DE KLUBS Lcids Studenten Toneel voert LT.B. Voorschoten vierde oogstdankdag traditionele najaarsstuk op PAGINA 4 DZ LEIDSI COURAKT VRIJDAG S NOVEMBER 1965 ..High Tor goed gespeeld, maar Mej. R. Blom (Leiderdorp) onderseheiden met koninklijk brons 10 J W< HUIS- HOUDELIJKE DIENST HedenniorKen vond in het raadhuis van I-elderdorp een korte plechtigheid plaats in verhand met het 40-jarig ju bileum van mej. A. Blom als huishoud ster hy de fam. Boot. Daartoe werd zy hedenmorgen op het raadhuis ontvan gen «aar /.ij in tegenwoordigheid van haar werkgeefster mevr. Boot en enkele familieleden van de jiihilnrcsse o.a. een broer van haar die dezer dagen juist een 40-jarig huwelijksfeest herdacht. Mede aanwezig waren tls. J. Honnef en hulpprediker J. v. d. Hoek. Burgemeester nir. R. M. Gallas heette de aanwezigen welkom en memoreerde In het kort de afgelopen 40 jaar waarin meer gebeurd is dan soms in een hele eeuw. Spr. noemde zo'n jubileum een zeldzaamheid en mej. Blom heeft ge toond tot de zeldzamen te behoren. Hij hoopte dat zij in deze levenstaak ge lukkig is geweest. Vervolgens deelde hij mede dat het H M. de koningin heeft behaagd haar te onderscheiden met de ere-medaille ln brons van de Orde van Oranje-Nasaau. die hij haar vervolgens opspeldde. Het ia met bijzonder genoe gen. aldua de burgemeester, dit te kun nen en b. en w. is er trots op u tot inwoonster van Leiderdorp te kunnen rekenen. Met een hartelijke gelukwens besloot hij deze korte plechtigheid waarna ook hulpprediker v. d Hoek nog enkele woorden tot de jubilaresse (van onze redactrice) Het zal niet vaak gebeuren dat het ,Jo Vivat" schalt door de Leidse schouwburg. Gisteravond was dat het geval, toen het Collegium ran het Leids Studenten Corps rijn in trede deed om de opvoering ran het traditionele najaarsstuk van het Leids Studenten Toneel bij te ivonen. Dit jaar heeft men het oog laten vallen op „High Tor", een voor de tweede wereldoorlog ge schreven stuk van Maxwell An derson en in het Nederlands ver- '.aald door Ina van der Molen. WANNEER Leid se studenten to neel gaan spelen, dan verwacht men steunend op er varingen uit het verleden iets goeds. Het Leids studententoneel kan zich ais tota liteit zeker weten enthousiaste to neelspelers en -speelsters, die re gelmatig met uiteenlopende stukken op de planken verschijnen. Waarom men „High Tor" heeft gekozen is ons niet helemaal duidelijk geworden. Wel werd duidelijk, dat men bij de keuze van het najaarsstuk twee kanten uit kan, ni. die van een komisch of een dramatisch stuk, maar een mengeling van beide, zoals „High Tor" Ls brengt het publiek in moeilijkheden. Men weet niet of men „lachen of huilen" moet en omdat men een avondje uit is wordt het het eertse Anderson is echter ook het sterkst in de komi sche kant van zijn stuk: wanneer hel wat serieuzer wordt, wordt men te sterk herinnert aan het feit dat het stuk in een bepaalde tijd geschreven is. De tekst wordt pathetisch en ge dragen en wel zodanig dat bet op de lachspieren van de zaai gaat werken. Komische kant het sterkst NA AFLOOP van het stuk kon men dan ook in allerlei variaties horen zeggen „Het stuk zal we! een diepere zin hebben, maar dat heb ik er niet uit begrepen." Dat was dan ook het punt waarop het stuk enigszins schip breuk leed. Anderson blijft in de uit werking van zijn centraal gegeven; een hoge berg met een aantal bewo ners en gegadigden die op de een of andere wijze met elkaar in contact komen, waardoor er een samenhang tussen de scènes ontstaat, nog al vaag. „High Tor" is een woeste berg. waar de laatste der Mohikanen een indiaan, in de verdediging van zijn met de on dergang bedreigde wereld wordt bij gestaan door een jongeman, die de industriële ontwikkeling van de twin tigste eeuw veracht, geld versmaad en zijn vrijheid boven alles liefheeft. Dit leidt uiteindelijk tot een breuk