Speeltuin „Westerkwartier" werd „Lardeetuin" Bewoners van Oude Vest 35 sloegen boel kort en klein bij afscheid Chefarine 4 Broodslijters vierden feest PIT '54 in de bekers MAANDAG 25 OKTOBER 1965 DE LEIDSE COURANT HEER LARÜEE: 15 SPEELTUINEN Chefarine4" doet won- elkaar endoen wonderen! LEIDSE UNIVERSITEIT Kand. ex. Klass. taal- en letterkunde de heer P. G. G. M. Schuiten (Den Haag). Doet. ex. II Gen.: mej. D. B. Engels (Den Haag) en de heren E. J. M. F. Gerritsen (Hillegom); J. W. de Haan (Noordwyk); A .J. van Harreveld (Lei den); K. Kuijer (Rijswijk); F. H. K. Mulder (Den Haag); J. H. Mulder (Ocgatgeest)J. A. van Raalte (Kat wijk): R. J. Sanders (Den Haag). Semi-artsex.: mej. J. J. C. Horsten (Den Haag), en de heren Ph. F. J. Ho- ying (Den Haag): E. J. Roelants (Hil- „WIJ ZIJN HET WEL GEWEND VAN STUDENTEN Keurig zakdoosje (ledig) gratis bij uw apotheker of drogist. AGENDA MAANDAG 25 OKTOBER Parochiezaal St. Petrus Openings avond 18-jarigencursus St. Petrus- en St. Lodewijksparochie, aanvang 20.00 Ant. Clubhuis Magneet winter- Advertentie) filmavond, 8 uur n.m Rest. De Doelen Leidse Amateur fotografen, 8 uur n.m. Schouwburg K en O, Toneelgroep Studio speelt „De Kneep", 8 uur n.m Stadhuis Gemeenteraad. 2 u. n.m Zomerzorg Kynologenver. „Rijn land". Spr. drs. N. A. v.d. Velden over „Individu en populatie". 8 uur n.m. STEDELIJKE R.K. VROUWENBEWEGING VIERDE. MARIA-MOEDEROCHTEND Gistermorgen was het een hoogte- I punt in het verenigingsjaar van de Sted. R.K. Vrouwenbeweging. Ruim 160 dames trokken uit de gehele stad op naar de Hartebrugkerk om de H. Mis bij te wonen, welke pater H. Ha gen o.f.m. opdroeg voor de noden van al hun gezinnen. Na deze gezamenlij ke Offermaaltijd gingen allen naar het Antonius Clubhuis waar een uitgebrei der-teenager naar voren. In de mees te gevallen zal deze niet zoveel moei lijkheden opleveren als wij begrip kunnen opbrengen voor deze jonge ren en hen blijven leiden. Tenslotte dankte de presidente voor al de attenties, ontvangen bij haar 12 j-jarig feest als voorzitster. Zij had zich afgevraagd of het geen tijd werd de hamer over te dragen aan een jon- De speeltuin in de Ten Catestraat van de speeltuinvereniging „Wester kwartier" heeft zaterdagmiddag een erandering ondergaan. Vele ge- C. J. Piena, die sprak over de heer de broodmaaltijd de lange rijen tafels gere en zich in januari geen kandidaat I dekte. De presidente, mevr. C. L'phoff- Visser, heette allen welkom op deze Maria-Moeder-ochtend. nodigden woonden deze „plechtigheid" bij, waaronder de burgemeester, mr. G. C. van der Willigen, de wethouders C. J. Sanne en S. Sanne. De voorzitter van het Westerkwar tier opende de bijeenkomst en schet ste de verdiensten van de heer Lardee voor het speeltuinwerk, waarmee hij veertig jaar geleden begonnen was. Dank zij zijn ijveren heeft Leiden nu 15 speeltuinen. Als blijk van erken telijkheid voor het vele dal de heer Lardee in zijn leven heeft gedaan voor het speeltuinwezen in Leiden heeft de vereniging Westerkwartier besloten zijn naam blijvend te verbinden aan de speeltuin in de Ten Katestraat. Daarna vroeg hij de weduwe van de heer Lardee, mevrouw E. C. A. Lardee-Kreft de naamplaat te onthul len. In het bijzijn van de burgemees ter en de twee wethouders gebeurde dit onder grote belangstelling van