4 mm penseel Leidse Studentenvakbeweging staakt samenwerking met Leidse Studenten Raad anjer PIERROT TBS wacht zware strijd tegen AMVJ PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 17 DECEMBER 1965 Opschudding in Leidse studentenwereld over „wantoestanden" Van de Neder landse studenten- vakbeweging, afd. Leiden ontvingen wij het volgende: De Studenten Vak beweging (S.V.B.) afd. Leiden heeft besloten voorlopig haar medewer king aan de werk zaamheden van de grondraad, de Leidse Studenten Raad (L.S.R.) te onthouden. Ook op langere ter mijn heeft zij de Raad met boycot ge dreigd. Dit besluit werd genomen, na dat een door de S.V.B.-fractie in de Raad ingediende resolutie, waarin onder meer het aftreden van het hui dige bestuur werd geëist, door de con servatieve meerderheid in de Raad was verworpen. De S.V.B. heeft in middels door middel van een motive rend schrijven de Leidse studenten, kiezers van de L.S.R., van haar besluit op de hoogte gebracht. Het ziet ernaar uit dat, nu de af faire Nijmegen tot een bevredigende oplossing is gebracht, gedurende de komende maanden de Nederlandse studenten met spanning zullen toezien hoe ook Leiden gedwongen zal wor den zich aan de veranderde omstan digheden aan te passen. Het Algemeen Studenten Persbureau, dat de uitgave van het Nationale Studenten Nieuws blad „Student" verzorgt, en de redac tie van Demokrater, een studenten opinieblad, hebben laten weten, dat ze zich in de komende nummers uitvoe rig met de Leidse wantoestanden zul len bezighouden. Wrevel. Reeds geruime tijd heerst er wrevel in de Leidse Civitas over het slecht functioneren van de L.S.R. Verschil lende malen heeft het Leids Universi- teits Blad reeds een waarschuwend geluid laten horen, en de bestuurs- en raadsleden op hun grote verantwoor delijkheden gewezen. Een zeer gecompliceerde structuur binnen de Leidse Civitas werkt on- demokratische methoden in de hand. De merkwaardige situatie doet zich I voor, dat de L.S.R. geen enkele zeg- VOOrllCDtingSdagCIl genschap heeft over zijn eigen be stuur. Het gebeurde enkele malen, dat t)e Leidse universiteit houdt dit het bestuur weigerde ingekomen of academiejaar twee voorlichtingsdagen, uitgegane stukken voor te lezen. De op 6 en 8 januari. Gegeven de steeds aanwezigheid van de kiezers wordt als groeiende belangstelling was het om ongewenst beschouwd bij de raads- organisatorische redenen noodzakelijk vergaderingen. Men houdt plaats datum van de vergaderingen geheim. In tegenstelling tot de andere uni versiteitssteden ontbreekt het de raad hier aan invloed, initiatief, deskundig heid en besluitvaardigheid. Zo komt het. dat er in Leiden nog steeds geen juridische bijstand voor studenten be staat. De Teach-in over Vietnam moest door individuele studenten worden georganiseerd, de L.S.R. was zelfs niet bereid een kleine subsidie als tege moetkoming voor de aanzienlijke schulden, door de Teach-in ontstaan, te verlenen. De kwestie van de ver deling der studenten over de huizen van de „slichting studenten huisves ting" werd door de L.S.R. zo opgelost, dat het gevaar niet denkbeeldig is, dat binnenkort alleen nog maar leden van het Leidsche Stud. Corps kamers van deze Stichting kunnen krijgen. „Onelegant". Commentaar van de heer C. J. M. Schuyt, voorzitter van het L.S.R. be stuur, op het besluit van de S.V.B. „Onelegant, Jacobijns, gesteund door dom-formele redeneringen". De S.V.B.