Scapino-ballet trad op voor Leidse schoolkinderen QUA PATET ORBIS DE LEIDSE COURANT DE BESTE KRANT, JUBILEUM SCHRIJFBLOK KRANTENBEZORGERS GEVRAAGD AKTIEVE BEZORGERS DE LEIDSE COURANT MAANDAG 8 NOVEMBER 1965 W .de kippen vond ik hel leuks van het skapieno ballet 2<>ALS IEDER JAAR sinds 1937 viel Leiden zaterdagmiddag we derom de eer te beurt het Scapino- ballet te zien optreden. Onder auspi ciën van de Leidse Jeugd Actie voerde deze balletgroep, die dit seizoen twin tig jaar bestaat, een goed verzorgd en bijzonder kleurrijk programma op. 't Was jammer dat slechts twee van de balletten, namelijk „Kippsngsren" on „Straatspelletjes" speciaal op het jon gere publiek afgestemd waren. Zelfs de boeiende uitleg van „Scapino" self, kon de klassieke balletten zoals een „Pas-de-deux" uit Gisële niet geheel toegankelijk voor kinderen maken. r)E GEHEEL MET schoolkinderen gevulde Stadsgehoorzaal kreeg al lereerst in een „Demonstratie" de ver schillende technieken van achtereen volgens een Oosters, klasiek en mo dern ballet te zien. Daarna kwamen in „Le foyer de la Danse" de schilde rijen van Degas tot leven en gaven ons een indruk van het doen en laten van een balletschool uit die tijd. Na het lyrische „Adagio voor twee part ners" bracht „Kippengeren" ons een van de hoogtepunten van deze middag. De kinderen genoten zichtbaar van de kleuren en fantasietjes, in „Kip pengeren" zo ruimschoots aanwezig. Na afloop dankte de voorzitter van de L.J.A het Scapinoballet voor het instructieve en leuke optreden en de schoolkinderen voor hun komst. Met kinderogen IJOE KINDEROGEN het Scapino- ballet bekijken, komt tot uiting in 't onerstaand opstelletje van de zeven jarige Bernadet (tweede klas), die na Voorbereiding Statenverkiezingen Het bestuur van de Leidse afdeling van de Katholieke Volkspartij ver zocht ons, het volgende onder de aan dacht van haar leden te brengen. De op donderdag ij. te houden al gemene ledenvergadering waarvoor zij haar leden uitnodigt zal voor een be langrijk deel in het teken ataan van de voorbereidingen voor de Staten verkiezing. Het belangrijkste punt van de agen da zal zijn de voorlopige kandidaat stelling voor de Provinciale Staten. Wanneer in de vergadering minstens 10 van de aanwezige leden een ge noemde kandidaat ondersteunen, is deze als voorlopige kandidaat aange- Verder zal de heer S. Menken op deze vergadering spreken over het werk van de Provinciale Staten. AGENDA DINSDAG 11 NOVEMBER Rest. v.d. Heijden Ver. v. Kath. Gezinsvoogdij en patronage, afd. Lei den: gespreksavond over „Beroepskeu zee en werkkring". Aanvang 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Abonnements concert Residentieorkest o.l.v. Carl Böhm. Aanvang 20.00 uur. GG en GD-gebouw Roodenburger straat) Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden. Aanvang-cursus, 20.00 u. WOENSDAG 10 NOVEMBER Rapenburg 43 Cursus Frans Cul tureel Centrum. „Het dagelijks leven van de Fransen". Aanvang 20.00 Rijksmuseum voor Volkenkunde Films „De olie-rivieren van Nigeria" en „Open haven van Akkra". Aanvang 3.30 uur n.m. (Kinderen onder de 12 jaar slechts toegang met geleide). Rijksmuseum voor Volkenkunde Spr. dr. A. C. v. d. Leeden over „Een Nungubuju concert". Aanvang 20.00 u. Stationsweg 41 Vergadering Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, gevolgd door excursie naar Leiderdorp. Aanvang 2 uur n.i S loense huur 6 Postzegelbeurs vi Leidse Ver. v. Postzegelverzamelaars. Aanvang 20.00 uur. Schouwburg K O-voorstelling van „Een vreemd paar" door 't „Nieuw Rotterdams Toneel". Aanvang 20.00 u. DONDERDAG 11 NOVEMBER Stadsgehoorzaal (koffiekamer) Lunchbijeenkomst Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Onder werp: Export en economische politiek. Aanvang 12.30 uur n.m. Schouwburg K it O-voorstelling van „Een vreemd paar" door 't „Nieuw Rotterdams