F-1® ook Belangstelling voor beat teneinde? VOOR JOU In de Krantentuin ONZE RIJNVAART „GRANDIOZE SHOW" WASEEN FLOI Leidse top-tien LOPEND VUURTJE PAGINA DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 20 NOVEMBER 196 EEN EN ANDER OVER Als lk nog Jong was, geloof Ik. dat ik leder jaar een deel van ni'n vacantie op en langa de Rijn zou doorbrengen. Wat 'n heerlijke afwisseling van de bergen (of heuvels) en dalen, waardoor Je tel ken» weer een doorkijk hebt op het ach terland. Nu eens zie je uit over grote en kleine wijngaarden, die door naakte of weinig begroeide rotspartijen vaak trapsgewijze Ingedeeld zijn. De rots grond is meestal slechts door 'n dun- laagje aarde bedekt, zodat er bij wat lang uitblijven van regen gauw gevaar van uitdrogen bestaat. Maar de wijn gaardenier poot daarom de jonge win- gerdplanten dicht bij elkaar langs stok ken van 1 ft 1 'a meter hoog. Zij geven daardoor veel schaduw, waardoor 't uit drogen wordt tegengegaan. Bovendien worden de wijngaarden van boven naar beneden besproeid, zoals dat In 't oosten ook op de rijstvelden geschiedt. Het wa ter wordt ofwel opgepompt uit rivier tjes of "t wordt bij flinke regenval opge- spaart in rotskommen in 't hoogste deel der heuvels en bij nodige besproeiing door fijne kanaaltjes of buizen van trap je tot trapje naar beneden geleld. Tus sen Bonn en Mainz is er haast geen stad je of dorp, waar de wijnbouw niet wordt uitgeoefend, als er tenminste terreinen zijn, die er geschikt voor zijn. Ik gebruik te 't woord wijnbouw, maar Ik moest eigenlijk spreken van druiventeelt, maar omdat bijna al de druiven bestemd zijn voor 't persen van wijn. gebruikt men meest 't woord wijnbouw. Merkwaardig la. dat de druiven uit allerlei delen van 't Rijngebied soms zeer verschillend van smaak zijn, wat natuurlijk met de wij nen. die er uit bereid worden ook het geval is. Ze ontlenen gewoonlijk hun naam aan de streek of aan de plaatsen, waar ze vervaardigd worden. Genog hierover, anders zou ik Jullie nog de 15 of 20 of zijn het er nog meer-5! wijn soorten uit 't Rijngebied moeten opnoe- Wat je op zo'n Rijnvaart direct opvalt, dat is de ontzettende rijkdom aan bos sen en struikgewas hier in Duitsland. Langs de Rijn zie je haast enkel loof bomen, vooral veel populieren, eiken en beuken. In de dorpjes staan tussen de huizen, die meest nogal dicht op elkaar staan, toch altijd nog wat fruitbomen, appels peren, kersen, noten, perziken enz. Daartussen nog wat sierstruiken en vaak 'n weelde van bloemen, die aan de schattige dorpjes vooral kleur en fleur geven. Vele van deze lieflijke plaatsjes staan bekend om hun baden, soms om dat ze 'n strand langs de Rijn hebben; maar meestal om hun geneeskrachtige baden, waarin patiënten met een of an dere ziekte genezing komen zoeken in dp voor hen geschikte baden. Van vele de zer plaatsjes eindigt de naam natuurlijk op ..bad". Waar je tussen de heuvels door een OPLOSSING 1 't woord ..vijf" of fümf (in 't Duits). 2 't sleutelgat. 