,Kerk en Sport' en Sportjournalistiek onder de loep op studiedag van NKS Spel moet spel blijven en mag niet te ernstig worden genomen Training even belangrijk als de wedstrijd Lij staan voer der S.V.W. door sterk spelend U.V.S. geklopt Drie Ajaxspelers krijgen hun zin van de KNVB Utrecht handhaaft zwemprogram Tokio Operatie 55 had geen kind aan Portugezen VERRASSINGEN IN STRIJD OM DE PROVINCIALE DAMTITEL DINSDAG 2 NOVEMBER 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 (Van onze sportredactie) BREDA. In het ideaal gelegen conferentieoord Bouvigne te Breda is afgelopen zaterdag onder auspiciën van de Nederlandse Katholieke Sportfederatie (N.K.S.) een studiebijeenkomst gehouden, die ongetwijfeld heeft bijgedragen tot een zuiverder en klaarder inzicht op de gekpzen onderwerpen ..kerk en sport", dat in de voormiddag werd behandeld, en ..sportjournalistiek", waarover na de lucht van gedachten werd gewisseld. Het voorzitterschap berustte bij de N.K.S.-voorzitter dr. C. G. M Niermans. die er in zijn begroetingswoord op wees dat deze bijeenkomst diende te worden beschouwd als een „co-produktie", omdat hier sprake is geweest van een hecht samengaan met de Belgische organisatie „Sporta". formeel gezien niet gezonden ter bevor dering van de binnenwereldlijke progres siviteit. maar ter verkondiging var evangelie, zo besloot spreker. „Er is geen verantwoord spel. geen sport en geen li chamelijke opvoeding zonder ethische vorming, zonder groei in menselijkheid. Sport moet spel blijven, men mag haar zeker niet te ernstig nemen", betoogde prof. dr. J. B. W. M. Möller. Wanneer het verlies te ernstig neemt zal dat op den duur voor velen ondragelijk worden Bankier won Grote Prijs Los Angeles RIVERSIDE De Amerikaan Hap Sharp, een bankier in Texas, heeft de zondag te Riverside gehouden grote prijs van Los Angeles voor sportwagens ge wonnen vóór de Schotse wereldkampi oen Jim Clark en de Nieuwzeelander Bruce Mclaren. De winnaar legde in zijn Chaparral-Chevrolet de 200 mijl (321.8 km) af in 1 uur 56 min. 28 sec., hetgeen een gemiddelde snelheid betekent van 162,7 km per uur. Clark finishte in zijn Lotus-Ford met een ach terstand van tien seconden, terwijl Me taren 22 seconden na de winnaar over de streep ging. Na twaalf van de 77 te rijden ronden liep Mclaren een achter stand van een ronde op wegens het ver wisselen van een wiel. Hij slaagde erin bijna zijn gehele achterstand weg te werken. Teneinde het te bereiken doel nader tot de massa te kunnen brengen, was het noodzakelijk dat vooraanstaande figuren zich zouden uiten over een aantal belang rijke problemen, i.e. de besturen van Sporta. de N.K.S., de N.C.S.U., vertegen woordigers van de N.K.S.-sportbonden, de Kon. Belgische turn- en sportfederatie, het Kon. Kath. sportverbond van België, het Nederlandse ministerie van recreatie en maatschappelijk werk, alsmede de ka tholieke pere. waarvan Theo Nolens (Volkskrant), Jan Lutz (Het Binnenhof) en René Marien (Gazet van Antwerpen), met stellingen over het krantebedrijf de moderne sportjournalistiek het forum benaderden. Naar voren werd gebracht dat in de sport de gedoopte, de cliristen. de katholieke mens uiting moet geven zijn zin voor rechtvaardigheid en i tenliefde. De sport kan bijdragen tot christelijke vervolmaking van de mens de wereld, aldus dr. F1 Cauwels, hoofd studiedienst „Sporta". Spreker merkte nog op. dat de training z.i. even belangrijk is als de wedstrijd. Dr. F. J. Hijgen, hoog leraar aan het grootseminarie te Roer mond. wees op het feit dat de Kerk zich sterker bewust wordt van haar cultuur- maatschappelijke verantwoordelijkheid dat door de herontdekking van de bijbelse mensbeschouwing de positieve aanvaar ding van de sport mogelijk wordt. Toch is de sport een profane zaak. De Kerk is Advertentie (Van onze sportredactie) Ex-lijstaanvoerder SVW uit Gorinehem heeft het lot van vrijwel alle