Strauss lanceert Brandt voor ministerspost in Bonn Minister Bogaers slaat VVD'er Witteveen met eigen plan om de oren Relikwie- voorraad raakt uitgeput De kwalifeifsfandpasta Huwelijk van Gretna Green is ongeldig Italiaanse pil uit handel Spaak: nationalisme gevaarlijk voor EEG Op reis met het N.K.V. Jacht op communisten op Java door militairen voortgezet DONDERDAG 4 NOVEMBER 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 (Advertentie) Meepraten over Duitse kwestie (Van onze correspondent) BONN BERLIJN. Willy Brandt, de burgemeester van Berlijn, voorzitter van de Westduitse sociaal-democratische partij en tweemaal (door dr Adenauer en door prof. Erhard) geslagen kanseliers-kandi daat. zal het misschien toch nog tot de ministereer kunnen brengen Hel voorstel hiertoe is merkwaardigerwijze uit gegaan van de CSU-voorzitter Franz- Joseph Strauss, de man achter de scher men van het tweede Erhardtkabinct. In een kranteninterview zei Strauss dat men wel eens kan nagaan of het nut zou hebben om de regerende burgemeester van Berlijn Brandts naam noemde Strauss niet in Bonn ministerrang te geven, zodat hij zou kunnen meeberaden over de Berlijnse-kwestie. die Strauss ..het enige belangrijke punt in de politiek van Duits land thans noemde. Met een variant op een bekend Ameri kaans gezegde zou men hier kunnen com- menteren: ..If they fight you. try and make them join you" Met andere woor den: de meningsverschillen die nogal eens tussen Bonn en Berlijn optreden over zulk een kwestie als de pasjesregeling voor Westberlijners die hun familieleden in Oost-Berlijn willen bezoeken, zouden kun- nen worden vermeden indien er direct op kabinetsniveau over zou kunnen worden gesproken Br andt wil in de pasjeskwestip minder hard zijn dan de Bondsregering en denkt daarbij wel in de eerste plaats aan „zijn Berlijners" Hij vindt hierbij de minister voor Duitse zaken en vice- kanselier dr. Erich Mende aan zijn zijde Eigen kandidaat De Bondsregering heeft tot dusverre ge zwegen over Strauss suggestie. Geen won der: zij kan er weinig belangstelling voor hebben om iemand uit een vijandelijk (S P D.)-kamp in de kabinetszaal te halen. Men zou n 1. niet kunnen verhinderen dat de regerende burgemeester als volwaardige minister ook aan beraadslagingen over heel andere zaken dan alleen maar Ber lijn zou deelnemen. Veel hulp kan Strauss uit die richting dan ook niet verwachten. Bovendien heeft de C D U zijn eigen kan didaat voor een aanvullende minister inN het kabinet, nl de oud-minister voor Vluchtelingenzaken, de Berlijnse Ernst Lemmer Die wordt in Bonn genoemd als opvolger van Felix von Eckardt tot rege- nngsgecommitteerde in de voormalige Duitse rijkshoofdstad De sociaal-democraten hebben Strauss' voorstel interessant genoemd, wachten evenwel af of het in kringen van de rege ringspartijen werkelijk ernstig zal worden besproken. Afgezien van de omstandigheid dat. zij daarmede hun „man in the cabi net" zouden krijgen, achten zij het. een serieuze suggestie de regerende burge meester aan de Berlijndiscussies in het kabinet te laten deelnemen en zijn advle- In de verdrukking a De verhouding tussen Bonn en Berlijn Is minder goed dan men gemeenlijk denkl. In Berlijn minacht men Bonn eigenlijk Mbedjr. in Bonn Berlijn vaak grote r .nd wordt op- let feit dat de verdrukking I on de vaak regerende burgemee» C.D.U. in Berlijn i is geraakt, zijn van slechte verhouding Van die