9a£eidóeSowfcci/rit A VLASVELD Onkel Lougaat zijn succesvolle show internationaliseren Vanavond in de ether fTELEVISIE Pinter in optima forma RADIO PAGINA 2 DB T.KIDSE COURANT VRIJDAG 5 NOVEMBER 1965 Advertentie) Geen eenheids worst bij onderwijs NtEUWE cijfers omtrent het laten van leeningen bij het middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs bevestigen een al eerder gebleken tendens: de absolute scheiding van bestaande school typen komt er meer en meer in. Van de brugklas wordt reeds een drukker gebruik gemaakt, dan destijds minister Cals voor de overgangsperiode van de mam moetwet waarschijnlijk vermoed heeft. Bovendien gaan allengs langzaam maar zeker meer en meer zelfstandge gymnasia en h.b.s.'en naar de structuur van een lyceum over. Straks, wanneer het zesjarige atheneum geheel de plaats van de h.b.s. heeft over genomen, zal dit tempo waar schijnlijk nog hoger worden. DEZE ontwikkeling strookt met de maatschappelijke behoeften en moet derhalve toegejuicht worden. Ze vergroot voor de leer lingen de doorstromings- en ,,overstap"-mog®lijkheden en dient derhalve 'n onderwijsbelang. Voor waarde is alleen, dat ook andere onderwijsbelangen niet uit het oog verloren worden. Zo zal zeker vanuit 't onderwijs belang gelet moeten worden op een duidelijke differentiatie tussen de verschillende onderwijstypen. Wanneer eenmaal een keuze ge maakt is tussen gymnasium, h.b.s. of h.a.v.o. zal verder ook moeten blijken, dat het hier verschillende onderwijstypen betreft. Het kan daarom verkeerd zijn in de eerste plaats nadruk te leggen op datgene wat alle typen gemeen zouden kunnen hebben; het eigene moet voorop blijven staan. Zo zal gym nasium bèta beslist op andere eisen en nonnen moeten mikken dan h.b.s.-B en h.b.s.-A op een ander programma en een andere vorming dan de h.a.v.o.-scholen. Men zal bovendien bij alle schooltypen niet uitsluitend moe ten letten op datgene wat straks zakelijk bij een loopbaan of bij het volgen van wetenschappelijk onderwijs strikt nodig is, doch beslist ook op de culturele vor ming, waarbij de verschillende typen van onderwijs ook weer zoveel mogelijk hun eigen karakter dienen te bewaren. Want naast de directe belangen van de maatschappij dienen ook de kansen van de jonge generaties om zich als mens zo goed mogelijk te kunnen vormen goed in het oog te worden gehouden. De democrati sering van het onderwijs brengt in dit opzicht soms zeer typische moeilijkheden met zich mee, waar voor overheid noch onderwijs deskundigen mogen zwichten. WANNEER bij herhaling vanuit het wetenschappelijk onder wijs geklaagd wordt, dat de jonge studenten vaak niet berekend zijn op het volgen van universitair onderwijs, dan heeft dit meer dan eens vooral betrekking op een groot gemis aan algemene vor ming. De wortels van deze kwaal zoeke men niet in de eerste plaats op universiteit of hogere school, maar bij het voortgezet onderwijs en, nog verder teruggaande, bij de. lagere school. Over het algemeen beheerst het nut van het papieren diploma ons gehele onderwijs stelsel te veel, ten koste van de vormende waarde. Een nivelle ringsproces bij het middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs kan dit proces alleen nog maar ver ergeren. We hebben dan straks wel een complete