Toneel". Aanvang 20.00 u. „De Burcht" KVP: Bespreking en voorlopige kandidaatstelling Sta tenverkiezingen. Aanvang 20.00 uur. Tentoonstellingen De Ruif Jan Vossensteeg 59. Aquarellen en tekeningen van Mies v. Deinum. Dag. 10-20. zaterdag en zon dag 20-24 uur. „Taatevln" (Beestenmarkt 14) Schilderijen Bern. Laeck, tot 5 dec. dag. 16.30-24 uur. Academiegebouw. Rapenburg 73 Tent. 4 Haagse grafici, tot 5 november. Werkdagen 9-18 uur. Cult. Centr. Voorschoten: Tent. Jon ge Ned. Kunst 's avonds 19-22 uur, zaterdag 14-18 uur. Zondag en dins dag a.s. gesloten. Tot en met 12 nov. afloop zei het allemaal erg leuk te hebben gevonden. De kippen vind ik het leuks van het skapieno ballet. En ik heb het ook op de tv gezien en ik heb de selufde man op het skapieno balet gezien als op de tv en die man had zonntjes op zijn wangen zo dat al de kinderen moesten lachen en de kinderen die balet hebben gedaan wa ren ook heel leuk. Stees kwam die man weer als het afgelopen was en de kinderjes hadden witt jurkjes aan, groene jurkjes en geele en blouwe, haast al de kleure. Ik heb mijn vrin- dinje meegenomen en ik vont het heel leuk. De kinderen hebben het goed gedaan en toen hadden ze een huisje toen gingen ze bij dat h huisje spelen en toen gingen ze touwtje springen en toen kwamen er twee jongens met een bal en die jongen gingen ballen en die meisjes uakkten die bal af en de twee jongens waren boos gewor den en toen gingen ze weer naar huis en ik vond het andere niet zo leuk JOOP DE L'ECLUSE: TWEE PRIJZEN OP FILMWEDSTRIJDEN Joop de l'Ecluse, lid van de Leidse Smalfilm Liga heeft dezer dagen op een internationaal filmfestival in Huy (België) een bronzen medaille gewon nen met zijn film „Op stap" en nage noeg terzelfde tijd een eervolle ver melding op het Congres van de Ned. Organisatie van Amateur filmclubs te Eindhoven met zijn film „Dertien". BURGERLIJKE STAND Geborent Johanna Hendrica Maria dr van A. J. van Steijn en J. J. van Leur; Helene Anna dr van A. D. van der Plas en C. M. van der Plas; Eli. sabeth Anne dr van J. Buijs en A. J. Braat; Maria Clasina dr van J. van Egmond en C. S. Brandt; Manfred Johannes zn van J. G. van den Berg en J. R. ten Veen; Arjen Menno zn van F. Brand en M. W. Krijnen; Jac queline dr van L. Stakenburg en H. A. van der Meij; Wieneke Alexandra dr van W. Buikhuisen en T Helge- ring; Cornelis zn van G. van Duijn en T. Messemaker; Christiaan Nicolaas zn van P. N. A. Leijdeckers en T. Bu- rema; Adriana Maria Petronella dr van N. P. Mooren en A. J. van dei- Geest; Eduard zn van J. A. van Gel deren en L. Dekker. Overleden: M. van Winkel, 79 jaar, wed .van N. Ouwehand; P. Groenhart, 71 jaar, man; J. van der Perk, 81 jaar, man; A. M. den Ouden. 87 jaar. wed. van W. van Beerschoten; L. Riebeek, 68 jaar, wed. van A. C. van Duuren; E. epelaar, 85 jaar, wed. van A. van der Waals; M. C. Kremer, 44 jaar, echtg. van J. M. Metselaar; A. C. den Hoed, 87 jaar, wed. van J. Middelburg A. A. Rodenburg, 44 jaar, man; S. M. Kerkvliet. 80 jaar, wed. van A. L. Janson; W. M. Mourik, 45 jaar, echt genote van L. Guijt; C. P. van der Hulst, 78 jaar, man. LEIDERDORP BOTSING OP VOORRANGSKRUISING Vanmorgen omstreeks kwart over tien zijn een personenauto en een bus van de NZH op de kruising Hoogma- deseweg-Acacialaan te Leiderdorp op elkaar gereden. Een inzittende van de personenauto, dr. Smallenburg, apo theker te Leiderdorp, werd met vrij ernstige hoofdwonden per GGD naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De bestuurder, de heer K. uit Leiden, werd licht gewond. Tentoonstelling Pluimveevereniging „De Oude Leidsche" Op de Jaarlijkse clubtentoonstelling, |<tak> voor P. Bunhoorn met op twee die saterdag en aondag in het Verenl-I na fraaiste dier (Tankonijnl; ereprijs tingsgebouw in de Maria Gijiensteeg 'beker) voor C. J. V. Nie met fraaiste werd gehouden, hebben de