van de dienst Gemeentewerken, de tot stand gekomen studiekostenregeling, de verkeers- en parkeerproblemen, de lucht- en waterverontreiniging. Voorts de plannen voor een nieuwe gemeente- lyke zweminrichting, de plannen voor de bouw van 60 bejaardenwoningen t.o. de dekenale kerk te Roelofarendsveen, terwijl voor deze bouw ook plannen in studie genomen zyn voor Rijpwetering en Oud-Ade. Na nog aandacht gewyd te hebben aan het sportpark, winkelcentrum te Oude- Wetering. volkstuinencomplex, de bouw van 3 dorpshuizen, gaf spr. nog een ovérzicht van de samenwerking met andere gemeenten. Spr. deelde voorts mede, dat een provinciaal streekplan voor het plassengebled in voorbereiding is. Betreffende de recreatie zyn binnen enkele dagen, en met name voor geheel Zuid-Holland, enige belangryke publi caties te verwachten. Tenslotte nam spr. nog de diverse dorpskernen in vogelvlucht onder de loupe. Uit het applaus bleek, dat men met grote belangstelling en waardering van deze zeer interessante inleiding had kennis genomen. Ongetwyfeld is hierop nog een gedachtenwisseling gevolgd. Gezien het reeds gevorderde uur heb ben wij deze niet meer afgewacht, om dat ons nog de taak wachtte boven staand verslag uit te werken. neel: een salarisverhoging van 5 pet., een verhoging van de vakantie-uitke ring van 4 tot 6 pet., het incorpore ren van de compensatie voor de huur verhogingen van 1960, 1962 en 1964, het opnemen in de salarisbedragen van calculatie van de „trend" van 1 juli 1964 tot 1 juli 1965 a 1,85 pet. en een verhoging van het minimum-loon tot f 521,80 per maand. De uitgaven in verband met deze hogere salariskosten worden geraamd op f 283.000.per jaar, waarbij de salarisverhogingen voor het politie- en het onderwijzend personeel niet zijn meegerekend. B. en w. merken op dat het college er zich nog over beraadt in hoeverre het prijsverhogend effect, dat de sa larisverhogingen bij de nutsbedrijven zullen hebben door een tariefsverho ging zal moeten worden gedekt. Vakantiesluiting winkeliers. Naar aanleiding van een verzoek van de N.V. Albert Heijn om de in Wasse naar geldende vakantiesluitingsveror- dening in te trekken en de terzake in de begrotingsvergadering van de raad gemaakte opmerkingen delen b. en w. mede. dat de Kamer van Koophandel zich bereid verklaard heeft bij de be trokken winkeliers een onderzoek in te stellen naar hun mening over het tijdelijk voor één jaar buiten werking stellen van de vakantieslui- tingsverordening. Verder zullen b. en w. het oordeel vragen van de Nederlandse Consu mentenbond, de betrokken werkne mersorganisaties en het Wassenaars Vrouwencontact. De enquête van de Kamer van Koop handel zal gehouden worden tegelijk met de al eerder aangekondigde en quête naar de opvattingen over de Grondtransacties De agenda van de raadsvergadering bevat verder twee voorstellen over het teruggeven van een stukje grond aan de maatschappij „Rijn Staete" N.V. en over het overnemen om niet van een strookje grond op de hoek van de Van Hogendorpstraat, welk laatste stukje gebruikt zal worden voor het verbre den van het trottoir op de hoek van de Van der Duyn van Maasdamstraat. KATWIJK Geboren: Hendrik zn Oever en M. van der Maas; Andries zn v. C. J. van Duyvenbode en A. van der Plas; Machiel zn v. T. P. A. van der Plas en M. J. van der Plas: Gljsbert W. zn v. J. Krygsman en J. Mulder; Mar- garetha dr v. D. J. Kleen en N. Dub beldam. Ondertrouwd: C. Schuitemaker en D. Plokker; B. van Dyk en H. G. Reinders; W. J. N. Paauw en W. J. den Hollan der; T. G. van Duyvenvoorde en A. G. van Dijk; C. Vooys en J. C. van den Oever; J. C. van Egmond en C. L. Du- rieux; K. A. Regeer en W. I. Boers. Getrouwd: J Varkevisser en A. B. van der Plas; W. Schaap en J. Durieux; S. Thuis en G. de Hey; W. W. Dijkman en S. A. M. E. Huisman; A. Haasnoot en A. van Tol; C. Jonker en C. M. Zuid- dam; C. W. Tulnstra en J. Schadde van Doorn; A. Imthorn en E. Meyvogel; J. v. Ryn en H. van Rhyn; C. Dijkhuizen en C. Schaap; D. Vooys en H. A. Mlinkz. Overleden: T. van Duyn, e.v. A. Guyt, 41 jaar, vr; S. Meester, w.v. P. Side- rius, 90 jaar, vr; M. L. J. M. Linders, 73 jaar, man; G. G. Been, e.v. H. J. Alkemade, 20 jaar, vr; M. J. Snyder, w.v. D. J. Brinks. 