mammoet, maar een dier,, dat meer aan de dierentuin dan aan de vrije natuur doet denken. N.S. een bodemloze put WIE staatssecretaris Posthumus dezer daten in de openbare Kamercommis- alevergaderins over de toekomst van de Nederlandse Spoorwegen hoorde spreken, moet wel de vergelijking hebben getrok ken met een advocaat die zijn best doet voor een toch al verloren zaak. Ongeveer zo letterlijk zei de bewinds man voor het openbare vervoer, dat de «roeiende verliezen van het reizi- gerevervoer per spoor ook niet meer door -taréefverhogingen, efficiency en. grotere rationalisatie tezamen weggewerkt kun nen worden. Terwijl modernisering en beveiliging honderden miljoenen kosten, blijft de groei der inkomsten maar traag. Een ontmoetingspunt tussen de kosten en de baten ligt volgens staatssecretaris Posthumus niet meer in het verschiet. Zijn enige lichtpuntje is de kans, dat het autoverkeer door 't zeer snel groeien de wagenpark in en bij de grote stede lijke centra zo in war gaat lopen, dat x>ele automobilisten bij 'n reis naar deze eentra hun wagen maar thuis voor de deur zullen laten staan, om zich met openbare vervoermiddelen waaronder de trein naar hun plaats van bestem ming te begeven. Inderdaad gebeurt dit reeds op bescheiden schaal en dan voor namelijk door forensen die hun werk in Den Haag. Amsterdam of Rotterdam hebben. Forse tariefsverhogingen zullen even wel de slechtste bijdrage zijn om dit proces te bevorderen. De per trein rei zende autobezitter moet nu al vaak ont dekken dat hij van het station van zijn woonplaats wel vlot naar het station van de stad van zijn bestemming komt. maar dat het dan menigmaal weer de grootste tnoeite kost ofli enigszins snel vanaf het station zijn kantoor of werk plaats te bereiken. Bij verdere forse tariefsverhogingen van het openbaar vervoer zal de over heid weer een stroom in de tegenover gestelde richting ontketenen. Of het nu minder aangenaam of helemaal onaan genaam is. de gehele natde zal de con sequenties ervan moeten dragen, dat de N.S. anno 1965 een bodemloze put is. die alleen door ingrijpende noodvoorzienin gen van overheidswege in bedrijf kan worden gehouden. Na de subsidiëring van brood, melk en andere levensbehoef ten kan in de tweede helft der twintigste eeuw het openbaar vervoer aanspraken indienen op een gemeenschapsoffer. Dit is evenmin irreëel als onvoorstel baar: het vervoer is voor onze generatie nu eenmaal een bijna even primaire zaak geworden als de meest noodzake lijke levensbehoeften. Teruggeschoten WAT de 25-jarige Haagse loodgieter woensdagavond ertoe heeft bewogen om tientallen kogels door de dichtbe volkte Haagse Noordpolderkade te jagen zal wel nooit geheel duidelijk worden. Over de vraag waarom de Haagse poli tie op de loodgieter schoot heeft de hoofdcommissaris van politie tijdens een gisteren gehouden persconferentie geen twijfel laten bestaan. ..We schoten ge woon terug", zo luidde zijn verklaring Men had gewacht (uren), gepraat, ge argumenteerd en gedreigd met als enig resultaat, dat men door de loodgieter onder vuur werd genomen. Voor een deel van de wijk was er constant een situatie van levensgevaar. De vraag of dit probleem opgelost had mogen worden ten koste van een mensenleven zal Advertentie) Hulshoff r Liturgische