ETIKETTEREN VAN DELINQUENT IS ONLOGISCH EN GEVAARLIJK Hij koos de Algemene Bank Nederland voor aangepast sparen 3,5°/c .4,50/c Algemene Bank Nederland Schaatslustig Leiden gisteravond aan de zwier QUA PATET ORBIS DE LEIDSE COURANT DE BESTE KRANT, JUBILEUM SCHRIJFBLOK WOENSDAG 17 NOVEMBER 1965 DE LEIDSE COURANT Drs. Pieck voor Oudercomité St. Petrus Samenleving moet zich verzoeningsgezind tonen Hoewel uiteraard geestelijk minder volwaardigen en erfelijk belasten (met afwijkingen in zenuwstelsel etc.) eerder de kans lopen in misdadige richting be- Ouders en overheid Het voorkomen van de misdaad Is i invloed te worden, is de gemiddelde jeug- u een ,aak van de ouders als de over- dige delinquent een volkomen normale h<id- De jeuK<I nioet thul» begrip vinden, jongen, die door vage psychologische er moeten meer clubhuizen of gelegen- „De neiging van de gemeenschap om Iemand, die een „misse" daad begaan heett en daarvoor wordt se.traft door 00„ dat'X gemeenVchap rich de jn.tltle, alt,|d „achoef te blijven aan „Hraeen kijken, bemoeilijkt niet alleen een be hoorlijke terugkeer van de delinquent de maatschappij, het houdt boven dien het gevaar ls, dat van een terug- ^jeze moeten oorzaken, veelal een gevolg van frustra- heden komen, waar men zich uit kan le- tie of spanningen, voortkomen uit de pu- ven muziek maken in een flat of sleu- berteit, van het rechte pad is afgeraakc. telen aan een bromfiets kan niet De conclusie van drs. Pieck was dan Een waterkanon aanschaffen BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornells z. v. J. Kalkhoven en Bey; Simone J. J. d. v. S. S. M. d. Vetten en J. A. M. v.d. Ploeg: Petronella M. d. v. P. G. Vink en I. T. M. Aarts: Patri- cius J. M. z. v. T. A. M. Evers en E. C. M. Schimmel; Marco L. z. v. L. v. Tol en E. d. Ruiter; Cornelia d. v. I. v. Duuren en A. d. Zwijger; Johnny z. v. G. v.d. Dool en J. C. v. Diemen; Maurice z. v. A. C. Hoeneveld en G. P. Gordijn; Marleen A. d. v. P. Holle en W. D Guilonard; Jessica R. d. v. R. H. Terwiel en M. V. d. Meljere; Helena H. Th. E. d. v. L. v. Rooyen en M. T. C. Lange- meijer; Patricia P. S. d. v. J. Trouwhorst en G. S. Ellngs; Manfred E. z. v. E. J. d. Wilde en P Plu; Cornells z. v. C. Guijt en J. C. Schaap; Jan z. v. J. v. Egmond T. C. Voorbergen; Eric A. C. z. v. jaar laar; Leendert z. v. O. Broere en T. Zuidewind; Geertje d. v. W. KuQt en A. v Dijk; Robert z. v. J. J. Dijkstra en M. Hoekstra; Jacob z. v. W. Bosman en J. PlatteelDon H. i. v. H. Verdel en J. H. Staal: George z. v. P. L. Kling en E. C. Welling; Pieter E. A. z. v. H. T. Hagen en W. M. Kruithof; Erwln J. J. z. v. J. A. P. J. v.d. Assen en A. C. v.d. Gehuwd: T. W. H. Klein en J. C. M. Kok; P. C. A. Kerkvliet en E. v.d. Zwet; J. J. J. Bik en J. B. v.d. Poel. Overleden: J. Timmer 67 Jaar vrouw; M. H. Erol 59 Jaar wed. v. H. Mulder; J. Matters 59 jaar man; A. Distelvelt 49 jaar echtgenote v. J. v.d. Linden J. C. Nasveld 76 jaar echtgenote v. W Momberg; P. Rietkerken 86 jaar man F. C. Westgeest 59 jaar man; C. Both 71 jaar man D. Mensen 81 Jaar wed. Rijswijk; C. L A. Rombach 61 G. Meester 75 jaar wed. nrelletjes te bestrijden is eigenlijk het H (1 v T H Reichgelt