clubs, welke dit seizoen tegen UVS speelden, moeten delen: ook SVW, qua spel inzicht en spelersmateriaal in het geheel geen zwakke ploeg, moest het in de tweede helft afleggen, toen de UVS-motor in een hogere versnelling ge schakeld werd. Voor SVW was de tempoversnelling, welke door UVS deze competitie al menig maal met veel succes is uitgevoerd, fataal. De benarde Gorinchemse verdediging, die in de voorgaande speeltijd slechts een keer had moeten capituleren en verder een zeer groot aandeel had gehad in het offen sief, dat velen (en dat waren er nogal wat, want meer dan 5000 toeschouwers omzoomden het veld) in angstige spanning had gehouden, beging fout op fout en het mag een wonder heten, dat doelman Vink in het Leidse kwartiertje, tiertje slechts één keer verslagen werd. Niet alleen in dat Leidse kwartiertje, dat door Désar met een goede strafschop zeer verdiend werd afgerond, nadat spil Duyzer een inzet van de Leidse midvoor onder de lat vandaan had ge vangen, schiep UVS zich de beste kansen; vrijwel alles wat aan „doelrijps" te zien was kwam van de Leidse voorhoede. Slechts een enkele keer was SVW werkelijk gevaarlijk. Gevaarlijkse man door Koren aan banden gelegd Niet omdat UVS over het geheel ge nomen zo veel beter speelde dan de Gorcumers, maar meer omdat dé uiterst gevaarlijke linksbinnen J. van Linstee, de man bij SVW van wie alles moest komen, volkomen aan banden werd gelegd door Aad Koren. Geen moment week Koren van Van Lin stee. Aan verbindend werk kwam de Leidse rechtshalf nauwelijks toe, maar voor compensatie werd ruimschoots gezorgd door Leget en Lardé. Als UVS alle kansen benut had zou de score heel wat hoger geweest zijn. Het bleef nu slechts bij 21, voornamelijk door dat Gerard Désar, die in de blauw witte gelederen zo'n overrompelende start had, zondag beneden zijn nor male vorm speelde en het met zijn schoten niet altijd bijster goed trof. Het eerste doelpunt, hoewel ver diend. was toch min of meer een ca deautje van de SVW-achterhoede. Peter Witteman werd in de zevende minuut door een mistrappende back van een keurig passje bediend en zon der moeite kon hij scoren. Het over wicht van UVS manifesteerde zich tot ongeveer een kwartier voor de rust tot het plaatsen slechter werd en SVW iets meer in de aanval kon ko men. Erg moeilijk kreeg Vermeer het overigens niet, hoewel het verdedigen van UVS soms krampachtig en panie kerig aandeed. Na de rust poogde Van Linstee enige tijd zijn schaduw Koren te ont lopen door op de rechtsbuitenplaats te gaan opereren. Het duurde even voor ook Van der Kaav vat had op deze ex-semiprof en het gevolg was, dat hij een keer de uitgelopen Vermeer met een hard schot kon passeren. Op de doellijn stond evenwel Koren, die met een resolute trap redding kon brengen. Met het schot van Van Linstee was het voorlopig gebeurd met het SVW- offensief en UVS brak los in een over rompelende serie aanvallen. Teske miste op een haar een voorzet van Désar, keeper Vink plukte buiten het strafschopgebied de bal van de schoen van de doorgebroken Désar en Van Schooten zag een hard schot in de hoek nog op het nippertje gestopt en tenslotte mocht UVS 'een groot aan tal corners nemen. Een tweede goal kon logisch gesproken niet uitblijven. Het tweede doelpunt kwam ook, zij het via een penalty. Het enige, dat spil Buyzer kon doen, om een doel punt te voorkomen, toen Désar over de keeper lepelde, was de bal vangen. Scheidsrechter J. Keizer uit Volen- dam de ster van het veld in deze sportieve wedstrijd wees naar de stip en Désar schoot rustig raak. Lang. om te genieten over dit doel punt schonk SVW de UVS-aanhang niet, want toen drie minuten later een lange pass bij speerpunt Van Lin stee belandde was het raak. Koren werd met een fel sprintje geklopt en Vermeer zag de harde schuiver ach ter zich in het net verdwijnen. SVW had althans de eer gered, want na dit doelpunt