INTERLAND TEGEN ZWITSERLAND ZOU VOOR DENIS NEVILLE AFSCHEID KUNNEN ZIJN (ZONDER HOOGMOED) aan toernooi Europa Cup Argentinië is rijk aan veel voetbaltalent Prestigeslag voor bondscoach en Oranjeteam ■MHManiRiHHmmi Sint-Truiden denkt Theoretisch 1 heeft Nederlands elftal nog een kansje PERSOBNLDKE LENINGEN Buenos Aires telt de meeste clubs ZATERDAG 13 NOVEMBER 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 13 IIHIIIII'lll'lllllll WHHI HET ie jaren zo geweest, dat An- derlecht aan do Belgische compe titie begon met de wetenschap, dat het kampioenschap aan het eind zou worden behaald. Er was wel eens wat concurrentie maar Anderlecht behoef de zich daar niet al te bezorgd over te maken. Dit seizoen echter is eensklaps een vereniging uit een kleine plaats opgedoken. Sint-Truiden. een ploeg die na zeven wedstrijden ongeslagen de ranglijst aanvoert en zich trots ge posteerd heeft boven Anderlecht dat twee punten minder heeft omdat de kampioenen-aan-de-lopende-band zo waar van St.-Truiden verloren. Het plaatsje is er helemaal ondersteboven Als St.-Truiden thuis speelt, zijn op de tribunes driemaal zoveel mensen sa mengepakt als er Inwoners zijn. Van heinde en vefre komen de Belgen en ook veel Limburgers en Braban ders naar het kleine plaatsje om de sensatie van het Belgische voetbal seizoen te zien. En als St.-Truiden uit speelt, gaat de helft van de inwoners mee als supporter. Zonder enige hoogmoed beweren de St.-Truldenaars dat hun ploeg volgend jaar in het toernooi om de Europa Cup zal spelen. En dan wijzen ze op linksbuiten «Vandenboer. die elke wed strijd als een kanon schiet. Deze Van denboer was ook linksbuiten In het elftal, dat als tegenstander fungeer de in de afscheldswedstrljd van Stan- lev Matthews. Hoevelen hadden toen van hem gehoord? HIJ en een zekere Pol Leunus zijn de topscorers van de grote verrassing In Belgie. Morgen speelt St.-Truiden tegen FC Mechelen, dat vijf punten achter staat. Anderlecht denkt met enige weemoed aan het vorige seizoen. Torn stond de ploeg na zeven wedstrijden moederziel alleen bovenaan met vijf punten voorsprong. De spelers van St.-Truiden zijn ook al gecontroleerd op doping Er werd niets gevonden St.-Truiden dankt het succes uitsluitend aan tech nisch kunnen en een hechte vrlenden- (Van onze sportredacteur Jan Lutz) Op 31 maart 1963 speelde het Nederlands elftal voor de laatste maal in Zwitserland tegen de nationale ploeg van de Helveten. Ook die wedstrijd weird in Bern gespeeld, zoals dat zondag a.s. even eens het geval zal zijn. In 1963 was de uitslag 11, de enige maal dat de Oranjeploeg erin is geslaagd op Zwitsers terrein tot een puntenverdeling te komen. Van de twaalf maal dat wij tot dusverre de Zwitsers hebben opgezocht, kwam er slechts tweemaal winst voor ons uit, in 1934 in Bern met 42 en in 1956 te Lausanne met 32. I)e overige ontmoetingen eindigden in een nederlaag voor Nederland. De balans slaat dus volgens deze cijfers wel sterk door naar Zwitserland. Er staat echter in deze ont moeting nóg meer voor de Zwitserse ploeg van dr. Alfred Foni op het spel dan voor Oranje, dat door het jongste gelijkspel (00) tegen Zwitserland in Amsterdam zich in feite al als afgeschreven kan beschouwen voor een ticket naar het wereldkampioenschap voetbal, waarvan de eindfaze het volgende jaar in juli in Engeland wordt georganiseerd. Na hand balnederlaag Porto kende spelregels niet LISSABON Porto heeft de Europa - bekerwedstrijd handbat op 30 oktober in Den Haag tegen Operatie "55 met «ulke grote cijfer* verloren doordat de Portu gezen niet van de iongste spelregel* op de hoogte waren, schrijft de Diarlo Po pular aan de vooravond van de return- wedstrijd. Het blad eist. een onderzoek naar aan leiding van klachten dat de Portugese handbalbond heeft nagelaten de nieuwe spelrekels aan de Portugese clubs door te geven. Deze spelregels waren vijftien maanden geleden aangenomen op een congres in Boedapest, waaraan ook door drie Portugese gedelegeerden werd deel genomen. Dlario Popular meldt, dat de Portugese spelers niets begrepen van de beslissingen die de scheidsrechter in de wedstrijd in Den Haag nam. Dit haalde de Portugezen uit hun normale spel. Broers Summers rerlen nog sneller BONNEVILLE De Amerikaanse broere Bob en Bill Summers hebben giste ren het wereldsnelheidsrecord voor auto's verbeterd. Zij haalden op de zoutvlakte van Bonneville een gemiddelde snelheid van 658.667 kilometer per uur. Het oude record stond met 648.726 kilometer per uur op naam van de Engelsman Donald betekenen, dat de Brit zich nog slechts 1 snelheid vorig J; sporadisch met de opbouw ..Sag beim Abschied Jeise Servus" j onmogelijke uitvoering van zijn twee ledige taak. Zijn vereniging Holland Sport, die hem voor zijn werk vorste lijk honoreert, heeft gezien de precaire situatie, waarin de Haagse ploeg is be land, al als werkgever geëist, dat Neville zich vrijwel volledig aan Hol land Sport zal gaan wijden. Dat Nederlands elftal zal kennen bemoeien. De gevolgen Elsener Schneiter Leimgruber Fuhrer Bani Dürr Künzli Hosp Schindelholz Australië bereikte De gebroeders Summers reden in een tien meter lange, naaldvormige auto, „Goldenrod genaamd De Goldenrod had vier motoren en kon 2400 pk ont wikkelen. Het record werd op een 17.702 kilometer lang parcours gemaakt. Dorde ze^e t an hocl-Steercns Scheidsrechter Tschenscher (Did.) punt is evenwel, dat in de eerste plaats Denis Neville deze ont moeting als een prestigezaak beschouwt en secundair ook het nationale team, dat een tikje gehavend in de Bernse arena komt na het geruchtmakende ,,dank je wel" van de Ajacieden Henk Groot, Ko Prins en Piet Keizer voor het oranjeshirt. Eigenlijk heeft het trio rfiet officieel bedankt voor de eer, zodat het dus in andere termen valt dan enige jaren geleden de spelers van Feijenoord De drie Ajacieden waren nog niet ge kozen, maar lieten voor alle zekerheid de heer Neville al weten, dat zij geen prijs stelden op een eventueel oranje shirt. Het ls door het wegvallen van deze drie spelers voor de nog altijd „tijde lijke" bondscoach Denis Neville een pro bleem geworden wie en wat hij nu moet opstellen. De Brit. gevoelig op de vingers getikt na de laatste interland tegen de Zwitsers, toen hjj bij voorbaat z'n tegen speler dr. Alfredo For.i de troeven in handen gaf door zonder meer te ver tellen wat zijn bedoeling met Ko Prins was, past als de traditionele ezel en de steen er wel voor opnieuw in die fout te Kruiver Burgers Schrijvers Swart Franssen Lazeroms Israels Flinkevleugel an deze eLs van Holland heel spoedig merkbaar zyn. Het mag worden verondersteld, dat Denis Neville na de landemCedstrljd in Bern zijn functie van .tijdelijke' bonds coach wil neerleggen. Zelf heeft h(j be grepen dat het zo onmogelijk verder kan. Vandaar dat die wedsirijd tegen Zwitser land voor DenLs Neville een prestige kwestie an de eerste orde Is geworden, j BRUSSEL Ook het derde onderdeel Wint dit gehandicapte oranjeteam in Van de Brusselse Zesdaagse van de TY>e- Zwitserland want