Burgemeester Smolders vertrok met dankbetuigingen, geschenken en wensen van Voorhout naar Alkemade alles (S kan met CEtal DINSDAG 2 NOVEMBER 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA S In de keurig versierde raadszaal te Voorhout had een buitengewone raads vergadering plaats wegens de benoe ming van de heer Smolders tot burge meester van Alkemade. Na allen welkom te hebben geheten, speciaal de vertegenwoordiger van de heer commissaris der koningin, mr. Din ger van Kruiningen, opende de voorzit ter deze raadszitting, waarvan de agenda slechts één punt bevatte, nl. het Koninklijk Besluit van 18 okt. jl.. in houdende de benoeming van burgemees ter P. M. F. Smolders, tot burgemees ter van Alkemade, met ingang van 1 november a.s. Dit werd voor kennisge ving aangenomen. Afscheidswoord Hierna hield de burgemeester een toespraak, waarin hij zeide, dat zijn vreugde over de benoeming in Alkema de een keerzijde heeft, „want het bete kent voor mij tevens het brengen van een groot offer, omdat ik afscheid moet nemen van de gemeente die mij in de 9Vj jaar dat ik er burgemeester mocht zijn zo lief is geworden en waaraan ik mij zo gehecht heb. Zonder dit feit te willen dramatiseren moet ik U zeggen, dat dit afscheid mij zwaar valt. Met bijzonder gróte vreug de heb ik hier altijd gewoond en ge werkt, vooral omdat ik mag wel zeg gen iedereen mij en mijn gezin steeds met grote hartelijkheid is tege moet getreden. Door onze gemeenschappelijke be- stuursarbeid om er zeer veel goeds tot stand worden gebracht in velerlei on- zicht. Het zou te ver gaan als ik hier uitvoerig resumeerde wat wij zoal tot stand konden brengen. Slechts zou ik willen opmerken, dat het ons allen een voldoening mag zyn, dat het aanzien van de gemeente aan zienlijk werd verfraaid; dat de vele wo ningen die werden gebouwd, omzoomd door fraaie plantsoenen gezien mogen worden; dat de toegangswegen tot de kom ingrijpend werden verbeterd en aangepast aan het toegenomen verkeer; dat de woningnood met succes werd be streden en veranderde in woningbe hoefte voor veel jongere leeftijdsgroe pen en dat mede door de bevolkings groei met 25%. en een voorzichtig be heer de gemeentelijke financiële positie aanzienlijk kon worden verbeterd". Na dank gebracht te hebben aan alle instanties, zei spr. „U staat mij wel toe. dat ik slechts nog één inwooster noem, aanwie ik bijzonder grote dank ver schuldigd ben omdat zij steeds direct mijn burgemeesterlijke zorgen liefdevol deelde en bovendien nog intensief deel- het verenigingsleven gemeesters in de duinstreek een ge waardeerde collega kwijt raakt. Namens de gehele burgerij sprak de heer F. C. Meijer en bood een kussen- De voorzitter van de woningbouw vereniging de heer W. v. d. Ploeg, had waardering voor de grote belangstel ling die de burgemeester steeds had voor de woningbouw. Hij bood een plan tenbak aan. Namens het Katholiek Schoolbestuur sprak de heer Van Buul en namens het Christelijk Onderwijs de heer Koelemans Namens de Jeugd-natuurwacht en Kunstkring Voorhout sprak de heer J. Warmenhoven. De burgemeester dankte alle sprekers persoonlijk. Na dit officiële gedeelte bracht de muziek een serenade, waarna allen van de familie Smolders afscheid namen. Schietvereniging „St. Hubertus" ROND DE INSTALLATIE VAN BURGEMEESTER SMOLDERS Programma voor de ontvangst van de Edelachtbare Heer P. M. F. Smolders, Burgemeester van Alkemade, op woensdag 3 november: ontvangst aan de grens van de gemeente