-voorzitter afd. Leiden, de heer F. Boersma: „Eens moest er hier in dit 2e Nijmegen met zijn krankzin nige structuur iets gebeuren. De hui dige opschudding was te verwachten. Wij studenten kunnen het toch niet tolereren, dat dergelijke door hun slecht of liever gezegd niet functio neren overbodige organen op on verantwoordelijke wijze met onze gel den en dit zijn bedragen van duizen den guldens, omspringen. De L.S.R. zal een orgaan moeten worden dat tot hard werken en tot samenwerken be reid is, precies zoals in de andere uni versiteitssteden. Eerst dan kunnen de studenten hun invloed laten gelden op het gebied van de studentenhuis vesting, rijksstudietoelagen, voorzie ningen voor gehuwde studenten, zie kenfonds en medische voorzieningen, aldus de heer Boersma. Theologische faculteit dringt aan op vrede in Vietnam met Kerstmis Vanuit Leiden Is onder de Neder landse faculteiten der Theologie een aktie gestart betreffende een schrij ven, gericht aan de V.S.-ambassadeur in Nederland, hetwelk voorzien is van verschillende handtekeningen. De brief werd hier in Leiden door 60% van de Theologie-studenten onderte kend alsmede door de volgende hoog leraren: prof. dr. H. Berkhof, prof. H. J. Heerlng, prof. dr. A. J. Rasker, prof. dr. C. C. de Bruin, prof. J. N. Bakhuizen van de Brink, prof. dr. E. Jansen Schoonhoven en prof. dr. G. Sevenstcr. De tekst van het schrijven luidt als volgt: Leiden, 15 dec. 1965 Excellentie (de Ambassadeur van de V.S. in Ned.) Ondergetekenden, hoogleraren, le den van de wetenschappelijke staf en studenten, deel uitmakende van de theologische faculteit der Rijksuniver siteit te Leiden; met toenemende verontrusting ken nis genomen hebbende van de ontwik kelingen In Vietnam; konstaterende, gezien de magere re sultaten van de interventie van de Verenigde Staten, dat de dood van zeer vele burgers en militairen uit beide kampen zinloos is; van mening zijnde, dat deze gang van zaken recht indruist tegen de strekking van het Evangelie van onze Heer Jezus Christus, die stierf opdat J~ t zouden leven; AGENDA ZATERDAG 18 DECEMBER Jazx Society Folk Beat 14 Optre den kwartet Harry Verbeke, Hockey- cantine Roomburg, aanvang 20.00 u. „Avibus" Tentoonstelling. Club huis Oostorkwartier, 10 uur v.m. tot 20.00 uur n.m. vernomen hebbende, dat het in de bedoeling ligt, dat de betrokken par tijen rond Kerstmis een „staakt het vuren" van 12 uur afkondigen: verzoeken Uwe Excellentie met klem erbij Uw regering op aan te dringen, dat zij moeite doet het voor genomen staakt het vuren van twaalf uur uit te breiden tot enige dagen of meer, teneinde het „Vrede op aarde" althans enige gestalte te geven en een gunstig klimaat te scheppen voor on derhandelingen. in het belang van een goede voorlich ting in plaats van een, twee dagen te organiseren. Het doel van deze dagen is de eind- examinandi en hun ouders als gasten van de universiteit de mogelijkheid te bieden uitvoerig in- en voorgelicht te worden omtrent twee verschillende studierichtingen, de eisen en geschikt heid daarvoor, de duur, aard, indeling en kosten daarvan, en de toekomst mogelijkheden. Hoogleraren en andere docenten geven deze informaties. Ook de sociale aspecten van het studenten leven krijgen de aandacht, die het verdient. Inschrijving is nog mogelijk tot 21 dezer bij het bureau Inlichtingen van de universiteit, Stationsweg 46, tel. 01710-48333. PROF. DR. A. G. BROM GEWOON HOOGLERAAR Bij K.B. is prof. dr. A. G. Brom, sedert 1950 buitengewoon hoogleraar in de faculteit der geneeskunde om onderwijs te geven in de thoraxchi- rurgie, benoemd tot gewoon hoog leraar met dezelfde leeropdracht. Promoties Aan de universiteit is de heer A. J. Dijkstra, geb. te Rotterdam en thans wonend te Leiden, doctoraalassistent aan het organisch chemisch laborato rium, bevorderd tot doctor in de wis kunde en natuurwetenschappen op een proefschrift, getiteld „A kinetic study of the addition of tetrafluoroh.vdrazine to olefines". Promotor was prof. dr. E. C. Kooyman. Het werk werd begon nen onder prof. A. F. Trotman-Dicken- son. dsc Aberystwyth. De heer A. J. Vergroesen, geb. te Weltevreden/Batavia en thans wo nend te Rijswijk, promoveerde tot doctor in de faculteit der geneeskun de op proefschrift getiteld „Bescher ming door thiolverbindingen van in vitro gekweekte cellen tegen de in vloed van