$LmUGAT &,ymasm KRANTENBEZORGERS GEVRAAGD AKTIEVE BEZORGERS WOENSDAG 1 DECEMBER 1965 DE LEIDSE COURANT Wat we óók hoorden en zagen tijdens de begrotingsbehandeling Een wethouder hoorden we tijdens een beklemmend betoog zeggen: „Een stadsbestuurder moet altijd nuchter zijn Een raadslid besprak ongeveer 40 minuten een (volgens hem) ergens bestaande misstand en eindigde z'n speech met: „Me neer de voorzitter, ik heb er geen woorden voor Tijdens een slecht bezette mid dagzitting zagen we een spreker wijzen op de overige onbezette zetels, waarop zijn medefractie genoten plegen te zitten om ver volgens „namens zijn fractie" 't woord te nemen Een PvdA-spreker had met veel enthousiasme over-en voor de hedendaagse jeugd gesproken en betoogd, dat o.m. de televisie de huidige jeugd vaak slecht be ïnvloedt. Een lid van een andere fractie verzuchtte toen hoorbaar: „Ja, zó is het toevallig nou ook nog eens een keer!" Een dorstig raadslid vroeg een der stadhuisboden even 'n drink glas te mogen gebruiken om zich elders de dorst te kunnen lessen. Temidden van het miljoenenge- goochel zagen we de bode be denkelijk kijken omdat zo'n glas (waarde 0.35) wel eens zou kunnen breken. Twee auto's reden, vlak na en naast elkaar het gereser veerde deeltje van het Stadshuis plein op. De afstand tussen beide wagens was zo klein, dat van beide wagens niet tegelijk een deur open kon. De inzittenden (een wethouder en een raadslid) beduidden elkaar dat de ander voorrang mocht nemen. Niemand wilde die voorrang hebben. We hebben het resultaat niet kun nen afwachten. Veel later zagen we de inzittenden in de raads- Maandagmiddag 22 november, de eerste begrotingsdag, was de toegang naar de publieke tribune ontzettend glad over het bordes. „Moeten ze je nodig uitnodigen om hier te komen zitten", was een opmerking van een bezoe ker. ,,'t Kan je armen en benen kosten Adjudant C. Harte veld kreeg bij verlaten van politiedienst koninklijke onderscheiding T(jdens een bijeenkomst In de kantine van het Leldse politiebureau is van ochtend de sinds gisteren gepensioneer de adjudant van politie, C. Harteveld, officieel gehuldigd. Commissaris J. Dreeuws maakte als hoogtepunt van de bijeenkomst bekend, dat aan de schei dende adjudant de gouden medaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau is toegekend namens de staf van het politiekorps kreeg de heer Harteveld de kleine draagmedaille aangeboden. De in 1905 te Amsterdam geboren hr. C. Harteveld is op 1 mei 1930 in dienst van de Leidse politie getreden. Daarvoor oefende hij een particulier beroep uit. In zijn ruim 35-jarlge politieloopbaan heeft de heer Harteveld alle rangen van politie-agent tweede klasse tot en met adjudant doorlopen. In zijn toespraak memoreerde com missaris Dreeuws nog even de periode, dat de adjudant bij de afdeling recherche heeft gewerkt. Mede door zijn toedoen - aldus de commissaris - zijn twee be ruchte inbraken (bij de stichting '40-'45 en het belastingkantoor) tot klaarheid gebracht. Als belangrijkste eigenschap van de scheidende adjudant noemde de com missaris de kunst om iedereen vriende lijk te woord te staan. „U heeft altijd ,Door Eendracht Verbonden" reikte prijzen voor wedstrijden uit DE LEIDSCHE COURANT Leiden en Voorschoten Hoge honorering. Bijzonder geschikt voor scholieren. Sollicitaties: Abonnementenafdeling, Papengracht 32, Leiden. Telefoon 20935. ittlllllllllll Strakke leiding van dirigent Stud, muziekgezelschap „Sempre Crescendo" speelde voor burgerij strijkers en blazers. Verder vergastte het orkest ons op het 3e Brandenburgse Concert van J. S. Bach, nl. dat in G. gr. t. Enkele ongelijkheden bij de strijkers hebben toch niet de indruk van wat Bach bedoelde ons ontnomen. An- dré Presser had de juiste tempi gevon den en hield de teugels strak. R. H. R. VAN GRINSTEREN. I lid van Sempre Crescendo, wa het le pianoconcert in Bes kl. t. Burgerlijke stand Geboren: Mirjam, dr. v. L. Schalks en P. de Koster; Robert, zn. v. I. J. P. Schalker en J. P. v. Voorthuijzen; Jan netje Adrlana, dr. v. J. Prins en J. A. Duijndam; Eduard Guustaaf, zn. v. H. J. van de Weerthof en H. A. van Weizen; Dirk Jan, zn. v. T. J. Out en A. B. M. Kroon; Joh&nna Maria, dr. v. J. A. A. J. Sweekhorst en E. M. Korsuize; Eddy zn. v. B. Devilee en M. M. J. C. Plan ken; Gerrit, zn. v. G. v. Nieuwpoort en P. C. van der Voet; Bartholomeus, zn. v. J. Viele en W. Guldemeester; Barbara Jacoba, dr. v. S. Dijkstra en A. Meinsma. Samir, zn. v. A. J. Jawad en J. Jabaaij; Christina Etienne, zn. v. J. J. M. Egberts i I. M. Walther; Natasja Mirah, dr. j B. en W. van Rotterdam hebben tot D. Cabell en C. M. Bakker Schut. i opvolger van dr. A. A. Aalders, die btn- Overleden: A. J. Griffioen, 69 jaar, nenkort met pensioen^ 2a,H<£aan' Harten, 84 jaar, wed. *j de juiste houding gevonden tegenover uw minderen, uw meerderen en vooral het publiek. Vooral voor de verbetering van de verhouding politie-publiek heeft u bijzonder veel gedaan". Ook mevrouw Harteveld werd in de hulde betrokken. Zij kreeg een fraai boeket anjers aangeboden. In zijn dank woord deelde de heer Harteveld mee er niet van te houden bewierookt te wor den, maar dat hij. nu hij eenmaal de zich opofferende Alceste geheel uit de gouden medaille heeft gekregen - zich I verf kwam, maar er werd goed gespeeld I en er was voldoende evenwicht tussen toch wel erg verguld voelt. NAAST het gala-concert dat het Stu denten Muziekgezelschap „Sempre Crescendo" ieder jaar geeft, wordt ook voor de burgerij dit programma ge speeld, z.g. om de band tussen de stu dentenwereld en de burgerij te onder houden. Zo'n studentenorkest bestaat natuurlijk alleen uit amateurs, maar er zijn twee dingen, die onze verwondering hebben. Ten eerste dat er zoveel jonge mensen zich aan de serieuze muziek geven en ten tweede dat door deze ama- teurs in orkestverband zo uitnemend °P- 23 van Tsjaikowski. Dit paradestuk gespeeld wordt. André Presser, de hui- van ve'e STote pianisten, een werk vol dige dirigent, zij geprezen om z(Jn Pathos en uitersten, vraagt van solist en strakke leiding en zijn muzikale opvat- l,rkest meer dan gewone techniek. Dat ting. Niet dat alles even perfect gaat, ^'an Grlnsteren dit concert in een goed daarvoor is de tijd van voorstudie te 1 half iaar 20 onder de knie heeft Sekn?- kort. Alles wat wij echter gehoord heb- "9n dwingt grote bewondering af. Het ben, heeft grote bewondering gewekt, pedaalgebruik vraagt van deze solist meer aandacht. Het le deel kwam daar door wat zwaar tot klinken. Hoewel het samenspel van orkest en solist soms tot schommelingen aanleiding gaf, heeft men toch zeer ernstig getracht elkaar te vinden, hetgeen vooral in het derde deel zéér goed gelukte. Alle eer voor deze prestatie. De Leldse Tuiniers- en Bloemlstenver- eniglng „Door Eendrncht Verbonden", heeft gisteravond In een der zalen van he( gebouw voor Chr. Belangen haar ninaudeiykNe ledenbijeenkomst