C. W. Roos en C. M. Couztjn; Mathilda Pauw; C. Loogman 80 Jaar wed. v. W. ningsgezind dient te gedragen en geen Paal"d ai-liter de wagen spannen. H> scheidingslijn gaat trekken, zoals eens waterkanon wordt een ontspamiingsmo- de pharizeeër in de tempel, die zei ..Ik gelijkheid voor zich vervelende jongens dank U Heer. dat ik niet ben gelijk en een striem van de gummiknuppel deze man" bet statussymbool voor het jongetje., keer nooit meer sprake zal kunnen zijn dat op kantoor de dag doorbrengt met t een voor verbetering vatbaar per- het op nummer leggen van orderbrie- b lij ft hangen In het milieu, waar- Dr. Pieck beperkte zich niet tot de ven. In hfl gemakkelijker tot misdaden komt", theorie. Aan de hand van gevallen uit aldus drs. N. J. M. Pieck, psycholoog zijn praktijk reconstrueerde hij enige Het moge duidelijk zijn, dat drs. verbonden aan het Haagse Huls van Be- j ontsporingen en duidde aan, waar de fa- Pieck met zijn inleiding veel stof heeft waring voor jeugdige delinquenten, die tale wending in het leven van de jon- aangedragen voor een vruchtbare dis- gisteravond in het St. Lldwinahuls een geman kwam: het thuis niet geteld of cussie. De heer H. A. Aalders, de voor- boelende inleiding hield voor het Ouder- gehoord worden, geestdodend werk, dat zitter, was aller tolk, toen hij aan het comité van de St. Petrusschool. I een avontuurtje uitlokt, geen mogelijk- eind van de welbestede avond een har heden om de jeugd zich te laten ont- telijk dankwoord uitsprak en dit verge- Het etiketteren afgezien van het plooien in creatieve richting. zeld liet gaan van een langspeelplaat, feit, dat het niet te rQmen ls met chris telijke en humanitaire beginselen is ook ln verreweg de meeste gevallen vol komen onredelijk. Uit het oogpunt van zelfbeveiliging ls men gauw geneigd met cliché-uitdrukkingen te werken als: ,,Het is natuurlijk een psychopaat" en ,.Ze straffen ook veel te licht", doch de prak tijk op het gebied van jeugdige delin- GRANDIOOS GITAARSPEL DOOR DUO PRESTI-LAGOYA HET EERSTE CONCERT van de quenten wijst uit, dat dergelijke kreten serie die Toonkunst deze winter zal zinloos zijn. Want en dat is de voor geven is een groot succes geworden, vele ouders benauwende kern van het zowel 's middags het jeugdconcert, als betoog van drs. Pieck, geweest de het avondconcert, 's Middags was de bevolking van de Hulzen van Bewa- zaal tot op het podium bezet. Het pro- ring voor jeugdigen bestaat uit normale gramma dat het gitaarduo Presti-La- jongens. „Het zijn aardige jongens; het goya bracht was voor het jeugdcon- zouden je zoons kunnen zijn", zei een bewaker. De man was met deze ontboezeming niet ver van de waar heid. De gemiddelde intelligentie van de bewoners van het Huis van Bewaring niet lager dan van een vergelijkbaar grote groep Jongelui in vrijheid. De jon gelui in het Huis van Bewaring zijn slechts een gedeelte van het grote aan- dat ernstige vergrijpen pleegt of een misdrijf begaat. Onthullend Onthullend was bijvoorbeeld het on derzoek, dat onlangs op een Ameri kaanse universiteit verricht werd onder studenten. De meeste uiteraard met de grootste discretie geënqueteerde studenten verklaarden onomwonden, dat zij