röntgenstraling". Promotor was prof. dr. J. A. Cohen. Geslaagd voor het examen: docto raal ex. Nederlands recht A. C. H. van Duykeren (Amsterdam), mej. M. H. v. d. Schrler (idem) en H. J. Laverge (idem). NIEUW BESTUUR „SANCTUS AUGUSTINUS" Het Bestuur van de Rooms Katho lieke Studentenvereniging „Sanctus Augustinus" heeft zich voor het jaar 1965-1966 als volgt samengesteld: P. C. C. M. Oomen, Praeses; F. J. Rutgers, Vice-Praeses; mej. M. C. M. van der Spek. Ab-actis I; C. J. W, Veraart, Quaestor; mej. W. I. M. Schretlen, Ab-actis II; J. J. I. Verburg, Assessor. S. MENKEN WEER KVP-LIJSTTREKKER IN STATENVERKIEZING Als de Provinciale Centrale en het Kringbcstuur van de K.V.P. eventueel geen andere wensen hebben, zal de heer S. Menken, wethouder en loco burgemeester van Leiden en reeds statenlid, ook bij de komende ver kiezingen voor de provinciale staten van Zuid-Holland volgend jaar als lijsttrekker optreden voor de KVP in de kieskring Leiden. Hiertoe hebben de afdelingsafgevaardigden in het Sta- tenkringbestuur gisteravond in De Burcht besloten. Met de keus van de heer Menken hebben de afgevaardigden zich allen zonder enig voorbehoud kunnen ver enigen. Ten aanzien van de andere kandidaten lag dat anders. Een zeer langdurige discussie is er door de af gevaardigden, bijeen onder leiding van de nieuwe statenkringvoorzitter drs. J. Beijersbergen, gevoerd over de andere kandidaten. Niet vanwege de persoonlijke kwaliteiten van de ver schillende kandidaten unaniem was men het er over eens, dat een „ge wichtige" lijst bijeen was gebracht maar over de verkiesbare plaatsen. Enige afgevaardigden, geleid door de heer P. Evers (Leiderdorp) maak ten bezwaar tegen het plaatsen van Bouw vergunning voor exporthal van 4000 in2 LEIDSE VEILING HAALT JAAROMZET VAN TWINTIG MILJOEN Met trots en vreugde kon de voor zitter, de heer B. van Vliet, aan de leden van de Coöp. Groenten-, Fruit en Bloembollenveilingsver. „Leiden en Omstreken" bij de aanvang van de najaarsvergadering de mededeling doen dat binnen enkele dagen een belangrijke mijlpaal bereikt zou wor den. Door de steeds verdergaande in tensivering en uitbreiding van de groenteteelt rondom' Leiden werd dit jaar voor ruim twee miljoen gulden meer geveild, waardoor voor liet eerst in de geschiedenis van de Leidse vei ling een totaal jaaromzet van 20 mil joen gulden behaald zal worden. De verwachting is dat dit a.s. woensdag zal geschieden. Toch waren de verwachtingen voor dit jaar niet hoog gespannen, want na het eerste kwartaal keek men tegen •«n achterstand van f 300.000,up, hetgeen o.a. het gevolg was van de teleurstellende uitkomsten van de spruitenteelt, die ondanks een meer dere aanvoer van 250.000 kg. een min dere opbrengst van bijna f200.000. te zien gaf. Gelukkig kon deze achter stand in de loop van het jaar in een voorsprong omgezet worden, doordat ondanks enkele tegenvallers, met na me dc stooktomaten en -sla. over het algemeen bij grotere aanvoer redelijke prijzen behaald werden. Hiertoe heeft do ruime aanvoer van komkommers veel bijgedragen, terwijl ook de zich steeds meer uitbreidende spruiten teelt in het najaar een grote stoot heeft gegeven tot het behalen van de record-omzet. Natuurlijk schept een dergelijke groei ook problemen, zoals bijvoorbeeld de administratie, die aangepast zal moe ten worden aan de steeds groeiende werkzaamheden. In verband hiermede heeft het bestuur het voornemen om over te gaan lot het mechaniseren van de administratie, waarvoor reeds de nodige maatregelen zijn getroffen, zo dat per 1 april hiermede gestart kan worden. Met genoegen deelde de voorz. me de, dat eindelijk de bouwvergunning voor de nieuwe exporthal van 4.000 m2 afgekomen is. Met de bouw is reeds een aanvang gemaakt en men hoopt in mei a.s. onder de kap te zijn. In deze hal komen o.a. de kantoren voor de exporteurs, met telex- en te lefoonaansluiting. Het