Ook Voorschoten en Leiderdorp bestemd voor 'Haagse overloop' Civiele verdediging vraagt om noodzakelijke voorzieningen TYPOGRAFIE PAGINA 4 DE LEIDSE COUHANT DINSDAG 9 NOVEMBER I9M Rijnstreek-West en Rijn en Gouwe in Haagse agglomeratie tolling Verschenen Is dc Memorie van beantwoording ten aanzien van streekplan Haagse agglomeratie, die Gedeputeerde Staten van Zuid-Ilolland i Provinciale Staten hebben toegezonden. Met betrekking tot de voorbereiding van de streekplannen „Rynstrock-West" en „Rijn en Gouwe" zeggen G. S. dat de vraag, waar de bevolkingsoverloop uit het gebied van de Haagse agglomeratie zal moeten worden ondergebracht een van de belangrijkste punten l>y de voorbereiding van deze streekplannen hebben gevormd. Naar voorlopige berekeningen zal het gebied van het streekplan „Rijns!reek- west" aan 25.000 a 30.000 personen van bulten dat gebied hulsvesting kunnen ver schaffen, waarby voornamelijk dient te worden gedacht aan de gemeenten Voor schoten en Leiderdorp. Voorts zal vry zeker de ontvang van Alphen aan den Ryn in het streekplan „Rijn en Gouwe" zodanig worden, dat er een zekere ruimte voor de Haagse overloop zal zyn. G.S.: GEEN BEZWAAR TEGEN VERGROTING VAN ST0MPWIJK De ten westen van Stompwijk tot stand gekomen tuinbouwvestiging met een oppervlakte van 80 ha. is reeds het dubbele van hetgeen in 1960 door de provincie, de gemeente en het veiling- bestuur werd overeengekomen by het overleg inzake de bestemmingen in het streekplan Westland, in welk streekplan aanvankelijk ook de gemeente .Leid- schendam betrokken was. G. S. zijn van mening dat het voor een versterking van de woonkern Stompwijk niet nodig Is hier nog een areaal ter grootte van circa 100 ha voor glastuinbouw beschik baar te stellen. Verruiming van kassen bouw op gronden waar momenteel nog geen kassen aanwezig zijn, kan naar de mening van G. S. niet worden toegestaan. Dtt zou een te grote aantasting van de nog aanwezige open ruimte betekenen en op een afgrendeling van de bebou wing van het dorp neerkomen. Inderdaad, aldus G. S., is op de „Glo bale Bodemgeschiktheids- en tuinbouw- kaart van Zuid-Hollajid, in 1955 uitge geven door de directie van de Landbouw, afdeling tuinbouw van het ministerie van Landbouw en Visserij een opper vlakte van ongeveer 120 ha. van de in het streekplan voor kassenbouw aange wezen gronden als niet geschikt voor tuinbouw aangegeven. Evenwel is bij een nader op verzoek van de Veurse veiling ingesteld onderzoek van het Proefstation te Naaldwijk een opper vlakte van 80 ha. bij Stompwyk wél voor kassenbouw geschikt bevonden. Rest dus een gedeelte ter grootte van 40 ha. in het drooggemaakte deel van de Oude Polder van Pynacker, welke polder in zijn geheel 75 ha. groot is, doch waarvan het overige westelijk gedeelte bestemd is voor het industrie- I terrein van Pijnacker. G. S. zeggen voorts in hun Memorie van Beantwoording dat, hoewel de in de laatste jaren geregistreerde bevolkings groei van Stompwyk geen verwachtin gen wekt omtrent een eventuele versnel ling daarvan, zy er geen bezwaar tegen zouden hebben. Indien het dorpsgehled van deze woonkern enigermate wordt vergroot. Wel wyzen zy er op dat de expansle-mogeiykheld niet zo ruim mag worden, dat dit ertoe zou kunnen leiden, dat zich hier in belangryke mate foren sen gaan vestigen. Voor deze categorie Is nl. Zoetermeer de aangewezen vesti gingsplaats. OEGSTGEEST Dat een concierge uit Oegstgeest 10 boete had gekregen van de kanton rechter, daartegen ging zijn bezwaar voor de Haagse Rechtbank niet, doch ergèr vond^ hij het, dat er 41 flessen drank inbeslag waren genomen en dat betekende een schadepost van pl.m. 400.