74 jaar, vr; A. van der Plas, e.v. J. van Ryn, 61 jaar, vr. NOORDW1JK DE SCHULDDELGING Een 34-jarige inwoner van Noordwyk stond lelijk in het krijt bij een kastelein in Lelden. Toen in het late avonduur de betonwerker huiswaarts zwalkte, zag hy een vrachtauto staan. Bij een in spectie ontdekte hy vlees, worst en hammen. Hij nam een flinke hoeveel heid mee en keerde op zijn schreden te rug naar het café. Hij hing een heel verhaal op hoe hij aan dat alles was gekomen en bood de spullen de caféhou der aan ter delging van de schuld. Daar ging de caféhouder op in. Nu stond de betonwerker terecht wegens diefstal. Hij beriep zich op zyn moeilijke finan ciële positie en de drank. „Jawel, moei lijke financiële positie en toch maar drinken en toch maar autoryden. Dan moet een ander uw pleziertjes maar betalen", sprak de Haagse politierech ter. De officier van Justitie was ook slecht te spreken over deze wyze van schulddelging en eiste 100,- boete en voorwaardelijk een maand gevangenis straf. Het vonnis werd overeenkomstig ZEER GROTE BELANGSTELLING Y00R B0SK00PSE NIEUWJAARSRECEPTIE Tengevolge van de totstandkoming van de ruilverkaveling krygt de boom- kwekery mogeiykheden tot uitbreiding. Het jaar 1965 was voor de boomkwekerij zeer gunstig. Zowel in geldswaarde als in kwantiteit nam de export belangrijk PAUZE De sociologie leert, dat de mens een eigen persoon of individu is. die in ge meenschap met anderen zichzelf en de gemeenschap tot ontwikkeling brengt. Zo iets ziet eruit als een gemeenplaats, als een opengetrapte deur. Niettemin ls het herhaaldeiyk gebleken, dat deze les van het juiste evenwicht niet goed geleerd is. De overwaardering van de persooniyke vryheid bracht met zich mede de schandeiyke uitwassen van het kapitalisme; de onderwaardering van de persoon heeft in communistische landen aan miljoenen onnoemelijk leed veroorzaakt. Het een is een weerslag op-het ander, een reactie die ook in het kerkelijk leven doorspeelt. Na een schro- meiyk overdreven privé-devotle, wordt verkondigd een niet minder overdre ven gemeenschap8godsvrucht. Het ge vaar steekt ook hier in de overdryving. Men vergeet het sociologische lesje over het juiste evenwicht; het een niet zonder het ander, vice versa. BIJ alle diepzin nige gemeenschapspraat is die gemeen plaats hard nodig. PUNT Zowel voor de openbare gemeente raadsvergadering te Boskoop als voor de nieuwjaarsreceptie, welke gisterev ten gemeentehuize werden gehouden, bestond een overweldigend belangstel- Ung. Het is voor de eerste maal in de geschiedenis van Boskoop dat voor de nieuwjaarsrede een afzonderiyke ver gadering werd gehouden welke werd ge volgd door een receptie. Uit de grote belangstelling hiervoor biykt dat dit ten zeerste op prys wordt gesteld. Tydens de openbare vergadering gaf burgemeester van Dedem een zeer uit gebreid overzicht van de gebeurtenissen in Boskoop gedurende het jaar 1965. De belangrijkste feiten zijn de overschake ling van stadsgas op aardgas per 15 juli 1965 en de oprichting van het water- leidingbedryf De Rijnstreek waaraan door 9 gemeenten wordt deelgenomen. De afname van stadsgas bedroeg van 1 jan. tot 15 juli 1965 976.000 m3. terwyl na deze datum 740.0000 m3 aardgas werd afgenomen. Omgerekend in stads gas is dit 1.350.000 m3. Dit betekent een toename van 60 pet. ten opzichte van 1964. Het waterverbruik bedroeg in 1965 niet minder dan 2.730.000 m3. hetgeen 8 pet. méér ls dan in 1964. De levering van electriciteit vermeerderde met 13 procent. De rioolwaterzuiveringsinstallatie zal in het voorjaar van 1966 gereed zyn. Ook aan de verbetering van de we gen schonk de burgemeester aandacht speciaal de reconstructie van de Bie zen waardoor dit de mooiste weg van Boskoop is geworden. Het vinden van voldoende parkeer plaatsen is een probleem op zich. In de loop van dit jaar zal de Galerij voor parkeerruimte gereed komen. Veel stu die vereist nog de situatie rondom Flo rida in verband met de doortrekking van de A. P. van Neslaan. toe. Bevolkingsgroei. Het aantal inwoners per 1 Januari 1965 bedroeg 10.263. Thans is dit 10.501. Geboorten 200; overledenen 73; huwe lijken 103; ingekomen 537; vertrokken 426. Samenstelling bevolking: Ned. Herv. 4138; R.K. 3068; Ger. kerken 1529; Rem. 125; Doopsgezind 9. Evang. Luthers 12; overige 538; geen 1082. Het aantal kiezers beloopt pl.m. 6300. In 1935 werd aan bijstand uitgekeerd (Alg. Bijsstandwet) ƒ500.000.