eerste gedeelte van de agenda werd hierna vlot afgewerkt, waarna overgegaan werd tot de bestuursver kiezing. Het resultaat hiervan was dat de periodiek aftredende bestuursleden, de heren B. v. Vliet, J. B. mr. T. Brouwer op de derde en laat ste verkiesbare plaats. De heer Brou wer, die reeds Tweede Kamerlid is, zeer druk bezet door het werk in verschillende belangrijke commissies, bekleedt bovendien het voorzitter schap van de LTB. Tegen deze opeen hoping van functies en werkzaamhe den heeft men zich verzet. Nadat een stemming had uitgemaakt, dat er gestemd moest worden over de kandi datuur van mr. Brouwer op een ver kiesbare plaats, bleek toch. dat de meeste afgevaardigden prijs stellen op het statenlidmaafschap van de heer Brouwer. Over de andere kandidaten was men het spoedig eens. De heer A. W. de Groot, ambtenaar B.B., gemeenteraads lid en wethouder van Voorhout werd volgens het advies van het bestuur op de tweede plaats gezet. Mevrouw M. A. A. Alma-Pieters, die in de Leid- schendamse afdeling bestuursfuncties bekleedt in de KVP en het Katholiek Vrouwengilde, werd geplaatst op de vierde plaats, waaraan, naar wordt aangenomen, geen statenlidmaatschap vast zal zitten. De heer P. Beelen, gemeenteraadslid van Lisse, bloem bollenkweker en exporteur, werd op de vijfde plaats gezet, mr. J. Koeken, kandidaat-notaris te Leiderdorp be hield de zesde plaats en de heer For- tanier, voorzitter van de Voorscho- tense Sportraad, kandidaat op ver zoek van de Provinciale Centrale, staat op de zevende plaats. PROPAGANDA Hoe de propaganda gevoerd zal wor den is nog niet bekend. Het oordeel van de aanwezigen werd gevraagd over een propaganda-avond. Veel nut zag men er niet in, want degenen, die men juist moet bereiken komen niet. aldus meenden velen. Het enige voor deel van een propaganda-avond kan wel zijn, dat er een groot verslag van in de krant komt, zodat toch een breder publiek kennis kan nemen van het besprokene. De gedachte aan een persconferentie kwam ook ter sprake. Een besluit werd nog niet genomen, maar het bestuur zal zich op hel vraagstuk van de propaganda on de publiciteit nader bezinnen. Het nut en hel doel van de gros- lijststemmingen werd ook besproken. In enkele kringen heeft men al ont heffing gekregen van de verplichting tot het houden van een groslijststem ming. Ook in de Statenkring Leiden vinden velen een groslijststemming ..o.www*. overbodig als het kringbestuur een 'd°*Poei kandidatenlijst tot ieders tevredenheid Verlovingsringen 3$w De allermooiste voor dc allerliefste Juwelier-Horloger Remmen weigerden „JUF" van h. hart-kleuterschool BEJAARDEN werd „mevrouw (Advertentie) AANGEREDEN Gisteren staken om vijf uur twee bejaar- de dames op de Hooigracht nabij de Pa«. 1 crasstraat de rijweg over. Een automo bilist merkte hen te laat op. Tot over maat van ramp weigerde ook nog zijn voetrem. toen hij wilde remmen. De 75- jarige mevrouw Jacoba van der Reyden- Zaalberg uit Leiden werd tegen het weg- dek gesmakt. Zij liep daardoor een her senschudding en een gat in het achter hoofd op. De 72-jarlge mevrouw E. Swin- kels-Bijl, eveneens uit Leiden, werd acht meter meegesleurd. Zij kreeg eveneens een hersenschudding, alsmede een rech te rschouderfractur. Beiden zijn naar een ziekenhuis te Lelden vervoerd. Kerstconcert van Ned. Madrigaalkoor en Leids Jeugdkamerorkest liet Kerstconcert dat het Nederlands Madrigaalkoor en het Jeugdkamerorkest Leiden op maandag 20 december zullen geven in de Lodevv\jkskerk aan het Steenschuur verdient speciale belang stelling van de muziekliefhebbers. Tot besluit van het programma wordt een eerste uitvoering In Nederland gegeven van het motet „Venite, exultemus" van Michel de Lalande. Deze componist, die leefde van 1657-1726, was een van de bekendste in zijn tjjd, tevens een van de weinigen, die zich door de kwaliteit van werken blijvende roem verwierf. Al