4 nieuwe filmseries 9e£eidóeSoti/ïCl/nt VAKA begint met IMHM Vanavond in de ether moord aan de bron PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 29 DECEMBER 1965 Adel bert in de schemering OOR de Sint-Adelbertvereni- ging behoeft het geen schande te zijn, dat haar voorzitter als gevolg van meningsverschillen leden, niet ervoor voelen Adelbert markant stelling te laten nemen bij actuele problemen van Kerk en maatschappij. Wat nu? HET enige dat vast staat is, dat het niet meer klopte in het hoofdbestuur van Adelbert en dat aftreedt. Bij politieke partijen de rtjj dje kenneli;jk de mjnder. en maatschappelijke organisaties heldsmening representeerde rijn knr" m^er vr'nr en dan voorzitterschap aan de wilgen be- bhjkt dikwijls dat aflossing van sloot te hangen de wacht inderdaad de beste oplos- iU.. sing voor een latent of openlijk AIaar welk «n Adelbert laat hij conflict het welzijn van de ver- Vervanging Dick Powell en Perry Mason eniging in kwestie, soms zelfs de goede zaak in het algemeen dient. Vreemd blijft evenwel, dat bij 't aftreden van voorzitter Nuyens, Sint-Adelbert een figuur in het schemerduister is. Het heengaan van de man onder wiens leiding de kwestie-Van Kilsdonk, het ge schil rond de receptie op de nun tiatuur en enkele andere gerucht makende zaken voorvielen, zou met deze controversiële punten ..geen bijzonder verband" houden. Maar dan toch in elk geval wel enig verband. Maar van de andere kant wordt weer een voorstelling van zaken gegeven, als zou dr. Nuyens in afwijking van andere bestuurs- HiJ versum De heer Piet te Nuyl jr, hoofd van de VARA-televisie vertelde ons, dat men de kijkers in het nieuwe jaar «11 verrassen niet vier filmse ries, waarvan er twee gloednieuw zijn. Als opvolger van de succesvolle Dick Powellshovvs zal een serie worden ver toond onder de titel „Enigma", die al vele jaren tot de top-programma'6 van Amerika behoort. Eerst onlangs kwam deze reeks in verband met moelijkheden rond de vertoningsrech ten beschikbaar voor uitzending in de Europese landen. Misschien zal de eerstvolgende Deze filmreeks bestaat voorlopig, uit vijftien afleveringen waa en actrices van formaat Bancroft en Shelly Winters, die nu achter? Een vereniging van katholieke intellectuelen die hem te radicaal of te theoretisch vond? Wie, zonder insider te zijn, de strekking van het officiële com muniqué kan begrijpen, moet met koffiedik vertrouwd zijn. aflevering van Adelberts maand blad meer opheldering brengen. De leden kunnen toch niet tot de komende algemene vergadering in onzekerheid gelaten worden. En evenmin de vele niet-leden tot wie Adelbert zich pleegt te richten om met haar ideeën te sympathiseren of er tenminste kennis van te nemen. „Welke ideeën?", zal nu immers iedereen zich afvragen. Loodzwaar op de „budgettaire maag" GEBRUIK makend van een niet zo fraaie, maar wel Bterk plastische beeldspraak heeft minister Vondeling bij de algemene financiële discussies over zijn rijksbegroting in de Eerste Kamer betoogd, dat de tweede moot van de belaatingverlaging-Witteveen hem „loodzwaar op de bugettalre maag ligt". De strekking van die verklaring Is duidelijk: het kabinet-Cals heeft voor 1967 nog een pretentieus program in petto en met de budgettaire perikelen waarvoor de regering zich dit jaar al gesteld ziet. weet minister Vondeling niet hoe hij voor de laatste begrotings periode van dit kabinet aan het geld moet komen waarom diverse