Van Hartehelpt bevrijder van ons Zuiden uit nood Meisje kreeg hartklep van eigen weefsel -Msrisi-i rnmmm Vanavond in de ether de misdaad giovanni vent PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 26 OKTOBER 1965 De brief van Neder horst dra. Nederhorst zijn partij nu In 1 een riskant spanningsveld ge bracht. Want terwijl hij naarstig werkt met het argument Neder- TT7 a tvttvtctto t i i land 8611 koningskwestie te willen u! jSL f rs besparen, heeft hij met zijn brief echt ,ee dat zl^n daartoe zelf zwaarder materiaal brief aan 73 Nederlanders over aangedragen, dan zelfs de P.S.P. net huwelijk van prinses Beatrix en de communisten hebben gedaan. buiten de publiciteit zou blijven, is 1 de socialistische fractievoorzitter Generaal Mahzek leider Poolse pantserdivisie Tenminste, wanneer anderen hilversum' even onverstandig zullen handelen iisia even naïef als de leden van ons als de socialistische fractiev< vorstenhuis op dit punt herhaal- ter heeft gedaan en wanneer de delijk zijn gebleken. De discussies. P.v.d.A.-fractie zal besluiten op de die hij door deze naïveteit ont- do0r drs. Nederhorst ingeslagen ketende, komen dan ook ten volle weg verder te gaan Maar mis- voor zijn verantwoordelijkheid, schien is de pas opererende leider Drs. Nederhorst kan zich hier niet der socialistische fractie zelf al tot meer van af maken met een ,,ik het inzicht gekomen dat hij in casu heb het niet zo bedoeldhetzelfde gebrek aan wijsheid Intussen ligt de brief dan toch heeft gedemonstreerd dat hij ande- maar, epen en bloot, in de publico ren verwijt. Wat b.v. te denken teit. Een brief waarin de politieke j leider van Nederlands op één na natief van zijn opmerking dat het alter van een koningin Juliana grootste partij, ronder veel doek- tnch ai|eeen maar een president jes er om te winden, een aantal De Quay of Luns sou kunnen feiten meedeelt die nu moeilijk worden? buiten het parlementair debat of de goedkeuringswet kunnen blijven: 1 f scherven en de brokken moe ten eerste, dat de Partij van do ten daarin heeft drs Xeder- Arbeid zien tegen het huwelijk zou horst gelijk maar 7Q sne, en zo hebben verklaard als zij eerder goed mogelijk gerepareerd worden, geraadpleegd was; De y>este bijdrage daartoe zou ten tweede, dat de meerderheid j kunnen zijn een glasheldere, de der socialistische Kamerleden de I feiten juist interpreterende parie goedkeuringswet maar zal slikken mentaire discussie, waarbij drs. Nederhorst dan maar even met zijn obligate solo moet wachten tot andere fractievoorzitters het hunne hebben gezegd. Aan bepaalde feiten, waaronder enkele van de door drs. Nederhorst genoemde, valt niet te tornen. Maar men moet ze goed interpre teren en ze gebruiken binnen het raam van het juiste midden, tus sen persoonlijke rechten voor de leden van het vorstenhuis en hun plichten ten opzichte van de consti tutionele monarchie. In het bijzonder ligt hier bij het Kamerdebat een zware maar nood- om Nederland niet met een bijna Belgische koningskwestie op te schepen; ten derde, dat op de persoon van de heer Von Amsberg in feite niet veel valt aan te merken; ten vierde, dat de. toekomst niet zonder zorgen is, omdat prinses Beatrix behept is met een eigen zinnig karakter. Pikante stof voor discussie op Plein, Binnenhof en... Soestdijkü! BEHALVE naïef is drs. Neder horst ook eerlijk in zoverre hij