hebben in huis gVAL lYiaUfttillIllil UW SLIJTER A. MONTAGEAFDELING B. ONDERDELENPRODUKTIE OPPERVLAKTEBEWERKING c. typiste-facturiste mi 1 "Si™ i*f 1%^ jonge admin. kracht (vrl.) NIEUWE AUTO HUREN een administr. medewerker apothekersassistente PAGINA 10 DE Lhriucui. cuUKANT WOENSDAG 24 NOVEMBER 1965 ROYAL McBEE NEDERLAND N.V. heeft voor haar schrijfmachine-fabricage te Leiden plaatsings mogelijkheden op diverse afdelingen; Op deze afdeling kunnen wij zowel mannelijk als vrouwelijk personeel plaatsen. Geïnteresseerden kunnen zich iedere dag vervoegen bij ons bedrijf aan de Rooseveltstraat 20 te Leiden, tussen 09.00 en 17.00 uur en op donderdagavond van 19.00 20.00 uur, waar alle gewenste inlichtingen worden ver strekt. Royal McBee Nederland N.V. Rooseveltstraat 20 Telefoon 01710-31545 Bedrijven te Amsterdam en Utrecbl GESCHOOIDE EN GEOEFENDE WERKNEMERS voor de volgende afdelingen: machinale werkplaatsen smederij motoren- en andere stelplaatsen koperslagerij apparatenbouw en constructie rijtuig-en waqonbouw (hout en Ijzer) Nadere inlichtingen kunnen verkregen worden op donderdag 25 november a.s. tussen 7 en 8 uur n.m. bij het Gew. Arbeidsbureau te LEIDEN. Doezastraat 2 a. alwaar een Werkspoor-verte genwoordiger aanwezig is. kapsters leerl.-kapsters Dameskapsalon M. VERWEIJ Vuurtorenplein 10 Noordwijk aan Zee Tel. 4552 MEISJE hulsh. hulp. Hoog loon. Aanin. Mgr. Aengenentl. 1 MEISJE voor hele gevraagd kindieren. halve dagen gezin met 5 i modern ingericht kantoor is plaats 5-daagse werkweek. ,DE SPERWER' Met ingang van 1 Januari 1965 gevraagd eep VROUWELIJKE ADMINISTR. KRACHT kunnende stenograferen en typen, enige kennis van boekhouden strekt tot aanbeveling, leeftijd niet beneden 21 Jaar. Kantoor Mrs. Ph. J. de Ruiter de Wlldt en S. H. Attema, Kort Rapenburg nos. 1-3, hoek Galgewater Leiden, tel. 22644. Gevraagd MEISJE vopr de dag of dag en nacht in doktersgezin. Modern huls, 5-daagse werk week: niet beneden 18 Jaar Tel. (01718) - 2601 Dr. LEERINK Abdijlaan 16 - Rijnsburg WERKSTER gevraagd voor 1 ochtend per week. Tijd nader overeen te komen. MEISJE gevraagd Liefst uit de omgeving Roe- lofarendsveen, om met mij mee te gaan naar Amerika als hulp in de huishouding, alvast voor 1 jaar. in gezin met 8 kinderen. Leeftijd 20 30 jaar, zelfstandig. Rina Hoogenboom-Verdel. St. Elisabeth Ziekenhuis. K 122. Leiden. Adviezen voor gastvrije mensen Wie als gast een Grieks huis betreedt, wordt ontvangen door de vrouw des huizes niet een glaasje raki (een meestal door de huisvrouw zelf uit vruchten gestookte brandewijn), een hapje zoetigheid en een glas fris bronwater. Men ledigt dit glas raki in één teug, alvorens te gaan zitten. Een bekoorlijke en oeroude traditie in het om zijn gastvrijheid zo beroemde Griekenland. Maar niet alleen Grieken zijn gastvrije mensen. Ook wij, Nederlanders, kennen die oeroude deugd, al tonen wij die misschien niet zo uit bundig. Ook Nederlanders zijn om hun harte lijke gastvrijheid beroemd in het buitenland. Ook in Nederland behoort bij de ware gastvrij heid vanouds een geestrijke drank. Geen eigen gestookte raki, zoals in Griekenland. Dat kan niet bij ons, en dat hoeft gelukkig ook niet. Wij hebben immers meestal vlak in de buurt een plezierige zaak, waar vele flessen voor ons keurig in rang en gelid