kant bekeken is het voorstel van Strauss zo het Inderdaad ernstig ls gemeend zeer toe te juichen. Het is voor de realisatie ervan echter een hin dernis. dat de persoon waarom het in dit geval gaat tevens de leider is van de oppositiepartij. Wellicht kan een com promis worden gevonden doordat men de regerende burgemeester van Berlijn ook wanneer die persoon in de toekomst misschien niet meer eens een sociaal-de- mqcraat zou zijn adviserend aan de beraadslagingen van het kabinet liet deel nemen. ook zonder hem ministerrang te gerd om zich over 't Straussvoorstel uit te laten. Het is echter wel in het party- hoofdbestuur besproken Daar stelt men zich op het standpunt dat deze aangele genheid" eerst maar in het coalitiekamp moet worden besproken en dat er over eenstemming over moet worden bereikt of men het een goede gedachte vindt. Winst voor Esjkol onvoldoende om te regeren TEL AVIV (Reuter i De socialisti sche partij van premier Levi Esjkol heeft bij de algemene verkiezingen in Israël volgens de voorlopige uitslagen wel de winning behaald, maar niet genoeg zetels gekregen om alleen te kunnen re geren. Er zal dus opnieuw een coalitie moeten worden aangegaan, wat volgens nemers geen gemakkelijke zaak zal zijn. De zeventigjarige Esjkol, premier sinds 1963, staat bekend als een hard onderhandelaar en een kundig bemidde laar. Deze kwaliteiten zal hij volgens genoemde waarnemers ongetwijfeld nodig hebben. Men houdt rekening met lang durige onderhandelingen. Volgens officieuze berekeningen, met tim driekwart van de stemmen geteld, heeft de socialistische partij van Esjkol 35,9 procent van de stemmen gekregen tegen de Heroeth-liberalen 19,5 procent. De nationale religieuze partij kreeg 9,6 procent, de door ex-premier Ben Goerion na diens breuk met Esjkol gestichte „Rafi" slechts 8,2 procent. Dit zou erop neerkomen, dat de socialistische partij de beschikking krijgt over 43 van de 120 zetels tegen 41 in het oude parlement. Conservatieve Heroeth-liberalen zouden er 27 krijgen, hetzelfde aantal als voor- Stijgend gebrek aan voorspoed in bedrijfsleven OOSTERBEEK (ANP) „De eco nomische situatie van ons land Iaat zich op het eerste gezicht niet ongunstig aanzien, maar er zijn naar mijn oor deel redenen om de toekomst met gro te bedachtzaamheid, ja zelfs met enige zorg, tegemoet te gaan". Dit heeft de heer II. H. Wemnier», voorzitter van het verbond van protestants-christelijke werkgevers in Nederland, gezegd bij de opening van de besloten najaarsle denvergadering van dit verbond ln Oos terbeek. Er is een groeiend aantal sectoren in ons bedrijfsleven dat of te lijden heeft van gebrek aan voorspoed of moet ope reren in een niet normale marktsituatie, zo zei de heer Wemmers. Hij dacht daarbij naast de scheepsbouw, delen van de textielindustrie en de mijnindus trie, aan de landbouw en aan delen van de bouwnijverheid. Bussumse jongen vocht op Spaanse trappen ROME ReuterDe politie in Rome heeft de 21-jarige Nederlander Gerardus J. W. gearresteerd, die be trokken is geweest by een vechtpartij op de Spaanse trappen in het hart van de Italiaanse hoofdstad. Volgens de po litie gaf VV. op uit Amsterdam afkom stig te zyn. Naam en leef tijd kloppen echter met die van een jongeman uit Bussum, die in het buiten land verblijft en wiens familie ai ruim vjjf weken geen bericht van hem heeft ontvangeh. KLM bouwt .botel in Amsterdam DEN HAAG (A.N.P.). De directie in de