met zijn meisje. Een groot concern wil de berg exploiteren en zendt twee ge delegeerden om de eigenaar, de jon geman. hiertoe te overreden. Een aan tal „gangsters" knap door de spe lers getypeerd belanden met hun „poet" eveneens op de berg en zeven schipbreukelingen houden zich er al drie eeuwen schuil in afwachting van een schip. Zij zien de twintigste- eeuwers met hun „gouden-eeuw-ogen" als demolnen en spoken. Omgekeerd weet de eerste categorie niet hoe hij het heeft bij de confrontatie met de schipbreukelingen. Langzamerhand groeit men echter naar elkaar toe en valt de tijd weg. FEEST IS DIT stuk worden verleden schim menspel en materiele werkelijkheid ver enigd en wordt aangetoond hoe betrek kelijk en vergankelijk tijd en menselijke ambities zijn. Hoewel "High Tor" wei nig overtuigend is. heeft men door het goed en vlotte spe! er van gemaakt, wat er van te maken viel. De regie was in handen van Ina v.d. Molen en J. J. E. Schutte; de zeerverrorgde costuums wa ren van Nicolette Sevffert en de fa. Seraé. Na afloop van het atuk werd de prae- 8ea van het Leidse Studenten Toneel ln roerende gemeenplaatsen toegesproken door de praeses Collegli van het LSG. en door de praeses van hetsocieteitsbe- atuur. Ztj overhandigden hem een krans, die hij op z(jn beurt in een welluidende speech overhandigde aan de hoofdrol speelster Doortje ter Horst en Wille- mlen de Rooy en degene die zorg had gedragen voor de costuums. Daarna toog het vrolijke schouwburg publiek naar sociëteit Minerva, waar de solide muren van de fraai verfijnde to neelzaal, tot diep in de nacht dreunden van de beatklanken. Het is een mooie traditie van de LTB. het Oogstdankfeest te vieren. Door zijn verbondenheid met de natuur voelt de agrariër wellicht beter dan een niet- agrarier dat aan Gods zegen alles is ge legen. De mens kan ploegen en zaaien, zijn werk is ijdel. wanneer God geen wasdom schenkt. Daarom wil de LTB'er God .danken voor de verkregen wasdom en dank zeggen voor de oogst. In de parochiekerk van de H. Laurentiua vond gistermorgen een euchariatie-vlering plaats en hield pastoor M. M. Out een predikatie, die afgestemd was op het thema van Oogatdankdag. Bij de of ferande droegen een aantal meisjes de produkten van de agrariërs in procesaie naar het altaar, terwijl het dameskoor VOLLEYBAL ZWAAR BEVOCHTEN ZEGE VAN KANGEROES IN ENKHUIZEN NZH HULDIGDE 36 JUBILARISSEN OP JAARLIJKSE FEESTAVOND Bij elkaar twaalf eeuwen dienstbetoon In de grote Stadsgehoorzaal was het gisteravond feest \oor de personeels leden van de N.Z.H. uit het rayon Lel- nryi 12 pe ren, die (je maatschappij 2.1 jaar trouw zijn geweest. De directeur, de lieer D. Ilortensliis, dankte de jubilarissen voor ruim 12 eeuwen dienst, die zy teza men aan de N.Z.H. en daardoor aan de samenleving hadden betoond. Deze twee zyn immers nauw met elkaar ver bonden; een goede samenleving heeft een goed functionerend openhaar ver- voer nodig. De directie dankte de jubilarissen voor hun bijdrage aan de kwaliteit van het openbaar vervoer. Met de erva ring van deze N.Z.H.-mensen durfde men de toekomst optimistisch tege moet te zien, hoe somber op zichzelf het verkeersbeeld er ln de toekomst De leden van de gespreksgroep Heren singel worden verzocht aanwezig te zijn bij de H. Mis van Requiem voor de zie- leru8t van H. A. Rodenburg vanavond 20.00 uur of morgen half tien. De col lecte t.b.v. het Prinses Beatrixfonds voor gebrekkige kinderen heeft in Leiden 4431,98 opgebracht. Namens het be stuur hartelijk dank aan allen, die tot dit mooie resultaat hebben bijgedragen. In Maastricht is door de politie aan gehouden een 24-jarige bouwvakker uit Leiden, die zich in de nacht van 29 op 30 oktober voor zeshonderd gulden kleding heeft aangeschaft, op kosten van C en A dan. Deze heer is niet geheel smetten vrij. en heeft reeds een aardig strafre gister. Op het ogenblik heeft hij alle tijd zijn behoefte om goed gekleed te gaan te betreuren. Enige dorstige lieden hebben, misschien wel in het ka der van de vakantiebesteding, een deur geforceerd van de cantine der gemeen telijke sportstichting tussen 24 oktober én 4 november. Ter plaatse hebben ze enige frisdranken geconsumeerd. Of ze de lege flesjes nog zullen aanbieden, ten einde het daaraan verbonden statiegeld Examens LEIDSE UNIVERSITEIT er ook uit moge zien. Voordien was de avond ingezet door de N.Z.H.