ministers zitten te springen teneinde hun plannen te kunnen realiseren Politiek gezien lijkt de vroege waar schuwing van de heer Vondeling mis schien een handigheidje om ook de voor 1967 te verwachten misère maar al vast op rekening van prof. Witteveen en het kabinet waarin hij diende te schui ven. Maar aangezien ook de Partij van de Arbeid, destijds nog oppositie, in gro te lijnen de belastingverlaging van de regeripg-Marijnen geaccepteerd heeft, zet zo'n handigheidje niet veel zöden aan de dijk. De simpeley^rfyeid ,i.8/r. dat ledereen bij zijn fiat op de belas- tingverlagi»g meer gedacht heeft aan gisteren dan aan morgen. In baar geld gedacht is het perspec tief voor minister Vondeling niet eens zo somber. Wat de schatkist aan zich voorbij ziet gaan vanwege de bedongen belastingverlagingen, wordt weer ruim schoots gecompenseerd door de gevol gen van de loonstijgingen op de fiscale vangst en door het verhogen van een flink aantal indirecte lasten. In feite is de belastingverlaging-Witteveen dan ook niet meer geworden dan een tijde lijke afremming van de belastingverho gende druk waaraan de Nederlandse burger al sinds jaar en dag bloot staat. Het vervelende is alleen, dat maar zo weinig burgers (en Kamerleden) daar over consequent durven praten. Wie van de overheid een doortastend beleid vraagt, moet weten dat hij dan tevens pleit voor ruimer financiële arm slag in diverse sectoren van het over heidsbeleid. Wie van het kabinet-Cals een soberheidspolitiek verlangt, moet tegelijkertijd erkennen, dat hij dan ak koord gaat met een overheid die. onge acht veler wensen, meer een „op de plaats rust" dan een „voorwaarts mars!" beleeft. De overheid wordt vaak verweten, dat ze zich belast met taken die maar aan het bedrijfsleven en andere vor men van particulier initiatief zouden moeten worden overgelaten. Een beken de liberale stelling is, dat de overheid daardoor onnodig veel gelfl nodig heeft, Helaas is nog nimmer bewezen, dit bij uitblijven van overheidsinitiatieven de zaken toch wel naar behoren blijven draaien. De vrees die daaruit voortvloeit Is dan ook wel de meest begrijpelijke oor zaak van de budgettaire maagkwaal, die dr. Vondeling de overheid voor 1967 voorspelt. haar prestatie in deze serie twee be kroningen verwierf, meewerken. In de ze afleveringen, die op de vrijdag avond via Nederland I en incidenteel ook op Nederland II worden uitgezon den, zullen normale, menselijke proble men aan de orde komen. „Z-cars", topserie B.B.C. Anti-medicijn James Bond Op de dinsdagavonden zal wisselend via Als laatste in de vier nieuwe filmse- van deze reeks zit hem vooral in de J ..echtheid". Smith en zijn collega's zijn politiemannen, heel gewone men- sen, belast met een grote verantwoor- 4 delijkheid en bovendien vaak vervuld van hun eigen moeilijkhedén J O'Brien volgt Perry Mason op J Voor de donderdag- en zaterdagavon- den, via VARA-t.v. op het tweede net J heeft men de rechten verworven van 4 de Amerikaanse filmserie „Da- niel O'Brien" als opvolger van „de 4 verdedigers" en Perry Mason". De 38-jarige Peter Falk speelt hierin de rol van een jonge advocaat Daniël Josh O'Brien. zoon Preston juristen van standing en Perry Mason het har- de detective-type, O'Brien heeft niets 4 met hen gemeen. Eigenlijk is hij een volksjongen, een standwerker, met een groot hart voor de kleine man. Ge- emotioneerd. handig, als een terrier vechtend voor de rechten van zijn 4 cliënten, een wandelend wetboek, gok- ker en tovenaar met de biljartkeu. het eerste en tweede t.v.