de genodigden en de vele kinderen, die stonden te popelen om hun vrije zaterdagmiddag in de „Lardee Speel tuin" door te brengen. Meer leefruimte Na de onthulling mocht de jeugd naar binnen en gingen de genodigden terug naar het clubgebouw waarna 't woord werd gevoerd door wethouder Lardee met zijn grote ambities en i Voorts spoorde zij de leden aan om verdiensten. „Als lid van de gemeente-rnede te werken aan de Chnstus-Ko- raad heeft de heer Lardee vele malen ning-collecte volgende week zondag gepleit voor zijn speeltuinen", aldus1 aan alle kerkdeuren. Ook het Kanun- de heer Piena. j nik Van Schaickfonds werd opnieuw in de belangstelling aanbevolen. Verder werd er nog gesproken door Mevr. Uphoff bracht vervolgens de de heer P. Brandt, wnd.-voorzitter van woorden van de Paus in herinnering de Leidse Speeltuinverenigingen, die j 0ver het christelijk gezinsleven. De pleitte voor ruimte voor het kind om- hele wereldgeschiedenis door heeft de dat de leefruimte van het kind steeds meer beperkt wordt. Hij bood een bloemenbak aan namens de vereniging. Woorden van gelijke strekking als de vorige sprekers zeiden de heren J. Kolderhof en F. J. Langezaal en mevr. De Cler, die namens de bejaarden het woord voerde. Voordat de voorzitter, de heer Sliggers een dankwoord uit intensief bijgedragen tot geestelijke en technische ontwikkeling van de wereld. De grote taak van de moeder is aandacht te schenken aan het christelijk gezinsleven. Juist door de moeder zijn man en kinderen meer waard, komen hierdoor op een hoger vlak, daar de moeder de spil is van het gezin, zij kan er voor zorgen dat sprak, bedankte de heer Lardee Jr.,je christelijke gebruiken in ere blij- namens zijn moeder. Daarna overhan- ven. In verband met de Maria-ochtend digde de heer Lardee Jr. een foto van j bracht spr. ook de verhou<ttng moe- Zestigjarig bestaan van Ons Belong" Zaterdagavond vierde de afd. Lei den van de Nederlandse Bond van we derverkopers van brood en aanver wante artikelen „Ons Belang" haar 60- jarig bestaan met een feestavond voor leden en genodigden. Voorzitter A. P. Smittenaar mocht in zijn openingswoord velen welkom heten, waaronder de directeuren van de N.V. Leidse Broodfabriek en de Coöperatie „Rijnland", de voorzitter en penningmeester van het hoofdbe stuur, vertegenwoordigers van de af deling Den Haag en het erelid de heer P. P. Smittenaar. „De afdeling Leiden is", aldus voorzitter Smittenaar „een bloeiende afdeling waarin de onder linge band en de samenwerking met de bakker-leveranciers bijzonder goed is". Veel strijd is er nodig geweest om als broodslijter een vrije, zelfstandige ondernemer te kunnen worden. De voorzitter sprak de hoop uit, dat de bestaade band verstevigd mocht wor- Voortvarend Ook aan het jubileum van de heer Woudwijk (hij was in augustus jl. 25 jaar broodslijter) werd aandacht ge schonken. Hem werd dank gebracht SLEUTELGAT Bij de politie diefstal van ei kleur lichtgrijs, voorzien van een im perial, kenteken UJ-4792, bouwjaa 1964. De wagen stond zaterdagmiddag niet afgesloten geparkeerd aan de Oude Varkensmarkt. Ook C en A kreeg bezoek LEIDERDORP deling heeft gedaan. Als collega en persoonlijke vriend bood de heer N. Dool de jubilaris na een kort woord een geschenk aan. De heer Spitze, voor zitter van het hoofdbestuur, bracht