K.L.M heeft besloten een botel'' een drijvend hotel te laten bouwen met het oog op de dringende behoefte aan uitbreiding van de hotelruimte in Amsterdam. De K.L.M, heeft voor het opvangen van de steeds toenemende «troont van buitenlandse toeristen vooral ook afkomstig uit d»? V.S. be hoefte aan een spoedige verbetering Het botel komt vlak bij het Centraal Station Oosterdokkadekan 116 gas ten huisvesten en kost 2 miljard Het moet 15 mei 1966 klaar zijn. (Van i parlementaire redacteur) DEN HAAG Minister Bogaers heeft een tweede peller onder het liberale plan tot kostenverlaging van een miljard gulden radikaal weggezaagd. Oud-minis ter Witteveen (VVD) verdedigde in de vergadering van de commissie voor volkshuisvesting een araendement om vijftig miljoen gulden te bezuinigen op de rijksgebouwendienst, „omdat het plan van de regering niet alleen buisvesting biedt voor de 4000 nieuwe ambtenaren, maar ook voor tien procent van bet gehele bestaande ambtenarenkorps". Minister Bogaers liet van dit betoog V.V.D.'er Witteveengeen spaan heel: een groot deel van de Minister Bogaera: „Uw plan vergt te 140 miljoen gulden ls bestemd voor rijks- „Het is uw eigen veel geld." schqjen voor middelbaar onderwijs, voor plan." rijkskweekscholen, voor de landbouw hogeschool in Wagcningen, voor gevangenissen, huizen van bewaring en gerechts gebouwen. Ook grondaankopen worden uit deze post betaald. Er is dus geen sprake van. dat het alleen gaat om nieuwbouw voor de rijksambtenaren. Daarmee was prof. Witteveen wel ongeveer uitgeteld. Maar minister Bogaers gooide er nog een schepje op door te verklaren, dat de betrokken 140 miljoen gulden op een verzamelpost. vele departementen omvattend, zijn samengebracht op verzoek van de vorige minister van Financiën. En dat was prof. Wittevene zelf. Bij deze zware politieke nederlaag kwam nog een tweede. Prof. Witteveen wilde proberen zijn amendement om vijftig miljoen van de 140 miljoen te schrappen tot voorstel van de gehele commissie te maken. Een dergelijk voorstel kon hy echter niet eens doen, omdat hij geen lid van de commissie voor de volkshuisvesting uit de Kamer is. Het werd door dit alles duidelijk, dat het VVD-voorstel in ieder geval wat het departement van Volkshuisvesting betreft slecht ls voorbereid, maar ook. dat de heer Witteveen, pas anderhalve maand lid van de Tweede Kamer, slecht door zyn fractiegenoten is voorgelicht over de regels van het spel. ROME (KNP) De voorraad echte relikwieën in de Kerk dreigt uitgeput te raken. Het zal niet lang meer duren of men heeft niet meer genoeg relikwieën voor de consecratie van kerken en altaren. De ondersecretaris van de Congre gatie der Riten, mgr. A. P. Frutaz. heeft daarom voorgesteld dat bij de altaarconseeratie geen reli kwieën meer zullen worden in gemetseld. maar dat men zal vol staan met zalving van de altaar- Her bewaren van relikwieën van heiligen in het altaar dateert uit de vierde eeuw. toen men altaren oprichtte boven de graven van martelaren. De stoffelyke resten van geloofsgetuigen werden als de kostbaarste schat van de' gemeente beschouwd Maar in de verval- periode werden de relikwieën ge liefkoosde handelsobjecten. Min der scrupuleuza voordelige handel in reli kwieën. ook al stond de echtheid helemaal niet vast. Zo bezit Trier zogenaamd een stukje van de kolom, waaraan Christus gegeseld werd. en een stukje van Zijn graf Deze relikwieën, waarvan de echt heid