3 Een trap. min of meer ruim uitzicht hebt. zie Je ook wel eens dennenbos, dus naaldbo men. Wat me zeer opgevallen is boven al die bomen en wouden, dat is het groot aantal roofvogels. Soms zag je er wel 10 tegelijk, meest grote buizerds, die speelse vliegoefenlngen hielden, terwijl ze vrolijke kreten uitten. Maar daarbij sche nen ze toch niet te vergeten hun roof gierige blikken over 't bos beneden hen te laten dwalen, want zo af en toe kwam één van die spiedende, donkere stippen als een steen naar beneden vallen op een vogeltje of "n haasje, dat zich onvoor zichtig buiten de bescherming van 't bos gewaagd had. Soms ook was 't zo'n ro ver om 'n visje te doen, dan storte hij zich met 'n plons in de Rijn. soms 't kreet weer op te stijgen om zijn prooi op een hoge boom te gaan verorberen. Ik heb als maar uit zitten kijken, of ik niet een adelaar zag. doch 't schijnt dat deze grote rover zich enkel in hoge re gebergten ophoudt. De heuvels ln 't Rijngebied verheffen zich slechts zelden boven de 5 ft 600 meter, 't Is ook moge lijk. dat er eertijds wel arenden geleefd hebben, maar dat ze vooral door "t ge bruik van vuurwapenen als gevaarlijke ..heren" zjjn uitgeroeid net als roof ridders. Ja, deze laatsten zijn wel nergens zo talrijk geweest als ln "t Rijngebied. Dat kwam. omdat hier over en langs de Rijn in de middeleeuwen de voornaamste ver keersweg van zuid naar noord liep. dus daar was vervoer en handel, daar viel dus wat te plunderen en te roven. Ook was daar een prachtgelegenheid om de schippers tol af te persen, als deze voor bij hun burchten wilden varen en hun handelswaren door gewillig te betalen trachten te behouden. Op een gegeven ogenblik, toen we een mooi oud kerkje de zogenaamde ..Klemenskapelle" voor hij voeren precies op de punt. waar de Rijn een scherpe bocht maakt, vertelde de omroeper, dat dit kerkje daar ge bouwd was op de plek. waar vele roof ridders terechtgesteld zijn. toen eenmaal door vorsten en kerkelijke autoriteiten j met gestrengheid tegen hen werd opge treden. Sinds zijn ook hun burchten en kastelen in onbruik en verval geraakt, zodat van hun gevreesde roofnesten bij na zonder uitzondering slechts ruïnes zijn S RAADSELS »«mj d ls Hoe kan uu vier letters 5 ontstaan? 3e Wat gaat door een deur sonder er I of er uit te komen 3e Wat gaat tegelijk op- en neer? Nu iets de eilandjes in de Rijn. 't zijn er heel wat. 't meest beken de is wel Nonnenwerth. waarop een klooster ligt uit de 12e eeuw. Het is nu een meisjesgymnasium, geleid door zus ters Franciscanessen. Dan 't eiland Niederwerth door een brug met 't vas teland 't plaatsje Vollendar) verbonden. De namen van alle eilanden ten noorden van Bingev eindigen op werth. die ten zuiden van Bingen op aus. Ik zal jullie verder de namen maar besparen. Maar twee kleintjes moet lk apart noemen n.l. dat, waarop de muizentoren ligt en Pfalz ten zuiden van Kaub. Op dit laatste ei land ligt een beroemd slot, waaraan de sage verbonden is. waarmee ik de vol gende keer begin. EEN ZEILWEDSTRIJD-OPGAVE Correspondentie De volgende week beginnen we met de Sint-Nicolaasverhaaltjes en komen er weer nieuwe raadsels. Vandaag doen we een greep uit de verhaaltjes, die hier voor ons liggen. De derde klas van de St. Antoniusschool heeft weer danig haar best gedaan. Petra Vorst. Lelden SOMMEN MAKEN Liesje kwam thuis uit school „Zeg Liesje. als je vanmiddag uit school komt, moet je niet naar huis gaan", zei moeder. „Waarheen dan?" vroeg Liesje. „Naar hel station. Oma komt van middag en die gaan we halen", zei moeder lachend. Liesje sprong van blijdschap. En nu gauw eten en dan naar school. Die middag begonnen ze met rekenen, maar Liesje kon haar gedachten er niet bij houden. Ze keek eens om naar haar vriendinnetje. „Ik ga vanmiddag mijn oma halen en we gaan ook naar de eendenvijver", zei ze zachtjes achter haar