in hun jeugd een handeling hadden gepleegd, waarvoor zij zonder meer door de strafrechter veroordeeld hadden kun nen worden. eert wat ingekort. Dat in de zaal des middags niet de rust was van 's avonds is te begrijpen. Maar zodra er gespeeld werd, was er een opmerkelijke stilte en dat wil heel wat zeggen bij het aan horen van een instrument dat zelfs niet alle ouderen lang achtereen kan blijven boeien. Maar de jeugd bleef tot het einde enthousiast. Voor de beoordeling van het pro gramma nemen we het avondconcert als maatstaf. Des 's middags werd b.v. niet met die hoge concentratie ge speeld, was ook het samenspel soms niet af, was er te weinig diep contact tussen man en vrouw vanwege de on rust in de zaal. HET AVONDCONCERT werd onder ademloze spanning aangehoord. Maar toen werden de gespeelde werken uit getild boven het gewone aardse. Hier werd een wereld van klanken geopend die niet vermoed waren door een spel, technisch en melodisch, zó grandioos, dat het bijna onvoorstelbaar werd. IDrie zilveren jubilarissen op het Petruskoor Hier werden snaren gestreeld en ge striemd, werden we meegenomen in razendsnelle tempo's of verstilde ma ten zoals in die Sarabande van Bach, om aan het einde van het concert weg te wentelen in vurige Spaanse dansen. Vele van de gespeelde werken wa ren bewerkingen door de gitarist La- goya, die een Egytenaar is en gehuwd is met Ida Presti, een Fran^aise. Zo komen de Sarabande, Bourrée I en II en de Gique uit een der Klaviersuites van Bach; ook Scarlatti was een be werking, evenals de Spaanse dansen van Granados en De Falla. Carulli en Sor waren de mannen van de herle ving van de gitaar ten tijde van Beet hoven. Na de pauze hoorden we muziek uit deze eeuw, waarvan drie werken aan dit gitaar-duo waren opgedragen. Van Serge Lancen een Suite Classique (eerste uitvoering), een suite met oude dansen en wat nieuwe harmonie ën, van Mario Castelnuove-Tedesco 2 preludes en fuga's en van Pierre Pe tit een zeer levendige Tarantelle. En tot slot een der Spaanse dansen van Granados en van De Falla een dans uit „La Vida breve", en dit alles met een intensiteit aan gevoelens en met een volmaakte techniek. Kritiek op zulk spel zou niet passen. Het auditorium was zo enorm enthousiast in het ap plaus, dat een toegift, ook een dans van De Falla, niet kon uitblijven. Ida Presti kreeg bloemen aangebo den. THEO TEN HOOVEN. beek, zal de feestelijke Mlssa Brevls W. A. Mozart uitvoeren. De orga nist-jubilaris dr. G. Bots zal ook dan wel onmisbaar zQn voor een artistieke Kleindierensportvereniging „Rijnland" I» a.s. zondag tl nov. hopen 8 leden en vakkundige begeleiding op zijn bovengenoemd koor hun 25-jartg Ju- i prachtig orgel. Na de Hoogmis worden de jubilaris- bUeum te vieren. Het zjjn de heren dr. sen met hun f|mllie8 ontvangen door het G. Bots, J. van Harteveld en J. Ro- j kerkbestuur in de parochiezaal naast de I De Leidse Klelndleren Sportvereniging zier. (kerk. Van half twaalf tot twaalf uur .Rijnland" houdt donderdag 18. vrijdag zal daar door parochianen en belang- 19 en zaterdag 20 november a.s. in het Het ligt ln het voornemen deze ver- stellenden gelegenheid zijn de jubilaris- padvindersgebouw