DE KLUBS 'P&'fó LEIDSE R.K. BOND VAN BEJAARDEN HEEFT PLANNEN VOOR „HULPBORDJE" Leids Jeugdorkest „De Burcht" liet horen wat klasse is MINISTER DIEPENHORST MAANDAG IN LEIDEN PULL POLO'S STAALTJE Huisvestingsmogelijkheid dreigt verloren te gaan VRIJDAG 22 OKTOBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 TONEELSTUK 'DE VERGETEN DOCHTER' Binnenkort zal het in Leiden waarschijnlijk niet meer zoveel voorkomen dat een alleenstaande bejaarde dagenlang ziek op bed ligt, zonder dat hem of haar hulp wordt geboden. Want dat gebeurt jammer genoeg nog wel eens. Het is de buren wel opgevallen dat het in het huis naast hun opvallend stil is. maar meestal wordt gedacht dat de bejaarde bewoner dan wel op bezoek bij zijn familie zal zijn. terwijl in werkelijkheid dit niet het geval is. Mocht een alleen staande bejaarde in de toekomst iets overkomen, dan hoeft hij alleen maar het zgn. ..hulpbordje" voor het raam te plaatsen en de buurt weet dan, dat hij hulp behoeft. Het plan voor de „hulpbordjes" is voor Leiden uitgegaan van de R.K. Bond van Bejaarden, die in samenwerking met de Algemene Bond voor Bejaarden tot de verwezenlijking van haar initiatief probeert te komen. Dat kost nog al wat inspanning en tijd. want elke wijk moet bijv. een contact persoon hebben en verschillende instanties moeten er bij worden ingeschakeld. a driehonderd bejaarden die gia- moeder ia, terwijl ze niet t weet dat voor 4 baritons) tie van Zuidamerikaanse melodieën, met tend een waarlijk latijns temperament uitge voerd. De rythm-sectie gaf een staaltje uithoudingsvermogen ten beste, vooral de hanteerster van de samba-ballen zal het geweten hebben. Op verzoek speel de De Burcht de Song of India, met gloedvolle, muzikale trompetsolo door Koos Mark huldlgd. De directeur kreeg het WE DOEN ONS BEST, maar goed kwam evenwel na de pauze tot haar is het nooit", zei gisteravond di- volste recht. De „swing" van de lich- recteur W. Mark van het Eerste Leidse tere muziek blijkt de jongelui, die thans Jecgdorkest en Drumband „De Burcht" werden aangevoerd bij een voorwoord tijdens het invitatie (die zich liet kennen als een bekwaam T concert in de Leidse Stadsgehoorzaal, en soepel leidende dirigent), bijzonder Mart werd bedacht met een We moeten hem ongelijk geven: wat we goed te liggen. Een extra pluim ver- 5S*k®J n lonrH van ILa^r gisteravond van de jongens en meisjes dient Koos Mark voor de arrangemen- We ™sten hel^smd van mJJÏ" in hun kordate, fleurige uniformen en ten van alle in het tweede gedeelte ten voorz- voor Kooa Mark de beide kapelmeesters te horen en te gehore gebrachte werken, zien kregen was meer dan goed. Het teravond in het Anthonius Clubhuis de vrolijke toneelavond bezochten, die de R.K. Bond van Bejaarden voor hen had georganiseerd, knikten weliswaar in stemmend toen de voorzitter in zijn wel komstwoord de plannen voor het bordje met een „H" er op en aan de achterkant bepaalde voorschriften, bekend maakte, maar waren niettemin zo gezond, dat het er niet naar uitzag dat het bordje voor hen al direct nodig zou zijn. Wanneer bejaarden 'n avondje uitgaan, dan wordt het een gezellig avondje. Er wordt spon- grandioze selec- j taan gelachen, druk gebabbeld en genie- grote sigaren getrokken en wanneer men dan ook nog een leuk toneelstuk heeft om naar te kijken dan is de gezelligheid volkomen. Het was een goed idee van de R.K. Bond van Be jaarden om de Haarlemse