Informeel gesprek Ajoeb Khan-Sjastri „Niet veel animo voor beraad over Vietnam EMS WERPT ZICH OP BOUW WONINGEN Watersnood in Frankrijk Marg. Higgins overleden Japanners bereikten' Amerika het eerst Actie Toltèn afgesloten Opgravingen in Ecuador Locaal bellen loopt terug Receptie voor twee kwartjes €hefarin«v4~ DINSDAG 4 JANUARI 196« DE LEIDSE COURANT Scheppen van plezierige sfeer TASJKENT (UPI) President Mo hammed Ajoeb Khan van Pakistan en premier Lal Behadoer Sjastrl van India hebben elkaar vanmorgen op een par ticuliere ontmoeting ontmoet. Het on derhoud, vijf uur voor de voorgenomen officiële besprekingen over de kwestie Kasjmir had plaats in Doerman, de in een buitenwijk van Tasjkent gelegen regeringsvilla van premier Alexei Kosy- gin van de Sovjet-I'nie. de hand. Het informele onderhoud, dat gisteravond werd bewerkstelligd door Kosygin, is de eerste ontmoeting tussen Pakistaanse en Indiase leiders sedert het uitbreken van de niet-verklaarde oorlog over Kasjmir. De bedoeling was om een vriend schappelijke sfeer te scheppen voor het latere officiële overleg. Aan dit informele overleg werd slechts- deelgenomen door de Pakistaanse en Indiase leiders en hun gastheer, Kosy gin. Andere leden van de officiële dele gaties zijn echter aanwezig als waarne- De niet-officiële bespreking werd voorts bijgewoond door de Russische minister van Buitenlandse Zaken, An drei Gromiko, zijn Pakistaanse ambt genoot, Bhoetto. de Russische minister van Defensie, maarschalk Rodion Ma- linovsky, en de Indiase ambassadeur in Moskou. T. N. Kaul Sjastri. Ajoeb Klian en Kosygin zou den vanavond, na het officiële overleg, opnieuw een particuliere ontmoeting hebben. Geheim tijdschrift van Russische studenten MOSKOU (UPI) Uit diplomatieke bron is vernomen dat in leningrad een aantal studenten tot gevangenisstraf is veroordeeld wegens het in het geheim uitgeven van een tijdschrift waarin kri tiek op de regering wordt geleverd. Met ingang van 31 januari zullen de Surinaamse posterijen drie bij zondere frankeerzegels uitgeven ten bate van de I.C.E.M. (vluchtelingen- De ontwerp van de Haarlemmer S. L. Hartz. zijn tot 30 april verkrijgbaar. De kleuren zijn10 ct, groen e* donkergrijs25 ct, rood en donker grijs; 35 ct, groenachtig geel en PARIJS (UPI) De regen blyft val len in Frankrijk, zodat het aantal over stromingen in het land toeneemt. De Seine en de Marne bij Parijs blyven wassen. De Loire heeft een groot ge bied van Orleans tot haar monding over stroomd. Het leger moet met boten de ongeveer 1250 bewoners van het Loi- redal bevoorraden. In de streek van Bordeaux zijn naar schatting 300 huizen in het water komen te staan. Hier zijn een ziekenhuis en een psychiatrischë inrichting bij. Brandweermannen staan klaar om de patiënten te helpen evacueren als het water zou blijven stijgen. Ook in de omstreken van Poitiers en Chatellerault staan veel woningen ron dom in het water. In heel Frankrijk zijn tal van wegen door het water onberijdbaar geworden. In het oos^pn dreigen de stortregens aardverschuivingen te veroorzaken. In het dorp Clouange in Lotharingen ls een heuvel in beweging gekomen. De politie staat gereed om bewoners van tegen de hellingen gebouwde huizen te helpen vluchten. Toekomst van ziekenhuis Didam nog onzeker (Van onze parlementaire redactie) DEN' HAAG Staatssecretaris Kar tels van Sociale Zaken en Volksgezond heid heeft In antwoord op schriftelij ke vragen van de Tweede-Kamerleden Leibbrandt en Vellenga nog niet kun nen aangeven welke bestemming het ziekenhuis van Didam uiteindelijk zal krijgen. Hij heeft gezegd dat er overleg gaande Is over een andere bestemming voor het gebouw op het terrein van de volksgezondheid, op Initiatief van het comité uit de burgerij, dat krachtig heeft geprotesteerd tegen de opheffing. De directeur-generaal van de Volks gezondheid