J Begroting 1966 gemeente Voorschoten toont tekort van 183 mille 8V2 ton voor sociale zorg en maatschappelijk werk GOLDEN FICTION FILTER BURGEMEESTER SMOLDERS VAN ALKEMADE FEESTELIJK INGEHAALD JAN PIERROT KRANTENBEZORGERS GEVRAAGD AKTIEVE BEZORGERS PAGINA DE LEIDSE COURANT doinl»£kdag 4 November i965 Verhoging opcenten P.B. met 100% voorgesteld Burgemeester en wethouders van Voorschoten zien zich genoodzaakt voor het komende dienstjaar aan de gemeenteraad een begroting voor te leggen, die een tekort aanwijst van ruim 183 duizend gulden, rond 62 duizend meer dan geraamd bij de begroting 1965. In de begroting is echter rekening gehouden met een post „onvoorzien" van 3,- per inwoner. De oorzaken van het gestegen tekort moeten voornamelijk worden gezocht in de post salarissen 100.000,-) en een groot bedrag aan nadelige saldi der verschillende begrotingshoofdstukken, welk bedrag geraamd is op 271.900,-, alsmede een hoger geraamd bedrag aan subsidies van 29.200,-. Woningbouw reden tot optimisme Tot dusver zijn er in het jaar 1965 in de gemeente Voorschoten 170 wonin gen gereed gekomen, terwijl er nog 268 in aanbouw zijn, waarvan 84 woningwet woningen. Voor de verkoop van de gemeentelijke woningwetwoningen bestaat nog altijd zij het een geringe belangstelling. Met betrekking tot de verkoop van pre miewoningen zal de raad deze maand een voorstel bereiken. De woningwetbouw heeft dit jaar veel tijd gevraagd. Het stemt tot tevre denheid, dat het er naar uitziet, dat de plannen voor de bouw van een complex van 72 en 84 woningwetwoningen in het uitbreidingsplan Noord-Hofland binnen afzienbare tijd gerealiseerd kunnen wor- Het is voorts niet uitgesloten, dat het in aanbouw zijnde complex van 84 een gezinswoningen in de woningsector (keu zeplan) in het uitbreidingsplan Bosgeest, kan worden uitgebreid met 9 woningen. Met betrekking tot het bouwteam kunnen B. en W. mededelen, dat de in leidende besprekingen van dien aard zjjn geweest, dat zij de verdere ontwikkeling met vertrouwen tegemoet zien en binnen afzienbare tijd positieve resultaten ver wachten. RECONSTRUCTIE DORPSKERN Ten behoeve van het eventueel ver krijgen van een rijksbijdrage in de kos ten van sanering van de dorpskern heb ben b en w overleg gevoerd met de Pro vinciale Directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid. Aan de hand van de overgelegde stukken en een bezichti ging door vertegenwoordigers van be doelde directie ter plaatse, is door deze dienst o.a. gesteld, dat in verschillende gebieden reconstructie hoofddoel is en dat het volkshuisvestingsbelang nl. voor koming van verkrotting van panden of andere uit een volkshuisvestingsoogpunt ongewenste toestanden, niet of slechts ten dele uitgangspunt is. In bepaalde ge vallen wordt "zelfsanering" door parti culieren mogelijk geacht. Niettemin lijkt het niet onwaarschijnlijk, dat voor enige aangegeven gebieden een rijksbijdrage kan worden verkregen. Een aanvraag is reeds ingediend. Drie rijksgoedkeurin gen voor nieuwbouw in de dorpskern zijn verstrekt, als gevolg waarvan de recon structie kan worden voortgezet. Voorts zijn enige besluiten genomen tot aan koop van opstallen, gelegen in de kern. RESTAURATIE De plannen voor de voorbereiding van de restauratie van het Ambachtshuis zijn enigzins gestagneerd door de naar voren gebrachte en inmiddels door de raad ge- j moet zien. Echter mag