vontricot §L£UT£LGAT M i 2 II IPii JJI r» ih» „Wilbert Drummers" cadeau van de Sint aan Oegstgeest j*. 'li? i MAANDAG 22 NOVEMBER 1965 DE LEIDSE COURANT PAOIKA DRIE JUBILARISSEN BIJ ST. PETRUS ZANGKOOR TE LEIDEN Organist dr. G. Bots benoemd tot ridder in Orde van St. Sylvester Van links naar rechts: de heer t mevrouw Van Harteveld, Bots t Driedubbel feest In de St. Petruspa rochie te LeldenDrie leden van het tangkoor vierden hun zilveren jubileum: vice-voorzitter J. van Harteveld, de heer J. Rozier en organist dr. G. Bots. Laatst genoemde werd tot ridder in de orde van Sylvester benoemd, de beide andere ubilarlssen kregen namens de Neder- andse St. Gregoriusvoreniging de me daille van verdienste opgespeld. De viering begon met een plechtige loogmis, tijdens welke het heren- en jon genskoor o.l.v. directeur Hen Rijnbeek en met orgelbegeleiding van jubilaris dr. Bots de Mlssa Brevis van W. A. Mozart uitvoerde. Bijzonder mooi was ook Herman Stra- egiers Exultate, dat n& de Communie le 11 gehore werd gebracht. De huldiging, die onmiddellijk hierna In de parochiezaal plaats had, werd ge opend door pastoor J. Blok, die de drie Jubilarissen bedankte voor het grote aandeel, dat zij in de afgelopen 25 jaar in het parochieleven van de St. Petrus- kerk hebben gehad. Bijzonder verheugd was spreker, dat dr. Bots voor diens grote verdienste als organist, alsmede als dank voor diens jarenlange stimulering van het paro chiële jeugdwerk, benoemd was tot Rid- r in de Orde van St. Sylvester. De larbij behorende oorkonde en versier- werden door de pastoor overhan- i Nameng de leden van het koor be de heer Van Adrichem de Jubi larissen, waarbij hij van ieder eeD L- atige karakterisering gaf. Het was groot genoegen de medaille verdienst van St. Gregorius over te logen reiken aan de heren Van Harte- i Rozier. Direkteur Rijnbeek richtte zich in het sonder tot de heer Bots, wiens muzi- talent hij zelf mede heeft mogen ontwikkelen en in wie hij reeds jaren i vaste organist een onbetaalde, maar uitengewoon bekwame medewerker _;eft gevonden. De heer Van Harteveld prees hij om onvermoeide behulpzaamheid, met fa in de vele huwelijks- en requiem- llechtigheden. Een delegatie van het jongenskoor, lat in vele repetities en uitvoeringen in dr. Bots een grote steun indt, bood deze een orgelboek aan. Prof. dr. B. S. Blaisse, die met dr. H. J. M. Lebesque de Delftse werkkring van „ZO N STAD IS LEIDEN" In opdracht van het bestuur van de V. V. te Lelden heeft de Leidse jour- lallst B. A. v. Mourik een grondige be- chryving van Lelden geleverd, onder e titel "Zo'n stad is Leiden". Een aan- il fraaie foto's van mr. F. E. de Wilde lustreren deze aantrekkelijke en van eskundigheid getuigende gids voor de leutclstad. De auteur voert de lezer (en bezoeker) op een verkenningstocht door de e en nieuwe stad en hij verkent ook mooie omgeving van Leiden. Het oekje, dat in zijn beknoptheid niets etenswaardigs onvermeld laat, is aan- Bvuld met een kaartje van de binnen- ad. AGENDA DINSDAG 28 NOVEMBER R.K. EHBO Kath. Nat. Bond 1HBO afd. Leiden aanvang cursus 8 ebouw G.G. en G.D. Van vrijdag 19 november tot en met tnderdag 25 november 1965: Geopend Dor spoedeisende gevallen: Apotheek >t Hulp der Mensheid, Hooigracht 48, f. 21060. Tentoonstellingen Academiegebouw, Rapenburg 18 fintoonstelling typografie: de vijftig est verzorgde boeken van 1964. Tot 1 november. Werkdagen 918 uur. De Ruif, Jan Vossenstecg 59 Aqua- Uen en tekeningen van Mies v. Dei- Jm. Dag. 10-20 uur. Zaterdag en zon- ig 20-24 uur. „Ta8tevin", Beestenmarkt 14 childerijen Bern. Laeck, tot 5 dec. dag. 1.30-24 uur. Lakenhal Nederl. Kring van teke- aars. Bez. gewone museumuren. Tot MUSEA