onder Oud Ade en aanvang van een rijtoer per auto door de gemeente, begroeting door de leerlingen van de R.K. Lagere School te Oud Ade. vervolg van de rijtoer naar Rijpwetering via Paardenburg, Pastoor van der Plaatstraat, Provinciale weg, Pastoor van der Plaatstraat, Koppoellaan. waar te een begroeting plaats vindt door de leerlingen van de R.K. Kleuterschool en de R.K. Lagere School, vervolgt van de rijtoer naai Roelof a rendsveen via Ripse- laan. Viaduct, Westeinde, Floraweg. Kerkweg, Noordeinde, waar te op de parkeerplaats Noordeinde/Kerkweg de leerlingen van de R.K. Kleuterschool, de R.K. Lagere Jongens- en Meisjes school en de R.K. Landbouwhuishoudschool voor een be groeting staan opgesteld vervolg van de rijtoer ia Koordeinde, Zuideinde. Zuidhoek, Zuideinde, Noordeinde. Westeinde en Pastoor Onelplein, waar te een begroeting plaats vindt door de leerlingen van de R.K. Kleuterschool en de R.K. Lagere School, vervolg van de rijtoer naar Nieuwe Wetering, via Westeinde, Viaduct, Achterweg en Noordveenweg, waar te de kinderen van de Chr. Nationale School voor een begroe ting staan opgesteld. vervolg van de rijtoer naar Kaag via Meerburg en Huig- slo ter dijk (gemeente Haarlemmermeer) en bezichtiging van het dorp Kaag. waarna te in restaurant „Tante Kee" de lunch zal worden gebruikt terugtocht naar Oude Wetering via Provinciale weg en Kerk straat, waar te de leerlingen van de Christelijke Kleuterschool en de Chris telijke Lagere School staan opgesteld vervolg van de rijtoer via Veerstraat, waar te een kort oponthoud plaats heeft bij de potterie „De Boer derij" vervolg van de rijtoer via de Plantage naar de Meerkreuk, waar te een begroeting zal plaats vinden door de leerlingen van de R.K. Kleuteischool en de R.K. Lagere School vervolg van de rijtoer via de Baan, Googermolenweg. Sota- weg, Alkemadelaan. Meerkreuk. Plantage en Langeweg aankomst bij het gemeentehuis aanvang van de buitengewone openbare raadsvergadering, waarin de plechtige installatie zal plaats vinden, die tevens door genodigden zal worden bijgewoond tot 19.00 uur openbare receptie in de raadzaal, serenade vóór het raadhuis door de muziekkorpsen: Liefde voor Harmonie te Roelofarendsveen. Door Gunst Verkregen te Nieuwe Wetering. PAUZE DONKER8TEEG 21 te LEIDEN Alphen aan den Rijn Storm velde lichtmast; S arbeider licht gewond M'hcepun erf „De V M,iivnledeel Douw plaalü, dat wonderv •n krachtige itgniorgen op de mruitgang" In hei duis een ongeval el slechts bij ern- ide en lichte ver- rknemers is gelde- vraag handleiding in de winkel andere sociale-maatschappelijke activi- Het wajJ op verzoek van de feestcom- teiten. Mijn echtgenote. Ik behoef U niet te zeggen, dat ik bijzonder gelukkig ben dat zij mij ook in mijn nieuwe gemeente als burge- meesterse ter zijde zal staan". Na afloop van deze rede deelde de burgemeester mede, dat al voor de laat ste wereldoorlog bij het gemeentebe stuur de wens leefde, om in Voorhout een beeld of wat dan ook te krijgen van de grote Voorhouter prof. Boer- haave. „Mijn vrouw en ik hebben daar om gemeend deze wens in vervulling te doen gaan, en bieden U hierbij een borstbeeld van Boerhaave aan, om te plaatsen in de hal van het gemeente huis. Het is geboetseerd door haar zelf". Wethouder A. de Groot dankte na mens het gemeentebestuur. Het is een fraai geschenk en een prachtig gebaar van vriendschap. Voortgaande zeide hij, dat wij in dit afscheid moeten berusten en de consequenties aanvaarden. Hij roemde de steeds collegiale leiding van de b. en w.