-. En dus verzocht hij aan de recht bank om hem die drank terug te geven. De kwestie was, dat de concierge in de kelder van het gebouw de 41 fles sen drank had staan voor byzondere gebeurtenissen, doch zij stonden daar in strijd met de Drankwet. Want er was slechts een vergunning A, dus voor zwak-alcoholische dranken. De concierge deelde echter mee, dat in middels een vergunning B is aange vraagd, welke aanvankelijk door b. en w. van Oegstgeest was geweigerd. Evenwel is nu aan de Kroon verzocht om een extra vergunning te verstrek ken want een feestgebouw zonder drank „Dus u bent alvast maar op de zaken vooruit gelopen", stelde de officier van justitie vast die meende, dat verdachte het risico heeftg enomen en dus dient te aanvaarden. De eis luidde daarom bevestiging van het vonnis. Uitspraak over 14 dagen. TUINBOUWSCHOOL VERFRAAITTER AAR PAUZE Vrachtwagen maakte serie caramboles In de afgelopen nacht heeft een vrachtauto van de melkfabriek „De Landbouw" een serie botsingen op zijn naam gebracht. Ter hoogte van de Amsterdamse Bank raakte hij de rech- tervoorzijde van een aldaar gepar keerd staande auto. De chauffeur verloor daardoor de macht over het stuur, reed tegen een boom aan, die door midden brak, ram de vervolgens een lantaarnpaal, om uiteindelijk de achterkant van een geparkeerde Volkswagen een forse deuk te bezorgen. Agenda Leidse u gemeenteraad Stadhuiskelder wordt ingericht voor B. en W.-in-oorlogstijd De gemeenteraad van Leiden komt op maandag 15 november a.s. te 14.00 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a.: Voorstel eer vol ontslag aan ds. D. J. Vossers als lid van het College van Curatoren van het Gymnasium: benoeming van een lid van het College van Curatoren van het Gymnasium; benoeming van een leraar in de schei- en natuurkunde aan het Rembrandt-lyceum; Preadvies op verzoek bestuur Ver. voor Chr Onderwijs om medewerking voor aan schaffing leer- en hulpmiddelen voor het vak handenarbeid ten behoeve van zijn v.g.l.o.-school aan het Noord- einde 40; idem voor het maken van een bergplaats in de open rijwielber ging, ten behoeve van zijn g.l.o.-school aan de Boshuizerkade 119; idem van wege de Stichting Rooms-Katholieke Scholen om medewerking voor de aan schaffing van leermiddelen voor het derde leerjaar ten behoeve van zijn g.l.o.-school aan de César Franck- straat; idem vanwege Ver. voor Chr. Onderwijs om medewerking voor de vernieuwing van enig gymnastiek- materiaal ten behoeve van zijn g.l.o.- school aan de Hoge Morsweg 12; voor stel inzake verhoging van het ver leende krediet voor het verbouwen van het gymnastieklokaal aan de Pot gieterlaan, ten behoeve van de Stich ting Rooms-Katholieke Scholen te Lei den; idem tot het vaststellen van nieuwe verordeningen op het Stede lijk Gymnasium c.a., van verordenin gen houdende wijziging van die op de Hogere Burgerschool met vijfjarige cursus en de Hogere Burgerschool voor Meisjes en van beperkende be palingen ten aanzien van de delegatie van de bevoegdheid tot hel benoemen van leraren in lijdelijke dienst; idem inzake het beschikbaar stellen van nerlj N. V. gelden voor de inrichting ln het kader van de organisatie van de civiele verdediging dient te worden bevorderd, dat het bestuursapparaat der gemeente onder buitengewone omstan digheden kan biyven functioneren. Aldus begint een voorstel van b. en \v. dat maandag In de raad komt. Om dit te kunnen verwezenlijken is het noodzakelijk dat kan worden be schikt over een ruimte voor overleg, in formatie en documentatie, waar met be hulp van tevoren aangebraehte verbin dingen voor het dagelijks bestuur van de gemeente de gelegenheid bestaat om ln buitengewone omstandigheden de no dige maatregelen en beslissingen te ne men en de uitvoering daarvan te leiden en te coördineren. De mogeiykheld hiertoe bestaat door een der kelders onder het stadhuis tot noodbestuurspost te doen inrichten. De hieraan verbonden kosten zulleu naar raroing 77.000 bfdfajgep., ypljc bedrag li^ 10 jaren kan worden afge schreven Voorta is het in verband met even tuele werkzaamheden ten behoeve van de distributie van levensmiddelen nood zakelijk, dat de stroomvoorziening van de citograaf op de afdeling Bevolking en van de machines in de drukkerij op de afdeling Interne Zaken