-harmonie- kapel o.l.v. de heer P Baart met enkele pittige marsen. Nadien was het woord aan André Meurs. die door zijn reeds eerder in Leiden opgevoerde program ma, al een ruime bekendheid geniet. Met een vaardig gebrachte conference kondigde hij het optreden aan van de Fronialini's, 2 accordeonnisten met be kende meezing-wjjsjes. Paolinl haalde vervolgens halsbrekende toeren uit en de Spelbrekers brachten geroutineerd liedjes als Katinka en ballades. Groot t succes oogstte muzikale clown Klaas Koomen, die op wonderlijke wijze uit de kleinste instrumenten nog muziek wist te halen. Nadien trad Gerda Per- lee als zangeres op. Ztj viel in voor de ziek geworden Bozena Grabowska. Met een kort woord sloot de voorzitter van het jubileumfonds de avond. De jubi larissen waren (40 jaar): de heren J. .1. Dreef. D. A. Hendriks, A. Galjaard, L. van den Berg, J. C. Cornet, J. C. Martienus, A. W. van Rijn, A. Jesse, N. Oudshoorn. L. J. Goudriaan en A. Gijzenij. Een kwart eeuw aan het be drijf verbonden waren de heren H. De- vilee, H. A. J. van Dalen, R A. van Hartevelt. J. Korswagen, M. A. G. Stolk en M. v. Eeuwyk. Burgerlijke stand W. der :rijgei valt niet t Hedenavond eerste bijeenkomst: „Wegen naar vrede" In He Cnni ulssir drii die door de Leidat «rklng is belegd: een voordracht, die een bepaalde benadering van liet vre desvraagstuk geeft, gevolgd door open bare discussie. De avond begint Ie 20 uur en vindt plaats in de remonstrantse kerk, Hooglandse Kerkgraeht 84. De eerste avond komt liet wereldfederalls- me aan de beurt: de Nederlandse p' federalis den. Is de sprekei Idliond ie. drs. Oh. N. •eld- Wijngaar- vraagt vooral dat een beleid van internationale sa menwerking aanvaard wordt, dat afge stemd is op de behoeften van een zich ontwikkelende wereld-samenleving. Ter wijl men realistisch de huidige situatie als uitgangspunt wil nemen en geen eisen wil stellen, die het minimaal nood zakelijke te boven gaan. meewerkend aan een geleidelijke ontwikkeling, weet men. dut ondogmatisch, creatief den ken nodig is: op het gebied van ont wapening, op het gebied van nieuwe bestuursvorming en meer Men stelt zich achter de Verenigde Naties, maar ziet. dat de V.N. onvoldoende uitgerust 7.(jn met bevoegdheden en middelen. Versterking is noodzakelijk, maar dan ln do richting van die bestuursinstellin gen, die voor verwezenlijking en hand having van een wereld-rechtsorde nodig zullen zyn. NIEUW VOOR LEIDEN: BOEK EN BLAD MET ingang van zaterdag a.s. zal men in Leiden boeken en tijd schriften kunnen kopen, in een zaak die zijn weerga in onze stad nog niet vindt. Rekening houdend met de ten dens naar de shopping-centra, waar men ongehinderd zelf zijn inkopen kan doen en met de hogere eisen van de consument heeft de N.V. „Boek en Blad" een filiaal in Leiden geopend, dat kan wedijveren met de modernste hoek- en lijdschriftenhandel in ons land. RECHT tegenover hel stadhuis, op Breestraat 107 is een boekhandel verrezen met een uitzonderlijk inte rieur en een grote collectie, met name van geïllustreerde bladen De winkel heeft een zeer open karakter; hij no digt door zijn inrichting er toe uit om er „eventjes" binnen te lopen, een vlugge en doeltreffende keus te ma ken en daarna tevreden weer door te lopen. De voorkant van de zaak be staat uit een verschuifbare glazen voorwand, waarachter een