hand. „Liesje zit niet te kletsen", zei de juffrouw boos. De juffrouw liep langs de rijen: „Maar Liesje. foei kind. wat heb jij weinig sommetjes gemaakt Vanmid dag thuis de sommen afmaken." Was da' even jammer! Maar ze be dacht een plannetje. Bi.i het station staat een bank en daar ga ik m'n som men maken De school ging uit en Liesje holde naar het station. Ze ;jing bij de bank op haar knietjes zitten en ging reke- nen. Moeder stond intussen up het sta tion. Ze keek uit naar Liesje, maar niets tc zien. Daar kwam de trein al aan. Oma stapte uit en vroeg dadelijk: „Waar is Liesje?" „Ik weet het niet", zei moeder. „Mis schien is ze naar huis gegaan." Maar toen ze thuis kwamen was Liesje er niet. „Kom", zei moeder, „ik ga even kij ken waar ze is." En moeder pakte haar fiets en reed naar de school. De deur was al dicht en geen Liesje te zien Nu naar het station en ja. hoor, daar zat ze nog met haar sommetjes te knoeien. „Kom kind. gauw achter op de fiets, oma is al thuis." Oma was blij. toen ze Liesje zag. Moeder bekeek intussen het blaadje met sommen. „Ik zal je een nieuw blaadje geven en dan eerst je sommen overmaken", zei moeder, nu ook een beetje boos. toen ze het slordige werk zag. „Als je moeder het goed vindt, blijf ik morgen ook nog, maar dan goed je best doen", zei oma Ja, dat beloofde Liesje. 1 Kok Janson, Leiden Op DE TOVERHOND groot kasteel woonde ihond; hij heette Pim toverhond. die kon praten. Op het kas teel woonde ook een meisje. Anneke. Wanneer Anneke haar huiswerk moest maken, zat de hond bij haar. over- 1 hoorde haar de lessen en hielp haar met haar werk. Op een woensdagmiddag mochten de vriendinnetjes bij Anneke in de grote tuin komen spelen. Pim speelde met alles mee. De kinderen hadden reuze veel pret. Opeens riep moeder: „Komen jullie een glaasje limonade drinken?" Daar hadden ze w. zin in en ze gingen naar binnen. „Waar is Pim nou?" riep Anneke, toen ze hem niet zag. Daar hooide ze hem blaffen; hij zat rustig z'n limo nade op te slikken. De vriendinnetjes gingen naar huis en Anneke en Pim gingen eten. Ze hadden een leuke mid- j dag gehad. Anneke de Jong. Zoeterwoude, heeft een versje gemaakt. Hier komt het. MARJA EN DE KIP Marja liep eens door het bos. Met een emmertje vol mos. Marja zag een kip Die zat op een wip. Ze zag ook een koe En liep naar de kip toe, Maar wat een pech. De kip liep hard weg. Marja ging haar achterna De kip kroop toen in een la Dat was zijn hok En riep blij: tok. tok. Daar legde hij een ei. Wat was Marja blij. Met het ei ging ze naar huis. Onderweg zag ze een muis. De kip kwam uit de la En keek haar blij na. Jeanneke van Dijk. Voorhout NAAR DE STAD Het was woensdagmiddag en moe der had beloofd, dat we naar de stad zouden gaan. Tpen ik uit de school kwam. gingen we gauw eten en daar- na kleedde ik me vlug om. Moeder riep al: „Carla, ben je klaar, dan gaan we weg." Carla deed haar jas aan en samen met moeder liepen ze naar de bus. Gelukkig kwam de bus net aan. Ze stapten in en reden weg. Tien minu ten later waren ze er. Ze gingen eerst wat in de stad rondneuzen en een poosje winkels kijken. Ze gingen eerst naar een winkel en daar kreeg Carla van moeder een maillot, een mooie rode. In een speelgoedwinkel kochten we voor Keesje een autootje. We wa ren van het winkelen een beetje moe geworden, daarom gingen we ergens j een *opje koffie drinken. Toen weer naar de bus. We waren om 5 uur thuis. Er