— Het aantal bezoekers van het zwembad be droeg 72.000 (v.j. 97.000). In studie is de mogelijkheid om te komen tot een overdekt instructiebad. Uitbreiding van het sportveldencomplex is in een ver gevorderd stadium. Het aantal verkeersongevallen be droeg in 1965 in de gemeente Boskoop 134, waarvan één met dodelijke afloop. De financiële toestand van de ge meente heeft thans een dieptepunt be reikt. waarom allerwegen offers zullen moeten worden gebracht, wil Boskoop in deze tyd van welvaart waarin te recht de eisen aan het verzorgingspeil te stellen steeds toenemen met deze tyd mee kunnen. De heer P. G. Valk beantwoordde in het kort de toespraak van de burgemees ter. Van de gelegenheid om het gemeente bestuur ter gelegenheid van de jaar wisseling, persoonlijk geluk te wensen werd door een onafzienbaar aantal per sonen, zowel particulier als deputaties van verenigingen, stichtingen en bedry- ven, gebruik gemaakt. Deze nieuwigheid voor Boskoop is dus wel een groot succes gebleken. Gevoariyke vermomming LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 612 Jan. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: C-amera: De man met de vyf paspoorten (prol. 14 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: My fair Lady (prol. a.l.) Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4 45. T OO en 9.15 uur. Luxor: Het pronkstuk van de familie (prol. a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Liefdesparen (prol. str volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: „Help" (prol. a.l.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: De grote veldtocht der Sioux (14 J.) Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE MARKTBERICHTEN TER AAR, 5 januari. GROENTE Witlof 1. 82-96, idem 2. 58-77. idem stek 12-48. boerenkool 22-27, uien 17, sprui ten 26-71, groene kool, 27-31, rode kool 24-36, andijvie 1.10 alles per kilo. Toma ten 2.60-3.75 par bakje van zes kilo. Sla B. 16-22, idem C. 6-10 per stuk. Selde rij 25 per bosje. Boerenkool 2.70-2.90 per kist. Spruiten export 60-91 per kilo. R.'YEEN. 5 januari. BLOEMEN Freesia's 90-1.80, Troschrysanten Vi brant 1.90, Narcissen Early Glorie 1.00- 1.30, Carlton 1.20-1.25, Tulpen Krelags 1.00-1.25, Sulpher Cloud 1.10-1.40, Pre ludium 1.10-1.30, Lustige Witwe 1.40- 1.70, Christmas Gold 1.20-1.60, Pink Glow 1.55. Paul Richter 1.45-1.50, Sul pher Triumph 1.10-1.15, White Sail 1.20- 1.50, Wintergold 1.50-1.60 per bos. Sim Rose 16-32. Sim Rood 16-31. Sim Wit 16-22, Farah Diba 34. Keefers Sim 26. Sim Arthur 19-23. Rozen Garnette en Carol 34-36 per stuk. Ryn.shurg 5 jan. Bloemen Irissen: Wedgewood 260-280: Fresia's: Stock holm 180-190; Snow Queen 170-180; Gol den Yellow 150-160; Blauwe wimpel 140- 150; Sou venier 120-130; Tulpen lang: Copland 230-240; Demeter 200-230; Whi te Sail 180-200; Roland 180-200; Golden Harvest 150-160; Paul Richter 140-150; Overdale 140-150; Superba 140-150; Em my Peek 140-150; Krelage 130-140; Lus tige Witwe 120-135: Ralph 120-130; Blauwe druifjes 80-90; Narcissen: Gol den Harvest 140-150; Carlton 130-140; Early Glory 120-140 California 110-120; Flower Record 100-110 alles per bos. Am. Anjers: Sir Arthur 2300-2600; Sim rood 2000-2600; Dusty 2200-2500; Sim wit 2000-2500; Sim rose 2000-2500 per 100. Hyacinthen: Anne Marie 35-381 Uelftblauw 28-32; Astara 28-30; Bis marck 25-28; Carnegie 20-25 per stuk.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3