gereed staan: onze slijter- wijnhandelaar. Is daar niet de goede Nederlandse borrel, de jonge of de oude jenever, voor alle Nederlandse vaders en voor hen die het hopen te worden. Die oer-Nederlandse borrel die zo precies is als een Nederlander zichzélf graag zietzonder omwegen, eerlijk en eenvoudig, een goed vriend voor al wie ook eerlijk en eenvoudig is. Schenk, als goed gastheer, die borrel zoals het hoort, zó koel, dat het glas in de warme kamer beslaat. Dan smaakt hij het beste, dan is het een drank om trots op te zijn. En wie kent niet ons bier! Die kloeke, vrolijke, echt-hollandse drank. Koel bier dat zo voor treffelijk ieders dorst lest. Dat speciaal ge-, brouwen lijkt om u alleen aan de plezierige zaken des levens te herinneren. Of whisky, die men op drie manieren kan genietenSchots met gewoon water, Engels met sodawater en Amerikaans met ijsblokjes "on the rocks". Natuurlijk moet er, als de lange avonden komen, iets in huis zijn om de vochtige kilte te verjagen. Een huis, waar een fles Cognac of Vieux de bezoeker verwelkomt op natte herfstavonden is een goed en gastvrij huis. En als het menens wordt met de winter, dan moet men voor zijn gasten en zichzelf een koesterende hete groc kunnen maken, die de kamer doorgeurt en de vrede tekent tussen ons en ons barre klimaat. Ook daarvoor moet er Cognac, Vieux of rum in huis zijn. (En wie werkelijk prijs stelt op een zekere faam als levenskunstenaar schenkt 's winters een scheut rum in de thee of whisky of Cognac in de koffie Bij al deze exotische dranken zouden we bijna vergeten, dat Nederland vanouds een land was, waar men uitermate vindingrijk was in het maken van gezellige en zelfs schilderachtige slokjes. Nu "Antiek" allerwege de grote rage is komen ook die "Antieke" Hollandse dranken weer in de modede citroen jenever die zo goed smaakt na een dag buitenlucht en Hollandse wind, de pittige brandewijn, die door zovele jongelui weer is ontdekt, de frisse bessenjenever, die dames zo goed kleurt en smaakt. En wij worden nóg ouderwetser, en schenken onze gasten boerenjongens ofabrikoosjes op brande- wijn, en genieten zelf mee van het gezellige lepelen. En waarom zouden wij niet wat advo- caat in huis nemen, de drank waarvan wij in Nederland het ons door het buitenland zo benijde geheim bezitten Ook wijn hoort in een gastvrij huis. En nu spreken wij niet eens over mooie wijnen voor bijzondere gelegenheden; maar over die talloze eenvoudige wijntjes, die u voor een paar gulden koopt, die u zonder tra-la opentrekt en uit- schenkt, op welk ogenblik van de dag u dat maar invalt.. En kies dan ook uit zijn grote voorraad een fles sherry of vermouth die u past, en die zo goed passen als ontspannend slokje vóór hel eten. - ■- Wat kan het leven de moeite waard zijn als we liet maar zien. Als we de mooie dingen maar welen te grijpen. Een beroemd gastronoom schreef eens, dat de ware gastvrijheid bestaat uit het zich bekommeren om het geluk van zijn gasten, zolang die onder ons dak vertoeven. "Geluk" is een groot woord, maar soms kan alle geluk ter wereld bestaan uit een koel glas bier, een eerlijke borrel, een vriendelijke wijn of een gloeiend hete groc. Wie dat heeft begrepen kent het grote ge heim van de ware gastvrijheid. Om uw keus gemakkelijk te maken Jenever, jong