gehou den. Traditiegetrouw stond ook deze no- vember-vergaderlng weer grotendeels In liet'teken van de uitreiking der prijzen behaald bjj de diverse tuin- en kweck- wedstryden, die In de afgelopen zomer maanden werden gehouden. De voorzitter, de heer J. H. Smit, open de de avond met een hartelijk welkomst woord in het bijzonder gericht tot de heer P. C. de Haas. die onder het motto. „Een praatje met een plaatje" het ge deelte na de pauze verzorgde. Nadat enkele huishoudelijke punten in vlot tempo waren afgewerkt, ging de Het barre weer en de enorme storm vlagen hebben gisteren ook Leiden niet onberoerd gelaten. Meerdere ma len moest de brandweer uitrukken om uitkomst te brengen in een noodsitu atie. Vooral tussen 4 en 5 uur gister middag waren de omgewaaide schoor stenen, de uitgewaaide ramen en ko zijnen en de pannen en gootstukken Chef Personeelszaken gemeente Leiden benoemd te Rotterdam an Leeuwen; A. Schaap, 59 jaar, P. van der Bent, 59 jaar, man; N. T. van der Veldt, 41 jaar, man; W. F. Sommeling, 94 jaar, man; A. Taf- fijn, 62 jaar, man; G. Schenk, 65 jaar, J. P. van der Born, 17 jaar, zoon; van Schooten, 94 jaar, man; J. M. Adam, 80 jaar, wed. van D. Blans- jaar; A. Ciere, 7 jaar, man. hoofd van de secretarie-afdeling Alge mene Personeelszaken te Rotterdam, in de rang van hoofdadministrateur B, die op straat belandden niet van de lucht. Op de Witte Singel waaide een boom om, die door brandweer en rei nigingsdienst werd opgeruimd en op het Rapenburg bij het clubgebouw van de WSL waaiden vier fietsen het water in, die door de politie werden opgedregd. Persoonlijke ongelukken hadden zich toen nog niet voorgedaan. Een jeugdige Leidenaar, die op de Groene Maredijk langs het Diacones- senhuis fietste, kon niet langer weer stand bieden aan de windvlagen en belandde met fiets en al in de sloot. Hij wist er uit te krabbelen en zijn fiets werd later opgedregd. Om on geveer 6 uur gisteravond waaide op de Langegracht een houten schutting ter afsluiting van het terrein van de lichtfabrieken om. De 32-jarige mevr. R. M. van de Langegracht kreeg het gevaarte 40 meter lang en 2.70 m hoog op zich. Door hulpgeroep wist zij de aandacht op haar benarde po sitie te vestigen en eenmaal bevrijd is UIT DE LEIDSE RAADSSTUKKEN NIEUW TEHUIS VOOR SPORTSTICHTIN G Het ligt thans in het voornemen om ln het pand Stationsweg 32 de Sport stichting Leiden en de Gemeentelijke In spectie van het Onderwijs onder te bren gen. De hulsvesting van deze beide in stellingen laat momenteel veel te wen sen over. Voorts zal de ln het Stadhuis vrijkomende ruimte enigermate kunnen voorzien in het bestaande ernstige ruim tetekort. Alvorens het pand Stationsweg 32 in ke panden als- pakhuis bij hem in ge bruik zijn. De eigendomsverwerving van deze per celen is voor de gemeente van belang, aangezien zij gelegen zijn in het gebied begrensd door de Herengracht, Nieuwe Rijn, Zijlsingel en Zuidsingel, ten aan zien waarvan een saneringsplan is vast gesteld. VERKOOP VAN GROND HOGE RIJNDIJK De heren E. W. C. Langezaal en W. benoemd drs. Jan Simon Krom, gebo- zij met verwondingen ren 3 mei 1911 te Westzaan. De heer I hoofd en hevige rugpijn voor onder- Kroom woont in Oegstgeest, WH- zoek lem de Zwygerlaan 37 en is clief gebruik te kunnen nemen, is het even- J. Visser, alhier, hebben verzocht, ten wel noodzakelijk, dat hierin een aantal' behoeve van de bouw van een midden- voorzieningen worden getroffen, waar- standswoniAg, van de gemeente te mo- van de kosten een bedrag van 40.900.