-net de BBC- serie „Z-cars" worden vertoond. Hij geeft het onversierde beeld van twee bemanningen van politiepatrouillewa gens bij de Liverpoolse opsporings dienst. De hoofdrolspelers zijn in Engeland 1 rtoont de VARA de detective- comedy „Geheim agent 86" Een op merkelijke reeks, omdat deze koste lijke persiflage temidden van de Ja- Mes Bondrage. die zowel in Europa als de Verenigde Staten bestaat, als anti-medicijn is ontstaan. Sovjetdelegatie naar Hanoi DE Russen hebben het een delegatie naar Hanoi te zenden onder leiding van Sjelepin, die momenteel gekwalificeerd wordt als de tweede man in de Sovjet-Unie. Wat hiervan de gevol gen zullen zijn voor de oorlog In Vietnam moet uiteraard afgewacht worden, voor zover er tenminste gevolgen uit zullen voortkomen. In sommige kringen gelooft men. dat Sjelepin er bij de Noordvietna- mese leiders op zal aandringen om de onderhandelingen met de V S. te openen. Tezelfdertijd zal ervoor gezorgd worden, dat Hanoi over zoveel materiële hulp be schikt, dat het in een sterke onderhande lingspositie komt te verkeren. Het is een feit. dat de Noordvietnamese leiders in particuliere gesprekken geens zins afkerig zijn van onderhandelingen met Amerika Het grote China op de ach tergrond wil hier evenwel niet van horen. De drie rode partijen in het Vietnamese conflict. Rusland. China en Noord-Vlet- nam streven verschillende doeleinden na. Het is onwaarschijnlijk dat Rusland bij de huidige stand van machtsverhoudingen in de wereld, de politiek van vreedzame coëxistentie wil laten varen. De oorlog in Vietnam en de Amerikaanse bemoeienis daarmee betekent een hindernis in de praktische uitvoering van deze politiek. China daarentegen ziet in de politiek van vreedzame coëxistentie een enorm ge vaar Een samenwerkend Rusland en om, Amerika blijft voor Peking een zeer drei- gend spookbeeld. Vandaar die schuimende Chinese aanvallen op het „Kroetsjevisme" en alles dat daarmee in verband staat. Voor China blijft het dus zaak om de zaak in Vietnam warm te houden, c.q. de bestaande hindernis voor de vreedzame coëxistentie te vergroten. Noord-Vietnam daarentegen heeft al leen nationale aspiraties. Het streeft naar een herenigd Vietnam en naar niets meer Ho Tsji Minh koestert bovendien een diepe achterdocht jegens China, dat Viet nam min of meer beschouwt als een va- zallenstaat (satelliet heet dat tegen woordig). wat het in vroeger eeuwen trou wens altijd geweest is. Als vanzelf komt dan het streven om ergens een tegen wicht te zoeken en dat tegenwicht is uiteraard Rusland. De gelegenheid is daarvoor gunstiger dan bijvoorbeeld aan het begin van dit Jaar. toen China zich een indrukwekkende posftie in de wereld veroverd had. Wordt Carel Enkelaar hoofd N.T.S.-staf? (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM In televisiekringen gaat het hardnekkige gerucht, dat binnenkort de benoeming is te ver wachten "van de heer Carel Enkelaar tot hoofd van de televisiestaf bij de NT.S. Deze functie, die is ontstaan bij de conceptie van de N.T.S, „nieuwe stijl", staat gelijk aan de posities van de hoofden van de televisiesecties bij de omroepen. Zoals bekend krijgt de N.T.S. in de toe komst naar haar eigen staven voor journaal-, teleac- en school-t.v.-uit- zendingen, ook een eigen regie- en presentatieteam voor de afzonderlijke N.T.S.