heel jong bekleedde hij een hoge muzikale functie aan het hof van Ver sailles, verworven door een meester proef, waaraan vele componisten deel namen. Het motet „Venite. exultemus'' is geschreven voor vierstemmig koor, sopraansolo, fluit, hobo, trompet, vijf stemmig strijkorkest en orgel. Het is een werk vol melodische schoonheid. Groot contrapuntisch raffinement is ver weven met een harmonisch patroon, dat nog heden „modern" aandoet. De zwe vende tonaliteit en de snelle wisseling tussen majeur en mineur geven het werk in sommige delen een merkwaardig, bij na „romantisch" karakter, bijzonder op vallend in een langzaam gedeelte waar in alleen de baritons, sopranen en alten zingen. Indrukwekkend is hier de wer king van een aantal „generale pauze's". Het openingskoor en het slotkoor zijn stukken van stralend, bijna extatisch karakter, geschreven voor het gehele ensemble. Innigheid en echt franse gra tie vindt men in het trio „Nos autem" voor sopranen, alten, tenoren en hoge strijkers. Fraai is de sopraansolo met obligaat viool en orgel. Kortom, een werk dat de moeite waard is om ken nis mee te maken. Herman Strategler zal de uitvoering dirigeren en ook leiding geven bij zijn eigen werk „Cantica pro tempore natali" voor koor a capella. Het programma begint met „A ceremony of corals" voor koor en harp van Benjamin Brit ten. Het Jeugdkamerorkest zal onder leiding van Henk Briër een uitvoering geven van het concert voor viool, hobo en orkest van J. S. Bach. Verder werken mee de harpiste Vera Badings en de organist Jan van der Meer. KORFBAL PROGRAMMA LEIDSE CLUBS Overgangski.: SpangenVicus Oriën- tis; eerste klasse: DKCZuiderkwar tier; De AlgemeneOSCR; Fluks Danaiden; derde klasse: Overkanters KNS; CrescendoAktief. Leidse Korf halbond, le kl.; Danai den 3Daniaden 4; Crescendo 2 Crescendo 3; KNS 3Fluks 5; De Algemene 3Vicus O. 4; 2e kl.: Da naiden 5KNS 4; Zuiderkwartier 4 Madjoe 1; KNS 5Fluks 6; Cres cendo 4Madjoe 2. ,1111» 1 Begrafenis pater C. Hentzen ofm op kloosterkerkhof te Katwijk Vanuit de kapel van Huize „De Wll- bert", het vroegere St. Willibrordus- college te Katwijk aan den Rijn, waar hy de laatste jaren rustend was na een welbesteed leven in dienst van de Kerk en de orde der Minderbroeders, is heden morgen pater dr. Cassianus Hentzen door familieleden, vrienden en mede broeders ten grave gedragen. Pater Hentzen, die maandag na een kort ziek bed op 83-jarige leeftijd overleed in het St. Ellsabeth-ziekenhuis te Lelden, was 64 jaar franciscaan en 57 Jaar priester. Na zijn wijding volgde pater Cassia nus Hentzen cursussen in de pastorale wetenschap tijdens zijn assistentschap te Woerden. In 1912 werd h|j evenwel geheel vrijgemaakt voor de studie in de politieke en sociale wetenschappen aan de universiteit van Leuven, welke studie hfj afsloot met de succesvolle verdedi ging van een proefschrift. Pater Hentzen heeft zich in zijn lange Heel of half officieel Heel of half officieel Bij iedere gelegenheid o.a. met Kerstmis en Nieuwjaar bent U zeer goed gekleed in een anthraciet of donkerblauw kostuum. Wij hebben nu de gehele kollektie in officiële kostuums in onze rekken. Effen anthraciet ln één of twee rijen, met en zonder vest 149.— 179. Effen blauwe kostuums in de originele stofsoorten Haarlemmerstraat 175-177 Lelden JONGERENGROEP K.V.P. Interessante kijk van jong politicus op situatie in Indonesië In de Burcht was de internationaal se cretaris van de P.v.d.A., de heer P. Dan- kert, gisteravond de gast van de Jon gerengroep K.V.P., kring Leiden, waar hij sprak over zijn indrukken over de toestanden in Indonesië. Als voorzitter van de Ned. Pol. Jongeren Contact-Raad maakte hij in 1963 een reis van enige we ken door dit land, en sprak er met ver schillende hoge autoriteiten. Een reisverslag wilde de heer Dankert niet geven, hij wilde zich beperken tot enkele basisgegevens, ter