S)a£cidóe(Eou^ant Weekend in de ether Het nieuwe saneringsplan de misdaad giovanni vent PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 27 NOVEMBER ii*k> A L jarenlang is de Nederlandse burger vertrouwd met het be grip landbouwsanering. De maat schappelijke ontwikkeling in en buiten de natuurlijke grenzen maakte het immers al vóór de oorlog noodzakelijk dat de agra rische producenten het over een I heel andere boeg gingen gooien. Mechanisatie en specialisatie gin gen een zwaar gewicht in de schaal leggen en als gevolg daarvan werd het agrarische kleinbedrijf vaak een moeilijk houdbare zaak. Door een betere opleiding, ruil verkaveling en een meer econo misch gericht beleid hebben de Nederlandse landbouw en veeteelt hun goede naam in de wereld weten te bewaren. Maar de gehele agrarische sector is daarvoor onderworpen geweest aan een drastisch saneringsproces. De rekening daarvan is niet vereffend door de direct-belanghebbenden, maar werd via overheidsmaatrege len de gemeenschap gepresenteerd. De redelijkheid daarvan is door het overgrote deel van de burgers erkend. Een deze week gepubliceerd rapport van de commissie-Gold- schmidt kondigt aan, dat de natie nog een andere saneringsactie te wachten staat die niet veel minder ingrijpend zal zijnhet aanpassen van het midden- en kleinbedrijf aan de mogelijkheden en het per spectief dat onze hedendaagse maatschappij de kleinere onder- j nemers in de sector handel en j bedrijven nog biedt. De eindconclusie van de commis sie is dat het steeds groeiende probleem niet opgelost zal kunnen worden, tenzij met toepassing van enkele diep-ingrijpende structurele maatregelen. AAN de aanwezigheid van het probleem zal wel niemand twijfelen. De snelle ontwikkeling van het grootbedrijfde groeiende belangstelling voor zelfbedienings zaken met een ruime keuze van artikelen, de zware financiële lasten, waarmee investeringen tegenwoordig voor de middenstand gepaard gaan, hebben onherroepe lijk als gevolg meegebracht dat een groot deel van het midden- en kleinbedrijf geen perspectief meer heeft. De commissie-Goldschmidt heeft moeten ervaren, dat al in 1962 ongeveer één-derde van de midden standers uit hun bedrijf aan een inkomen van nog geen vijfhonderd gulden per maand kwam, waarvoor dan vaak een arbeid moest worden gepresteerd die zeker in tijdsduur die van de meeste werknemers overschreed. In vele gevallen valt er geen kentering ten goede meer te ver wachten; elders is dat perspectief grotendeels afhankelijk van de steun van overheidswege. Vandaar het advies aan de regering om komende jaren met betrekking tot het midden- en kleinbedrijf een structuurpolitiek te gaan voeren, die in het recente verleden ook de aanpassing van de agrarische sector aan de moderne maat schappij mogelijk heeft gemaakt. Deels zal dit mogelijk zijn door een ontwikkelingspolitiek en door het bevorderen van omschakeling van bedrijven. Maar prof. Gold- schmidt c.s. verhelen niet, dat in verschillende gevallen de sanering zal moeten neerkomen op bedrijfs beëindiging, zij het dat de com missie daarvoor de vrijwillige keuze en niet de dwang als weg aanbeveelt. DIT laatste vrijwillige sane ring zal in bepaalde krin gen waarschijnlijk wel een omstre den punt blijken, maar wij vinden het standpunt van de commissie, die vrijwilligheid als principe stelt, gezond. Er magwel