- gen kopen een perceel grond, gelegen belopen, welk bedrag in tien jaar kan 'tussen de percelen Hoge Rijndijk nrs. worden afgeschreven. i163 en 165, groot ongeveer 330 m2. Met adressanten is overeenstemming VOORZIENINGEN SCHOOLGEBOUW i bereikt omtrent de verkoopprijs van PIETERSKERKHOF 4a 10.000 in totaal. Bij besluit van 20 juli 1959, werd een krediet van 32.350 beschikbaar ge- DE MECHANISCHE ADMINISTRATIE 8teld voor de verbouwing van de open- OP „BEVOLKING" bare b.l.o.-school aan het Pieterskerk- Het bureau mechanische administra- hof 4a, waarin 2 groepen Imbeciele leer- tie van de afd. Bevolking c.a. kreeg llngen van de Dr. v. Voorthuijsenschool, ruim vier jaar geleden de beschikking openbare school voor b.l.o. aan zwak- voor het transport van formulieren op zinnige kinderen, zijn gehuisvest. De de Citograf-selectiedrukmachine. Met dit verbouwing behelsde onder meer het apparaat werd ruim 2 jaar op bevre- geschikt maken van twee ruimten voor digende wijze gewerkt, gebruik als speellokaal. Door de aanschaffing van een nieuwe Inmiddels is een plan ontwikkeld voor selectiedrukmachine, type N, ln 1963, een nieuw gebouw voor de beide groe- waarvan de verwerkingssnelheid veel pen, imbeciele leerlingen, op een terrein hoger ligt dan bij de vorige selectie- aan de Willem de Zwijgerlaan. In ver- drukmachine, zijn er echter moeilijk- band hiermee meenden b. en w. de utt- heden ontstaan doordat de transporteur voering van het verbouwingsplan zoveel I het tempo van de nieuwe machine nipt mogelijk te moeten beperken en wel tot meer kan volgen. Indien de transporteur bet geschikt maken van een lokaal als liet tempo van de huidige selectie-druk- speellokaal, waaruun grote behoefte be- machine zou kunnen volgen, konden per staat. De daaraan verbonden kosten uur ruim 6000 adresseringen worden worden geraamd op 12.500. j verricht. Een verdere uitvoering van het verbou- j De Citograf-lmporteur heeft thans een wingsplan achten b. en w. ln de onder- nieuwe transporteur ontwikkeld welke havige situatie niet verantwoord. B. en aangepast is aan de nieuwe selectie- w. geven daarom ln overweging het drukmachine. De kosten van aanschaf- verleende krediet ad 32.350 met 19.850 J fing van dit apparaat bedragen 7.700. te verminderen tot 12.500. De Citograf-lmporteur is echter bereid Met de Inrichting van het speellokaal het oude apparaat om te ruilen tegen de met leer- en hulpmiddelen Is een bedrag gemoeid van 4.523, dat in drie jaren kan worden afgeschreven. AANKOOP PERCELEN WAARD- GRACHT 110 EN 112 EN OOSTERKERKSTRAAT 10 Aan de gemeente zijn te koop aan geboden de huizen en erven, staande en gelegen aan de Waardgracht 110 en 12 en Oosterkerkstraat 10, alhier. Het perceel Oosterkerkstraat 10 bestaat uit een winkel-woonhuis; de eigenaar-bewo ner hiervan is tevens eigenaar van de percelen Waardgracht 110 en 112, wei- nieuwe transporteur onder bijbetaling van een bedrag van 3800. B. en W. stellen voor: het subsidie in de kosten van exploitatie van de be- jaardensociëtelten met ingang van 1 januari 1966 te verhogen tot 300 per jaar per wekelijkse sociëteitsmiddag. het zwembad „De Vliet" met Ingang van 1 januari 1966 in beheer en exploi tatie te geven aan de Sportstichting; aan het bestuur van de Stichting Roomsch-Katholieke Scholen te Leiden medewerking te verlenen beteren terschool secretarie-afdeling neelszaken van Lelde ming gaat in 