ook VOOR JOU Fan-club Margie Ball telt 200 leden LOPEND VUURTJE DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 27 NOVEMBER 1963 Een HAP brood een SLOK water een KLOS garen een KNOT wol een STRUIK andijvie een STAPEL boeken een BOS bloemen een SPEL kaarten een ROL behang een MAP postpapier een BENDE rovers een TAS stenen. Na loting hebben Joke v. d. Poel, Bij dorpstraat 7, Sassenheim en Gerard van Zuilen, Rietveld lfi, Ifazerswoude DE PALTS (PFALZ) moeder samen werd het plan gesmeed achter hem komt Zwarte Piet met een ieder een boek gewonnen. Even ten zuiden van t plaatsje Kaub om met behulp van een paar vertrouw- zak cadeautjes. Na Sint-Nicolaas komt de grote ligt op een rotseilandje de zeer oude de helpers, 't haar uitverkorene mo- „O! O'" roepen de kinderen. Kerstwedstrijd met veel prijzen, tolburcht Palts, Laten we zeggen, om- gelijk te maken om binnen het slot ..Dag Sinterklaas, dag Zwarte Piet!" streeks het jaar 1000 heerste in dat te komen en zijn geliefde te bezoeken, zeggen vader en moeder en tot de Goede oplo6süigen kwamen binnen gebied Paltsgraaf Konrad Deze had Na enige nachtelijke bezoeken maak- kinderen zegt vader: „Zeggen jullie Van: De derde klas Sint Antonius- zijn gemalin en zijn dochter Agnes ten zij toen "t voornemen om in 't Sinterklaas en Zwarte Piet eens goe- school; Thea v. d Salm, Zoeterwoude; verbannen naar het kleine eiland met geheim te trouwen. Hoewel de gravin den dag!" Mien Nieuwcnhuizen, Nieuwkoop; Car- het sombere slot. Hoe was dat geko- eerst geen oren had voor dit plan. De kinderen zeggen het heel ver- |a Langeslag, Leimuiden; Frans Boers, men'' bezweek zij toch al gauw voor de legen Abbenes; Trudie v. d. Meer, Roelof- Wel, toen zijn gemalin de Paltsgraaf vurige beden van de jonge geliefden. „Kijk eens. de stoelen staan voor U arendsveen; Paula Buters, Warmond; een dochter schonk, was deze zeer Een paar dagen later kwam, door beiden klaar, ga maar zitten. U zult Marianna Buters, Warmond; Nellie van teleurgesteld, dat hel geen zoon was zachte riemslagen voortbewogen, een vast wel moe zijn." zegt moeder. „Ik Zoest. Bodegraven; llennv Augustinus, En toen er geen andere kinderen meer bootje met een priester erin naar 't zal een lekkere kop koffie voor U Noordwijkerhout; Martien Geerlings, geboren weiden, bleef dat de dwaze rotseiland glijden. In alle stilte werd halen". De kinderen, die nu een beetje Sa&senheim; Marian en Lida Berg. Zoe- want hij had liever hij binnengelaten in het slot om het gewend zijn. gaan nu op de grond terwoude; Ank Buters. Warmond; Cor- Paardekoper, Lisse; Gerard v. Zui- DE EMBEEEEN NIEUWE DANS Bovenstaande vraag stelt de zestienjarige Fred van Haasteren uit de Beatrixstraat te Leiden in het vierde nummer van de eerste jaargang van „EMBEE", het zeswekelijks verschijnend orgaan van de fanclub van Voorschotens zangeresje Margie Ball. Fred, Bonaventura-gymnasiast, president van de Margie Ball Fan Club, redacteur „Show flit sen" ran schoolkrant „de Vonk" en sinds kort lid van de Leidse afdeling van Minjon, bedoelde het eerst als grapje, die lancering van de EMBEE, zoals hij ons dezer dagen toevertrouwde. ..Maar er blijkt inder daad belangstelling voor deze dans te bestaan", aldus de jonge Leidenaar, die de EMBEE intussen al introduceerde in de dans