-programma's. Tevens wordt algemeen verwacht, dat de heer J. W. Rengelink zijn oude plaats ais •programma-commissaris gaat innemen. In vroeger jaren heeft de heer Rengelink nauw met de heer Deze positie, en daarmee het aanzien, is thans heel wat minder Indrukwekkend: China maakt thans de indruk meer een papieren tijger te zijn dan de V.S. Het lijkt logisch, de komende reis van de Rus sische delegatie naar Hanoi tegen deze achtergronden te zien: Noord-Vietnam te onttrekken aan het toezicht van Peking en te trachten de hindemissen weg te nemen die de praktische uitvoering van de politiek van vreedzame coëxistentie In de weg staan. Dat laatste zó, dat Hanoi er niet aan te kort komt. tionale figuren geworden. De serie Ogenschijnlijk is geheimagent Maxwell Smart zeer goed uitgerust voor zijn gevaarlijke bezigheden. Smart is een kenner van vele talen, meester op al le wapens en judo- en karate-expert, maar. hij is iemand van wie men in artiestenkringen zegt: „Hij breekt zijn eigen nummer af". Deze filmpjes over Smart in zijn nooit aflatende strijd, bijgestaan door an- dere geheimagenten en een hond, du ren bijna een half uur en zullen via Nederland I op zaterdagmiddag om 16 uur worden vertoond. Cor de Groot l artistiek leider N.R.U. HILVERSUM (ANP) De bekende 4 pianist-componist Cor de Groot is met ingang van 1 januari 1966 aangesteld als artistiek leider van het orkest- en 4 koorwezen van de Nederlandse Radio Unie. 4 Cor de Groot wérd op 7 juli 1914 in Amsterdam geboren. Hij. haalde in 1932 zijn diploma aan het Amster- 4 dams Conservatorium. Na een sue- cesvolle carrière als concertpianist .4 volgde hij begin 1960 een cursus mu- zlekregie. waarna hij met ingang van 4 1 juli 1960 werd aangesteld alB hoofd 4 muziekregisseur bij de NRU. J Verkeerde dag, verkeerd uur /"»ARL ORFPs „Kerstspel" o.l.v. Pierre TELEVISIE Hedenavond NEDERLAND I NTS: 19.00 Nieuws, 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Franse les (les 13. herh. les 12), 19.35 Mickey Rooney Show; TV-film. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20 45 Tel uit je winst, hobbyquiz. 21.20 Lu- reieicabaret. 21.50 Signalement, een maandelijks programma over figuren en verschijnselen uit de wereld van mbeiek. literatuur en beeldende kunst, 22 30 Actueel Humanisme. NTS: 22.40 22.45 Journaal. NEDERLAND II - NTS: 18.30 Herh. voetbal België—Bulgarije. 20.00 Nws, NCRV: 20.01 Dieren kijken, program ma over het dierenrijk. 20.20 't Is zó bij de luchtmacht, TV-film (7e afl 20.45 Wijzer worden, documentair pro gramma. 21.10 Opname na de show. een TV-sliow. 21.45 Boeren, burgers en buitenlui, een programma voor mensen die naar de stembus mogen. 22.10 Avondoverdenking NTS: 22.15 22.20 Journal. Scene uit het cabaret 1 (Nederland I, 21.20). „Lurelei Cabaret" van Eric Herfst Wat houdt de naam „Lurelei" eigenlijk in? J Als dit aan leider Eric Herfst gevraagd 4 wordt, krijgt men als antwoord: „O, ge- woon een beetje in de luren leggen en 4 Lorelei". De ietwat zonderlinge naam werd voor het eerst gehoord in het seizoen 19571958, toen zij, geïnspireerd door Sieto Hovings Tingel-Tangel, aan het experimenteren gingen. Pas de laatste jaren zijn John Lanting, Eric Herfst, Jasperina de Jong, Kees van Kooten en Maria Lindes, die tezamen „Lurelei" vormen, in de belangstelling gekomen, niet in de laatste plaats komt dat door Jasperina's „Call Girl", waarmee zij een Edison verwierf. (Nederland I, 21.20). Signalementover Igor Stravinsky