T^nlealon— p NIEUWJAARSADVERTENTIES DE LEIDSE COURANT SEANCE VAN KAMPIOENEN BIJ VIERDE LUSTRUM VAN SCHAAKCLUB Gemeentelijke instructiebadcomplex van Voorschoten zal begin 1966 gereed komen 65 MAANDAG 13 DECEMBER 1965 DB LEIDSE COURANT PAGINA I LEIDSE UNIVERSITEIT 200 OUDERS VAN TWEEDE- EN DERDE JAARS BEZOCHTEN UNIVERSITEIT „Echte mensa-maaltijd" hij onder Zaterdag j.l. heeft de Leidse univer siteit meer dan 200 ouders van 2e en 3e jaars studenten in de scheikunde en de psychologie als haar gasten ont vangen. Tijdens een bijeenkomst in het Groot- Auditorium heet te de rector mag nificus, prof. dr. J. Dankmeijer hen welkom, waarbij op de verant woordelijkheid van de universiteit niet uitsluitend als vakopleiding te gaan functioneren, welke na 5 jaar pasklare studenten met een diploma aan de maatschappij aflevert. Hij drong er bij de ouders op aan deze verantwoordelijkheid mede te willen dragen zowel in het belang van hun zoon of dochter, maar ook in het be lang van wetenschap en maatschappij. Hierna werden de ouders namens de studenten toegesproken door de heer C. J. M. Schuyt, praeses facultatum, die hoopte, dat met deze dag een door de studenten zelf genomen initiatief gunstige resultaten zou afwerpen. Nadat een film over het studenten leven vertoond was, werden de ouders verrast op een „echte" mensamaaltijd op de Mensa Academica in het Pry- taneum. De middaguren waren bestemd om in een open gesprek de inrichting, op zet en perspectieven van de beide studierichtingen onder de loupe te nemen. Vele vragen werden door resp. prof. dr. A. J. Staverman en dr. P. van den Broek beantwoord. Voor de ouders van de scheikunde-studenten was er tevens een rondleiding in het oude en nieuwe laboratorium voor Anorganische scheikunde. Tenslotte was er voor de ouders gelegenheid SF In de omgeving van de Timorstraat zijn in de nacht van vrijdag op zater dag een drietal inbraken gepleegd. De eerste was in een snackbar in de Ti morstraat, waar men binnenkwam via het forceren van de achterdeur. Ver mist werden 50 pakjes sigaretten en een geldbedrag van f 60.-. Vervolgens was het apostolisch genootschap in de Sumatrastraat aan de beurt, waar een glasruit aan de achterzijde geforceerd werd. Diverse kasten werden onder zocht, waarbij vele goederen op de grond gesmeten werden. Een in een vertrek staande bandrecorder werd met een tot nog toe onbekende vloeistof overgoten. Kennelijk ging het om geld, dat men echter niet heeft kunnen vin den. Dit hebben de onverlaten ook niet gevonden in de gemeentelijke be- drijfstechnische school aan de Timor straat. Via een wc-raampje zijn zij binnengeklommen en braken in dt kamer van de directeur de laden var het stalen schrijfbureau open. Ditzelf de werd gedaan met twee houten bu reau's in leslokalen. AGENDA MAANDAG 13 DECEMBER R.K. Vrouwenbeweging St. Joseph Kerststukjeswedstrijd en lezing van zr. Fustina. Zaal Maria Gijzensteeg, half 8. L.A.F.V. Bijeenkomst rest. De Doe len, 20.00 uur. Chr. Oratoriumver. „Con Amore" Uitvoering van Weihnachtsoratorium, Stadsgehoorzaal, aanvang 20.00 uur. Ver. van oud-leerlingen der ambacht school Bijeenkomst over papierfabri cage en drukprocédés. Spr. de heer C. Pels, Zomerzorg, aanvang 20.00 uur. R.K. Vrouwenbeweging, afd. St. Jo seph Kerstavond met kerststukjes wedstrijd en dia-vertoning over het le ven in de Jordaan. Maria-Gijzensteeg, aanvang 20.00 uur. Gespreksgroep „Herensingelparoehle" Bijeenkomst over „Wat is een ge spreksgroep en het doel". Marnixstraat 113, aanvang 20.00 uur. DINSDAG 14 DECEMBER K O-fllmclub 16 Westernpro gramma en „Stage coach". Den Burcht Jacoba-zaal). aanvang 20.00 uur. Dienst Welzynzorg Cabaretavond, Doelenkazerne, aanvang 20.00 uur. De Natuurvriend „Een fotograaf ontmoet het leven", spr. de heer Van Raam. Jeugdgebouw, Breestraat 19, aanvang 20.00 uur. Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. Ledenvergadering, Rijksherbarium (Schelpenkade), aanvang 20.00 uur. R.K. Gastspelers Opvoering van „Als de klok waarschuwt", Schouwburg, aanvang 20.00 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Aanvangscursus, gebouw G.G en G.D., aanvang 20.00 uur. in de nacht". Cameratheater, aanvang 19.00 en 21.15 uur. Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde Kerstversieringen, Geref. Jeugdhuis (Breestraat 19), aanv. 20 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde Film: Bali Matjemosh, een Asmathout- snyder. 3 uur nam. (Kinderen onder 12 jaar slechts toegang onder geleide). Frans Cultureel Centrum Bijeen komst In samenwerking met het Unesco- comité. Universiteit, Rapenburg, a 19.30 uur. Vrijdag 10 t/m donderdag 16 dec.: Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313; en Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. kennis te maken met de studenten decanen, studentenpastores en uni versiteitsartsen. De grote opkomst en de vele geest driftige reacties van de ouders maak ten deze dag experimenteel en nieuw van opzet de rector sprak historische dag, tot een zeer en nuttig initiatief. Burgerlijke stand Geboren: Paul C. z.v. N. J. Zirkzee n C. van Breen; Judith J. d.v. G. P. M. de Graaf en M. M. Kerkvliet; Wil helmus J. M. z.v. A. Duindam en M. an der Voort; Hendrik J. z.v. J. Seis en M. Kop; Gerardus z.v. A. Ka- genaar en C. R. van der Meij; Lode- wikus P. z.v. L. van Ruiten en A. I. H. Leune; Ingrid F. d.v. J. Kuik en A. L. den Brave; Jeremine d.v. T. K. H. Holt en L. E. J. Moor; Martinus M. z.v. M. J. Zonderop en M. C. C. Dirkse; Ronaldus G. M. z.v. N. T, M. Roos en W. C. M. van der Meer; Hendrikus H. z.v. C. Korpershoek en H. H. Hendriks. Gehuwd: W. C. L. van Hoorn en H. A. E. van der Steen; J. L. Locher en M. H. Nouwen. Overleden: M. de Vries 8 maanden, zoon; E. C. A. Warmond 90 jaar, wed. van W. F. Wolters; J. H. de Groen 78 jaar, man; M. van Beusekom 7 weken, dochter; J. H. H. Beekman 90 jaar, man; T. Onrust 54 jaar, echtgenote van W. Abbink. LEIDERDORP Geslaagd. J.l. vrijdag is aan de Universiteit te Amsterdam geslaagd voor het doctoraal-examen Notarieel Recht de heer J. M. W. Koeken, candidaat-no- tarls te Leiderdorp. LEIDERDORPSE BRIDGECLUB Een kranige prestatie leverden de dames Van Gelder-De Jong donderdag avond op de bridgeclub te Leiderdorp, door de leiding, die bijna het gehele competitieverloop in handen van de heren Gerlich-Van Leeuwen is geweest, te veroveren. Zij namen geen halve maatregelen want de dames staan nu met een behoorlijke voorsprong aan de leiding en met nog slechts 'n halve avond te spelen kan hun het kampioen schap van de parencompetitie bijna niet meer ontgaan. Prachtig werk le verden ook de heren Loof-Witkamp door een geweldige sprong omhoog te maken, nl. van de 12e naar de zesde plaats. Minder goed op dreef waren de heren Tijssen-De