simcatöOD VOOR EUROPESE SCHAATSSTRIJD IS GEEN KAART MEER TE KOOP ADO zonder Smit, Feijenoord zonder Venneker en Kraay In Deventer is alles al ,jkoek en ei Met noodtribunes meer mensen en minder wind Politieke incidenten voorkomen ROND DE IJSPISTE Introductie Rolinco door Robeco LOKETTEN BLIJVEN GESLOTEN Nederl. hockeyteam gaat met drie middenvoors naar Engeland VRIJDAG 22 OKTOBER 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 13 Van onze sportredactie) DEVENTER. De Deventer kunstijsbaan is zaterdag 22 en zondag 23 januari het strijdtoneel van de Europese kampioenschappen hardrijden op de schaats voor heren. Ruim drie maanden voor dit grootse evenement kan worden gezegd dat de organisatie vrijwel rond is. De organisatoren hebben aan letter lijk alles gedacht. Dank zij de grote medewerking van plaatselijke overheid, politie, bedrijfsleven, V.V.V. en de Nederlandse Sport Federatie, is een nagenoeg ideale situatie geschapen. Nadat I.S.U.- president Svend Laftman (Zweden) in september de accohunodatie voor de Europese titelstrijd had goed gekeurd, werden voorzieningen getroffen ten aanzien van het verschaffen van onderdak aan deelnemers, officials, pers en belangstellenden. Zij worden ondergebracht in hotels en bij particulieren in Deventer en naaste omgeving. De deelnemers krijgen het op 16 kilometer van Deventer gelegen hotel „De Holter- berg" als tijdelijk domicilie. De kleedgelegenheid bij de ijsbaan, die bepaald ontoereikend was, zal worden uitgebreid met demontabele kleedkamers, die ongeveer 165.000 kosten. i Financieel kan de organisatoren wel ig meer gebeuren. Er is een garantie fonds. terwijl nu reeds vaststaat hoe groot de recette van toegangsbewijzen zal zijn. Alle plaatskaarten voor beide dagen zijn sinds maanden geheel uit verkocht. Aan de voorwaarde, dat het geld voor deze plaatsbewijzen vóór 1 ok tober bij de organisatie binnen moest z(jn, is door iedereen voldaan. De politie heeft ervoor gezorgd, dat in de buurt van de (jsbaan volop par keerruimte is. De toeschouwerscapa- citeit zal van 12.000 worden gebracht op 18.000. Dat de noodtribunes dicht bij de baan worden gebouwd, wordt door ijs baandirecteur Piet Bergström als een groot voordeel gezien. Als er veel wind is. zullen de rijders daarvan weinig hin der ondervinden. Snelle tijden zijn dus mogelijk. Desondanks vreest de heer Berg- itröm de wind. „Alle weersomstandig heden zijn voor ons goed, alleen een jtorm kan roet in het eten gooien". Bij de finish zal een jurytoren worden ge bouwd, waarin door middel van een elektronische tijdmeetapparatuur de lijden zullen worden opgenomen. Mocht deze apparatuur bij een bepaald num- dienst weigeren, dan zullen voor alle deelnemers de met normale stop watches opgenomen tijden worden ge bruikt. Toeschouwers zullen in de gelegenheid wwien gesteld mee te klokken. Een fUtiamp, zoals die ook wordt gebruikt 's de wielersport bij de baanachtervol- #iag. zal start en einde. van. iedere ron- en finish aangegeven. 900 m2 Ijs Op de schitterende ijspiste zullen twee wedstrijdbanen met een breedte van meter en een inrijbaan van drie meter breed worden uitgezet. Het totaal oppervlak van de te gebruiken ijsvlak- omvat 6.000 m2. Het is nog niet be- NWB-vierdaagse week eerder APELDOORN. Het bestuur van de Nederlandse Wandelsport Bond zal op de komende jaarver gadering, die is vastgesteld op zaterdag 30 oktober in Den Bosch, voorstellen de Vierdaagse van Apeldoorn volgend jaar niet in de week van juli te houden, maar een week eerder. Het voorstel van het N.W.B.