leden van de pluimveevereniging „De Oude Leid- •che" hun grote bekwaamheid in het fokken van bijzonder fraaie dieren zowel wat betreft de pluimvee- als de konijnenrassen weer eens nadruk kelijk bewezen. Aan de expositie, die ruim 200 die ren omvatte en veel belangstelling trok, was traditiegetrouw weer een on derlinge wedstrijd verbonden. De jury, gevormd door de keurmeesters A. P. Hollemans, C. de Graaf, S. Rode en Joh. Broekhuis had ook ditmaal bij de keuringen en het toekennen der prijzen een allesbehalve gemakkelijke taak. Uitslagen D« voornaamste uitslagen luiden: af deling grote hoenders; hoofd ereprij zen (bekers) voor J. A. Otten met res pectievelijk fraaiste zwarte Hollandse hoen, fraaiste Zilverlaken hoen, alsme de met beste haan en hen der exposi tie; idem voor jeugdlid A. Smeenk met fraaiste tuimelaar; ereprijzen (w.o. bekers, medailles en gebruiksvoorwer pen) voor: dr. D. Smeenk (hoogste aantal punten gehele expositie); J. A. Otten (hoogste aantal punten met-gro te hoenders); P. v.d. Kwaak (idem met konijnen); F. v.d. Mark (idem met dwerghoenders), dr. D. Smeenk (idem mei sierduiven); afdeling dwerg hoenders: eerste prijs (beker) voor F. v.d. Mark met fraaiste Hollandse kriel; 2de prijs (beker) voor W. Hand- graaf f met sabelpoot kriel (op één na fraaiste dier der krielsoorten)3de prijs (lauwertak) voor L. Serlie met Blau we Holl. kriel (op twee na fraaiste dier); afdeling konijnen: eerste prijs (beker) voor P. v. d. Kwaak met fraai ste dier (Pool Roodoog); 2de prijs (beker) voor D. v. Duyn met op één na fraaiste dier (Tankonijn); 3de prijs tekening-konijn; afdeling sierdüiven eerste prijs voor dr. D. Smeenk met fraaiste dier; tweede prijs (medaille) voor W. Langezaal (op één na fraaiste dier); derde prijs (medaille) voor P. v.d. Kwaak (op twee ra fraaiste dier); vierde prijs (medaille) voor J. de Bruin-Hasper (op drie na fraaiste dier). De bestuurder was zonder meer van de Hoogmadeseweg de voorrangskrui sing Acacialaan - Ericalaan opgereden en daar op de NZH-bus gebotst. De auto werd zwaar beschadigd; de bus liep minder schade op. LEIDERDORPSE BRIDGECLUB Wat wij enige weken geleden al heb ben zien aankomen ia op de laatst ge houden bridgeavond van de Leiderdorpse Bridgeclub bewaarheid geworden. De heren Gerlich-Van Leeuwen, die steeds constanter vorm zijn gaan vertonen, hebben donderdag j.l. hun slag geslagen gaan nu met een forse voorsprong de kop. Het echtpaar Danx i nederlaag van vorige week schijnbaar /eer te boven en klommen een plaatsje en delen nu met de heren Jans- Pouw de vierde en vijfde plaats. Ook de dames Van Gelder-De Jong deden het weer keurig en belandden op de tweede plaats. Het echtpaar v. d. Pool hand haafde zich ook in de kopgroep en klom men zelfs nog een plaats. Verder valt nog te vermelden de opmars van duo mevr. Zwarts-Karstens, die op de achtste plaats zijn beland. Verdere ver meldenswaardige veranderingen deden zich niet voor. Stand na de 9e en 10e ronde: Score deze week Tot. 1 Gerlich-v. Leeuwen 283 1244 2 dames v. Gelder-de Jong 237 1197 3 De Vriee-Plaa 222 1186 4 echtpaar Danz 238 1174 5 Jans-Pouw 246 1174 6 echtpaar v. d. Pool 232 1143 7 Tijssen-De Winter 200 1141 8 mevr. Zwarts-Karstens 226 1131 9 v. Klaveren-Grimmon 219 1129 10 echtpaar Schutte 242 1086 11 echtp. Van Klaveren jr. 177 1076 12 dames Jans-v. Zonneveld 203 1062 13 Veldhuyzen-Van Vliet 214 1053 14 De Koning-Van Zonneveld 207* 1044 15 Loof-Wltkamp 230 1041 16 d. Hogervorst-Zandbergen 203 1018 17 echtpaar Zwanenburg 229 1010 18 echtp. v. d. Bijl 174 929 19 echtp. Stokhuyzen 163 882 20 echtp. Verduyn 167 880 De wedstrijd tegen het personeel van de Marine-basis te Oegstgeest is met gering verschil door Leiderdorp gewon- Geboren: Tim Alec Elias, zn van A. Glasbeek en E. de Vries; Elisabeth Jo hanna, dr van A. J. A. v. d. Reljden en G. Donker. Ondertrouwd: Egbert Broekhuiaen, 18 jr en Elizabeth Arienne Polderman, 20 Jr. De breuk tussen Chr. Hist, en Anti-Rev. raadsfracties te Alphen a.d. Rijn POGINGEN VAN A.R.