1 febrnari 1966. De heer Krom legde in 1932 zijn ju- ridlsch-economisch doctoraal examen af aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. In 1940 was hij controleur le kl. te Soe- rakarta. Na krijgsgevangenschap (hij was reserve-kapitein der Artillerie) bleef hij nog enige tijd in Indië en werd in 1949 benoemd tot assistent-resident. In 1951 werd hl) belast met de leiding van het kabinet van de directie van de Javasche Bank. In 1958 is hij gerepa trieerd; hij werd benoemd tot waarne mend chef van de secretarie-afdeling Sociale- en Personeelszaken te Lelden; op 1 juli 1961 volgde benoeming tot chef van die afdeling. VOORSCHOTEN SCHAAKFESTIJN In december beslaat de schaakver eniging „Voorschoten" 20 jaar. Het jubileum wordt op grootse wijze ge vierd. Er zal een bijzondere schaak kamp worden gehouden, die menige schaker uit de Randstad de gelegen heid biedt uit te komen tegen één van onze nationale kampioenen. De schaakkamp bestaat uit een drievou dige simultaanseance, waaraan als si- multaanspelers zullen deelnemen: de algem. landskampioen (de winnaar van de deze maand te spelen twee kamp Lod. PrinsC. Zuidema; beiden uit Amsterdam); de nationale dames kampioene (mevr. M. C. Vreeken- Bouwman uit Vlaardingen)de na tionale jeugdkampioen (de heer R. C. Hartoch uit Amsterdam). Het is nog niet eerder voorgekomen, dat de .drie nationale schaakkampioe nen op deze wijze gezamenlijk op treden. Deze „seance der kampioenen" zal worden gehouden op zaterdagmid dag 1 december, aanvang half twee, in het Cultureel Centrum, Prinses Ma- rijkelaan 4 te Voorschoten. De burge meester van Voorschoten, de heer L. de Kool, zal de middag openen. De deelnemingskosten bedragen 2.50 voor volwassenen en 1.- voor jeug-i wellicht invloed dige schakers. Aanmelden bij de heer dictie, was hierv het Diaconessenhuis voerd. Niet door de wind, maar door onvoldoende voorzichtigheid werd een 52-jarige Leidse wielrijder gisteren om 5 uur aangereden door een personen auto op de Haarlemmerweg, ter hoog te van het viaduct. Hij kreeg daar door een aantal snijwonden in het ge zicht en een gebroken linkerbeen. Hier liet de samenwerking tussen koor en orkest niet veel te wensen over. Het koor zong fris en mannelijk en de bas- solo, die in dit werk voorkomt, werd mooi open van toon door de heer J. Dij- kema gezongen. Hel werk van Grleg is nu wel niet een sterke compositie, maar de melodische Hjnen zorgen voor een genoeglijk aanhoren. Het werk sloeg in zodat het gebiseerd moest worden. De ovatie, die Presser kreeg, deelde hij met orkest en koor, met de bassolist en Louis van Wijngaarden, de koorrepe titor. 8 december a.s. zal de gala-uitvoe ring plaats hebben. THEO TEN HOOVEN. AGENDA WOENSDAG 1 DECEMBER Rescrve-rykspolitie, districten 's-Gra venhage en Leiden - jaarlijkse contact en vormingsbijeenkomst, Stadsgehoor zaal, aanvang 20.00 uur. Frans Cultureel Centrum bijeen komst over „Sombere dichters van de Franse taal", Rapenburg 43, aanvang 20.00 uur. Com. v. Int. Samenwerking spr. dr. P. J. G. Kapteyn over „Wegen naai vrede", Remonstrantse Kerk, aanvang 20.00 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde Flims: Rijst. Op reis door de Phlllpplj- nen. Aanvang 3.30 uur. (Kinderen onder de 12 jaar hebben slechts toegang met geleide). DONDERDAG 2 DECEMBER Convert L.K.K. „Voor allen" Erna Spoorenberg en Géza Fried, Stadsgehoor zaal, aanvang 20.00 uur. Katl». Nat. Bond voor EHBO— afd. Lelden, vervolgcursus, gebouw