DEBUTANT JOOP BURGERS HEEFT IGEEN ANGST VOOR PLANKENKOORTS Prins rechts buiten in duel met de Zwitsers Danzig gesloten voor Westduitse toeristen STOP^ M^STOP •r EST ORIES VAN DIJK KAN WINNAAR KIEZEN De elf van Neville weejarigen in Grote Prijs In Sovjet-Unie meer artistieke vrijheid I»1 DINSDAG 12 OKTOBER 1965 DE T.F.TDSE COURANT „lar.. I» ,Cl mSFm PROVINCIALE TITEL Vier dammers aan de leiding Van onze dammedewerker) GORINCHEM Na de zesde ronde oor het persoonlijk damkampioen- ichap is er een grote kopgroep ont- n. Weerheym staat in de onderbro- stand tegen Kinnegen minder, na- at Kinnegen reeds eerder enkele malen je winst miste. Ook Van Leeuwen (wam tegen Soetens niet verder dan re- ïise. Van der Staag vaagde Idzerda het bord en komt dus naast Weer- Van Leeuwen. Hiermee loer zijn fraaie winst tegen de ditmaal rel te gewaagd spelende Bronstring be- »nd zag met de gulden leidersplaats. 1 Varkevisser die weinig moeite had Eversen, zag toch eerst tegen het inde zijn pogen beloond en volgt thans ut geringe achterstand. Via een lok- overmeesterde Gordijn niet alleen Dijk, doch boekte tevens zijn eer- te overwinning. Mogelijk is dit een stimulans voor de uldige kampioen om alsnog te trach- >n zijn titel te prolongeren. De stand na deze zesde ronde, met onderbroken partij WeerheymKin egen als remise gerekend is thans; oer, Van Leeuwen, Van der Staay en feerheym 9; Varkevisser 8; Gordijn Kinnegen 7; Bronstring 6; Soetens Van Dijk 4; Den Ouden en Idzerda Eversen 2 en Stuurman 1 punt. Dit zijn de mannen, die zondag Nederland de kam op een plaats in de eindronden van het wereld- kampioenschap moeten verdedigen in de interland tegen Zwitserland. Staand van links naar rechte: Israels, Pieters Graafland, Veldhoen, Kruiver, Groot, Schrijvers, Keizer; zittend van links naar rechts: Flinke- vleugel, Muller, Prins en Burgers. (Van onze sportredactie ZEIST „Je mag Burgers er toch niet naast laten staan", betoogde Jack van Zanten vol vuur. „Hij is voortreffelijk in vorm", vervolgde de leider van het Nederlands elftal in zijn gesprek met de door Denis Nevilles snelheid veraste journalisten. In het mid denveld zijn we ongetwijfeld sterker en ik geloof toch ook dat Prins als rechtsbuiten te verkiezen is boven Jacques Swart, die wel wat wisselvallig is. Uit twee mogelijkheden moest Neville, die oorspron kelijk pas maandagavond zijn elftal bekend zou maken, doch onverwacht besloot al rond het middag uur de spanning in het KNVB-sportcentrum te Zeist te breken, kiezen. Hij kon Prins zijn rol als schakelspeler op het middenveld laten spelen en Jacques Swart de rechtsbuitenplaats toewijzen voor het belangrijke duel van komende zondag. Of hij kon Muller met de DWS'er Joop Burgers als de tandem in het 4-2-4-systeem laten fungeren en Co Prins als rechtsbuiten opstellen. Na een gesprek met Prins, die niet de minste angst toonde op die voor hem ongebruikelijke plaats niet in zijn sterkste spel te kunnen komen, gaf de bondscoach de voorkeur aan de laatste formatie, zodat de 25-jarige DWS'er zondag in het Olympisch Stadion zijn interland- debuut mag maken. Als Prins maar even angst had getoori?, hadden we deze oplossing nooit gekozen, was het. commentaar van de heer Van Zanten. Nu hij echter geen enkele bedenking had werd de keuze vergemakkelijkt. Natuurlijk houdt de verkiezing van Prins niet in, dat hij constant op de rechtsbuiten plaats moet lopen. Hij mag gerust naar binnen komen. Wel zal hij als opdracht krijgen, zoveel mogelijk zijn „lijn" te houden, want als de Zwitserse verdediging zich kan samentrekken voor het doel, is er waarschijnlijk geen doorkomen meer aan. President De Gaulle tijdens zijn bezoek aan de Parijse automobiel salon in gesprek met president directeur Af. Dreyfus. Het bezoek moet worden gezien in het kader van de pogingen, die de Franse regering doet de