kalender ZATERDAG, 6 november: Mis van de Heilige Maagd op zater dag. Mis: Salvo Wit. RIJSCHOOL ■EZXXSSHI echter ook ditmaal de gedachten kunnen bezighouden. De politie stelt niet dat onvoorziene omstandigheden het werk van de pólitie- schuttcr. een van de bekwaamste man nen uit het korps, parten speelden. (Bij een iets andere houding van het nauwe lijks te ondersche'den slachtoffer zou er mogelijk slechts sprake zijn geweest van een wond in de zijde). Men laat deze argumenten buiten de zaak. Er werd, na waarschuwing, gewoon teruggeschoten naar een vijand, die vanuit een hinder laag weer een volgend schot kon gaan lossen, •ventueel dan wel met dodelijk gevolg. Een gedachtegang die door zijn grote nuchterheid misschien niet iedereen zal aanspreken. Men zal er bij de beoordeling van het gebeurde echter niet aan voorbij kunnen gaan. ^HI^^DenHaig Kalrtmarkl Rijswijk dl Bt(jarf HoogTVpunten volgende week Maandag 20.30 (Ned. I) ..Dorp aan de rivier" Ne derlandse speelfilm naar Anton Coolen. regie Fons Rademakers. Dinsdag 21.35 (Ned I) „De methode Wanninger". eerste aflevering van serie komische politiefilms. Woensdag 19.35 (Ned. I) De Dick van Dykeshow. 20.35 (Ned. II) ..Fury speelfilm uit 1936 van Fritz Lang. Donderdag 19.35 (Ned. I) De Lucyshow: 20.50 Het spel ..Nathan de wijze" van Les sing. Vrijdag 1905 (Ned. I) Telixer le editie van jong „tijdschrift; 20.50 The swinging world of Sammy Davis jr.; 21.30 Bonanza. 20.01 (Ned. ID De Danny Kayeshow. Zaterdag 20 20 (Ned. I) Interland t.v.-spelcompe- titie tussen Assen en Ronse. Zondag 14.30 (Ned. I) Voetbal Zwitserland—Neder land commentaar: Leo Pagano. (Van onze correspondent) KEULEN. Bij zijn laatste „show" In de serie „Der goldene Schuwt" het pro gramma-Idee ls door de KRO overgenomen voor latere uitzending heeft de Nederlandse quizmaster en conferancier Lou van Burg al laten doorschemeren, welke kant hij uit wil hij wil zijn „show" internationaliseren en ook kijkers is de huurlanden telefonisch aan hel boogschieten laten deelnemen. Lou van Burg die er verder op zinspeelde dat zijn show nog „maanden en maanden" zal worden voortgezel wil zelfs nog veel verder gaan Hij wil de Amerikaanse telefoon- en televisiesatellieten gebruiken om ook Amerikanen een schot in de roos te laten wagen. November 1966 eerste schot uit De novelle „De liefde de J Lili'muzikale komedie kaanse 'schrijver Paul Gallico, la r door miljoenen meiwen gelezen. Geen wonder, dat de Amerikaanse film- f industrie zich over het boek ontfermde en er een film van maakte meit r Leslie Oaron in de titelrol. Na de film werd het bewerkt tot de musical r „Carnaval", die Jaap Molenaar voor de televisie vertaalde onder de titel r „Lili". Het is het ontroerende verhaal over een weesmeisje, dat gaat werken l bij een circus en daar de manke poppenspeler ontmoet. De hoofdrol wordt r gespeeld door Mieke Bos, die vorig jaar veel rrrv"> cr",nH t of music". Koning klant' consumentenrubriek Voor de tweede maal snijdt de Y.A.R.A.