niet uit het oog worden verloren, dat in de toekomst nog veel voorzieningen zullen moeten wor den getroffen, waarbij gedacht moet worden aan de reconstructie van de Veurseweg/Leidseweg. deelneming in de gemeenschappelijke vuilverwerking, de aansluiting op de rioolwaterzuiverings installatie van de gemeente Leiden, de reconstructie van de dorpskern en de restauratie van het ambachtshuis en Schoutenhuis. MIDDELEN TOT DEKKING Naast een verhoging van het tarief B. en W. de raad reeds voorstellen heb ben gedaan, zijn zij voornemens een voorstel te doen tot verhoging van de op centen op de hoofdsom van de personele belasting met 100%. Op jaarbasis be rekend, kan hiermede 'n meer-opbrengst worden verkregen van 80.000,—. In '66 zal de begroting hierdoor slechts met 46.500,— gunstig worden beinvloed als gevolg van de daardoor geldende uitke ringsregeling. Van de zijde van Gedepu teerde Staten is reeds eerder aangedron gen op opvoering van deze gemeente heffing. Andere mogelijkheden tot ver meerdering van de inkomsten zien B. en W. thans niet. Te zijner tijd zal nog wel een aanpassing moeten plaats vinden van het tarief voor rioolrechten. Met het doen van een voorstel zijn zij echter van plan te wachten totdat de aanslui ting op de rioolwaterzuiveringsinstalla tie tot stand is gebracht. De aangekon digde aanzienlijke verhogingen van de rijksbelastingen onderschrijven naar de mening van B. en W. duidelijk de nood zaak. dat. de onontkoombare stijging van de gemeentelijke uitgaven in aan merking nemende, ook aan een verho- j ging van de gemeentelijke inkomsten in de vorm van een hogere uitkering uit Per 1 januari 1966 bedraagt de vas te schuld ƒ30.076.034,50 waarvan rijks voorschotten 9.063.431,34. Aan kasgeld is uitgezet een bedrag van 500.000,— op 19 oktober 1965 ƒ1.546.598. is. Aangezien ten laste van laatstbe doeld bedrag nog diverse grondaankopen van rond ƒ1.200.000,— moeten worden betaald, geeft het rekening-courantte goed in feite een vertekend beeld van de kaspositie aan. Er bestaat voor de gemeente Voor schoten op dit moment geen verplich ting meer tot consolidatie van de vlot tende schuld, daar de zgn. consoiidatie- norm niet meer wordt overschreden. INVESTERINGSPROGRAMMA Met de toeneming van liet aantal in woners breidt ook de behoefte aan aan vullende voorzieningen uit. Een overzicht van de in de jaren 1966 t/m 1968 voort te zetten, c.q. aan te vangen werkzaam heden volgen onderstaand: In 1966 voort te zetten werken. Afwer ken bouwrijpmaken Vlietwijk H, bouw- rijpmaken Adegeest, Boschgeest, Station- Oranjekade en Noord-Hofland. Voorbe reiding en grondaankoop Boschgeest, Noord-Hofland en Bijdorp I en II. WONINGWETBOUW 84 eengezinswoningen en 9 eengezins woningen in Boschgeest' 72 etagewonin gen en 84 etagewoningen in Noord-Hof- PUBLIEKE WERKEN Reconstrutie dorpskern incl. demping ged. Kerksloot). Complex instructiebad c. a. Reconstrustie Leidseweg/Veurse- weg. (Voorbereiding) gemeenschappelij ke regeling vuilverbranding. NUTSBEDRIJVEN Voorzieningen ten behoeve van de over schakeling op aardgas. Uitbreiding nuts bedrijven en voorzieningen waterbedrijf. SCHOLENBOUW Verbetering Gereformeerde school. Bouw school voor openbaar g.l.o. in "Adegeest" en voor prot. chr. g.l.o. in "Vlietwijk". In 1966 s i te vangen werken. Naast de woningbouw staan op het programma van te beginnen werken: Bouwrijpmaken "Bijdorp I". Aanleg par- keergelegenhed. Voorbereiding bouw zwembad. Aansluiting op rioolwaterzui veringsinstallatie van de gemeente Lei den. Saneringsplan Schoolstraat (deel- plan I). Voorbereiding saneringsplan (deelplan II). Aansluiting Prins Bern- hardlaan/Wijngaardenlaan. Verwijdering tramrails en bijbehorende bestratings werkzaamheden Schoolstraat. Verbete ring huisvesting ambtelijk apparaat. Voorbereiding uitbreiding raadhuis. Res tauratie dorpspomp. Twee eengezins woningen bij de algemene begraafplaats. Bouw scholen voor prot. chr. kleuteron derwijs en openbaar onderwijs in "Vliet wijk". Bouw school voor r. k. g.l.o. in "Bosgeest". Noodvoorziening voor prot. chr. kleuteronderwijs en voor r.k. kleu teronderwijs in "Bosgeest". Noodvoor ziening voor huisvesting onderwijs. In 1967 en 1968 aan te vangen werken Aanleg parkeergelegenheden en tweede sportveldencomplex. Voorbereiding aan leg sierbestrating Schoolstraat (ged.), verbetering Ambachtshuis en Schouten huis en saneringsplan. Bouw centraal gebouw voor de gemeentebedrijven. SCHOLENBOUW Waaronder school voor prot. chr. u.l.o. in "Bosgeest". Uitbreiding school voor r.k. u.l.o. in "Adegeest". Uitbreiding be staande, c.q. stichting tweede school voor openbaar ulo. Bouw school voor r.k. g.l.o in "Bijdorp I". Het nadelig saldo van het hoofdstuk sociale zorg en maatschappelijk werk in de begroting van Voorschoten, vertoont voor het jaar 1966 weer een aanmerkelijke stijging ten opzichte van het jaar 1965, nl. ruim 100.000. Voor bijstand aan niet in inrichtingen verblijvende personen wordt voor 1966 een bedrag van 478.400 geraamd tegen 419.430 in 1965, terwijl voor de kosten van bijstand aan in inrichtingen verblijvende personen een raming is opgenomen voor 1966 van j' 370.200 tegen 280.261 in 1965. Voor 1966 kan geen raming meer worden opgenomen voor een provinciale subsidie in de kosten van verpleging van patiënten in psychiatrische inrichtingen. Bij besluit van 31 januari 1964 van de Provinciale Staten van Zuid-Holland is namelijk de algemene regeling voor het toekennen van provinciale bijdragen aan de gemeenten in de kosten van verpleging van behoeftige geesteszieken en zwakzinnigen ingetrokken. Voor het jaar 1965 werd nog een subsidie in uitzicht ge steld ter grootte van 50% van het voor 1964 geraamde bedrag, neer komende op 8.500,-. Werd hiervoor een aanzienlijke kostenstijging voor verlenging van bijstand aangegeven, niet onvermeld willen b. en w. evenwel laten de daartegenover staande hogere inkomsten. Voor bijdragen in verleende bijstand aan niet in inrichtingen verblijvende personen wordt voor 1966 geraamd 207.431 tegen 146.500 in 1965. De raming van de bijdragen voor in inrichtingen verblijvende personen beloopt voor 1966 73.375 tegen 63.066 in 1965. r ■Gd- Met het puur-witte mondstuk Exclusieve melange Vol smaak en toch zacht 20 stuks f 1.25 GOLDEN FICTION KILTER CIGARETTES Voor filterrokers met een eigen stijl honoreerde aanvullende verkoopvoor waarden van de panden Voorstraat 12 en 12a. In verband met het ontbreken van middelen op de rijksbegroting is een be slissing om een rijkssubsidie te verlenen in de kosten van de restauratie van de dorpspomp aangehouden tot het jaar 1966. SPORT EN RECREATIE Het is B. en W. nog niet mogelijk mede delingen te doen omtrent het tijdstip, waarop de voorbereidingen voor de aan leg van het tweede