aan de de Dr. Van dienstelijke leden op passende wijze te sen te complimenteren. De dag wordt Runstraat te Leiderdorp haar jaarlijkse huldigen. Begonnen wordt met een plech- besloten met een feestelijke viering in tentoonstelling van hoenders, konijnen, tige Hoogmis om 9.15 uur. Het gemengd j de Romanus-zaal. koor onder leiding van de heer H. Rijn- Schoolzwemwedstrijden Uitslagen jongens 1 Pr. Marijkeschool (Pasteurstraat) 157,9; 2 Telderkade 163,6; 3 Drie Oc- toberstraat 163,6; 4 St. Petrusschool (Lorentzkade) 164,9; 5 Du Rieuschool Lorentzschool 171,8; 7 Pr. Bea- trixschool 171,8; 8 Lucas v. Leyden- school 175,4; 9 St. Leonardusschool (Ter Haarkade) 176,6; 10 Pestallozzi- school 178,6; 11 H. Hartschool (Os en Paardenlaan) 180,2; 12 Oppenheim- school 180,5; 13 St. Barbaraschool (Le- vendaal) 185,5; 14 Marnix v. St. Alde- gondeschool 185,6; 15 Karei Doorman- school 186,7; 16 Jan Ligthartschool 187,6; 17 Dr. Van Voorthuysenschool 188,3; 18 Chr. Nat. Opleidingsschool (Asserstraat 190,-; 19 Willem de Zwij- gerschool 192,5; 20 Pr. Margrietschool 205,9; 21 Don Boscoschool (Franchi- montlana) 207,4; 22 St. Antoniusschool (Boshuizerlaan) 211,6; 23 Alph. Ariëns- school (Timorstraat) 226,4; 24 C.N.S. (St. Buysingstraat) 229,-. Uitslagen meisjes I Telderskade 160,1; 2 Lorentzschool 173,1; 3 Don Boscoschool 185,9; 4 Du Rieuschool 186.3; 5 St. Barbaraschool Levendaal) 190,2; 6 St. Petrusschool Lorentzkade) 191,7; 7 Oppenheim- school 193,5; 8 St. Leonardusschool Ter Haarkade) 195,8; 9 Pestalozzi- school 197,9; 10 Pr. Beatrixschool 200,1; II Willem de Zwijgerschool 200,7; 12 Lucas v. Leydenschool 204,3; 13 Karei Doormanschool 206,2; 14 Drie October- school 206,6; 15 St. Antoniusschool Boshuizerlaan) 208,4; 16 Jan Ligthart school 213.3; 17 Pr. Margrietschool 214,3; 18 Marnix v. St. Aldegondeschool 215,8; 19 Chr. Nat. Opleidingsschool Asserstraat) 221,2; 20 Pr. Marijke school (Pasteurstraat) 239,9; 21 C.N.S. St. Buysingstraat) 246,6; 22 Dr. Van Voorthuysenschool 269,5: 23 Alph. Ariënsschool (Timorstraat) 276,5. BRIDGECLUB D.D.S. De stand na de 7e parenwedstrijd in DDS is als volgt: 1 Brouwer-Eich- horn 412,605; 2 dames Verboog-v. Zijp 403,780; 3 v.d. Meer-Verboog 390,505; Heusden jr.-Mekking 387,840; 5 Leenputs-Kuilman 383,700; 6 Lange- meyer-Plouvier 361,975; 7 mevr. van Heusden-Stapel 356,735; 8 dames v.d. Meer-Visser 351,710; 9 dames Kuil man-Nagel 351,380; 10 dames den Hol- der-Verstraaten 346,060; 11 mevr. de Jong-Kluit 342,290; 12 mevr. Eichhorn- partner 337,785; 13 mevr. Brouwer- v. Heusden sr. 330,535; 14 mej. Schnei- der-Tellekamp 325,475; 15 Parmentier- d. Voort 322,850; 16 dames Volgende week Leidse begroting Volgende week maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag om 2 uur en half 8 behandelt de gemeenteraad de be groting. Zo nodig wordt de behande ling op maandag 29 november om 2 uur voortgezet. Aan de agenda zijn nog toegevoegd: nota b. en w. toekomstige kapitaals- werken, wijziging straat- en rioolbe lasting, wijziging reinigingsverorde ning. sierduiven en cavia's. Burgemeester R. M. Gallas van Leiderdorp zal donderdag avond om half acht de officiële opening verrichten. De expositie omvat