niet te bewijzen is. bevinden zich nu nog ln een altaar in Trier. In Keulen meent men een restant van het bloed te bezitten, dat Christus heeft vergoten. Trouwens, Keulen heeft meer van die zoge naamde relikwieën, zoals de spons die men Christus aan het kruis reikte, een haar van Maria, de steen, waarmee de H Stefanus zou zyn vermoord, enz. Een complete stormloop op reli kwieën ontstond aan het einde van de 16e eeuw na de ontdekking van oude kerkhoven in Rome In 1668 bepaalde de Romeinse curie, dat graven, gemerkt met palmtwygen of bloedvazen in de rotssteen, waarschijnlijk graven van marte laren waren. Later ontstond het gebruik, omv oorwerpen, die met echte relikwieën ln aanraking wa ren geweest, zelf als relikwie te beschouwen. Maar aldus mgr. Fru- zat, dergelijke voorwerpen kunnen toch niet als echte relikwieën be schouwd worden i Gesprek christenen en wereldgodsdiensten UBBERGEN. (K.N.P.). Het Interna tionaal Vormingscentrum van de Graal te Ubbergen heeft een winterweekpro gramma 1965-"66 samengesteld met als thema: Christenen in gesprek met de grote wereldgodsdiensten. De sprekers op deze weekends komen uit verschillende kringen van levensbeschouwing en con- Het behoud van Uwtanden BELGISCHE RECHTER: Vader maakte bezwaren BRUSSEL (ANP) Brugge heeft ivoens Green in Schotlan ongeldig verkla: mders cchtbank In in Gretna - •n huwelijk ?en 17-jarig 1-jarige Belg tegen de i ■eht werd v bonden. De vader van Liliane de Groot had geweigerd het huwelijk van zijn min derjarige doehter te aanvaarden en was een proces begonnen om het op 27 april van dit jaar in het Sehotse huwelijksoord gesloten huwelijk te doen ontbinden. De rechter was van oordeel, dat het huwelijk ongeldig moest worden verklaard omdat de wet toestemming van de ouders voorschrijft indien minderjarigen willen trouwen en dat de wet ook van toepassing is op Belgen, die in het buitenland ver blijven. In Schotland kan men al op 16- jarige leeftyd in het huwelijk treden De rechter nam aan. dat het tweetal „te goeder trouw" was toen het Schotland vluchtte om daar ln het huwe- lyk te treden. Daardoor wordt aanvaard, dat tot het moment van ontbinding er sprake was van een normaal huwelyk. Als gevolg daarvan zal de 21-jarige ex-echt genoot niet kunnen worden vervolgd we gens het schaken van een minderjarige en zal de baby, die binnenkort wordt ver wacht. wettelijk zyn. Overigens blijft er wel een huwelijks band bestaan, aangezien het in België door een kerkelijk huwelijk werd gevolgd. Dit kerkelijk huwelijk blijft onaangetast. Ridderkerk kreeg het benauwd RIDDERKERK (ANP) Ridder kerk heeft de strop, die het geleden zou hebben met de aankoop van rijkagrond, veten te ontlopen. Ken stuk grond ln de I gemeente, dal In beheer Is bij de do meinen, werd door een vergissing hij de gemeente, die meende het terretn al ln eigendom te hebben bouwrijp I Toen achteraf bleek, dat de grond nog moest worden aangekocht, kreeg ■Ie gemeente de rekening voor deze ver gissing gepresenteerd: men zou voor de bouwrijpe grond een bedrag van 20.000 gulden moeten betalen In plaats van, naar men dacht, 4.000 gulden. De raad van de gemeente nam die „prijsstijging" niet en gaf de wethou der opdracht nog eens te gaan praten I in Den Haag. met succes. De grond zal nu voor het oorspronkelijke bedrag van 4.380 gulden aan de gemeente Ridder kerk worden overgedragen. DEN HAAG. (A.N.P.). Deskundigen van de Italiaanse