sportveldencomplex opnieuw kunnen worden aangevat. De proef, die met betrekking tot de vrije recreatie is genomen, is geslaagd. B. en W. vertrouwen dat ook in de toe komst zal blijken, dat men de openstel ling van het openbare groen voor het publiek weet te waarderen en dat men dit zal doen uitkomen, door te voorko men, dat beschadigingen of vernielingen worden aangebracht. De door de sportraad toegezegde sport- nota's nagenoeg in concept gereed zijn. Verwacht mag worden, dat de nota in elk geval in het begin van het jaar 1966 aan de raad kan worden aangeboden. B. en W. streven er naar de raad in het jaar 1966 een ontwerp voor te leggen voor het te bouwen zwembad. Maatschappelijke zorg De inwerkingtreding van de Algeme ne Bijstandwet op 1 januari 1965 heeft een grote hoeveelheid administratieve werkzaamheden met zich meegebracht. Ook de op die wet steunende rijksgroeps regelingen hebben niet nagelaten hun in vloed te doen gelden. Als derde factor is te noemen de inwerkingtreding van de wet Werkloosheidsvoorziening. Om enig inzicht te geven in het aan tal aanvragers en aanvragen op grond van de Algemene Bijstandswet, geven B. en W. het volgende overzicht. Tot en met 31 dec. 1964 waren of kwa men in behandeling 73 aanvragen om uitkeringen, 85 voor verzorging of ver pleging in tehuizen en 42 om verpleging van geesteszieken, totaal dus 200 geval len. Hiervan werden afgevoerd of afge wezen 29 aanvragen, zodat per 31 dec. 1964 resteerden totaal 171 aanvragen. In de loop van 1965 kwamen daarbij 88 aanvragen om uitkeringen, 40 van verzorging of verpleging in tehuizen en 3 aanvragen voor verpleging van gees teszieken. Het aantal lopende aanvragen (na afvoering, afwijzing of intrekking) bedroeg per 1 oktober 1965 nog 51 aan vragen om uitkeringen. 98 aanvragen voor verpleging in tehuizen en 41 voor verpleging van geesteszieken. FINANCIËLE POSITIE Hoewel het voeren van beleid op vrij zwakke financiële basis niet eenvondig is, aldus B. en W. in de begeleidingsbrief van de begroting, menen zij toch de toe- i komst met vertrouwen te kunnen tege- Grote belangstelling na de installatie Burgemeester P. M. F. Smolders is gistermiddag officieel geïnstalleerd als burgemeester van Alkemade. Dit ge beurde ten gemeentehuize in Roelof- arendsveen door loco-burgemeester, wethouder H. P. v. d. Poel, nadat het echtpaar Smolders - Nieuwerkerk en kinderen een langdurige kennisma- kingsrit door alle zes dorpen van de gemeente hadden gemaakt, waarbij zij overal veel belangstelling van de be volking mochten ondervinden en vele geschenken in ontvangst mochten ne- Na zijn installatie zei burgemeester j «n Smolders in een dankrede, dat hij de j I wö gehouden bordes van het gemeentehuis. Burge meester Smolders bracht zijn dank aan beide korpsen niet alleen in woorden tot uiting, doch hij overhandigde voorts elk van de muziekverenigingen een bedrag onder couvert. Hedenmorgen werd door de voor zitter B. van Vliet de eerste paal ge slagen voor de nieuwe neerzethal van de coöperatieve groenteveiling voor Leiden en Omstreken „G.A.", die ge bouwd zal worden aan de Lamme- schansweg. HAARLEMSE AQUARELLISTE EXPOSEERT IN „DE RUIF" Blije prenten van Mies Deinum guur" bewijst nr. 5. Wijds en open is kleurtekening Peschierza Maraglio (1 zeer decoratief Olijf en agaven (11). Van geheel andere structuur zijn de te- LEIDSE UNIVERSITEIT Baron de Vos van Steen wijk houdt 26 nov.