ditmaal niet min der dan ruim 275 dieren, waaronder ruim 150 konijnen in 15 verschillende rassen en kleurslagen, ruim 75 hoenders (zowel grote - kriel - als kuif hoenders) en ruim 50 sierduiven in 10 verschillen de rassen en kleurslagen. De keuring van deze dieren zal voor de officiële opening geschieden door de keurmeesters P. Rodenburg, B. den Ot ter en B. Remeijer. De tentoonstelling is donderdagavond van 20 tot 22.30 uur. vrijdag van 14 tot 22.30 uur en zaterdag van 10 tot 20 uur geopend. A. Spaarboekje 3,5°/0 Tot f. 1000,- per maand direct opvraagbaar; voor grotere bedragen opzeggingstermijn van één maand Maximum tegoed f. 50.000.- Spaarrekening Tot f. 1000,- per maand direct opvraagbaar; grotere bedragen opzeggingstermijn van één maand. Maximum tegoed f. 50 000,- voor particulieren en f. 100.000,- voor verenigingen en stichtingen. C. Spaardeposito Eerste storting tenminste f. 1000,-. Drie maanden op zegging voor bedragen tot f. 5000,-; zes maanden voor hogere bedragen. Maximum tegoed f. 50.000,- voor particulieren en f. 100.000,- voor verenigingen en stichtingen Geslaagde toneelavond Stedelijk R.K. Vrouwenbeweging De bijeenkomsten van de stedelijke R.K. Vrouwenbeweging, afdeling Lel den kenmerken zich door een gezel lige sfeer. Dat is misschien de reden waarom gisteravond vele mensen de koude trotseerden en naar het Sint- Antonius Clubhuis kwamen om de jaarlijkse toneelavond mee te maken. Mevr. C. Uphoff-Visser, presidente van de afdeling, verheugde zich over de goede opkomst ondanks de televisie. Na haar welkomstwoord huldigden de aanwezigen mej. A. Nijenhuis, die onlangs het feit herdacht, dat zij 12'/» jaar penningmeesteresse van de ver eniging was. Een twintigtal aanwezi gen bracht haar daadwerkelijk hulde door het aanreiken van een bloem. Aan mej. Nijenhuis werd een enve loppe met inhoud ter hand gesteld voor het vele werk dat zij in het be lang van de R.K. Vrouwenbeweging in Leiden heeft verricht. De collecte welke in oktober werd gehouden t.b.v. het gehandicapte kind heeft een be drag van 31,- opgebracht. Het stuk dat „De Gastspelers" vervolgens voor het voetlicht brachten en dat reeds eerder in ons blad is besproken, was getiteld „De andere man" van J. C. d. Borst. Gecompliceerde intrige Het echtpaar Marshall (C. v. d. Drift en mevrouw N. de Lange Reize- voort) is tegen de zin van Oom Elner (Jac. Buis) getrouwd. Als de oom te kennen geeft het echtpaar te willen bezoeken, geeft dat vele problemen. Het echtpaar verkeert niet in een ma teriële welstand, terwijl zij dat wel doen voorkomen. Om de zaak nu te redden worden verschillende personen andere rollen toebedeeld. De intrige is vrij gecompliceerd, maar leidt tot komische verwikkelingen. Men komt steeds weer voor grotere problemen te staan, maar gelukkig komt aan het einde alles weer goed, weliswaar on der grote hilariteit van de betrokkenen en de aanwezigen. Het spel werd vaar dig voor het voetlicht gebracht. De spelers kenden hun rollen goed en wisten over het algemeen goed raad met de figuren, die zij moesten uit beeldden. Dit geldt met name voor de heer C. v. d. Drift en mevrouw De Lange. Cobie Kok speelde geestig als Stella terwijl de heer