erkent dat de goedkeuringswet J de Partij van de Arbeid voor ver- zakelijke taak voor drs. Schmelzer velende elektorale consequenties en voor de minister-president. Toe kan stellen. Voor zover wij weten is dat een nieuw element, ook al heeft het dan hopelijk binnen de socialistische partij niet de door slag gegeven. Wie de elektorale gevolgen als factor erbij haalt, kan nog wel even op dit aambeeld blijven hameren. We denken b.v. aan huurverhogingenp belasting maatregelen, omroepbeleid. Niettegenstaande dit heeft juist vallig beiden representanten van een bevolkingsgroep, waarvan velen de voor- en nadelen van de monarchie met een nuchter inzicht kunnen bepalen. Een bevolkings groep tevens waar men denk aan de Kerk wel gewend is in te zien, hoe goed het soms is een gezsigW'aanvt&fctiféH1,"1&af 'niét bét resultaat- is -van een -"absolute vol kssoe ver einiteit. Wensdromen van De Gaulle HFT Is waarschijnlijk, dat- de uitlatin- het zich veilig voelen. HIJ geeft gen die Newsweek aan De Gaulle toe- eerat hoog op van de zogeheten F op schijnt. Zij houden het dus. ieder om zijn eigen politieke reden, liever bij de Amerikaanse en Britse invloeden. Wil De Gaulle, wien het Duitse partnerschap ontgaan is. de zaken aannemelijker maken, dan moet hij tot overeenstemming komen met de andere grote Europese macht: Rus- Een dergelijke overeenstemming leidt onherroepelijk tot een verdere ver wijdering van Duitsland. Dus brengt hij het nieuwe element in het spel, waar mee hij trouwens zeer sterk in de kaart van de Russen speelt: het hem ontrouw geworden Duitsland uitsluiten van alle invloeden op politiek en militair gebied. In de praktijk komt het hier op neer: Rusland, dat op het ogenblik minder dan ooit gesteld is op conflicten met 't Westen, behoudt onaangetast de hege monie over Oost-Europa en Frankrijk krijgt wat het wil hebben: de hegemo nie over West-Europa en daarmee een flinke stem in het wereldgebeuren. Het artikel in Newsweek een iets te se rieus blad om iets uit de duim te zui gen heeft kennelijk een diplomatieke Europa Iets anders i bieden, wil I nog niet helemaal rijp v tan of China, of beide tegelijkertijd, een eigen Indisch kernwapen onmisbaar maakt. India krijgt kernbom NEW DELHI <UPI) Ondanks •aehtige ontkenningen van hogerhand geloven goed ingelichte Westerse krin- in New Delhi dat India 'n eigen napen zal krijgen mogelijk al •n 'n half jaar. Vreemd genoeg komt de druk voor de vervaardiging termvapen iiiet van militaire zij de maar van politici uit de aan de rege ring zijnde congrespartij. - - De druk, die volgens Westerse waar- t hoog op van de zogeheten Franse j nemers Qp den duur toch tot de aan- schrijft veel .tof tot international, dia- Forr. de Frappe, dat la da atomiache msak v,„ kfr„w,pfns za, leldtn. komt ruesies aullen teven. Parija ontkent dat alagkracht van Frankrijk I voort uit tw„ 00„aken: het nationaal De Gaulle zich op deze wijze uitgelaten De overige Westeuropese staten heb- prestjge en het argument dat een zou hebben, doch daarmee is niet ont- ben evenwel in deze slagkracht minder voortdurende oorlogsdreiging van Pakis- kend, dat hier niet enkele wensdromen fiducie, ook al omdat het Franse hege- (an fhin» van de generaal in het geding zouden monische licht zijn. Dat De Gaulle zich niet met de NAVO getrouwd acht. is geen openba ring. Dat hij dientengevolge de