Sinds Igor Stravinsky zijn eerste werken uit, wat wij nu zfjn „Russisohe periode" noemen, uitvoerde, is zijn naam niet meer van de concertprogramma's ver dwenen. Het grootste gedeelte van zijn leven' heeft Stravinsky in onmin geleefd met de muziekcritici, die hem nooit spaarden, doch nu moeten toegeven, dat hij tot de grootste componisten behoort. Ter gelegenheid van zijn vierentachtigste verjaardag vervaardigden Roman Kroitor en Wolf König een filmportret over deze componist, dat vanavond in „Signalement" wordt uitgezonden. (Nederland I, 21.50). Donderdag NEDERLAND I KRO 14 30 Nog altijd onderweg. NTS 16.00 Bill Rana Show 16.25 IJshockey RADIO Hedenavond HILVERSUM I (402 m). VARA: 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Uitzending van de Katholieke Volks partij. Kaarten op tafel. Een uitzen ding over politieke zaken die de aan dacht verdienen 1830 Radio Volks universiteit: Aku-Aku het mysterie van Paaseiland, door H D. Baars, 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Jazzmuziek. 19 30 Artistieke staalkaart. 20.00 Nieuws 20.05 Promenade-orkest en zangsoliste: amusementsmuziek 20.45 Van harte afrekenen!, overzicht van de tot nu toe gevoerde acties. 21.00 Socialistisch commentaar. 21.15 Wij Lurelei. een onverkwikkelijke best-seller, cabaret- programma. 21.45 Tango Rumba orkest en zangsolisten 22.15 Ik loop door ljet land, licht programma. 22.30 Nieuws. Shoivopname na officiële show De meeste artiesten voelen zich tijdens en J voor een uitzending nogal gespannen, wat hun prestaties kan beïnvloeden. Na de uit- zending valt die spanning ineens weg en 4 sommige artiesten hebben dan ook de ge- woonte om na afloop nog eens de instru- 4 menten ter hand te nemen en zomaar een paar nummertjes weg te geven. In de Bavariastudio in Duitsland werd er van een dergelijke „show" een 4 opname gemaakt,' die de N.C.R.V.-t.v. vanavond op het scherm brengt. Medewerking wordt verleend onder anderen door Gilbert Bécaud, Per Asplin en het Hazy Osterwald Sextet. (Nederland II, 21.10), André Lardrot (hobo de K.R.O. op de band vastgelegd, doch werd eerst gisteravond op „II" uit- J gezonden. Deze uitvoering door het inmiddels opgeheven Delfts Madrigaal- J koor en het schoolorkest van de Stede- 4 lijke Muziekschool Delft, had een beter lot verdiend omdat, men mag aan- 4 nemen dat ér met het Toon Hermans- geweld op II voor het tweede net slechts 4 een uiterst minimale belangstelling is geweest 4 Oat is Jammer. Niet omdat het hier een verschrikkelijk belangrijk werk in mu- 4 zikaal opzicht betreft. Orff schreef het immers vooral op pedagogische gron- 4 den voor een ..gemakkelijk" Instru- mentarium en hij stelde geen zware J eisen aan zijn vocalisten De blok- fluiten en simpele slaginstrumenten bleken overigens uiterst geschikt voor 4 een „pastorale" suggestie als zo'n kerst- spel nu eenmaal vraagt. 4 'laar Jammer was het wel: omdat deze uitvoering door de jeugd ons vooral 4 voor de jeugd zo geschikt leek eZ was pretentieloos, maar getuigde van een 4 toegewijde overgave en zou een ideaal programmapunt hebben gevormd op 4 een der kerst mid dagen. We zouden de K.R.O willen adviseren de band te 4 bewaren voor Kerstmis 1966. Dan uit Igor Stravinsky, beroemd componist, «ai» tuggi-Aig .Signalement". 