autoindustrie in Frankrijk nieuw leven in te blazen. Pieters Graafland gekozen om zijn grote ervaring Ook de verkiezing van de duidelijk >ver zijn topvorm zijnde Eddy Pieters Graafland is in Zeist langdurig bespro- [hans leidende kwartet nog niet vol- >ken. „Hij is gekozen om zijn grote ooid daar ook de Alblasserdammer tine", zei Jack van Zanten. „Ik heb zelf gezien hoe voortreffelijk Pim Does burg tegen Ajax gespeeld heeft. Maar in zo'n belangrijke wedstrijd mag je geen risico's nemen. Mogelijk, dat Doesburg in een vol stadion het met zijn zenuwen te kwaad zou krijgen. Met Pieters Graafland kan dat vrijwel niet gebeuren. Gelukkig „Ik had er op gehoopt", zei Joop Bur gers. De 25-jarige debutant was duide lijk de gelukkigste man van 't sport centrum in Zeist waar schade-experts en rapporten schrijvende politieagen ten ongewone gasten waren. „Je rekent er natuurlijk niet op", vervolgde de ge bruinde Amsterdammer. „Ik wist dat ik een goede kans maakte. Het ging immers fijn de laatste weken". De ste- Tips voor Duindigt DEN HAAG. Het Nederlands elftal, dat zondag in Amsterdam tegen Zwitserland speelt voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap 1966. is als volgt samengesteld: (424- opstellingidoel: Pieters Graaf land (Feijenoord); achter: Flinke- vleugel (D.W.S.Israels (D.W.S.), Schrijvers (P.S.V.) en Veldhoen (Feijenoord); midden: Muller (Ajax) en Burgers (D.W.S.)voor: Prins (Ajax), Kruiver Feije noord), Groot (Ajax) en Keizer (Ajax). Reserves: Doesburg (Sparta), Pijlman (D.W.S.), Swart (Ajax), Laseroms (Sparta) en Verdonk (P.S.V.). wedstrijd zal spelen tegen het nationa le jeugdteam van spelers tussen 18 en 20 jaar. Lenie Lens geen leidster meer van turnsters DEN HAAG Lenie Lens, die eind vorig jaar Annie Fieseler als leidster de Nederlandse dames-keurturn- sters opvolgde, zal deze functie niet langer meer kunnen vervullen. Omdat het aantal trainingen van de turnsters, die volgend jaar september in Dort mund deelnemen aan de wereldkampi oenschappen aanzienlijk wordt uitge breid, werd het heen en weer reizen het CIOS in Arnhem te bezwaar lijk. Vrijaf Het sectiebestuur keurturnen van het Plet Kruiver en Frit. Fllnkevleuge Ik??,gv mevr P- Krauwel uit Kat- ltregen maandag op advie. van de arte' ,!!ïf;ian-Zee' d,e tot nu toe °"der raeer het KNVB-centrum, dr. W. Mos terd, vrijaf. De Feijenoorder heeft dag een lichte blessure opgelopen en hij doodde de tijd in de prachtige re creatiezaal met een spelletje tafelten nis met de charmante echtgenote van de op het sportcentrum wonende bonds- oefenmeester George Kessler. Flinke- vleugel heeft sinds zondag last van een knieblessure. Het ziet er echter naar uit. dat beiden zondag in Amsterdam tegen de Zwitsers zullen kunnen uitko- het trap verricht is geen invallerö meer strijd. als \ifllgt .samengesteld: Evi toegestaan. Zelfs de doelman mag dan niet worden vervangen. Indien Eddy Pieters Graafland onverhoopt een bles sure mocht oplopen, zal verdediger Ri- nus Israels zijn plaats innemen. leiding gaf aan de regionale trainings groep in Haarlem en verder de keur- turnsters van de Amsterdamse turn bond onder haar hoede had. als opvolg ster aangewezen. Tjitte Wijmstra. de leider van Quick Huizum, blijft als trai ner van de Nederlandse keurturnsters in functie. In de Nederlandse damesturnploeg, die zaterdag in ATH tegen België en Luxemburg uitkomt, is Willy Gielen wegens ziekte vervangen door Nel van Bakkum (Hercules). De Duitse dames-turnploeg, die za terdag 23 oktober in Stolberg tegen Ne derland uitkomt, is ha een eelectlewed- Schwoebel, Helga Klein, Irmgard Lüde- man, Christel Lahrs, Irmi Krauser. Gundela Huth, die geblesseerd is, zal wanneer zij voor de 23ste genezen is, de ploeg completeren. (Van onze paardesportmedewerker) DEN HAAG Na de Grot* Prys der Iricjarigen heeft Duindigt woensdag- nlddag een