school van Evert Castelein en via de radio in een uitzending van AVRO's Minjon. WÊÊtfÊtiwKÊÊf^ÊM een mannelijke erfgenaam en opvol- huwelijk tussen Agnes en Heinrich te zitten ger gehad. Toen het meisje oud ge- voltrekken. In een eenvoudig kamertje noeg was geworden om in 't huwelijk werd hier een grafelijk huwelijk ge- te treden, dongen tal van jonge man- sloten! nen uit rijke, zelfs koninklijke fami- Maandenlang leefden de jonggehuw- lies naar de hand van Agnes Zelfs de den en hun moeder gelukkig, maar toenmalige koning van Frankrijk wil- toch in angst op het onherbergzame de haar tot zyn gemalin maken. Maar siot. W wat wilde 't geval? De dochter van toch een zak met cadeautje; meegebracht", zegt Sinterklaas. ___w„Fijn! Dank u wel hoor", roepen het geheime huwelijk kon de kinderen, lang verborgen blijven, te- Toen iedereen de koffie had uitge- daar Agnes een kind verwachtte. j dronken zei Piet: „Kom, we gaan weer Toen kwam op een dag geheel on- «en opstappen, he St.-Nicolaas?" ;rwacht want hij had zich sinds ..Ja. dan kunnen de kinderen hun schweig. dat in onmin leefde met dat hun verbanning nog niet laten zien cadeautjes uitpakken, en wij gaan weer van de Paltsgraaf De moeder van graaf Konrad op bezoek. Nu was de verder naar andere kinderen." zei de Agnes verzette zich niet tegen haar bekentenis van wat er was geschied Sint Ze gingen weg. nagewuifd door keuze, maar haar vader, die natuurlijk onvermijdelijk. Agnes viel voor haar vader, moeder en de kinderen, ook achter die geheime liefde kwam. vader op de knieën en onthulde voor Nu werd de zak uitgepakt; Voor werd ziedend van toorn en liet zijn hem. dat zij met ridder Heinrich was Keesje een houten trein. Joke en vrouw en kind onder een vals voor- gehuwd en nu een kind verwachtte. Anneke hadden samen een pop. Ze wendsel naar het vestingeiland hren- Als een razende viel hij tegen haar kregen ook nog snoep. Toen alle pak .Ik heb gehoord, dat jullie lief zijn len, Hazerswoude: Anneke van Dijk. geweest, soms wel eens stout, maar Zoeterwoude; Sjanie van Tol, Leimui- daarom heeft Zwarte Piet den; Ria v. d. Star. Hoogmade; Jean- de Paltsgraaf had ln het gehi hart reeds weggeschonken Jonge ridder uit het geslacht Bra al de vloeken hen opsluiten in de sombere vertrekken van het slot. Hij liet het nog eens extra beveiligen, hier en daar wat opknappen en verklaarde toen aan zijn gemalin en dochter, dat ze er voor onbepaalde tijd zouden blij ven wonen. Hoe zijn vrouw zich ook beklaagde en hem zijn onvaderlijke hardheid ver weet, dit alles, noch de bittere tranen van Agnes konden hem vermurwen en zachter stemmen. Zijn, naar zijn eigen mening, weloverdachte handel wijze zou net zo lang van kracht blij ven tot beiden zich naar zijn plannen zouden voegen. Alleen als Agnes wilde toestemmen in het huwelijk, dat naar zyn wens was. konden ze terugkeren naar het grafelijk paleis. Tevreden en zeker van de over winning verliet hy de burcht in de Rijn. de twee vrouwen haast in ver twijfeling achterlatend. Maar liefde is sterk en als 't moet ook listig. Agnes welijk twee geslachten dacht er niet over om Heinrich van zoenen. Wie de Paltsburcht bezoekt, Braunschweig, die niet alleen een edel j wordt thans nog het bescheiden ridder, maar nok een der schoonsten trek getoond, waarin