onder alle om standigheden is gegarandeerd. Hiertoe is door het bureau gemeente- Hjke civiele verdediging een plan ont worpen, dat voorziet in de aanschaffing van 'n noodstroom-aggregaat, dat als de nood aan de man mocht komen op eenvoudige wijze op de binnenplaats van het stadhuis kan worden geïnstalleerd. De kosten van een dergelijk aggregaat worden geraamd op 5430. I De noodbestuurspost, die onrter het stadhuis zal worden ingericht, dient om j In oorlogsomstandigheden het dageiyks j bestuur der gemeente ln staat te stellen I zyn bestuurstaak zo goed mogelijk voort te zetten en coördloerend werkzaam te zyn. stroomaggregaat t.b.v. de adresseerma- chine en andere apparatuur, die bij een eventuele distributieregeling onmisbaar zijn. De inrichting van de noodbestuurspost vormt een onderdeel van de op korte ter mijn te realiseren mogelijkheden voor de civiele verdediging in Lelden. Drinkwater beveiligd In een eerder stadium heeft de direc tie van de LDM bij de recente verbou wingswerkzaamheden aan de watertoren reeds zodanige voorzieningen getroffen dat het water in de toren gevrijwaard kan worden voor besmetting door ra dio-actieve neerslag. Voorts kan het Leidse waterleidingnet, indien nodig, worden gekoppeld aan naburige leiding- Door deze maatregelen ls bereikt dat de drinkwatervoorziening van Leiden onder bijzondere omstandigheden tot op redelijke hoogte doorgang kan vinden. Als maatregelen die in de naaste toe komst worden overwogen mogen nog worden genoemd; het creëren van fal- out vrije onderkomens bij dq vitale ge meentediensten en het tot standbrengen van speciale verbindingen tussen deze diensten en. de, noodbestuurspost. De nieuwe tuinbouwschool, bedoeld voor Ter Aar en omgeving, is de eerste hoogbouw die de gemeente Ter Aar kent en is door de architect uitgedacht in verband met de nieuwe bruggen. Tussen de hoge flats zijn de zes les lokalen gebouwd op drie verdiepingen. In deze lokalen is alles wat men maar zou kunnen wensen voor dit onderwijs aangebracht, waarbij het leslokaal voor de technische kant nog weer uitzon derlijk mooi is. In de ene flat is de royale marmeren trap gebouwd waarmee men de les lokalen kan bereiken en in de andere zijn bergruimten en de brandtrap ge bouwd. Vooraan in de laagbouw is de kantine die plaats biedt aan 120 per sonen en die ook gebruikt kan wor den voor godsdienstlessen, omdat daar in een altaar is opgesteld, een geschenk van de kerken der gemeente waaruit leerlingen deze school bezoeken. Vervolgens zijn de technische loka len. waarin een aantal motoren en machines is geplaatst, in het verleng de van deze laagbouw ondergebracht. De kamer voor de leraren en het pri- vékantoor van de directeur en een goed uitgeruste keuken completeren het geheel. De school, die door onge veer 160 leerlingen wordt bezocht is een. voorbeeld van moderne school- bouw in deze streek. Twee fabrieksarbeiders, 23 en 32 jaar oud, respectievelijk afkomstig uit Niebert (Gr.) en Leek (Gr.), raakten in de auto onwel, doordat wegens een kapotte uitlaat de gassen in de auto terecht kwamen. Zij konden nog net hun pension in de Sumatrastraat be reiken. De E.H.D. achtte het noodza kelijk beide personen voor onderzoek naar het Academisch Ziekenhuis te brengen. Er bestaat geen levensge vaar. 9 Een zoete inval was het zon dagavond bij een banketbakkerij aan het 5 Meiplein. Enige lieden zijn daar ingeslopen via een plat dak en een openstaand tuimelraam. Twee dozen fondant borstplaat en een stuk mar sepein werden meegenomen. TENTOONSTELLING in het Academiegebouw ONWAARDIG ZIJN WE ALLEN De nieuwe voorzitter van het NVV, de heer A. W. Kloos, zei, in een vraag gesprek, over zijn levensovertuiging: „Ik ben niet gelovig. Het is dan wat moeilijk om inhoud aan je leven te geven. Je grondt het natuurlijk op normen van rechtvaardigheid, huma nisme, naastenliefde". Wie proeft niet iets smartelijks in de opmerking: „Het is dan wat moei lijk om inhoud aan je leven te