-bestuur een gebaar ten opzichte van de Kon. Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding, die volgend jaar de 50e in ternationale vierdaagse afstandmarsen n Nijmegen organiseert De Nijmeeg- Vierdaagse wordt steeds in de laatste lie week van juli gehouden. Amateurs boksen in Rotterdam ROTTERDAM In gebouw Odeon te Rotterdam organiseert Theo Huizenaar maandag 25 oktober bokswedstrijden voor amateurs. In de a-klasse bokst Deckers (Den Bosch) tegen Van Schaik Amsterdam). Voorts bevat het pro gramma partijen in de b- en c-klasse met boksers uit Rotterdam, Amsterdam Den Bosch. ANTON HUISKES E Nederlandse kernploeg zal in Deventer goed voorbereid aan de start verschijnen. Momenteel wordt twee keer in de week onder leiding van coach Anton Huiskes op de Jaap Edenbaan te Amsterdam getraind. Volgende maand xoordt dit drie keer. In december zal, met uitzondering van de weekends. dagelijks worden geoefend. Na de Nederlandse kampioenschappen, die op 26 en 27 december in Deventer worden gehouden, reist een hooguit zeven man sterke ploeg naar Fagerness, en dit keer dus niet naar Hamar. In Noorwegen zullen Nederlands sterkste langebaanrijders in veel sterk bezette wedstrijden uitkomen. Kort voor het begin van de Europese kampioenschappen reist het gezelschap terug naar ons land. Na de grote strijd in Deventer wordt op 26 en 27 januari in Davos Zwitserlanddeelgenomen aan internationale wedstrijden, waarna de oranjeploeg een week later in Oslo in de vijf-landenontmoeting tussen Noorwegen, Zweden, RuslandFinland en Nederland van de partij zal zijn. Dit is de laatste grote krachtmeting voor de strijd om het wereldkampioenschap op 19 en 20 februari in Göthenborg. HET «•rp'*nisatiecomité van de strijd om de Europese kampioenschappen hardrijden op de schaats heeft fraaie insignes laten vervaardigen. Zaterdag zai een begin worden gemaakt met de landelijke verkoop van deze speldjes. De opbrengst van deze actie is bestemd voor de Nederlandse Invaliden Sportbond. DE kans is vrij groot, dat de Nederlandse Televisie Stichting van het Europese schaatskampioenschap op beide dagen Eurovisie-uitzendingen gaat verzorgen. Tussen de N.T.S. en de organisatie is hierover reeds onderhandeld en omdat de toegangsbewijzen reeds geruime tijd zijn uitverkocht, lijkt niets een rechtstreekse reportage van de Deventer kunstijsbaan meer in de weg te staan. HET programma voor 21, 22 en 23 januari ziet er als volgt uitvrijdag 21 januari 16.00: Stadsschouwburg, persbijeenkomst; 17.00: stadhuis, officiële ontvangst deelnemers en officials; 18.15: Stadsschouwburg, loting 500 en 5.000 meter. Zaterdag 22 januari U.00: eerste start; 20.00 sociëteit, leidersbijeenkomst. Zondag 23 januari 13.00: eerste start; 20.00 Stadsschouwburg, afscheidsdiner prijsuitreiking. kend hoeveel nationale bonden bij deze Europese kampioenschappen de eer ste die sinds 1905 in ons land worden ge houden zullen zijn vertegenwoordigd. De inschrijvingen moeten drie weken voor het toernooi begint, binnen zijn, terwijl op 17 januari bekend moet zijn welke renners aan de start zullen ver schijnen. Op grond van de vorig jaar ge leverde prestaties mogen Noorwegen, Rusland en Nederland vijf