Winter, die van de 6e naar de 10e plaats duikelden, ter wijl het echtpaar Van Klaveren jr. twee plaatsen steeg en nu als negende geklasseerd staat. Overigens weinig verandering. Stand: 1 dames v. Gelder-De Jong 241 2176 2 Gerlich-v. Leeuwen 202 2140 3 Jans-Pouw 213 2108 4 Pias-De Vries 189 2101 5 v. d. Bijl-Zwanenburg 262 2086 6 Loof-Witkamp 275 2011 7 echtp. v. d. Pool 213 2003 8 echtp. Danz 215 1985 9 echtp. v. Klaveren jr. 241 1977 10 Tijssen-De Winter 167 1965 lldames Jans-v. Zonneveld 183 1943 12 mevr. Zwarts-Karstens 165 1936 ^TRICOT het overhemd met de vele troeven makkelijk nooit kreuken ventilerend lang meegaan 4 zo droog 4 nooit strijken 4 snel gewassen 4 gecontroleerd voor ons nummer van 31 december a.s. kunnen opgegeven worden tot UITERLIJK 27 DECEMBER a.s. J TARIEF: kleine advertenties i 1,75, uitsluitend tegen contante betaling; gewone advertenties 0,20 per m.m. J ADVERTENTIE-AFDELING J NIEUWE FLUKS-KANTINE OPEN 13 Veldhuyzen-v Vliet 213 1931 14 echtp. Schutte 177 1893 15 mevr. en heer Van Berge Henegouwen 178 1884 16 De Koning-v. Zonneveld 228 1807 17 d. v. d. Bijl-Zwanenburg 259 1791 18 Hogervorst-Zandbergen 215 1739 19 echtp. Verduyn 234 1735 20 echtp. Stokhuyzen 242 1669 A.s. woensdag vindt de returnwed- strjjd tegen Wassenaar plaats. Vertrek 's avonds 7.30 uur vanaf het zwem bad. Ondertrouwd: Frederik Johannes van Dalen, 24 jr en Maria Jacoba Cornelia Elisabeth Rodenburg, 23 jr. LISSE STUDENTENCABARET-AVOND Zaterdagavond heeft het Warmonds Studenten Cabaret in het KAB-gebouw te Lisse een bijzonder mooie avond verzorgd. Het theologengezelschap trad op voor het Vrouwen-N.K.V. afd. Lisse en andere belangstellenden. Het was de presidente, mevr. Van Beek-Verdijk een eer dit gezelschap in Lisse een welkom te mogen toeroepen. De aan wezigen hebben bijzonder genoten van het hoogstaande programma, dat de studenten van het Seminarie van War mond brachten. Het woord van dank aan het einde van de avond werd met een warm applaus onderstreept. Schaakfestijn in Voorschoten Zaterdagmiddag was er ln het Cul tureel Centrum te Voorschoten een groot schaakfestjjn. De schaakver. „Voorscho ten" vierde liaar 20-jarig bestaan en het bestuur der vereniging was erin ge slaagd de drie landelijke kampioenen naar Voorschoten te krijgen voor slmul- taanwedstrjjden. Dat waren mevr. E. Vreeken-Brouwer en de heren Lod. Prins en R. J. Hartoch, resp. kampioen schaken dames, heren en jeugd. Onge veer 90 schakers uit de Randstad namen aan deze strijd deel. De heer G. P. Sluyter, voorzitter van de Voorschotense vereniging sprak om twee uur het openingswoord en heette welkom, de drie kampioenen, burge meester L. de Kool, de voorzitter en se- Gebruiksregeling aan raad voorgesteld Het ziet er naar uit, dat het complex instructiebad/gymnastieklokaal/badhuis en dienstwoning begin 1966 ln zjjn ge heel gereed zal komen. Het gymnastiek lokaal wordt nu reeds gebruikt. Het is de bedoeling, dat het instructiebad van 's morgens half negen tot 's middags half vyf wordt opengesteld voor gebruik in schoolverband. Per week zal gedu rende 67 lessen' van een half uur aan leerlingen van 12 g.l.o. en 4 u.l.o.