1 geschikt tijdstip. Als het 1 (Nederland I, 21.50). Vg DRAADOMROEP Pat, zorg jij hier voor de drank, Ja? Twee dubbe le whisky's en een glas zoete port." Hij ging weg, gevolgd door zijn vrouw en Patrick, en men hoorde hoe hij zijn gasten verwelkomde. „Goedenavond! Goedenavond. Kom maar gauw bin- LT zult wel vermoeid z(jn. Ik ben bl(j u te zien. Z(jn stem stierf weg. Er ontstond een korte stilte. „Ja." zei de burgemeester. „Ja. wat ik zeggen zou we zijn er niet toe gekomen om de mening van de dames te vragen, wel". Die van mrs. Barrimo- A door ngaio marsh 1~9 „Ik." viel miss Cost hem heftig in de reden, „zal geen blad voor mijn mond nemen. Ik zal haar zeggenNee,"_ze beheerste zich. „ik zal probe ren haar te overreden. Ik zal een beroep doen op haar betere lk. Laten we hopen dat ze dat bezit. Laten we het hopen." „Ik ben het daar als voorzitter mee eens." zei mr. Nankivell. „Hoewel ik niet al te optimistisch wil en ik beschouw het als een persoonlijke gunst", z(jn. En u majoor?" „Wat ik zal doen? Ik zal proberen met haar te pra ten. Haar een eerlijk overzicht te geven van de vaststaande genezingen. Als de man van de weten schap." zei majoor Barrimore met een woedende blik op dokter Maine, „wat minder hoog te paard ging zitten en mij steunde, zou ze misschien naar me luisteren. Maar zoals de zaken nu staan Enkelaar, toentertijd hoofdredacteur ^ij streek met zijn hand door zijn haar en gllin- het N.T.S.-journaal, samenge- |achte wrang." zal ik alléén moeten doen wat ik werkt. Sinds 1 februari 1964 is de heer Énkeiaar voor twee jaar gecon tracteerd als adviseur van het KRO- beetuur en heeft hij zich verdienste lijk gemaakt met de voorbereidingen van het afgelopen KRO-jubileum. Liturgische kalender DONDERDAG. 30 december: Zesde dag onder het octaaf van Kerstmis. Mis: Puer. Wit. kan. Ik wil nog een borrel. Doet iemand mee?" De burgemeester stemde toe en na een korte aar zeling ook miss Cost. Ze liepen naar de vroegere gelagkamer voor de stamgasten. Toen ze de deur openden, hoorden ze geluid van stemmen en van mensen die over de flagstones naar de hoofdingang liepen. Patrick stak zijn hoofd binnen. „Neem me niet kwa lijk," zei hij tegen zijn moeder, „maar de bus met gasten is gearriveerd". Ze stond vlug op. „Ik moet gaan." zei ze. „Excuseer dicteerde Alleyn, „als u zou willen zorgen man die miss Pride in het oog houdt als ze op het Eiland aankomt. Zeer waarschijnlijk zullen die ano nieme bedreigingen niet worden uitgevoerd, maar zoals we allen weten, kunnen ze tot moeilijkheden leiden. Ik moet u waarschuwen dat miss Pride, al is ze drieëntachtig, nog zeer energiek is en in het bezit van al haar geestvermogens, en als ze be merkt dat u haar in het oog laat houden, zou ze weieens heftig kunnen opponeren. Ongetwijfeld hebt u. zoals wij allemaal, te weinig personeel en zult u me heus niet dankbaar zijn voor de last die ik u bezorg. Als uw man iets vreemds opmerkt, zou ik dat gaarne van u vernemen. Tenzij er onverwacht een zaak komt die me daarvan afhoudt, zal ik een week die ik nog tegoed heb, verlof nemen en kunt u mij op bovenstaand adres bereiken. Nogmaals mijn excuses voor het feit, dat ik u zo'n last bezorg. „Mooi. Heb je de naam? Hoofdinspecteur A. F. Coombe, hoofdbureau van politie, waar het ook z(jn mag ik vermoed In Portcarrow zelf. Post die onmiddellijk, wil je?" Toen de brief weg was, keek h(j op z(jn horloge. Vijf minuten na middernacht. Zijn bureau was op geruimd en zijn dossiers weggesloten. De kalender gaf maandag aan. Hij draaide het blad om. Ik had eerder moeten schrijven, dacht hij. Mijn brief zal tegelijk met