verduidelijking van de nogal duistere verwikkelingen in het land, waarmee Nederland door veler lei contacten weer zo nauw betrokken raakt. Spreker wees op de ontwikkeling van kolonie tot grootmacht ln Zuid-Oost- Azië, het nationalisme, het „slordige bleef. Mogelijke opvolgers van „Boeng" passeerden de revue. Het economisch leven, zo in de belangstelling van Neder landse zakenlieden, geeft een weinig flo rissant beeld te zien. 1 januari, wan- ur de kandidaten- verzoek lot ont- Snocksr en II. V. Smsl mei jrote(««'t semengesteld. Hel slalcnkrine; meerderheid herkozen werden. In de iMtuur werd nu Bemachtigd eventueel plaats van de heer A. du Prie. die we- na de vergadering gens vertrek niet meer beschikbaar "eer het Knngbesti was. werd de heer A. de Graaf be- '1JS*samenstelt. ee noemd. De heer N. J. v. Schie. die niet befling te doen. herkiesbaar was. werd als lid van de Omdat het partijbestuur in moeilijk- Raad van Toezicht opgevolgd door de heden dreigt te komen door de krappe heer L.J. v. d. Post. geldmiddelen werd aan de afdelingen De voorzitter wenste de gekozenen 1 hei verzoek gedaan mede te werken geluk mei hun benoeming en dankte I aan een donateursactie. In de komende de scheidende heren du Prie en v. I tijd zullen nu automatische girokaar- Schie voor de prettige samenwerking, j ten worden verspreid, waardoor men Een geanimeerde rondvraag besloot voor minimaal f 1.- per maand kan dez« geslaagde vergadering. bijdragen aan het propagandawerk. Een deel der n s.'illjkhed< gens de heer Dankert voort uit het feit, I dat Indonesië het federalisme heeft ver worpen, louter en alleen omdat het een Nederlands voorstel was. De centrali- I satie was het alternatief, met als expo nent de ambitieuze Soekarno, wiens in vloed hij toeschreef aan zijn directe con tact met de bevolking. In een globaal overzicht schetste de spreker de zuilen j waarop het politiek systeem rust, rechts de Islam, links de communisten, en in j het midden het nationalistische leger, j Uitgebreid werd de revolte van 30 september belicht, waarbij het slechts tot sterke veronderstellingen beperkt DE ANDERE KANT Het meest atractieve element van de avond bracht de rondvraag. Onder de aanwezigen bevonden zich namelijk twee Indonesische studenten sinds een jaar in Leiden studerend, die zich met het door de heer Dankert gegeven beeld van hun land moeilijk konden verenigen. In kort bestek trachtten ze, zonder overi gens diepgaande argumenten aan te voeren, op vele punten het ongelijk van de spreker aan te geven. De waarschijn lijk niet goed begrepen aanduiding „slordig marxisme" was voor hen aan- vol- lei(iinK te stellen, dat men het Indonesi- priesterleven grote bekendheid verwor ven als predikant, publicist (zeer lange tijd was hij hoofdredacteur van het tijd schrift „De Gewijde Rede") en deskun dige op het gebied van standsorganisa ties en sociale encyclieken. In tal van organisaties trad hij ook op als advi- Na de H. Mis van Requiem opgedragen in de kapel van Huize "De Wilbert" door pater Patritius Mikx ofm. gardiaan van het franciscanerklooster aan de Mariën- poelstraat te Leiden werd op het kloos- terkerhof te Katwijk aan de Rijn de ab- soute verricht door pater Mikx. Even als hij de H. Mis van Requiem werd hij daarbij geassisteerd door pastoor K. J. Notenboom ofm. van de Jozef-parochie te Delft als diaken en pastoor H. Suto- rius ofm. van de parochie van het Aller heiligst Hart van Jezus te Haarlem. In beide parochies was pater dr. Cassianus Hentzen enige jaren achtereen, pastoor- overste voordat hij in Huize "De Wilbert" ging wonen. Behalve een aahtal familie leden en medebroeders, woonachtig in Leiden, werd de begrafenis bijgewoond door een groot aantal vertegenwoor digers van organisaties, waar pater Hentzen tijdens zijn leven zeer intensief bemoeienis heeft gehad. Het Nederlands Katholiek Werkgevers Verbond liet zich