dr. Bots aan de T.H. vertegenwoordigde, zag wel een parallel in de muzikale hobby van de jubilaris met de goede harmonie, waarin dr. Bots ook temidden van zijn werk staat. Hij bedankte hem gelijkelijk voor de beide taken, die hij op zich heeft genomen. Dr. Bots, sprekende ln zijn dankwoord ook namens de heren Van Harteveld en Rozier, gaf veel van de lof, die hem was toegezwaaid, door aan direkteur Rijn beek. „Wanneer wij ons in de komende jaren overstelpt zien door een groot aan tal jubllerenden, dan is dat vooral aan hem te danken. Niet ieder zangkoor is zo gelukkig. De persoon van de dirigent draagt in hoge mate bij aan de sfeer in Dr. Bots vergeleek de geschiedenis van het St. Petruskoor met een reis. Vele prachtige landschappen liggen ach ter ons. Er is wel eens een regenbuitje geweest, maar het ging voorbij en er ligt nog een prachtige toekomst vóór „Woorden kunnen nooit toereikend zijn in een dankwoord. Laat ons nu weer daden tonen", aldus dr. Bots. die ver volgens alle sprekers persoonlek beant woordde en de heer A. Kohlbeck reeds bij voorbaat dankte voor zijn grote aan deel in de voorbereiding van het feest. Onder de vele officiële en niet-offi- ciële personen, die daarna de drie zil veren jubilarissen kwamen gelukwensen waren vele parochianen, het kerkbestuur met oa. loco-burgemeester Menken, de heer Meerpoel als voorzitter van het kol lege van kollektanten, oud-zanger de heer J. Vreeburg en het erelid van het St. Petruszangkoor, de heer Wout God- dyn. Zij betrokken in hun gelukwensen ook de echtgenotes van de heren Rozier en Van Harteveld en de moeder nieuwe St. Sylvester-rldder, BotsHulsebosch, die ondanks een reeds langdurige ziekte toch aanwezig kon Een stijlvolle feestavond in de Roma- nuszaal besloot de grandioze huldiging, die zangkoor en parochie van de St. Pe trusparochie hun drie zilveren jubila rissen hebben bereid. Leidse Midza bestaat 25 jaar DE MIDZA (MIDdenstands ZAken) bestaat In Leiden 25 jaar. Dat Is voor betrokkenen, de 80 zaken die in Lelden lid zyn van de MIDZA en de „vaste klanten", die trouw bonnetjes »n een goede reden om feest te vle- In de periode tussen 28 november en 5 december zullen alle klanten van MID- ZA-zaken dan ook tweemaal zoveel ze gels krijgen, als gebruikelijk ls, hetgeen elen in deze dure Sinterklaas-tj)d van pas zal komen. DE MIDZA werd in het najaar van 1937 in Leiden opgericht. Drie van de oprichters zitten nog in het huidige be stuur, n.l. de heer J. Hosman. penning meester, de heer J. Pieck, bestuurslid de voorzitter de heer A. v. Cleef. In de oorlog heeft de MIDZA drie jaar stilgelegen: deze jaren heeft men dan ik maar niet geteld. MIDZA-zegels worden uitgereikt in middenstandszaken, die contant laten be talen en waarin men zich van geen an dere zegels bediend, ƒ0,50 is het mini- i bedrag, waarvoor men een zegel kan krijgen. Wanneer men een bedrag 100,— aan bonnen heeft gespaard krijgt men daarvoor 1,50 terug de ko mende weken dus ƒ3,--). In 1961 is men overgeschakeld op een ander systeem. De grote bonnen werden vervangen door kleinere plakzegels, die via een spaar kaart ingeleverd kunnen worden. MIDZA winkeliers zijn herkenbaar aan het bordje met „MIDZA", dat zij buiten hebben hangen en in deze jubileumperi ode aan een raambiljet dat het winke lend publiek er op attent maakt, dat het nu voor het zelfde bedrag twee maal zo veel zegels krijgt. Waarom niet VBjj een gasaansteker ■"Ol met een Bpl vIB wereldnaam? SILVER, MA TCU FIRST CLASB^ (Advertentie) LEIDERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB De grote voorsprong die de heren Gerlich-Van Leeuwen vorige week nog hadden is nu aardig geslonken en hun leiderspositie wordt nu ernstig