G.G. en G.D., aanvang 20.00 uur. Van vrijdag 26 november tot en met donderdag 2 december is geopend vooi spoedeisende gevallen: apotheek Reijst, Steenstraat 35. tel. 20136. TONEELGROEP „THEATER" MET TWEE EENACTERS VAN ALBEE R. J. A. van Ooyen, Prof. v. cl. Waals laan 19, Voorschoten (tel. 4589; giro 91497). Intussen hebben verscheidene win keliers in Voorschoten op het jubi leum van de schaakvereniging inge haakt. Zij hebben in hun etalage een schaakbord met stukken en een be paalde probleemstelling geplaatst. Het winkelend publiek kan nu aan het ju- bileumschaakfestijn meedoen door het probleem in de etalage op te lossen en de oplossing in de winkel af te geven, de toiletten van zyn kleu- Er zijn voor goede oplossingen en- l de Lusthoflaan 2A. kele prijzen beschikbaar gesteld. IN SAMENWERKING tussen K O en het Leids Academisch Kunstcen trum, werd gisteren in de Leidse schouwburg de tweede extra toneel voorstelling gegeven, ditmaal door de Toneelgroep „Theater". Gebracht wer den twee eenacters van Edward Al- bee, nl. „Het verhaal van de dieren tuin" en „De dood van Bessie Smith", beide in de vertaling van Gerard van het Reve. In het „Verhaal van de dierentuin" ontmoet een in eenzaamheid levende man Jerry (Jules Croiset) op 'n bank in het park een andere man, Peter (Hans Croiset), wiens leven als uit gever geslaagd is. Tegen de zin van de laatste komen zij tot een indrin gend gesprek. Peter, vastgeroest aan gezin, omgeving en werkkring, wordt door dit gesprek geconfronteerd met het leven van Jerry, doch hij wil de weerklank, die gevraagd wordt, niet begrijpen. Hij wordt echter door de agressiviteit van Jerry op vernieti gende wijze met zichzelf geconfron teerd en een van beiden zal tenslotte zijn plaats op de bank aan de ander moeten overlaten, daartoe gedwongen in een gevecht met het mes. Jerry ver liest het gevecht en wordt door Peter buiten diens schuld gedood. Jer ry is echter tevreden met zijn lot, Pe ter heeft zich nl. tóch een man ge toond en hemzelf wordt een toekomst zonder uitzicht bespaard. Onder regie van Hans Tiemeyer werd hei verhaal indringend gebracht. Hoewel voor de aanvang van de voorstellingen werd meegedeeld, dat Jules Croiset verkouden was, hetgeen u hebben op zijn weinig of niets te merken. „De dood van Bessie Smith" heeft de rassendiscriminatie tot Leitmotiv. Tengevolge van een verkeersongeluk sterft de grote blue-zangeres, de don- kerhuidige Bessie Smith. Zij bloedde dood op straat omdat haar als ne gerin de opname in een ziekenhuis werd geweigerd. Albee gaat in deze eenacter na. welke geestelijke oorza ken de aanleiding zijn tot deze dood en toont tevens de gevolgen van het incident voor een jonge (blanke) me dicus, die de helpende hand wilde bie- De hoofdrollen werden gespeeld door Mia Goosen (Nelly Fryda was ziek) en Hans Croiset, terwijl verder meewerkten, behalve de donkere Jip en Otto Sterman. Else Valk, Arthur Boni en Ben Groenier. Elise Hoomans had van dit spel de regie. Na afloop waren er de gebruikelijke bloemen voor de actrices. LEZERS SCHRIJVEN Als bewoner van het Maredijkkwar- tler, spreek Ik mijn verwondering uit, dat het verkeersprobleem van de Mare dijk niet ter sprake ls gekomen in de rnadsverslagen, welke zijn vermeld ln de plaatselijke dagbladen. Ruim een jaar geleden heb ik er eens met een raadslid over gesproken om in deze situatie verandering te brengen. Deze zou er met zekere instanties over spreken, maar van