-ZIJDE EENSGEZINDHEID TE HERSTELLEN NOG NIET GELUKT De breuk tussen de Christ. Histori sche en Anti-Rev. Raadsfractie te Al phen aan den R(|n als gevolg van de verkiezing van een (kath.) gemeente secretaris heeft In de AR..-kiesvereni ging „Nederland en Oranje", alsmede in de boezem van de A.R.-raadsfractie een langdurig, voorzichtig en ryp beraad uitgemaakt. Genoemde kiesvereniging heeft op be stuurlijk niveau getracht de opgewor pen barricade in de goede veratand- houding der belde protestantse politieke raadsfracties op te ruimen en binnens kamers een oplossing voor een beter be grip te vinden. Hierin Is het bestuur niet geslaagd, omdat de C.H.-kies verenl ging „Groen van Prinsterer" op een schrifte lijk aan haar gericht verzoek hiertoe, niets van zich heeft laten horen. Het bestuur van de A.R.-kieaverenl- ging zegt zich volkomen achter het on derhavige standpunt van zijn raadsfrac tie te stellen. De verontwaardiging van C.H. zflde noemt het volkomen mis plaatst. Ondanks alles echter blijft het VERTROKKEN PERSONEN UIT LEIDEN MUSEA De Lakenhal: Dag. 10-4 nor; zon dags 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur; zondags 1-5 aar. Legermuseum (Pesthuislaan): Met nltzonderlng van saterdag van 10-4 oor (zondags 1-4 nor). Inbraken en aanrijdingen in allerlei varianten, dat is de oogst van het afge lopen weekeinde in Leiden. Zaterdag middag vond op de Boshulzerkade een aanrijding plaats tussen een bromfiets en een auto. De 26-jarige bromfietser R. v. P. uit Lelden kwam met onvermin derde vaart uit de uitrit van een aldaar gelegen sportpark rijden en een auto mobilist uit Zoetenvoude zag geen kans meer tot uitwijken. De bromfietser werd geschept en met zijn hoofd tegen de ach terkant van een geparkeerde auto ge smeten, waarby hij een schedelbasisfrac- tuur opliep. De 24-jarige E. F. R. F. uit Leiderdorp wilde zondagmorgen op de Kanaalweg te Leiden de voor hem rij dende auto inhalen. Terwijl hij gedeelte lijk naast de auto reed; dreigde hij fron taal in botsing te komen met een tege moetkomende auto. Hij week daarom uit naar rechts, verloor de macht het stuur en reed tegen een van de vele bomen die de Kanaalweg rijk is, op. Zijn auto werd totaal vernield. Onder de vele krulmellnhraken die deze week ver- I motdeltjk Iloor jongeren, in Leiden zUn gepleegd, bevond zich ook een inbraak ^1|||||||||||||||||||||||| in de kantine van de volkstuinders ver- eniging "Ons Buiten". De buit: 20 repen chocolade en 15 zakjes zouten pinda's. Hard werken maakt dorstig en daarom hadden de inbrekers af en toe wat fles jes bier gedronken. Wat voor de andere inbraken geldt, is ook hier het geval de breekachade was groter dan de bult! MUZIEKFEEST Op 13. 14, 20 en 21 nov. zal de al gemene Nederlandse unie van mu ziekverenigingen in de Stadsgehoor zaal een najaarsmuziekfeest houden. De 40 deelnemende korpsen zullen elk één verplicht stuk en één stuk naar keuze uitvoeren. Vertrokken personen in de week van 20 t/m 27 oktober 1965. land; A. J. de Vries en fam. Modderman- G. M. Bortz en fam. Balistr. 53 Duits- atr. 55 U. S. A.; C. J. v. Doorn-DIetz en fam. Lorentzkade 19 Nymegen Ver lengde Groenestr. 45; R. L H. Vos en fam. Hyacinthenstr. 12a Suriname; C. Schiider-Lensveldt en fam. Heemskerk- str. 73 Soest, Van Goyenlaan 93: C. J. L. d. Wilk en fam. Oranjegracht 50 Baarn Steynlaan 3: J. H. J. M. v. Eqken en fam. Haarlemmerstr. 87 Noordwyk, Hoofdstr. 107; P. F. A. G. A. M. Borri en fam. Turfmarkt 2 Oegstgeest, Ryn- zlchtweg 17; A. J. A. Vermeer en fam. Prinsenstr. 37a Oegstgeeat, Javastr. 30; J. J. Gysman en fam. Joubertstr. 27a Oegstgeest, a.d. Haarlemmertrekvaart: K. Stolze en fam. Haagweg 190 Berg- schenhoek Groeneweg 7: I. C. Brussee fam. Pieter Bothstr. 