Ameri kanen liever ln Amerika ziet dan In Europa, daarvan heeft hij bij meer dan een gelegenheid blijk gegeven. Dat hij Iedere supra-nationale stroming in de EEG. af. Van dit moment af zal hij oorzaak van de EEG-crisis van thans. Nieta subtieler Is do verhouding met Dilltsland. In de periode Adenauer is destijds een nogal opzienbarend Frans-Duits verdrag gesloten dat onge veer neerkwam op een as Parijs-Bonn. Om Frankrijk de eerste plaats in West- Europa te geven, diende Duitsland een gewillige partner te zijn. De Gaulle vond in Adenauer een gewillige part ner. maar in diens opvolger Erhard en dienst minister van Buitenlandse Za ken. Schroder, niet. Bijgevolg werd het Frans-Duitse verdrag een formaliteit zonder Inhoud en Frankrijk bleef zon der steun en met Duitse tegenstand al leen staan ln het streven naar de hege monie over West-Europa. De Gaulle wijst iedere Anglo-Ameri- Makzek 1731 bevrijdde ln oktober 1944 met zijn eerste Poolse pantser divisie Zeeuws-Vlaanderen cn het wes telijk gedeelte van Brabant alsmede de stad Breda. Van laatstgenoemde stad is hij thans ereburger en de koningin be noemde hem tot groot-officier in de orde van Oranje-Nassau. Deze generaal ver keert thans in zeer behoeftige omstan digheden. aangezien hij de Poolse natio naliteit heeft behouden en daarom niet in aanmerking is gekomen voor een Britse militaire uitkering. Dit o.a. bleek gisteravond tijdens de inzamelingsactie in het bekende programma „Van Harte". Zijn Nederlandse vrienden in Brabant geven hem wel een bescheiden jaarlijkse toelage, terwijl hem vorige jaar een vakantiereis voor hem en zijn gezin werd aangeboden. Vrienden schonken hem en zijn vrouw alsmede zijn spas tisch dochtertje van 22 jaar in Spanje een vakantiehuisje. Daar werd het meis je door een aanval getroffen en zeer ernstig ziek. De generaal had geen geld meer om zijn gezin terug te brengen naar de Schotse stad Edinburgh, waar het na de oorlog woonachtig is. Daar direct hulp noodzakelijk bleek, stelde de VARA 18 duizend gulden beschikbaar j om het gezin van de generaal gisteren ln een Convair van Martin's Air Charter uit Valencia naar Edinburgh over te brengen. Kees Buurman maakte de vlucht mee. Nadat Henk van Stlpriaan in het kort voor de VARA-microfoon het levensverhaal van de Poolse generaal geschetst had. werd overgeschakeld naar Breda en Axel waar resp. de burgemeesters mr. dr. Geuljans en mr. P van Dijke een tref fende aanbeveling gaven voor de sym pathieke radio-actie van ..Van Harte". De uitzending maakte zo n diepe,indruk op de bevolking, vooral in de Baronie- stad. Axel en Sas van Gent. dat de gif ten binnen het kwartier binnen stroom den. Er moesten steeds nieuwe inzamel- posten via de radio bekend worden ge- Maar ook in andere centra van ons land ging het. ..Van harte en om klokslag half acht deelde Henk van Stipriaan mede dat reeds 53 duizend 435 gulden en 53 cent in giften en toezeggingen was binnengekomen. Tot gisteravond elf uur was dit bedrag opgelopen tot ongeveer HILVERSUM. - De AVRO-t.v. zendt op dinsdag 2 november van 21 40 tot 22.25 uur op bet eerste net voor de tweede maal een directe reportage van ama- tcurbokswedstrtiden uit. De wedstrijden, worden deze keer gehouden in de grote zaal van Krasnapolsky te Amsterdam. Uitslag'pas bekend over enige dagen (Van onze correspondent) NIJMEGEN Nagenoeg de gehele