producent van de anti conceptiepil ..Ciclofarlutal" zullen samen met de farmaceutische hoofdinspectie hier te lande een onderzoek gaan Instel len naar, ook bij de hoofdinspectie, bin nengekomen klachten van vrouwen, die ondanks het gebruik van dit middel zwan ger zouden zijn geworden. Evenals op alle andere medicijnen houdt de farmaceutische hoofdinspectie ook ge regeld toezicht op middelen als het onder havige Hangende de resultaten van dit onderzoek, heeft intussen de importrice van Ciclofarlutal, de N V Farmnbo in Den Haag. aan alle artsen en apothekers in Nederland verzocht het middel niet meer voor te schryven. resp. te verkopen. Het betreft hier uiteraard een zeer deli cate aangelegenheid, waarbij ook onder zocht zal moeten worden in hoeverre de vrouwen die met het middel slechte erva ringen hebben opgedaan, zich in alle op zichten aan de gebruiksaanwyzing hebben gehouden. Excommunicatie van orthodoxie wordt opgeheven ROME (KNP) De Katholieke Kerk zal vermoedelijk spoedig na het conci lie, in 1966, de excommunicatie van de Orthodoxie opheffen, welke de eeuwen lange scheiding tussen de Kerken van het Westen en liet Oosten In 1054 In leidde. Dit Is de mening van metropo liet Timladis, conciliewaarnemcr van 't patriarchaat van Const&ntlnopel, nadat hij door Paus Paulus In audiëntie was ontvangen. In de betrekkingen tussen de Ortho doxie en de Katholieke Kerk van Rome is de laatste tijd een grote vooruitgang geboekt, aldus de metropoliet. De op heffing van de excommunicatie zoO een belangrijke stap vormen tot verdere toenadering tussen de Kerken, aldus me tropoliet TÏmiadis. I De kleine Emily Morrison weet nog niet welk gevaar zi] ts ontsnapt. Sen verpleegster heeft zich over haar ontfermd nadat voorbijgangers haar uit de armen ran haar vader redden, toen deze »n Washington een vrijwillige vuurdood koos uit protest tegen het Amerikaanse optreden in Vietnam. Overleg België- UTRECHT (A.N.P.). Het Neder lands Katholiek Vakverbond gaat ten behoeve van zijn leden bemiddelen bij de organisatie van binnen, en buiten landse vakantiereizen. Het N.K.V meent I Ti Luxemburg LUXEMBURG (AFP) De trouw Van België en Luxemburg aan hun ver plichtingen enerzijds en hun vaste wil de bepalingen van het verdrag van Ro me na te leven anderzijds, zijn de voornaamste punten geweest die woens dag ter sprake zijn gekomen bij een on derhoud van de Belgische premier, Har- mei, en zijn minister van Buitenlandse Zaken, Spaak, met de Luxemburgse regeringsleider en minister van Buiten landse Zaken, Pierre Werner. De Belgische minister, die na afloop in antwoord op vragen de Franse boy cot van de Europese instellingen „niet helemaal wetteiyk" noemde, zei voorts dat over de derde Franse eis betreffen de het handhaven van het vetorecht ln EEG-niinisterraad „zekere interpre- Vol- het buitenland, vaak moeilijk is, een juiste keus te maken uit de veelheid van reizen die talloze reisbureaus ,,op de markt'' brengen. Prinses Irene heeft in Santiago de Compostella te midden va» 7.000 carlisten 'n herdenkingsbijeenkomst bijgewoond in de kathedraal van de stad. De prinses draagt een Spaanse mantilla op het hoofd. Requiem gesneuvelde militairen DEN HAAG Voor de zielerust van fsneuvelde militairen zal mgr. R. H. 1. Verhoeven, hoofdluchtmacht- •almoezenier, een plechtige requiem- is opdragen op zaterdag 13 no- niber om 11 uur in de kathedrale ba llek van St. Jan te Den Bosch. De