-televisie vanavond enkele* interessante onderwerpen aan op het gebied van de consument. Drie onder- werpen worden er behandeld. Ten brilmonturen, vervolgens de verpakking en (Nederland II, 21.55). J Verenigde Staten Einde oktober had Lou van Burg een kandidate in Denemarken. Toen zij van de „Bayernhalle" in Mün- chen uit werd opgebeld, bleek ze niet thuis te zijn Ook de reservekandidate bleek een buitenlandse te zijn: zij woonde in een plaatsje bij Zürich. Lou van Burg is een week of twee geleden in New-York geweest om de Amerikaanse deelneming aan zijn gouden schot te regelen. Daarvoor is nodig, dat zijn programma langs één kanaal naar Amerika wordt over gebracht. zodat de schutter aldaar de elektronische boogschuttercamera kan zien, terwijl langs een ander kanaal de deelnemer of deelneemster zichtbaar (Advertentie) KAN DAT WAAR ZIJN? Kan een pand. det zó smal is. zoveel originele cadeau-vondsten herbergen Maar dan heeft U 't smalste pand van Leiden in zijn nieuwe gedaante nog niet bezocht LUCAS VAN LEYDEN is er nu om al Uw cadeau-problemen op te lossen. Voor al die geschenken met dat beetje extra. Met die persoonlijke servic?. Ja, Lucas van Leyden maakt het on mogelijke nu mogelijk. Lucas van Leyden IN HET SMALSTE PAND VAN LEIDEN Nieuwe Rfln 4 Tel. 42350 Actrice Maureen O'Hara aangereden SANTA MONICA. Callfornië. (UPI) De Iers-Amerikaanse 43-jarige filmactrice Maureen O'Hara heeft gisteren in Santa Monica lichte rug- en halswonden op gelopen toen ze wandelend op een par keerterrein werd aangereden. Volgens de roodharige ster zat aan het stuur van de auto een oudere dame, die haar aandacht elders had. Ze was „geschept" en tegen een andere auto gegooid. Ziekenhuisbehandeling was even wel niet nodig. De Nederlandse Comedle geeft op vrij dag 12 november in de Amsterdam se Schouwburg de 200-ste voor stelling van Edward Albee's ..Wie is bang voor Virginia Woolf?" met Ank van der Moer en Han Bentz van den Berg in de hoofdrollen. ANTENNE moet zijn in de „Halle", waar „Onkel Lous" show plaats heeft. Daarbij zal er wel rekening mee worden gehouden, dat er een tijdsverschil is van enkele seconden, alvorens het in Amerika gegeven bevel „vuur'! in West-Duitsland. De eerste „Golden Schusz" onder Ame rikaanse particpate zal in november van het volgend jaar plaatshebben. Lou van Burg en dc eigenaar van de „show" een Zwitserse firma probeert het boogschutterfeest ook aan een Ameri kaans televisiemaatschappij te ver- „Der goldene Schusz" kost het Malnzer tweede net gemiddeld 400 000 Mark per keer Het ls een van de kostbaarste shows der Westduitse televizie. Maar als de Hessische quizmaster Hans Joa chim Kulenkampff met zijn EE G- „show" al Internationaal is. kan Lou van Burg natuurlijk niet achter blijven Ongeveer 50 proeent der t v -kijkers scha kelt over naar de „Goldene Schusz- show" De Zwitserse firma denkt er zelfs over om het eerste schot uit Ame rika te laten lossen op eert appel, die is geplaatst op de kop van een Wil helm Tellgedenktéken In Zwitserland Men haeft in de „Schwyz" wat dat be treft keuze genoeg Jacoboisky en de I kolonelals opera HAMBURG (UPI) In Hamburg is de première gegeven van „Jacobovsky und der Oberst". een opera van de hedendaagse Duitse componist Biselher Klebe. Het werk. dat werd gedirigeerd door Leopold Ludwig. werd zeer enthousiast ontvangen Het libretto is gebaseerd op Franz Werfels spel van dezelfde nasLm. De voornaamste rollen waren toever trouwd aan Gerhard Stolze als de kolonel en Oskar Szerwenka als Jacobovsky. Giselhcr Klebe. in 1925 