deelnemers afvaardigen, Zweden drie en de overi ge landen twee. Als eerste scheidsrechter zal optreden de heer H. Roos, secretaris van de Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond en lid van de technische commissie hardrijden lange baan. Hij zal worden geassisteerd door de heren Halwassen en Comello, resp. tweede en derde scheidsrechter. Bij de op 26 en 27 december te hou den nationale kampioenschappen krijgt de jury reeds gelegenheid zich te oefe- De deelnemers zullen de schaatsbon den, waarbij zij zijn aangesloten, ver tegenwoordigen en niet hun vaderland, om moeilijkheden met inreisvisa e.d. te voorkomen. Er zullen geen volkslie deren worden gespeeld. Van de vlag genmasten zal uitsluitend de Nederland se driekleur wapperen. Politieke inci denten zijn hierdoor vrijwel uitgesloten. De internationale sportpers, die in Nog gewichtiger SOCHI De 27-jarige Russische ge- wichtheffer Evgeny Katzoura heeft in Sochi het reeds in zijn bezit zijnde we reldrecord tweehandig drukken in de lichtgewichtklasse opnieuw verbeterd. Katzoura, die het record dit jaar reeds drie maal scherper stelde, bracht het tijdens nationale wedstrijden van 143,5 op 144 kg. Deventer zonder twijfel zeer goed verte genwoordigd zal zijn, hoeft zich ook al geen zorgen te maken. Vele extra tele foon- en telexlijnen zulen door de PTT worden aangelegd en via telefoto-appa- ratuur zullen binnen de kortst mogelijke ttfd belangrijke foto's naar alle delen van Europa worden uitgezonden. Het organisatiecomité heeft de zaken dus bijzonder energiek aangepakt. Aan het toeval wordt, terecht, niets overgela ten. Deze Europese kampioenschappen moeten een succes worden. Daar is iedereen in de koekstad en wijde om geving zeer goed van doordrongen. V. Bracht leidt bij driebanders pioensohap hoofdklasse c De uitslagen waren Van Bracht (Waalwijk) Her-mus (Breda) Soeterboek (Breda) Van Loon Berg. op Zoom Stikkelman i Arnhem) Nederlands kam 50 54 0.925 34 0.629 50 70 0.714 43 70 0.614 41 71 0.577 50 71 0.704 45 62 0.725 50 62 0.806 Ree. matchpt.. Van Bracht SUkkelman Van Essen 2 50 65 0.769 0 20 66 0.446 0 26 39 0.440 2 50 59 0.847 ft 34 67 0.507 2 50 67 0 746 1. Van Bracht 7. Soeterboek Alleen dravers op Duindigt (Van onze paardesporlmedewerker) DEN HAAG Zaterdag hebben op Duindigt de dravers weer eens het ryk alleen. Er zijn dan acht koersen, alle maal zeer fiink bezet: maar één keer negen paarden en zeven keer ruim boven de tien. Er zijn twee triokoersen. de eer ste heeft zeventien, de tweede vjjftlen paarden. Cita du Maire W heeft een aardig startnummer en ook wel vorm. Dit laat ste punt moet van Blauwe Reiger S af gewacht worden. Dan komen er een stuk of zes die er allemaal als ze wat geluk kig in de koers komen te liggen bij kun nen zijn en dan volgt Benno Signal, die als twaalfde niet zo snel zal starten, maar misschien wat over kan houden tot het einde. Browny H heeft dit jaar nog haast niets laten zien en zijn start tussen de paarden geeft ook nu niet veel hoop. Toch. wat snelheid betreft kan hij er b(j zijn. Zenith Williams heeft weer een heel slecht startnummer achteraan. Toch is hij nog wel een paard om derde te worden. In de tweede trio is het al weinig ge makkelijker. Misschien kan Wagenaar met Brahmapoetra S vlug starten en een eindje weg komen, misschien ook is Vonker Hanover goed genoeg om achter uit het