toneelgroep .Margriet" naar Leiden te laten komen het komische stuk „De vergeten PAUZE STATUS-SIMBOOL De auto is voor velen een „status- simbool", maar nu alleman zo iets heeft, verbleekt het aureool van het simbool. De Leidse hoogleraren berij den een wankele oude fiets status- simbool! Vreselijk chic! Andere lie den zoeken het in een paraplu al weer erg burgerlijk, hoor! Boeren zoe ken het simbool in een trekker, of schoon een paard meestal goedkoper en bovendien sportiever is. en jonge- haardos. De r- .Parijse" periode op 23-jarige leeftijd en meisje heeft geadopteerd, leuk en aannemelijk op de planken gezet. Het een stuk vol vergissingen, verwik kelingen en grappige situaties, waarin mensen van elkaar dachten dat zij kin deren hadden, niet precies wisten hoe en hoeveel, terwijl de ene misverstand na de andere volgde en alles grappig zenkrans en de Maria-medaille waren genoeg was om de grijze hoofden te la- vroeger het statussimbool van de ka- ten schudden van het lachen. Naast de tholiek (bij de normale Maria-eerders bejaardensocleteit organiseert de R.K. nóg), maar gelukkig is het voornaam- Bond van Bejaarden dus wel het een ste katholieke statussimbool. het kruis en ander voor haar leden. Niet alleen het in huis. gehandhaafd Niet zo'n ijle ontspannend vermaak krijgt aandacht, ijzeren constructie, want het is een maar ook het stichtend element. Zo simbool van vlees en bloed, van dood worden er in alle parochiekerken ln Lei den H. Missen op gedragen op Aller- zielen voor de overledenen. in Koos Mark. I dochter" te spelen. Na afloop werden de uitvoerenden en De negen spelers en speelsters van de heer W. Mark door de voorzitter ge- dit stuk hebben het gekke gegeven, nl. werd een aantrekkelijk programma af gewerkt: een optreden van de drum- i ren wel Over the rainbow band met majorettes, „klassieke" fan- met solo voor zes saxen, waarin de faremuziek en na de pauze een aantal eenheid van klank in het ensemblespel nummers in het betere amusements- j opviel; Mood indigo van Duke Elling- Na een openingswoord door de voor zitter en een introductie van de heer W. Mark, die onderstreepte, dat er jeugd genoeg, maar te weinig instru menten en geld is. showde de drumband met geweldig volume onder de straffe regie van de tamboermaitre, mej. W. Middelkoop. De majorettes vormden een kwieke, charmante, soms wat onwen nige entourage. Na dit ritmisch festijn voerde het or kest werken uit van populair-klassieke aard: Semper Fidelis van Sousa, Colo nel Bogey on parade van Alford blon ken hierin uit, evenals de lyrische Short Pieces suite van Harvey; alles onder de uiterst gedegen leiding van de heer W. Mark. De aparte klasse van „De Burcht" hij heeft dit beslist verdiend. Opnieuw heeft dit Leidse Jeugdorkest bewezen met vergelijkbare korpsen boven aan de top te staan. De uitvoe ring was tevens een glansrijk voorbeeld van waardevolle en plezierige vrijetijds besteding door jonge mensen; 'n vreug de voor de beoefenaars en een genoegen voor hen die er naar luisteren. T. P. LEIDSE UNIVERSITEIT GRAPPENMAAKSTER MACABERE De laatste dagen worden di verse mensen gebeld door een kennelijk geestelijk gestoorde vrouw. Deze zegt dan namens de commissaris van politie te spreken. Dat is het ergste nog niet, maar wel dat zij degene, die de telefoon aanneemt, mee deelt, dat haar man zojuist is overleden. Diverse mensen kre- gen op deze wijze de doodschrik