geboren in Mannheim, is momenteel leraar in Det- Naar Werfels spel is indertijd een film gemaakt onder de titel „Me and the colonel", met Danny Kaye als Jaco bovsky en Curd Jürgens als de kolonel. G us tav Leonhardt Ben van de hoogtepunten van het Holland Festival was een concert door Gustav Leonhardt op het pas gerestaureerde orgel 4 'rui van de Oude Waalse Kerk te Amsterdam Leonhardt werd in 1928 in 's-Gravenhage T geboren en behaalde in 1950 zijn solodiploma orgel en klavecimbel met de r aantekening „cum laude". De werken, die hij tijdens het Holland Festival r speelde, horen allemaal thuis in de periode van de barokmuziek r (Hilversum I, 20.05). Knopen, in KRO's aiondtheater „Knopen", een luisterspel van de schrijfster Ilse Aichinger, tracht op symbolische wijze tot uitdrukking te brengen hoe de mens gevaar loopt zichzelf te vereenzelvigen met het produktieproces, waaraan hij ten gronde kan gaan, indien hij zich niet tijdig aan de verleiding van de volledige geborgenheid kan onttrekken. Regie: Léon Povel. (Hilversum II, 22.45). Lou van Burg Duitse quizmaster van Nederlandse afkomst (Van J Weerdenburg) internationaliseert /j(\ teVClQ televisiespel. Hedenavond J NEDERLAND I NTS: 19.00 Jou. 19.01 Klaas Vaak; NCRV: 19.05 Maan- J delijks magazine v. tieners. 19.35 De Bevelv Hillbillies, tv-film; NTS: 2000 Journ.. NCRV: 20.20 Lili. tv-spel met muziek. 22.15. Actualiteltenrubr 22 40 Dagsluiting. NTS: 32.45 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Joum VARA: 20 01 Een zekere Brent... thril- lerfeuilleton. 20.30 Achter het nieuws. NTS: 20.55 Een avond op Allardsoog; VARA: 21.55 Koning Klant, program - ma voor en over consumerotenNTS: 22.15 Journ. t Advertentie) Hulshoff Den Haag spui/ljotk Kalvermarkt Rijswijk la de Bogaard1 bij onze televisie. Op zich Is dat niet verwonderlijk omdat juist de t.v. zich uitstekend leent voor het oproepen van het speciale Pintereffect waarbfj een ogenschijnlijk onbeduidende dialoog af gronden van menselijke eenzaamheid en angst omspeelt. Aan de andere kant moet daarbij worden vastgesteld dat Pinter juist door die schijnbare on beduidendheid het de kijkers niet ge makkelijk maakt zijn bedoelingen te doorgronden, terwijl juist bij het meest massale communicatiemiddel dat t.v. heet een moeilijke aanspreekbaarheid als regel minder gewenst is. „Dp kamer", het spel dat. gisteravond door K R.O.-t.v. werd geboden, was een Pinter in optima forma. Er was het doelloos kwebbelend gepraat dat ner gens tot menselijk contact leidde: er was de eenzaamheid van elk der op tredenden. de aanvankelijk onbestemde maar tot paniek aangroeiende angst van de hoofdfiguur en een fel. drama tisch-sterk slot. Geen allemanstoneel wellicht, maar prachtige kost voor fijn proevers. Onder Frits Butzelaars bekwame regie werd een goede opvoering geboden. Op zich was het al een evenement om Charlotte Kohier na vele jaren weer eens in een toneelrol te kunnen zien. Ze deed het prachtig, deze vertolking van de vrouw die haar verleden poogt weg te praten en van het begin af de onmogelijkheid daarvan beseft. Haar tegenspelers waren Sacco van der Made. mooi hoekig-weerbarstig gedaan. Jules Croiset en Sonja Brill als. het contrasterende paar dat óók al ver stoken is van mogelijkheden tot wer kelijk contact en Otto Sterman in een boelende vertolking van een hopeloze blindemansfiguur, Ton Lensink viel er een beetje uit. Hij had zijn ouwemannerol handig opgezet, maar leek voor deze rol toch niet de geschikte figuur. Misschien was de on gelukkige omstandigheid dat we hem pal voor de uitzending hadden gezien al^ de jonge dauphin in een „trailer" voor Maxwell Andersons ..Jeanne van Loraine" daar mede debet aan J NEDERLAND I - NTS: 10.30 Teleac Santen leven nu en morgen. 