-vergaderingen. Toen de heer Smolders naar Voorhout kwam was zijn opdracht niet eenvoudig. Hij heeft een eerlijk en wijs beleid gevoerd. Namens de gemeenteraad bood hij de burge meester een staande klok aan. Namens de K.V.P.-fractie sprak de heer J. G. Huigsloot enige woorden ten afscheid en van dank. Ook de activi teit van mevrouw Smolders op sociaal terrein heeft de fractie steeds waardeerd. Namens de Prot.-Christelijke fractie sprak de heer G. v. d. Tang woorden van dank en waardering. aldus de voqrzitter, de heer Joh. Lakeman dat de jaarvergadering zo vroeg reeds werd gehouden. De vereni ging gaat 19 nov. haar 45-jarig bestaan vieren. De kascommissie was vol lof over het financieel beheer. Er was nog een batig saldo van 526.38. werd bij acclamatie herkozen. Er gingen stemmen op om te komen tot contributieverlaging. Na stemming bleek dat de meerderheid er niet voor was. zodat 35.- gehandhaafd blijft. De prijzen- en schietcommissie voor schut- tersdag blijven gehandhaafd. Wat de feestavond op 19 nov. betreft, werd besloten dat de leden, die een da me kunnen meebrengen, per lid 10.- bijdragen. Vrijgezellen 5.-. Nieuwe le den kunnen zich opgeven tot 1 dec. bij de secretaris. De bijdrage voor het feest moet voor 15 nov. betaald zijn. By de rondvraag kwam een voorstel ter tafel om met andere verenigingen wedstrijd te gaan schieten?* Dit zal in overweging worden genomen. Burgemeester A. H. van Montfoort te Nieuwkoop ontving pauselijk ridderschap Op de scheepswerf stonden twee yze- ren bouwstelltngen opgesteld achter de muur. die het bedrijf scheidt van de Steekterweg. Deze stellingen zyn elk 10 meter hoog. Boven op elk dezer stellin gen was een lichtmast bevestigd, die 3 meter hoog was. Om acht uur, toen het bedrijf op volle toeren in aktie was, deed een krachtige windstoot een van de lichtmasten naar beneden storten. Het gevaarte trof de 89-Jnrlge werknemer Arie de Roover aan zijn rechter hiel. Het scheelde maar een haartje of de I heer De Roover en met hem wellicht nog enkele van zijn collega's hadden I het gevaarte op zich gekregen met een wellicht veel enrnstiger gevolg. Dr. A. J. Zwartendijk heeft de getroffene ter plaatse de eerste medische hulp ver leend en liet hem vervoeren naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. De gevaar opleverende stellingen werden op last van de bedryfsleiding onmiddel lijk in stukken gezaagd. NETTE LEIDENAAR In het Leid» Jaarboekje 1965 heefl dra B. N. Leverland een boekje openga daan over Philips van Leyden (1328 - 13S2), kanunnik van de Hoogland»# kerk, raadsman van de graven van Hol land, enz. enz. Het is een belangwek kend artikel over een belangryk man. Hy stichtte twee kapelaansplaatsen en de inkomens daartoe, met o.a. de be paling dat de beide priesters regelmatig zouden bidden op het graf van Philips' ouders (in de Pieterskerk): ..omdat hun vroomheid de grondslag van deze stich tingen is". Opgroeiende jongelui mogen bedenken, hoe hun ouders zorgen en bid den, zich uitsloven en afsloven en Inslik ken en verdragen. De betuiging van dankbaarheid van de beroemde Philips jegens zijn ouders stempelt hem tot „een nette vent". LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 28 10-3/11 zijn door de KFC als volgt gekeurde Camera; Adieu Charlie (14 jaar) I Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. I Zondag: 2.30. 