dergelijke koers voor de weejarigen. Voor deze jeugdklasse is een ergelyk nummer natuurlijk nog belang ijker, omdat de Driejarigen als topper het jaar htm Derby hebben waarbij i dergelijke grote prijs wel een beetje het niet valt. Cricketteams al weer ingedeeld DEN HAAG Het bestuur van de CNCB heeft de competitie-indeling voor het seizoen 1966 vastgesteld. Hoewel de cricketbond geen automatische promo tie en degradatie kent, zijn, zoals de laatste jaren gebruikelijk was, de kam pioenen van de hoogste klassen alle ge promoveerd en zullen de teams die als laatste eindigden het volgende seizoen een afdeling lager spelen. Hermes DVS kampioen van 1-b is derhalve ingedeeld n de eerste klasse A. ACC-2, dat dit aar zich de sterkste in 2-a toonde, komt la 1966 in de eerste klasse B uit. VRA degradeerde voorts uit de topklasse. Het bestuur van de KNCB zal zich op korte termijn beraden over de vraag of onder de tweede klasse A een, dan kei twee afdelingen naar sterke moe ten worden ingedeeld. De indeling voor is: Jolly Jinks S. Uit die drie moet Van Dijk de winnaar wel kunnen halen en hij kan dan één of twee schildknapen sturen die de weg min of meer voor de sbalfavoriet plaveiën. Gezien de prestaties in dit jaar zou De Bloemert ook wel de eerste twee en zelfs misschien wel de eerste drie plaatsen kunnen bezetten. Eén paard kan daar iets tegen inbrengende grijze Blizzard, die nog wat willekeurig met zijn kracht omspringt, maar als hij helemaal beseft, dat h(j aan het einde niet meer net zo fris hoeft te zijn als ln het begin zal hy wel behoren tot het beste van de generatie Voor de rest van het programma dat uit negen nummers bestaat is zeer be- hooriyk ingeschreven. Aanvang half twee. Edisonprys (2140 m): Delila - Dwars kop - Cokkie van 's-Gravenhof. Out sider: Double's Zoon. Pascalprijs (2140 m met trio): Caty Hollandia - Darling Adrie V - David O II. Outsider: Dakota. Grote Prys der Tweejarigen (ren. 1800 m): Stal De Bloemert - Blizzard - Delferina. Archlmedesprys (2000 m autostart): Rijder J. van Dooyeweerd (Cita du Maire of Albert P) - Champion Harvester - Bertus van Zelda Outsider: Coureur Frances, Wattprys (2000 m autostart met trio): Oarla van IJmuiden - Bento - Bny Scotch. Outsider: Browny H. Nicoleprys (ren, 2000 m. eerste afd.): Divlsio - Happy Jane Marijke. Daltonprijs (2000 m autostart): Cherle Spencer - Avion Athel - Yvonne Heny. Outsider: Biion van de Lente. Nicoleprys (ren. 2000 m. tweede afde ling. met trio): Beautyful Girl - Aquilian - Petra. Outsider: Angelina. Voltprijs (2100 m)Anne Emilie - Barry Williams - Zus Hanover. Outsider: Captain Double K. Worstelsueces in Denemarken SOENDERBORG Een Nederlandse worstelploeg heeft gisteren tijdens 'n zeslandentoernooi in de Deense plaats Soendeborg voor enige uitstekende prestaties gezorgd. In niet minder dan vyf klassen toonden de Nederlanders zich het sterkst: Van Afen (bantam), Bosman (licht), Kops (weiter). De Prle (halfzwaar) en Vogelsang (zwaar). Bovendien kwamen ook Bossenbroek met een derde plaats by de vliegge- wichten, Styiaart, derde by de veders en Westland, derde bij de zwaargewich ten, goed voor de dag. vig gebouwde DWS-er, die onder meei vorige maand in het Haagse Zuider park de aandacht op zich vestigde ir de semi-interland NederlandLuxem burg, vreest de ontmoeting van zondag niet. Dat de vele tienduizenden op de tribunes hem plankenkoorts zullen be zorgen, vindt hij onwaarschijnlijk. Vreemd is dat niet, want vorig seizoen heeft hij in het toernooi om de Europa Cup, waarin DWS de kwartfinales haal de. een goede leerschool gehad. Ook toen lieten de toeschouwers op de vol-i gepakte tribunes zich niet onbetuigd.! En ook in het toernooi om de. Europese beker betekende een nederlaag vrijwel zeker dat een volgende ronde onbe reikbaar was geworden. Naar buiten De recente brand in het