-scho len zwemonderwijs worden gegeven, Er van uitgaande, dat bij hetg.l.o. wordt begonnen met de leerlingen van het der de leerjaar zullen rond 1700 leerlingen eenmaal per week zweminstructie ont- Daar het zwemonderwijs deel uit maakt van het onderwijs in het vak li chamelijke oefening kan van de ouders van de leerlingen geen bijdrage worden gevraagd. Omtrent het avondgebruik zijn b. en w. voornemens voorlopig van de volgende opzet uit te gaan. dagen 8.30-16.30 maandag schoolzwemmen dinsdag idem woensdag idem donderdag idem vrijdag idem 17.00-18.00 instructie jeugd 19.00-22.00 vereniging e i of part. gr. zaterdag van 8.30-10.30 instructie; van 10.30-16.30 vrij vakanties overdag: vrij zwemmen schooljeugd; 's avonds: zoals boven. Voor het gebruik buiten schoolverband zijn de volgende tarieven, gesplitst ln 4 groepen, acceptabel: A. Individueel gebruik (vrij zwemmen zonder instructie): 1. voor kinderen tot 15 jaar 0.50 per kind per uur; 2. voor personen van 15 jaar en ouder 0.75 per persoon per uur. B. Individueel gebruik (in groepsverband) met instructie van gemeentewege: 1. voor kinderen tot 15 jaar 12.50 per kind voor 10 lessen van een half uur; 2. voor personen van 15 jaar en ouder 15.- per persoon voor 10 lessen van een half uur. C. Gebruik in groepsverband zonder instructie van gemeentewege: 1. voor leerlingen van middelbare scholen (in schoolverband) a. bij een groep ter grootte van 20-30 leerlingen 12.50 per uur: b. bij een groep ter grootte van 30-50 leerlingen 20.per uur. 2. voor verenigingen, clubs e.d. a. bij een groep ter grootte b. bij een groep ter grootte i D. Gebruik in groepsverband met instructie van gemeentewege: 1. voor leerlingen van middelbare scholen (ln groepsverband) groep ter grootte van 20-30 leerlingen 22.50 per half i b. bij een groep ter grootte 2. voor verenigingen, clubs e.d. a. bij een groep ter grootte van b. bij een groep ter grootte var B. en w. achten het gewenst dat het instructiebad ook gedurende de schoolva kanties van de lagere scholen geopend is, met uitzondering van 2 weken, gedurende de zomervakantie, waarin het bassin o.a. geheel dient te worden schoongemaakt. Tijdens de schoolvakanties, t.w. Paas-, zomer- en Kerstvakantie, zal geen zweminstructie vanwege de gemeente worden gegeven. Gymnastieklokaal Deze zaal. met een afmeting van 22 x 11 m„ is per 13 september jl. voor ge bruik gereed gekomen. Met ingang van die datum wordt in deze zaal aan de leerlingen van 5 scho len voor gewoon lager onderwijs en 2 scholen voor uitgebreid lager onderwijs gymnastiekonderwijs gegeven. De zaal is in gebruik van 8.15-12.45 uur en van 13.30-16.30 uur, zodat per week 56 lessen van 45 minuten worden gegeven ten behoeve van het lager on derwijs. l 30-50 leerlingen 40. per half i Het avondgebruik is om utilitieits- overweging uitgesteld tot het gehele complex gereed is. Zodra dit laatste het geval is zal de zaal echter naar ver wachting 25 uren in gebruik zijn, in hoofdzaak bij de plaatselijke gymnas tiekverenigingen, omdat dit lokaal voor die verenigingen zeer aantrekkelijk is vanwege de goede outillage. Badhuis din woning. Het badhuis heeft een badgelegen heid van 6 douches en 2 kuipbaden en dient ter vervanging van het huidige badhuis. De voor het gebruik van het nieuwe badhuis te heffen rechten zjjn door de raad in de vergadering van 1 oktober 1965 vastgesteld. De dienstwoning omvat een woonka mer, keuken, hal, drie slaapkamers en een schuurtje. Deze woning is bestemd voor de badmeester le instructeur van het Instructiebad, die tevens zal worden belast met het toezicht op het gehele