dag z|jn tal van chirurgen in het Nijmeegse Sint-Radboutzickcnhuis in de weer ge weest om een van de meest spectaculaire hartoperaties tot een goed einde te breu- Sinds half negen vanmorgen heeft, een team van specialisten zijn beste krachten gegeven om het leven te verzekeren van de 23-jai ige Diny Kirkels uit Tilburg, die aan een ernstige hartkwaal leed. Nu is een hartklep van het meisje ver vangen door een nieuwe klep. nog tijdens de operatie vervaardigd uit weefsel van haar eigen dijbeen. Het is de eerste maal. dat geen gebruik wordt gemaakt van een plastic klep. zoals tot nog toe gebruike lijk was. De vervanging door een klep van eigen menselijk weefsel is een gedurfde ingreep. Deze werkwijze biedt echter tal van voordelen ten opzichte van de eerder gevolgde procedure. Voordat men tot dit operatief ingrij pen bij het Tilburgse meisje kon overgaan heeft men een serie experimenten opge- j zet. waarbij verleden week de laatste I proefneming werd voltrokken, toen een j aap een hartplek kreeg aangebracht van eigen weefsel Eerst toen de proefnemin- j voldoende positief resultaat be- licht dat het meisje aan een hartziekte leed Haar trouwplannen heeft ze toep uitgesteld tot na de operatie, die dan nul heeft plaats gevonden en haar mogelijk moet maken verder gelukkig te leven Voor het betrokken team van medic werd de marathonoperatie een bij zonde inspannend karwei. Spectaculair daarb is liet gebruik van een in Nijmegen ont wikkelde hartlongmachine. die tijdens de chirurgische ingreep de functie van har: en longen moest overnemen. Wanneer de hartklep vervangen is. worden de longen en liet hart van de patiënt, geactiveerd om hun taak weer over te nemen de machine. Vanochtend om half twaalf was de operatie nog in volle gang Pa: enkele dagen na de operatie zal men defi nitief kunnen zegg enof alles naar wens is verlopen, aangezien er zich nog pllcaties zouden kunnen voordoen. (Advertentie) Snuif en wrijf Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met Weer Cubanen naar Florida eindigd kunnen nemen te behandelen. heeft i de operatie va men deze methi hebben kunnen toepa: Stalislav Makeek. jaar^H genover haar familieledci ning op berichten over de afloop wach ten. heeft zc verklaard dat ze bij eventuele mislukking enkel hoopt dat ertoe heeft bijgedragen, dat het by olgende patiënt beter gaat. I Anderhalf jaar geleden kwam aan het slachtoffers. KEY WEST (U.P.I.). -- In de Ame- rikaanse haven Key West is gisteravond I een boot vol Cubaanse vluchtelingen gekomen, waarmee een eind ie gekomen aan de onderbreking van drie dagen in l de vluchtelingenstroom uit Cuba. Vol- hebben. Te- I gens berichten zijn zeven andere bote: ipan- niet vluchtelingen onderweg naar d> Verenigde Staten. Volgens de Amerikaanse kustwacht zijn zeker drie boten tijdens de tocht naar Cuba in ruwe zee omgeslagen gezonken, maar nog niets is bekend i Weer boksen op scherm Liturgische kalender 'jO omvatten drie finalewedstrijden om de kampioenschappen voor nieuwelingen in het. district Noord-Holland van de, Ne derlandse Boksbond. zes wedstrijden in de A-klasse tussen Nederlandse en Duit se boksers en een wedstrijd tussen nieu welingen. Van deze wedstrijden zullen enkele door de AVRO worden uitgezon den. Voor het commentaar bij dit pro gramma getiteld ..Helpers weg. eerste ronde", zorgen Koen Verhoeff en Theo Huizenaar Advertentie) Hf#-*****»»- Heijermansavond GANGETJE - TEL. 40941* Juiste beslissing bij St.