miss Emily aankomen. Hij was klaar om weg te gaan. maar om de een of andere reden, treuzelde hij, plotseling te vermoeid om op te staan. Even later stak hfl zijn pijp op. keek het vertrek rond, liep de lange gang en de trappen af en wens te de dienstdoende agent bij de deur goedenacht. Het was zijn enige bijgeloof. „Het prikken van mfln duimen." Toen hij langs het Embankment reed. dacht hij: Verdraaid, ik bel morgenvroeg hoofdin- specteur Coombe op, gegarandeerd, dat doe ik. Miss Emily arriveerde 's maandags in de middag. 1 Ze had in Dorset overnacht en voelde zich fris als een hoentje. Het was prettig dat ze een wagen met chauffeur had en de man was niet onintelligent. B(J de steiger van Portcarrow gaf ze hem een wel- overwogen fooi, vroeg zijn naam en zei dat ze er absoluut op stond dat hij haar op de terugreis weer Toen stapte ze uit. nagekeken door een troepje lan terfanters die in de buurt rondhingen. Een knappe jongeman kwam naar haar toe. „Miss Pride? Ik ben Patrick Ferrier. Heeft u een goede reis gehad?" Miss Emily was altijd welgezind tegenover jonge ren en ze had alle reden te denken dat ze een juist oordeel over hen had. Ze bekeek Patrick en be groette hem waardig en rustig. Hij stelde haar 'n slank blozend meisje voor dat enigszins verlegen dichterbij kwam om haar een hand te geven. Miss Emily had minder ervaring met jonge meisjes, maar dit meisje stond haar aan ze vond haar aardig. ,.U kunt over de dam om over te steken", zei Pa trick, „maar ik geloof dat het beter ls de motor boot te nemen". (Wordt vervolgd) •jarige hoboïst, stamt uit een muzikale familie. Hij verwierf reeds op elfjarige leeftijd aan het Parijse Conservatorium de solistenprijs voor hobo. Drie jaar daarna werd h(j al geëngageerd als solohoboïst in het Salzburger Mozarteumorkest. In 1956 behaalde hij op het Internationale Concours van Genève een eervolle eerste prijs. Thans is hij, vooral dank zij een groot aantal grammofoonplaten, wereldberoemd. Vanavond voert hij bij het Radio Kamer orkest onder leiding van Henk Spruit in een stereofonische uitzending onder andere werken van Bach en H&ndel uit. (Hilversum II, 20.20). 22.40 Actualiteiten. 22.50 Weerklank, zangsoliste. 13.00 Nieuws 13.10 Jour- J muziekrevue 23.30 Moderne kamer- naai. 13.30 Instrumentaal ensemble: muziek (opn.). 23 55—24.00 Nieuws. amusementsmuziek. 13.55 Huishoude- lijke zaken, lezing 14.10 U komt er HILVERSUM II (298 m) NCRV: wel u*1- licht programma. 15.20 Stereo: 18 00 Cello en piano <gr>: klassieke R*dio Filharmonisch sextet: moderne 4 kamermuziek. 18 10 Koor en vocale- muziek 16.00 Van vier tot vijf, een en instrumentale solisten: geestelijke radioprogramma in een notedop. 17.00 liederen. 18 30 Retrospectrum: nieuws Mini°n- uit de Protestants Christelijke orga- nisaties. 18.50 Licht instrumentaal HILVERSUM II 298 m). KRO: kwintet (gr.). 19.00 Nieuws en weer- 7 00 Nieuws. 7.10 Het levende Woord. praatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Op de 7 15 Llchte grammofoonmuziek <7.30- J man af. praatje 19.35 Leger des Heils- 7 32 Nieuwst. 7.45 KNAC/ANWB we- kwartier (gr 19.50 Wereldpanorama, tteninformatie) 7.55 Overweging 8.00 20.00 Licht instrumentaal kwartet Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonmu- (stereo). 20.30 Stereo: Radio kamer- ziek <8.30-8.32 Nieuws). 8.40 Voor de orkest en solist: klassieke muziek, huisvrouw. 9 40 Lichte grammofoon- 21.15 Het oecumenisch gebeuren in muziek. 