gedeelte is van de zaak dat berekend is op haas tige klanten, die vlug iets van hun gading willen vinden, zoals een krant, een tijdschrift, een prentbriefkaart. Daar zijn ook de pockets- en paper backs. terwijl hot tweede gedeelte van dc zaak meer ingericht is op dc klant die de tijd neemt voor een welover wogen keuze uit de vele gebonden en ingenaaide grotere en duurdere boe- Iets waar vooral de Leidse dames wel bli.i mee zullen zijn. is dat de mo gelijkheid bestaat om in deze zaak patronen van damesbladen te kopen, die men vroeger per briefkaart moest bestellen Alle Regina-patronen zyn hier verkrijgbaar Voor iedereen heeft „Boek en Blad" wel iets te bieden. Wetenschap, literatuur, techniek, da- mes- en ontspanningslectuur, mode bladen en kunst, dat alles treft men fraai gebundeld in allerlei prijzen binnen haar moderne muren aan. 1 Geboren: Willem I Veer en M. C. Burer; Johanna Maria i dr v. A. N. Poelman en H. M. Kooy- man; Jeroen Marco zn v. G. C. van der Me ij en G. C. M. ten Haken; Govert Hendrik Adriaan zn v. J. C. Oomen cd C. van de Laar; Marco Paul z.n v. P. J. Schinkel en I.. van Loef: Renata Jo hanna dr v N. J. Dijkshoorn en H. T. M. van Driel; Antonia dr v. J. van dei Meij en W. Ouwehand; Jacqueline dr v. A. van Dormolen en J. van Es; Eric Nicolaas zn v. R. W. C. Spaan en M. H. Waterreus; Remco zn v. W. C. i Streelder en W. J. van Dijk. j Ondertrouwd: W. Koenen en E. E. Lucas; A. Buijzer en L. M. S. van Wee se!E. W. Hoogkamer en W. J. Lepe- I laar: E. Nagv en D. C. Timmerman: F. G. Groenendijk en H. A. v. LeeuweD; J. J. J. Bik en J. B. van der Poel: C. Cornet en A. J. Spring in 't Veld: P. J. L. Zijerveld en C. M. P.emmerawaal; F. Lahr en S. R. I. Kleinkramer; F. B. P. A. van der Klugt en J. A. G. van der Maden; R. Lauwaara en A. J. M. Kra mer; P. G. Devilee en W. van Bohemen, P. Bekoolj en B. Lagendijk; F. T. Btj- vank en L. C. Dieben; P. C. J. Vermeu- len en C. L. M. van den Oudenhoven. Getrouwd: D. J. Lub en M. C. Kok; H. K. Duker en A. Roefatra; A. L. Spaans en M. J. Scheen; S. H. J. Boe- lee en C. Nieuwenhuis; A. van Tol en C. Voorzaat; B. W. J. Wolsink en W. H. E. van den Wijngaard; H. J. Ju en J. E. van den Hout, M. U. Erdogan en M. van der Louw; B. Eradus en Y. D. Aflal, G. J. van Heerwaarde en M. J. Caste- lein; P. E. Bunnlg en C. P. T. Ber gers; A. ,T. Brandt en G. Werk; J. J. Eggermont en M. J. H. Molenaar; P. van Helden en C. M. Schenk; I. Zlrkz.ee en E. van der Zeeuw; J. J. Overdfjk en J. C. Korenhof. Overleden: M. Koelew(jn, 1 jaar. dochter; G. van 't Riet. 64 jaar, man; A. G. Hoogeveen, 60 jaar. man; P. Crol- lee, 82 jaar, man. OEGSTGEEST HOOFDKLASSE Met zeer miniem verschil heeft Kan- geroes gisteravond In Enkhuleen van D.T.S. gewonnen. De setcyfer» 13-15. 14-16. 15-9 en 14-16 tonen duidelijk, dal Koos Taconis c.s. zich tot het uiterste hebben moeten Inspannen om de zege te kunnen behalen. Een talrijk publiek, dat zich van be gin tot einde van de wedstrijd danig roerde, was bij de wedstrijd DTS-Kan- geroes uiteraard een krachtige rugge steun voor de Enkhuizers. Maar geluk kig liet Kangeroes zich hierdoor niet van de wijs brengen en na enkele ogen blikken draaide de Kangeroes-aanval reeds op voile toeren. Bert van der Lee- den. die zo langzamerhand weer naar zijn oude vorm groeit, deed samen met Jaap Broersma en Jaap van der Sandp uitstekende dingen aan het net. Hoewei ook DTS zich in dè aanval niet onbe tuigd liet. ging toch de setwinst van de le en 2e set naar Kangeroes met de cijfers 13-15 en 14-16. Voor het zover was hebben de schaarse Kangeroes-sup- porters menig benauwd moment moe ten doormaken. In de 3e set moest Kangeroes even wat op adem komen en hiervan profi teerde DTS uitstekend. De Enkhuizers namen het initiatief over en wisten wederom fél aénvallénd de setzege met 15-9 voor zich op te eisen. Prachtig kwam Kangeroes