4 45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Operation Crossbow 14 jaar) Dagelijks; 2.30, 7 00 en 9 15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 00 en 9.15 uur. Griek (volw.) zondag: 2.30 en 8 uur. I- Studio: Het Huwelijksbed (volw.) Geprolongeerd Dagelijks: 2.30, 7 00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Fantomas (14 jaar) Dagelijks 2.30, 7 00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30. 00 en 9.15 uur. Rex: Slavinnen der üefde (18 jaar) Dagelijks: 2 30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag; 2.30, 4 45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT Waarom niet direct een „first class" aansteker? SILVERMATCH Op waardige wijze heeft de Kath. Gra fische Bond zondag j.l. zijn 57ste s'tich- tingsfeest gevierd. Vele leden met hun echtgenoten en verloofden hadden aan de uitnodiging van het bestuur gehoor gegeven en waren aanwezig in de kapel het Bonaventura-lyceum, waar om halftien de geestelijk adviseur van de af- I deling, rector M. v. d. Ploeg het H. Mis- Burgemeester Duiker van Katwijk er opdroeg tot intentie van de leden, vond het jammer, dat de Kring van Bur- INk de H. Mis verzamelden allen zich de aula van het lyceum, oor. KATH. GRAFISCHE BOND VIERT FEEST MET TWAALF JUBILARISSEN 65-jarig lidmaatschap A. Swane I keurig ontbijt gereed stond. Voorzitter verricht. bondsvoorzitter, de heer Dc Zwa'ger met echtgenote en de twaalf jubilarissen. Na 't ontbijt was het de heer Meyer die het woord voerde. Hy sprak woorden van dank en hulde aan de jubilarissen voor hun trouwe lidmaatschap, in het bijzonder tot de heer A. Swane, die 65 jaar lid van de hond is en mede-oprich ter van de Kath. Grafische Bond. Spr. noemde hem „een werker van het eerste uur" en dankte de heer Sw erk in het belang i I A. N. Jans sprak een kort welkomst Het borstbeeld van de grote Voorhou- woord, in het bijzonder tot de afvaardi- ter Boerhaave, vervaardigd door mevr.f»hig van het hoofdbestuur, de heer A. Smolders als afscheidscadeau aan de j Meijer, de geesteiyk adviseur, oud gemeente Voorhout. I Verheugd was jaarde ouders, dienen van de medemens hadden gehouden van dit huldeblijk getuige mochten zijn. Nog betrok de heer Van Montfoort bij deze hulde zijn echt genote, die hem zo talloze malen heeft moeten missen en hem ondanks het grote gezin, in staat stelde al dit werk te mogen doen. Hij stelde haar als voorbeeld aan vele echtgenoten van sportlieden, die dit offer vaak niet kunnen brengen. Het spijt my.^aldus spr., dat ik thans zaterdag j.l. burgemeester voorzitter van de sportvereniging Montfoort van Nieuwkoop, als pleitbezorger voor de sport te Uit- uei®r'Ksiei ,een r.ertneenHe verrichtingen blijven konde. Mevrouw Van Montfoort speld de de onderscheiding op, onder luide bijval van alle aanwezigen. Nog tal van sprekers voerden ru het woord en kwamen met cadeau*. Namens de afd. voei van V.D.O. bood de heer J. van Rijn uit dank- dingen graeg. baarheid en ter herinnering een fraaie sportfiets aan. De heer Breur namens alle leden twee mooie luxe stoelen. De vertegenwoordiger van de KNVB afd Amsterdam, de heer Van Veen. overhandigde fle heer Van Montfoort wegens zijn grote verdiensten voor de Bond een wandbord. De heer Dek- Het gaat al beter, alleen in hel ver vol 7 geen gas geven, maar op de rem KORRELTJE MARKTBERICHTEN R.A.VEEN, 1 nov., bloemen Iris sen 1.00-3.60, Freesia 39-71. Eikenblad 42-50, Troschrysanthen Bornholm 52- 77, Superform 58-81, Juweeltje 48-65, Golden Glint 70-81, Lucida 44-55, kaas namens de