drang tot sanering van onrendabele of wei nig perspectief biedende onder nemingen zijn bijvoorbeeld de overheidssteun voor hen die de deur sluiten maar liever geen dwang. Ongetwijfeld zullen door deze saneringsfaciliteiten verschillende winkels en bedrijfjes eerlang ver dwijnen. Op iets langere termijn zou dit ook zonder overheids initiatieven moeten geschieden en dan met een sociaal heel wat minder aantrekkelijke afloop voor de betrokkenen. Maar belangrijker vinden we toch wel de adviezen die de commissie indient ten behoeve van bedrijfsverbetering, omscha keling, reorganisatie en investe ringshulp. Want al kan het van belang zijn uitgebloeide planten uit de tuin te verwijderen, ver schillende soorten stellen bij een goede verzorging toch weer nieuwe bloei in het vooruitzicht. We willen beslist niets af doen aan de verdiensten van super markten en andere vormen van grootbedrijf, maar het zou maat schappelijk toch te betreuren zijn, wanneer de midden- en klein bedrijven in de structuur van Nederlands produktie- en nering- drijvende sector geen rol van be tekenis meer zou spelen. De uitvoering van het plan- Goldschmidt zal de gemeenschap in de naaste toekomst enkele jaren grote bedragen kosten. Daar mag men niet voor terugschrikken, zo min als Nederland geaarzeld heeft een offer te brengen voor de sane ring van zijn landbouw en vee teelt. Het vinden van de nodige mid delen kan bij de actuele moeilijk heden voor het budgettaire beleid nog wel de nodige hoofdbrekens kosten, maar laat men eerst maar tonen het in grote lijnen eens te zijn over het principe. Dan valt er over het tempo en de omvang bij de uitvoering der plannen altijd nog wel te praten. Hier ligt zeker een taak voor regering en parlement na de vol gende verkiezingen, zodat men bij het opstellen van het regerings program van 1967-1971 met één en ander rekening kan houden. Gevoel van onbehagen MR. BOSMA, voorzitter van het Cen traal Sociaal Werkgevers-Verbond, vindt dat er in Nederland een verkeerd beeld ontstaan ls over de kwaliteit van leiding en bestuur in de ondernemingen. Door de publiciteit rond enkele exces sen zou er een te zwaar accent gelegd zijn op de wenselijkheid van structuur hervormingen en. ongemotiveerd, aan de werknemerskant onbehagen zijn ont- Omdat lr. Bosma niettemin gaarne bereid Is mee te werken aan een grote re mate van openheid over de gang van zaken in de onderneming en bij het zoe ken naar middelen om bij een kenne lijk onjuist beleid te kunnen ingrijpen, zou men zijn kritiek op dc publiciteit voor kennisgevig kunnen ware het niet dat ir. Bosma vergat de vraag te stellen of die publiciteit rond de enkele excessen (zo zeldzaam zijn die o.i. nu overigens ook weer niet!) ook niet preventief kan werken. Als ervaren werkgever zal ir. Bosma weten, dat de ondergang van een be drijf door wanbeheer een zeer ernstige zaak is. waarbij bijstand meestal allen maar als een doekje voor het bloeden kan helpen. Een verkeerd beeld ten nadele van de werkgevers mag natuurlijk niet gete kend worden. Maar laat men vooral de j nadelen voor werkgevers en kapitaal- verschaffers bij het slikken van een an der soort verkeerd beeld niet onder schatten. Het is duidelijk, dat de jubilerende KRO op de dag ran de marathon-t.v - rare, die in totaal 16 uur onafgebroken zenduren op Nederland I tal hebben gebracht, hedenavond aanstuurt op een climax, die is samen gesteld uit diverse spectaculaire programma's. Na de Wlm Sonneveld-show (17.3519.00) volgt een nieuw t.v.