Buis. die te vens de regie had, als oom zijn beste (komische) beentje voor zette. Ook de andere medewerkers voldeden aan de eisen, die het stuk stelde. Een avond waar mevrouw Uphoff en de leden van de R.K. Vrouwenbeweging met genoegen op zullen terug zien. LANGERAAR Ouderavond Het ouder-comité van de R.K. school te Langeraar or ganiseert op donderdag 18 november a.s. een ouderavond in het parochie huis. Aanvang 8 uur. De bekende ra dio-spreekster mevr. Clarenbeek-van Klaveren zal spreken over „Kleine kinderen, kleine zorgen" en „Maak 't thuis gezellig". Ook zal er gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. K O LEIDERDORP GODFRIED BOMANS LEEST UIT EIGEN WERK De afdeling Leiderdorp van K A O heeft gisteravond, in samenwerking met Liethorps Boeckhuya een avond belegd, waar Godfried Bomans als spreker op trad. Het bleek dat het bestuur van de afdeling niet had misgetast wat het bezoek betreft want de grote zaal van het Dorpshuis was voor driekwart ge vuld met belangstellenden, die genoten hebben van de op voortreffelijke wijze gebracht humor van Godfried Bomans. De voorzitter, dr. W. J. Claas, was VERGEET DE VOGELS MET verheugd zovelen te kunnen ver welkomen, in het bijzonder burgemeester R. M. Gallas en diens echtgenote. Godfried Bomans. die hierna het woord kreeg, begon met een korte geestige j inleiding om vervolgens uit verschillen de werken fragmenten of sprookjes voor te dragen. Met een geestig verhaaltje praatte hij de verschillende delen aan een en wisselde anecdotes af met een meer ernstig verhaaltje om met een soms eenvoudig sprookje, waarin een moraal verweven was, de gehele zaal mee te voeren in zijn vertelling, zo zelfs dat na het einde de zaal doodstil bleef en Bomans zelf met een kwinkslag de aanwezigen weer in een andere stem ming bracht. Een hartelijk applaus begeleidde het dankwoord van de heer Claas, die zei, niet te kunnen zeggen waarvan men het meest genoten had, de humor of van de ernst. Maar, zei hij, ik geloof te moe ten zeggen van beide. TECHNISCHE AVOND „DE BATAVEN" KAV De Bataven organiseert voor de leden morgenavond in het Prytaneum aan het Rapenburg een technische avond met dia's. Op het projectiescherm zullen behalve een groot aantal eigen atleten o.m. te zien zijn Fred van Herpen, Rob Heemskerk, Eef Kamerbeek, Lia Hinten, Loea Boling en vele anderen. Commen taar wordt verzorgd door de heer B. van Lavieren. Aanvang der avond 8 uur. AGENDA IN LEIDEN konden gisteravond velen en andere dagelijkse beslommeringen houden met mensen die In een hoekje de vaak nog niet geslepen schaatsen on- werden door het voornamelijk jeugdige staan om wat „bQ te komen", derbinden om „goedgemutst" de eerste j publiek verdrongen en er werd met volle HOE LANG deze vorstperiode zal duren wankele pasjes op de gladde Ijzers te teugen genoten van het Ijzige regiem U nog onbekend. Dat de vorst doorzei maken. Zowel op de Leidse Hout-Ijsbaan van Koning Winter. blijkt wel uit de singels in Lelden, die als op „Roomburg" was het even na Het zich zo plotseling op glad Ijs be- sinds enige tijd bedekt zjjn met een zevenen een drukte van jewelste: dikke geven had menige buiteling tot gevolg, steeds dikker