staat achter de sluiting van het 50 bedden tellende katholieke zieken huis, omdat naar de huidige medische maatstaven voortzetting van de exploi tatie niet verantwoord is. Een actieco mité wilde in het gebouw dan wel een gezondheidscentrum vestigen (onder meer met polikliniek, laboratorium en kraamcentrumDaarover is nu overleg gaande. Publikatieverbod conciliedekreten BOEDAPEST (K.N.P.). De Hon gaarse regering heeft de publikatie van de conciliedecreten in het land ver boden, Als motief voor dit verbod geeft zij papierschaarste op. Tijdens de conciliezittingen heeft hel Hongaarse katholieke persagentschap Magyar Ku- rir wel onbelemmerd de verslaggeving kunnen verzorgen. Toestemming voor volledige publikatie van de dekreten heeft het persbureau echter niet ge- De leider van de groep kreeg zeven jaar en nog acht personen kregen twee tot vijf jaar. Volgens de zegslieden werd de groep geïnspireerd bij de opvat tingen van de 19de-eeuwse socialist Alexander Herzen. De groep, die onge veer 250 studenten zou omvatten, be weerde niet anti-communistisch te zijn. Men was gekant tegen de wijze waarop het communisme in dit land wordt toe gepast en tegen wat men als de over blijfselen van het stalinisme beschouw- Leroy Wilkins gevangenis in BIRMINGHAM (UPI) Collie Le roy Wilkin»; het 22-jarige lid van de Ku Klux Klan dat betrokken is geweest bij de" moordaanslag op mevrouw Viola Liuzzo, begint aan het uitzitten van een jaar gevangenisstraf In een federale inrichting. Wilkins is in december door rechter Clarence All Good tot een jaar en een dag gevangenisstraf veroordeeld we gens overtreding ypn de voorwaarden waarop hij voorwaardelijk was vrijge laten. All Good vond goed dat opslui ting werd uitgesteld tot na de feestda gen. Mechanische patiënt voor studenten LOS ANGELES (UPI) In Los An geles zijn plannen bekendgemaakt voor de ontwikkeling van een mensachtige machine die kan ademen, hoesten, met zijn schouderspieren kan trekken en van kleur kan veranderen van rose en blauw maar grijs. Daarnaast zal de mechanische „pa tiënt" in staat zijn zijn ogen open en dicht te doen. zijn pupillen te verwijden, zijn mond open te doen, zijn wenkbrau wen te fronsen en zijn stembanden te gebruiken. Alsof dat nog niet genoeg is, zal de machine gevoelig zijn voor tien verschillende soorten geneesmiddelen en een hart- en polsslag hebben. De machine zal hoofdzakelijk worden gebruikt voor medische studenten die moeten oefenen hoe een luchtbuis in de kegl van een patiënt moet worden aangebracht om de longen van lucht te voorzien, een handeling die veelvuldig moet worden toegepast en die de nodi ge bedrevenheid en snelheid eist. I WASHINGTON (Reuter) De beken de Amerikaanse oorlogscorrespondente uit de tijd van de Koreaanse strijd Mar guerite Higgins is na een langdurige I ziekte in Washington overleden. Zij was Zij vertegenwoordigde indertijd in Korea, de New-York Herald Tribune". Later schreef zij voor Newsday, 'n blad dat in een van de voorsteden van New- York verschijnt. Marguerite Higgins was in Hong Kong geboren uit Amerikaanse ouders. Zij was getrouwd met de gepensioneer de generaal-majoor van de luchtmacht William Hall. Zij publiceerde ook enke le boeken, zoals ..Report of a woman combat correspondent". ..News is a singular thing" en „Red plush and black bread". Afzet aardgas verdubbeld I DEN HAAG (ANP) Gedurende 1965 heeft de N.V. Nederlandse Gasunie meer dan 1500 miljoen m3 aardgas geleverd, de stijging bedroeg 108 procent ten opzichte van 1964. In welk jaar de afzet byna "50 miljoen m3 bedroeg. Deze stijging is het gevolg van de over schakeling van de gemeenten en de in dustrie op aardgas, alsmede van het toe genomen verbruik van aardgas voor ver- I warmingsdoeleinden. I De totale gasafzet. inclusief cokesoven- gas, raffinaderijgas etc. bedroeg 1850 mil- I joen