daden ls er nog niets bespeurd. Moet het weer worden als het bewuste kalf, dat verdronken is? Het raadslid heb ik gevraagd of het misschien eenrichtingverkeer zou kunnen worden en een weg te lelden over het Schuttersveld, dat daar nu nog als een stuk braak land ligt. Het bezwaar was de verlichting over dit terrein. Dit stuk land ls door de bestaande verlichting zo dat er geen verllehtlngs- kosten gemaakt behoeven te worden, veld zul opengesteld moeten worden. Alleen de Ingang Aloëlaan-Schutters- Ik zou graag zien dat de nodige In stanties er eens notitie van nemen hoe de toestand ln het Muredijkkwartler ls en dan ook kunnen zien dat de borden van aan één zijde parkeren niets helpen en dat er vaak misbruik van wordt ge- Tk denk, dat ik spreek namens vele autorijders van deze wijle. Hopende, dat hier goede nota van wordt genomen. LEIDERDORP A.R.-brief gunstig door C.H.U.-leden ontvangen De brief van het bestuur van de AR- kiesverenlging, waarin aan de CHU wordt voorgesteld bij de komende ge meenteraadsverkiezingen met een ge meenschappelijke lijst uit te komen, is door de leden en het bestuur van de CHU-klesvereniging met instemming ontvangen, OU a k guit.an.i- de vergadering van de kiesvereniging in het Dorpshuls. Leden en bestuur hebben uitvoerig van gedachten gewisseld, waarna tenslotte het bestuur van de CJIU-kiesverenlglng gemachtigd werd verder contact op te nemen met de AR- kiesvereniglng. Reeds by de vorige ge meenteraadsverkiezingen was een voor stel van gelijke strekking door de AR gedaan, maar het kwam niet tot een gecombineerde HJst, omdat men het on derling niet eens kon worden over de zetelverdeling. De leden van de CHU spraken als hun wens uit, dat de moei lijkheden van vier jaar geleden thans ln een open gesprek tussen de beide be sturen opgelost kunnen worden. Uitvaart niej. C. Meerburg vorige wc:': ver c "cn J Meerburg bygewoond. Verschillende spr. hebben voor de rouwdienst, waarin weru voorgegaan door ds. eMlnnema, het woord gevoerd. Dat was allereerst burgemeester mr. R. M. Gallas. HIJ zelde o.m. dat mej. Meerburg, die in 1963 als eerste Lelderdorpse ingezetene de ere penning der gemeente kreeg, ln haar le- ven-ln-dlenstbaarheld een breed spoor door de gemeente getrokken heeft. De gemeente on talloos vele gemeentenaren zijn haar grote dank verschuldigd voor de ruim veertig jaar, waarin zij leiding gaf aan de kleuters. De heer P. van Ingen Schenau, voor zitter van het schoolbestuur, sprak over de twee meest opvallende eigenschappen van kleuterleidster Meerburg: haar lief de voor de haar toevertrouwde kleuters en het onderwijs en haar grote plichts betrachting. Typerend was ook. dat mej. Meerburg steeds „bij" bleef met de Jong ste ontwikkeling op kleuteronderwysgc- bied en van harte haar medewerking verleende aan verbeteringen. Nadat de heer A. Wissel, oud-hoofd van de lagere school, waarin mej. Meerburg met haar kleuters lange tijd gastvrijheid heeft ge noten, het woord had gevoerd, sprak de heer C. Meerburg namens de familie een kort dankwoord. Na de rouwdienst volgde op de alge mene begraafplaats de beaardlng van het stoffelijk omhulsel. Ondanks het slechte weer wat ook de reden was, dat de gebeden en belijdenis niet aan de groeve konden worden uitgesproken waren ook hierby enige honderden te genwoordig. voorzitter met een toepasseiyk woord over tot de uitreiking van d<- prijzen aan de gelukkige winnaarsi essen i en maakte hy eveneens de uitslag bekend van de onderlinge chryannten-kweek- wedstryd. welke vorige maand werd ge houden. Vrye tydnbostedlng. De uitslag hiervan word: 1 K. H Ne- derberger wlsselplaquette24 p 2 J H. Smit 21l(, p., 3 H. Goosnena 21 p 4 A. Roozendaal l»1-.. p., 5 J. Ouwerkerk 18 p 6 D. van Bommel 15 p. Voor het puntenatelsel kwam de Jury tot de na volgende honorering: 1 M den Hartog 8'.. p (kistje met cactussen). 