vertegenwoordigen door de voorzitter, de heer F. H. Ter- windt; namens de Onderwijsraad was aanwezig de heer L. van der Zweep; voorts waren er vertegenwoordigers van het R. K. Centraal Bureau voor Onder wijs en Opvoeding, de Woudestichting te Delft alsmede een deputatie van het kerkbestuur van de Delftse Jozefparo chie. Een kort dankwoord namens de familie en medebroeders van pater Cas sianus Hentzen werd aan de groeve ge sproken door pater P. Mikx. Gistermorgen was het voor mej. P. v. d. Hoorn en de heer Af. Prins een grote dag. Zij traden nl. in de Lodewijkskerk in het huwelijk. Voordat zij eich in de kerk kon den begeven moesten zij eerst onder een erehaag door, die werd gevormd door kinderen van de H. Hart-kleut er school. Met denne- takken in de hand. die bogen vormden, namen de kleuters zo afscheid van hun juf, die drie jaar aan de H. Hart-kleuterschool als leerkracht verbonden is geweest. Haar echtgenoot is niet werkzaam in het onderwijs, maar in de elek trotechniek. Nederlands Kamerkoor boeide met jeugdeoneert GISTERMIDDAG concerteerde het Nederlands Kamerkoor onder leiding van Felix de Nobel in de Zuiderkerk voor een groot aantal scholieren op het 89ste jeugdeoneert van Toonkunst. De jeugd toonde zich gaandeweg geboeid door het door dit voortrene- Swa£remakers lijk ensemble ten gehore gebrachte Trir,Q? p T programma. Zo waren er twee klei- nodiën van Orlandus Lassus, het Ave Maria (vijf teksten op gebeurtenissen uit het leven van de H. Maagd) van Josquin des Prés, met het prachtige vierde deeltje, en een bewerking uit 1551 (Anonymus) van Een meijsken eens voorbij passeerde. „Richtlijnen" aan zangers („Musi- ciens, qui chantez van Johan Wagenaar kregen een bewonderens waardige vertolking, waarna een com positie van Piet Ketting, een „Deun tje" van P. C. Hooft, een haperende inzet kreeg, maar, opnieuw begonnen, allengs een schier volmaakte weerga ve kreeg. Het programma vermeldde voorts een „Carillonnage" van Henri Zagwijn, „Daar was e wuf', geestig en geraffineerd in boeiende akkoorden door Sem Dresden bewerkt en fraai door Felix de Nobel zelf bewerkte ne gro spirituals („Got you ready" en „He's got the whole world in his hand"), een Zwitsers danslied met een op de zaal aanstekelijk werkende show en als klap op de vurpijl de Drikus- man, begeleid door een uitgelaten stampende en klappende kinder schaar. Het was alles bij elkaar een concert waar de jeugd best content T. P. universiteit te Utrecht is voor het kan didaatsexamen psychologie geslaagd c ze stadgenote mej. B. M. van Rhee. Burgerlijke stand Gehuwd: F. van Strien en A. J. v Mourik; T. G. M. Wildenburg en M. M. Scheffers; H. Oranje en A. J. Houps; P. J. Huikeshoven en J. G. C. van lander: M. Prins en C. P. van der Hoorn Meel; D. Kuipers en C. J. M. den Hol lander; M. Prins en C. P. van der Hoorn; K R. Erades en M. T. Heuzen; L. M. Laman en C. J. van der Heijden; C. J. van den Berg en J. Velthuyzen; E. An- dré de la Pofte en H. M. I. Janss; H. F. Riebeek en E. C. Burghoorn; J. I. Gor dijn en C. M. Brouwer; D. Postma e van Es; A. de Wolf en J. P. Esderts; P. H. J. Siere en T. J. E. Reijken; W. den Ouden en E. A. J. van der Sar; Schouten en M. A. Kruyt; B. van Weele en S. Verho'ekx; J. Crama en A. P. Wisse; C. J. van Iterson en S. van Berg; W. Schurink en J. van Leeuweni J. G. Riekwel en H. Teske; C. W. H. Blom en C. H. Lens. Geboren: Aalbert Egbert Jan z.v Geevers en A. van den Burg; Erika An nette d.v. E. J. Dijkstra en M. A. Mere dith; André z.v. G. Houweling en C. Beij; Geertje Maria d.v. G. van Vliet en J. Ravensbergen; Johanna Maria Elizabeth d.v. L. P. J. van Bemmelen en M. G. C. Looijestein; Neeltje Geertrui d.v. A. D. de Vries en G. van Veen; Pietje Giltje d.v. A. D. de'Vries en G. van Veen; Esther Cornelia Wilhelmina Maria d.v J. M. Schrama en M. J. P. van Dam; Jan Erik z.v. R. A. de Boer en B. E. Svantesson; Erik