KNVB-cen trum „ik kan wel huilen", zei se cretaris-penningmeester Lo Brunt na dat hij de ravage onder de grote sport hal had gezien heeft Nevilles plan nen danig in de war gestuurd. In plaats van een rustdag met wat lichte massa ge, een saunabad en spel ln de sport hal moest de duidelijk door zorgen ge- Rwelde bondscoach naar buiten met zijn pupillen. Nadat een schier oneindig aantal spelletjes poker werd onderbro ken en het biljart eindelijk rust kreeg, werd achter gesloten deuren de tac tiek voor de komende interland be sproken. Daarna besloot een par tijtje zes-tegen-zes deze eerste van de drie tralningsdagen in het in herfst tooi gestoken centrum, waar het oran jeteam donderdagmiddag een oefen- Pravda op bres voor kunstenaars (Van onze correspondent MOSKOU (UPI) Het schijnt, dat de nieuwe machthebbers in het Krem lin meer vrijheid aan artiesten en Intel lectuelen toestaan dan ten tijde van oud-premier Kroetsjev. Ook worden andere opvattingen over literatuur, kunst en muziek gepropageerd, doeh westerse waarnemers leggen er de na druk op dat volledige artistieke vrij heid ln de Sovjet-Unie nog steeds niet bestaat. Zo dringt het partijorgaan „Pravda" wel aan op grotere vrijheid in het artistieke vlak, maar sc hrijft ook dat. de richtlijnen, aangegeven door de communistische partij, nog altijd van het grootste belang zijn en dat de kunstenaar zich moet richten naar het communisme. „De Partij", aldus Pravda-redacteur Alexei Rumyantsjef. „is altijd het „si ne qua non" geweest voor de succesvol le ontplooiing van de Russische kunst. Het bewustzijn van de sociale verant woordelijkheid is speciaal voor de ar tiesten en schrijvers het allerbelang rijkste". Maar, binnen deze grenzen, dringt ook Rumyantsjef aan op grotere artistieke vrijheid. üen -jw. it zijn ooft sW- merkelijke veranderingen opgetreden. Zo is in het voorjaar een jazz-concours georganiseerd door de jeugdorganisa tie van de communistische partij en de twist, vroeger uit den boze. wordt overal gedanst in restaurants clubs. Op 20 september j.l. Is officieel de 13de symfonie van Sjostakovitsj opge voerd, de op muziek gezette „Babi Yar". een gedicht van Yevgeny Yev- toesjenko dat handelt over het anti- mitisme in Rusland. Twee jaar geleden was een dergelijke opvoering door In Mexico City zijn de kleine Olympische Spelen geopend, een internationale sportweek. Voor Adolfo Lopez Mateos (bij de microfoonis dat een mooie gelegenheid om te zien of in 1968 alles soepel kan verlopen, ioant hij is het hoofd van het comité, dat de Spelen 1968 organiseert. Voor Adolfo dus een soort heel vroege repetitie. Kreijermaat denkt weer aan come back ROTTERDAM Reinier Kreijer maat. rechtshalf van Feyenoord en ex- International, denkt weer aan een come, back. Kreijermaat, die vorig seizoen in competitiewedstrijd tegen Sittardia zijn been brak, heeft met die ernstige bles sure veel pech gehad. Toen kort ge leden eindelijk het gips zou worden verwijderd, bleek een nieuwe ingreep noodzakelijk. Velen beschouwden de carrière van „Beertje" als geëindigd. Gisteren kwam echter de langverwachte dag voor de ex-Utrechter. In de Rot terdamse Claraetichting mocht het gips worden verwijderd en achtte Feyenooi d- clubarta Van de Neste het been vol komen genezen. Kreijermaat mag een week „niets" doen, maar zal dan mogen oefenen. Hoewel het een zware opgave zal zijn, kan Kreijermaat weer gaan denken aan een come-back. Kroetsjev verboden. Eveneens een be wijs van de grotere vrijheid is het feit dat joodse schrijvers vanaf 14 septem ber j. 1. boeken mogen publiceren In het Jiddisch. Ook schilders mogen vrijer zijn in hun onderwerpen. Abstracte en semi-ab8tracte werken worden al pu bliek tentoongesteld. Een beeld van beeldhouwer Ernst Neizvestny, wiens abstracte kunstvoorwerpen niet gewaar deerd werden door Kroetsjev, is verle den maand