dat Ls het zonder de ^omst heeft een overwinning opgeleverd medewerking van de drie Ajacieden voor sterke Nederlandse oombinatie dan kan Neville bogen op een imponerend flerard Koel-Harry Steevens. Door dew afscheid van zijn lijdelijke laak. Voor de <|erde achtereenvolgende overwinning is K.N.V.B. zal het dan zaak worden op Nederlandse amateurtweetal met. een korte termijn een opvolger te ontdekken, duidelijke voorsprong eerste gebleven in Eigenlijk heeft Noord-Ierland bij het 1161 algemeen klassement Steevens duel tussen de twee kemphanen in de Koe' hebben poule voor het wereldkampioenschap. Pieter3 Graafland NEDERLAND (onder voorbehoud) Televisie: Nederland I: 14.3016.15. Comm. Leo Pagano. Radio: Hilversum II: 14.2516.25. Verslaggevers Dick de Vree en Theo Koome'n. vervallen. Vandaar dat hij het Neder lands elftal pas op een heel laat tijd stip bekend zal maken. Nu kan men wel voetstoots aannemen, dat de achter hoede geen wijziging zal ondergaan, dus Pieters Graafland. Flinkevleugel. Israëls. Schrijvers en Veldhoen: voorts komt Muller niet in de middenliniie voor. zodat deze wel zal worden geformeerd door TheoLazeroms en Burgers. Nieuws gierig zal men zowel in Nederland als in Zwitserland zijn naar het produkt, dat Neville als „aanval" zal fabriceren. Vol gens onze opinie zal die linie niet veel afwijken van de vier volgende spelers: Swart, Franssen. Kruiver en Moulijn. Voor Neville is er alles aan gelegen dat zijn elftal in Bern tot een dragelijke uitslag komt na het blamerende stukje voetbal in het Olympisch Stadion op 17 oktober. Kritiek is de bondscoach toen niet bespaard gebleven en wel hpel scherp werd toen ook gewezen op de oktober in Amsterdam, alle garen ge sponnen. Zwitserland moet thans in Bern winnen om nog enkele troeven in handen te houden. Aangenomen moet immers worden, dat Noord-Ierland de week daarop wel in Tirana over Albanië de baas zal bl(jven. Bij een Zwitserse zege op Nederland zon er dan een beslissingswedstrijd tussen de Ieren en Zwitsers moeten worden gespeeld voor dat ene ticket naar het wei eldtoernooi in Engeland. De rol van Nederland is en dat zal duidelijk zijn - maar kleintjes. Wij hebben niets meer in eigen hand. Het j meest gunstige zou zijn als hfet Oranje- team in Bern over Zwitserland zegeviert I en Noord-Ierland in Tirana zou verlie zen. In dat geval mag de K.N.V.B. de reietickets naar Engeland voor de oranjespelers toch nog bestellen Het is een mooie theoretische kans op het ge- j duldige papier. De grote verrassing zou dus zijn als de hal inderdaad zo merk»- waardig zou rollen, hetgeen heel Neder land natuurlijk hoopt. Op het ogenblik I ls de situatie aldus: voorsprong van acht op de Belgen Hennikenne en Broothaerts. Bedragen van f 100 2.000, af te losaen in maximaal twee jaar; per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling, of schriftelijk. Vertrouwelijke be handeling. GEMEENTELIJKE 01EIS r Uil M 51E N E R El Geschorst DE tweevoudige olympische kampioen de Fransman Pierre Jonquere» d'Oriola - in 1952 cn 1964 won hU de grote springprijs tijdens de Spelen is geschorst tot 31 december in verband met moeilijkheden met de Franse hip pische bond. Het grootste struikelblok is dat Pierre Jonqueres d'Oriola niet door de bond was uitgenodigd voor het grote springconcours in Genève waar aan hij sinds 1946 deelneemt. Te weinig ijver pHELSEA wenst elf actieve voet bal- Iers in het veld te zien. Wie aan die eis niet voldoet, moet de gevolgen on dervinden. Barry Bridges weet