waait een flinke bries t is sterke wind) over 't blauwe water en de regat ta (zeilwedstrijd) is in volle gang. In - zo'n wedstrijd kruizen Ada. Ida. Oda en I IJda heen en weer (al naar de wind) en dan sturen ze naar 't midden tussen 2 boeien door. Elke kruising van de bo- j ten is op de tekening met dubbele lijn i j aangegeven. Kunnen jullie nu door de tekening goed te bekijken en zonder na te meten uitmaken, welke boot de kort ste weg aflegt en dus 't eerst 't eind punt bereikt Echt leuk omdat uit te zoeken! WELKE STAD? Een goochelaar deed voor zijn toe shouwers allerlei toeren. Op 'n gege ven ogenblik zei hij: „Mensen, nu gaan we een wedstrijd doen en die hem wint, mag de volgende keer voor niets naar mijn voorstelling komen kijken. Ik gooi achter elkaar ballen met een letter erop de lucht in en dan moeten jullie de stadsnaam raden, die je uit de verschillende letters kunt maken. Let op, daar gaan ze! Doen jullie mee? 't Is er wel koud! CORRESPONDENTIE Frank Witte Leiden Jouw eerste verhaaltje komt natuurlijk in de krant en dan zet lk er meteen even btj, dat je pas zeven jaar bent. De andere kin deren kunnen dan meteen zien hoe knap jy al bent. NAAR SCHOOL Jan zit in de klas. Hij kan al heel goed leren. Ze beginnen met rekenen en daar na gaan ze lezen. Dan is het speelkwar tier. Ze mogen allemaal naar bulten spelen, behalve Plet. die mag niet. want hij moet zijn rekenen overmaken. Als de kinderen weer binnen komen, moeten ze hun taalboek op de bank nemen en dan gaan ze een lesje overschrijven. Nu gaat de juffrouw een verhaal vertellen. Dan gaat de bel en ze mogen naar huls. Thuis gaan ze nog wat spelen maar "s middags gaan ze weer naar scool. Zeg Frank heb Je al een plakhoek? Anders er maar een vragen aan Sint- Nicolaas. Je knipt dan dit verhaaltje uit en plakt het in. Ik hoop dat je nog veel verhaaltjes of versjes zal maken, dan ls Je plakboek gauw vol. (tante Jo) Anneltes Wolters, Leiden. MIJN LEVENTJE Ik ben geboren in 1956 en ben 8 okto- ber jarig. Ik ben geboren in het St. Eli- sabethziekenhuis op een maandag om 5 uur 's middags. Ik woog 7 pond en 10 gram. Ik had pikzwart haar. Als baby was ik erg lief. als kleuter erg ondeu- gend. Met een jaar kon lk lopen; met j 1V« steppen en fietsen. Ik liep ook eens onder een paard door. Eerst liep ik een I sloot ln. die vol kroos lag. Hele dagen speelde ik op het balcon. Toen ik 2M: jaar was kreeg ik mijn zusje Josanne, daar kon ik fijn mee spelen. Ik zorgde i goed voor haar. vooral als ik met haar mocht buiten rijden. Van de zomer kreeg j ik mijn tweede zusje. Ze heet Clementine en is 28 juli geboren. Toen ze twee da- gen oud was kon ze al lachen. Nu zit ik in de derde klas by juffrouw j de Leeuw. Ze is erg streng, maar ook j lief. Ik moet nog veel leren, want ik wil j graag naar de huishoudschool. Ik wil I later graag moeder worden. Dat is óók 1 moeliyk hoor. Voorlopig blijf ik nog j thuis. j Eris-Jan Berendsen, Leiden. MIJN LEVENTJE Ik ben geboren op 25 september 1957 i 's avonds om 5 minuten voor half elf. Ik j woog zes pond en 480 gram. Mijn doop namen zijn: Eric-Jan Robert. Ik werd 26 september gedoopt in de Leonarduskerk. Ik was een lieve baby, alleen heb ik de eerste drie maanden gehuild van de hon ger. Mijn moeder ging dan uit bed om een flesje te maken. Met negen maanden .kreeg ik my'n eerste tandje" en met veer- tien maanden kon ik alleen lopen. Tot I mijn vierde jaar speelde