-spel ..Het gulden schot vanuit Treslong", dat kandidaten thuis in staat stelt telefo nisch een kruisboog af te vuren op een doel. Er is sprake van een Nederlandse versie van een zeer succesvolle uitzending in Duitsland, aldaar geleid door Lou v. Burg. Jules de Corte en Joop Kuipers lanceren om 20.20 het programma t.v.- Roulette. Het grote gebeuren van de avond is de presentatie van SOZS.20 van de beroemde musical „Oklahoma" van Richard Rodgers en Oscar Hammer- stein, het grootste succes in 191,3 en later op dit gebied op Broadway. Regisseur Jos v. d. Valk kreeg in New-York tot veler verbazing de t.v.- rechten voor één avond van de keiharde Amerikanen los. Het roman tische liefdespaar wordt gespeeld door Thérèse Steinmetz en Gerrit v Triest. Verder staan in de bezetting o.a. Jasperlna de Jong, Jan Blaaser. Tineke v. Leer en Dorien Mtjksenaar. The George Mitchell Choir en The Douglas Squire Dancers zingen en dansen in deze musical de cowboys, de boeren en de meisjes. Tet „bezinning" om 22.25 een documentaire over de rol van het christen dom, getiteld „Grenzen". Tot slot om 23.25 Miss Showbuslneas No 1 in „Caterlna Valente Internationaal" met haar broer Silvio Francesco. Rendez-vous d Paris - Ned. II Misschien dat Nederland II vanavond wat in de verdrukking komt. Toch mag de liefhebber niet achteloos voorbijgaan aan „Rendez-vous k Paris" van de NCRV, het maandelijkse magazine, waarin ditmaal o.a. de schrijver Frangols Mauriac en de chansonnière Fran^oise Hardy. Zondag Ned. 1 Opera „Carmen" uitloper KRO-t.v.-marathon Als een uitloper van dc KRO-t.v.-marathon op zaterdag kou heden kunnen worden beschouwd de uitzending van de opera „Carmen" het l,-bedr\j- vige muziekwerk van Georges Bizet. Bij de eerste publikatles rond het KRO-jublleum werd in februari j.l. reeds gewag gemaakt van dit plan. Sindsdien is er onverpoosd aan de realisatie gewerkt. De grote rollen worden gespeeld en gezongen door Oora Canne Meyer (Carmen) en door Arjan Blanken (Don José). Uitgaande van de gedachte, dat de opera in de eerste plaats de sfeer van de schouwburg vereist, zijn de opnamen gemaakt in de Twentse schouw burg. Men heeft wèl het z.g. play-back-systeem toegepast, dus de muziek en zang z|jn afzonderlijk op de band opgenomen. Medewerking verlenen het Amsterdams Kunstmaand Orkest, het koor van de voormalige Ned. Opera, leden van het Twentse operagezelschap Forum. Frans 't Hoen heeft de zware taak van de enscenering en van de cameraregie gehad. 1 M 2 fxutM1 y,mwm\ ■v' Vm s _^fl® ■*- JHI Caterine Valente en haar broer Silvio Francesco (Vanavond Ned. I 23.25). Bekroonde festivalfilms door Charles Boost Elk jaar worden er in de wereld een aantal een aantal filmfesti vals gehouden. In Europa zijn de voornaamste: Cannes, Venetië en Berlijn. Een aantal van de films, die op die festivals be kroond werden, bespreekt de criticus Charles Boost morgenavond in zijn .Festival rubriek" (Zondagavond Nederland II 21.20). Feestelijk concert voor 70-jarige Herman Schey In 1895 werd Herman Schey in Sllesië geboren. Z|jn eerste op treden in Nederland vond plaats op 3 november 1928 met „Schu berts „Winterreise". Een jaar later zong hij onder de grote Mengelberg