2 E de Prie 7 p. (chrysanten In vaas). De gedetailleerde uitslagen van tie tuin- fen kweekwedstrijden publiceerden wy reeds ln oktober j I De heer De Haas. die zich ontpopte als een vlot en gezellig spreker, nam allereerst de vele onderscheidene vormen van een goede en nuttige vryetydsbeste- dlng onder de loupe. Vervolgens ging h(J nader in op de vele vormen van recrea tie. waaronder het volkatulnwerk een grote vorm heeft aangenomen, temeer omdat het de natuurliefhebber zoveel te bieden heeft. Het geheel lichtte de heer De lluas met een groot aantal zelfvervaardigde kleurendia's nog na-Ier toe. MAGNIFICAT IN MAKKKKKK Door soliston, een koor en een orkest 0.1.v. Iskar Arlbo wordt op zondag 19 december ln de Marekerk het Magni ficat van J. S. Bach uitgevoerd Aan deze dienst, die ultgnat van Bijzonder Kerkewerk van de Hervormde Gemeen te Leiden zal naast dr. P. L. Schoon- helm ook de deken van Lelden, de hoog eerwaarde heer W. P. M. Haring, me dewerking verlenen. De dienst begint om vyf uur. Wandelsportverenigingen vierden Sinterklaas De Leidse wandclsportverenlgliigen „Willen ls Kunnen" en „De Stalen Band" (onderafdeling van de personeelsvereni ging „D.S.B.") hcblien gisteravond In de kantine van de „N.E.M." gezameiiiyk een Slnt-Nlcolausfeest voor de leden van hun Jeugdafdelingen georganiseerd. Ondanks de minder gunstige weers omstandigheden was de opkomHt zeer groot en hebben ruim 70 jeugdln wnn- delsportllefhebberststers) de verjaardag van de Spaanse kindervriend op alles zins prettige en geslaagde wyze gevierd. De goedheillgman moest helaas verstek laten gaan en liet zich vertegenwoor digen door één van zyn zwarte knech ten. Nadat de feestgangertjea zich ruim 2 uur hadden vermaakt met diverse spelletjes, met als Intermezzo enkele traktaties w.o. chocolademelk met spe culaas, keerden allen - met een zak vol lekkernijen - voldaan huiswaarts. Namens de Wandelkring Lelden woondo secretaris J. P. Woordes de avond by. Jongens en meisjes van 8 tot en met 15 Jaar, die zich tot de wandelsport voe len aangetrokken kunnen zich als lid van een van belde bovenvermelde ver enigingen aanmelden by de heren J. Jansen. Hoflaan 325 (DSBi en C. Ver straten. Marculngel 47 (WIK). OEGSTGEEST De raad van Oegut geest komt woens dag 8 december 1005 van 14 tot 17 uur, voort te zetten te 19 uur, zonodig voort zetten op donderdag 9 december 1965, te 19.30 uur, In vergadering hyeen ter behandeling van de gemeentebegroting Ken beeld van ravage, aangericht door de storm in de Pietrr Uuihrrtshof. De huisjes hebben étnsteensmuren die met veel bescherming boden tegen de storm en regen, die daarmee gepaard ging. Twee schoorstenen zijn afgewaaid er i.i veel waterschade. Het leven ge schiedt er op het ogenblik onder de meest primitieve omstandigheden. Ook in de Brahmslaan ls het nicf mis ge weest. Ken stuk mastiek van vier bitj tes meter is ran het dak losgescheurd en dot terwijl de flat pas anderhalf jaar oud is Dakbesrhotplaten rif* afgerukt. De chaos is enorm.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3