Veld te komen. Het programma begint om half twee en het luidt: Nieuw Amsterdamprijs (2140 m) Dwarskop - Captain Williams - Clara Wil- Statendamprijs (1520 m): Enigste - Ero Alkestis van E - Evaline. Outsider: Eroehna. Willem Ruysprys (2000 m autostart, met trio): Cita du Maire W - Benno Sig nal - Zenith Williams. Outsider Barones Julia H. Grote Beerprijs (2140 m): Dandy H - David O II - Dakota. Watermanprljs (1600 m autostart): Zelda's Happiness - Bella Marieza - Bon ny Gregor M. Outsider: Zampa van Papenhoef. ROTTERDAM (ANP) Om tege moet te komen aan de wensen van die beleggers, die geen hoog rendement na streven, maar de voorkeur geven aan kapitaal aanwas, heeft het Rotterdams beleggingsconsortium N.V. (Robeco) 'n zustervennootschap gesticht onder de naam Rolinco N.V. Aandeelhouders Ro beco, die dit wensen, zullen In de gele genheid worden gesteld hun stukken om te ruilen In gewone aandelen Rolinco. Bovendien staat de vrije Inschrijving op de gewone aandelen Rolinco open op vrijdag 19 november tot een koers ge lijk aan drie vierde van de op die dag geldende koers van het aandeel Robe co. De inschrijving staat gelijktijdig open in Nederland. Belgié. Luxem burg. Duitsland. Oostenrijk en zo mo gelijk ook in Groot-Brittannië en Ier- LAND. Stortingsdatum is 30 november. Beursnotering zal worden aangevraagd aan de beurzen van Amsterdam. Lon den. Parijs, Brussel. Dublin, Luxem burg en t.z.t. ook in de bondsrepubliek Duitsland. De mogelijkheid van kosteloze om ruil van aandelen Robeco in gewone aandelen Rolinco wordt tot en met 19 november geboden in de verhouding drie aandelen Robeco tegen vier Rolin co. Zo spoedig mogelijk na deze datum zullen gewone aandelen Rolinco worden aangeboden tegen intrinsieke waarde, verhoogd met de uitgiftekosten. De beleggingspolitiek van Rolinco zal nog meer dan bij Robeco de nadruk leg gen op groelfondsen, terwijl het aantal fondsen in portefeuille geringer zal zijn- In tegenstelling tot de aandelen Robe co zullen de aandelen Rolinco ln het al gemeen slechts een gering contant ren dement bieden, dat van tijd tot tijd zal worden aangevuld door de uitgifte van bonusaandelen. Voor enkele dagen is een deel van Amsterdamse R.A.I. omgetoverd in een paardestal. De edele dieren, die gezamenlijk een aardig kapitaaiï vormen, hebben voor Jumping Amsterdam, dat vandaag begint, een best onderdak gevonden, waar zij zich kunnen voorbereiden op grote prestaties. Maasdamprijs (2000 m autostart met trio): Brahmapoetra S - Yonker Hanover - Butoh Hollandia Outsider: Y Volann Willemstadprijs (2120 m): Zany Wil- field - Zsa Zsa du Commerce. Outsider: Zus van Spenver Gay. Oranjestadprys (2000 m autostart): Zoon van Our Bonni - Angeline B - Bel- lamla. IAdvertentie 1500 die hyper-elegante Stel u voor: alle type 'erd worden m|t v°r „agens, kunnen nu oo 9 befaamde BORG antomatieche transnuss^ K p per uür druk INARNER-systeem. Dat handelingen van Stadsverkeer mutsten „ingshandle. koppelingspedaal en u ontspannen z qevend en veel veilige^ Qp de dingen ont DEN HAAG Zondag zijn de loket- a van ADO gesloten, want voor de „topper" ADO—Feijenoord z(jn geen plaatsen meer. Zoals bekend delen Ajax en Feijenoord de eerste plaats met elk 11 punten en nummer drie is DWS dat op dit duo slechts een punt achterstand heeft. ADO, Telstar en F.C. Twente heb ben een achterstand van 8 punten. ADO moet