11.00 Teleac: Kennis van textiel. 11.30-12.00 Teleac: Van maatlat tot meetklok; AVRO: 16 00 The Beatles, tekenfilm, J 16.20 Fototriptiek .16.40 The Hootenan- ny Singers. 16.55 Popeye. tekenfilm. 17.00—17.30 voor de kinderen Hedenavond HILVERSUM I (402 mtr) VPRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Praatje. 18.20 Pianomuziek. 18 30 Jazzmuziek. 18 50 Kritisch commentaar. 19.00 Voor de oudere jeugd. 19 30 Kunstkroniek. 20.00 [.Nieuws. 20.05 Klass. en mod. muziek, r 20 45 Een Joodse theoloog over het Nieuwe Testament, lezing: VARA' r 21.00 Stereo: Moderne muziek. 22.05 Klassieke muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.50 Stereo: Grammuz, r 23.45 Socialistisch nieuws in esperanto. J 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 mtr.) - KRO: 19 00 Nieuws. 1910 Actualiteiten en Conciliejournaal, 19 30 Radiokamer- orkest, 20.30 Portret in muziek, 21.05 Van slavenmarkt, naar vrije natie. 21.20 Gram.pl. progr. v. d militairen. 22 25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.45 Knopen, hoorspel. 23.55 Nieuws. J RADIO VERONICA (192 mtr): 18 00 Groeten, wensen en verzoekplaatjes, 19 00 Gev progr 19.15 Seven O'Clock- show: Hits van morgen en overmor- gen. 20 00 Cowboy Gerard (alweer» hoog te paard. 21.00 Kaleidoscoop. 22.00 Programma voor Spaans sprekende mensen in Nederland. 22.30 Jazz-jour- naai. 23.30 Gevar. progr. tot 1.00. DRAADOMROEP <4e lijn» 18—20 uur 7 1 Pel er T.-.iaiko"'ski Her Zwanenmeei bed r(j v» Gustav Leonhardt bespeelt vanavoml 4 jbet orgel van de Oude Waalse Kerk te Amsterdatn. (Nederland 1,10.05). 4 (484 :eik, 0.15 Jazz. 22.15 Jazz- 19.25 Operamuziek, 4 O-evar muziek 4 19.35 Schot- 4 k 4 18.31 Ge- 4 2.31 Lichte muziek. 4 Zaterdag demisdaad giovanni verrëyjh door howard shaw Er klonk een gerammel van metaal, toen ze en kele bewegingen maakte. „Dit ding is erg zwaar. Het is eigenlijk niet gemaakt om er rechtop in te staan. Help me ergens te gaan zitten." In de grafkelder was meer é£n plaats om te zitten. Giovanni greep slgnora Pandolfi bjj haar stalen el- lenboog en bracht haar naar de tombe van de ko ning van Clusium. Hij liet haar plaatsnemen tus sen de stenen benen van de oude krijgsman. ..Ik liet de ambassadeur onmiddellijk naar Moskou telegraferen." zei ze. „En ik lunchte met hem terwijl we op antwoord wachtten Daarom was ik zo laat terug in de trattoria. Met dwazen praten maakt mij altijd hongerig. Toen ze na de lunch nog steeds geen antwoord hadden, zei ik tegen de ambassadeur dat ik weg wilde gaan en de Amerika nen wilde opzoeken. Ik vroeg hem een taxi te be stellen. Dat telegrafeerde hij allemaal door naar Moskou en een kwartier later belde Moskou op dat ze direct met mjj wilden praten." Ze hief een blau we stalen vinger op en streek een haarlok van haar