-rede Tijdens de 26 november-herdenklng van dit jaar zal de rede worden uitge- sproken door dr. J. E. baron de Vos van Steenwjjk. De titel van zijn herden kingsrede luidt: Haec llbertatis ergo. Deze woorden zyn het devies van de universiteit. Baron de Vos van Steenwjjk was tol eind 1961 president-curator van de Leid- se universiteit. De rector-magnificus nodigt alle be langstellenden uit de bijeenkomst, die om kwart over vier in de Pieterskerk begint, bij te wonen. SCHEEPSBERICHTEN Acmaea 2 v. Curasao n. Gibraltar; Acteon 2 v. Danang n. Bukan; Alamak 2 te Nw. Orleans; Alchiba 2 te Port Said; Alcor 2 te Amsterdam; Algorab 2 v. Rotterdam n. Bremen; Aludra 3 te Santos; Area 2 te Millaró; Asterope 2 1000 WZW v. Belfast n. Belfast; Calamares 2 300 ZW v. Flores n. Arm- elles; Castor 2 JUWELIER—HORLOGER MAARSMANSTEEG 21 .LEIDEN - TELEF. 20778 PAUZE ONTDEKKING IN HET HEELAL In ons met lichtende industrie-ste den dicht bezaaide land is het mis schien nergens meer mogelijk de met sterren bezaaide hemel in zijn duistere luister te aanschouwen. Anders is dat in de diepe schoot der Alpen. Tussen de zwarte kloof van de bergen drui pen de diamanten van het heelal te gen het donkere fluweel van de nacht. Daar rijst in de herfstige nanacht het pralende sterrenbeeld Orion of „Drie koningenster". Het is alleen in de win termaanden te zien en zo flonkerend, dat ook ten onzent het kunstlicht het niet geheel kan verduisteren. Onbe lemmerd aanschouwd, deed het den ken aan een schilderij van Rubens, aan een kruis dat door wolken van sterren zegepralend het heelal wordt ingedragen. Het andere halfrond be roemt zich op het sterrenbeeld „Zui derkruis". Waarom zou het noordelijk halfrond niet groot gaan op het ster renbeeld „Kruisverheffing"? AGENDA DONDERDAG 4 NOVEMBER a de ta; Colytto 2 40 ZO v. Startpt. Stadsgehoorzaal: Huldigings- en Amsterdam n. Mal- feestavond N.Z.H. Aanvang 19.30 uur. -- <-" Schouwburg: Leids Studenten To- PUNT DE RUIF" aan de Jan Vossensteeg touren. behartiging van de woningbouw als eerste taak ziet. Daarnaast zal er te gen gewaakt moeten worden, aldus de heer Smolders, dat men niet verder zal pogen te springen dan de polsstok lang is gezien de financiële positie die in het pog gehouden moet worden. Op een besloten receptie werd door vele vooraanstaande persoonlijkheden het woord gevoerd. Zo feliciteerde burgemeester Kolfschoten van Leid- schendam zijn opvolger in Alkema de: „de burgemeester en de gemeente hebben het uitstekend met elkaar ge troffen". Namens alle verenigingen van Voorhout bood de heer F. C. Meijer als stoffelijk blijk van waardering en dank voor hetgeen de burgemeester in zijn Voorhoutse tijd heeft gedaan voor het verenigingsleven een bedrag onder couvert aan. Tallozen hebben daarna tijdens de openbare receptie van de gelegenheid gebruik gemaakt met hun nieuwe burgemeester kennis te maken. De dag werd officieel besloten met een serenade, gebracht door de mu ziekkorpsen „Liefde voor Harmonie" uit Roelofarendsveen en „Door Gunst Verkregen" uit Oude Wetering. Deze huldiging werd door het gezin Smol ders in ontvangst genomen vanaf het aquarellen en tekeningen verstilde aandacht de Haarlemse kunstenaresse Mies Een fijne, vlotte tekening is ook BoeL Deinum. Geboren in het voormalige Ne- derij (19), een schets in rode inkt. derlands Indië ontving zij na haar repa- Al