eqiemdienst (met militair eerbetoon) ordt georganiseerd door het Nationaal athoüek thuisfront. Oorlogscorrespondente in harnas gestorven SAIGON (UPI) Dickey Chapelle, een van de leidende vrouwelijke oor logsverslaggevers, is bij het trappen op een landmijn in Zuid-Vietnam om In-I leven gekomen. Miss Chapelle, die 17 jaar geworden is. was voor de. Na tional Observer aan het verslaan van baar zevende oorlog bezig. Het onge luk deed zich voor toen ze Amerikaan se mariniers begeleidde tijdens de uit voering van operatie „Black Ferrett" op 9 km ten zuidwesten van Tsjoe Lal. Dickey Chapelle is opgetrokken aan de zijde der Algerijnse guerilla's, ze marcheerde met Fidel Castro door de Cubaanse oerwouden en ze bezocht de gevechtsterreinen in Laos en Zuid- Vietnam. Ze heeft gevangen gezeten in Hongarije, nadat ze er clandestien binnengetrokken was om de opstand van 1956 te verslaan. Miss Chapelle was volledig be voegd om aan de zijde der Ameri kaanse mariniers op te trekken. Ze had dezelfde zware opleiding meege maakt. en het paraehutiateninaigne op hwu- plunje symboliseerde de tiental len sprongen die ze erop had zitten. gens het EEG-verdrag moet op 1 janua ri 1966 de eenstemmigheid bij het ne men van heslissingen worden vervan gen door meerderheidsbesluiten. Doe lend op de blijkbaar in Frankrijk leven de vreeB, dat niet eenstemmigheid reeds genomen besluiten op het terrein van de gemeenschappelijke landbouwpolitiek zouden worden gewijzigd door meerder heidsbesluiten, verklaarde Spaak er ze- opleiding»- Studenten geven in Djakarta steun aan militairen DJAKARTA. (A.N.P leden van de Indonrsk party die hadden deelgem militaire oefeningen In h« kamp „Lobang Boeaja"' waar de ze» Indo nesische legergeneraal» werden vermoord, zyn in Soekaboemi. een Westjavaanse stad. gearresteerd. Te Bondowoso in Ooat- Java zyn 40 communisten gearresteerd die een plaatseiyke suikerfabriek In brand hadden gestoken. Op een massabijeenkomst van duizenden Indonesische studenten gisteren in Dja karta gehouden om steun te betuigen aan het leger, is ook een brief opgesteld die naar president Soekarno gestuurd werd Hierin wordt gezegd dat de studenten gelo ven dat de president het „wijze en revolu tionaire" besluit zal nemen om de Indone- aeef/TTUi/maar Jen JbotcrLarn z 'met' v sische communistische partij te ontbin- hem vaak heeft gezien De militaire auto- j den riteiten. aldus de minister, hopen hem Mohammedanen, zo meldt Antara. heb-spoedig te kunnen arresteren, ben de kantoren en andere gebouwen van de communistische partij te Kebamen in j Midden-Java bestormd en in brand gesto- (Advertentie) ken Militairen hadden in de lucht gescho- j ten maar de menigte niet kunnen uiteen- j jagen De Indonesische legercommandant, ge- neraal-majoor Soeharto. heeft president Een twintigtal Soekarno zyn oppercommando voorgesteld ommunlstlache en de benoeming bekendgemaakt van bri gadegeneraal Soeglhaito als chef van alle Indonesische inlichtingendiensten Deze benoeming wordt beschouwd als een klap ln het gezicht van eerste vice-premier en minister van Buitenlandse Zaken. dr. Soebandrio Deze was hoofd van de bur- gerlyke centrale inlichtingendienst De Siliwangt-divisie, die haar hoofd kwartier in Bandoeng heeft maar naar Djakarta trok om de communistische staatsgreep de. kop ln te drukken, heeft bevel gekregen naar Oost-Java te gaan waar de communisten ln de afgelopen weken tot terreuracties zijn