voorhoofd. „Toen ik de zilversmid hier In de straat vertelde dat lk naar Rusland ga. zei hij, dat het com munistische systeem me waarschijnlijk niet zal be vallen. Daar twijfel ik niet aan. want lk heb nog nooit een systeem gezien dat mij wei beviel. Maar ik kan er altijd wel iets aan veranderen. Dat is mijn ervaring." „Wanneer vertrek Je?" „Er was een tweede telefoontje utt Moskou, net toen ik weg wilde gaan." zei da ouda dame. „De ambassadeur kreeg verdere instructies. Er zal een speciaal Russisch straalvliegtuig op mij wachten op het vliegveld van Wenen, zodra het mij schikt daar te komen. Ik heb de ambassadeur laten op bellen om een plaats voor mij te reserveren In het eerste vliegtuig dat morgen naar Wenen vertrekt." „En Miranda?" Er klonk ongerustheid in zijn stem. ..Ik kan onmogelijk de verantwoordelijkheid op mij nemen haar naar Rusland te brengen," zei signe rs Pandolfi ernstig. „Ik zal daar ongetwijfeld moeten confereren met hun knapste technische kop pen. Ik zal veel rond moeten reizen en kan haar niet altijd meeslepen. Trouwens als de Russen me geen aanneembare voorstellen doen, ben ik van plan naar Washington te gaan. Verder zal het nalopen van al die patenten veel van mijn tijd in beslag nemen." Ze schudde haar grijze hoofd en het me taal rammelde.„Het spijt me dat ik haar niet be ter verzorgd kan achterlaten. Mijn derde deel van de winst in de afgelopen dertig maanden is ruim twintig miljoen lire geweest, maar lk schijn er maar op los te leven; lk weet niet waar hot geld gebleven is. Ik heh er nog maar acht over. Ik zal hoogstens een miljoen meenemen. De Sovjet-am bassadeur zei dat hij opdracht had me een voor schot van vijftigduizend roebel te geven. Ik kan dus voorlopig vooruit en Miranda kan zich met ze ven miljoen lire een tijdje redden. Het huis is mijn eigendom en vrij van hypotheek. Voor eten hoeft ze niets uit te geven." Ze raapte de helm op. ..Wat zei Miranda toen je het haar vertelde?" Het harnas rammelde toen de oude dame opstond en haar stalen hand op dc schouder van de restau rateur legde. „Je bent eigenlijk geen kwade ke rel. Giovanni. Je hebt hersens in je kop. Gebruik die! Ik zal me veel gelukkiger voelen in mijn la boratorium in de Sovjet-Unie of in Washington als ik weet dat je eindelijk al Je moed bijeen hebt ge raapt en Miranda hebt verteld wat je voor haar Giovanni trok een zuur gezicht. ..Er gaat geen dag voorbij dat ik me niet moet bedwingen om geen gek figuur voor haar te alaan." Hij glimlachte droe vig. „Ze moet een Jongere man hebben. Ik spoor haar steeds aan haar tijd niet aan mij te verknoei en. maar ik ben zelfzuchtig genoeg om het heerlijk te vinden als ze 't wel doet. Dat is echter niet in haar belang." Signora Pandolfi haalde minachtend haar neus op. „Jij bent nu in de beste jaren van Je levnen. Ala Je kans zag een paar pond vet kwijt te raken en daar wat zelfvertrouwen voor in de plaats te krijgen, zou je een prima echtgenoot voor haar zijn. Je bent nog niet versleten!" Met moeite liep ze over de marmeren vloer naar de ladder. Hier wendde ze zich nog eenmaal om, haar helm onder haar linkerarm geklemd. „Ik laat haar onder jouw hoede achter, Giovanni, en ik weet dat ze goed bezorgd ia." Ze hief haar rech terarm op in een plechtige groet. „Vaarwel. Als