bedreigd door de dames Van Gelder-De Jong. De grote verliezer van donderdagavond was echtpaar Danz, dat van de vierde naar de achtste plaatst duikelde. Hiervan pro fiteerden de heren Zwanenburg-v. d. Bijl Tijssen-De Winter, die elk eeen plaats stegen. De heren Loof-Witkamp behaal den die avond eindeiyijk het succes waar- o lang gewacht was en maakten "n forse sprong omhoog, nl. van de 14e naar de 11e plaats. Ook de dames Jans-Van Zonneveld stegen en staan nu als 9e geklasseerd. Vermeldenswaard is de hoge score van de heren De Vries-Plas, nl. 292 p. Overigens kwam er weinig of geen verandering in de stand, welke als volgt luidt: BURGERLIJKE STAND Geboren: Dirk Jan z.v. G. K. Swart- senburg en J. Vreeling; Jacob Matthijs z.v. J. Parlevliet en A. Mos; Edwin z.v. J. H. Hagemeijer en J. M. v. Dronge- len; Marjan d.v. B. v. Veen en W. C. Keus; Laura d.v. E. Harrison en J. Parlevliet; Johanna Clazina d.v. J. C. Gaijkema en A. v. Dijk; Herman z.v. L. Romeijn en H. Vermaat; Arjan Ge rard z.v. A. v. d. Oever en G. M. H. Oosthoek; Matthijs z.v. A. Janssen en M. T. F. Visser; Raymond z.v. J. P. Boelee en Y. Dado; Johanna Wilhel- mia d.v. M. J. Delfos en J. Siebert; Brenda Gerarda Cornelia d.v. H. A. N. Konings en C. M. C. Pot. Overleden: J. R. Affourtit 85 j., m.; C. G. Hanselaar 86 j., w.v. A. P. Spek; J. Sinteur 46 j., m.; M. Schijf 80 j. w.v. G. Spaargaren. Score deze week Tot. 1 Gerlicht-Van Leeuwen 251 1718 2 dames Van Gelder-De Jong 246 1702 3 Pias-De Vries 292 1672 4 Jans-Pouw 241 1649 5 v d. Bijl-Zwanenburg 260 1608 6 Tijssen-De Winter 229 1596 7 echtp. v. d. Pool 214 1586 8 echtp. Danz 159 1554 9 dam. Jans-v. Zonnneveld 231 1545 10 mevr. Zwarts-Karstens 202 1534 11 Loof-Witkamp 276 1528 12 echtp. v. Klaveren jr 197 1521 13 echtp. Schutte 202 1500 14 Veldhuyzen-v. Vliet 235 1497 15 echtp. v. d. Velden 241 1482 16 De Konlng-v. Zonneveld 137 1383 17 d, Hogervorst-Zandbergen 139 1339 18 dam. v. d. Bijl-Zwanenburg 162 1305 19 echtp. Verduijn 196 1272 20 echtp. Stokhuyzen 211 1258 Voor de a.s. viertallen-competitie kun nen zich nog twee leden aanmelden op donderdagavond om 8 uur in het Dorps huis of Hoogmadeseweg 33, tel. 40420 of Acacialaan 39, tel. 21817. Intocht St. Nicolaas De winterse narigheden hebben de Sint niet weerhou den, een bezoek te brengen aan ons dorp. Om ongeveer half drie arriveerde de boot, waarop Sint met zijn knecht, aan de Spanjaardsbrug waar vele kinderen zijn komst verlangend tegemoet zagen. Eenmaal aap de wal stapte h(j ln een open rytuig om z(jn ronde door het dorp aan te vangen. Gelukkig wuren de stra- I ten toen behoorlijk begaanbaar, zodat de tocht niet behoefde te worden afgelast. Begeleid door de drumband en gevolgd door een aantal versierde auto's heeft de Sint de lange tocht die niet alleen door Leiderdorp ging maar ook via de Leider- dorpse brug en de Hoge Rijndijk naar j de rivierenbuurt voerde, tot vreugde van groot en klein gemankt. Komende langs de Dillenburg stopte hy om de bejaarden te bezoeken en hen evenals verleden jaar met een taart te verrassen. Na deze intocht zullen de harten van de kinderen zonder twyfel wel weer „vol verwach ting" kloppen voor de 5e december. VOORSCHOTEN OVERDRACHT KLM-WONINGEN Een vijftigtal bewoners van het complex XA, de z.g. K.L.M.