dat het ernst is van zijn bestuur. Hij werd op de transferlijst geplaatst omdat hij te weinig activiteit toonde. De Britse in ternational speelt al sinds zijn junior- tijd in Chelsea. SPORT Naam meer waard HET bestuur van de voetbalvereni ging Celeritudo uitkomend in de 2de klasse van de KNVB» heeft een verstrekkend besluit genomen. Het elf tal van Spanjaarden «Celeritudo 6» is teruggetrokken uit de competitie. Alle Spaanse spelers hebben bericht gekre gen dat geen prijs meer wordl gesteld op hun lidmaatschap. De aanleiding tot deze beslissing is dat het echt niet langer ging. De Spanjaarden hebben de laatste tijd geregeld incidenten tijdens en na de wedstrijden veroorzaakt, waar door diverse spelers geschorst werden. In Zeist ontstond zelfs een ordinaire vechtpartij en de scheidsrechter werd gemolesteerd. De naam van de vereni ging is Celeritudo meer waard dan een heel elftal (Spanjaarden). Studie in doel DE Junioren van Glasgow R kunnen er wat van. De jongelui win nen elke week met forse cijfers. Afge lopen zaterdag was het ook weer rank Met de rust stond de ploeg al met 150 voor. Een van de voorhoedespelers vroeg de trainer of hij de tweede helft in het doel mocht staan omdat hij dan zijn geschiedenisles zou kunnen leren. Dat mocht En de nieuwbakken doel man kon rustig studeren. Glasgow Rangers won met 270. Slapen in doel DE keeper van het Noorse clubje Helmsyn Saftdal stond er heel an ders voor. Deze ploeg bestaat in hoofd zaak uit spelers, die 's nachts werken. Ze zijn dikwijls overdag niet geheel en al uitgeslapen. En zo kon 't gebeuren, dat de doelman, tegen de paal leunend, in slaap was gesukkeld. Hij schrok wak ker boen het publiek juichte vpor een doelpunt. Het was een treffer in zijn eigen doel. VOOR filatelisten goed nieuws. Enge land geeft volgend jaar ter gelegen heid van het wereldkampioenschap voetbal een serie uit. Tevens komt er een serie naar aanleiding van het feit dat negenhonderd jaar geleden de slag bij Hastings plaats vond. Het is nu al zeker, dat van de eerste serie veel meer zal worden gekocht. Ook met-filatelis ten hebben er belangstelling voor. DE Franse scheidsrechter Pierre Schwinte is ook in Nederland geen onbekende. Het zou trouwens wol erg zijn als we nog nooit van hem hadden gehoord want de Fransman floot zater dag zijn duizendste wedstrijd. Hij is 43 Jaar en leidt al sinds zijn negentiende wedstrijden. En vrijwel altijd met groot succes Toen hij negenentwintig was. ging hij uitsluitend profwedstrijden fluiten. Op zijn indrukwekkende lijst prijken zestig interlandwedstrijden. Ontslagen - ongeslagen Drie maal werd de Hongaarse bokser Laszlo Papp olympisch kampioen, eenmaal veroverde hij de Europese titel In het mlddeng»-wlrht bij de profs en toer maakte hij „door aandrang van buitenaf" een einde aan zijn fa belachtige carrière. Toch staat hij nog In contact met de ring. Papp Is trai ner geworden van de vereniging Hnn- ved ln Boedapest. Een andere bokser, op wie de ogen gericht blijven, ia Mar cel Cerdan Jr. Hij bokste zijn veer tiende profwedstrijd, versloet: Letel- lier op punten en bleef derhalv»» onge- BUKNOS AIRES •ok Argentinië ;onttjiien evem «Ie Ar- «loch bij «Ie laalHte acht te plaatsen. De beste Argentijnse pr«'hla- tle in de geschiedenis om «l«» strijd van de wereldbeker dateert uit 1930. Uru guay werd toen winnaar en Argentinië bezette de tweede plaats. Ilei voel bal- gebeuren speelt zich in Argentinië in hoofdzaak af in de hoofdstad Buenos Aires. Dit door het feit «lat veertien van de arhttien clubs die in ereklasse spelen hun stadion in de hoofdstad hebben. 