geven?" Dit getuigenis van een ongelovig man geeft ons geen aanzet tot méérwaar digheid maar tot een gevoel van on waardigheid. Want welk mens is waar dig God te kennen, en te benaderen, tenzij door een onverdiende begena diging Zijnerzijds? Ook het geloof is een geschenk, dat aanvaard wordt met: j „Heer. ik ben niet waardig". LEIDSE BIOSCOPEN Camera: The ladykillers (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Operation Crossbow (14 jaar) Geprolongeerd Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 00 en 9.15 uur. Luxor: Zorba de Griek (volw.) Geprolongeerd Dagelijks, ook zondag: 2.30 en 8 uur. Studio: Het Huwelijksbed (volw.) Geprolongeerd Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Inspecteur Clouseau slaat weer toe (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, (.00 en 9.15 uur. Rex: FX-18 op spionnenjacht (18 j.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. DE VIJFTIG BEST verzorgde boeken van het jaar 1964 (op de affiche staat 1965!) zijn sinds gisteren byeen- gebracht in de ruimte die de universiteit voor verschillende tentoonstellingen af staat. Hoewel de inhoud natuurlijk het boek maakt - zonder een goede tekst is een boek functieloos - is het onmisken baar dat het uiterlijk van een boek een hele belangrijke factor is, zelfs vaak leidt tot de aankoop ervan en de han delswaarde van een boek verhoogt. Dat het nuttige - het zetten van de tekst en het binden van het boek - heel goed met het aangename - de artistieke waarde daarvan - kan worden verenigd blykt wel op deze tentoonstelling, die een groot aantal pockets en paperbacks bevat, maar daarnaast ook veel grotere werken. GEDICHTENBUNDELS OPVALLEND WAS dat onder de be kroonde boeken veel gedichtenbun dels waren en dat veel boeken waren uitgegeven door Querido te Amsterdam. Gedichtenbundels zijn vaak smaller van formaat en minder dik dan andere boe ken en lenen zich misschien meer voor I een artistieke typografische aanpak. De bundel van Gerrit Kouwenaar „St. He lena komt later" toont bijv. aan hoe LEIDSE UNIVERSITEIT Dr. Saai van Zwanenbergprijs Aan prof. dr. E. Havinga te L dr. G. A. Overbeek te Nijmegen en dr. E. H. Reerink tc Bussum is de jaarlijk se Dr. Saai van Zwanenberg-prijs toege kend. De prijs die is ingesteld ter be vordering van het wetenschappelijk on derzoek op het gebied van de pharmaco- therapie werd gistermiddag tijdens een openbare bijeenkomst in het groot-audi torium van de Leidse Universiteit uit gereikt in aanwezigheid van dr. Saai Zwanenberg en van prof. dr. L. J. between two infants in the 31. Beel, voorzitter van de Dr. Saai van womjj concerning the state of this vanenbergstichting. j worid might handsomely illustrate our Prof. dr. Havinga kreeg de prijs naar ,„norance of the next". Te dien einde zal de kelder geschikt aanleiding van zijn werk gewijd aa" terwijl tegelijkertijd de embryologie zich sprongachtig ontwikkelt. Dc anatomie is het „ijzeren funda ment" der medische wetenschap. Van zelfsprekend veranderen de onderzoe kingsmethoden, en verschuift het inte resse in nauwe relatie met andere me dische disciplinen. Wij zijn bezig, de „anatomische les" te plannen, maar wij kunnen niet weten wat in de ontwik keling der wetenschap de volgende stap zal zijn. ..Er gaat niipmer een bel om mee te delen dat er geen nieuwe erva ringen meer te verwachten zijn". De woorden van Sir Thomas Browne, ge schreven in 1658. bevatten waarheid: „We are but embryon philosophers. worden gemaakt voor een langdurig biyf. Er zullen o.ni. een noodstroom- voorzlenlng, een water- en voedselvoor raad, slaapgelegenheid, communicatie middelen en luchtverversing in worden geïnstalleerd. Na het treffen van enkele bouwkun dige voorzieningen en het aanbrengen van bovengenoemde apparatuur zal de noodbestuurspost beveiligd z(jn tegen de zgn. fall-out (radio-actieve neerslag). In het raadsvoorstel komt tevens ter spfake de aanschaffing van een nood- Nog geen winst voor Zaalberg