-Adelbert de landelijke vergadering van de Sint- Adelbertverenlging precies de beslis sing genomen die nodig was Afgekeurd werd de manier waarop 't hoofdbestuur afgelopen zomer zich op de receptie van de pauselijke internun tius heeft laten afmelden. Opgedragen werd aan het hoofdbestuur op tactvolle wijze het conflict met de pauselijke di plomatieke vertegenwoordiger in Den Haag te regelen. Wellicht zal Sint-Adel- bert volgend jaar op de receptie ten hui ze van de internuntius weer vertegen woordigd zijn. Over de vraag, of pauselijke verte genwoordigers met diplomatieke status nog wel zinvol zijn gelet op nieuwe theologische opvattingen inzake de Kerk en haar plaats in de wereld, blijft er binnen de Sint-Adelbertvereniging ge mengd geoordeeld worden. Eerlang zal over die kwestie wel nader beraad plaats vinden, maar dan op een meer elegante manier dan drie maanden ge leden het hoofdbestuur zich meende te kunnen veroorloven. Tot een officiële motie van wantrou wen en dus een „conflict major" in de Adelbertvereniging heeft de kwestie In tussen niet geleid. Gelukkig maar: want met die prijs behoeft de gemaakte blunder nu ook weer niet te worden af gekocht. door howard shaw 49 Daarna opent hjj de deur naar de kelder en gaat de houten trap af. Het is een soort kelder waarmee vele eigenaars maar matig tevreden zouden zijn. H|j maakt de indruk nooit behoorlijk uitgegraven te zijni over de hele lengte en breedte is de kelder volgestapeld niet grote zakken tufsteen die tot aan het plafond reiken. Er zijn eigenlijk maar twee open ruimten; vlak bjj de trap is een open stuk met wijnrekken en de gas- en elektriciteitsmeters: in schuine richting van de onderkant van de trap naar de noordwestelijke hoek van de kelder, loopt een nauwe doorgang tussen de hoogopgestapelde zakken. Deze leidt naar de tunnel. Door deze smalle gang loopt Giovanni nu. Aan het eind ervan stuit hij op een muur van zakken steen, die hij een voor een wegdraagt en onder de trap opstapelt. Hij opent de deur naar de tunnel en daalt de be tonnen treden af die de boekhandelaar achtentwin tig maanden tevoren daar aangebracht heeft. Hij bekijkt de treden om zich te overtuigen dat de rub ber bekleding niet glibberig is geworden. Edoardo heeft hier vier dagen geleden een smak gemaakt en daarbij vijf schalen en twee flessen gebroken. Hij drentelt door de lange tunnel, hier en daar even stilstaande om enkele platen tegen de grauwe tuf stenen muren te bekijken! hij is bijsonder gesteld op een plaat waarop een maagd van Botticelli de tunnel Inkijkt: h(J heeft een diepe bewondering voor de schilder die dat interessante gelaat afbeeldde. Om de zes meter staat hij stil om een petroleum kachel aan te steken; het is werkelijk vochtig cn kil in de tunnel, maar binnen een uur zal de tem peratuur er aangenaam zijn. Hij loopt door naar de etenslift en hij ziet tot zijn genoegen dat signora Pandolfi de vloerkleden heeft laten reinigen. Bij het graf van de stenen krijgsman is de tunnel ongeveer twee meter breder. Giovanni buigt zich over het metalen hek en schakelt het elektrische licht in dat hij inde grafkelder heeft aangelegd. De starre stenen ogen van Lars Porsena staren omhoog naar het gat in het marmeren gewelf. Gio vanni maakt een