m3 aardgasequivalent over het af gelopen jaar. Van deze totale afzet was het aandeel van het Gronings aardgas 675 procent j tegen 18 procent in 1964. Deze sterke stij ging werd mogelijk gemaakt door het in bedrijf stellen van de nieuwe hoofdvoe- dingsleidingen tegen het einde van 1964. Leif en Columbus onttroond? t kijke I nt zet Verjaagde beun naar hun gescheurde en vernielde huizen als gevolg van de ..wan delende berg" in Körprich (Did.). De berg heeft tot nu toe negen entwintig gezinnen tot evacuatie gedwongen. HILVERSUM (ANP) De radio-ac tie voor de wederopbouw van het Chi leense dorp Tolten, dat In 1960 tijdens een aardbeving volledig verdronk, Is met succes afgesloten. Het nieuwe dorp, Nueva Tolten, beschikt nu over een 100- tal geriefelijke hulzen, enkele winkel panden en een wijkcentrum. De hulzen werden inmiddels toegewezen en zijn praktisch alle In gebruik genomen. Met de bewoners zijn contracten gesloten voor afin-taling van de koopsom in ter mijnen, verdeeld over 23 jaar. De Fundación Holandese de Recon- struccción, welke stichting door een aan tal Nederlanders werd geleid, heeft hiermee haar taak van wederopbouw tot een goed einde gebracht. De stich ting is inmiddels vervangen door een nieuwe stichting met een voornamelijk Chileens bestuur. Deze stichting zal de inning van de afbetallngstermljnen re- De fondsen, die hierdoor opnieuw ter beschikking komen, zijn bestemd voor sociale en economische projecten ten dienste van de Ingezetenen van Nueva Tolten. De actie Tolten werd in I960 op initia tief van de VPRO Ingesteld en door al le Nederlandse omroeporganisaties ge steund. In totaal werd er toen een be drag van ongeveer 1,4 miljoen gulden bijeen gebracht. WASHINGTON (UPI) Deskundigen van het Amerikaanse Smithsonian In stituut hebben een rapport gepubliceerd in het tydschrift „Scientific American" waarin zy verklaren uit archeologische opgravingen in Equador te hebben opge maakt dat Japanners de nieuwe wereld hebben bereikt 4500 jaar voordat de Spaanse veroveraar Cortes in Mexico Volgens de twee geleerden spoelde in 3000 voor Christus een boot met Japan ners op de kust van Equador aan Hun bevindingen zijn gebaseerd op de ontdek king van pottenbakkerswerk in Equador dat motieven vertoont die praktisch ge lijk zijn aan de Japanse pottenbakkers- Het rapport heeft in Aemrika meer dan gewone publieke,, belangstelling ge kregen omdat in dé afgelopen maanden een dispuut is ontstaan over de vraag of Columbus in 1492 als eerste Amerika bereikte of dat het de Noormannen wa ren. die onder Leif Erikson omstreeks 1000 na Christus als eersten Noord- Amerika bereiktenDe deskundigen. Betty Meggers en Clifford Evans, ver klaarden hun eerste bewijsmateriaal te hebben gekregen toen de Equadorlaanse archeoloog Emilio Estrada in 1956 pot scherven vond in de Equadoriaanse pro vincie Guayas. Na toepassing van de „koolstof-14"-methode werd vastgesteld dat de scherven zeker uit 3000 voor Christus dateerden Het belangrijkst was echter de vondst in 1961 van een pot scherf met motieven die in de gehele wereld slechts terug te vinden zijn in de 'Japanse prehistorische Jomonperiode. Met deze sleutel in handen slaagden Meggers en Evans erin meer overeenkom sten te verzamelen tussen de gevonden potscherven en pottenbakkerswerk uit de midden-Jomon periode. De aankomst van de Japanners ln Equador verklaren de geleerden door het feit dat de mensen uit de Jomonperiode vissers op de grote vaart waren Een groep van hen moet volgens de theorie door een tyfoon uit de koers zijn geraakt en vervolgens in een noordoostelijke zee stroom zijn geraakt. Vervolgens moeten de vissers met behulp van andere zee stromingen in Equador zijn geland bij de mensen die zij bun kennis van de pottenbakkerij hebben bijgebracht. l TRECHT (ANP) De tendens van i dalend lokaal telefoonverkeer