overgegaan. De voorzitter van de Indonesische com munistische party. Dlpa Noesantara Aldit. bevindt zich in Midden-Java. zo heeft ge neraal Soeharto. de nieuwe minister van het leger, tegenover de pers verklaard. Aidit trekt rond ln de omgeving van Kar-1 tosoera, Klaten en Bojoiah. waar men Opnieuw treffen lsraël-Libanon BEIROET (AFP) Gisteren heeft zich een hevige schietpartij voorgedaan tussen Libanese en Israëlische militai ren aan de Libanees-Israëllsche grens in de buurt van het dorp Aldoehalra, aldus een communiqué van het Libane se ministerie van Defensie. Een groep Israëlische soldaten drong 100 meter op Libanees gebied door. Er qnt8tond een hevig vuurgevecht met Li banese troepen en de Israëliërs moes ten zich terugtrekken met achterlating van wapens en uitrusting, zo wordt In het Libanese communiqué verder ge zegd. Minister Suurhoff trekt economen aan DEN HAAG CANP) MlnUter Suur- hoff wil de top van zijn departement verzwaren dooi het instellen van een studleafdeling. die zich voornamelijk met economische problemen zal moe ten bezighouden. Het ligt in rijn bedoe ling hiervoor vier A vijf economen aan te trekken, zo bleek tydens de openba re vergadering van de vaste commissie van verkeer en waterstaat uit de Twee de Kamer. ker van te zijn. dat de vijf EEG-part- ncra bereid zullen zijn het tegendeel te verzekeren. Spaak rel voorts bevestigend te moe ten antwoorden op de vraag, of hy de politiek van preadent De Gaulle niet gevaarlijk acht gezien het nationalisti sche karakter ervan. „Het belangrijk ste doel van de Europese Integratie la de strijd tegen nationalisme". Gehuwde student klaagt zijn nood LEIDEN (A.N.P. i. De Nederlandse Studenten Raad (N.S.R.) heeft ln een brief aan de minister van Onderwijs en Wetenschappen zijn nood geklaagd over de benarde positie waarin de gehuwde ■student verkeert. In de brief wordt onder meer gepleit voor het openstellen van de collectieve voorzieningen voor de gehuwde student, zyn echtgenote en kinderen, voor een rljksstudictoclagcn- systeem als aanvulling op het eigen inkomen in plaats van op het Inkomen van de ouders, en voor het toekennen van prioriteit by woningtoewijzing. Dit alles als „maatregelen, die blijk geven van een poaitiev waardering voor het atudentenhuweiyk". Dom. Republiek: Arias vermoord SANTO DOMINGO (UPI) Een vis ser heeft gisteren achter een nachtclub In Santo Domingo liet lichauin gevonden van majoor Luis Androcles Aria», een assistent van Francisco ('amaano, de vroegere Dominicaanse rebellenleider, rechtsgeoriënteerde militaire elemen ten zouden Arias gevangen hebben ge houden op de lucht miu'ht basis San 1*1- dro. ht dat de naar aanlcl- moord gerezen spannin gen een algemene staking zullen bevor deren. Op de hand van Peking zijnde linkse elementen beijveren zich voor 'n dergelijke staking. Oud-president Juan Bosch, die veel Invloed heeft op de linkervleugel, wil een algemene sta king voorkomen omdat hij vreest dat zij zal lelden tot verdere gewelddaden. Oostelijk Flevoland ging ter stembus DRÖNTEN (A.N.P i. In Oostelijk Flevoland zijn verkiezingen gehouden voor een uit dertien leden bestaande commissie van advies voor de polder. De polder telt ongeveer zevenduizend Inwoners, waarvan er tweeënderüg- hondervl kiesgerechtigd zQn. K.V.P. en P.v.d A. behaalden ieder drie zetels, d* C.H U,, samen met A Rkregen vyf zetels.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 7