de „Kindertotenlieder" van Mahler. Vanaf 1932 werd hij regel matig medewerker aan de Mattheus-Passion-uitvoeringen. Pas in 1947 werd hij tot ^Nederlander geneutraliseerd, maar iedereen accepteerde hem toen al als een Nederlandse uitvoerende kunstenaar. Eens zei Herman Schey tegen een journalist: „Zolang ik er nog plezier in heb en het naar mijn smaak artistiek verantwoord blijft, hoe ik niet op met zingen" Dat heeft deze zeventiger duidelijk bewezen (Zondagavond Hilversum I 21.10). TELEVISIE Hedenavond NEDERLAND I KRO: 19.00 Het gulden schot, quizprogramma; NTS. 20.20 Tv-roulette. 20.45 Oklahoma, musical; NTS: 22.20 Journaal; KRO: 22.25 Grenzen: momentopname van een wereld in beweging, een program ma over mensen en him geloof. 23.25 Caterine Valente International, jubi leumprogramma met Miss Showbusi ness no. 1. plm 24 00 eind»:. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws. NCRV: 20 01 Maandelijks magazine. 20,40 Politiemuseum, tv-thrilier. 21 in Attentie: actualiteitenrubriek. 22 05 Morgen is het zondag, gesprek; NTS: 20.10 Journaal. door howard shaw 77 Zijn vingers trilden toen hij de lade van zijn schrijf tafel opensloot en daar het lederen koffertje uit haalde dat de boekhandelaar hem toevertrouwd had; het koffertje dat negen dikke bundels bank biljetten van tienduizend lire bevatte, die de over ledene niet had kunnen gebruiken en waarbij ook het overgespaarde geld van Giovanni gevoegd was, zijn paspoort en bet gouden Etruskisehe halssnoer Snel controleerde hij de inhoud. Om de aandacht van zijn bewaker af te leiden floot hij onderwijl een populair deuntje Het klonk niet al te best. maar de bewaker bleef rustig op de trap zitten Hij sloot de Iade weer af, liep de kamer uit en sloot de deur achter zich. In zijn slaapkamer prop te hij nog wat ondergoed in het koffertje. De agent kwam in de badkamerdeur staan toen hij daar een tandenborstel, zeep en scheergerei in het koffertje deed. „Klaar? Kunnen we nu gaan?" Giovanni knikte. Hij wierp een blik op zijn horloge Het was 12.43. De agent greep zijn arm en samen gingen ze weer de trap af. Nog steeds stond de andere agent on der aan de trap. De lange agent stond bij de deur om een poging tot ontvluchting te voorkomen Onder aan de trap. vlak bij de keukendeur, bleef Giovanni staan en keek treurig de eetkamer rond. Hij zette het koffertje op de grond en liep naar de lange agent. Hij wendde zich om naar de beide ge leerden met een poging hun sympathie te wekken. ..Ik ben gereed om mee te gaan", zei hij met tril lende stem. „Ik ben gereed, maar Ik verzoek u mij nog enkele woorden te laten zeggen". Zijn vingers raakten een van de oude tafels aan en liefdevol streelde hij het hout. ..Ik ben me ervan bewust dat ik verkeerd gehandeld heb, signori. Ik neem u uw optreden niet kwalijk. U was hiertoe volkomen ge rechtigd, maar ik smeek u te willen begrijpen hoe veel verdriet 't mij doet dit huis te moeten verla ten waar ik dertig jaar gewoond en gewerkt heb. Het te moeten verlaten met de wetenschap dat ik er misschien nooit meer terug zal mogen komen". Hij keek hen smekend aan. „Zoudt u me nog de gunst kunnen toestaan hier enkele ogenblikken te gaan zitten om met een fles wijn afscheid te nemen van de trattoria die ik hier zo vele jaren geleden geopend heb?" Hij zuchte. ..Deze eetzaal bevat zoveel herinnerin gen voor