met al een kleine expositie, die triëring (ze is de middelbare leeftijd waard is bekeken te worden en een ver- al voorbij) een opleiding aan de toenma- ademing betekent tussen zo veel, dat in lige School voor kunstnijverheid aan de misantropie en somberheid dreigt te ver- Dreef. Ze kreeg voorts les van de schil- j drinken. De hele maand november kan dera H. F. Boot en Herman Moerkerk, j men ze gaan zien; van maandag tot en met vrijdag van 10 tot 20 uur, zaterdags keningen, waarin De vloeiende lijn aquarel plaats maakt voor hoekiger con- I North Range; Japara 2 25 Z v. Kreta I neel: „High Tor". Aanvang 20.00 uur. 1M Prachtig is een naakt (15). n. Port Said; Kara 3 te Dar es Salaam: Rest. Van der Heijden: Filmavond wordt deze maand een tentoonstelling Meisje met gitaar (12) boeit door de i Kermia 3 te Stanlow; Kloosterdijk 2 Bührmann's Papiergroothandel. Aan- de musicienne. 250 W v. Finisterre n. Miami; Kopio- vang 20.00 uur. nella 2 340 WZW v. Karachi n. Colom- Gebouw G.G. en G.D. (Roodenbur- bo; Koratia 2 40 Z v. Timor n. Darwin; I gerstr.): Kath. Bond voor EHBO, afd. Korendijk 2 100 WNW v. Ouessant n. Leiden, vervolgcursus. Aanv. 20.00 u. New York; Ladon 2 500 NO v. Ar. n. I Amsterdam; Loppersum 2 v. Bremen I AVOND- EN NACHTDIENST n. Hamburg; Maasdam 2 220 NW v. APOTHEKEN TE LEIDEN Perm. n. Colombo; Mainlloyd 3 v. j Vrijd 29 oktober t m dod.rda, Lyttleton n. Timan; Medon 3 v. Am- 4 november: Geopend voor spoedeben alsmede van mw. MidderighBokhorst en .van Lizzy Ansingh. In Haarlem is zij actief lid van het schildersgenoot- schap „Kunst zij ons Doel". Ze schrijft ook kinderverhalen, die ze zelf illustreert en tekeningen van haar verschijnen re gelmatig in jeugdtijdschriften. De kleine tentoonstelling in „De Ruif" doet haar kennen als een blij en gevoel vol kunstenares maet een lichte, luch tige en transparante toets wanneer zij het waterverfpenseel gebruikt. Het werk is aristocratisch van alllure, fris van kleur in wat we zouden willen noe men „ruimtelijk geordende" penseel streken. Soms styleert Mies Deinum lichtelijk, zoals b.v. Palmboom aan 't meer (nr. 7). Zonnige prenten zijn ook Cypressen (6), Tuinhoek (3), Tuinbank je (4) en vooral Tulpen (1). Dat zij ook het penseel weet te hanteren voor het „fi- i zondags van 20 tot 24 i Hamburg; Memnon 3 Ie j "TpoVeTdingh "«.""•11"»" s'" 1 Blanken. Hogewïerd 171. tel. 20502. Op zaterdag 30 oktober is in Leiden, 's morgens van 8 tot 12 uur. voor spoedeisende gevallen bovendien ge opend: apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20135. "'Op hel elzijn Alkeniade" sterdam Guanta; Mississippilloyd 2 100 O Sta. Wpr. Maria n. Tripoli; Nieuw Amsterdam 2 v. Barbados n. Port de France; Nus- haba 2 160 NO v. Fortaleza n. Rio Grande; Onobo 2 75 OZO v. Kp. Pal- mas n. Tranmère; Overijsel 4 te Aqa- ba verw.; Parkhaven 2 180 WNW v. Lissabon n. Rotterdam; Peperkust 2 v. Antwerpen n. Amsterdam; Poeldijk 2 v. Hamburg n. Rotterdam; Rotter dam 5 te Le Havre verw.; Sarpedon 2 240 NO v. Dirksisland n. Bremen; Scheldelloyd 2 thv. Hona eil. n. Duin kerken; Steenkerk 2 te Hamburg; Streefkerk 2 150 ONO v. P. Sudan n. Suez; Telamon 2 625 NO v. St. Lucia n. St. Lucia; Ulysses 2 400 W v. Cu rasao n. Willemstad; Videna 2 200 O v. Gibraltar n. Rotterdam; Vlieland 3 120 NW v. Djeddah n. Abadan; Wo- nosari 2 v. Swansea n. Hamburg. Kleine vaart GEM. AANKONDIGING Regeling