van hun leven. De politie deelt mede, dat der gelijke mededelingen volkomen onzinnig zijn. In serieuze geval len stelt men de betrokkenen op een heel wat kiesere wijze op de hoogte. Laat U dus niet van streek brengen door derge lijke nare telefoontjes. Leidse burgemeester morgen naar ambtswoning Morgen betrekt burgemeester mr. G. C. van der Willigen met zijn gezin de geheel gerestaureerde ambtswoning aan de Witte Singel 41, hoek Groenho- venstraat. Tot nu toe woonde hij tij delijk, zoals bekend, in het Eysinga- huis aan de Rijnsburgerweg in afwach ting van de voltooing der restauratie die in snel tempo is uitgevoerd. De ambtswoning van de burgemees ter die nu gereed is voor bewoning heeft in totaal bijna drie ton gekost. De aankoop was ruim 100.000 gulden; de restauratie kostte 161.000 en de garage kwam op ongeveer 20.000.- te staan. Burgerlijke stand Ondertrouwd: A. W. v. d. Vegt en M. I. Koning; G. J. v. Heerwaarde en M. J. Castelein; A. v. Tol en C. Voor zaat; P. J. Laterveer en M. J. P. Ma- ghielse; K. Panjer en J. S. v. d. Meij; M. Mazgani en A. V. Niessink; H. J. Zoutendijk en W. M. v. d. Tuin; B. A. Bronsgeest en A. Ottenhof J. Lut en A.M. Steeds; B. W. J. Wolsink en W. H. E. v. d. Wijngaard; H. J. Ju en J. E. v. d. Hout; W. M. v. d. Broek en A. L. Theunisz; C. Bakker en T. J. M. G. v. Gestel; J. P. M. Deen en I. v. d. Boo- gert; S. H. J. Boelee en C. Nieuwen- huis; J. J. Eggermont en H. J. H. Mo lenaar; I. Zirkzee en E. v. d. Zeeuw. Gehuwd: C.J.L. v.d. Wilk en J. Erades; C. de Vries en C. v.d. Jagt; N. C. v. Wijngaarden en M. C. v. d. Heijden; C. B. Peters en M. v. Es; L. Leeuwenburgh en J. Siebert; J. D. Schilthuizen en P. T. J. Ammerlaan; J. Niesten en L. Slijkhuis. Geboren: Robertino z.v. J. Jong bloed en W. v. Poelgeest; Bernard Wil lem z.v. B. Arbouw en C. J. Lomeijer Wilhelmus Cornelis z.v. C. Vennik er J. M. C. Wijngaarden; Antje Jacoba d.v. B. Kromhout en J. de Vries; Mar- garetha Geertruida Wilhelmina d.v. L. P. v. Es en F. M-G. Hollewijn; Anita d.v. D. Brussee en L. Jeltema; Mi randa Margaretha Maria d.v. A. M. A. Grootes en G. M. Philippo. Overleden: J.J. v.d. Poel 81 j., m.; A. Kukler 63 j., e.v. L. Lacourt. Vergezeld van enkele medewerkers 1966 tot wetenschappelijk medewerker zal de minister van onderwijs tenschappen mr. I. A. Diepenhorst maandag a.s. een bezoek brengen aan de Leidse universiteit. Na een algemene inleiding van de president-curator, dr. E. H. Reerink, zullen de decanen van de faculteiten het ministeriële gezelschap voorlich ten omtrent de verschillende facetten de vraagstukken betreffende on derwijs en onderzoek. Ook voor as pecten van de studentenvoorzieningen zal aandacht worden gevraagd. Te vens zijn in het programma, dat mor gen en middag omvat, opgenomen korte bezoeken aan de Universiteits bibliotheek, het zg. „provisorium" (het vroegere fabrieksterrein van Parmen- tier) en het Prytaneum. FORUM OVER GOEDKEURINGSWET Maandagavond a.s. zal ook in Leiden een openbare discussie worden ge houden over de wet tot toestemming voor het huwelijk tussen prinses Bea trix en de heer Claus von Amsberg. Een forum over hetzelfde onderwerp afgelopen dinsdag in Amsterdam bracht zoals bekend grote opschudding Onder auspiciën van de Leidse Stu denten Raad komt een forumverga dering bijeen onder voorzitterschap van de hervormde studentenpredikant ds. J. A. Eekhof. Vóór de goedkeu ringswet spreken