eerste elftalspelers, waarvan de heer Van Montfoort ja renlang de leider was, een kristallen Diep onder de indruk van al deze spontane bewijzen van waardering be toogde de heer Van Montfoort. dat hij dit alles niet gewild heeft. Als voor zitter van de sportvereniging was hij slechts de eerste dienaar van de ver eniging, die de plicht heeft het roer in handen te houden, waar anderen mogelijk zouden versagen. Hij was pastoor Van den Brink zeer dankbaar voor de onderscheiding, wel iswaar aan hem persoonlyk verleend, doch bestemd voor die hele reeks van TER AAR j nov jroenten - Kas- noeste medewerkers die h,j steeds om srtijbonin 2 28-2.48, idem stek 143. zich heen had, en die in stilte vaak I witte pronkbenen 1.19-1.28. Stamp, in- heel wat meer verzetten dan hyzelf. sessenbonen 1.95. witlof 1 1.25-1.30. °u zjjn u 'dem 2 90, spinazie 40-47, andijvie 13- u s 25, waspeen 17 alles per kilo, tomaten binnenland. A. 1.80-2.45, idem B. 2.10- 2.95, idem C. 1.80-2.05, idem CC. 1 Davine 70-79, Tip Top 60-76, Raket 60-67, Helene Janette 70-76, Popcorn 54-78, Jacob Maris 76-88. Joke 71-73, Chocod 55-76, Escorte 48-72. Lvona 1.00-1.06 per bos, idem geplozen Born holm 8-17. W de Lange 17-24, Diplo maat 14-21, Clingendaals Elite 17-25, Schlager 18. Jacob Maris 13-16, Sas- kia 17-20. Carmen 25-26. Breitner 10- 16. Hoeks Glorie 18-25, Silver Rose 18- 20, Porcelein 12-19, Orchid B*autv 20, Red Rolinda 21. Am. Aniers Sim Rose 21-32. Sim rood 23-34. Sim Wit 19-25, Arthur Sim 19-25, G J. Sim 18. Prin cess Ann 20-25, Orchid Beauty 32, Ro zen 17-53 p. st. alles per bakje van zes kilo, sla 6-12, bloemkool A. 60-66, idem B 41, idem C. 30, idem stek 20 alles per stuk. Druiven 1.46 per kilo. Export veiling Tomaten: A extra 8.20-10.15, idem A. 7.90-8.20. idem B extra 8.00-8 10. idem B. 7.80-7.90, idem C. extra 7.00- 8.20, idem C. 6.40-6.80, idem CC. 3.40 per bakje van zes kilo. Spruiten A. idem B. 37-39, idem C. 26. idem Wegens zijn uitmuntende verdien- toor Van den Brink hoe de vreugde sten voor het katholiek parochieel over de promotie van de heer Van leven, in het bijzonder voor de sport Montfoort tot burgemeester van in katholiek verband en voor het Nieuwkoop getemperd werd door de 'hèt onderwijs gedurende een groot aantal zekerheid, dat hij zou heengaan als r» /-» „n afscheid van V.D.O. moet nemen, doch D. (klein) 40 per kilo. j met grote belangstelling zal ik het destijds secretaris van de gemeente hoorn an_Uithoorn en aldaar nog woonachtig, twintig jaren hebt U. aldus spreker, dement te wijzigen en op het belang om benoemd tot Ridder in de Orde van naast uw drukke werkzaamheden als in een katholieke bond georganiseerd te st- Gregorius de Grote. gemeentesecretaris, ontzaglijk veel ge- zijn. i daan niet alleen voor de sport, ook In de fraaie kantine van het Sport- op antjer gebied van het kerkeliik huldigde hy de jubilaris- complex aan de Sportlaan te Uithoorn ieven en voor het onderwin Hier- waren velen byeengekomen om ge- voor ,Ijn wi| LT zeer dankbaar en het •tuige te zijn van het officiële afscheid is mij eell grote ecr u te kunnen met- van de heer Van Montfoort als voor- delen, dat het Z.H. de Paus behaagd zitter van de katholieke sportvereni- heeft U om uw vele verdiensten voor ging V.D.O. Nieuwkoop was vertegen- de kerk te benoemen tot Ridder in digd door de J>eide^wethouders de Orde van St. Gregorius de Grote. Vervolgi de heren: A. Swane 65 jaar lid, F. Breedeveld, XV. v. d. Veer, 1'. Kasteden en L. Zon