vcor loslopende honden Burgemeester en wethouders hebben een regeling vastgesteld voor het los lo pen van honden in de gemeente Leiden. Honden mogen voortaan loslopen In het stadsdeel buiten de singels (Morssingel, Rljnsburgersingel. Maresingel, Herensin gel. Zijlsingel. Zoeterwoudsesingel en Witte Singel) met uitzondering van het park Roomburg, het sportpark Noord, het Bospark in de Kikkerpolder en de I Eerbeek 3 te Antwerpen; Jurj. plantsoenen aan de Zoeterwoudsesingel. j Vries 3 v. Delfzijl n. Rotterdam; Mi tegenover de van Disselbrug. rach N. 3 v. Marseille n. Pireaus; Thea I Z" uiulnraken Deze regeling die B. en W. in okto- 2 10 v. Pt. Sink (VS) n. IJmuiden uitspraken ber 1964 bij wijze van proef voor de duur Vreemde vaart van één jaar hadden vastgesteld, is thans Flavia i definitief geworden. j le Suez (Advertentie) WAT LEZERS SCHRIJVEN LEIDSE BIOSCOPEN Camera: The ladykillers (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Operation Crossbow (14 jaar) Geprolongeerd Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 00 en 9.15 uur. Luxor: Zorba de Griek (volw.) Geprolongeerd Dagelijks, ook zondag: 2.30 en 8 uur. Studio: Het Huwelijksbed (volw.) Geprolongeerd Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. VER VAN OUDERS KATH. LEERLINGEN TE OEGSTGEEST Oegstgeest, 3 november Geachte Redactie, Naar aanleiding van het verslag van Zy) leerlingen" in Oegstgeest in Uw blad rag"l*,Kal i.w, (JD_en 8.15 uur. van 9 oktober jl„ is ons ter ore geko enkele daarin voorkomen een uitleg gegeven la (in denigrerende zin, wat betreft bepaalde imili-ru ij.si ■•sult.iten die beslist niet de te Auckland; Regenstein 30 j bedoeling van de sprekers geweest is. I Het is duidelijk, dat het woord „ver betering" niet algemeen maar specifiek bedoeld was. De Hoofden der scholen l zullen ten nauwste bij elk contact be- trokken dienen ^e zijn. j Met dank voor de afgestane ruimte. HET BESTUUR. Trianon: Inspecteur Clouseau slaat weer toe (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7,00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, /.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE Een „goede afloop" in ons leven wordt soms zo heel snel vergeten, ter wijl het juist een „dieper spoor" in ons moest achterlaten. DE LEIDSCHE COURANT Hoge honorering. Bijzonder geschikt voor scholieren. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 3 nov. Groente en Fruit Prijs p. 100 kg: andijvie 22-30, snijbo nen 178-260, stambonen 251, gekookte kroten 50. boerenkool 26-37, groene kool 24-30. prei 17-27, spinazie 60-93, spruiten 20-77. komkommers 108, to maten 30-137, uien: picklers 23,10, drie lingen 20,30. middelfijn 15-70-16.10, middelgrof 16,10, grof 19,30, witlof 78- 143. Per 100 stukei bloemkool 14-40, knolselderij 12-27, komkommers 26- 114, sla A 6-15. RIJNSBURG, 3 nov. Bloemen Troschrysanten: Roodkapje 200-305, Harald 145, Benaris 130, Lyona 100- 120, Golden Glint 105-115, Superform 100-115, Bornholm 100-115, Sybille 105 p. bus, Gerbera le soort 40-48 p. stuk, half grote chrysanten: Shoesmith 3100, Clingendaals Elite 2800-3000. W. de Lange 2500-2600, Escorte 1800, Jacob Mans 1400-1600, Am. anjers: Shocking Pink 2700-3000, Sim rood 2700-3000, Sim rose 2700-2900, Desiré 2300, Crow ley 2400, Sim wit 2000-2400, Arthur 2000-2300 allee per 100.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3