Het thans bQna afgesloten boekjaar van de N. V. Koninklijke Nederlandsche Fabriek van wollen dekens voorheen .J. C. Zaalberg en Zn. zal. hoewel het eind resultaat beter dan 1964 zal zijn. waar schijnlijk nog niet met winst worden af gesloten. zo deelt de directie mede. De reorganisatie is belangrijk gevor derd. Deze zal in 1966 haar vruchten kunnen afwerpen. (Het saldo verlies over 1964 bedroeg 254.415,- tegen een winst over 1963 van 48.209,- red.). Afzetstagnatie vermindert voor Leidse Wolspinnerij fotochemie der geneeskrachtige steroï- den. dr. Reerink voor zyn arbeid gewijd aan toegepaste chemie der genees krachtige steroïden, en dr. Overbeek voor zijn werk gewijd aan de pharma cologic der geneeskrachtige steroïden. De prijs bedroeg in totaal 15.000, een aanmerkelijk hoger bedrag dan vorig jaar ter beschikking werd gesteld. „De anatomische les""' In het groot-audi- versiteit heeft me vrouw dr. A. Op- penheimDekker, lector in de anato mie en embryolo gie vanmiddug t.g.v. de officiële aanvaarding van haar ambt een openbare les ge houden. met als onderderp: .De anatomische les". Ze zei o.m. dat de anatomie als basiswetenschap in het geheel der me dische wetenschappen geintegreerd, vóór Vesalius 16e eeuwonw< schappelijk, speculatief. Het werk Vesalius, waarvan het resultaat de eer ste grote anatomische atlas was, bete kent een enorme uitbreiding Verwev-avond Op 15 mei van dit jaar was het hon derd jaar geleden dat Albert Verwey werd geboren. Dit feit werd in mei in Amsterdam herdacht met een muzikaal- literair programma Een wolk van lachen en geween", uitgevoerd door le den van dc faculteitsvereniging van Ne derlandse Letteren H.E.L.I.O.S. aan de universiteit van Amsterdam, ln iets ge wijzigde vorm zal dit spectacle-coupé, op verzoek van de Vereniging van Neer landici te Leiden, op donderdag 18 no vember in Leiden worden opgevoerd in sociëteit Minerva, ingang Vrouwensteeg, aanvang 0.30 uur. Dit spel, met als titel een regel uit Verwey's gedicht „Nieuwjaarsmorgen", bestaat uit voordracht van brieven, ge dichten. liederen en toneelfragmenten, het geheel geïllustreerd met dia's. In het bijzonder wordt een beeld gegeven van Verwey als jongere dichter en van zyn aandeel in de Beweging van Tachtig. De samensteller en regiseur, Fons Eick- holt, laat de dichter, zijn vrienden en tijdgenoten (onder wie Willem Kloos en I Frederik van Eeden), zyn critici en de sdichters die hij bewonderde (zoals Shakespeare. Michelangelo en Shelley) n op het toneel herleven. Het programma werd destijds opge voerd in opdracht van het VerWey-co- mité, waarin o.a. prof. dr. Zaalberg, pirische kennis. Men ziet thans syste- hoogleraar in de Nederlandse taal- matisch het inwendige van de mens. letterkunde te Leiden, zitting heeft. Bij het anatomisch onderzoek gaat j het om het zien, een uiterst gecom- pliceerde zaak. Het veronderstelt de Benoemingen j „research-blik", hier de „anatomische BlJ 0nder$cheiden bestuiten van Cura- blik", de bereidheid, gecompliceerde ver- lore)l dcr Rijksuniversiteit tc Leiden Het bestuur van de Leidsche Wolspln- handen, structuren, van het menselijke Leiden deelt het volgende „binnen" te ontwarren en systematisch drs_ H G van den Berk. weten eer. mede by het schrijven van ons jaar-j te beschrijven. „Weet te zien^ is het schap,H.iijlc hoofdambtenaar in tijdelijke Leonorda da Vinei. Dit nieu- t|i0nst bij de Conflictpsychologie, - Stematisehe onderzoek heeft in de !l(H tydvak Van 1 okt. 1965 tot 1 ok t. hot aanknnen aanwezi» die konden w'i beginperiode tot ernstige conflicten ge- we(jerom in deze functie benoemd. stroomaggregaat itim hel «"kopen aanwezig dteKonaen^«j, wetenschap_ BirkenhSger. wetenschap- F -SHSi E?JïSLrir33£ a rrdH, slsk perceleT Óósterkerkstraat 3-5; idem UJdeiyUe fiu^ntTve.6 V^auJs'^onst^tie' te ^L^b^rnd" 1 1965 het beschikbaar stellen van gelden o. 4a. Bolosna (15401 en in de publicatie van drs E Braches, voor het tijdvak voor het slopen