per aan- sluiting heeft zich vorig jaar in het te- i lefoondistrict Utrecht (105.000 aanslui- I tin gen) voortgezet. In 1962 werden per aansluiting nog 862 lokale gesprekken., gevoerd tegen slechts 760 in het afgelo^ pen jaar. Een daling van 11.8 procent 1 in vier jaar. Ir. C. Broekmeijer, directeur van het telefoondistrict Utrecht, heeft deze cij- 1 fers in 'n nieuwjaarstoespraak bekend gemaakt. Het aantal lokale telefoonge sprekken wordt geraamd op 74.5 mil joen een toeneming van slechts 2.2. pet. Groter was de toeneming van het in- i terlokale verkeer: 55,5 miljoen gesprek- I ken oftewel 7 pet meer. De grootste toe- I neming werd geregistreerd bij het in ternationale telefoonverkeer: 445.000 gesprekken, een toeneming met 21 pet. Nieuwsgierig zijn telefoonabonnees 1 ook. want in het Utrechtse district wer den vorig jaar anderhalf miljoen infor maties verstrekt. HUMPHREY RAPPORTEERT: Paus maakt zich bezorgd WASHINGTON (AFP-U PI-Reuter) Vice-president Hubert Humphrey heeft in Washington tegen verslaggevers ge zegd, dat hein op zijn reis in het Ver re Oosten uit niets was gebleken dal de communisten werkelijk vredeson derhandelingen over Vietnam willen be- Advertentie) GANGETJE - TEL. 40941* ginnen. Humphrey lieeft aan president Johnson verslag uitgebracht van zijn reis naar Tokio, Manilla, Taipeh en Seoel. De vice-president zei, dat hij aan de staatslieden die hij in het Verre Oosten had ontmoet, een memorandum had gegeven over de aard van de Ameri kaanse krachtsinspanning in Vietnam en de initiatieven die Washington tot nu ♦oe heeft genomen om tot een vreedza me regeling van de kwestie-Vietnam te komen. Het memorandum was gunstig ontvangen. Humphrey had er in het Verre Oosten voorts de nadruk op ge legd, dat het Amerikaanse vredesoffen sief volkomen eerlijk is en zolang als nodig is zal worden voortgezet. De regering ln Peking is van me ning dat over een vrede in Vietnam niet kan worden onderhandeld als de Verenigde Staten niet eerst toegeven dat zij de oorlog niet kunnen winnen, zo heeft de Franse ambassadeur in al gemene dienst, Jean Chauvel in 't dag blad de Figaro meegedeeld. Chauvel heeft onlangs een reis door het Verre Oosten gemaakt en gesproken met regeringsleiders van communis- De groten in de kleinkunst (van links naar rec\tsRamses Shaffg, Mieke Telkamp, Ronnie Tober. Conny v. d. Bosch, Johnny Lion en Rob de Nijsl hieven op een receptie in Hilversum het glas op een voorspoedig 1966. tisch China. Noord-Vietnam, Laos en Cambodja. Vaticaanse kringen berichtten van daag dat Paus Paulus zich bezorgd maakt over het uitblijven van reacties op zijn vredesinitiatieven inzake Viet- Tot nu toe is op de boodschappen van de Paus aan president Podgorni van de Sovjet-Unie. Mao Tse Toeng en de pre sidenten van de beide Vietnams. althans in het openbaar nog niet gereageerd. Evita Peron in Rio de la Plata? BUENOS AIRES (UPI) Het Ar gentijnse peronlstische eongreslid Paulino Niembro heeft maandag aan president Arturo Illla gevraagd dat hij opdracht zal geven tot het dreggen naar het lichaam van Evita Duarte de Peron, die de vrouw was van de ver dreven dictator Juan Domingo Peron, in de Rio de la Plata. Niemoro deed zijn verzoek naar aan leiding van een artikel ln een Argentijns tijdschrift volgens hetwelk het lichaam van Evita Peron bijna negen jaar ge leden bij Buenos Aires in vijftien me ter diep water van de Rio de La Plata was gegooid. Woonruimte- verordening Baarn uniek BAARN (A.N.P.). De Baarnse woonruimteverordening, die in januari 1965 door de gemeenteraad werd vast gesteld, maar die dezelfde maand door de Kroon geschorst werd tot 1 januari 1966, is niet vernietigd en derhalve weer in werking getreden. Baarn is daarmee de eerste gemeente in Nederland, die het huisvestingsbeleid van B. en W. in een verordening heeft vastgelegd. Deze