wordend laagje Ijs, waarop rijen schaatslusfigen stonden te waoh- maar het mocht de pret niet hinderen. de eenden wat verwezen scharrelen, be ten om zloh een toegangskaartje tot de Waren de voeten wat al te xermoetd en I drelgd door krijsende meeuwen. Van vrijdag 12 november tot en met Ijsbanen te verschaffen. Goed ingepakt, j zaten de schaatsen niet prettig meer. Voor hen Is met de wind en de vorst donderdag 18 november 1965 Ge- phen-Sels 321.890; 17 echtpaar Krul roodneuzerlg en nog wat onzeker Kingen wel dan was er nog geen man overboord, de strQd om het bestaan weer begonnen, opend voor poedeisende gevallen 313,150; 18 dames v. Berge Henegou- velen daarna aan de zwier op de tonen want een Ijsbaan Is altijd een unieke Wanneer het voederen van vogels ooitCentraal Apotheek, Breestraat 74. tel. wen-Peterzen 281,320 van de top-tien. Gedachten aan huiswerk gelegenheid om een gezellig praatje tel belangrijk Is, dan Is dat wel nu! 20552. WOENSDAG 17 NOVEMBER Selskip "Fryslan" opvoering van "Route Kopenhagen" in het St. Anto- nius Clubhuis. Aanvang 20.00 uur. K. en O. film dr. Strangelove. Came ratheater, aanvang 7 en 9.15 uur. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Jeugdhuis (Breestraat 191. Aanvang 2U.OO uur. Fil „Reia door Afrika". Rijksmuseum voor Volkenkunde, aanvang 3.30 u. n.m. (kinderen onder 12 jaar slechts toegang met gelelde). Kon. Ver. „Litterls Sacrum", opv. van „Boeing Boeing". Schouwburg, aanvang 20.00 uur. Kringsvergadering KVP. afd. Leiden. Café-rest. „De Burcht", aanvang 20.00 Kath. Vrouwengilde, afd. Leiden, le zing van J. H. Dirkse over Aardgas. Ge bouw huis.- en gezinavoorllchting. Leven daal 1. aanvang 20.00 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN ZO WIJD DE WERELD STREKT Dit ls de prachtige wapenspreuk van het roemrijke korps mariniers, dat op 10 december 1665 werd opgericht. Ongeëvenaard zQn in deze drie eeuwen de prestaties van „dit goet en be- kwaem volck" geweest. Door Ijzeren discipline gestaald besaten zij een militaire ruggegraat, die hen tot ongehoorde wapenfeiten voerde Op de tocht naar Chathem in 1767 bestormden zjj op de vloot van De Ruyter onder bevel van Van Ghent, het fort Sheemeee onder de rook van Londen; overal oogsten zij roem en eer. Spanje, Algiere, West Indlë, Seneffe, Kijkduin. Atjeh, Bali, Rotterdam, Java-zee en Oost Java staan als dappere wapenfeiten ln hun vaandel. In alle werelddelen „Zo wQd de wereld etrekt" wordt De Leidse Courant gelezen. Misschien, dat uw buurman, neef of nicht nog geen abonnee van onze courant is. Overtuig hen, dat thans een streekblad van landelijk formaat geworden is, waarop men zich kan abonneren. Wfl honoreren uw aktlvltelt met ons waarop ons historisch gebouw uit hetzelfde Jaar 1665, waarin De Leidse Courant thans vervaardigd wordt, staat afgebeeld; daarbij het unieke LEIDSE COURANT speldje datum; geeft als abonnee van De Leidse Courant op: adres: plaats: Betaling zal geschieden per; week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na Invulling opzenden aan; BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd Abonnementen Papengracht 32. Leiden.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3