Hortuszicht" aan de Witte Singel 58; voorstel tot het wijzigen van de be groting van de gemeente en de be grotingen van enige bedrijven voor het jaar 1956; idem tot het goedkeu ren van de rekening over het jaar 1964 en de begroting voor het jaar 1966 van het College van Vrouwen- kraammoeders; idem om vooralsnog het uitgeven van gemeentegronden als regel door middel van verkoop te doen plaatsvinden. gelden o. m. gebaseerd was op onze markt- het pand „Oud Harvey 1628» over ««n ontdekking: de j 0kt *1965 U>t7 okt." lööVtot weten- •ergadering in augustus j.l. konden w-y reeds een wat optimistischer geluid la ten horen. Inmiddels hebben wij weer een volle bezetting en vertrouwen dat de verbetering zich zal voortzetten. Wy heben het voornemen, weer een bericht omtrent de gang van zaken uit te geven omstreeks eind januari 1966 en daarbij geiyktydig verkorte cyfers over de resultaten van de eerste negen maan den van het boekjaar weer tc geven". kringloop het bloed. schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst by de Bibliotheek benoemd; IJzeren fundament. i dr8. h. Burger, wetenschappelijk amb- De anatomie is de grote zaak van de tenaar in tijdelijke dienst bij de Farmn- 16e eeuw, indrukwekkend als research, cie, voor het tydvak van 1 okt. 1965 tot Door Harvey's werk wordt zy in de 1 okt. 1966 wederom in deze functie be ne eeuw tot anatomia animata, weten- noemd; schap van het leven. Nieuwe grote dr. H. L. L. Busard, wetenschappelijk triomfen viert zy als vergeiykende ana- hoofdambtenaar in tijdelijke dienst hij tomie in het wereldbeschouweiyke de- de Conflictpsychologie, voor het tyd- bat van de vorige eeuw evolutievak van 1 okt. 1965 tot 1 okt. 1966 we derom in "deze functie benoemd: mej. J. van Dam, arts, voor het tyd vak van 1 okt. 1965 tot 1 okt. 1966 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in tydelijke dienst bij de Longziekten be noemd; J. F. Feddes, wetenschappelijk amb tenaar le klasse in tydeiyke dienst bij het Instituut voor Radiopathologie en Stralenbescherming, voor het tijdvak van 1 okt. 1965 tot 1 okt. 1966 wederom in deze functie benoemd; drs. J. L. P. A. Gerold, wetenschap- I pelijk ambtenaar le klasse in tydehjke I dienst by de Parasitologie, met ingang van 1 okt. 1965 in vaste dienst benoemd; mr. A. J. W. Huisman, wetenschap pelijk ambtenaar le klasse in tydelijke dienst bij de Bibliotheek, met ingang van 1 jan. 1965 in vaste dienst benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar; drs. F. K. Kieviet, voor het tydvak van 1 sept. 1965 tot 1 sept. 1966 tot we tenschappelijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst by de faculteit der Sociale Wetenschappen (Opvoedkunde) benoemd drs. L. W. F. de Klerk, wetenschap pelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Exp. Psychologie en Psych. Statis tiek, voor het tydvak van 1 nov. 1965 tot 1 nov. 1966 wederom in deze functie benoemd; dr. H. M. M. C. Kuypers, weten schappelijk ambtenaar in tydeiyke dienst by de Conflictpsychologie, voor het tyd vak van 1 okt. 1965 tot 1 okt. 1966 tot wetenschappeiyk medewerker le klasse benoemd; drs. D. H. D. MacGillavry, weten schappelijk medewerker in tydelijke dienst bij de Psychodiagnostiek, met in gang van 1 nov. 1965 in vaste dienst be noemd; drs. M. N. Spijker, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij het Centraal Rekeninstituut voor het tyd vak van 1 nov. 1965 tot 1 nov. 1966 we derom in deze functie benoemd; dr. J. van Thuyi, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdeiyke dienst by de Organische Chemie, voor het tyd vak van 1 sept. 1965 tot 1 sept. 1966 tot wetenschappeiyk hoofdmedewerker benoemd; N. Treurniet, arts, wetenschappeiyk hoofdambtenaar in tijdeiyke dienst bij de Psychiatrie, voor het tydvak van 1 sept. 1965 tot 1 sept. 1966 wederom in deze functie benoemd; dr. G. Wielenga, wetenschappeiyk hoofdambtenaar in tydeiyke dienst bij de Pathologie, met ingang van 1 okt. 1965 in vaste dienst benoemd. Examens Aan de universiteit zijn geslaagd voor het kandidaat-examen Westerse sociolo gie: de heren F. J. L. J. Breuer (Den Haag i. M. B. v. d. Trij de Regt Gou da i, J. C. M. Ruys (Voorburg), kand. ex. klassieke taal- en letterkunde de heer A. J. Schneiders (Den Haag), kandi daats-examen Franse taal- en letter kunde mevr. J. C. A. Visser-v. Kolmer- schate (Vlaardingen), doct.