mij. méér dan ik u zeggen kan. Ik zou u eeuwig dankbaar zijn als u mij dit laatste afscheid zou willen toestaan De lange agent keek hem weifelend aan. „Dit is zeer ongewoon. Trouwens deze hele zaak Is bijzon der ongewoon". Nu wendde Giovanni zich meer direct tot hem. ,,Hct is buiten erg warm en hier Is het lekker koel. Het kan toch niet veel verschil maken of ik nu direct naar het hoofdbureau word gebracht of over een kwartier. Het zou mij een eer zijn dat laatste glas met u en uw mannen te drinken". De professor ondersteunde zijn verzoek. „Slgnor Venturi is geen gewone misdadiger. U moet hem dus niet als zodanig behandelen", zei hij. „Zijn verzoek komt mij redelijk voor en ik ben van me ning dat u het behoort in te willigen". „Goed, als u het zegt", besliste de lange agent. ..Bovendien," vertrouwde de professor de andere geleerde toe, „ben ik zeer benieuwd zijn .mening r de juridische betekenis van de jaarlijkse bijeenkomst der Etruskisehe confede ratie bij het heiligdom van Voltumna". Giovanni liep door zijn keuken en opende de deur naar zijn kelder. Een van de agenten volgde hem plichtsgetrouw de trap at ,.Wat is dat allemaal?" vroeg de agent, toen hij de honderden zakken met tufsteen zag die tot aan het plafond reikten. „Zoiets heb ik nog nooit ge- Giovanni stond gebogen bij het wijnrek onder de „Hé", riep de agent, „waar zijn al die zakken Giovanni was even uit het veld geslagen en wist niet direct wat te antwoorden. Hij koos een fles uit, stofte die zorgvuldig af en liep terug naar de agent onder aan de trap. Hij zocht in zijn her innering naar de uitvlucht die signora Pandolfi des tijds verzonnen had om de aanwezigheid van die zakken te verklaren. „Wat mankeert u? Bent u doof? vroeg de agent. Hij wees naar de zakken die aan beide zijden van de kelder tot het plafond waren opgestapeld en slechts een smalle gang vrij lieten, die naar de verste hoek van de kelder liep. „Wat is dat alle- Giovanni slaakte een zucht van verlichting; hij had het zich herinnerd. „O", die zakken?" zei hij on verschillig. „Die vormen m|jn eigengemaakte schuilkelder. Al dat gepraat over atoomaanvallen heeft me angstig gemaakt De agent voelde met zijn hand aan een van de zakken. Hij knikte ernstig. „Ik begrijp het heel goed", zei hij. „We leven in onrustige tijden. Het zou geen gek idee zijn dit ook in mijn eigen kelder te doen". Zondag NEDERLAND I NTS: 13.00 Teleac: Samen leven nu en morgen. 13.30 tot 14 00 Teleac: Kennis v. textielIKOR: 17 00—18.00 Protestantse middagdienst. CVK-IKOR-RKK: 19.01 Woord voor woord, bijbelvertelling voor kinderen. NTS: 19 06 De Jetsons. tekenfilm; IKOR-CVK: 19 30 Dienstweigeraars, een Informatie over diegenen die zich om godsdienstige redenen beroepen op de Wet Gewetensbezwaarden; NTS 20 00 Journaal. 20.05 Sport in beeld; KRO: 20.30 Carmen, opera; NTS: 23.00 Journaal. NEDERLAND II NTS: 19.00 En gelse les. 19 25 De gelukkige vader, tekenfilm. 19.30 Belle en Sébastien. tv-film v. d. jeugd. 20 00 Journaal. 20.05 De zweedse gouvernante, tv-film. 20.30 Het manuscript, tv-film uft de spionage serie Five Fingers. 21-20 Fes tival rubriek: korte films, 22.00 Sport in beeld. 22.15 Journaal. RADIO Hedenavond HILVERSUM I (402 m) VARA: 18.00 Nws. 18.20 Tijd voor teenagers. 19.20 Vragenbeantwoording. 20 00 Nws. 20.05 Dansmuziek, 20.40 Orkestmuz.. 