echter in de 4e set terug. Sterk aanvallend namen de Lei- denaars. een 4-12 voorsprong, maar nog wilde DTS zich niét gewonnen geven. j Enkele ongelukkige momenten in de. I verdediging verstoorden het ritme in de Kangeroes-ploeg, maar DTS kwam uiteindelijk net wat kracht tekort om 1 de sétzege voor zich op të eisen. Door I een zwaar bevochten 14-16 sétzege wort Kangeroes deze wedstryd met 13. OVERGANGSKLASSE GERINGE CONDITIE FATAAL VOOR ARG0S Ia de gisteravond in Haarlem ge speelde uedstrijd tegen Die Raechse Is duidelijk gebleken, dat de conditie van enkele Argos-speelsters nog niet vol doende Is \oor een 5 seis wedstrijd. Die Raeckse bleek dil wel te kunnen op brengen en hoewel hel technische kun nen van de Haarlemse dames beslist minder a as dan dal van Argoa, won Die Raeckse toch met 32. Het spelen op eigen terrein buitte Die Raeckse in het begin van de le aet goed uit: 6-0. Maar nadat Argos-aan- vóerstér Klazien Jonker de achterstand had verkleind tot 6-5, namen de Leidse dames duidelijk het heft in handen. Ti neke van der Have, Joke Kleingeld en Alice Rijsbergen doorboorden de Haar lemse defensie regelmatig met harde en goed geplaatste smashes en dit bracht Argos een 11-15 zege van de le set. Na een gelijkopgaande strijd tot 13-13 in de 2e set was een akelig misver stand in de Argos-defensie oorzaak van een 15-13 setverlies. Maar in de 3e set kwam Argos prachtig terug. Hennv v. d. Peet bleek in de verdediging prima op dreef en wist bovendien haar mede speelsters regelmatig van uitstekende set-ups te voorzien. Tegen dit voortdu rende geweld bleek Die Raeckse niet opgewassen en met 8-15 moesten de Haarlemse dames zich gewonnen geven. Helaas bleek daarna in de volgende twee sets dat enkele Argos-dames in de voorgaande sets teveel van hun krach ten hadden gevraagd. Bovendien had Argos de handicap dat geen wissel speelster aanwezig was (pa Magda Se- lier sukkelt nu ook haar zus Joke met een voetblessure). Alles kwam nu te recht op aanvalster Tineke van der Ha ve. die dit uiteraard niet kon bolwer ken. Met 15-2 en 15-4 wonnen de over een betere conditie beschikkende Haar lemse dames de 4e en 5e set en legden daarmede beplag op de volle winst. Weer aantrekkelijke St.-Nicolaasactie in Zoeterwoude Het kopen In Zoeterwoude zal ook dit i jaar weer rond de 5e december, aan trekkelijk worden gemaakt. De winke liers die gisteravond ln vergadering bij een waren In "Café Roeleven" zijn weer I tot een actie besloten. In de besprekingen gingen stemmen op om tot wijziging van de actie zoals die de afgelopen jaren is gevoerd over I te gaan. Mede in verband met de korte I tijd van voorbereiding werd hier vanaf j gezien. Besloten werd. dat ook nu weer bij aankoop van "n bedrag van 2,- een bon zal worden gegeven. Deze zullen meeloten in de trekking aan het einde van de actie. Integenstelling tot voor gaande jaren zal nu 'n groot aantal kleinere prijzen worden uitgeloot. Onder het motto LTientjesregen" zullen min stens 100 prijzen van 10.— beschik baar zijn. De speciale verkoopperiode is van 18 nov. t/m 6 der.. Met de speciale leiding belast de heren P. v.d. Drift. J. v. Bemmelen Jzn. en Joh. Lagerberg. De aanwezigen kwamen ook nog tot het belangrijke besluit de mogelijkheden te onderzoeken voor de uitgave van 'n speciale krant waarin de reclame zal worden gebundeld. AGENDA VRIJDAG 5 NOVEMBER Remonstrantse kerk (Hooglandse Kerkgraeht 34) Leidse Comm. voor Int. Samenwerking. Spr. drs. Chr. N. van Wijngaarden over „Wegen naar Vrede". Aanvang 20.00 uur. Stadhuis. Leids Jeugd Parlement over goedkeuringswet en monarchie. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal (kleine zaal). Ver. van Huisvrouwen. Voorlichting Pro ductschap voor Groente en Fruit. 