-ex. farma cie de heer J. Winters (Leiden,', doc toraalexamen Nederlands recht de heer P. H. Bakker Schut (Leiden), semi- artsexamen de heren M. C. B. Corsira (Curasao), W. S. v. d. Meer (Leiden), D. W. R. Suringa (Den Haag) arts examen de heren R. R. Aberson (Aer- denhout), J. H. J. Gehen i (Leiden), A. F. de Ruiter (Den Haa„i, L. A. H. A. Voermans (Leiden), kand.ex. Psycho logie mej. J. E. C. M. v.. Voorst tot Voorst (Den Haag), de heren W. J. de Waal (Boskoop), A. Schellekens (Den Haag). een logisch opgebouwde typografie, I waarby alle regels aan de linkermarge I beginnen en uitlopen tot rechts, het uiterlijk van een boek ten goede kan komen; bovendien is de omslag-Kouwe- naar in positief en diapositief - bijzon der suggestief. Vreselijk leuk is het boekje „Het was vréésselijk dat onsterfelyke pagina's uit de roemruchte jaargangen van het geïllustreerde po- litie-nieuws, byeengebracht door Nico Polak, bevat. Het boekje is van een uitzonderiyk formaat, wemelt van ty pografische grapjes en doet erg „ouder wets" aan. Een speciale vermelding van de jury kreeg het boek van Cécile Dreesman: „Steekspel", omdat band, schutbladen, titel-, tekst- en illustratie pagina's alle zeer weloverwogen van ontwerp zyn, waardoor een gaaf en aantrekkelijk geheel is ontstaan. Het zou te ver voeren hier alle opvallend boeken op te noemen, boeken met fraaie reproducties, zoals bijv. de uitgave „De corative Art in Indonesian Textiles", waarvan men foto's heeft gemaakt van ontwerpen op textiel en men daardoor echt textiel te doen te hebben. Een de indruk krygt ook in het boek met aparte categorie vormen de bedrijfs- ultgaven. waaronder „Rozengeur en maneschijn", een geurige geschiedenis van „Boldoot" en de jaarverslagen van de N.V. Nederlandse Spoorwegen. Bridgeclub „Sans Atout" De uitslag van de 5e ronde voor de parencompetitie luidt als volgt: Groep zwart: Mej. v. d. Zeeuw-v. d. Zeeuw 1281 (3); Bonnet-van Rijn 1266 (8); Goutier-v. d. Start 114—2 (1); echtpaar Brakel 1127 (6); Crama- v. d. Mark 1118 (7); dames Tielke- meyer-v. d. Ende 1115 (5); echtpaar Vissers 1039 (9); echtpaar Aemey 97 3 (4); Eling-Sypestein 9410 (10); echtpaar v. d. Drift 844 (2). Groep zwart-wit: Jonkers-Dubbelaar 1251 (2); mevr. Crama-v. d. Heuvel 1146 (8); dames Stikvoort-v. d. Zeeuw 112 4 (4); Lalau-de Jong 1125 (7); echtpaar Bernard 1107 (9); De Graaf -van Zanten Jr. 1053 (3); Ooms-van Berge Henegouwen 10310 (10); Ooy- endijk-Tomey 1012 (1); mevr. den Dekker-De Nie 999 (6); v. d. Oever -Rijnsburger 998 (5). Groep groen: Wendt-Meiboom 1181 (1); .echtpaar Winnen 1004 (7); dames Van Zwie- ten-Alting 905 (6); Van Zwieten- -Van Zanten Jr. 893 (3); mej. Van Wingen-De Graaf 832 (2); Mollema- Van Ingen Schenau 696 (4); mevr. Paes-Altink 537 (5); dames Groene- wegen-Pot 46—8 (8). Geen voorrang verleend Gisteren om één uur 's middags ver leende een 17-jarige bromfietsbestuur ster uit Koudekerk a/d Rijn op het kruispunt Meduzastraat - Decimastraat geen voorrang aan een vrachtwagen. Tengevolge van de hierop volgende botsing liep zij een zware hersen schudding, alsmede een hoofdwonde op. Door de E.H.D. is zij naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Maakt „Oud Hortuszicht plaats voor tijdelijke tuin De opstallen van het aan de gemeente in eigendom toebehorende complex „Oud Hortuszicht" aan de Witte Singel 59, hoek Witte Rozenstraat, verkeren In een dusdanige vervallen staat, dat de sloping ervan dringend noodzakelijk is. Voorzie ningen aan het pand. waardoor dit nog een aantal jaren voor bepaalde doelein den geschikt zou