buiging. „Buona sera. caro mio." zegt hij „Goedenavond, beste vriend." Hij gaat weer verder, loopt onder de winkels van de zilversmid en de groenteman door en bereikt het eind van de tunnel. Hy kijkt op zijn horloge. Het is 6.15. Signora Pandolfi is al aan het werk. Ze begroet hem met een kort knikje, maar hij stoort haar niet bij haar voorbereidingen voor het avondeten. De grote stoomtafel. een zeer ingewikkelde construc tie. is al op temperatuur en klaar om de soms lauwe schotels en sausen te ontvangen die spoe dig door de keuken vier meter boven hen afgele verd zullen worden. De schaaltjes met kruiden staan al netjes gerangschikt op een van de lange werk tafels. Enkele kurketrekkers en een collecte scher pe messen liggen eveneens gereed op deze tafel. Op de andere heeft signora Pandolfi soepborden, vleeschalen, sauskommen en ander aardewerk van de trattoria geplaatst. Nu Is ze juist bezig een grote soepterrinne te pakken uit een van de ruime kasten die de boekhandelaar gebouwd heeft. Giovanni is tevreden over de voorbereidingen. Hy legt zijn hand op een kabel en geeft er drie korte rukjes aan. Deze drie rukjes *yn, zoals de ervaring heeft geleerd, duidelijk waarneembaar door de me deplichtige in de keuken. Giovanni last de kabel los en kijkt In de schacht. Hoog boven zijn hoofd. In de keuken van het IMRO- reetaurant, lel Carlo ook op een klok, terwjjl hij In de buurt blijft van de nis waarin de lift ia gebouwd. Hij ziet de klok verspringen van 6.30 naar 6.11 - naar 6.12 - naar 6.13.- Hij kykt speurend de keuken rond.. De vier koks staan gebogen over hun fornuizen, druk bezig met het bereiden van grote hoeveelheden verschillende spijzen. De bordenwassers gaan bijna schuil achter stapels schalen en borden afkomstig van de zeshon derd gasten die in het INIRO-restaurant geluncht hebben. Weldra zal de drukte in de keuken over weldigend zijn. Carlo staat apart van de anderen en kijkt naar de klok 6 14 6.15 De kabel brengt het gebruikelijke signaal over op het gebruikelijke uur. Hij verwijdert het houten luik in de schacht van de lift en licht uit de keuken schijnt omlaag op het ronde gezicht van Giovanni. Carlo glimlacht tegen hem Giovanni neemt een bestelbon en een jjotlood van een van de kleinere tafels „Wat wil je vanavond drinken?" vraagt hij «an de oude dame. Ik zou het liefst een Martini hebben", antwoordt signora Pandolfi. „maar dat is slecht voor me. Ik kan beter iets anders nemen. Laat hij voor mij een Negroni naar beneden sturen" Hijschrijft op de bestelbon ..Stuur ons een Negroni twee Bitter Campari en een afschrift van het menu voor vanavond". Hij bevestigt de bestelling aan de kabel en wast af. De kabel gaat omhoog en de be stelbon verdwijnt an de schacht. Signora Pandolfi is met haar armen over elkaar naast hem komen staan. „Ik zou wiLlen dat je eens een boodschap kon sturen aan die sausmenger boven om hein te vertellen minder rode peper te gebruiken", moppert ze. „Ik heb er een hels werk aan die smaak weg te krijgen. Ze moesten hem eruit gooien!" De kabel trilt en de etenslift komt omlaag Op een klein verzilverd plateau staan drie borrelglazen en eronder ligt het menu van het INIRO-restaurant (wordt vervolgd) Ter gelegenheid van de uitgave van de com- ïelwerken van Heijermans, brengt de Nederlandse Comedie, onder auspiciën van de VARA-t.v, vanavond in 'n rechtstreekse