2.30 ZATERDAG 6 NOVEMBER Kantine sportpark Roomburg. Jazz sociëteit Folk Beat 14. Moderne Jazz avond met kwartet Henny Vonk. Aan- vang 20.00 uur. Stadsgehoorzaal. L.J.A. Scapino- ballet. Aanvang 2.30 uur n.m. Zaal Maria Gyzensteeg Tentoon stelling Leidse Pluimveevereniging. Aan vang 19.00 uur. ZONDAG 7 NOVEMBER Kapel St. Elisabethzlekenhuis. So ciale zondagmorgen van de R.K. Bond van melkhandelaren „St. Paachalis". Aanvang 9.30 uur. Jeugdontmoetingscentrum Rehoboth (Rapenburg) Discopromenadecon- cert zondagmiddag. Vrijdag 29 oktober t m donderdag 4 november: Geopend voor spoedeisen de gevallen, apotheek Herdingh Blanken. Hogewoerd 171, tel. 20502. Op zaterdag 30 oktober is in Leiden, 's morgens van 8 tot 12 uur, voor spoedeisende gevallen bovendien ge opend: apotheek Reijst, Steenstraat 35. tel. 20135. Tentoonstellingen De Ruif Jan Vossensteeg 59. Aquarellen en tekeningen van Mies v. Deinum. Dag. 10-20, zaterdag en zon dag 20-24 uur. „Tastevin" (Beestenmarkt 14) Schilderijen Bern. Laeck, tot 5 dec. dag. 16.30-24 uur. Academiegebouw, Rapenburg 73 Tent. 4: Haagse grafici, tot 5 november. Werkdagen 9-18 uur. Cult. Centr. Voorschoten: Tent. Jon ge Ned. Kunst, 's avonds 19-22 uur, zaterdag 14-18 uur. Zondag en dins dag a.s. gesloten. Tot en met 12 nov. o.l.v. mevrouw Langemeijer zong. Na de H. Mis kwamen LTB. en dameszang koor in het Bondsgebouw hijeen voor een gemeenschappelijk ontbijt. Na het ontbyt sprak Dr. H. B. Visser uit Leiden over het thema "Door Wonderland". De bijbel staat vol wonderen en dan is de mens geneigd te zeggen, ja dat was vroeger, maar de wonderen zijn toch de wereld niet uit. Dat wilde Dr. Visser betogen. Spreker had veel gereisd en had veel gelezen over wonderlijke zaken, die vermeld worden in de levensbeschrij vingen van heiligen. Tijdens zijn reizen wilde spreker verschillende zaken wel eens verifieren. En dan komt men de wonderlijkste zaken tegen. Men kan met eigen ogen zien, wat ons mensen als een wonder voorkomt. Spreker noem de als voorbeelden stigmatisering, het niet vergaan van het menselijk lichaam en dergelijke. Zoals men kan weten Is de leiding van de katholieke kerk op dit punt uiterst voorzichtig en spreekt niet direct van een wonder. Spreker liet het aan zijn toehoorders over hierover te denken zo men wil. de kerk doet dat trouwens ook. maar wonderlijke dingen gebeuren ook nog in onze eeuw. De voorzitter van de LTB., de heer G. v.d. Hulst, dankte aan het slot van de bijeenkomst de heer C. Moerkerk voor de goede organisatie en verzorging. De bijeenkomst werd ook bijgewoond door de parochiegeestelijkheid en een afvaardiging van "St. Deusdedit". Geboren: Ingeborg Esther d. v. M. C. Brandae en G. H. Alting: Tammo Hitjo 7.. v. M. Beishuizen en M. E. v.d. Laan Hendrik Jacob z. v. J. Roest en J. Roest; Petronella Gerarda Clazina d. v. H. C. Kriek en M. Th. J. den Oude; Paulus Clemens Maria z. v. C. J. d. Koning en J. C. M. Zuidgeest; Ilse Johanna Maria d. v. J. N. M. v. Vliet en C. J. Loos. Te Leiden; Johanna Catharina d. r. 8. A. Peelen en J. C. d. Helden. Gehuwd: v. Winden C. F. J. geh. 22/2 1928 en v.d. Poel E. M. geb. 13/12 1933. Overleden: van Os, Jannetje e/r: C. Mechelse, 46 Jaar. Om de jeugdbeweging van de Pad vinders in het leven te houden ls geld nodig. Elk jaar zet de padvinderij dan ook een oliebollen-actie in. 10.000 olie bollen werden gebakken en door pad vinders huis aan huis verkocht. Er zit veel werk aan deze actie, maar het werk wordt goed beloond. De bruto-op- brengst van de oliebollenverkoop be droeg 1203.94. Mr. R. J. Maandag 8 november a.s. om 8 uur komt de KVP afdeling Voorschoten bij een in het Bondsgebouw aan de Leidse- weg voor de jaarvergadering. Op deze vergadering zal spreken mr. R. J. Ne- lissen, lid van de tweede kamer, over het onderwerp "Het Kabinet Cals en de millioenennota". De heer A. J. B. Roos winkel heeft wegens drukke werkzaam heden bedankt voor het lidmaatschap van het bestuur. Het bestuur stelt voor te