prof. mr. H. Drion, hoogleraar in het burgerlijk recht, de heer J. van Schaaveren, redacteur „de Volkskrant" en de rechtenstudent A. P. van Hoek. Tegen het wetsont werp voeren het woord prof. dr. H. Daalder, hoogleraar in de wetenschap der politiek, de heer A. F. Luyendijk, redacteur van de N.R.C. en de student Frans L. L. van Maris. PROMOTIES Aan de universiteit is de heer 'C. Groot, geboren te Modjokerto en thans wonende te Leiden gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proef schrift getiteld: „On the orientation young Sockeye Salmon (oncorhynchus nerka) during their seaward migra tion out of lakes". De promotie schiedde cum laude. De promotor was prof. dr. J. J. A. van Iersel. Mej. S. Barendrecht. geboren te Rijswijk (Z.H.) en thans wonende te Rotterdam is in Leiden gepromoveerd tot doctor in de faculteit der letteren op proefschrift getiteld: „Francois van Aerssen (diplomaat aan het Franse hof)". De promotor was prof. dr. W. Schaper. BENOEMINGEN Bij onderscheiden besluiten van Cu ratoren der Rijksuniversiteit te Lei den zijn: Jkvr. mr. M. H. Bas Backer, weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de faculteit der Rechtsge leerdheid, voor het tijdvak van 1 okt. 1965 tot 1 okt. 1966 wederom in deze functie benoemd; A. C. J. M. J. C. Battheu, arts, het tijdvak van 1 sept. 1965 tot 1 sept. Origineel LAMBSVVOOL Spec, prijs 19.75 Alleen bij: C. H. N O L E T BOTERMARKT 8-9 le klasse in tijdelijke dienst bij de Verloskunde benoemd; Haeringen, arts, voor het tijdvak van 1 okt. 1965 tot 1 okt. 1966 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker, tijdelijke dienst bij de Allergologie benoemd J. Hrouda, arts, wetenschappelijk hoofdambtenaar A in tijdelijke dienst bij de Longziekten, met ingang van 1 aug. 1965 in vaste dienst benoemd; Mej. drs. H. M. G. Levelt, weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Sociale Psychologie, voor het tijdvak van 1 okt. 1965 tot 1 okt. 1966 wederom in deze functie benoemd; Drs. Th. J. Meijer, voor het tijdvak van 16 sept. 1965 tot 16 sept. 1966 tot wetenschappelijk ambtenaar in tijde lijke dienst bij het Bureau van de Universiteit (Acad. Hist. Museum) be noemd. DRALON DAMES PULLOVERS met raglan ronde hals. Alle moderne kleuren. Alle maten. Gelegenheidsprijs 13.50 Haarlemmerstraat 172—174—179 Herenstraat 9 SVL liep in de val Gisteravond bonden de dames va S.V.L. de strijd aan met Octopus uit Alkmaar. Zij waren vrij spoedig de zaal gewend en brachten de Alk- maarse verdediging in verwarring. Door goed en snel aanvalsspel wisten zij tot het eind van de set een sprong te behouden. In de tweede set trachtte Octopus SVL uit haar ri'tme te halen, door op weloverwogen wijze ballen naast en achter het SVL-blok te plaatsen. SVL wist niets beters te doen dan op de zelfde manier terug te spelen, waar mee zij precies in het Alkmaarse straatje kwamen. De tweede set ging dan ook met 156 verloren. In de twee volgende sets gooiden de SVL-dames het roer weer om, doch zij slaagden er niet meer in een set op hun naam te laten schrijven. Met 1512 en 15—10 gingen zij ten onder. die ontdekt dat zij groot- Vreemde plaatsen zoeken sommige ensen uit om hun boterhammetje op te eten. Een 15-jarige scholier uit Voor schoten kon zich geen betere plaats in denken dande openbare water plaats aan het Kort Galgenwater. Hij op het dak geklommen, stapte ach teruit en viel op straat. Daarbij kwam