de felicitaties over van het hoofdbestuur en de afdelingen Rotterdam en Den Haag. Hij noemde de afdeling Leiden Zwarts en de heer Karstens handhaaf- voortvarend. waaruit veel is voortge- f,en zich op de 13e plaats evenals de komen in het belang van de bond. Het heren Tijssen-De Winter op de 10e gezelschap Gé Heynen zorgde ervoor, plaats. Vermeldenswaard is de sprong dat deze jubileumviering een echt feest die het echtpaar v. d. Pool maakte, nl te stellen. Dat was echter niet naar de zin van de leden. Unaniem stonden zij op en tekenden protest aan tegen dit voor nemen. Mevr. Uphoff was hier niet tegen opgewassen, dankte voor 't ge stelde vertrouwen en beloofde zich in januari weer kandidaat te stellen. Bertha Canbier, dochter van een der leden, droeg hierna op gevoelige wijze twee gedichten voor. Sleutelkoor Het hoogtepunt van de morgen vorm de het optreden van het Sleutelkoor o.l.v. de heer H. A. Rijnbeek en m.m.v. de heer W. v. Barneveld als solist. De jongensstemmen klonken uitstekend, vooral in het Avé Maria en een Vlaams Marialiedje. De heer Van Barneveld beschikt over een goed stem, een juis te beheersing en muzikaal gevoel. Hij zong „O Salutaris Hostia" van Mozart en de Aria van Donizetti. Geen won der dat het St. Petrus-koor met zulke krachten een zo goede naam heeft. Het Spaanse liedje. La Espagnola. van het jongenskoor, met als solist de heer Van Barneveld. werd bijzonder vlot en pittig uitgevoerd. Zoals steeds was ook de muzikale begeleiding op de piano .bij dr. G. Bots in zeer goede handen. Mevr. Uphoff was in haar dank woord dan ook gul met lof over de be zieling die de heer Rijnbeek aan zijn jongens overdroeg. Voor alle jongens had zij chocolade meegebracht. Hierna bood de secretaresse, mevr. E. I. Fransen, een mooie bos anjers aan de presidente voor het vele werk dat zij voor alle leden deed, maar dankte haar in het bijzonder vóórhaar vele bezoeken aan de zieke leden, die hiervan steeds veel plezier beleven. Door kerkelijke verplichtingen kon de g a. pater G. Demmers slechts korte tijd bij de leden vertoeven. Na de koffie met gebak sloot mev~ geborreld en toen alles gesloopt wat er te slopen viel. Van het wrakhout maakte men in de kamers vuren, het geen weer een aanleiding vormde om alle brandspuiten kwistig te gebrui ken. Tussenmuren bezweken, in ge wone muren werden gaten gemaakt, wastafels kapotgeslagen. meubilair met vereende krachten geknakt, een antieke haard ter waarde van f 1200 mocht ook niet blijven staan, de etens waren, waaronder de zeer spectaculai re eieren werden in het rond ge kwakt en de glazen werden na elke borrel nrt meer enthousiasme door de vertre 'ken gesmeten. EEN TROEP Vanochtend was het erg rustig op de Oude Vest. Er lagen schepen ge meerd om het puin af te voeren. Na genoeg alle ruiten van dit enorme pand. dat ooit nog eens dienst heeft gedaan als Academisch Ziekenhuis, hebben het moeten ontgelden. i Een normale wandeling door dit huis I is niet moer mogelijk. Een onvoorstel- i bare hoop puin bedekt de gangen. Van de trappen glibbert men af door de 1 eierres'en, de koffieprut, de turfmolm en oud textiel „Ik geloof wel dat ze lol hebben gehad" zei iemand van het aannemersbedrijf Huurman N V., die het huis moei gaan verbouwen, zodat er eind mei 1966 37 studenten een goe de