kiezen de heer C. D. A. Mouwen, Jan Steenlaan 71. Hedenavond wordt in de kantine van voetbalvereniging "Meerburg" een prijs- klaverjasavond gehouden vóór leden en huisgenoten. Aanvang 8.00 uur. MUSEA De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zon dags 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur: zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthulslaan)Met uitzondering van zaterdag van 10-4 out (zondags 1-4 uur). NOORPW1JK Inbraak bij S.J.G. Wederom hebben vermoedelijk jeug dige vandalen zich toegang verschaft tot de kleedkamer van de voetbalver eniging SJC. Om binnen te kunnen komen werd een ruit ingeslagen. In een tijdsbestek van ongeveer een half jaar is het reeds de zesde maal, dat in dit lokaal op het terrein aan de Lageweg werd ingebroken. De ouders van de betreffende jon gelui dienen er rekening mede te hou den. dat de aangerichte schade volle dig op hen zal worden verhaald. K. C. Nu: i R. de Haan. Ondertrouwd: J. Jansen en P. M. van der Voort: J. J. M. Kok en N. J. M. T. van Ecke; J. van Iterson en J. Zand bergen: W. de Mooij en G. C. Lantrok; M. L. Nooij en A. Eradea. Getrouwd: W. J. Kakebeeke en E. J. M. Korenhoff; G. M. .1 van Kempen en A. Waasdorp T. J. M. Menken en M. .1. H. Beerman H. van den Eflkel en M. C. G. van Zuilen. VOETBAL UVS In verband met het feit, dat A. Koren zondag niet beschikbaar is. komt UVS tegen VUC als volgt uil: I doel: Vermeer; achter: Balkhoven en I Van der Kaay; midden: Désar, Lardé j en Leget: voor: Thoeng, Kantebeen, j Teske, Witteman en Van Schooten. MEERBURG Programma voor zaterdag: Meerburg C2 speelt om 3.00 in Katwijk tegen KRV C2. Veitrek 2.00 vanaf het Meerburgterrein Meer burg Cl speelt aan de Boshuizerkade nr. 5 tegen Oranje Groen Cl om 2.00. Vertrek 1.15 vanaf het Meerburgter- rein per fiets. Meerburg B2 speelt ook uit tegen UVS B4. terrein Kikkerpol- rier nr. 3. Aanvang 3.30. Vertrek per fiets om 2 45 vanaf het Meerburgter- j rein. Om 3.00 speelt Meerburg BI thuis j tegen Oegstgeest BI. Zondag: Meerburg A2St. Ber'nar- dus A2. aanvang 12.15. In Voorscho ten speelt Meerburg Al tegen Rouw koop Al. aanvang 12.00. Vertrek 1.15 vanaf het Meerburgterrein. In Voor hout: Foreholte 6Meerburg 5. aan vang 2.30. vertrek 1.30 vanaf het Meer burgterrein. Meerburg 4 speelt thuis tegen Roodenburg 9. aanvang 10.00 Meerburg 3KRV 3 wordt gespeeld om 2.30. Meerburg 1 gaat naar Oegst geest om daai* UDO te bekampen Aan vang 2.30. Vertrek 1.30 vanaf het Meer- burgterrein. Opstelling', doel: H. d. Hoeven; achter: A. de Vrind, P. Zwet sloot; midden: A. Voordouw, G. van Wetten en J. Straathof; voor: O. den Eisen, P. v. d. Hulst, A. Koek, J. Stra- man en N. Zwetsloot. ANC De opstelling van ASC dat zondag in Den Haag tegen Vreden- burch speelt ls als volgt: C. Onvlee, W. Spiering, C. v. d. Waals, J. Bekkering, A. .Zwanenburg, D. Key, Chr. Oppen- heimer, P. van Aken, H. de Goey, J. Raaphorst en C. Kemp. Res. L. v. d. Ven en P. van Roljen. Kootlenhiirg De opstelling van Roodenburg. dat zondag uit speelt te gen HOV, is als volgt: doel: Keereweer; achter: De Jonge en Oijendijk; midden: De Klerk, Hensen en Van Weerlee; voor: v. d. Broek. Den Os. Heijmans, De Vos en Van Leeuwen. Docos Zondag gaat Docos naar Warmunda, aanvang 2.30 uur. De de- j ftnitieve samenstelling van het elftal 1 van Docos wordt nog bekend gemaakt, j Om half drie spelen op de Kikkerpolder Docoa 2-ASC 2 en Docos 7-Or. Groen 5. Oin 12 uur de wedstrijden Docos 3-St. Bernardua 2 en Docoa a3-Roodenburg a4 Op Kikkerpolder veld 3 de wedstrijd UVS a2-Docoa al. Zaterdagmiddag be gint het pupillenprogramma av 1 uur gevolgd door 2 wedstrijden van b- c-ju-1 nioren om 2 uur. De laatste wedstrijden vangen op de Kikkerpolder aan om 3.30. SVLV Zaterdag: pup.: ZLC b-SVLV b.l uur, ZLC a-8VLV a. 1.30 uur, Lei-1 den cl-SVLV cl, 3.30 uur, Docos c3- SVLV c2, 3.30 uur, SVLV c3-LFC c4. 