vond UVS het genoeg. Een zware belegering van het Gor- cumse doel volgde, maar de Leidse aanval faalde schromelijk. Op 2 meter van de doellijn slaagde Désar er nog in een voorzet van Teske over de lat te werken en Witteman speelde rus tig over toen hij alleen voor de kee per was gekomen en een simpel tikje reeds voldoende had kunnen zijn. De maker van het eerste doelpunt ver speelde hiermee een prachtige kans, want voor een andere UVS'er kon aanleggen, was de verdediging van SVW al weer gereorganiseerd. Een geluk voor de Leidenaren, dat SVW niet meer tot een tegenstoot kon ko men, want het bleef 21. Valerie Brumel even uit bed Honderden bij begrafenis van Frans Luitjes „i (Van onze sportredactie)- DEN HAAG Onder overweldigen de belangstelling is gistermiddag d« 21-jarige atleet Frans Luitjes, die vori ge week na een langdurig ziekbed is overleden, ten grave gedragen. Dat ge beurde op de Algemene Begraafplaats Westduin, waar vele honderden er de sympathieke olympische sprinter Frans Luitjes naar zijn laatste rustplaats heb ben begeleid. In de aula van de begraafplaats sprak de heer Frans Jutte, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Atletiekunie. laam van de gehele atletiekwereld. Hij merkte op, dat de sportwereld in Frans Luitjes niet alleen een voortref felijk atleet heeft verloren, maar bo vendien een groot man, die zich door zijn sportief en immer eenvoudige op treden in ieders sympathie mocht ver heugen. „Frans Luitjes had alleen maar vrienden", aldus de KNAU-voorzitter. Uit de sportwereld waren onder an deren aanwezig leden van de Neder landse herenploeg (Eef Kamerbeek. Cees Koch, Marius Bos), het bestuur de KNAU onder wie ere-voorzitter ir. A. Paulen, vertegenwoordigers van het NOC, de NSF en de heer J. Nieu- wenhuijzen-Kruseman, cJrecteur van de afdeling lichamelijke vorming van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Bovendien wa- er vele leden van de vereniging Trekvogels, waarvan Frans Luitjes lid Een der familieleden sprak aan de groeve een dankwoord. Ajax heeft een Reynoldstribiine AMSTERDAM. Tijdens een simpele plechtigheid voor het begin van de wedstrijd AjaxFort una '5 If heeft de hoofdstedelijke eredivisieclub de na gedachtenis van oud-trainer wijlen Jack Reynolds geëerd. Op de nieuwe, over dekte tribune werd een gedenkplaat met beeltenis van „Old Jurkonthuld. De tribune heet in het vervolg „Reynolds- Ceulemans blijft wereldkampioen BUENOS AIRES De Belgische bil jartmatador Raymond Ceulemans heeft in Buenos Aires zijn titel als wereld kampioen driebanden met succes ver dedigd. In de finale versloeg hij in 45 beurten de Argentijn Enrique Navarra. die evenals Ceulemans nog ongeslagen De eindstand: 1. Ceulemans 16, 2. Navarra 14 en 3. Gonzales 10 punten, 4. ex aequo: Legarda, Ogata en Scherz allen 8 punten, 7. Friedenthal 6 en 8. en 9. Pinto en Cabrera elk 1 punt. Europese strijd tafeltennis 1966 in Londen BOEDAPEST De Europese tafel tenniskampioenschappen 1966 zullen van 13 tot en met 20 april a.s. in Lon den worden gehouden. Dit werd zondag besloten door de internationale tafel- tennisfederatie die in Boedapest verga derde. Reeds 24 landen hebben zich op gegeven voor de komende titelstrijd. Het eerstvolgende congres van de Inter nationale federatie zal op 16 april 1966 eveneens in Londen worden gehouden. Het Europees kampioenschap junioren (beneden de 17 jaar) vindt plaats in juli 1966 in Boedapest. Voorts werd be sloten een tweejaarlijkse Europese be kercompetitie voor landenteams (dames en heren) in te stellen. UEFA-team oefent in Zeist tegen HVC DEN HAAG Op 3 november speelt het UEFA-elftal in het KNVB-sportcen- trum een oefenwedstrijd tegen het Amersfoortse HVC. De volgende spelers zijn voor deze wedstrijd uitgenodigd. Matteyssen (RBC), Biachi (DWS), Schneider (Go Ahead), Van der Bunge- laar (NEC), Wijngaarden (Feijenoord Van Gelder (Feijenoord), Graumeyer (Feijenoord). Bekker (HVC). Ooms (Willem II). E. Dekker (RCH) Geurten (MW). Koopman (Telstar) Stovers (Noad), Hoekema (Cambuur), Manders (Eindhoven), Dirven (Velox), Boszhard (De Volewijckers), Renswouw (DOS). DEN HAAG. Henk Groot. Ko Prins en Piet Keizer, de drie Ajaxspelers. die liever niet in het Nederlands elftal wilden worden opgesteld, krijgen hun zin. Dat kan men althans opmaken uit bet communiqué dat de K.N.V.B. zaterdag uitgaf. Het luidt „Het bestuur van de K.N.V.B. heeft nota genomen van het verzoek van drie Ajax spelers om niet In het Nederlands elftal te worden opgesteld en zal daarmede rekening houden". De beslissing van hot bondsbestuur tegemoet, te komen nan het verzoek van de drie AJacieden hen niet op te stellen in het Nederlands elftal, dat op 14 november te Bern tegen Zwitserland speelt, houdt niet automatisch in dat zij ook niet betrokken zullen zijn bij de voorbereiding van het oranjeteam voor dnnrop volgende interlands. „Daarover is geen beslissing genomen", aldus de heer Color, vice-voor- zitter van de K.N.V.B „Het ls nu nog te vroeg om ul een antwoord op die vraag te geven". Vast staat dat in diverse groeperingen van de K N V B. wel de wens leeft, dat Groot. Prins en Keizer voorlopig niet in aanmerking zullen komen voor een plaats in het Nederlands elftal. Onder meer de heer Jack van Zanten, leider van het nationale team. gaf voordat het besluit van het bondsbestuur was genomen, al als zijn mening te kennen, dat het „verzoek" van de drie Ajscioden consequenties voor de toekomst zal hebben. Voorts heeft het bestuur van de K N V B. In de zaterdag gehouden vergadering aan de Nederlandse Televisie Stichting toestemming gegeven tot uitzending vim de interland ZwitserlandNederland. Het inhaalprogramma van de amateurs zal normaal op zondag 14 november worden verwerkt, doch de club6 mogen afwijken van de gebruikelijke aanvangstijden. Voor de centrale traning van het Nederlands elftal woensdagmorgen n s. In Zeist, zijn achttien spelers uitgenodigd. Het zijn: Pleters Graafland, Veldhoen, Moulljn, Kruiver en Fransen (allen Feijenoord). Fllnkevleugel. Israels en Burgers (allen DWS). Muller en Swart (belden AJax). Doesburg, l.azerotns en Eykenbrock (allen Sparta), Coenen en Quadackers (beiden Fortuna "54). Schrijvers. Verdonk en Pijs (allen PSV). W aterpolotoernooi slaat record ITRECHT Het bestuur van de Europese Zwemliga, de LEN, dat zaterdag zondag onder leiding van zijn Neder landse president Jan de Vries te Utrecht vergaderde, heeft besloten voor de ko mende Europese zwcmkampioenschappen het programma van Tokio te handhaven. Dat betekent, dat geen van de elf zwem- nummers, die door het Internationaal Olympisch Comité als uitbreiding van het programma van Mexico City in 1968 zijn aanvaard, aan het programma van de Europese titelwedstrijdcn volgend jaar augustus in Den Hommel te Utrecht ordt toegevoegd. Dit verreweg belangrijkste punt van de agenda kon pas na urenlange discussie worden afgesloten. Een uiteenzetting van de zijde van het organisatiecomité van de kampioenschappen was nodig om aan te tonen dat uitbreiding van het aantal mers in het reglementaire tijdsbe stek van 7 dagen niet mogelijk was. Met het oog op de deelnemiïig van Oost-Duitsland werd besloten, dat tijdens de' ceremoniën geen' volksliederen zullen worden gespeeld en dat in Utrecht geen nationale vlaggen, met uitzondering van de Nederlandse driekleur, zullen worden gehesen. Het waterpolotoemooi, waarvoor naast »t zwembad Den Hommel ook het bad De Kromme Rijn beschikbaar is. zal vol gens het gebruikelijke systeem in vier poules met twee halve-finalepoules en een finalegroep worden verwerkt. De eerste vier landen van het olympisch toer nooi in Tokio zullen elk aan het hoofd van een groep worden geplaatst. Dit zijn Hongarije, Joego-Slavië. Rusland en Italië. De nummers 5 tot en met 8 van