5 Zoeterwoude, Korte Mlening 3; D. Costijn en fam. van Vollenhovenplein 64 Canada; R. W. Lie- be rt en fam. da Costastr. 85 's-Graven- hage, Nevenstede 69: J. J. J. v.d. Kwar- n fam. Pieter Bothstr. 8 Noordwij- kerhout. a.d. Haarlemmertrekvaart: F. d. Broeke en fam. Dwars Koorn- brugateeg 8 Axel, v.d. Moerestr. 18c; E. Otter-de Vos Rijnsburgerweg 10 Kam pen. L. v. Egmondstr. 43; H. J. Wagens- veld Houtlaan 55 Scherpenzeel, Stati onsweg 322; W. D. A. den Heeten Oude Vest 113 Rijnsburg, Oude Vlietweg 9; F. R. Grootbluemink Noordeinde 2a Rot terdam. a.b. Karei Doorman; G. H. C. A. May-Haverkorn Stieltjesstr. 51 's-Gravenhage, Boekhorststr. 121; G. C. A. M. v. Hattem Witte Singel 43 Voor schoten, Chopinlaan 102; R. R. Hoff- melster Rynsburgerweg 14 Amsterdam. Eeghenstr. 131 hs.; N. H. Cornelissen Botermarkt 15 Voorburg. Dr. Blooker- str. 21: A. Heijkoop Houtlaan 55 Leider dorp. W. d. Zwijgerlaan 18; E. P. M. d. Bruijn d. Goejestr. 38 Rotterdam, Gal- jootstr. 61: M. A. J. Rozenboom-v. Vel- sen Herengracht 61 Katwijk. Boulevard 117; J. v. Witteloostuin Witte Singel 11 Voorburg. Aart v.d. Leeuwkade 98; W. U. S. Kloeke Witte Singel 38 Duitsland; K. J. L. Links Titus Brandsmalaan 39 's-Gravenhage. Trompstr. 75; Cltteur-Kellerhuis du Rieustr. 13 Leider dorp, Brittenburg 8; J. V. Gerritsen Noordeinde 2a Rotterdam, a.b. Karei Doorman: W. J. M. d. Graauw Fagel- str. 22a Amsterdam. Linnaeusstr. 9; A. M. Bakker van 't Hoffstr. 45a Valburg. Wageningsestr. 70; B. Mohr Rapenburg 76 Hilversum. Utrechtseweg 119; A. C. Wolterbeek Gerrit Doustr. 12 's-Graven hage. Trompstr. 326; M. E. H. Vorfeld Klikspaanweg 12 Oegstgeest, a.b. Rhijn- hofweg: D. v. Sonsbeek Rijn en Schie- kade 83 Heerde. Wapenvelder Kerkweg 2: A. T. M. Cremers Hoogl. kerkgracht 29 Haarlem. Beelslaan 22; J. G. Berg- horst Noordeinde 2a Hilversum. Nood weg 37; J. T. Klink v. Riebeeckhof 52 Hazerswoude. Groenestein 31C. d. Vries-v.d. Jagt Lammermarkt 64 '.s-Gra venhage. Minckelersstr. 61; J. J. Dieben Noordel nde 29 's-Gravenhage. Staten- laan 103b; M. J. M. Bless Klikspaanweg 37 Noordwyk, Beatrixstr. 12; H. G. M. Kuis-Tichelloven Ryn en Schlekade 63 Assen, Epe 27; J. Versluljs-Deegenaars Anna v. Saksenstr. 14b Sassenhelm, Hoofdstr. 210; M. S. Regouw Zoeter- woudsesingel 18 Rysbergen, Ettenaeweg 87; J. M, Devilee Boisotkade 6 Alphen d. Ryn. Eykenlaan 27; E. F. C. Dyk- drent-Blok Breestr. 69 Katwijk, Park- laan 46; G. J. T. Mulders v. 's-Graven- sandestr. 107 Oegstgeest, H. M. Tromp- laan 186; H. Kruis Noordeindeplein 8a Katwyk, Boulevard 79; H. W. Zweers Schagensteeg 11 Amsterdam, J. v. An- dringostr. 21. VOORSCHOTEN Vrijdagavond 5 november hield de P.v.d.A. afdeling Voorschoten in café Ligthart zijn jaarvergadering. De fractie-voorzitter, dr. P. S. Pels, stond uitvoerig stil bij de dreigende annexa tieplannen van Leiden en de steun die de fractie aan het gemeentebestuur van Voorschoten heeft verleend om zich tegen deze annexatie te verzetten. Spreker was niet principieel tegen annexatie en pleitte voor een inter gemeentelijk overleg in dit opzicht. Dat de polder „Noord-Hofland" ovei gaan naar de gemeente Leiden noem de dr. Pels eenvoudig in alle opzich ten fout en zelfs een ramp. Bestuur en fractie zouden zich ir het weekeinde nog beraden en hun standpunt kenbaar maken aan de le den van de Tweede Kamer, die mor gen hierover een beslissing zullen ne- Anti-Honger-Actie De collecte in het kader van de Anti-Honger-Actie, heeft in Voorschoten het mooie bedrag van 3.073,42 opgebracht. mening, dat het noodzskelyk is te blyven streven naar een gezameniyk op trekken van de C.H.U. en ds A.R.P. in de gemeenteraad. In de uiteenzetting, die de A.R.-frac- aan haar bestuur voorlegt, geeft zij als haar gedragslijn aan, dat zy bereid geweest de C.H.