huisvesting kunnen vinden. „Wij zijn het wel gewend" werd er ook ge zegd. „Waar studenten hebben ge woond. is het altijd een troep". Op de vraag of de politie erbij is geweest, wordt onverschillig de schouders op gehaald Wel is er ontzettend veel schade geweest en ook de ruiten van de school die achter Oude Vest 35 is gelegen, hebben het moeten ontgelden. In studentenkringen vindt men het 'n zeer geslaagde mop. Een met anekdo tische waarde voor de komende maan- En verder zwijgt iedereen er over. Per slot van aak hoeft men met de hoop des vaderlands te doen Drie dagen zal men nodig hebben om het voormalige studentenhuis Oude Vest 35 uit te mesten. De ruim 20 bewoners van dit pand kregen enige tijd geleden te horen, dat zij naar andere woonruimte moesten kijken, omdat de stichting studentenhuisvesting het huis wilde laten verbouwen. Dat was een droevige melding voor de heren studenten, die jarenlang erg veel plezier in dit huis hadden gehad. De buurtbe woners dachten daar anders over. Zij weten zich nog heel goed de nachtelijke orgieën te herinneren, die eindigen met baantjestrekkerij in de Oude Vest, een boel geschreeuw of een massale „happening" waarbij meubelen toerden verbrand en men de grootste graad van plezier bereikte. Maar het woord happeningis hier niet op zijn plaats. Dit woord is de betiteling voor het handelen van een ander slag mensen, nozems of „provo's" en zo kan men een student toch moeilijk betitelen al komt zijn gedragspatroon verdacht veel overeen met de zozeer verguisde provootjes. MASSALE VERBRANDING EN SLOPERIJ PAUZE Op LEIDERDORPSE BRIDGECLUB Het is donderdagavond op de Leider- dorpse Bridgeclub een nogal rustige apond geweest. Bij het opmaken der stand bleken er zich niet veel ver schuivingen te hebben voorgedaan. Dei..-:- -- - - heren De Koning-Van Zonneveld dol- Uphoff tenslotte deze gezellige Man.- keiden van de Sste naar de l'>e nlaals ochtend af met een dankwoord voor keiden tan de sste naar cte ïze plaats eeweidige opkomst en een opwek- avond wisten de inmiddels verhuisde het echtpaar v.d. Bp! Klom van de nQg he, bewoners van Qude Vesl 35 paar Schutte bleek niet in daverende geestelijk-gehandicapt' vorm en zakte enige plaatsen. Mevi Het afscheid van Oude Vest 35 in het afgelopen weekeinde was zeer droevig en vol weemoed. Bewoners en oud-bewoners haalden herinnerin gen op uit glansrijke tijden en ver drongen de weemoed met een borrel. Het werden meer borrels en de her inneringen werden steeds glansrijker, terwijl dc behoefte groeide, nog een maal ontzettend veel lol te creëren; kortom datgene te doen wat ze nog nooit helemaal hadden kunnen doen: de boel kort en klein te slaan. Vrijdag- loopt, steken wij de heleboel in de fik". Dat is er niet van gekomen. De 60 aanwezige studenten hebben stevig ochtend af met een dankwoord voor die de geweldige opkomst de" 14e plaats.'ook het Mht king om b« wltoTdit'lSt Mngrandioos afscheid.- 600 per dag. De mensa togeopend van denken. feest zou worden. „Als hel ev. Vorige maand hebben op de studen tenmensa 13.151 personen de maaltijd gebruikt, hetgeen een stijging bete kent van 29 pet vergeleken met sep tember 1964. Het aantal uitgegeven maaltijden in september 1965 komt gemiddelde van ongevi Maria-morgen in St. Joseph-parochie MUSEA De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zon dags 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur; zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag van 10-4 uur (zondags 1-4 uur). Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Sterstraat 1): Dagelijks van 10-17 uur; 's zondags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis de 12e naar de 7e plaats en dat de heren De Vries-Plas zich op de tweede plaats nestelden en het echtpaar Dand dat nog steeds op kop gaat. vlak op de hielen zit. Uitslagen en stand 1 Echtpaar Dand 2 De Vries-Plas 254 748 3 Van Leeuvven-Gerlich 216 733 4 Dames v. Gelder-d. Jong 207 728 5 Echtpaar v. Klaveren 231 711 I 6 Jans-Pouw 235 703 j 7 Echtpaar v. d. Pool 254 683 Dames Jans-v. Zonneveld 228 680 De R.K. Vrouwenbeweging, afd. St. Joseph vierde haar Maria-Moeder- ochtend. Na de H. Mis van half negen in de kerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph gingen de dames naar 7_. de parochiezaal, Maria Gijzensteeg, 'al „zmmv oor, feestelijk ontbijt gereed VOORSCHOTEN ndag tot en met vrijdag. Het aantal eters in de periode van januari tot en met augustus van dit jaar nam. vergeleken met 1964, met ruim 12.000 toe tot 80.484. De steeds grotere drukte maakt een uitbreiding van het Prytaneum (Rapenburg 6) hoe langer hoe urgenter. De plannen tot een semi-permanente bouw in de tuin van het Prytaneum zijn vertraagd. Men is nu van plan binnenkort met ■oorlopig semi-permanente bouw" 10 Tijssen-De Winter 11 Echtpaar Schutte 12 De Koning-v. Zonneveld 13 Mevr. Zwarts-Karstens 14 Echtpaar v. d. Bijl 15 Veldhuyzen-Van Vliet 16 Loof-Witkamp Legermuseum Peslhuizerlaan 7. 18 Echtpaar Zwanenburg Geopend dag. (uftgez. zaterdag) van 19. Echtpaar Stokhuvzen 10 - 4. Zondag 1 4 uur. 20 Echtpaar Verduyn De voorzitster, mevr. P. Vogelezang- Huibers heette allen van harte wel kom, in het bijzonder de g.a. kap. J. O.™-», conneveia zz» P Seij'ener. D, 1.1 sprak over de 9 Mevr. V. Klaveren-Grimmen 232 665 dijken,tusffn, <L? ,H ™,s en hel Ee 9i c een zaïtienlijk ontbijt. Tot slot sü - 1 enrnelr Kocnrdlr hli fl P r,99 181 655 172 625 Agenda gemeenteraad. De raad van de gemeente Voorschoten wordt -e beginnen, voor een openbare vercacierinp bijeen- Hct universiteitscafé „Pardoeza t geroepen op vrijdag 29 oktober a.a. voormalige café-restaurant „Royal"! 'a avond» om 8 uur. In behandeling ko- f«n de Doezastraat is begonnen met men dan o.a.: Verhoging reinlglngs- '1l verstrekken van warme maaltijden rechten. Voorstel van B. en W. inzake lussen half zes en acht uur. Tot voor fluoridering van drinkwater. Het geven j ^ort *on er 111 ..Pardoeza alleen wor- van namen aan de geprojecteerde stra- den geborreld en geluncht, ten in plan „Bijdorp" en het geven namen aan de geprojecteerde strate plan. „Noord Hofland". Verkoop bouwgrond in plan „Boschgeest" aar Amsterdam en N.V. te V ZOETER WOUDE 181 533 LEIDSE ACCORDEONORKESTEN LEVERDEN GOEDE PRESTATIES erden gespeeld bij Salamanders, waar de beide herenteams als triom fators vertrokken. De dames haalden het net niet. Alleen R. Arnmerlaan was al haar tegenstandsters te vlug af. doch dit was niet voldoende. cede moest het opnemen te- toch tot u 4 r 0,1 het jaarl'jks gehouden SHRUUI;> i '"brekers in het afgelo- te Papendrecht, hebben de accordeon- Joke Pet: superieuze afd le prijs 175 pen weckend. Daarbij werd een be- orkesten ..De AecordianaV, „Vivace" punten werk' Prelude E FuM van drag van 180 tot 200 gulden gestolen. en „Jone Can Brio", die alle onder lei- Fugazzi: Ans Sinteur superieüfe afd ding staan van de heer J. J. Lancel 176 punten, werk: Prelude van Volpi opmerkelijke prestaties geleverd. Tineke Dreef: De „Accordiana's" kwamen uit in de Sjaak de Wolf: le afd.: 1ste prijs. 