dit gelukkig hu- onder hen was, op te geven. Met haar welijk plaats vond. slingerend, die hy kende. Maar kwam de gravin tussenbeide en maan de hem met zachte stem toch mede lijden, om de toestand van zijn doch ter te tonen en te bedenken, dat wel licht door dit huwelijk de oude vete tussen twee geslachten voor altijd tot het verleden zou behoren. Even had er nog een innerlijke strijd plaats in het gemoed van de ridder; maar dan verzachtten z'n trekken zich, de harde bitterheid maakte er plaats voor vertederde vaderliefde. Hij boog zich neer en nam zijn toch zo geliefde dochter in zijn armen, terwijl hij zacht en innig haar naam her haalde. Behalve, dat er nu een verlate maar schitterende bruiloft geviard werd, kreeg hy van keizer Frederik Barba- rossa nog een dankbetuiging, omdat hij had meegewerkt om door dit hu- haar hoofd J™ "«Sepakt waren, zei moeder neke van Dijk, Voorhout; Roza Hart veld, Langeraar; Elly Bakker, Roelof- rendsveen; Joke v. d. Poel, Sassen heim; Ria Onderwater, Lisse; Bennie Baak, Sassenheim. ven en droomden van de heerlijke Sinterklaasavond. Wie stuurt er nog vlug een Sinter klaasverhaaltje in? Dag allemaal! TANTE JO en OOM TOON. Aan Elly Bakker, Roelofarendsveen. Ja. Elly. jouw opstelletje was ook „Kin- aardig, maar het kwam helaas te laat al tien voor de loting, 'n Volgende keer meer lar bo- geluk. OOM TOON. Correspondentie vertelde Kees dat ze niets in hun schoen gekregen hadden. „Hebben julllie wel een verlang- Connie d. Boog, Rijpwetering lijstje gegeven?" vroeg vader schreef ons een heel aardig briefje. Ze „Nee, nee papa!" riepen de kinderen, schreef dat ze in de tweede klas zit „Maar kinderen toch, als jullie dat •n nu vind ik het juist zo knap. dat niet doen. dan weet Sinterklaas niet, er geen foutjes in het briefje zitten wat hy jullie moet geven". Zou papa of mama haar geholpen heb- ..Ja» Dat doen we!" en ze maakten ben? Dat mag best hoor Connie, maar ieder een lange lyst. Die avond gingen ik denk. dat je op school heel goed ze blij naar bed. oplet. En nu vertelt Connie ons een De volgende morgen gingen ze weer verhaaltje, dat ze op de T.V. gezien dadelijk naar beneden, maar nu zat i er wel wat in hun schoen. Kees kreeg I een mooie hijskraan en Elsje een grote KLAAS VAAK VERTELT OVER poppenwagen. Die morgen zaten ze DE EGELFAMILIE I wel vrolijk aan het ontbijt, maar wel Daar gaat de egelfamilie. Waar gaan 1 onrustig. we heen? Ik denk dat ze er bijna zyn Ja hoor. ze zijn er. Ze zijn in de speel- WlIIy v. d. Lans. Voorhout vertelt tuin. Kijk, één zit er al op de schorn- ook iets over: mei, een ander flo?p. op de glii- SINTERKLAAS baan. weer een ander floep, op Twintig november komt Sint-Nico- de wip. Nu zit er weer een op de ]aas Nederland binnen. Dan is het een schommel en maar dat gaat mis; fyn feest Als je je schoen hy blijft maar ronddraaien en gaal neer zet, ligt Het was herfst ge worden. Toen Hans eens in de tuin ging wande len en rondkijken, zag hij een geel- en zwart gestreepte horzel, die aanmerkelijk groter was dan de horzels (wes pen). die hij tot nu toe gezien had. Het was n.l. een koningin, vertelde zijn vader hem later. Alle andere horzels wa ren dood. want alleen de koningin overwin tert. In het volgende voorjaar sticht zij een nieuwe staat; ze legt eieren en voert