we elkaar ooit weer ontmoeten, zal het ergens In de wereldruimte zijn." Het gerammel van metaal echode door de tunnel toen ze zich door de opening wrong die naar de kelder van haar woning voerde. De bestemming van de boekhandelaar, toen hij de laatste keer. in de ochtend van 14 oktober 1958, Ro me verliet en, zoals later bleek, zijn laatste toe vluchtsoord in dit leven was het bergdorpje Ri- visondoli. Daar woonde hij tot zijn dood in de avond van 6 mei 1959. Zijn geest bleef helder tot het al lerlaatste uur en h(j maakte een diepe indruk op de weinige mensen die het geluk hadden met hem ln contact te komen. Zijn gesprekken met .de meer ontwikkelde mensen uit de omgeving waren zeer zeldzaam, maar toch verspreidde het gerucht over de aanwezigheid van deze bijzondere man zich zelfs tot Castel di Sangro. HILVERSUM I (402 m) VARA: 7.00 Nieuws, ochtendgymn., 7 23 Gram., i 8.00 Nieuws. 8.10 Gram.. 9 00 Klass gram., 9.35 Waterstander* VPRO: 9 40 Gesprek, 9.55 Praatje. VARA: 10.00 4 Gevar. progr.. (11.00 nieuws», 12.15* Oosteuropees kroniekje. 12-27 Voor land- en tuinbouw. 12.30 Sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Orkestmuziek. 13.40 Voor de twintigers. 14.15 Radio Jazzclub. 14.55 Lezing. 15.10 Stereo: Klass. muziek. 16.00 Nieuws. 16.02 In- J strumentaal trio. 16 25 Interview en gram.. 17.05 Amateursprogr., 17.30 Radioweekjournaal. HILVERSUM II (298 mtr.) KRO: J 7 00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Gram.. 7.30 Nieuws, 7.32 Geeste- i lijke liederen. 8.00 Nieuws. 8.10 Gevar. progr. (8.30»nieuws), 12.00 Angelus.* 12.03 Gram.. 12.24 Marktberichten. 12.27 Voor land- en tuinbouw,, 12.30 j Nieuws. 12.40 Orkestmuziek, 12.45 Ge- sprekken t.g.v. Klaproosdag, 12.55 Gram. 13.15 Radiokroniek voor tie- ners, 14.10 Schoolkoor, 14.30 Voor de 4 kleuters. 14.40 Gram muz., 15.30 Chan- sons, 16.00 Gevar. muziekprogramma. 4 4 HILVERSUM III (FM -kanalen) NRU-AVRO: 9.00 Nieuws. 9 02 Orkest- muziek. 10.04 Nieuws. 10 02 Muziek v. d tieners. NRU-NCRV: 11.00 Nieuws, 11.02 Orkestmuziek. 11.30 Leger des Heilsmuziek. 12.00 Nieuws. 12.02 Licht J muziekprogramma. 12-30 Platenshow voor de tieners, 13.00 Nieuws, 13 02 Gevar Nederl muziekprogr14 00 Nieuws. 14.02 Volksmuziek. 14.30 Gr- 15.00 Nieuws. 15.02 Hoogtepunten uit operette, musical en film. 16.00 Nws. 16 02 Gevar. muziekprogr., (170 nws) 17.30—18.00 Sportuitslagen en gram.. 4 RADIO VERONICA (192 m) 7.00 Opgeruimd programma voor de vrije zaterdagmorgen, met o.a. verzoekpla- i tenprogramma voor de huisvrouw, 4 en The Dutch Swing College Band; 12.00 Tophits. 12.15 Tv-favorieten, 12.30 Gevar. progr.. 13.00 Teenager muziek- express. 14 00 Nederlandse Top 40. J 15.45 De Top 5. 16.00 'n Half uur met Suhandi. 16.30 Platenpalet. 16.45 Pro- gramma voor de hele familie 17.15 J Gev. progr.. 17.30—1800 Teenbeatclub. mo-i. muziek. 17.35 Dam (Wordt vervolgd) Debat Bcatrixhuwelijk HILVERSUM - De uitzending van de reeds aangekondigde t v.-reportage van het Kamerdebat over het huwelijk van prinses Beatrix is woensdag 10 novem ber vanaf 13.00 uur op Nederland I. Een samenvatting komt 's avonds op Nederland I om 22 30 uur. Hulshoff Den Haa. VOOR ALLE RIJBEWIJZEN ROOSEVELTSTRAAT 13-15 LEIDEN TEL. 30704

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2