171 afd. Superieur en behaalden een 1ste punten, prijs met 357 punten. Gespeeld „De kalif yan EELLE UITSLAANDE BRAND Men verzoekt ons mede te delen, dat de bejaardensociëteit van de He rensingelparochie niet donderdagmid dag, doch woensdagmiddag bijeen zal komen. Men wordt verzocht dit zo veel mogelijk door te geven. Burgerlijke sliuid Geboren: Angelina Maria d.v H. J. Abrahams en A. M. Flippo: Nicole Frangoise d.v. J. E. v. Del en M. A. T. Lang; Charles Edward z.v. W. G. Dou- wes en M. J. Hes; Els d.v. T. J. Zwe- mer en J. Herder. Gehuwd: W. Rozenboom en M. A. J. v. Velsen; A. J. Kuis en H. G. M. Ti cheloven; A. v.d. Weerthof en A.J. v. Atten; D. v. Beijnum en W. C. Zirkzee. Overleden: E. J. Chadron 88 j., w.v. HVHHHi J. Bavelaar; A.J. Prinsenberg 76 j.,Uit deze orkesten kwamen ook nog °P straat roepen: „Brand, brand!" e... m A. Rozier 52 j„ e.v. A U. Spadon; de volgende solisten naar voren, die, i Toen bleek, dat op de zolder brand J. Korenhoff 83 jw.v. B. Penseel; wat nerveus door een fout in de orga- was ontstaan. De brandweer was spoe- I Deze IT. M. Hoogervorst 70 j., e.v. K. W. nisatie van het concours waardoor ze' 'er plaatse en wist de schade tegesloten „Si j' étais Bagdad". „Vivace" kwaï ere-afdeling en behaalde ook een fraaie 1ste prijs met 351 punten. Ge speeld werd „Oipheus in de Unter- welt" en „Dichter und Bauer". „Jong Con Brio" kwam uit in de vierde afdeling en behaalde ook een lsle prijs met 328 punten. In aanmer king genomen dat dit orkest nog slechts een korte tijd bestaat en wordt gevormd door zeer jeugdige leden, een goede prestatie. SOLISTEN Kruit; A. Mol 85 j., t I uren op hun beurt moesten wachten,beperken tot de zolder. spraak besprak hij de naasteliefde, die niet alleen uit geld geven bestaat, maar door goed met elkaar om te gaan ir. M. C. Ydo en elkaar te nemen zoals je bent. Bouwbedrijf N: schoten. Mevr C Overdijk-Klein declameer- <i„ondheid»loe.fand Voor,,-hot™..- "al "lukt de beker- de ..De danser van O L Vrouw", dat jeu,d verontrustend. Naar aan ronden, nl. finaleplaatsen, was dit keer met veel applaus beloond werd leiding van het verslag van de School- voor «an». De finales Na de koffie zong het koortje, uit artsendienst werd door de raad van de hal van de Alphons Ariënsschool, Voorschoten een aantal vragen gesteld, onder leiding van mej. C. Bonnet, de welke vragen B. en W. aan de dienst liederen Immaculata, Ave Maria en hebben voorgelegd. Uit het ontwoord Het Klokje. blijkt, dat de gezondheidstoestand van Het tweede gedeelte bestond uit ge- de Voorschotense schooljeugd niet ver- zellige liedjes: Portugal, Gertie, Va- j ontrustend is. Het bestaan van enig kantie en de spiritual Michael row the i verband tussen de gesignaleerde geval- gen Docos. Veel spanning is er ge- boat ashore. Ook dit oogstte veel ap- len van typhus en paratyphus en dc ge- weest, aangezien de teams