hij ongelukkig met zijn hoofd op de straatstenen terecht. Vermoedelijk met zware hersenschudding is hij naar het academisch ziekenhuis overgebracht. •Een lichte hersenschudding liep de 12- jarige Joke Vrouwenvelder op. toen zij gistermorgen om tien over half elf in de overdekte uitgleed en met haar ach terhoofd op de rand van het bassin te recht kwam De tegenwoordigheid van geest van de betrokkeh vrachtwagen chauffeur heeft de 3-jarige Evert Hal verhout gistermiddag om half één voor erger behoed. De vrachtauto was op de Lammenschansweg - Zeemanslaan - v.d. Waalstraat bezig achteruit te rijden. Het driejarigjongetje liep achter de wa gen, ondanks herhaalde waarschuwin gen van een aldaar werkzame arbeider. Hij viel en kwam met beide benen tussen de achterassen terecht. Doordat de chauffeur snel reageerde, werd voorko men, dat het achterwiel over zijn been tjes reed. Voor nader onderzoek is hij naar het academisch ziekenhuis over gebracht. Op de kruising Hooigracht Nieuwstraat verleende een 30-jarige bromfietster uit Leiden geen voorrang aan een personenauto. Zij kreeg enige schaafwonden aan de linkerenkel. Haar 6-jarige dochtertje dat achterop zat, liep schaafwonden aan het rechterbeen Er gebeuren vreemde dingen in Leiden OP HET DAK van de R.K. meisjesschool aan de Lusthoflaan had gister middag een landing plaats. Terwijl om half drie de meisjeshoofden aandachtig over het werk gebogen waren, fladderde plotseling iets wits voor de ramen. Nieuwsgierig stormden de meisjes naar buiten en trok ken het omlaag. Het bleek de parachute te zijn van een instrument dat door het K.N.M.I. 's morgens om half twaalf per vliegtuig in de hoogste luchtlagen was afgezet. De ballon was stuk. maar het instrument nog intact. Het bevatte o.m. een windmetertje, baterijtjes en een registratie- kaart. Ook was er verpakkingsmateriaal aan toegevoegd om het de vinder gemakkelijk te maken, het instrument naar het K.N.M.I. op te sturen, hetgeen werd verzocht in vier talen. „De radiosonde" mocht niet worden gehouden, de rest wel. Aan de hand daarvan zal er in de meisjesschool aan de Lusthoflaan binnenkort wel extra aandacht aan het K.N.M.I. worden besteed in de aardrijkskundeles VANOCHTEND om even voor tienen bood de Plantage bij de Utrecht- sebrug een ijzige aanblik. „Haal je schaatsen maar" zei men tegen elkaar, de vele ijsblokken aanschouwend, die over de rijweg verspreid lagen en die door het rijdend verkeer nog meer werden verbrijzeld. Het begon allemaal toen ec-n vrachtauto van „Hengelo's bier", beladen met ijsstaven een zijschot verloor en de staven over de weg vlogen. De ver sperring was echter maar van tijdelijke aard, want het liet zich aanzien dat voordat men aan de opruimingswerkzaamheden kon beginnen, het Üs al veranderd zou zijn in een zeer grote plas! leven. Het is het simbool van een status of levensstaat, een herken ningsteken voor allen die ermee ge tekend zijn (Boek der Openbaring) en er hun „handtekening" mee maken. PUNT »%V3/o Hg - - - op. alsmede vermoedelijk een beenbreuk. •Een naar schatting tienjarig Jongetje heeft kennelijk een hekel aan het ver keer. Vanmorgen om half elf had hij een draad gespannen over de Korevaar- straat heen. zodat auto's, fietsers etc. stopten. Op de vermaningen hiermee op te houden reageerde htj heel laconiek. Hij had de draad wel in de kleur gehou den: rood•Hot geloof en de kerk zijn tijdloos. Is het wellicht