Madeira of oud Vruchten Bessenjenever wijnen Citroenjenever Bier Brandewijn Frisdranken Advocaat Hollandse- Boerenjongens likeuren Buitenlandse- boerenmeisjes likeuren Vruchten- Cognac brandewijn Vieux T af el -wijnen Whisky O Sherry Gin Vermouth Wodka Port Aquavit \w:m /mrtmt WIJNHANDELAAR U herkent hem aan dit embleem voor de afdeling verkoop. In bezit van typediploma, terwijl enige kan toorervaring gewenst is. WINTERPRIJZEN Autoverhuur TIP TOP St- Aagtenstraat 14 - Telefoon 25709 Werkster gevraagd, 3 2* Sint Nlcolaas cadeaux. ochtenden in de week 9—12 uur. Mevr. M. H. Tet- teroo, Herenstraat 114, tel. 23504. 2* Nette werkster gevraagd voor schoonhouden van kan toor en winkel van 6—9 uur n.m. (2 x per weekt. Aanm. Donkersteeg 8-10. Leiden. Voor spikes. basketbal-, trainings-, voetbal- en ballet schoenen, trainingspakken, ichaatsbroeken, schaatspak ten, schaatsmutsen. truien, sport jacks en Amerikaanse spijkerbroeken is en blijft Sporthuis van Delft. Steen straat 45. de zaak voor Rijksuniversiteit Leiden Bij de PERSONEELSADMINISTRATIE van het BUREAU der UNIVERSITEIT kan op korte termijn worden geplaatst Geboden wordt: afwisselende werkkring 0 salariëring volgens Rijksregeling, afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring: 4% vakantie toeslag; A.O.W./A.W.W.-premie voor rekening van de Universiteit 0 5-daagse werkweek. 0 goede sociale voorzieningen. Gevraagd wordt: 0 Tenminste MULO-diploma of gelijkwaardige op leiding. Schriftelijke sollicitaties met volledige gegevens om trent opleiding en event, ervaring binnen 10 dagen te richten aan het Hoofd van de afdeling Perso neelszaken der Rijksuniversiteit. Stationsweg 46 te Gaarne op de enveloppe vermelden: vacaturenum mer 6564. bij APOTHEEK R. v. Breest Smallenburg Hoofdstraat 47 - Leiderdorp Tel. 34375 Gevraagd voor na de Kerstvakantie (±3 maanden» LERARES ZIEKENVERZORGING 2* Tc koop: D.K.W. F 11 '64. 38.000 km gelopen. V. d. Zwan, Salonwagen Achter weg. Nieuwe Wetering. 2* Marklin bouwers opgelet. Verrast uw zoon op 5 decem ber. Rails en seinen aange boden. Sibeliusstraat 21 Z.W.. tel. 30257. 2* Horloges - schoorsteen- klokken - wandklokken - wekkers - luxe wekkertjes - portefeuillewekkers - muziek - wekkers - horlogebandcn van leder - staal - doublé - perion - Fixoflex. Ruime keuze St Nicolaasartikelen en100% garantie. Uur werkkliniek Gorthuis, alléén Lage Rijndijk 8. 2" Wij vragen voor direct Jonge werkkrachten voor de aanleg en onderhouden van tuinen. Tuinbouwbedrijf C. L. Mulder. Haarlemmer weg 21. Leiden. N.V. Aannemersbedrijf v/h J. Visscher Zn., LEIDERDORP vraagt wegens uitbreiding der werk zaamheden voor zo spoedig mogelijk: ASSISTENTE voor de boekhouding 21 Gevraagd: een tuinarbei- der op een bedrijf in Stomp- wijk. Huissitterweg. Huis adres. P. J. Hendriks. Looi erslaan 8. Leidschendam. Wilt U een goede tuin en weinig zorgen, laat deze dan door ons verzorgen. Wij maken vijvers - volière's - terrassen - tuinmuren - garagepaden - pergola's en afscheidingen. Tuinbouwbe drijf C. L. Mulder. Haar lemmerweg 21 te Lelden, telefoon 20550. 2" Gevraagd: ccn nette loopjongen. Bloemenmagazijn en Tuinbouwbedrijf C. L. Mulder. Haarlemmerweg 21. Leiden. Schaatsbeschermers ca deau en een waardebon voor gratis slijpen bij aankoop van schaatsen. Dames schoenschaatsen 39.75. IJs- hockeyschaatsen 46.30. Ving Noren 70.