-woningen, heeft zich tot het college gewend met het verzoek de overdracht van deze woningen niet vervreemden zonder bevorderen. De gemeente kan deze woningen niet vermvreemden zonder toestemming van de KLM, volgens een op 4 november 1953 aangegane over eenkomst. Deze maatschappij heeft in middels laten weten, dat zij deze toe stemming niet zal weigeren, mits in de overdrachtsacte wordt vermeld, dat de overdracht mogelijk werd gemaakt door de medewerking van de KLM. De kopers dienen zich te verbinden tot 30 april 1974, de dag waarop het contract tussen de gemeente en de I KLM afloopt, het onroerend goed niet te verkopen dan na schriftelijke toe stemming van de KLM. Tevens wordt voorgesteld de wo ningen in dit complex, waarop de KLM geen rechten kan laten gelden, eveneens voor overdracht in aanmer king te laten komen. Deze zeven wo ningen dienen onder dezelfde voor waarden te worden overgedragen als de woningwetwoningen. Ze zijn in middels getaxeerd, zodat de raad zich op deze prijzen kan oriënteren. STAATSBURGERLIJKE VORMINO VAN DE JEUGD Ter verlevendiging van een t* b®- leggen bijeenkomst ten behoeve van de staatsburgerlijke vorming van d* jeugd is by B. en W. de gedachte ge rezen enige dia's te vertonen, welk* betrekking hebben op het werk van de gemeenteraad. Omdat deze dia s niet voorradig zyn, is aan het bestuur van de Voorschotense Amateurfcrto- grafenvereniging „Niepce", verzocht tydens de raadsvergadering een aar>- tal opnamen te maken, waartoe ge noemd bestuur zich gaarne bereid heeft verklaard. Inmiddels zyn ook pogingen in het werk gesteld dia's dan wel films te bemachtigen van verga deringen van de Eerste en Tweede Kamer der Staten Generaal en Pro vinciale Staten, welke tot op heden nog niet het gewenste resultaat heb ben opgeleverd. Aan een verzoek van Niepce om subsidie uit de gemeente kas hebben b. en w. geen gewillig oo* willen verlenen. B. en W. willen vol staan met aankoop van foto's en dia's van deze vereniging ten behoeve van het gemeente-archief. B. en W. ver zoeken de raad Niepce gelegenheid te geven om de nodige opnamen van de raad te maken. Agenda gemeenteraad De raad der gemeente Voorschoten wordt voor een openbare vergadering bijeenge roepen op vrydag 26 november a.s. 's avonds om 8 uur. In behandeling komen o.a. de navolgende voorstellen. Het aangaan van vaste- en kasgeld leningen en uitlening van gelden voor het jaar 1966. Benoeming van leden en plaatsvervangende leden van de rekeningencommissie. Aanschaf van leer- en hulpmiddelen voor de R.K. Bethanieschool. Verkoop van bouw terrein in Adegeest. Aanschaf van een hoogwerker. Overdracht van de KLM- woningen aan de bewoners van deze woningen. Aankoop van een perceel grond nabij de Voorstraat van de heer G. Krispijn te Voorschoten. Boomplantdag. Indien de weers omstandigheden dit toelaten zal op dinsdag 7 december a.s. wederom een „boomplantdag" voor de jeugd worden georganiseerd. Niet de schooljeugd als zodanig zal worden ingeschakeld, doch de kinderen van de bewoners van de wijken, waarin de bomen zullen wor den geplant. Dit keer zullen de bomen worden geplant in de gemeenschap- pelyke tuin van de flats, gelegen aan het Govert Flinckplantsoen, het Frana Halsplantsoen en het Van Ostadehof, nabij de R.K. kleuterschool „De Kleu terhof" aan de Curielaan en naby de 63 flatwoningen aan de Chopinlaan, de Tsjaikovskilaan en de Mozartla&n. De boomplanting zal om ongeveer 15.45 uur beginnen. Uit de aard der zaak zal de Boomplantdag geen doorgang vinden bij vorst. J het overhemd met de vele troeven nooit kreuken V ventilerend lang meegaan alom nooit strijken snel gewassen gecontroleerd verkrijgbaar TM feh De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zon- hgs 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage- ks van 10-5 nur; zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthulslaan)Met tzondering van zaterdag van 10-4 nor 'tondaga 1-4 nur). Dat het zaterdag zeer glad was ls iets, dat U bepaald niet zal verbazen. Wat wel verbazingwekkend is, is het feit, dat zaterdag slechts negen aanrijdingen plaatsvonden, allen zonder