verordening gaat, evenals de altijd binnenkamers gehanteerde normen er van uit, dat de woonruimte primair aan de eig eningezetenen of aan personen, die economisch aan Baarn gebonden zijn, ten goede moet komen. Zij bepaalt name lijk, dat een koper van een woning, die geen ingezetene is of niet economisch aan Baarn is gebonden, eerst dan in aan merking komt voor een vestigings vergunning als de verkoper de woning gedurende een periode van drie 'maanden door middel van een advertentie en een bord voor het huis tevergeefs tegen een door deskundigen vastgestelde taxatie prijs aan inwoners van Baarn te koop heeft aangeboden. Bergen weer geïsoleerd BERGEN (ANP) Door de stijging van de Maas is vannacht het Noord- Limburgse dorp Bergen voor de derde maal binnen drie weken van de buiten wereld afgesloten. Vandaag zal vanaf de rijksweg Ven- loNijmegen weer een pendeldienst naar het dorp worden onderhouden. B en W. van de gemeente Bergen hebben besloten om de pendeldienst door te trekken naar het naburig plaatsje Aijen, geïsoleerd is. Superministerie in Frankrijk? PARIJS (UPI) Volgens in Parijs circulerende berichten zou president De Gaulle overwegen een superministerie te creëren dat de tot nu toe afzonder lijke ministeries van Sociale Zaken, Arbeid, Gezondheid, Ambtenarenzaken en Veteranenzaken zou omvatten. De nieuwe portefeuille zou De Gaulle willen aanbieden aan Michel Debré, zijn premier van 9 januari 1959 tot 14 april 1962. De Franse president heeft zijn kabinetsformatie gisteravond be sproken met Debré. na een langdurig onderhoud met premier Georges Pom- Door de concentratie van genoemde ministeries zou De Gaulle willen berei ken dat de ontevredenheid onder de 45 pet der Franse kiesgerechtigden die te gen hem stemden, wordt weggenomen. Een gedurfde sociale politiek die af rekent met de ontevredenheid over de salarissen, het chronische woningtekort, het wegenvraagstuk enzovoorts, wordt eerste voorwaarde geacht voor succes voor de gaullisten ln de begin volgend jaa^^.^hguden jsarlementsverljiejingen. OAft v~*y«3 Verbeterde schiet stoelen voor Duitse starfighters BONN (Reuter) De Westdultse straaljagers van het type Starfighter zullen uitgerust worden met verbeterde schietstoelen zoals In de Amerikaanse Gemlnl-rulmteeablnes aanwezig z(jn, zo deelde een woordvoerder van het minis terie van Defensie ln Bonn maandag Deze stoelen bevatten raketten die de piloot tot een veel grotere hoogte uit zijn toestel schieten dan bij de ou dere modellen het geval ls, terwijl een luchtkanon de parachute onmiddellijk na het uitwerpen openstoot waardoor de tyd van de vrije val wordt bekort. In het afgelopen jaar ls pen groot aan tal Starfighters van de Westdultse lucht macht verongelukt volgens schattin gen in de pers om en naby de achten twintig. Daarby vonden verscheidene vliegers de dood. DEN HAAG (ANP) Het Tweede- Kamerlid mevrouw Singer-Dekker (PvdA) heeft de minister van Justitie schriftelijk gevraagd hoe het gevange nispersoneel van twee kwartjes per persoon een behoorlijke nieuwjaarsre ceptie kan houden, laat staan met enig feestelijk aanzien. Haar is ter ore geko men, dat de hoofden van de gestichten van het gevangeniswezen een circulaire met deze inhoud hebben ontvangen en dat tevens werd meegedeeld dat de kerstpakketten voor het personeel zijn afgeschaft. Zij acht een en ander om psychologische redenen niet juist tegen over dit reeds zo zwaar belaste perso neel en vraagt de minister alsnog de beschikbare gelden voor de nieuwjaars receptie tot een aanvaardbaar peil te verhogen. Oostpriesterhulp 20 milj oen DEN HAAG (KNP* De algemene raad van de Oostpriesterhulp heeft in een vergadering te Den Haag de begro ting voor 1966 opgesteld. Daarby ls men uitgegaan van een opbrengst van onge veer 20 miljoen gulden In het afgelopen jaar werd voor ruim 17 miljoen gulden aan giften en goederen voor vluchtelin gen uit Oost-Europa en voor öe diaspora gebieden bijeengebracht. Dit. betekende een styglng van '20 procent' t.