Anton z.v. A. J. M. van Kimmenaede en A. G. Wijgers: eweg meer j Marcja Nathalie Désirée d.v. C. M. C. voortreffe-1 Swagemakers en H H. streefland; Joost z.v. B. J. Huurman en E. J. H. Eesteren; Frederik Jan z.v. P. F. Wies- senhaan en C. de Vlieger. Overleden; J. Drijvers 77 jaar wed. W. Louwe; A. H. van Lanthen 70 Jaar wed. van F. C. Ammerlaan; F. P. Zijl 85 jaar man; E. F. van Oosten 81 jaar echtgenote van B. van Woudenberg. Prognose basketbal AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN Vrijdag 17 december tot en met don derdag 23 december geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. inisme niet mocht vereenzel vigen met de nnti-religieuze leer van Marx. Het unitarisme werd sterk ver dedigd, de 30 september-beweging zou op dt* enig juiste wijze zijn opgelost, en de kwestie Maleisië zou een kolonisatie project vormen op democratisch gron den. Dat de economische positie zo slecht is. zou te wijten zijn aan de inmengende mogendheden, die de ontwikkelingspro jecten saboteren! De heer Dankert gaf toe dat hij op verschillende punten milder had kunnen oordelen, maar dat de algemene strek king van zijn betoog zijns inziens juist was. Tenslotte stelde de Indonesische logica de korte duur van sprekers ver blijf in hun land verantwoordelijk voor diens ondeskundigheid. Ongetwijfeld een leerzame avond voor de jeugdige K.V.P. ers, niet in het minst door de voortreffelijke betoogtrant van de heer Dankert. Zaterdagavond zullen de Leidse Bona Stars de laatste wedstrijd van de eerste helft van de competitie spelen in de Energiehal te Rotterdam. Reeds drie wedstrijden verloren de Leldenaren maar zij staan desondanks op de derde plaats achter Argus en Survrlkri. Willen de Leldenaren met die plaats ook de 2e helft van de competitie ingaan dan zullen ze eerst het Rotterdamse AMVJ moeten verslaan. Hot geheel uit kleurlingen bestaande AMVJ vormde door zijn snelle onberekenbare spel zelfs een bedreiging voor lijstaanvoerder Sur- vrikri. Te meer reden voor de Bona Stars om deze tegenstander vooral niet te onderschatten. De Stars hebben ech ter wel een voordeel daar 3 spelers i AMVJ geblesseerd zijn geraakt in wedstrijd tegen Survrikri van zaterdag j.l. In de ruime Energiehal echter de Stars een maand geleden tegen Rot terdam-Zuid naar hun vorm zochten, ook deze keer de winst niet zeker zi Opstelling: H. en W. Stol. A. en P. de Jong, K. Pley, Th. Bark, H. Kaper, R van Mameren, C. don Hollander. Overige teams Het reserveteam van de Bona Stars i van opstelling veranderd. De nieuwe op gave laat men dat de gebroeders Stol nu dubbel spelen waardoor Kaper 0 Tijdens de maandelijkse bijeenkomst Hollander nu weer vast in het eerste van de Leidse afdeling van de Kon. Ned. i team zijn opgesteld. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant- 1 Zondag zal het reserveteam ii kunde, die woensdagavond plaats vond. oude opstelling zeker tot een hoge score reikte de voorzitter, de heer H. Sander- komen tegen het Haagse Titaan, dat op man. het diploma "aankomend hovenier" de 8e plaats prijkt. aan de navolgende jeugdige hoveniers Dames 1. dat nog steeds trots mag zijn uit: G. M. Kuipers. A. H. v.d. Meij, bei- op een ongeslagen positie, zal tegen het den Sassenheim; J. v. Kampen, Bode- Haagse Storks zeker tot haar spel ko- graven; G. v.d. Plas, C. v.d. Plas, A. men. Een ruime zege mag ook vai Vooys, allen Katwijk aan Zee; W. v.d. dames worden verwacht. Zwart. Noordwijkerhout, C. Schippers,! Programma: zaterdag 15.00 dames 1- Lisse; P. W. J. Meijer, Kouderkerk a.d. Storks; 21.30 AMVJ-Bona Stars Rijn; B. J. Langeslag. Woubrugge; E. Zondag: 11.30 Storks-Bona Stars 4: W. A. Hemelop. Leiderdorp; G. Bol. J. 14.00 Dames 2-Vodo 2; 15.30 Bona Stars v.d. Ploeg, L. Tewes en L. M. H. Huij- 2-Titaan L dens, allen uit Leiden. Aan de rijks-

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4