om dit aan te geven, dat de vier torenklokken van de Marekerk allen een andere tijd aange ven? Het is in ieder geval een wonder lijk gezicht vanuit een bepaalde gezichts hoek, van waaruit men twee klokken te gelijk kan zien Geslaagd zijn: Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam voor het kandidaatsexamen theologie de heer A. J. G. Dronkert uit Leiden; te Gronin gen voor het doctoraal examen Duits W. U. S. Kloeke uit Leiden; Aan de eco nomische hogeschool te Rotterdam voor het kandidaatsexamen economische we tenschappen de heer P. de Wolf uit Lei den, en aan de Rijksuniversiteit te Uttecht resp. voor doctoraal biologie, doctoraal rechtsgeleerdheid en kandi daats Fransé taéf en letterkunde de le ren W. W. W. de Jong met lof. H. W. R. Beerling uit Leiden en mej. O. L. v. Randwijk uit Oegstgeest. LEIDERDORP Geboren: Corine P. d.v. E. Toren beek en P. Volker; Hendricus P. Th. z.v. H. P. Huijbens en J. C. M. Heems kerk. Ondertrouwd: Jan G. van den Hoek, 23 jaar te Alphen aan den Rijn en Maartje J. Borreman, 21 jaar; Jan van der Meijden, 26 jaar te Koudekerk aan den Rijn en Anna J. van Laar, Getrouwd: Marinus Helmus, 23 jaar te Sassenheim en Adriaantje de Graaf, Raadslid Dr. Roorda: Het raadslid dr. S. J. Roorda heeft aan het College van B. en W. een schrijven gericht over het besluit van het Hoogheemraadschap Rijnland be treffende het verbod met woonboten een ligplaats te hebben in de boezem wateren van dit Hoogheemraadschap. Men kan van dit verbod, dat met ingang van 19 augustus van kracht is geworden, in bepaalde gevallen ont heffing krijgen, maar het kan deson danks „van veel belang zijn voor een groot aantal inwoners van onze stad", aldus de heer Roorda, die zich af vraagt of aan degenen die thans in een woonboot wonen in onze stad auto matisch een ontheffing van dit verbod wordt verstrekt, zo niet of B. en W. dan genegen zijn het Hoogheemraad schap Rijnland te verzoeken deze ver gunning automatisch aan de thans aan wezige woonboot bewoners te verstrek ken. De heer Roorda wijst in zijn schrjjven o.m. op de mogelijkheid dat voor velen die een tijdelijke woonge legenheid in onze stad zoeken (b.v. jonge wetenschappelijke ambtenaren aan onze universiteit en studenten) een goede huisvestingsmogelijkheid verloren dreigt te gaan. Dit laatste echter niet alleen, maar, zo zegt de heer Roorda in zijn brief, ook de voor onze stad zo belangrijke groep van jonge wetenschapsbeoefe- HOCKEY SISEO Voor de zeven teams van Siseo ziet het hockey-menu er in het komende weekeinde als volgt uit: Dames 1-RBC 2 (13 uur). Dames 2- Alliance 2 (11.30 uur). Rijswijk 4-Da- mes 3 (12.30 uur). DSHC 7-Heren 1 (12 uur) Heren 2-Ring Pass 4 (14 uur), Meisjes A-HDM E (zaterdag 15 uur), Hudito F-Jongens A (14.30 uur). Voor de beide eerste teams zijn op gesteld: Dames 1: Rally Wohl, Nel Hoogeboom, Ankie Bark, Joke Aal- ders, Ank v. Putten, Olga Kruisman, Ludy v. d. Meer, Els de Vrind, Carla v. d. Meer, Joke de Vrind, Emy van Brussel; Heren 1: Frans v. Adrichem, Vincent Bus, Gijs Groenewegen, Hans Smit, Carol Malmberg, Ben v. Brus sel, Ben Ramakers. Theo v. Schaik, Jacques Gerris, Michel Gerris, Evert Bus. .