de lar ven, die eruit komen; waarna deze zich snel verpoppen en tot vol wassen wespen worden. Deze helpen dan ijve rig om de nieuwe be huizing op te bouwen uit speeksel en fijnge- kauwd hout. GYMNASIAST Fred van Haasteren („Ja. op vier gym, maar volgend jaar schakel ik over op de HBS") heeft •ertijds met plannen rondgelopen een Adamo Fan Club In het leven te roe- Toen er van de landelijke club bezwaren rezen, zag hy van die plan- af. Maarmedescholiere Mar- I gie Ball zag maar net haar eerste liedje „Goodbye to love" op de plaat vastgelegd, of hy zei tot leraar Na- (lerlands, tienerzangdeskundlge Th. M. ten: „Als er succes uit voortspruit, I richt ik een fanclub op voor Margie I Succes wé* weggelegd voor de char mante Voorschotense, dus kwém er een fanclub, waarvan de geboorte op voorspoedige w(jze geschiedde op 29 Juni van dit jaar. F red van Haaste- „Precles op Margies verjaardag!" Ook in België f Het bestuur van de fanclub, bestaande uit president Fred van Haasteren, 1 Martin Visser, Roy Bayer („zijn com- s ter ziele"), Peter van Graas en Lex Klimbie, heeft zijn inspanningen te komen tot de geboorte van de club in korte tijd beloond gezien. Ongeveer tweehonderd leden („Uit I Lelden, Voorschoten enfin geheel Ne derland en ook uit België") staan nu als lid ingeschreven en: „We zyn aan gesloten bij de federatie van Neder landse fanclubs. Dit houdt in. dat we bonafide worden aangezien. Onze leden betalen dus een contributie en in ruil daarvoor krijgen ze een lid maatschapskaart en om de zes weken het orgaan „EMBEE" aangeboden, rin onder andere de laatste nieuw- ZO'N VARKENTJE TOCH! flg. b. Er was eens een varkentje, dat ze Krulstaart noemden, waarom, dat be grijp je wel. Het had natuurlijk een moeder en nog een heel stel broertjes en zusjes. De kleine rakker had een onhebbelijkheid, 't Was namelijk een echte smeerpoets, wat moeder nogal erg vond, maar voor de rest was 't toch een aardig dier. Op een keer la gen moeder en al haar kindjes rustig te slapen, behalve Krulstaart. Hij kon niet slapen. Toen merkte hij opeens, dat de deur van 't hok open stond. Hij glipte naar buiten 't erf op en zag toen dat de achterdeur van 't t een huis ook open stond. Het sloop de onds gang in en zag daar 'n hoed liggen, morgens misschien Hij pakte hem tussen zijn voorpootj< en de hoed, die toch niet al té best meer was. maar had achtergelaten. A NS KLERKS Nieuwe Wetering. (P.S. Iets veranderd). 6 4f-Af GESCHENKJES, DIE JONGENS Sint Hakenrekje voor de keuken Neem een houten keukenlepel en boor er eerst 2 gaatje in voor 't op- spijkeren aan de muur. Als je een steeds hoger. Zou ons egeltje nog niet wat in. Strooiavond is ook fijn. Eens en zette hem op zijn kop. Statig stapte flinke lepel neemt, kun je er 5 a 6 ophouden!" Nee. nog niet. Boem toen Zwarte Piet kwam strooien, gooi- hij toen weer naar buiten en de weg schroefhaakjes indraaien (zie fig daar zit hij op een wolk. Als die er de hij de lamp kapot, want er kwa- op Maar toen hij een eindje had ge- om allerlei kleinigheden uit de keu- niet geweest was, zou hij naar bene- men harde pepernoten tegenaan en lopen, stak er opeens een windvlaag ken te kunnen ophangen. Nu nog den gevallen zijn. Even later duikelt rinkeldekinkel, daar ging het glas van 0p en weg vloog de hoed. leuk