Tokio, Roemenië, Oost-Duitsland, België en Nederland, worden vervolgens b(j lo ting over de poules verdeeld, waarna deze worden aangevuld door loting onder de overige ingeschreven landen. Verwacht wordt dat Utrecht meer dan zestien deelnemende landen zal tellen, waardoor het toernooi het grootste lan- dentoernooi in de waterpolohistorie zal zijn. Op feestelijke wijze werd gisten de nieuwe sportschool van Anti Gcesink in Utrecht geopend. De trotse Icidci Kodokan-dojo gaf voor gcno<itgden natuurlijk een demonstratie, waarbij hij Joop Mackuy even snel op de mat bracht. (Vari onze liancWalmedeicerker) DEN HAAG Zondagmiddag v r 0—2 i de laatste wedstrijd in de hoofdklassi handbal gespeeld en wel de resterende damesontnioeting tussen het op de laat ste plaats tronende Athene en het I'oel- dijkse Verburch. Na enkele missers aan beide zijden leek het een gelijk opgaan de strijd te worden, die zich echter op hoofdklassepeil bewoog. Rond de tiende minuut zorgden Riek van Vliet <W* val op het Portugese doel. (Vai e dammedewerker) MOSKOU Valeri Br rige wereldrecordhouder hoogspringen, die met zijn motor tegen een boom reed en daarbij zijn been ernstig bles seerde, is zaterdag even uit bed ge weest. Met zijn been in het gips reed hij in een wagentje door de gangen van het Sklifasovsky-ziekenhuis. Om te la ten zien hoe goed het herstel vorderde, hees de wereldrecordhouder zich even uit het wagentje en steunde licht op de geblesseerde voet. De doktoren van het ziekenhuis zijn van mening dat de verwondingen meevallen, al laten zij zich niet uit over een eventuele terug keer van Brumel naar het atletiekstrijd- EN - - Met nog vier ronden te is de spanning in de strqd voor inciale damtitel tot een bijzonder 1, de 23-ja- I hoogtepunt gekomen. Naast Varkevlaser. die de afgelopen week alleen leidde, zijn plotseling de Hagenaars Gordijn en Van der Staay gekomen. Op één punt wor den zij eehter gevolgd door Van Leeu wen en Weerheym die nog geenszins kansloos zijn. Leiding thans bij drie spelers Varkevisser had tegen Weerheym wel enig voordeel, dat zich tegen liet einde vergrootte, doch niet voldoende, om de volle bult binnen te halen. Zijn thans medekoplopers kwamen gemakkelijk aan de winst. Gordijn door een volledig falende Idzerda die in gelijke stand een grove fout maakte en Van der Staay doordat Bronstring in een verraderlijke lokzet liep Door een foutieve voortzet ting waren Van der Staays goede kansen gereduceerd en juist toen de Leidenaar zich ging opmaken om de vruchten te plukken van zijn winstpogingen werd hij zelf het slachtoffer van een verrassende combinatie. De overige uitslagen van deze ronde waren: E vereen—Stuurman 1—1; Den Ouden—Soetens 0—2; Van DijkKinnegen 02 en Van Leeuwen Boer 1—1 De stand na deze negende ronde ls thans: Gordijn, Van der Staay en Var kevisser 13; Van Leeuwen en Weer heym- 12; Kmnegei Dijk. Eversen en So en Stuurman 6, Der da 3. De party Soe en Boer 10, Van ■tens 7Bronstring Ouden 5 en IJzer ens Kinnegen Bij de jeugd waren de resultaten Buyk—Van der Leek 0-2; Van Kenen- naam—Cammeraat 0-2 Dlbbets—Sluys uitgest Stoorvogel—Huët 0—2. Van Vliet—Kromhout 0—2. Van der Graaf - De Jong 11. Kopstand; Cammeraat 15; Krom hout 12. Cammeraat die. met nog drie ronden te spelen, zeker Jeugdkampioen zal worden, komt echter niet in aanmer king voor afvaardiging naar de lande lijke finale. Hij ls dan n.l. boven de leeftijdsgrens. De tweede aankomende, de Rijnsburger Kromhout, vermoedelijk, neemt dan zijn plaats in. De volgende ronde wordt zaterdag voor belde groepen te Rotterdam verspeeld. en Corry Barende twee schoten tegen de lat en een drietal volkomen vrije schietkansen waar de falende keepster Lidy Jansen geen kijk op bad en welke voor Verburch treffers hadden kunnen rijn was een grotere voorsprong verdiend geweest. In de laatste minuut voor de rust zorgde Corry Barendse toch nog voor de