20.50 De liefde van vier kolonels, hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.40 Liedjes fantasie. 23.10 Licht muziekprogr-, 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 mtr) KRO: 18.50 Lichtbaken. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten, 19.35 Operamuziek, 20.10 De lachende kerk cabaretprogr., 21.00 Licht muziekprogramma, 22.00 Gram., 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.50 Gr 23.05 Gevar. progr. 23 35 Amsterdams Kunstmaandorkest (gr.'. 23.55 Nieuws. RADIO VERONICA (192 mtr): 18 00 Veronica's Jukebox. 18 45 The Dutch Swing Coll Band. 19 00 Engelse Top 20. 20 00 Muzikale verrassingen. 21 00 Muziek voor u. 22 00 Italiaans progr., 22.30 Dansmuziek. 23 30—1 00 Gram., Lichte muziek. 18.45 S Zondag HILVERSUM T (402 m' VARA: 80.0 Nieuws, sportmededelingen. 8.18 Weer of geen weer. gevar. programma. (9.00 Sportmededelingen 9 45 Gees telijk leven, toespraak. IKOR: 10.00 Kinderdienst, 1030 Remonstrantse kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 Gram.. 1145 Lezing. 12.00 Het geladen schip. AVRO: 12.30 Bont muzikaal progr.. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing, 13.20 Gevar. progr.. 14.30 Klass. muziek. 15.35 Gevar. muziekprogr.. 16.30 Sport- revue. 17 00 Bont muzikaal program ma; ARA: 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws en sporbultsl.. 18.05 Sportjour naal, 18 30 Gram 19.00 Forum. 19.35 Cabaretprogr. AVRO: 20.00 Nieuws, 20.05 Licht muzik. progr.. 20.30 Vraag gesprek met een ruimtevaarder, hoor spel. 21.10 Klass. en mod. liederen. 21.45 Finale Nat. concours voor* fluitisten., 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten en uitslagen 2e kias voetbal, 23.00 Om roeporkest. radiokoor, klass. gewijde muziek, 23.55 Nieuws. lek. 18.52 21.00 Voor thuisblijvers. 21.30 Gevar muziek. 22.00 Nletrw», 22.15 Kaf en koren; 23.00 De nachtvlinders. 28.55 BRUSSEL Frans 181. ij)19 P8 N grani.pl.. '21*00 Klass. muzlék." 23.0 NDR-WDR 309 mi - 18.55 Koorzang. 22.10 Lichte muziek. l.oj) Jazz. 2.00 KamermuzIX0g ENGELAND BBC '1500 m) 18.00 Gevar progr., 21.15 Lichte muziek, 22.15 Oude liedjes, 23.15 Showprogr., 2.15 Gr. HILVERSUM II (298 m.) NCRV: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram., 8.30 Morgen wijding. 9.00 Gewijde muziek. 9.45 .Nieuws. waterst KRO: 10.00 Hoog mis. 11.15 Cavalcade: muziekprogr-, 12.10 Muzikaal progr. met jonge ar tiesten, 12.30 Nieuws, 12.35 Buitenlands commentaar, 12.45 Lioht orkest, 13.30 Voor de jeugd, 14.00 Missie-klankbeeld, 15.00 Marathon lichte gram. en sport- reportages, 16.30 Gebedsdienst. CVK: Geref. kerkdienst: NCRV: 18.00 Negro spirituals. 18.10 Mod. muziek. 18.25 Boekbespreking. 18-45 Geestelijke lie deren. 19.15 Schema 13 .zondagavond lezing. 19.30 Geestelijke liederen. 20.00 Nieuws. 20.07 Over leven en samen leven; KRO: 20.15 Wissewassen: licht progr., 20.40 Van het Missiefront. 21.00 Gram.. 21.35 Stereo: De overbelichte despoot, hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog, 22.50 Lichte gram. 23.55 Nws. HILVERSUM III (F.M.-kanalen> NRU-AVRO: 9-00 Nieuws. 9.02 Orkest muziek. 9.30 Gram. 10.00 Nieuws. 10.02 Gram.. 10.30 Orkestmuz.. 11.00 Nieuws. 11.02 Gevar. platenprogr.. 12.00 Nws, 12.02 Orkestmuziek. NRU-VARA: 12.30 Ankara-Athene: platenprogr.. v. d Buitenl. arbieders in ons land. 13.00 Nieuws. 13.07 Gram 14 00 Nieuws. 