verfje erover en met de a.s. het egeltje naar beneden en komt de lamp stuk. Zwarte Piet zal wel erg Even schrok krulstaart, maar toen heb je een leuk cadeautje voor mama terecht midden in een vogelnest. Weer geschrokken zijn, maar het glas zit zette hij het op 'n hollen, om het ding of grote zus. duikelt het verder en dan boem nu al lang weer op zijn plaats. Pakjes- Wecr te pakken te krijgen. Haast had op de wip. Gelukkig dat vader egel avond is de allerfijnste avond, want hij het te pakken, toen ie hem plots EN NU GEKLEURDE BLOEMPOTTEN er op zit. dan krijg je mooie cadeaus. in een grote plas zag rollen, die dicht Doe je de groeten aan mama en hij de boerderij lag. Ach, ach, wat 'n papa en aan oma en tante Riet (tante Gerrie Baak. Sassenheim: verdriet! Krulstaart kon helaas nog Jo>. EEN LEUKE njet zwemmen, dus zat er niets anders SINT-NICOLAASAVOND 0p dan naar huis terug te keren. Maar Joke v. d. Poel, Sassenheim ver- jfet js 5 december. In de huiskamer, zijn hartje bonsde van angst Wat zou telt over: waar vader, moeder, kleine Keesje, de boer wel zeggen, als hij zijn hoed DE SINT .Toke en Anneke bij elkaar zitten, is miste! De kleine kinderen zingen weer bij het erg gezellig. Ze zitten om de tafel Aan de stal gekomen, sliep alles nog de schoorsteen Vader zegt tol kleine en wachten vol spanning op Zwarte en dus kroop hij voorzichtig tegen Gerard en Clementine: „Misschien Piet. die de zak met cadeautjes, als ze moeders warme lijf aan En wat bofte hoort Sint-Nicolaas en Zwarte Piet tenminste wat krijgen, voor de deur hij! De boer merkte namelijk nieis. jullie wel Zetten jullie maar gauw je zal zetten. Plotseling bonst er iemand Want de hoed was niet van hem. schoen bij de kachel, met een grote op de deur en vader zegt: „Binnen tjea staan vermeld over hun favoriete ster Margie". Voorta houden de leden, zoals bijvoorbeeld op 9 oktober jongst leden, fanclubavonden. Toen werden Veronica disckjockey Jan van Veen en Bonaventuralyceumleraar B. John Meyer onder meer benoemd tot ere lid. In maart wordt wïer een fan-bij- eenkomst gehouden. Bij Corrie Brokken In „EMBEE" van deze maand valt onder meer te lezen, dat Voorscbn- tenne Margie (toppers: „Goodbye to love" en „Darling, I love you") van avond gaat optreden In Voorschoten, en op 10 december in Hillegom en dat ze In de komende maand mede werking gaat verlenen aan de Corr> Brokken-tv-sliow. Op de middag, dat de langharige lycëiste in de Haagse Houtrusthallen een gooi deed naar het succes temid den van enkele duizenden jongeren, vertelde Fred van Haasteren, terwijl vrienden even bij hem langskomen. „Ja. ik vind haar geweldig, ik vind Margie de beste tienerzangeres van ons land. ze brengt iets aparts. Ik heb byvoorbeeld ook héél véél waardering voor haar ..I've been crying", door haar zelf gecomponeerd". Op Bentklnnken Leidse top-tien rday The Beatles 2 Here it comes again The Fortunes S This strange effect Dave Berry 4 Get off of my cloud The Rolling Stones 5 A well respected man -- The Kinks 6 Dans van Zorba Trio Hellenique. 