—. Cesar Noren 55.- Acahi Noren 39.75. Witte Dames Noren 42.50. Natuurlijk weer bij Sporthuis van Delft. Steen - straat 45, Leiden. Schrijfbureaus 35.-. Vier stoelen 25.-. Bu- Bureaustoelen 25.-. Schaat sen 1.50. Rijwielen 1 35.-. Solexbromfiets 55.-. Kapok - bcdstellen - Kachels - Vloer kleden - Kinderbox - Tafels - Stoelen - Radio - Ledi kanten - Kinderledikanten - Handnaaimachine - Petro leumkachels - Kantelbedden - Kastje - Hooigracht huis). 2* Vlieland Geschenken. Keuze uit 150 modellen vo gelkooien en vitrines. Altijd DIE kooi, die U zoekt. Vanaf 7.95. Standaards in rotan 14.95. chroom 24.75. messing 26.75. Alles voor vogels. Vlie land. Nieuwe Rijn 50. 2? Huur een koelkast voor 12.75 per maand zonder Nieuwenburg. vooruitbetaling, met recht van koop. Vandaag besteld, morgen bij u thuis? Bel dan vóór 6 uur 010 - 120705 en 's avonds 070 - 863977. werken. 3 weken vak. Loon 40.— netto. Wm de Zwij gerlaan 51. Leiderdorp. Verkoopster Lingerie/ corsetterie, in leeftijd boven 20 jaar. gvraagd, 5-daagse werkweek, goede salariëring. Warnecke Haarlemmer- 2" Sint Nlcolaas cade: Voetbalschoenen, o.a. Adidas.straat 158. Telefoon Puma. Maestro, vanaf 12 95 Voetbalkousen, vanaf 5.25 Voetbalshirts vanaf 6.25 Trainingspakken (Janssen Tilatius) v.a. 22.25. Voet balbroeken v.a. 2.95. Na tuurlijk weer bij Sporthuis van Delft. Steenstraat 45, Leiden. *2* Gladde wegen kunnen U met deren, als U ons de Octomaband laat monteren. Absoluut slipvrlj op de glad ste wegen. UBO Dealer. Fa. Berk Zoon. Kaasmarkt 2-7. Leiden. Telefoon 25341 2* le klasse moderne bank stellen vanaf 75 - 155 en 295. Bergmeubels 115. Complete eethoeken 95. Vier clubfauteuils 49. Slaapbank 55 - 25. Café- stoelen 3.50 p. stuk enz. Nieuwenburg. Hooigracht 55 (geen winkel). 21 Jong echtpaar zoekt kamer(s) met kookgelegen heid. Brieven onder nr. 2815 aan het bureau van dit blad. •2* Volledig Sint en Piet kostuum te huur. L. van Vclzcn, toneelkapper. Haar lemmerstraat 234, tel. 20714. Vlieland Geschenken. Als een pakhuis van Sinter klaas. 101 Artikelen voor hond en poes. Hondemanden, di vans, poezemanden vanaf 2.95. Bij aankoop van hals band en riem; een naam- hartje gratis. Speelmuizen 0 75. Vlieland. Nieuwe Rijn 50. 2 Vlieland Geschenken. Als U helemaal niet meer weet wat te geven, schenk dan een waardebon voor elk door U vast te stellen bedrag Ze kiezen dan zelf bij Vlie land. Nieuwe Rijn 50. Vrije benzine Geen witte maar gouden pom pen. Het Benzinestation ..De Rijndijk" tussen De Vink en het Haagsche Schouw, Voorschoten geeft U de hoogste korting van 9—30% A v. d. PK 2* Vlieland Geschenken. Een uitgekiende keuze in boe ken over vogels, honden, poe zen. konijnen, kippen, kort om alle huisdieren. Lektuur voor de siertuin, kamerplan ten en groentetuin. Pocket- uitgave vanaf f 2.50. Vlie land, Nieuwe Rijn 60. Nog enige duurdere was machines en centrifuges inet schoonheidsfoutjes, dubbel wandig. volle garantie. Was machines vanaf 155. - ƒ210.-: 1310. De nieuwste Twinset Combi's vanat f 49li. enz. Firma Dusoswa. TurC markt 1. 2. 3. Leiden Tel 24409 *2 Trainingspakken - trai ningspakken - trainingspak ken - trainingspakken - trai ningspakken - trainingspak ken - trainingspakken - trai ningspakken, een keuze uit 200 stuks vanaf 20.50. Natuurlijk weer bij Sport huis Van Delft, Steenstr. 