14.02 Rome-Madrid: platenprogr. v. d. buitenl. arbeiders in ons land. 14.30 Dansorkest. 15.00 Nieuws, 15.02 Gram., (16.00 nieuws, voetbaltoto-uitslagen), 17.00 Nieuws. 17.02 Nederlandse arties ten op de plaat; NRU-AVRO: 17.30 tot. 18 00 Gevar. muziekprogramma. RADIO VERONICA (192 mtr): 18 00 Ook goeiemorgen. 9 00 Gevar. gram.. 9 30 Vlaams progr. 10 00 Koffietijd 10 30 The Dutch Swing College Band 10 45 Vervolg koffietijd. 1115 Fantas- tica-cabaret. 11 30 Gevar programma. 12 15 Gram12 45 Sjoo-tijm, 13.15 Prijsvraag. 1330 Gram. 14 00 The Teenbeatclub. 14 30 Men vraagt en wij draaien. 15.30 Uit de koers. 1630 Hits. 17 00 Paradepaard jes. 17 30 Show progr.. 18 0 In de gilde Taverne. 1815 Verzoekjes (jukebox). 18 45 The Dutch Swing College Band. 19.00 GevariPerd progr. 20 00 Applaus van gisteren. 2030 Populair zondagavondconcert. 2130 Zondagavondklanken. 22 30 tot 1.00 Gram platenmuziek BRUSSEL Frana (464 NDR-WDR (309 m) 12.00 Amusem. muziek. 14.0o Voor de kinderen, 14.30 Volksliederen. 15.00 Verzoekprogr.. 16.05 Dansmuziek. 18,00 Adventsmuziek. 19.30 Amusementsmuziek. 22.00 Dansmuziek. 22.30 Amusementsprogi Jazaprogr., 1.05 zoelkprogr. van populaire muziek. 0.02 ENGELAND BBC (1500 m) 13 00 BRUSSEL Nederl (324 m 12.03 Licht orkest. 13 2»> i 11.00 Nieuws. 14.03 Opera - 12.00 Nws. Het liefdespaar tGerrit v. Triest en Therèse Steinmetzl in de musical „Oklahoma" Vanavond Ned. I 20.1,5—22.20). Maandag HILVERSUM I (402 m> AVRO: 7.00 Nieuws, 7 10 Ochtendgymn., 7.20 Gram., 8.00 Nieuws, 8.10 Gram.. (8.25 de groenteman8.45 Morgenwijding. 9 00 Gram.. 9.35 Waterst., 9.40 Stereo: kinderkoor. 10.00 Voor de kleuters, 10-10 Arbeidsvitaminen. 12.00 Stereo: Metropole-orkest,. 12 27 Voor land- en tuinbouw. 12 37 Orkestmuziek. 13.00 Nieuws. 13 10 Journaal. 13 30 Muzikaal klankbeeld. 15.15 Voor de vrouw. 16.15 Lezing (Van mens tot mens>. 16.25 - e:eo: Cello en piano. 17.00 Voor de padvinders, 17 05 Jazmuziek. HILVERSUM II (298 m> NCRV: 7 0(1 Nieuws. 7.10 Dagopening. 7 20 Gr.. 7 45 Radiokrant. 8 00 Nieuws. 8.10 Gr.. A8 30 Nieuws. 8 32 Gram 9 00 Ver zoekprogr. v. d. zieken. 9.40 Voor de rouw. 1 10 Gram.. 12.00 Licht orkest. 12.22 Voor land- en tuinbouw. 12 30 Nieuws. 12 40 Actualiteiten, berichten en gram 13 30 Musette-ensemble. 13 55 Gram.. 14 05 Schoolradio. 14 35 Mod. muziek. 15.00 Bij betoverd. 1530 Gram. 16 20 Steravondwedstrijd (herhaling'. 17 00 Voor de kleuters: Sinterklaas- jrogramma. 17 30 Gram. v. d tieners, 17.50 Overheidsvoorlichting. HILVERSUM III (F.M.-kanalen) .RU-KRO: 9 00 Nieuws. 9 02 Gram., 0 00 Nieuws, actualiteiten. 10 05 Betty Licht muziekprogr 11.00 Nieuws, ac- ualiteiten. 105 Toedeloe: muziek en eportages. 12 00 Nieuws. Actualiteiten. '3 05 Bert: Licht muziekprogramma. 14 00 Nieuws, actualiteiten. 14 05 Gr '5 00 Nieuws, actualitei'en. 15 05 Pla- en en praten op een dorpsplein, 16.00 .leuws. actualiteiten. 16 5 Gram vd. ieners. 17.00 Nieuws, actualiteiten. 17.0518.0 Lichte gevarieerde gram.m. tAÜIO VERUNICA (192 mtr) 7 00 Ook goeiemorgen 9 ut) Verzoekplaten- ji-ogramma v d bedrijven. 10 00 Huisvrouw en verzoekprogramma. 12 00 niddag. 15(H) Nederlands allerlei. 16.00 Hits uit ze" 17 15 Showprogramma. Muziek du de lunch. 13 00 Gram. Nou Melodieus progr v d uiaanaag- 17 45 Platenpalet. 17 00 Jukebox met verzoekplaten (Wordt vervolgd) 20.30—23.00)

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2