complex. RAADSVERGADERINGEN Deze week twee raadsvergaderingen. Donderdagavond de voortgezette be grotingsvergadering met het antwoord van b. en w. op de gehouden algemene beschouwingen en vrijdagavond een nor male raadsvergadering met een agenda van 13 punten. De beide vergaderingen beginnen om 8 uur 's avonds. Op de ver gadering van vrijdagavond komen o.m. de volgende voorstellen in behandeling: herbenoeming van de Commisie van Ad vies (vorderingscommissie) volgens de woonrulmtewet 1947. Vaststelling van de gebruiksregelen, de retributieverorening, enz., met betrekking tot 't gemeentelijk instructiebad. Het beschikbaarstellen van een aanvullend credlet van 2.257. voor het plaatsen van kerstbomen en het houden van een kerstsamenkomst. Aan schaffing van gordijnen enz. t.b.v. de Adegeestschool. Het aanvaarden van het plaatselijk comité „Actie Carillon Ge meentetoren" van een uit 37 klokken be staand carillon voor de gemeentetoren. Het aanbrengen van een drainering bfj de Adegeestschool. Aanschaffing van een cirkelmaaier voor de beplantingsdienst. Uitbreiding van het aan de heer W. Par don te Voorschoten verleende recht van opstal voor een semie-permanente ver koopgelegenheid aan de Prof. Einstein- Onderzoek bloedgroep en rhesusfactor. Krachtens een raadsbesluit van 1963 werd besloten medewerking te verlenen aan het bepalen van bloedgroep en rhe- susfactor van de leerlingen, die ter plaat se vervolgonderwijs genieten. Ook in dit jaar heeft een dergelijk onderzoek plaats gevonden, voornamelijk voor de leer lingen van de laagste klassen. Aan dit onderzoek hebben 312 leerlingen deelge nomen van de in totaal 294 daarvoor in aanmerking komende leerlingen, of wel 72.4 pet. Voor rekening van de ge meente kwam een bedrag van 46.50. De rest werd door de ouders bekostigd. Zes verlichte kerstbomen. Zoals te doen gebruikelijk zal de gemeente we derom bij gelegenheid van de aan staande Kerstdagen op een aantal pun ten in de gemeente kerstbomen met ver lichting plaatsen. Het nieuwe uitbrei dingsplan „Boschgeest" krijgt ook een boom. De verlichting hiervan moet wor den aangeschaft. Kerstzangsamenkoiiist. Voor de ge hele burgerij zal er op donderdag 23 de cember om half negen een samenkomst plaats vinden ln de grote zaal van het Cultureel Centrum. Organisatie door ge meente en de gezamenlijke kerken van Voorschoten. cretaris van de Sportraad, de heren F. Fortanier en F. Sanders, ereleden der vereniging en allen, die belangstelling toonden voor de aktiviteiten van de schaakvereniging. Hij dankte de bedrij ven voor hun giften en de winkeliers van actie-13 voor hun medewerking. Hierna verrichtte burgemeester L. de Kool de opening. Hij complimenteerde de schaakvereniging met haar jubileum en was verheugd over het feit, dat het bestuur erin geslaagd was de drie lande lijke kampioenen gelijktijdig te laten spelen in een simultaanwedstrijd, een uniek gebeuren. Spr. hoopte ook, dat de denksport in Voorschoten mocht bloeien, temeer nu er meer vrije tijd ter beschik king komt, om aandacht te besteden aan de zaken van de geest. Deze mid dag vormt een hoogtepunt bij de vie ring van het feest en de burgemeester sprak de wens uit, dat het bestuur hier moed en doorzettingsvermogen uit zou putten om op de ingeslagen weg voort te gaan. De heer Makaay, waarnemend voorzitter van de Leidse Schaakbond, kwam de jubilerende