in het tijdschrift „De Rus sische Vrouw" afgebeeld. Filmtaboe doorbroken Onlangs is de verscheidene jaren ge leden geproduceerde Poolse film „As en diamanten" in Moskou vertoond. Ja ren lang is deze film, die gaat over de moord op een partijsecretaris in Polen na de tweede wereldoorlog, taboe ge weest. Ook het thema „Nihilisme van de jeugd" komt in de film voor. De Rus sische leiders Breznjef en Kosygin schijnen zich echter weinig te bemoeien met het artistieke leven - dit ln scher pe tegenstelling tot Kroetsjev. In de cember 1962 bezocht deze een tentoon stelling van abstracte kunst en be schreef de werken als „dat van een ezelstaart". Hij zette hiermee een cam pagne in tegen de moderne kunst die pas in de laatste dagen van zijn pre mierschap eindigde. Barbara Streisand Eïuiii y .gir I eist 214 miljoen dollar NEW YORK. (UPI) Barbra Strei sand. de als een komeet omhoog; gescho ten Broadwayster van de musical „Funny jeugd- j girl", heeft een els tot 2,5 miljoen dollar schadevergoeding tegen de National Broadcasting Co. en de Transworld Air lines ingediend wegens onrechtmatig ge bruik van haar naam ln advertenties. „Deze parasitische commerciële activi teit heeft my reeds grote pensooniyke pyn veroorzaakt en mijn met zoveel pijn en moeite verworven status geschaad aldus Miss Streisand in haar aanklacht. Twee Nederlandse films bekroond LA FELGUBRA, (UPI) Op het vier de internationale filmfestival van La Fel- guera (Spanje) won gisteren in de af deling documentaires „De werkelijkheid van Karei Appel" van Jan Vrijman de eerste prijs. In de afdeling experimen tele films ging de hoofdprijs naar de Ne derlandse inzending „Elektronische va riaties". (Van onze correspondent Jan BoutverJ LliBECK De „Nord- und Ost-Ver- kehrs GMBH" ln LUbeck en Travemun- de hebben de ongeveer 350 Westdult- duitsers, die op 2 en 8 oktober aan boord zouden zijn gegaan voor een Oost- zeerelsje met Danzig als einddoel, een afzeggertje moeten doen toekomen. De reizen en het weerzien met Danzig kun nen niet doorgaan. De 850 Westduitse toeristen hebben van de Poolse autori teiten geen inreisvisum voor Danzlg gekregen. Ook een persoonlijke verte genwoordiger van het reisbureau, die onderhandelingen naar Warsehs gereisd, kon de Polen er niet 1 bewegen om hun standpunt te wijzigen en de Danzlger deuren te openen voor een grote Westduitse toerlstenstroom. De angst voor de Duitsers zit de Po len blijkbaar nog te zeer in de knieën en met name het vermeende chisme", dat de Bondsregering ln Bonn ter herovering van de verloren gegane gebieden ln het vroegere Oost-Duitsland in haar vanen zou hebben geborduurd. Velen, die zich thans Westduitsers kunnen noemen, omdat zij naar 't vrije en niet naar het communistische deel van Duitsland werden verdreven, zouden ongetwijfeld hun vroegere „Heim" ln de „Ostgeblete" Pommeren, Silezië, Brandenburg en Oost-Pruisen en ook in Danzig graag nog eens bezoeken, zonder nu de onmiddellijke behoefte te hebben de welvaart van West-Duitsland te verlaten en zich daar weer te vesti gen. Het is zelfs in hoge mate twijfel-, achtlg of de meerderheid var miljoen Duitsers, die uit deze „Ostge blete" naar het Westen zijn gekomen ooit weer naar deze landstreken zullen willen terugkeren, zelfs indien morgen de Polen hun zouden zeggen, dat ze aar terug moesten komen. Enquêtes, die door de Westduitse t.v. zijn gehouden, spreken wat dat betreft de elf Ost Verkehrs GMBH" drie van derge lijke reizen naar Danzig organiseren. Het reisbureau voelde zich door de Poolse autoriteiten zelfs aangemoedigd tot een herhaling. En zo organiseerde het dit jaar opnieuw drie reizen. Het vorige jaar verlangden de Polen zelfs niet eens een visum, toen de passagiers van het schip „Nordland" een kleine excursie in de stad gingen maken. Het liep allemaal vlot. gewoon en normaal. Toen „Nord und Ost" een