-kandidaat Con- standse te steunen, mits er geen oproep in sollicitanten zou worden geplaatst. Gebeurde dit wel, dan zou de ARP lar bevind van zaken handelen e de kwaliteiten van de eventuele sollici tanten serieus willen „ekyken en daarnaar haar standpunt in de dan gegeven standigheden bepalen. Dit betekende in feit, aldus schryft de A.R.-raadsfractie ons, dat de A.R. zich zou neerleggen bij de benoeming de heer Constandse (loco-secreta ris) tot secretaris, mits daaromtrent by alle andere fracties eensgezindheid in de dag zou worden gelegd. Toen door anderen wel een oproep wenseiyk werd geoordeeld heeft de A.R. zich hierbij aangesloten, omdat zy dit In de grond der zaak de meest democrati sche en objectieve handelwyze achtte. Jurist nodig. Toen onder de sollicitantenzich 2 juris ten bleken te bevinden, die bovendien algemeen theoretisch geschoold w praktische ervaring op het ge bied van de gemeente-administratie kon den bogen, van welke de A.R.-kandidaat Feenstra spoedig afviel, hield dit de A.R.-fractie de eerlijke en logische consequentie in, dat zfj hierna haar stem zou -uitbrengen op de overgebleven r. jurist sollicitant mr. v. d. Top, geiyk dit tevoren aan haar politieke partner had voorgelegd, zy beschouwde deze kandidaat als de beste vakman voor de functie van gemeentesecretaris. Dit was geen pro rooms-katholieke houding, noch een anti-Christeiyk Historische, maar de zuivere consequentie van haar standpunt dat zy in het gemeentebelang in de eerste plaats diende te letten op de vakbekwaamheid en pas in de tweede plaats op de politieke kleur van de kan didaat. Hierbij heeft de A.R.-raadsfrac tie zich, zoals zij verklaart, laten leiden door de overweging, dat 't ten deze per saldo ging om de benoeming van een ambtenaar in een adviserende en uitvoe rende functie en niet om een bestuur der, die het beleid bepaalt en by wie daarom de levensbeschouwelijke overtui ging en diens politieke georiënteerdheld een veel zwaarder accent krijgen. De A.-R.-raadsfractie verklaart nader, dat zij heeft gemeend en nog ervan overtuigd is, dat het in een groeiende industrialiserende gemeente als Alphen aan den Ryn, waar vele en velerlei in gewikkelde zaken ter tafel komen, van het grootste belang ls, dat èn in de gemeenteraad, èn in het college van bur gemeester en wethouders, èn in het amb tenarenapparaat het juridisch element doorlopend tot gelding komt. De A.-R.- fractle zegt voorts niet te willen ver doezelen dat de loco-secretaris in zyn huidige functie bekwaam kon worden ge acht. Niet van uitgaande, dat elke Jurist qua zyn meesterstitel altijd beter is dan iemand die geen jurist is, meende de A.R.-fractie haar gedragsiyn volgens vo rengenoemde overwegingen echter wel te moeten bepalen als is verlopen. ZO WIJD DE WERELD STREKT Dit is de prachtige wapenspreuk van het roemrijke korps mariniers, dat op 10 december 1665 werd opgericht. Ongeëvenaard zyn in deze drie eeuwen ds prestaties van „dit goet en be- kwaem volck" geweest. Door yzeren discipline gestaald bezaten zy een militaire ruggegraat, die hen tot ongehoorde wapenfeiten voerde. Op de tocht naar Chathem in 1767 bestormden zij op de vloot van De Ruyter onder bevel van Van Ghent, het fort Sheerneaa onder de rook van Londen; overal oogsten zij roem en eer. Spanje, Algiers, West Indië, Seneffe, Kykduin, Atjeh, Ball, Rotterdam, Java-zee en Oost Java staan als dappere wapenfeiten in hun vaandel. In alls werelddelen „Zo w|jd ds wereld strekt" wordt De Leidse Courant gelszen. Misschien, dat uw buurman, neef of nicht nog geen abonnee van onze courant is. Overtuig hen, dat thans een streekblad van landeiyk formaat geworden is, waarop men zich kan abonneren, wy honoreren uw sktlriteit met ons waarop ons historisch gebouw uit hetzelfde Jaar 1665, waarin De Leidse Courant thans vervaardigd wordt, staat afgebeeld; daarbij het unieke