ik veel buiten met mijn fietsje en step. I Ik ben eens heel ondeugend geweest. Alle eieren die mijn moeder voor Pasen i in huis had gehaald, heb ik eens in een emmer zeepsop gegooid, j Met mijn vierde jaar ging ik naar de kleuterschool, daar was het heel leuk. i I In de eerste klas van de lagere school i kwam ik bij juffrouw van Velzen. die j was heel aardig. Met de grote vakantie I kreeg ik mijn rapport. Ik was toen over. Na de vakantie kwam ik bij juffrouw i Rikmenspoel. dje was een beetje streng, j Met de volgende grote vakantie ging ik weer over en kwam in de derde klas bij juffrouw de Leeuw. Ik vind haar heel 1 aardig. Volgende week krijgen de Sint-Ntco- laaverhaaltjes of versjes een beurt. Wie kan er nog vlug een verzinnen? Dag allemaal. Tante Jo en Oom Toon. ATTENTIE Ja. ik heb de opstelletjes over dat j schalkse beestje met aandacht en ook met genoegen gelezen en er daarna de 3 beste uitgepikt. En toen viel 't lot op Marianne van der Meer uit Voorhout, die dus de eerste prijs krijgt: een boek. Maar omdat Ans Klerks even leuk ver teld heeft, mag 't hare als 'n soort troost prijs de volgende week in de krant. Dat is voor de Nieuwe Weteringers wel leuk Hetty Olierook uit Hazerswoude had er ook een aardig verhaaltje van gemaakt, misschien wint zij een volgende keer wel een pry's. Allen dank voor deelname. Oom Toon. „VRIJDAGAVOND 12 NOVEMBER STADSGEHOORZAAL LEIDE? J008T DE DRAAIJER PRESENTEERT EEN GRANDIOZE SHOV WAARAAN MEEWERKEN „ZZ" EN „HET", DON MERCEDES ANI RIS BENE EN DE BELGISCHE ZANGERES DEA DOLL. TEVEN TALENTENJACHT VOOR BANDS". D*t was ongeveer de strekking van de affiches, die her en der I onze goede stad Leiden slechts enkele dagen de komst van een „gras dioze" show annonceerden. Pakweg tachtig betalende bezoeker kwamen die vrijdagavond naar Leidens „muziek"-tempel. Slechte vie bande, alle trouwe slaven van de heat, schreven in voor de talenten jacht Voor de Swinging Strings uit Voorschoten zat er ln elk gevs het meevallertje In op deze avond, dat ze als winnaars werden ultgc roepen. Men zou gaan zeggen, dat de beat in Lelden en om geving niet meer de be langstelling heeft, die men haar her en der toedicht respectievelijk toeschrijft. De geringe interesse, die jeugdig Leiden immers aan de dag legde, op deze vrijdag waar toch een Don Mercedes en een ZZ acte de présence gaven, zegt ons inziens toch wel wat. Nu kan men wel aanvoe ren, dat de vrijdagavond niet bepaald geschikt is voor „een avondje uit", 'n feit blijft toch. dat al heel velen juist die vrijdag avond benutten voor de vertieravond bij uitstek. Overigens: hééft de Leid- se tienerwereld nog wel belang erbij, wanneer be kende platensterren van het lichte genre in hun stad „live" komen op treden? We kunnen ons nog herinneren, dat ook een Herman Stok de mist in ging. toen hij. ook op een vrijdagavond, daar in diezelfde Stadsgehoorzaal, een sterrenparade in het gelid zette: Rob de Nijs en (toen nog> zijn Lords, Trea Dobbs en Ria Valk. Een opname voor het radioprogram ma „Discobal", waarbij de tieners zelfs hun zegje voor de microfoon kunnen doen. hielp daaraan geen lieve moeder Ook op deze tiener avond immers was nog geen kwart van het aantal beschikbare plaatsen bezet. Meningen gevraagd De mogelijkheid is vanzelfsprekend aanwezig, dat het Leidse-en-Omstre- ken-tienerpubliek zegt: „Ja, maar... de entree is nog al aan de hoge kant" (op vrijdag 12 november: 3) of: „Ik blijf liever bij de teevee!" of: „Je moet erbij kunnen dansen" (Dat kon by Herman Stoks „fes tijn"). Onze vraag is daarom: hebben de Leid.se tieners nog belangstelling voor een optreden van de sterren van het lichte genre in hun stad? Graag zouden we (van velen!) ver nemen, wat de reden van hun weg blijven is. Brieven, of briefkaarten, i naam, leeftijd en adres redactie De Leidse Courant, Ook Voor Jou. Papengracht 32. Lei den. Uiteraard zien we graag de meningen tegemoet van tieners, twens en ouderen uit Leiden en om streken. Natuurlijk kunt u er ook bij vermelden, wat of wie u wél graag in de Stadsgehoorzaal of waar dan ook zoudt willen zien optreden!! J Geen protestzang Om nog even op het optreden van Don Mercedes and his Benz, ZZ en HET (althans, zo werd aangekon digd) en Dea Doll terug te komen. Het handjevol toeschouwers heeft niet kennis kunnen maken met een Don Mercedes in de rol van de Ne derlandse Donovan, zoals hij werd aangekondigd. Integendeel. Mercedes j -Benz-combinatie hield het louter en alleen bij de beat en tevergeefs achtte men op de vernederlandste „Universal Soldier": „Zo maar een soldaat" Beat. beat en nog eens wat beat 'ierden hooetij. Slecht voor het ge hoor, aldus dr. G. H. C. H. Kath. di- enr van de vereniging „Het Groe- Kruis". die onlangs naar voren bracht, dat er voor het gehoor een tolerantiegrens bestaat van ongeveer negentig decibel. En dat geluidsvo- lume zou door de beat groups wel reiken tot honderd cn honderd twintig decibel. „Dergelijke gehoor- beschadigingen kunnen worden voor door aan de beatgroepen ma tiging te vragen", zo zegt dokter Kath. ZZ en HET We zullen moeten afwachten, of Bob ZZ Bouber het stuk gaat redden, nu hij meent .I-IET" gevonden te heb- hen, daarbij al bij voorbaat zijn band naam „HET" verlenend. Een uwe sound zit er niet in. zoals in de Stadsgehoorzaal konden istateren, maar wat niet is kan nog komen. Wel plegen ZZ's mede erkers zich pop-art-erig te gedra gen tijdens hun optreden en wellicht moet dit het dan gaan doen. Opval lend was wel. dat vanuit het publiek de kreet „Waar zijn de Maskers?" opklonk, vooral toen ZZ met zijn „HET" enige bekenden uit het Mas kersverleden deden klinken: „IV heb gefioeg van jou" en „Las Vegas". Allerlei praatjes over de scheiding an ZZ en de Maskers, die nu alléén erder trekken door ons (beat?) land, zullen we dan maar in het mid den laten Enfin, de mensen van HET" begeleidden ook nog Vlaam- e Dea Doll, onlangs ook al in een KRO-radioprogramma' te beluisteren, ook zij deed een duitje in het beatzakje. Talentenjacht We hebben het stellige vermoeden, r voor de Zoeterwoudse Barba- Group, de Voorschotense Swin ging Strings, de Leidse Sunnv Beats Resounds voorlopig nog geen platencontracten liggen te wachten bij een van de grammofoonplaten- maatschappijen. die die bewuste ijdafavond hun vertegenwoordi gers hadden afgevaardigd naar Lei den. Daartegenover staat, dat de minnaars en minnaressen van de beat allen nog van een zeer jeug dige leeftijd zijn en zich dus middels veel studie toch nog een weg naar het grote succes kunnen banen. Een zijdelingse opmerking: de vier optredende jong-talent-groepjes imi teren nog te veel. brengen niet iets eigens, en juist dat bracht de jury ertoe niet met al te hoge punten te gaan scoren. De presentatie vervol gens: we kregen de indruk, dat bij de voorbereidingen daaraan niet al te zeer aandacht is besteed! Vocaal