herhaling van de Danzigreizen voor dit Jaar aan kondigde, verlangden de Polen Inreis visa. De enige uitzondering was begin september de eerste reis naar Leningrad: het telegram van het reisbureau aan de passagiers, dat er een visum nodig zou j zijn, had velen niet meer bereikt. Zij waren al naar Lübeck-Travemunde on- boekdelen, ofschoon de organisaties der derweg en werden ingescheept. De Po- „Vertriebenen" net doen, alsof dat al- len lieten de ongeveer 120 Oostzeerei- lemaal niet waar is. j zigers nog zonder visum in Danzig aan Er is echter een begrijpelijk verlan- land. Voor de overige reizen Poolse vrees voor revanchisten de „Ostgebiete" nog eens terug te zien, al was het misschien alleen maar om te kijken, wat de Polen er nu werkelijk van hebben gemaakt en of die beelden, die de televisie-camera's heb ben laten zien inderdaad met de werke lijkheid kloppen. Met deze „Helmweh" zouden de Polen een goed zaakje kun nen doen, als zij dergelijke reizen van de zuiver menselijke en van de de viezen en niet van de politieke zijde zouden kunnen zien. noodzakelijk zijn. Bij een bezoek aan de Poolse militai- aanvragen behandelt, kreeg de verte genwoordiger van het reisbureau te ho ren, dat men eigenlijk helemaal geen in teresse had voor Westduitse toeristen. Men vroeg echter om paspoorten, foto's en aanvragen van de aspirant-reizigers. Die werden Ingezonden. De passen kwamen terug. De aanvra gen met pasfoto's werden achtergehou den. De visa werden niet verleend. De reden voor de weigering maakten de Polen niet bekend. Vermoedelijk heb ben ze ontdekt, dat het merendeel van de passagiers afkomstig was uit Ooat- Dlt was overigens nogal logisch: wel ke andere toerist zou zoveel aandrang speuren een bezoek te brengen aan Danzig, behalve iemand, die er is ge boren en het land en de stad decennia lang niet heeft gezien? De Polen vrees den vermoedelijk ook ontmoetingen tus sen oude bekenden. Ze zagen al een ont moeting tussen de vreedzame bewo ners van Danzig en omgeving en de Westduitse revanchisten en militaristen, zoals de bewoners van de Bondsrepu bliek in het Jargon van de communis tische landen worden genoemd. Geld terug? In ieder geval: er was niets meer aan te doen. De Polen lieten zich niet van hun stuk brengen. De Oostzeereizen j gaan gewoon door. Men bezoekt Leningrad, maar in Danzig mag men niet meer aan land. Daarbij hadden ongetwijfeld vele Westduitse reizigers een hoge prijs be taald voor een eenaagsvisum om Danzlg te bezoeken. De houding van de Polen steekt ook wel scherp af bij die van an dere landen van het communistische oostblok, voor wie de met Marken zwaaien de Westduitse toeristen over het algemeen zeer welkom zijn. „Nord und Ost" heeft nog een extra- probleem: ze moet nu maar zien het geld terug te krijgen, dat het PoolBe staatsreisbureau van tevoren had ge ïncasseerd voor de landexcursles van de toeristen. iÉ i| RED BAND- ROOSENDAAL Nege ïjen autoraces voor wereldtitel PARIJS De sportcommissie van de Internationale Automobiel Federatie heeft bepaald dat negen wedstrijden zullen tellen voor het wereldkampioen schap 1966 voor coureurs. Voor het eindklassement zullen de vijf beste re sultaten van elke coureur tellen. Men heeft de grote prijs van Zuid-Afrika la ten afvallen. De uitverkoren races zijn; Monaco (22 mei), België (12 Juni), Frankrijk (3 juli), Engeland (16 juli). Nederland (24 juli), Duitsland (7 aug.). Italië (4 sept.). Verenigde Staten (2 ok tober), Mixico (23 okt.). De kalender voor de belangrijkste sportwagenrennen die tellen voor het wereldkampioenschap der construc teurs: 12 uur van Sebring 26 maart, duizend km van Monza 25 april, Targa Florlo op Sicilië 8 mei, duizend km van de Nuerburgring; 5 Juni, 24 uur van Le Mans, 1819 juni, 12 uur van Rimes 2—3 juli, duizend km van ParljB 18 ok-

Leidse Courant | 1965 | | pagina 7