LEIDSE COURANT speldje Ondergetekende: naam: plaats: datum: geeft als abonnee van De Leêdse Courant op: naam: adres: plaats: Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, aid. Abonnementen, Papengracht 32, Leiden. ALPHEN A.D. RIJN „Katapultinbreker" te Alphen weer actief In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in de woning van de be drijfsleider van Stokvis aan de Van Boetzelaerstraat. De bewoners kwamen 's nachts thuis en ontdekten er een grote ravage. Uit een geldkistje werd voor ongeveer 600 gulden vermist. Men had zich toegang tot het huis verschaft door de keukendeur, nadat eerst de ruit van de deur met een kata pult kapot geschoten was. Deze manier van „werken" is de laatste tyd al meer gebruikt in Alphen; de politie is waak- DE LEIDSCHE COURANT Hoge honorering. Bijzonder geschikt voor scholieren. Dat de C.H.-fractie hierom de samen werking heeft verbroken, heeft de AJi. teleurgesteld. Hier was niet een prin cipiële aangelegenheid aan de orde, die zwaar was van levensbeschouwelijke pecten. Hier was een zakeiyke vraag aan de orde: moest de nadruk worden gelegd op de vakkennis van de kandi daat of op zijn politieke kleur? Doelbe wust kozen wij voor het eerste, aldus de verklaring van de A.R.-raadsfractie, die meent dit inzicht wel te moeten kun nen hanteren, zonder dat een bestaande samenwerking als voren geschetst in het gedrang komt: trots het feit, dat sr bin nen dit verband een zakeiyk verschil van mening bestaat moet king tussen C.H. en A.R. toch wel gelijk zyn. Dit komt toch in de beste families voor? Begrip voor eikaars za kelijke standpunt moet toch wel moge lijk zijn! Aan het slot van haar uiteenzetting geeft de A.R.-raadsfractie de verzeke ring, al het mogelijke In het werk te zullen stellen om de C.H.-fractie te overtuigen, dat A.R.P. en C.H.U. prin cipieel bjj elkaar horen goede samenwerking In de raad, trots zakeiyk van elkaar afwijkende Inzich ten, In het belang van de burgeriyke gemeente. HAZERSWOUDE Op de gehouden vogeltentoonstel ling in het Herv. verenigingsgebouw werden de volgende prijzen toege kend. Kleurkanaries: klas 2, grauw- groen le prijs: T. L. A. Plomp (21oe- termeer); klas 5 Isabel 2e prijs F. S. Smeenk (Waddinxveen). Groep 2, In tensief Geel Factorig: le prijs, 3e prijs en 2 ereprijzen: T. L. A. Plomp; 3e prijs: C. Verkerk, Hazerswoude. Groep 3, Wit Factorig: le prijs F. Smeenk, een 2e prijs en ereprijs: A, M. Ver vaart, Katwijk; 2e prijs en 3e prijs: B. Ooms, Hazerswoude. Groep 4, In tensief Oranje Factorig; le prijs C. den Hertog, Koudekerk a. d. Rijn. Groep 5: Intensief Oranje-Rood Fac torig: le prijs C. den Hertog, 2e prijs P. van Egmond; 3e prijs; N. v. d. Stel, Capelle a. d. IJssel en W. Lindhout, Hazerswoude. Groep 6, Niet Intensief Oranje-Rood: le prijs F. den Hertog, Koudekerk a. d. Rijn; 2e prijs F. den Hertog, N. v. d. Stel (2e met ere prijs); 3e prijs F. den Hertog. Groep 10: niet int. Pastel Oranje-Rood: le en 3e prijs N. v. d. SteL Groep 16: ove rige groepen kl. kanaries-bast.: le en ereprijs P. G. de Graaf, Leiden en L. Bolleboom, Zoetermeer; 2e prijs: B. Ooms en A. A. Straver, Roelofarends- Alle Vetstof kanaries: le prijs: A. M. J. Vervaart, 3e pr. T. L. A. Plomp. Alle gepigmenteerde kanaries: le pr. ereprijs P. van Egmond, Hazers woude; 2e pr. en ereprijs P. v. d. Made, Hazerswoude; 3e pr. T. L. A. Plomp. Tropische vogels: ereprijzen: L. Bol leboom, mevr. v. d. Voorn-Hoger- vorst, Hoogmade; le pr. P. A. Lam mers, L. Bolleboom en L. Verkade, Waddinxveen; 2e pr. P. A. Lammers, L. Bolleboom en A. A. Straver; 3e pr. mevr. v. d. Voorn-Hogervorst. Aus tralische Pracht vinken: le en erepr. F. Smeenk en L. Verkade; 2e pr. A. A. Straver en L. Verkade; 3e pr. L. Verkade. Afrikaanse vink en overige soorten: 2 x le en erepr. J. Franken, Hazerswoude; 2e pr. L. Hogedijk, Waddinxveen