tegen cl- prestaties kwamenPlaus- constateerde tekortkomingen op higië- kaar opgewassen waren. De onzen be- nisch gebied bij de bereiding van klei- schikten echter over juist dat beetje De voorzitster had nog enige mede-ne eetwaren behoeft niet te worden meer doorzettingsvermogen en geluk, delingen. Zij deed een beroep om toch uitgesloten, doch van enig duidelijk aan- wat de doorslag gaf. Dc uitslag werd vooral te helpen collecteren op Chris- wijsbaar verband kan niet worden ge- 5-2, waarbij H. Starrenburg en G. v. I Tineke Dreef- ere-afd - le prijs 169 tus Konin8feest as- zondag 31 okt. I sproken. De aantallen inentingen in Velzen ongeslagen bleven en J. v.d. j punten, werk: Prelude van Volpi- Zi' besprak een gedeelte van het win- Voorschoten geven reden tot tevreden- Helm tweemaal moest buigen. Siaak de Wolf- te afd i«ie r>,-iic i7i terprogramma; 9 november is de eer- heid. In verhouding met andere gemeen- Het derde team beet ook fel van zich ste excursie: Basko in Amstredani; 10 ten is de inentingstoestand in Voorschu- I af tegen SETT B. Ahen wisten twee november kaart- en sjoelavond niet ten uitstekend te noemen. B. en W. heb-overwinningen op hun naam te schnj- nooie prijzen; 13 december Kerstvie- ben dan ook veel erkentelijkheid voo ven. waardoor de uilslag 6-3 werd. ing (Zuster Faustina houdt een le- het werk' van de Voorschotense Entge- De normale competitie is ook weer :ing met dia's over de Jordaan: „Ik meenschap, die de inentingen in Voor- begonnen. Het eerste herenteam spcel- spring over de rotzooi"); begin januari schoten verzorgt. De resultaten van het de tegen het sterke Docos 2. Dc neder- Jaarvergadering; 5 april tweede excur- werk van de logopediste kunnen door laag was 7-3. sie. Ploegstoffen Brabant Zij vestigde het college zeer worden gewaardeerd. Het tweede team nam het op tegen Zaterdag is op de Koninginnelaan de aandacht op de uitnodiging van 29 |)p KLM-woningen.Van een aantal Phoenix 4. De uitslag werd 8-2 in t een zolderverdieping geheel uitgc- oktober a s., aanvang 2.30 uur. in het I bewoners dor z.g. KLM- en Marinow.,- voordeel van PIT. Et is echter wel brand. De schade is nog niet bekend. Rijksmuseum voor Volkenkunde, pingen wacht een verzoek tot aankoop stevig geknokt om de puntjes, waarbij Steenstraat la Degene, die een cursus van ,je door hen bewoonde woningen op C. v. Teylingen en C Koemans één- De zoon des huizes vertoefde samen wil volgen bij de Huishoudelijke- cn afdoening. B. en W. hebben inmiddels maal k.o. gingen en H F' oburg met een vriend op de zolder, terwijl Gezinsvoorlichting in „De Hoeksteen" Van dc KLM bericht ontvangen, dat deze °P punten won. een oliekachel en een olielamp brand- moet zich vroegtijdig opgeven. I maatschappij in principe geen' bezwaar den. Om kwart voor negen gingen zij heeft tegen de overdracht van de KLM- Programma naar beneden, zonder deze apparaten Tot slot dankte de voorzitster allen woningen, mits aan een aantal voor- Dames: 27 okt.: Te Werve 2-PIT 54 1; Om negen uur hoorden zij die deze morgen tot een feestelijk be- j waarden wordt voldaan. B. en W. wen- 29 okt.: MVO 2-PIT'54 2; 25 okt.: PIT dit seizoen maakten. jsen deze voorwaarden uitvoerig te be- '54 3-Baronie 2. (studeren, alvorens een voorstel in -ie Heren: 25 okt.: PIT'54 1-St. H/TSB mooie