uitzending vanuit de Amsterdamse Stadsschouwburg twee toneelwerken van deze auteur. Er wordt geopend met "t aanbieden van het verzameld toneelwerk van Herman Heijermans door mr. M. Vrolijk aan mevrouw A. Heijermans-Jurgens en burgemeester mr. G. van Hall Voor de pauze wordt opgevoerd ,,De meid", het verhaal van een chanterende dienstbode, met in de hoofdrollen Nell Koppen. Dies Franken en Guus Oster. Tot besluit „De brand in. de Jongejan". een monoloog in één bedrijf, waarbij verschillende personages door Julien Schoenaerts gestalte wordt gegeven. In de pauze geeft Simon Carmiggelt historisch commentaar en vertelt enkele anekdotes rond de premières. (Nederland I. 20.20». Haal je kijkgeld terug /anavond start de N.C.R.V.-t.v. met rate aflevering van een nieuwe piaandejykse quiz.onder de titel „Haal je kijkgeld terug". Dit keer geen panel of deelnemers in de studio, dje de vragen beantwoorden, maar de kijkers '"thuis. "Zij, die'al de vragen goed beantwoord hebben, kunnen door middel van loting zesendertig gulden in de wacht slepen, want iedere maand stelt de N.C.R.V. voor vijfentwintig prijs, ter waarde van een jaar kijkgeld, beschikbaar. deelnemers deze Presentator: Leo Schmidt. tNederland II, 20.20». .Een np de tien' be jaarden vraagstuk Maandelijks zal de N.C.R.V.-televisie een documentaire uitzenden rond be jaarden Vanavond de eerste aflevering vanuit Huize Juliana te Gouda waarin Jan van Hillo samen met zuster Meyboom Th. Schreuder de aandacht vragen voor tschaf»pij. (Nederland II. 20.45). Lourdessymfonie van Henk Bijvanck De Nederlandse componist Henk Bijvanck werkte, na in Nederland en Duitsland muziekonderricht te hebben genoten, in Wenen onder Franz Schmidt. Tevens was hij jarenlang repetitor van de Wiener de Weense Volksopera. Over zijn Lourdes- van de scheppende kunstenaar moet als een stille vijver zijn. Alleen in die passieve toestand kan het beeld van de goddelijke schoonheid weerspiegeld worden." Het werk wordt uitgevoerd door het Groot Omroepkoor en -orkest onder leiding van André Rieu. (Hilversum I, 20.45». TELEVISIE Hedenavond NEDERLAND I NTS: 19.00 Nws.. 19.01 Klaas Vaak. 19 05 Journaal voor gehoorgestoorden. 19 33 Engelse les. 20 00 Journ., VARA: 20.20 Heyermans- avond: Opvoering van De Meid en De brand in de Jonge Jan. In de pauze historisch commentaar en enkele anekdotes om de premieres. NTS 23 00 Journ.. 23 05-23 35 Teleac: Samen le ven nu en morgen (les 4» NEDERLAND II - NTS: 20.00 Nws. NCRV: 20 01 Dieren kijken. 20.20 Haal je kijkgeld terug, tv-prijsvraag. 20.45 Een op de tien. reportage uit een bejaardencentrum in Nederland. 21.25 t Is grijs, documentair-cabaretprogr.. 21.55 Attentie; NTS: 22.10 Journaal: RKK: 22 15-22.40 Bijbel voor alleman? programma over de bijbel (deel 3). RADIO VERONICA (192 m): 18.00 Jukebox, druk op de knop: verzoek jes, 19.00 Brandnieuwe en ongehoorde hits. 20.00 Discologie door Gerard de Vries. 21.00 Populaire platen. 22.30 Jazz-Journ aal. 23.30—100 Gram. muz Morgen BRUSSEL Nederlai sportber.. 18 30 Geva .VtELAND BBC' Morsen 00 Nws, 19.40 20.30 Hoor- AVRO: 17.00-17.35 HADIO Hedenavond HILVERSUM I '402 mtr) KRO: 18 00 Internationale volksliederen. 18 20 Uitzending v d. Pvd A.. 18.30 RVU: Bestrijding van waterverontreiniging, een nationale zaak: 19.00 Nieuws. 19 10 Actualiteiten, aansluitend: Concilie- journaal. 19 35 Amusementsmuziek. 