Voorschotense ver eniging complimenteren met het 4e lus trum en met de organisatie van deze prachtige schaakmiddag. Burgemeester De Kool verrichtte hierna de le zet. De Voorschotense sportraad had voor bloe men gezorgd, die het podium en de zaal versierden. De landelijk kampioen, de heer Lod. Prins, moest hierna de strlja beginnen en spelen aan 36 borden. Me vrouw Vreeken-Brouwer, de dameskam pioen, aan 20 borden en de jeugdkam pioen, de heer R. J. Hartoch, nam 31 borden voor zijn rekening. Ongeveer half 7 was de strjjd gestreden. De uit- gew. verl. perc. Lod. Prins Mevr. Vreeken R. J. Hartoch 25 11 9 75 25 Burgemeester mr. G. C. van der Willigen heeft zaterdagmiddag door het hijsen van de clubvlag de opening verricht van het nieuwe clubhuis van de Leidse korfbalclub „Fluks" op het terrein aan de Zoeterwoudse Singel, liet gebouw (18x7 nieter), dat een grote zaal, een bestuurskamer en bergruimten omvat, is grotendeels door de leden zelf gebouwd. De bouw vergde ongeveer 7 maanden en kostte plm. J' 30.000, waarvan de NSF ,1' 9000,- als subsidie verstrekte. In het royale clubgebouw wil Fluks nu vooral in de maanden, dat er vanwege het weer niet veel van actieve sportbeoefening kan komen, aan Jeugdwerk gaan doen. Na de opening door de burgemeester, die door een zeer groot aantal belangstellenden werd bijgewoond, gaf het bestuur een receptie die druk werd bezocht en tijdens welke vele goede wensen werden uitgesproken en cadeaus werden aangedragen. AFDELING OEGSTGEEST VAN KAV VIERDE HAAR TIENJARIG BESTAAN Heden wordt te Haarlem de Bonds- jaarvergadering gehouden van de LTB en ter bespreking van de beschrij vingsbrief waren de leden van de LTB afd. Oegstgeest bijeengekomen in het Parochiehuis, onder leiding van de heer H. Kuipers. Mededelingen waren er deze avond vele, o.a. dat de LTB zitting houdt op vrijdagen van 11-12 uur in café „de Morspoort" en van 12 tot 13 uur in „Bellevue" te Leiden. Men is gedu rende deze uren in de gelegenheid om problemen, die zich rond het be drijf voordoen, zoals uitbreidingszaken, grondpacht, e.d. voor te leggen. De agrariërs wil men móór weten schappelijk scholen middels cursussen en men vraagt patroons om hieraan medewerking te verlenen, De heer E. J. M. Kolfschoten legt zijn functie als algemeen voorzitter van de LTB neer i.v.m. zijn benoeming tot burgemees ter van Leidschendam. Als nieuwe kandidaat (door meer dan zestig afde lingen gesteld) is mr. Brouwer, alg. secretaris van de KNBTB, lid van de MUSEA De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zon- laga 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur; zondags 1-5 uur. Legermuseum (PesthuislaanMet uitsondering van zaterdag van 10-4 uur ln de etalages van de actie 13-winke- liers waren probleemstellingen geplaatst die opgelost moesten worden. 60 inzen dingen waren binnengekomen en de win naars hiervan waren 1. N. Segaar, 2e prijs 3 personen: B. Maat, J. Piket (Lei den), en Th. Eggink. Een eervolle ver melding ging naar mej. Mieke v. Eist De heer Lod. Prins sprak aan het einde van het schaakfestijn de wens uit. dat deze prachtige schaakmiddag in Voor schoten bijgedragen mocht hebben het schaken in Voorschoten te bevorderen. De schaakvereniging kon op deze feest middag reeds een aantal nieuwe leden inschrijven. Zij hoopt dat nog meerderen zullen volgen Het carillon van Voorschoten Bij brief van 25 