persoonlijk letsel. Zondag waren het er maar twee, eveneens zonder letsel. We hebben wel eens weekenden gekend, waar dit aan tal tweemaal zo hooj? was, zonder dat het glad was. De gladheid heeft wel enige mensen parten gespeeld. Velen zullen wel aan den lyve ondervonden hebben, dat de straat in het geheel niet lykt op het bed, dat men zojuist ver laten had, maar bij aanraking erg hard bleek te zijn. Ook bij deze valpartijtjes zyn zeer weinig mensen gewond ge raakt. Slechts één melding is binnenge komen. De 48-jarige heer M. Kleyne uit Leiden viel zaterdagmorgen op het voet pad aan de Frederik van Edenlaan en brak daarbij zijn rechtersleutelbeen. Door de E.H.D. is hij naar het Acade misch Ziekenhuis overgebracht. Geen letsel, maar een byzonder onaangenaam koud nat pak liep de 16-jarige R. Turk uit Leimuiden op, toen hy zaterdag om drie uur op de Oude Herengracht uit gleed en daardoor in het water terecht kwam. Door omstanders is hy er door handreiking uitgevist. Hij had wat sny- wonden in het gezicht en een bloedneus. Voor zover tot nog toe bekend heeft hij geen nadelige gevolgen van dit onver wachte bad ondervonden. Op de Oran jegracht had een personenauto om tien voor half één eveneens het koele nat opgezocht. De auto stond voor de deur van een woning warm te draaien en begon te glijden. Een nare bykomstig- heid was. dat de wagen geladen was met muziekinstrumenten ter waarde van 2.500,-. die bovendien niet verze kerd waren. Er bevonden zich geen per sonen in de auto. De brandweer heeft het voertuig weer op het droge ge bracht. Eenzelfde lot dreigde een auto op de Herengracht te ondergaan. Deze bleef echter tijdens zyn glijparty boven het water hangen. Tot zover het gladheidsverslag. De koude heeft enige figuren niet kunnen weerhouden het ambacht onder de bescherming van de god Hermes uit te oefenen. In een kledingmagazyn aan de Haarlemmer straat is in de nacht van 19 op 20 no vember ingebroken. Een ruit van de winkeldeur werd kapotgeslagen, waar door de onverlaten toegang kregen tot de winkel. Er worden negen truien ter waarde van ongeveer 200 gulden ver mist. Enige dagen daarvoor om kwart voor één aan het Delfts Jaag pad een woonboot lek geslagen. De brandweer heeft het water weggepompt. BRIDGECLUG „SANS ATOUT" De uitslag van de le ronde voor de viertallencompetitie luidt: team Goutier-team Lalau 60; team v. Brakel-team v. d. Zeeuw 60; team v. d. Drift-team Vissers 15. Broep B team Bernard-team Altink 60: team v. d. Heuvel-team Meiboom 60; team v. d. Oever-team Pot 60: team Molle- ma-team de Graaf 33. LEIDSE BRANDWEER BLUSTE 181 BRANDEN In Leiden heeft de brandweer 181 branden bestreden, zo meldt het Jaar verslag van de Leidse Brandweer. Dit is vijf minder dan het jaar daarvoor. Het grootste deel daarvan waren bui- tenbranden (111) en kleine binnenbran den (52). Alleen in de grote uitslaande branden is een teruggang te bespeu ren. Het was er slechts één in tegen stelling tot 1963, dat vyf branden telde. De E.H.D. is 1158 maal gealarmeerd (1963: 1183). Zes maal zijn er meldin gen uit baldadigheid gedaan. De voor naamste oorzaken waren spelen met vuur (47), kachels etc. (43), schoor steen (33). In acht gevallen was de oor zaak onbekend. BIJBELCURSUS Even wordt nog herinnerd aan de Bybelcursus van pater dr. Terstroet, woensdagavond in de Romanuszaal te 8 uur. Er zyn nog enige plaatsen vry. Geslaagde personeel sa vond 'Sijthoffianen' haalden neuzen uit de boeken Vrijdagavond bood de personeelsver eniging van l'itgevery A. \V. Sythoff, haar leden en genodigden een grandioze feestavond aan in de grote zaal van de Burcht. Bij zyn openingswoord heette de voor zitter de heer J. Lacourt zyn directeur de