-van Dalen l 'oor&thocfien DONKERSTEEG 21 TE LEIDEN (Advertentie) naars zullen hiervan een groot finan cieel nadeel ondervinden, omdat hun woonboot in het geval van de vergun ning niet aan de boot verbonden wordt, onverkoopbaar zal blijken te zijn. Dr. Roorda verzoekt het college van B. ep Hier wordt de oorzaak gezocht in een W. zijn vragen op de raadsvergade- weggeworpen sigarettenpeuk, die waar- ring van maandag 24 oktober te be- schijnlljk onder de rietmat was terecht- antwoorden. gekomen. Voorschotense brandweer moest twee maal uitrukken Woensdagmiddag is er brand uitgebro ken in een bouwkeet van de firma Kraak aan de Bizetlaan nabij het ter rein waarop de 3e openbare lagere school wordt gebouwd. De brandweer werd ge waarschuwd, doch inmiddels begon* het personeel zelf aan het blussingswerk. De brandweer stond o.l.v. onderbrand meester H. J. v.d. Burg. doch de spuit behoefde niet meer in werking te komen, slechts werd controle uitgeoefend. De vloer en een wand van de keet waren door het vuur als brandstof gebruikt. De vermoedelijke oorzaak wordt gezocht in een lek in de leiding van de oliekachel. Dezelfde avond om kwart over acht moest de brandweer voor de tweede maal uitrukken voor een brandende riet mat, welke zich op het terrein van de Koco en Steyn's kistenfabriek aan de Industrieweg. De directeur van de Koco ontdekte de brand, toen hij in de avond nog een bezoek bracht aan zijn fabriek. Hij waarschuwde zijn buurman Steyn's kistenfabriek en de brandweer. Met ei gen personeel en brandblusapparaten begon men het vuur reeds ln te perken. De brandweer o.l.v. commandant J. Lek- kerkerker was met de nevelspuit de spoedig meester. Ik raad U aan de volgende keer een betere bontmantel te kopen; deze ^.oort gaat niet langer dan één jaar LEIDSE BIOSCOPEN De films ln de week van 21 t.e.m. 27 oktober zijn door de Katholieken Film Centrale als volgt gekeurd: CAMERA: 'n Verrukkelijke idiote (14- jaar). woensdag; Cartouche (14 Jaar). Dagelijks 2.30 7.00 en 9.15 Zondags: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. LIDO: De laatste der Cheyennes (14- jaar). Dagelijks ook zondags; 2.30 en 8 uur. LUXOR: dond. t.e.m. dinsd. Von Ryan's Expresse-trein (14 jaar). Woensdag: The 7-year Itah. (alle leeftijden). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. STUDIO: Het huwelijksbed (volw.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. TRIANON: Lord Jim (14 Jaar). Prolongatie. Dagelijks 2 en 8 uur. Zondags: 2, 5 en 8 uur. REX Programma ontraden. KORRELTJE Wie zijn begeerten wil bevredigen met het bezit van het begeerde, lijkt op iemand, die vuur met stro wil blussen. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 22 OKTOBER Zomerzorg Ned. Genealogische Ver. Spreker dr. H. Bruck over „Dir ken en Florissen". 20.00 uur. Rest. Van der Heijden Leidse Assurantie Club. Spr. dhr. H. Trietsch over „Rechtbijstandsverzekering". Aan vang 20.00 uur. ZATERDAG 23 OKTOBER Kon. Ned. NatuurhLst. Ver. Pad- destoeienexcursie naar "t Huys te War mond. Vertrek Stationsplein 1.35 Schuttersveld Circus Boltini, 3.00 en 20.00 uur. Oegstgeest (Groene Kerkje) Op treden Amsterdams strijkkwartet voor Ken O, 20.00 uur. ZONDAG 24 OKTOBER Schuttersveld Circus Boltini, 2.00 en 20.00 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Film „Matjemosh" houtsnijkunstenaar van Nieuw Guinea. Inleiding door dr. H. van Heekeren. Aanvang 3 uur. Avond- en nachtdiensten der apo theken: Geopend voor spoedeisende gevallen Zuider Apotheek, Lammen schansweg 7, tel. 23553. UVS Voor de wedstrijd tegen DCV komt het eerste elftal van UVS a.s. zon dag als volgt uit: doel: Vermeer; achter: Balkhoven en