en instrumentaal wilde tiet er af en toe nogal mee door, terwijl het ritme af en toe daarentegen nogal een ge nadige „opdoffer" kreeg. Maar, nog maals: de jongens en meisjes zijn nog erg jong en getuige de ernst, waarmee de „strijd" werd aangevan- gen, zijn ze er allen op uit om door veel studie (geld verdienen komt later wel!beter voor de dag te ko- Shirt'es Wim van Kooten, pardon Joost de Draaijer, had tenslotte na ernstig jurvberaad het hoogste genoegen de Swinging Strings („You've got your troubles", „Yesterday") uit te roe pen als de winnaars van de talen ten (in de dop?)-jacht. Staande op de Stadsgehoorzaal-buhne overhan digde fanclub-bezitter Joost hen Veronica-shirts. Impressario bij F. A. E. Cornelissen, afgelopen zomer een gelukkig man na een door tweeduizend tieners be zocht festijn in het openluchtthea ter te Bloemendaal, schijnt overi gens niet na de „Leidse tegenvaller" hij de pakken te willen gaan neer zitten. Breda had hij ook nog op het programma staan en zo zullen er nog wel meer steden en dorpen vol gen. Want: er wordt een landelijke finale talentenjacht gehouden en de winnaar daarvan krijgt: 1. een vijf daagse reis naar beatcentrum Li verpool; 2. een versterkersinstallatie;, 3. een opname bij een grammofoon- maatschappij. Met andere woorden de Swinging Strings wacht nog i finale op landelijk niveau! Tenmin ste. dat hopen we voor hen!! In vergelijking met vorige week zyn er weinig veranderingen te meidei* wat betreft de 10 meest verkochte platen van het lichte genre. Het enige opvallende*ris de populariteit van twee Haagse heat groups: The Motions cn The Golden Earrings, bpiden ln de top-tien! Tussen haakjes staan de klasseringen van vo rige week vermeld. (1)1. Yesterday The Beatles (2) 2. This strange effect Dave Berry (3) 3. Here it comes again The Fortunes (4)4. Dans van Zorba Trio Hellenique (5) 5. Get off of my cloud The Rolling Stones (6) 6. Wasted words The Mot.ons (9) 7. The In-erowd Ram sey Lewis Trio S. Please go The Gol den Earrings (7) 9. Eve of destruction Barry McGuire 10. A well respected man (The Kinks) /"VNLANGS is, zoals in onze krant uitgebreid gemeld, de nieuwe tuin bouwschool in Ter Aar officieel in gebruik genomen. Tegelijkertijd rolden „Vakantiekrabbels" van de persen, een schoolkrant, waarin zeis, gesprekken met leraren, de Nederlandse top-veeriig, hitnieuwtjes en wat dies meer zy. :en eigen orgaan. President van deze van „Embee" is Fred van Haasterer. ook verbonden aan de redactie van „de Vonk", de schoolkrant van Bonaventuralyceum. C*EN jongeman om in het oog te houden: Jacques Senf, negentien jaai en manager van de Haagse bóa! group The Golden Earrings. On langs haalde hij de Dee Javs naai .Noordwijk en hij schijnt plannei koesteren meer beatevenementen in onze streek te willen organiseren ^AAR dancing „Groenendijk'" komen in elk geval volgende v zondag Ad van de Gein en zijn Cocktail Trio. Dit ter opluistering van een gezellig samenzijn van verloofde en gehuwde paartjes. ^ULTUREEL Jongeren Centrum" in Hillegom gaat vanmiddag sa: met plaatsgenoot Stiefbeen sr, alias Rien van Nunen. St.-Nicolaa- van de boot halen. Daarna slaan ze aan het collecteren ten behoeve het Asthma Fonds. H» F^E „INSTUIF BOLLENSTREEK" organiseert vanavond een dansavond m het K AB.-gebouw ie Lisse. Aanvang 8 uur; de „Mellow Tones zorgen voor gepaste muziek'

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4