moederochtend wercl raad wordt gebracht. Enigszins mogelijk f>; 30 okt PIT'54 2-Excelsior 6; 28 ,Het danklied" door (zal een voorstel in de maand november okt. Durisol l-PIT'54 4; 25 okt.: PIT TOR de zonnige herfstdagen n het stationsplein te Utrecht, toen er plotseling gezelschap kwam van een Onze-Lieve-Hecrbeestje. Het is sluw voor een torretje zo'n naam te dragen. Ze zfjn even onschendbaar als de Kroon der Nederlanden. Het was een bedrijvig torretje. Vóór we er erg in hadden, krabbelde het naar het trot toir tussen de voorbljstappende schoe nen en in minder dan geen tijd was het beestje van O.L. Heer een vies geei vlekje op de grauwe plavuizen. Met name op het Utrechtse stationsplein lopen veel vreemde snoeshanen rond. Turken, Spanjaarden en inboorlingen van Nederland. Zij allen zfjn geschapen „als beeld van God", en op een gegeven ogenblik zullen ze even onbetekenend dood zfjn als het lorretje. Wat zou het voor zin hebben een menselijk O.L. Heerbeestje te zfjn. indien niet O.L. Heer zelf zich had laten vertrappen en doden als een beestje, als een worm Het roemloze einde van de mens Is ln het „beeld van God" opgenomen. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 21 t.e.m. 27 oktober zijn door de Katholieken Film Centrale als volgt gekeurd: CAMERA: 'n Verrukkelijke Idiote (14- jaar). woensdag; Cartouche (14 jaar). Dagelijks 2.30 7.00 en 9.15 Zondags: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. LUXOR: dond. t.e.m. dinsd. Von Ryan's Expresse-trein (14 jaar). Woensdag: The 7-year Itah. ialle leeftijden). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. STUDIO: Het huwelijksbed (volw.). Dagelijks: 2.30, 7.00 cn 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. TRIANON: Lord Jim (14 jaar). Prolongatie. Dagelijks 2 en 8 uur. Zondags: 2, 5 en 8 uur. 3 REX Programma ontraden. KORRELTJE Een verstandig mens bewondert slechts wat hij begrijpt, de dwaas meestal wat hij niet begrijpt. iedereen meegezongen. de orde worden gesteld. '54 5-De Valken SIIIEEPSBERKHTE!S Grote vaart Acmaea 22 250 W v. Madeira n. Cura cao: Acteon 22 te Danang; Asterope 22 270 ZO v. Halifax n Norfolk; Bo venkerk 22 y. Aden n. Mombasa; Cas tor 22 v. Antwerpen n Bremen; Colyt- to 22 geankerd te Leith: Heemskerk 23 te Beira verw.; Jagersfontein 22 v. Lor. Marques n. Durban; Japara p. 22 Oussant Marseille; Kabylia 22 200 NW v. Fremantle n. Lyttleton; Ken- nemerland 22 v. Las Palmas n. Recife; Loppersum 22 v. Le Havre n. Duin kerken; Onobo 22 80 W v. St. Vincent n. Bonny; Togokust 22 v. Pt. Harcounf 23 te Douaea verw.; Videna 22 350 O v. Aden n. Rotterdam; Wonosari 22 65 Z v. Lissabon n. Swansea. Kleine vaart Aerdenhout 22 20 NO v. Texel n. Ke- mi; Primus 22 60 NO V. Oussant n. Aberdeen MARKTBERICHTEN AMSTERDAM. 25 okt. Vee - Aan voer 293 runderen 3.35-4.35; 99 var kens 2.67-2.71. RIJNSBURG, 23 ok1 Bloemen Geplozen chrysanten: Medaillon 2800- 3000, Bornhoim 2400-2600. Diplomaat 2100, Evelyn Bush 1700-2000 p. 100, Troschrysanten: Jacob Maris 100-115, Sensation 100, Bornhoim 80-90, White Hope 70-80, Juweel 60. Golden Orphy 40-45 p. bos, Am. anjers: Sim rose 1800- 2200, Sim rood 1600-2200, Dusty 2000, Shocking Pink 1800-2000, Sim wit 1400- 2000, Cocoma 1800, Tangerine 1600- 1800 p. 100.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3