dus beslist een overwinning beha- uil niet verder achterop te geraken. De voetbalgeschiedenis heeft-uitgewezen dat de Zuiderparkers altijd een lastige tegenstander voor de Rotterdammers zijn geweest en menigmaal voor 'n gro te verrassing hebben gezorgd. En waar om ditmaal niet Ernst Happel laat zijn normale elftal aantreden. Alleen linksback Sjaak Smit kan wegens een blessure niet worden opgesteld. In zijn plaats speelt Freek van der Lee. De Rotterdammers hebben weer de beschikking over rechtsbuiten Weering en Piet Fransen, terwijl bo vendien Frans Bouwmeester weer li opgesteld. Hans Venneker is naar de reserves verwezen. Hans Kraaij ont breekt op het appèl wegens een dulm- breuk. Thijs Libregts vervangt hem op de 8pilplaats. Piet Kruiver staat in ,,de spits" en de op papier rechtsbin nen staande Guus Haak opereert op het middenveld met de ex-NAC-er Cock Luijten. In de le divisie speelt DHC thuis te gen Sittardia, in de toekende formatie. Xerxes is hier leider en op de twee de plaats prijkt Sittardia dat relatief 2 punten minder heeft. DHC is op de lei der 6 punten achter, maar er promove ren drie elftallen. Met een wedstrijd meer verbruikt deelt VW met Holland Sport en Eindhoven de laatste plaats. Het toeval wil dat HS op bezoek moet b(j VW ln Venlo. Deze ontmoeting wordt dus uiterst belangrijk. Denis Neville heeft Toon Valkenhoff en Ben Roode vervangen door Van Galen en Van den Berg. De Lang schoof zodoende op naar de rechtsbackplaats, zodat Van Galen in het centrum zal optreden. Het meespe len van Piet de Vries is echter zeer on waarschijnlijk, want nog steeds sukkelt deze ex-Spartaan met e n enkelblessu re. Ook Van der Maas en Trommel zijn niet geheel fit. Niettemin wordt ver wacht dat zij kunnen spelen. Speelfilm met Anton Geesink in wereldpremière AUTO BIERMAN N.V. Stationsweg 11-17 LEIDEN Tel. 01710 - 40447—34594 Koningin WUhelmlnastraat 16 KATWIJK Tel. 01718 - 4299 Laatste wedstrijd van Jaap Leemhuis (Van onze hockepmedewerker) DEN HAAG Na hel verdienstelijke gelijkspel zondag j.l. behaald in Poznar tegen Polen, treedt het Nederlands hoo- key-elftal zaterdag in Chelmford tegen Engeland aan. De elftal commissie heeft voor deze wedstrijd Opbouw wijzigingen in het team aan ge- zijn debuut. Als deze voorhoede met De Keizer als linksbuiten, de juiste combi- I naties weet te vinden, is er zeker meer schotvaardigheid te verwachten dan in de laatste wedstrijd werd getoond. De middenlinie en achterhoede zijn ongewijzigd gebleven. Jaap Leemhuis heeft te kennen gege ven zijn laatste interland te spelen en wij hopen dat hij als aanvoerder zijn mannen naar de overwinning zal leiden. Deze kleine personenauto reed gisteravond laat op een vrachtautocombinatie. Bierbij werden twee vrouwelijke Inzittenden gedood en twee anderen ernstig gewond. Het ongeluk gebeurde op rijksweg 18 ter hoogte van Harm el en. cht. Beide binnenspelen. Spits enf)« loy Meyer zijn vervangen door Zweert* en VVestdljk. Deze wijziging schetst eens le meer d^t hel mei de stootkracht van de voorhoede de laat ste tijd maar matig gesteld Is. Dat het een moeilijke keuze is ge- /eeat, bewijst wel het feit. dat drie uit gesproken middenvoors ln de huidige voorhoede staan opgesteld: Frans Spits als rechtsbuiten. Rob Westdijk als linksbinnen en Frank Zweerts als mid denvoor. In dit milieu maakt Jeroen Zweerts Engeland zit de