ó 1964. Griepbestrijding met 4 middelen tegelijk! V/er middelen in één tab/et helpen elkaar endoen wonderenI De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", zijn elk in de Hele wereld beroemd en hebben mil joenen mensen baat gebracht. Te zamen werken zij nog beter en doen werkelijk wonderen. Eén der be standdelen is het betrouwbare maag middel Chefarox. Dit zorgt, dat een teveel aan maagzuur wordt geneu traliseerd. Minder schulden meer geld in kas Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. De E.M.S. heeft zich in het afgelopen jaar met een ongekende gretigheid op de woningbouw geworpen. Er is viermaal zoveel in geïnvesteerd als in 1964. Zwolsmans' reuzenmnatschappy heeft zich overigens duidelijk kalmer ge dragen dan in de voorgaande jaren: er is minder geld in onroerend goed gesto ken en zeer veel schulden zyn afgelost. De nettowinst beliep tot 30 september van vorig jaar 6.8 miljoen, wat betekent dat de winst over het hele jaar mits er geen onverwachte dingen zijn gebeurd ongeveer even groot zal zyn dan die over 1964, namelijk 9.3 miljoen. Uit de tussentijdse publikatie van haar balanscyfers blijkt dat de EMS juist door de grotere investering in woning bouwprojecten nog een omvangrijker totaal aan onroerend goed had op 30 sopt dan op 1 jan. 1965 (n.l. 154 min. tegen 134 min Men vindt het ln beurskringen echter minder leuk. dat verder helemaal geen nadere specificatie van de posten on roerend goed is gegeven. De E.M s. deelt alleen mee. dat haar Horeca-bedrijven in 1965 - in tegenstel ling tot 1964 winst hebben opgeleverd. Ook schril Ut zij in haar summiere - toelichting, dat de taxatiewaarde van de onroerende goederen op 30 september ruim 29 miljoen gulden hoger lag dan de kostprijs, die Ln de balans staat. Een van de belangrijkste punten, die uit de balans vallen op te maken is de stijging van het geldbezit van de exploi tatie maatschappij Er was op 30 sept. 3.4 min. ln kas (liquide middelen), dat is 0.65 min meer dan op 1 jan 1965. Ver der ls het eigen effectenbezit flink geste gen 3.7 min tot 11.8 min. Het totaal aan vorderingen is 38.6 min. (1 jan. 35.3 min In de eerste negen maanden van 1965 teruggelopen van 26 min. tot 11.3 min (schulden op korte termijn) en van 13,4 min. tot 4,2 min. (bankNchulden). Toch zyn nog veel punten onduidelijk gebleven Behalve een specificatie van de onroerende goed eren post en ontbreekt ook een winst- en verliesrekening Ook blijft duister waarom precies zoveel meer geld ln de woningbouw is gestoken (50.6 min. tegenover 12.4 min. in 1964). Verder maakt het uitblijven van enige medede ling over de recente omzetting van het aandelenkapitaal ln converteerbare obli gaties de beurs vooralsnog gereserveerd. Met slachtoffer onder auto doorgereden MAASTRICHT (ANP) De recht bank te Maastricht heeft dc 26-Jarige koopman P. J D veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf en 5 jaar ontzegging van de rijbevoegd- De koopman was op 18 juni 1965 na overvloedig alcoholgebruik In zijn auto gestapt en had geen voorrang verleend aan een 24-jarige elektromonteur, de heer J. Houben uit Amby By de bot sing was de elektromonteur van zyn bromfiets geslingerd en onder de auto bekneld geraakt. De koopman was on danks het schreeuwen van zyn slacht offer doorgereden en had hem zo vier honderd meter onder zyn wagen mee gesleurd. HIJ botste toen tegen een stoep waardoor de zwaargewonde monteur losraakte. De koopman doofde daarop de lichten van zijn auto en verdween ln 't nachtelijk donker. Enkele dagen later werd hij door de politie gearresteerd. Hy zei niets van het ongeluk te hebben be merkt.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 5