1 oor de voetballiefhebbers Is het daar om op de rompetltiedagen dikwijls erg moeilijk om een keuze te doen. De clubs zijn zeer rijk. Tot de „gro ten" behoren Boca Juniors, River Plate Independiente, Racing, San Lorehzo, Huracan en Velcz Sarsfield. Het aantal ..soclo's" betalende leden vormt de financiële basis en kracht van iedere club. Een socio betaalt ongeveer 2.75 gul den per maand. River Plate heeft er 65.000. Betaalt een socio iets meer, dan kan hij bij zijn vereniging verschillende sporten beoefenen, zoals zwemmen, at letiek. basketbal, tennis, judo, boksen en volleybal De grote clubs doen al het mogelijke om zoveel mogelijk socio's te krijgen, maar dit vormt geen pro bleem, want het aantal facilitieten, dat aan de betalende leden wordt verleend, In clubverband heeft het Argentijnse voetbal zich de laatste jaren kunnen re habiliteren. Het veroverde tweemaal de Zuidamerikaanse beker. In de strijd om de wereldbeker voor clubs verloor de kampioen Independiente. na overwinnin gen in 1963 en 1964, dit jaar echter van Inter Milaan. Ojivallend is dat Independiente slechts enkele spelers levert voor de nationale ploeg. De grootste leverancier is Boca Juniors en de selectie wordt dan gecom pleteerd door krachten van River Plate, Atlanta, San Lorenzo. Velez Sarsfield en Newell' s Old Boys. Oefenmeester van het Argentijnse elftal is Minella. de coach van River Pla te. Omdat vrijwel alle kandidaten bij de ploegen in Buenos Aires spelen, heeft hij hij het niet moeilijk om de spelers I op regelmatige tijden samen te bren- I Sl*n- Merkwaardig is dat juist de overvloed aan talent de taak van Minella bijzon der moeilijk maakt. De meeste Argen tijnse ploegen beschikken over meer dere uitmuntende spelers die een kans verdienen om gekozen te worden. Mineila is dan ook voortdurend bezig om een zo homogeen mogelijk geheel te krijgen De Argentijnse aanvallers spe len bijzonder individualistisch, meer voor het publiek dan voor het vader land. Iedere aanvaller wil op de eerste plaats zijn eigen talent onderstrepen, maar de goochelnummertjes leveren weinig doelpunten op. Ook in de competitie ligt het aantal treffers aan de lage kant. Een van de grote sterren in de Argentijnse voorhoe de is Mura. de rechtsbinnen van Inde pendiente. Hij is de afgod van, het altijd rumoerige voetbalpubliek en weet in el ke wedstrijd zijn dikwijls knap opge voerde show goed te verkopen. Een en ander ten koste van zijn produktivitelt. De Argentijnse verdediging heeft In verschillende belangrijke wedstrijden haar kracht reeds bewezen. Bovendien beschikt deze over Mora, op het ogen blik een der beste doelverdedigers van de wereld. ...Met een stevige defensie kan ik het straks bijzonder ver brengen zegt trainer Minella. „Ik ben ervan overtuigd dat in Engeland wel weer het accent op de verdediging zal wor den gelegd, zodat Argenltië geen angst behoeft te hebben. Dat klinkt optimistisch. En kan Mi nella spelers van grote klasse als Mura. Wellington, Rojas en Rattin aan 't ver stand brengen dat ze al hun talenten In dienst dienen te stellen van de ploeg dat is hot niet uitgesloten dat Argenti nië ln 1966 een sterk en gevreesd team binnen de lijnen kan bregen. De beste club tan Argentinië is Indeprdtente, dat Frankrijk speelde tegen Argentinië in Parijs en verloor slaagde beslag te leggen op de officieuse u ereldtitel. Dte de duurbetaalde Rattin n

Leidse Courant | 1965 | | pagina 13