zijn, zouden een zoda nig bedrag vergen, dat de uitgaaf, mede gelet op dc tijd van mogelijke handha ving van liet pand, economisch niet ver antwoord knn worden geacht. Na de sloop zal langs dc Witte Singel een hek werk. voorzien van een toegangsdeur, worden geplaatst. Voor en achter deze terreinafscheiding zal een 3 meter brede strook heesterbe planting worden aangebracht. Voorts zal het trottoir van de Witte Singel ter plaatse worden verbreed. De totale aan de uitvoering van deze werkzaamheden verbonden kosten worden geraamd op 25.000. Omtrent een tydelijk gebruik van het door de sloping vrijkomende terrein als tuin, voor zolang dat nog niet behoeft te worden benut voor wegaanleg in ver band met de uitvoering van het wegen schema, wordt momenteel nog overleg gepleegd. AGENDA DINSDAG 9 NOVEMBER Rest. v. d. Heijden Ver. v. Kath. Gezinsvoogdij en patronage, afd. Lei den: gespreksavond over „Beroepskeu zee en werkkring". Aanvang 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Abonnements concert Residentieorkest o.l.v. Carl Böhm. Aanvang 20.00 uur. GG en GD-gebouw (Roodenburger straat) Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden. Aanvang-cursus, 20.00 u. WOENSDAG 10 NOVEMBER Rapenburg 43 Cursus Frans Cul tureel Centrum. „Het dagelijks leven van de Fransen". Aanvang 20.00 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde Films „De olie-rivieren van Nigeria" en „Open haven van Akkra". Aanvang 3.30 uur n.m. (Kinderen onder de 12 jaar slechts toegang met geleide). Rijksmuseum voor Volkenkunde Spr. dr. A. C. v. d. Leeden over „Een Nungubuju concert". Aanvang 20.00 u. Stationsweg 41 Vergadering van Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, gevolgd door excursie naar Leiderdorp. Aanvang 2 uur n.m. Steenschuur 6 Postzegelbeurs van Leidse Ver. v. Postzegelverzamelaars. Aanvang 20.00 uur. Schouwburg K O-voorstelling van „Een vreemd paar" door 't „Nieuw Rotterdams Toneel". Aanvang 20.00 u. DONDERDAG 11 NOVEMBER Stadsgehoorzaal (koffiekamer) Lunchbijeenkomst Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Onder werp: Export en economische politiek. Aanvang 12.30 uur n.m. Schouwburg K O-voorstelling van „Een vreemd paar" door 't „Nieuw Rotterdams Toneel". Aanvang 20.00 u. „De Burcht" KVP: Bespreking en voorlopige kandidaatstelling Sta tenverkiezingen. Aanvang 20.00 uur. Tentoonstellingen De Ruif Jan Vossensteeg 59. Aquarellen en tekeningen van Mies v. Deinum. Dag. 10-20. zaterdag en zon dag 20-24 uur. „Tastevin" (Beestenmarkt 14) Schilderyen Bern. Laeck, tot 5 dec. dag. 16.30-24 uur. Academiegebouw, Rapenburg 73 Tent. 4 Haagse grafici, tot 5 november. Werkdagen 9-18 uur. Cult. Centr. Voorschoten: Tent. Jon ge Ned. Kunst, 's avonds 19-22 uur, zaterdag 14-18 uur. Zondag en dins dag a.s. gesloten. Tot en met 12 nov. MUSEA De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zon dags 1-4 uur. Ryksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur; zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag van 10-4 uur (zondags 1-4 uur). PUNT T Weet u wel wat Ik eigenlijk kom doen 7 KORRELTJE Ieder mens moet zijn eigen lessen MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam - 8 nov. - Aan voer totaal: 1960, vette koeien en ossen 1225, varkens 735 stuks. Pryzen (extra, le. 2e en 3e kwal.): vette koeien (ct. per kg) 410-445, 375-405. 330-360. 310- 330; varkens (lev. gew.(id.) 223-225, 221-223, 219-221, 215-217, stieren (id.) 380-440; worstkoeien (id.) 300-325; slachtzeugen (id.) 170-180. Handel: aanvoer ruimer, handel le vendiger, pryzen iets sty ver; varkens als vorige week, kalm, gedrukt. Leiden - Groente - 8 nov. Andyvie 8-23, snybonen 200-255, kroten 15, id. gekookt 50, boerenkool 10-23, rodekool 14, groenekool 15-24, prei 15-28, spinazie 50-73, spruiten 20-79, tomaten 30-140, uien 12-19, witlof 102-154 per 100 kg, bloemkool 14-48, knolselderij 10-25, sla A 614 per 100 stuks.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4