7 Wasted words Th» Motions 8 The In-crowd Ram sey Lewis Trio 9 Please go The Gol den Earrings 1 10 Eve of destruction Barry McGuire het eerst als een grapje. De dans. ge-P inspireerd op de Italiaanse Suspicion,r heb ik op een avond eens uitgedacht.f toen by my de gedachte opkw eens iets voor Margie te doen. Goed,k' ik heb de passen uitgezet, een en anderL uitgeprobeerd, en het lukte. Enfin.» toen heb ik de dans geïntroduceerd f' bij dansschool Evert Castelein "oa,i diek daarg; >y. de is enthousiast, toei nbee-en gingen". HET VOETENWERK BIJ DE EMBEE Nu zingen 1 kennis uit Duitsland, die kunnen, Opeens wordt er op de deur ge bonsd. Het wordt doodstil in de huis kamer. „Wie zal dat nou zijn?" vraagt Daar komt Sint-Nicolaas binnen en poosje op de boerderij gelogeerd had n kassiersbureau groot zakenhuis werd op een dag 10 000 mark gestolen. Men °"D„r S..t d"pde m op d. grond om de pepernoten op te rapen. *ei° ^aren zeer Alles wordt ïpde tafel gelegd om eerlijk verdeeld te worden. Wat zitten tergebleven maar om- ze lekker ie smullen, totdat vader zegt dal d* KJï „Nu maar de rest in de kast en dan shc,\oe"tam maar gauw tandjes poetsen Bidden doen we boven wel. dan gau de W.C. het is bijna zeven uur". De kleintjes hielden r moesten welen of Zwar naar boven gegaan was. „Nee hoor!" zegt vader „Komt Zwarte Piet n* vraagt Clementine. „Als jullie lief zijn. En zo gaan ze lief na bed. toch niet verder mee. De politie wilde men er evenwel niet in men gen en daarom ver zocht men de beroem de detective „Sherlock Holmes" zich met 't on derzoek te willen belas ten Deze verscheen al heel gauw met zijn trouwe medewerker Dr Watson. Thecla van Heugten. Leiden: SINT-NICOLAAS BIJ KEES EN ELSJE Kees en Elsje woonden in een mooi gioot huis. Iedere avond, ze naar bed gingen, zongen /e ir Sint-Nicolaastijd con paar liedjes, dal moeder zei: „Kinderen jullie gen je schoentje neei Sinterklaas heeft tegen Sherlock Holmes on derzocht de sporen, die de gehandschoende hand heel ,iad achtergelaten; hij voor glimlachte en stopte de '-'jn geliefde pup. Ver tot- volgens wandelde hij 'n mo. paar keer door de fir- vant ma en bleef toen piot gezegd, dat seling voor één nog pa: annacht langs zou komen en dan kortelings zal Zwarte Piet wel wat in de schoor- jongeman steen gooien". I °P h.em_. Dat deden ze graag. De volgende morgen vroeg op en gingen vit den om te kijken wat er zat. Er zat niets in er byna te huilen. Ze zaten d aangestelde zei: „U bent de dief". De man was aren ze al zo verbluft, dat hij on naar bene- middellijk alles toegaf, hun schoen Nu vragen jullie je begon natuurlijk af: „Hoe kon Sherlock Hol- dat de dader linkshandig moest zi. ochtend mes zo snel de schuldige ontdekken?" de man. die hij als de schuldige verdrietig aan het ontbijt. Moeder Wel. dat zat zo Uit de afdrukken wees. was de enige onder het perso- aarde in de pott merkte dat en vroeg wat er was. Toen op het kassiersbureau bleek duidelijk, I neel, die linkshandig was. een leuk geschenkje klaar. I Als je oude bloempott dan eerst met staalwol en warm wa- I ter schoon maken en dan goed laten I drogen. Dan neem je poederverf en roer die met melk tot een dikke brei. De pot ten zijn dan wel niet waterdicht, als je die verf gebruikt, maar ze is meer gewenst dan andere verven, omdat ze de poriën niet verstopt, wat voor de plantengroei bevorderlijk is. want dan verzuurt de bloemaarde niet. Stulp als je begint met verven de pot met de bodem naar boven in een oud con- serveblik. zodat je de pot onder "t werk makkelijk kunt