november Jl. heeft het Actiecomité Carillon Gemeentetoren laten weten, dat het, dankzij de spon tane medewerking van het bedrijfsleven en de burgerij, alsmede de van gemeen tewege verleende bijdrage er ln ge slaagd is, de gelden bijeen te brengen benodigd voor het beoogde carillon. Vo rige week Isc de Fa. Tijsbouts begonnen met het aanbrengen van de 37 klokken Het is de bedoeling, dat het carillon op 23 december gereed zal zijn. Voorbereidend werk is reeds door de gemeente verzorgd. Het cariljon zal zowel met de hand als automatisch bespeelbaar zijn, terwijl voorts voor automatisch spel alle klok ken zullen worden ingeschakeld. Het co mité biedt het carillon ten geschenke aan, B. en w. stellen de raad voor het carillon met betuiging van bijzondere dank aan het comité vóór het genomen initiatief en het vele werk dat terzake is verricht te aanvaarden KERSTSPEL IN HKKV. KERK Op zondagavond 19 december a.s. zal om 7 uur in de Herv. kerk te Voorscho ten een opvoering plaats vinden van het bekende kerstspel „De ster van Bethle hem" van Martinus Nijhoff. De opvoering zal geschieden door de Chr. toneelgroep „Imperium" uit Lelden, welk gezelschap al tal van keren be wezen heeft de kunst van vertolking van lekespelen uitstekend te verstaan, De toegang is voor ledereen gratis. Aan de uitgang zal echter een collecte worden gehouden voor de dekking van de onkosten van de culturele commissie van de Herv. Jeugdraad, die het evene ment organiseert. Eerste vergadering waterleidingbedrijf van de Rijnstreek Onder leiding van de voorzitter mr. R. M. Gallas, burgemeester van Leiderdorp, kwam het algemeen bestuur van het (nieuwe) waterleidingbedrijf „De Rljn- stheek" In openbare vergadering bijeen in de raadzaal van het gemeentehuls te Boskoop. In het bijzonder heette hy welkom de nieuwbenoemde burgemeester van Alke made, de heer Smolders, en de pus aan gestelde administrateur van het bedrijf, de heer R. Everhardus. Het voornaamste punt van de agenda was wel de begro ting 1966, welke de eerste is van dit nieuwe bedryf, dat per 1 januari 1966 haar werkzaamheden zal aanvangen De begroting van lasten en baten be draagt totaal het bedrag van 1.080.129, terwijl de begroting van kapltaals- lnkorusten en uitgaven bedraagt 5.077.457.31. Bij de vaststelling van het tarief voor grootverbruikers, verbruik boven de 5000 m3, ontstond nogal verschil van mening. De heer Detmers (Zoeterwou de) was er sterk op tegen, dat de grootverbruikers een lager tarief zouden gaan betalen. Die v(jf cent méér zal voor hen geen bezwaar z(jn. De heer Meer burg Leiderdorpen mr. Taat (Bos koop) waren het met de voorgestelde wfjzlgingen niet eens. De voorzitter ver dedigde het voorstel waarbij hy op merkte, ilut de extra dekking ven circa 1 43.000. ook al door de groot verbruikers werd opgebracht en er geen reden was deze verbruikers nog meer te belasten Na enige discussie wenste de heer Detmers stemming. De uitslag was 15 tegen en 4 vóór. zodat het tarief voor grootverbrutk-rs dus 0.25 per m3 blyft. De andere pos ten van de begroting leverden geen oe- zwaren op. zodat deze In zyn geheel werd aanvuard. Bij de rondvraag Informeerde de heer C. Meerburg (Leiderdorp) hoe alles zal gaan na 1 Januari 1966 In iedere gemeente afzonderiyk, voor wal betreft de aansluitingen etc. De heer V. d. Kaay. de directeur van het nieuwe bedryf, deelde mede, dat Iedere