grotere afstand tussen beide ploegen 03. Na de rust bleken beide partijen machteloos en schotloos te zijn. Ken merkend bij Athene was het wel. dat men bijvoorbeeld bij het nemen van 'n vrije worp geen enkele haast toonde in tegendeel met een soort apathische stemming in het veld rondliep. Pas in de laatste vier minuten ontwaakte Athe ne en benutt captain Corry Boel twee opgelegde kansen. Nog voordat zij ge- vaarlijk werd om de eventuele gelijk maker te scoren had de rustig leiden- in de eerste minuten wat aangeslagen, omdat de Franse gymnastiekleraar en masseur Dembreville, die met de wed strijdleiding geen enkele moeite had. in het begin al de nieuwste spelregel toe paste. Bij een overtreding voor een vrije worp liet hij direct door spelen en de snel begrijpende Operateurs mankte bij de eerste twee doelpunten hiervan meteen gebruik op het moment, dat de i Portugezen nog op het tweede fluitsig- naai stonden te wachten. Zodoende was het na vier minuten al 3—0 en de Operateurs gingen met hun de scheidsrechter Van Houten al voor het laatst gefloten. Zaterdagavond vond in de Houtrust- hal de wedstrijd plaats in de voorronde in de strijd om de Europacup voor zaal handbalteams. Lanskampioen Operatie '55 won zonder veel tegenstand in een matige wedstrijd, die door nauwelijks 1500 bezoekers werd bijgewoond met 1910 van Futobol de Porto. Wedstrij den in de afgelopen competitie als die van ESCA, Niloc en Operatie waren ze ker een klasse beter. Vooral het spel van de Portugezen mag men beslist niet als zaalhandbal van Europese klasse aanmerken. Het is geen enkele maal gebeurd, dat de Portugezen een echt gevaar op de cirkel vormden. In de Portugese verdediging was men soms ogenschijnlijk gevarieerde aan-1 vallen break-outs of cirkelloopspel rus tig via 4 2 naar een 9—2 russtand. Thijs de Haar werd ln de tweede helft topscorer met acht doelpunten. Hel- mert Botterman noteerde drie doelpun- ten. terwijl Peter Korver tot vijf kwam. Het is voor Operatie prettig om op 13 november met 9 doelpunten voorsprong te starten in de returnontmoeting. I Soepele geste van Wandelsportbond Een groot vriend van Grrsink is Utrechts burgemeester jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, die de judoreus Van harte gelukioenst. DEN BOSCH Tijdens de zaterdag middag in Den Bosch gehouden jaar vergadering van de Nederlandse Wan delsportbond Is het bestuursbesluit aan vaard, de vierdaagse van Apeldoorn niet te houden in de laatste week van Juli, maar zeven dagen eerder. De NWB-wandelaars zullen derhalve van dinsdag 19 tot en met vrijdag 22 juli ln actie komen. Het besluit moet worden gezien als een gebaar tegenover de Kon. Bond voor Lichamelijke Opvoeding, die van 26 tot en met 29 juli de 50ste Interna tionale vierdangse afstandmarsen van Nijmegen houdt. Ruim miljoen voor sporttoto Aan de sporttoto van deze week hebben 832.00.1 personen deel genomen. die 1.202.1,08 gulden in legden. Voor de eerste prijs Sa 218.2.17 gulden beschikbaar, voor de tweede 110.0.18 gulden en voor de derde 60.519 gulden. Er was zondagavond één melding binnen van mi deelnemer met alle dertien uitslagen correct. Er waren negen meldingen met twaalf juist en vijftig met de eerste acht goed. de sporttoto De uitslagen luiden: Go Ahead D.O.S. 1 1, Telstar— Heracles 0—2, P.S.V.—Sparta 2—1, M.V.V. D.W.S. 0—1, Ajax Fortuna '54 5—1, Elinkwijk A.D.O. 1 1, Feijenoord'— G.V.A.V. 1—2, F.c. Twente Willem n 6 1, Holland Sport-D.H.C. 0—1, Blauw Wil N.E.C. 2 2, Volen- dam Eindhoven 1 1, Velox— R.B.C. I 2, D.F.C. F.C. Den Bosch 0 1. Juist Ingevuld zag "t totoformulier er als volgt uit: 12 3 Go Ahead D.O.SX Telstar—Heracles X P.S.V.—Sparta X M.V.V.D.W.SX Ajax— Fortuna '54 X Ellnkwyk—A.D.OX FeijenoordG.V.A.V. X FC Twente—Willem II X Holland Sport—D.H.C. X Blauw Wit—N.E.CX Volendam -Eindhoven X Velox—R.B.CX D.F.C.FC Den Bosch X

Leidse Courant | 1965 | | pagina 5