keren Plak ver volgens kleefstroken op gelijke af stand en verf de niet bedekte stroken Later verwijder je de opgeplakte stro ken en je bent zelf verrukt over 't leuke effect van deze halfgeverfde potten. Wie dat aardiger vindt, kan de stro- I ken ook horizontaal opplakken. En wie de potten gewoon maar egaal wil ver- ven. kan dit natuurlijk ook doen en je bent vlugger klaar Nu nog 'n aardig plantje met goede je hebt alweer AIn er onder onze lezers zijn, die ivclllcht een daiiN méér onder de knie willen krygen, volgt hier de Instructie, die „dansuitvlnder" Fred van Haaste- ren in het faneluborgaan „EMBEE" a eergeeft. Voeten bij elkaar k Rechter voet vóór en terug. I Linker voet vóór en terug f Linker voet achter de rechter voet om. Poefen bij elkaar. 'chter voet vóór en* terug, f Linker voet vóór en terug. k Linker voet arhtrr de rechter voet om. 1 Poefen bij elkaar P Rechter voet vóór en terug, k Linker voet vóór en terug. I Linker voet achter de rechter voet om. P Draai van 180 graden maken: klinker voet achter de rechter voet om. I Rechter voet maakt een draai van 180 I graden. Linker voet weer naast de rechter plaatsen. bovenstaande herhalen Inlichtingen over de Margie Ball I Fan Club: Fred van Haasteren. Bea- P trixstraat 5, Leiden. De nieuwe dans kan. volgens Fred, op bijna alle beatnummers uitgevoerd worden. In elk geval bereikte „de uitvinder" /an de EMBEE al heel snel een groter publiek, want op donderdag 18 no vember heeft hij in een Minjonuitzen- ding van de AVRO luisterend Neder- derland deelgenoot gemaakt van d« Margie Ball-dansResultaat hier van was weer. dat Minjonconsul Joop Mulder Fred van Haasteren verzocht lid te worden van de afdeling Leiden van deze jeugdradio-omroep. „Daar ben ik graag op ingegaan", aldus de jonge Leidenaar, „want daar heb ik nog wel tijd voor". In de showbiz Een busy man, deze jonge Leide naar, zoals uit het bovenstaande blijkt. Maar hjj is sportief genoeg om iemand de eer te geven, die hem toekomt. „De heer Joosten doet enorm veel onze club; hij adviseert ons ook in de samenstelling van ons orgaan, net als hij dat doet bij de totstandkoming van de Bonaventuralyceum-krant „de Vonk". Fred, by deze schoolkrant de rubriek „Showflitsen" verzorgend, vindt dat leuk werk, zoals hij zelf zegt. „Die hele showbusiness trekt me wel aan en daarom schrijf ik e graag over. Op ons laatste (gedrukte schoolkrantnummer hebben we leuke reacties gehad. Misschien ga ik later wel door in de showbiz-journallstiek", 7.0 besluit hy. £7EN KLEINE rectificatie omtrent het gesprek met Wim Zirkzee. twee weken, geleden in Ook Voor Jou. De WKJ ontvangt géén subsidie van de regering wat betreft de werkzaamheden van Jongelui in onderontwik kelde gebieden. VANAVOND in de kantine van „Roomburg" te Leiden optreden van de Leidse jazzcombo The Attics. De uit acht personen hestaande formatie speelt er op uitnodiging van Jazz Society Folk Beat 14. VANAVOND IN DANCING „Groenendijk" dansen met The Sandy Coast uit Voorburg. Hun toppers: „Cadillac" en Satisfaction". Morgenavond ln dezelfde dancing: Ad van de Geins Coctail Trio en het versterkte 1 duo Boet-Boelee. Toegang uitsluitend voor verloofde en gehuwde paren' De voor vanavond aangekondigde Thielman Brothers zijn verhinderd

Leidse Courant | 1965 | | pagina 10