heer G. Flines en mr. P. de Clercq, die de My. van Handel en Nyverheid, Kring Rynland, vertegenwoordigde en hun beider echtgenoten van harte wel kom. Speciaal begroette hy de gepensio neerden en de heren J. van Galen en J. van der Berg, die eerder in dit jaar met hun wederzydse familie hun 50- jarig jubileum bij de fa. Stijthoff had den gevierd. De Flines dankte hierna het bestuur van de personeelsver. en allen die had den meegewerkt om deze avond te or ganiseren. Hij vond het een verstandig idee dat zijn „Sythoffianen eens hun neuzen uit de boeken haalden en eens een avond in gezonde joiyt konden door brengen. GEZELLIG SAMENZIJN „En ere wien ere toekomt", de avond was groots. Theaterbureau „Luna" uit Haarlem had een keur van artiesten bijeengebracht zoals men weinig ont- John Prins trad op als conferencier met Tony Bakkenes, die op de plano uitste kend begeleidde, maar nog beter uit blonk op zijn accordeon, met een wa- ook terval van melodieuze klanken en na al Ingebroken, waarbij vier pantalon.-f de pauze een vroiyke meezingpotporrl. waarde 100 gulden, verdwenen. In hel De oud-Leidenaar Geraldini met goo- weekend is er door kenneiyk enige aspi- chelshow en zyn muzikale keuken en ranten van het gilde een bezoek ge- nog vele anderen. Doch de „invallers" bracht aan het benzinestation aan de j John van Heumen en An van Wyk Caeciliastraat. In een niet afgesloten brachten by deze kleinkunst de kunst kassa vonden zy het enorme bedrag j met de grote K o.a. met een aria uit van13,-. Dat wordt een Paganini van Fr. Lehar. En muisstil zuinig avondje uitGisteren is genoot jong en oud van dit paar, dat beloond werd met een ovatoineel applaus De clou van de avond was André van Duin, wiens optreden met gejuich werd begroet. Het bal-na werd tenslotte voor jong en oud een gezellig samenzijn, waarby de heer C. Nieboer m.m.v. The Skyliners de scepter zwaaide en dat tot ruim na middernacht voortduurde. Alphen aan den Rijn Gladde wegen verhinderden niet de „St.-Nicolaastoeht" Het klinkt onwaarschijnlijk, maar aan de negende Sint-Nicolaastocht, ook weer voor deze gemeente uitge schreven door de Leidse Wandelsport vereniging, namen zaterdagmiddag toch nog 289 wandelaars deel. De ijve rige Alphense organisator, de heer J. P, Woordes, was daar best mee in zijn schik. En ook Sint-Nicolaas met twee zwarte Pieten, die dan, vanwege de moeilijke wegen, wel verhinderd wer- 1 den, hun glorieuze intocht in de ge meente te houden, maar in het ijsclub gebouw hun speculaaspoppen en pe pernoten graag kwijt konden. De dappersten waren zaterdag on getwijfeld „The Blue Stars", die nog met een autobus helemaal uit Hoog vliet kwamen. Verdere deelnemende groepen waren: St. Bonifaciusschool, Sportclub Witte Huis, De Natuur vrienden. The Quick Steps, Vlug en Goed en Op Goede Voet, alle Alphen a. d. Rijn. Ook was nog een flink aan tal individuelen van de party. V (Tl De gure noord-ooster, spiegelgladde wegen, vorst, yzel en al wat het win terse weer nog meer te bieden heeft, hebben St.-Nicolaas en z'n twee zwar te Pieten niet belet precies op tijd bij het Gemeentehuis te arriveren. Het was zaterdagmiddag tegen twee uur. toen hij met zijn gevolg uit een open koets, gespannen met twee prachtige schimmels, stapte Terzijde van het Raadhuis werd hij verwelkomd door burgemeester H. L. du Boeuff; wet houder J. F. M. Steenmetser; be stuursleden van de winkeliersver. „Oegstgeest-Actief' én de enthousiaste jeugd. „Hartelyk dank voor uw komst als kindervriend", sprak de burgervader. „Wij hebben op uw komst gerekend en ik heb zojuist vernomen, dat de route, die u door onze gemeente volgt ijsvrij is gemaakt". Ja, er is gedurende de gehele za terdagochtend door nijvere gemeen tewerklieden hard gewerkt om de gladheid met zand cn pekel te bestrij den en de adjudant van de Rijkspoli tie, de heer A. Koerten, kon melden, dat alles in orde was. Hulde! St.