45 21 Modeling geeft het haar volume en kracht voor uw watergolf Echter geen krul. Drie maanden houdbaar Salon Rita. W Klooslaan 15 Tel 24683 Lage Rijndijk 92 Tel 34851 2 Erades voor al uw stads vervoer. Ook verzorging van goederen door net gehele land. Tel 33500-22428. 2 Wij vragen een assis tente voor onze administra tie. bij voorkeur Ulo-oplei ding. Persoonlijke aanmel ding. N. V. Hema Leiden C Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk, koopt U het voordeligst bij fa Van der Vaart. Lange Meters kerkkooisteeg 24. tel 30534. Speciaal adres voor repara ties en bekleden van wiegen. 2 Schaatsers. Laat nu reeds Uw schaatsen slijpen op de nieuwste Canadese schaats- slijp-machine. Natuurlijk weer bij Sporthuis van Delft, Steenstraat 45, Leiden. 2 ƒ100.- terug.... voor uw oude bromfiets (hoe oud die ook is) bij aankoop van een nieuwe Jawa ad 475 Fa DUSOSWA Turfmarkt 1 3. tel 24409 Geen filialen 2 Wtj verzorgen al uw drukwerk tegen zeei scherp concurrerende prijzen, o a visitekaartjes, geboortekaart. |es. verlovingskaartjes, nuwe lijksaank en uw zakendruk werk enz Prima afwerking, vlotte bediening Drukwerk service Hal pi. Haarlemmer straat 64. telefoon 24185 iclvildei no 957 bui blad 2 Heeft U een feestje? Wu verhuren serviesgoed, epeis. vorken, messen, glaswerk, enz. enz. Iet Emaillehuis. Haarl straat 160-165B. *2* Voor heddenreparatie naar De Kleine Winst. Haar ken in één dag klaari 2 pers lemmerstraat 51 Overtrek vanaf 26.50: 1 pers. vanal 19.50 2 Wij vragen een leerling of aankomen banketbakker. Persoonlijke aanmelding N.V. Hema Lelden. 2 Behangwerk. WUt tl uw ■camei-s laten behangen? Bel Jan eerst 25813, buiten kan tooruren teief 31982 en wij «omen ujken en prijs op geven Keuze uit 1000 dessins, verfhandel Pelikaan Peli- 27 2 Autogarages 350. schuurtjes 185.—. Vraagt gratio prospectus. Hout bouw, Ubraohs-Kerkrade. 2 De Sleutelkoning. Bij - makea vac all* «leutela repareren, veranderen en leveren van elk slot Haar lemmerstraat 273 (bij de Overdekte), tel. 33958 Leve ring aan rijk en gemeente. Maandag de gehele dag 2 Trouwauto's?? Iedereen is enthousiast over onze nieuws'e zwart of wit-ivoor kleurige bruidscoupès en 8-pers. Chrysler volgauto'» Ook U kunt deze bespreken bij HG T alleen Zeeman laan 12a, Lelden. Dir. De Jong. tel. 23055 2 Vamor rijschool Rem merswaal iest met Ope Kadett, Leiden, Utr Jaag pad 16a. tel 21966. Voorscho ten. Essen laan 5, tel 3924 2 Prima bijverdiensten aangeboden I Bureau Mtnerva St. -Michielsgestel Antwoord postzegel bijvoegen. 2 Wij vragen een leerling j of aank. magazijnbediende. Pers aanmeldingen N.V. J Hema. Lelden. «2* Autorijles VAMOR Rij- scnool Frans Goddyn. Leede straat 8 Les ui Opel Rekord en Kadett. Telefoon 34430. b.g g 25574. 2? Vlieland Geschenken. Vrij vliegende vogels: een bezienswaardigheid. Keuze uit 200 vogels. Kanaries met garantie op zang. Parkieten en tropische vogels in speciale aanbiedingen. Gegarandeerd sprekende papegaaien, een onverwacht geschenk. Vlie land, Nieuw* Rijn 60. 2 Gezellige gordynen, zeer gevarieerde collectie voor uw ilaap-, woonkamer en keuken. V d. Horst. Vijf Meiplein 36. tel. 22705. Leiden. PLAATS EENS EEN TELEFOONTJE

Leidse Courant | 1965 | | pagina 10