en J. C. v. Dam, Pyn- acker; 3e pr. C. Verkerk en P. A. Lammers. Duiven en Grondvogels: le en erepr. A. J. J. de Lange, Bos koop; 2e en erepr. A. J. J. de Lange. Parkieten en Papagaai-achtigen: le en erepr. P. A. Lammers, Hazerswoude en J. van Egmond, Hazerswoude; 2e pr. J. v. Egmond; 3e pr. J. v. Eg- Vogelpuzzelrtt Zaterdagmiddag werd de grote vogelpuzzelrit gehou den eveneens uitgeschreven door de vogelvereniging „De Bandvink". Hier van werden de volgende prijswinnaars genoteerd: auto's: 1. W. Meyer, Den Haag; 2. J. de Wit, Leidschendam; 3. P. Stolwijk, Hazerswoude; 4. M. Mun ters, Den Haag; 5. D. Zuidam, Alphen a. d. Rijn. Prijswinnaar bij de bromfietsen werd W. Ramp uit Boskoop. Prijswinnaars rijwielen: 1. A. van Gorkum; 2. G. Dijkhuis. BOSKOOP Door het maandblad „Dokter Jazz" werd zaterdag in de grote hal van ho tel Florida een reünie gehouden voor het onderhouden van een regelmatig contact voor al degenen die de oude jazzmuziek een warm hart toedragen. Tevens was er gelegenheid platen uit te wisselen en te kopen. Deze reünie werd te Boskoop gehouden op insti gatie van de heer Van Dam, de direc teur van Florida, die zelf een verwoed verzamelaar is van oude jazzplateiy en derhalve ook een liefhebber van oude jazzmuziek. BODEGRAVEN Reddingsdaad beloond Door de My tot Redding van drenke lingen is* de door mevr. E. v.d. Poll- Voorby op 9 april J.l. verrichte redding van het kind R. v. Nierop bekroond met de bronzen legmedatlle. Zoals wy deatyda berichtten werd dit 2 jaar oude kind na vermissing drijven de gevonden in de Oude Ryn nabij de woning aan de Overtocht. De moeder slaagde er in al zwemme&d het kind in veiligheid te brengen, waar het door toegeschoten omwoners als levenloos werd overgenomen. Mevr. v.d. Poll-Voor- by trachtte door het toepassen van kunstmatige ademhaling de levenageeo- weer op te wekken, hetgeen na eni ge tyd lukte. Naar aanleiding van berichten in de dagbladen stelde het Bestuur van de Amsterdamse Mij een onderzoek in, op grond waarvan besloten werd tot be kroning van mevr. v.d. Poll-Voorby met bovenvermelde eervolle onderscheiding. De legmedaillle met het daarby horende getuigschrift ontving zy uit handen van burgemeester J. Croles, die haar tevens de draagmedallle opspeldde. Uitzonderlijk politiek steekspel in Sassenheim Bij het grote politieke forum, waar- n a.s. donderdagavond 11 november in het K. S. A.-gebouw vyf Tweede Kamer leden van de vyf grootste partyen in ons land zullen deelnemen, heeft zich als forumleider beschikbaar gesteld, Mr. van Thlel, voorzitter van de Tweede Kamer. Men kan dus op deze avond verzekerd zyn van een voor Sassenhelm uniek steekspel ln de politiek. Een reden om deze avond niet te missen en zeker op tyd aanwezig te zijn. daar de belang stelling zeer groot zal zijn. De aanvang is gesteld op acht uur precies. LUSTRUMCONCERT ACCORDEONVER. „D.S.V.P." Het lustrumconcert, dat de accor- vereniging „Door studeren veel preste ren" ter gelegenheid van haar 5de jaar lijkse uitvoering jl. vrydag- en zater- avond voor een talrijk publiek in het KSA-gebouw ten uitvoer bracht, kan als geheel beschouwd, geslaagd ge noemd worden. By de uitvoering van het muzikale gedeelte, door het thans uit 27 perso nen bestaande orkest, onder leiding van haar dirigent de heer Gerard L. de Zwart, bleek dat het peil zeer sterk was gestegen ten opzichte van vorigs uitvoeringen. Een dankbaar applaus was de dank van een intens genietend publiek, waaronder op de eerste avond burge meester J. baron van Knobelsdorff en echtgenote, die aan het begin van de avond welkom was geheten door het ere-lid de heer A. E. de Zwart uit Am sterdam. Het tweede gedeelte der avonden stond in het teken van het cabaret, voor het voetlicht gebracht door het ensem ble van G. Kommer uit Amersfoort.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4