-Nicolaas bood geschenken aan aan burgemeester H. L. du Boeuff, wethouder J F. M. Steenmetser, adj. Koerten en de gemeentebode, de heer v. d. Luyt. De grootste surprise was misschien wel het geschenk, dat de Kath. Jeugd- en Jongerencommissie de Oegstgees- tenaren aanbood: Een gloednieuwe drumband! Voor het eerst waren de „Wilbert Drummers" van de partij: 35 jongens en meisjes, gestoken in fleurige uniformen. Gryze pantalons, dito rokken, blauwe capes en goed gemutst! De band bestaat uit 17 majo rettes, 12 tamboers. 2 paukenisten en de jongeman met de grote trom. Het resultaat (men beschikt pas kort over de instrumenten) mag er zyn. Wij zagen bevestigd hejgeen wy vrijdag avond tijdens de „generale" in da grote zaal van het parochiehuis reeds constateerden. Sinds 17 jaar heeft Oegstgeest weer een eigen drumband en burgemeester H. L. du Boeuff heeft op de Rijngeesterstraatweg „en route" de Wilberters persoonlyk gecompli menteerd. De rondrit van St.-Nicolaas was in tussen hartverwarmend. Voorafgegaan door het muziekgezelschap „Concor dia" uit Leiden, zag hij overal glun derende en blijde kindergezichtjes. Natuurlijk werd er een bezoek ge bracht bij de zusters van Huize Duin zicht waar versnaperingen werden uitgereikt aan de kinderen, die er de school bezoeken. Zusters cn jeugd zongen op de tonen van de Harmonie uit volle borst! Vaak werd er langs de route gestopt en strooiden de Pie ten met kwistige hand, daarmee het jonge volkje naarstig aan het grabbe len zettende. Iedereen was enthou siast en vergat de kou. En de voorzitter van de winke liersver. „Oegstgeest-Actief" heeft na tuurlijk St.-Nicolaas bijzonder goed op de hoogte gesteld van alle mogciyk- heden, die het Oegstgeester winkel centrum hem biedt VOORSCHOTEN Verkoop van grond ln Adegeest en bouwplannen Met de directie van de N.V. Bouw- en Handelmaatschap pij Waddinxveen, gevestigd te Wad- dinxvecn, zijn door b. en w. onder handelingen gevoerd omtrent do rea lisering van een gedeelte van het voor 1965 aan de Gemeente toegewezen contingent premiewoningen. Genoem de directie heeft zich bereid verklaard over te gaan tot de bouw van 36 wo ningen (categorie B.) Het betreffende bouwplan zal in twee blokken van 18 etagewoningen worden uitgevoerd, terwijl de onderbouw van elk blok deels voor 11 garages zal worden aan gewend. De woningen zijn voor de verhuur bestemd cn voor toewijzing aan daarvoor in aanmerking komen de gegadigden ter beschikking van da gemeente worden gesteld. Het bouw plan heeft een gunstig advies van de Welstandscommissie en van b. en w. en zal worden gerealiseerd op een terrein gelegen nabij de Chopinlaan, Richard Wagnerlaan. Johan Wagenaar- laan en de Tsjaikovskilaan 2010 m2 grond is hiervoor benodigd en dient te worden verkocht. De overeengeko men koopprijs bedraagt 109.000 ex- clusief de kosten van ophoging, welke voor rekening van koopster komen. Aanschaf hoogwerker Geen hoog- draver, of hoogvlieger, maar een hoog werker. Het is geen mens, maar een machine, die de gemeente zich wil aanschaffen voor werkzaamheden op hoog niveau, zoals voor het verrich ten van onderhoudswerken aan de openbare straatverlichting. Nu doel de gemeente dat nog met een ladder wagen, die gemonteerd is op een oude vuilnisauto van 1936. Nu zijn er voor die oude motor geen onderdelen meer te krijg n en daarom willen b. en w, overgaan tot aanschaf van een hoog werker. Inclusief auto komen de koe ten op 40.000,-»

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3