2 uur, SVLV b3-LFC b.3, 3.30 uur; SVLV bl-SVLV b2, 2 uur. Zondag: MMO 1- SVLV 1, 2.30 uur, SVLV 2-Foreholte 2. 2.30 uur, UVS 7-SVLV 4, 12.15, SVLV 5-Roodenburg 8, 2.30 uur, ASC al-SVLV al, 12 uur, SVLV a3-SJZ a4, 12 uur Vertrek eerste elftal per bus half twee vanaf Gezondheidscentrum. Reiskosten volwassenen ƒ1.25. Het eerste elftal komt als volgt uit: L. van Bemmelen, L. den Elzen. N. George, Th. Kraan, H Lobel. Th. v. cl Meer. Jos Meyer. J. v Polanen, F. Stikvoort, H. van Veen, C Witteman. Res. A. v. d. Valk, W. Spie geler. J. UI jee VNL Het programma voor zater dag is als volgt: jun.. LDWS bl-VNL bl. aanvang 3 uur, Bosh.kade 3. VNL c2- Roodenburg c5, aanvang 2 uur. Zondag: KRV 1-VNL 1. aanvang 2.30 uur, vertrek om 1.30 uur vanaf het station; VNL 2- Or. Groen 3. aanvang 2.30 uur. Oranje Groen 4-VNL 3, aanvang 12.15 u„ Bos huizerkade 5. VNL 4-ASC 6. aanv. 12 lur. Altior 7-VNL 5, aanvang 12 uur. ertrek om 10 uur per bus vanaf het station. Jun.: VNL al-St Boys al, aanv 12.15 uur, Bosh.kade 7. Het eerste elf tal is als volgt samengesteld: H. v. d. Hoogen. W. Habraken. J. v. d. Hoogen, H. Mulder. W van Evgen. B. Boek houdt, H Dubbeldeman. P. Luykx. J. J Wesselman, H. Levarht en H. v. d. Berg. KNKB. Overgangsklasse: Vicus Oriëntis 1-Koog Zaandijk 1. Eerste klas se: ZuiderkwartierFluks; OSCR--De Danaiden; De AlgemeneHSV. Derde klass: KNS en Crecendo hebben vrijaf. Leidse Korfbalbond. Eerste kl.: Da naiden 4 De Algemene 3; Crescendo 2 Fluks 5; Vicus O. 4Noorderkwartier 1; Zuiderkwartier 3Danaiden 3; 2de kl.: Zuiderkwartier 4De Algemene 4; i KNS 4—Madjoe 2; Danaiden 5—Fluks 16. Junioren A: Zuiderkwartier A Da naïden,A; jun. B: Fluks ADanaiden B: Noorderkwartier ACrescendo A; Mad- joe A De Algemene A. Adsgpiranten: 1ste kl.: De Alge mene AVicus O. A; Zuiderkwartier A Crescendo A; KNS A Danaiden A; 2e kl. Danaiden BNoorderkwartier A; Flukst BZuiderkwartier C; Vicus O. B KNS B: 3de kl.: Crescendo B— De Algemene B: Zuiderkwartier D Madjoe A: 4de kl.: Noorderkwartier C Danaiden D; Fluks CCrescendo C; Pupillen A: Zuiderkwartier aVicus O. a; Noorderkwartier aFluks a; Pup. B: Madjoe a -Fluks b; Zuiderkwartier b Vicus O. b. HOCKEY Siseo. In het komende weekeinde komen alle zeven teams van Siseo weer in actie en wel om het navolgende wed strijdprogramma af te werken. HHYC 2Dames 1; Zandvoort 2 Dames 2; Cartouche 2Dames 3. Heren 1 -Rijswijk 2: Heren 2 Te werve 3. Junioren: Meisjes A Kieviten D: Rush B Jongens A. Zowel Dames 1 lijstaanvoerstcr met i8 punten uit 4 wedstrijden) als Heren 1 '(tweede plaats: 46) gaan een belang- 1 rijke wedstryd tegemoet. Beide hebben uitstekende winstkapsen. De opstellingen zijn: Dames 1: Rally Wohl, Nel Hoogeboom, Ankie Bark, Joke Aalders, Ank v. Putten, Joke de Vrind, Ludy v. d. Meer, Els de Vrind, Carla v. d. Meer, Marijke Aalders, Els v. Brussel. Heren 1: Frans v. Adrichem, Vincent Bus, Gijs Groenewegen, Hans Smiet, Ca- rol Halmberg, Ben v. Brussel, Bert Ra makers, Theo v. Schaik, Jacques Gerris, Evert Bus, Michel Gerris. jKORFBAL Crescendo. Het eerste twaalftal heeft na de enorme overwinning op Ve- j lox 2 weken rust om uit te blazen en l nieuwe moed i en konditie i te verzame len voor de tweede helft van de com petitie. Het derde en 4e twaalftal hebben [deze week eveneens vrijaf. Het programma voor zondag is als .volgt: Crescendo 2- Fluks 5« Zondag aanvang 12.00 uur. Eigen veld. Noor- derkw. A (jun.)Cresc. A (jun.) Zon dag. aanvang 12.00 uur. Terrein Burg- gravenlaan. Het wedstrijdprogramina voor za terdag luidt: Zuiderkwartier ACres cendo A. Aanvang 14.00 uur. Cres- cenda B Algemene B. Aanvang 15.15 uur. Fluks CCrescendo C. Aanvang 14.00 uur. Verzamelen plein St. Petruskerk Lammenschansweg. Crescendo A half twee. Crescendo B kwart voor drie Crescendo C half twee.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4