verbrui ker een brief over de functionering van het nieuwe bedryf zal ontvangen, waarin practlsche wenken staan aangegeven, zo dat een ieder op de hoogte wordt ge bracht van de nieuwe gang van zaken. Zo zal b.v. Iedere gemeente eigen fit ters krijgen, dis telefonisch zyn aange- Tweede Kamer der Stat en-Generaal, alsmede secretaris van het Landbouw schap. De leden wordt verzocht in verband met het berekenen van de contribytic over 1966 vóór 1 januari de bedrijfsgegevens op te zenden. De heer Kuipers deelde voorts mede, dat de afdeling Oegstgeest, „door op heffing van het bedrijf vanwege ont eigening, waaraan niet meer valt ta ontkomen", thans zeven sympatiseren- de leden lelt. Op 20 december a.s. wordt te Leiden in de grote zaal van de „Burcht" een zeer belangrijke ver gadering gehouden. Voor de Kring Leiden - Duinstreek treden een twee tal sprekers op, te weten de huidig# alg. voorzitter mr. E. J. M. Kolfschoten en mr. C. A. M. Omt/.igt, medewerker van Grondzaken en Vestigingsdienst. Onderwerp van bespreking „Ruimte lijk ordening en grondzaken". Men heeft besloten het Oogstdank- feest naar de avond te verzetten waar dit anders de gehele dag in beslag nam. De feestelijke bijeenkomst valt waar schijnlijk op 25 of 26 januari 1966 en zal te Sassenheim worden gehouden. Het programma vermeldt o.a. 19 uur avondmis cn daarna koffietafel, toneel opvoering en dans. De heer K. den Hollander, bestuurs lid van de veilingsvereniging „Flora" te Rijnsburg, treed af. De voorzitter noemde als mogelijke nieuwe kandi daat de heer Achman uit Noordwijker- houl Hij kon dit echter nog niet met volle zekerheid zeggen. De mening van de aanwezigen was echter wel. dat men het op prijs zou stellen als da heer Den Hollander opgevolgd zou worden door een lid uit de buiten gemeenten. A.s. maandag is er een vergadering te Rijnsburg, waarop de beslissing zal vallen. De bondsjaarvergadering te Haar lem zal maandag bezocht worden door de heren De Groot (secr. afd. Oegst geest i en het bestuurslid, de heer v. (I Hulst. De heer Kuipers belichtte een aantal punten uit de agenda waar onder bepaalde wensen, die onder de leden leven t.a.v. hel landbouwbeleid. Voorts zijn er voorstellen om te komen tot afschafing van grondbelasting. Ook de polderbelasting kwam Ier sprake. Door opheffing van het bedrijf heeft de LTB het afgelopen jaar 184 leden moeten afschrijven. De verzekerings instellingen geven gunstige resultaten le zien, de belangstelling voor vakop leidingen loopt terug. Over het alge meen is het afgelopen jaar niet on gunstig geweest, echter de warmglas- nltuur was bepaald slecht te noemen. De contributies worden volgend jaar verhoogd, voor de verschillende vak- groepen gemiddeld van 1 tot 10 gulden. De lesultatenberekening van de LTB eelt een nudelig saldo te zien van 18.000.- Tentoonstellingen Lakenhal Nederl. Kring van teke naars. Be/, gewone museumuren. Tot 13 deccmbci „Rehoboth" (Rapenburg) Ten toonstelling werk van Henk Overduin. Tot 2 januari. „De Ruif', Jan Vossensteeg 58 Kotaprinten van Aad Veldhoen. Dag. 10-20 uur. zaterdag en zondag 20-24 uur. T m 24 december. Academiegebouw, Rapenburg 73 Schilderwerk van J H. S. Gijsbers. Werkdagen 9-18 uur. T/m 30 decem- „Tastevln", Beestenmarkt 14 Aquarellen en graf. werk van Theo Kasten. Dag. 17-24 uur. (zondag* 1-4 uur).

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3