die vjjftlg jaar lid zijn; C. Stokkermans en A. O. de Winter 40 jaar en de zilveren jubilaris sen F. Breedeveld jr.. J. Fasel, J. Kap- teln en O. van Moorse), die allen het hondsinsigne en een cadeau van afde ling en hoofdbestuur ontvingen. De da mes kregen bloemen. Hierna sprak de penningmeester, de heer S. v. d. Aar, enige propagandisti sche woorden voor het jubileumfonds, dat een noodiydend bestaan leidt, waar op vele leden zich spontaan voor dit fonds opgaven. Hy leidde hierna op ori ginele wijze de „wy en Zy" actie voor de onderontwikkelde gebieden in. wat een aardig bedrag voor deze aktie opleverde en vele gelukkigen met een prijs naar huis deed gaan. Na een behartenswaar- dig woord van de geestelijk adviseur dankte tot slot de voorzitter van de af deling allen die aan het slagen van deze feestviering hadden meegewerkt en wekte de aanwezigen op tot het bijwo nen van de avonden van de Sociale Economische Studieclub, die binnenkort weer zullen worden gehouden. RIJPWETERING WELKOM YAN SCHOOLJEUGD Op woensdag 3 november zal de nieuwe burgemeester van Alkemade ook Rijpwetering, zij het slechts kort, bezoeken om, 10.40 uur. Alle school kinderen worden op die dag op de speelplaats van de lagere school ver wacht om half elf. Ook de kinderen van de kleuterschool. Daar zullen ze tezamen de burgemeester en zijn ge zin verwelkomen. Vlaggetjes zyn wel- E. H. van Dam en N. D. Zwart t gemeentesecretaris P. Oskam. j Hierna overhandigde de pastoor de j Als eerste spreker memoreerde pas-1 versierselen van de Orde i LENTEVREUGDE IN NOVEMBER .Jonge eendjes dartelen in de vij ver van het Bejaarden tehuis Aar en Amstel alsof het voorjaar is. Dat het een eclit november-plaat- je is, getuigen de afgevallen dor re bladeren op de oever. Het fraaie weer in de afgelopen maand heeft moeder-eend ongetwijfeld in de war gebracht. SCHEEPSBERICHTEN an de voorzitter, waarna men tijdlang gezellig byeen bleef. Grote vaart Asmaea 31 te Curacao; Alchiba 30 40 'N v. Bougie n. Port Said; A cor 31 te Antwerpen; Algorab 1 11 t- P.: (ter- dam; A Ikes 31 te Khorram i: .A -te- rope 30 300 ZZO v. Kp. R cc n Bel fast; Bovenkerk 29 te Durban; Cala- mares 30 300 ZW v Ouessant n Cris tobal; Castor 31 te Amsterdam; Hector 31 v. Bremen n. Amsterdam; Heems kerk 31 te Lourenco n. Marques; Ja gersfontein 1/11 te Kaapstad vcrw.; Japara 30 v. Genua n Port Said; Ken- nemerland 111 v. Recife n. Maceio; Kloosterdijk 30 v. Rotterdam n. Ant werpen; Koratia 30 300 NW v Sura- baja n. Port Darwm; Korendijk pass. 31 Vlissingen n. New York; Ltdon 30 540 ZW v. Arzoren n. Am terdam; Maasdam 30 v. Suez n Australië; Me- don 31 te Amsterdam; Memnon 20 te Amuayabay; Merwelloyd 30 te Seatt le; Mississipoilloyd 30 550 ZO Kp. Race n. Tripoli, Mortferland 30 te Hamburg. Pcperkud pass 31 Vlissin gen n. Antwerpen; Poeldijk 30 te Ham- bur?; Rotterdam 29 v. New York n. Rotterdam; Sarpedon 1 11 v Port au ee n. Europa; S'eenkerk 31 te tmen Streefkerk 1 11 v. Aden n. Suez; Tclanioo 30 540 ZW v. Flores n. St LuciaVidcna 30 160 N v Bengha zi n. Rotterdam. Kleine vaart Aerdenhout 28 te Kemi; Breezand 30 dw. Kp. Roca n. Mohammedia; Jurjen de Vries 31 te Delfzyl; Thea 30 op de Thames n. Londen. OUDE WETERING SPELING DER NATUUR Bij de veehouder Westeyn aan de Veerstraat alhier is bij een worp big gen een big geboren die een boven- kop heeft met twee snuiten en daar boven 3 ogen, waarvan een middan m de kop staat.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3