20.05 Mod muziek. 20.30 Van slaven markt naai- vrye Natie reisindrukken. 20 45 Mod muziek. 21 55 De zingende Kerk. 22.15 Godsdienstig progr. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22 45 Gram.. 23.55 Nieuws. HILVERSUM IT (298 m» AVRO: 18.00 Nieuws. 1815 Actualiteiten, 18.25 Lioht orkest. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Paris vous parle, 19.05 Gamelan: Indonesisch programma. 19.35 Radio- tydsohrift voor gitaristen .20.00 Nws. 20 05 Ontvangst in Gooiland, gevar. progr., 21.15 Parlementaire discussies. 21.40 Stereo: Oude en seml-klassieke muziek. 22.10 Liedjes met Instrumen tale begeleiding. 22 25 Praatje. 22 30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23 00 Muzl- Herman Heijermans, de grote toneel schrijver. (Nederland I, S0.S0). Gram.. (7.30 nieuws. 7 45 Radiokrant. 8 00 Nieuws. 8.10 Gram.. 8.30 Nieuws. 8 32 Gram.. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden, 9.40 Voor de huisvrouw, 10.10 Gram., 10.30 Godsd. ultz. 1100 Mod. muziek. 11-30 Gram., 12.27 Voor land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws, 12.40 Kerkdienst, 13.00 Variant: lichte muz. en reportages. 13.30 Carrillonbespeling. 13.40 Stereo: Licht instrumentaal ensemble. 14.00 Boeren en burgers in Buitenveen. hoorspel. 14.25 Klassieke cn mod. muziek, 15.30 Pianorecital, mod. muziek. 15.50 Bybelvertelling v. d. jeugd., 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Hoorspel voor de jeugd. 17.15 Gram. 17 50 Overheidsvoorlichting: Mens en samenleving. Een Europese taalge meenschap. HILVERSUM II (298 m» VARA: 7 00 Nieuws, ochtendgymn 7 23 Gr.. 8 00 Nieuws. 8.10 Gram 9.00 Praatje voor de huisvrouw. 9.05 Gram.. VPRO: 9.40 Schoolradio. VARA: 10.00 Gram. 10.45 Voor de kleuters. 1100 Nieuws. 11.02 Voor de huisvrouw, 11 40 Om- roepkamerkoor. 12.00 Orgel kwartet, 12.22 Voor het platteland. 12 37 Voor land- en tuinb.. 12 30 Tango-rumba orkest, 13.00 Nieuws, 13 10 Actualitei ten. 13.25 Gram-13.45. Gesproken portret. 14.00 Moderne muziek. 14 33 Hoornkwartet en pianotrio. 15.00 Voor de jeugd. (16 00 nieuws». 17.00 Voor de zieken. 17.30 Licht ensemble. HILVERSUM III (F.M -kanalen' NRU-KRO: 9.00 Nieuws, 9 02 Gram 10.00 Nieuws, actualiteiten. 1005 Bettv. lfeht muzickprogr11.00 Nws. actual11.05 Koffie met Kees: Gram 12.00 Nieuws, actual12 05 Gram.. 13.00 Nieuws, actual.. 13,05 Bert. licht muzlekprogr. 1400 Nieuws, actual-. 14 05 Gram: NRU-AVRO: 15 00 Nws. 15.02 Gram 16.00 Nieuws. 16.02 Volks liedjes uit Engelssprekende landen. 16 30 Populaire negermuzlek (gram.», 17.00 Nieuws. 17.02—1800 Gevarieerd pi a tenprogr amma voor automobilisten. RADIO VERONICA '192 m>: 7 00 Ook goeiemorgen door Harm en Siczen, 9 00 Muziek terwijl u werkt, verzoek- platenprogramma voor de bedrijven; 10 00 Koffietüd met Tineke: 11.00 Artiesten met eigen stijl: 1115 Huis- vrouwenverz. programma door Gerard de Vries: 12.00 Gezellige muziek: 14.00 Programma v d. jeugd, met o.a De reizende Jukebox: 15.00 Woensdagmid dag-speciaal door Jan van Veen; 16.00 Cowboy Gerard hoog te paard; 16.45 Tijd voor toppers: 17.00 Veronica's Teenager Muziekexpress. Ulsen, vanavond in het r cabaret programma ,,'t Is grijs". tNederland II, tl.tS). 12.(M 13.00 Ni Cl v»» Nieuws 15.15 ie kinderen. 16.00 Nieuws. 16.24 iziek, 17.00 Nws. 17.15 Tophit».

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2