v. d. Kaay; midden: Koren Lardé en Leget; voor: Teske, Kante been. Désar, Witteman en v. Schooten. Ronnie Thoeng is geblesseerd. Scheids rechter is de heer M. Attasio uit Dor drecht. Aanvang 14.30 uur. Roodeiiburg Roodenburg krijgt a.s. zondag Laakkwartier op bezoek. De op stelling is: doel: Keereweer; achter: Ooyendijk en De Jonge: midden: Van Weerlee, Hensen en De Klerk; voor: v. Leeuwen, De Vos. Heymans, Den Os en Van der Broek. Docos A.s zondag speelt Docos op eigen terrein tegen DOSR uit Roelof- arendsveen. Aanvang hadf drie. De op stelling van Docos is: G. Dubbeldenian, P. Brasker. J. van Zijp. B. van Dinten, R. Kamphues, J. van Polanen, J. Vriae- koop, H. Stuifzand, A. van Dinten, J. M. van Marwijk en P. Dubbeldeman. Docos 2 speelt om half drie in Voorhout tegen Foreholte 2. Om 12 uur spelen 3 Docos- elftallen op de Kikkerpolder tegen UVS 5, Alphla 5 en Alph. Boys 5. Op zaterdag middag nemen de wedstrijden voor Docos een aanvang om kwart over twee en de laatste wedstrijden beginnen om kwart voor vier. Programma voor zaterdag: vanaf Paardekooper. Opstelling: doel: G. VNL pupillen: VNA aa-VNL aa, aanvang 10 uur, Bosh.kade 6. LFC a-VNL a. aanvang 11 uur, Bosh.kade 2, VNL b- ASC b, aanvang 1.15 uur. Junioren' VNL bl-UDO bl, aanvaang 3.45 uur; LDWS cl-VNL cl, aanvang 4 uur. Bosh.kade 3. Zondag: SJZ 2-VNL 2, aanvang 2.30 uur, vertrek 1.30 uur vanaf het atution Lammenschansweg; DOSR 5-VNL 4. aanvang 12 uur. vertrek per bus om 10.30 uur vanaf het station; VNL 5- Warmunda 8 gaat niet door wegens te rugtrekken van Warmunda 8; junioren: LDWS al-VNL al. aanvang 12.15 uur. Bosh.kade 3. ASC Voor de wedstrijd tegen SMV komt het eerste elftal in de volgende opstelling uit: C. Onvlee. G. v. d. Spek, J. Bekkering, C. v. d. Waals. A. Zwa nenburg, P. van Aken, J. Vogelenzang, H. de Goey, G. Spiering, J. Raaphorst, C. Kemp. SJZ A.s. zaterdag spelen de pupil len de laatste wedstrijd voor dit Jaar: SJZ aa-Leidse Boys bb om 2.30 uur en SJZ a-SVLV a om 3.30 uur. Zondag spgelt om 12 uur SJZ 4 thuis tegen Lug- dunura 8 en SJZ 2 legen VNL 2 om 2.30 uur. SJZ 1 gaat naar de Boshulzer- kade en speelt tegen Oranje Groen 1, aanvang 2.30 uur, vertrek om 1.45 uur Cromvolrt, achter: G. Overdevest L. v. d. Ham; midden: W. Belt, L. Bos man, G. v. d. Geest; voor: Jac. Slinger land, J. Koek, C. v. d. Maat, Th. Klink en J. Ol8thoorn. Res. T. Zaal en Jac. de Groot. "Meerburg Als eerste elftal start a.s. zaterdag Meerburg c2-dat ln Oegstgeest speelt tegen Oegstgeest c2. aanvang 4 u. Vertrek 3.15 uur per fiets vanaf het Meerburgterrein, leider G. v. d. Hoorn. Dan volgt Meerburg cl-RCL cl thuia om 2.15 uur. leider P. Graafmans. Vervol gens Meerburg b2-Quick B. b5, aanvang 3.45 uur. leider G. van Velzen. TAW 3- Meerburg 1 te Ter Aar om 1.30 uur. Vertreg vanaf het Meerburgterrein om 12.30 uur. Zondag: Meerburg al-St. Boys al. aanvang 12.15 uur, leider P. Kroon. Alpria 4-Meerburg 4, nanv. 12 uur, ver trek vanaf het Meerburgterrein om 11 u. Meerburg 3-Alphen 4, aanvang 10 uur. Meerburg 2-Alphia 2, aanvang 2.30 uur. Alph. Boys 1-Meerburg 1, aanvang 2.30 uur. Vertrek vanaf het Meerburgterrein om 1.30 uur. Leider L. Smits. Opstelling: doel: H. v. d. Hoeven; achter: A. de Vrind en A. Rljsdljk; midden: A. Voor- douw, G. van Wetten en J. Straathof! voor: J. Westerhof, P. v. d. Hulst, D. de Gunst, J. Straman en N. Zwetsloot.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3