10.00 Aubade: gevarieerd mu- J 1965. lezing. 21.30 Klassieke kamer- riekprogramma 1100 Voor de zieken. 4 muziek (gr.) 22.00 Sport in 't kort VPRO: 1145 Lichte muziek (opn). 22 10 Mededelingen of grammofoon- 12 10 Leven op het land: Brusselse muziek. 22.10 Avondoverdenking, 22.30 kanttekeningen. 12.27 Mededelingen Nieuws. 22.40 Klassieke grammofoon- t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. muziek. 23.00 Enige hoofdlijnen van één jaar wereldpolitiek, lezing. 23.15 Balletmuziek (gr 23.55—24 00 Nieuws, pondenten. 13.15 Klassieke kamermu- ziek (gr.). 13.45 Voor de vrouw NCRV RADIO VERONICA (192 m> 18 00 14 15 Lichte grammofoonmuziek. 14 25 Veronica's jukebox, gezellige muziek. Viool en piano (opn.)moderne muziek. 19 00 Joost mag het weten, Hot hon- 15 00 Wij en onze staties: godsdien- derd USA. 20 00 Gram.. 22 00 Popu- stige uitzending. 15.30 Koorzang: gees- 4 laire muziek. 22 30—1 00 Gevar gram. telijke liederen. 16.00 Londens sym- fomeorkest (gr.): moderne en klassie- J ke muziek, (gr.) 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderliedjes (gr.). 17.25 Musette ensemble en zangsolistcn. 17.50 Sport- rubriek. Bugier a by. Blue nder- Penjamn -as altemti Pepe Vill Dram 19 00 Nieuws 20.00 Klass. muziek. 21.30 Mod. liederen. BRUSSEL Frans (4 muziek 22.15 Jazz NDR-WDR (309 m muziek. I.Oq Gevar. ENGELAND BBC 1 Donderdag, Stei HILVERSUM III (F M-kanalen) NRU VARA: 9 00 Nieuws. 9 02 Licht platenprogramma 10.00 Nieuws 10.02 4 Lichte grammofoonmuziek en tips voor de vrouw. 1100 Nws. 11.02 Gevarieerd uit de film Paria platenprogramma 12.00 Nieuws. 12.02 Lichte grammofoonmuziek (12.15— l mi 18.00 Nws. 1230 Actialiteiten). 13 00 Nieuws 13.02 4 Sportkroniek 18 55 Tango Rumbo orkest en zangso'istcn. 20 ^^Kamermuziek 13 30 Gevarieerd platenprogramma. 22 00 Nieuws. 14 00 Nieuws. 14.02 Gevarieerd muziek- 4 4 iru 20 00 Klaas, programma voor de weggebruikers met ■"00 Amusem t,ps Van de ANWB- 1500 Nieuws 15.02 muziek. Fragmenten uit de opera La Bohème 130 m) 19.35 Klas, (gr.) 16.00 Nieuws. 16.02 Licht ge- J varieerd platenprogramma 16.30 Keuze de Omroeper. 17.00 Nieuws. 17 02 Vocaal en instrumentaal ensemble m.m v zangsolisten. 17.30 Actualiteiten. J 17.35—18.00 Lioht instrument, kwintet. Kwintet. HILVERSUM I (402 m> AVRO: 7 00 Nieuws 7 10 Ochtendgymnastiek. 7 20 RADIO VERONICA (192 mtr) 7 00 Lichte' grammofoonmuziek. VPRO: Ook gr>eiemorgen. 9 00 Verzoekplaten- 7 50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws, progr v. d bedrijven. 10 00 Koffietijd. 8 10 Lichte grammofoonmuziek. (Om 1100 Artiesten met eigen stijl. 11-15 8.25—8 30 De groenteman). 8 45 Mor- Verznekplatenprogramma v d huisvr.. genwijding. 9 00 Fragmenten uit de 12 00 Lunchmuziek. 13.00 Gevarieerd opera Thaïs (gr,) 9 35 Waterstanden progr.. 13 30 Van concertzaal tot Juke- 9.40 Toppers van toen: lichte grammo- box. 14.30 Voor de zieke vrienden van foonmuziek voor oudere luisteraars. Veronica. 1530 Donderdagmiddagpara- 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeids- de. gezellige muziek. 17 00 Kwartier vitaminen (gr.). (11.00—11.02 Nieuws), gevarieerd. 17.15 Een teenertoptune- 12.00 Dansorkest en zangsolisten 12.27 parade. 17.45—18 00 Platenpalet- Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12 30 Zelfstandig zijn en blijven, lezing. Ned. 12.40 Licht Instrumentaal ensemble en 17 jö Lichte muf 14.03 Opera.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2