laatste jaren danig in de puree, doordat men te lang met oude geroutineerde spelers is blijven spelen. Hierdoor heeft men de aanslui ting met de jeugd en ook op internatio naal niveau net gemist. De zeer lage klassering ln Tokio is er een direct ge volg van. Ongetwijfeld hierdoor wakker ge- schuld, is men begonnen met de opbouw van een nieuw team. Over de sterkte hiervan kan men niets zinnigs vertel len. Juist hierin schuilt voor het Neder lands elftal zaterdag het grootste ge vaar, Afgaande op de resultaten is men gauw geneigd de tegenstander te on derschatten en juist dAt wordt door de Engelsen direct afgestraft. Zowel in 1961 in Howe (1 2) als in 1963 in Lyon (03) hebben wij dat reeds ondervonden. Verschil in speltype Ook het type hockey dat Engeland speelt, verschilt nogal met dan van 't Nederlands elftal. Al jaren proberen wij het tik-takspelletje, dat India en Pakistan zo prachtig spelen, te imite ren. De basis hiervoor is zeker gelegd, de uitvoering echter, wordt sterk ge remd door onze langzame, natte vel- Engeland daarentegen speelt nog hockey op de ouderwetse manier. Veel slaan, goed plaatsen en stoppen, als mede snelheid zijn daarvan de belang rijkste factoren. Het belooft een interessante wedstrijd te worden, waarbij wij de Nederlandse Iets hoger aanslaan Zaterdagmiddag 14.40 uur kan men via t t.v.-scherm getuige zijn van deze wedstrijd. Tiger heroverde wereldtitel boksen NEW YORK De 36-jarige Nigeriaan- se veteraan. Dick Tiger heeft donderdag avond in New York in een met ruim 17000 toeschouwers gevuld Madison Square Garden de wereldtitel ln het mid dengewicht heroverd door een duidelijke puntenoverwinnlng op de Amerikaanse ti telhouder Joey Giardello. Tiger heeft met deze zege de revanche gekregen voor de dubieuze nederlaag, die hij bijna twee jaar geleden in Atlantic City leed en waurbij hij zijn titel verloor aan Giardello. De Nigerlaan, die al die tijd op een revanche had gehoopt, heeft het gevecht in New York bijna volledig beheerst Tegen de harde en zuivere link se van zijn tegenstander had Giardello bijzonder weirtig in te brengen en vooral in de tweede, derde en twaalfde ronde heeft de titelhouder het zeer zwaar ge had Dat de Amerikaan de volle vyftlen ronden overleefde, had hy alleen aan zijn enorme routine te danken. 550 - 900 - 120Ó. rustig; Pinken 17 500 - 625 700, kalmGras kalveren 20. 275 - 375 - 150. kalm Vette kalveren 135. 290 325 - 350. vlot Vette ".-hapen 80 90 - 105 - 115. "tugFokschapen 6". 110 - 130 - 150 Vette lammeren 1419 100 - 125 - 145. stug. Drach tige zeuren 39. 300 - 375 - 425. redelijk: Schrammen 149. 85 95 106 redelik; Big- gen 815. 54 - 58 - «3. redetyk; Geilen X To- Van onze filmredactie) De Italiaanse speelfilm „Otdeon en 8imson" (De grote aanvoerders) met wereldkampioen Anton Oeesink in de rol van Simson, is in Amsterdam en Rotterdam in première gegaan. Het blijkt in Italiaanse trant een spectaculair werkstuk te zijn, waarin Anton Oeesink vooral zijn kracht demonstreert. De voorstellingen in Nederland betekenen een wereldpremière. Zelfs in Italië is de film nog niet in roulatie. De Haagse première wordt binnenkort verwacht. Print Bernh.trd naar Spanje. Prins Bernhard is van de vliegbasis Soester- berg voor een korte vakantie naar Spanje vertrokken, waar hy tevens aan enkele jachtpartijen zal deelnemen

Leidse Courant | 1965 | | pagina 13