Lage huren oude woningen N,Jineser,aren Alleen gehuwde priesters kunnen Kerk in Z.-Amerika van ondergang redden KAAS OM KAAS r voor en tesen houden nieuwe huizen leeg huwelijk In Leiden geen lege woningen Hé, hebben jullie al gas? VIETKONGDORP BIJ SAIGON ONTDEKT Chefarme,4 Verkapt loon OF tijd vooruit? Brandschade half miljard Ja,dezeCalmix electrolische haard maakt zelf het ideale warmte-gas! IVIIX Celibaat in Westen zal worden versterkt Zuid-Amerika vraagt alleen mogelijkheid tot eigen leven DE LEIDSE COURANT Sociale premies ten koste van loonsverhoging UTRECHT (ANP) Het NKV heeft gereageerd op de ongerustheid die in het land is ontstaan over de verwachte stijging van de premies voor de sociale verzekeringen in het volgend jaar, die volgens de adviescolleges van de minis ter van Sociale Zaken 2,6 procent zal bedragen. In zijn orgaan Ruim Zicht zegt het NKV, dat daarvan weliswaar 2,45 pro cent door de werkgevers moet worden opgebracht, maar dat ook dit percen tage uiteraard ten koste gaat van de ruimte, die per 1 januari beschikbaar komt voor de verbetering \an de lonen. Het NKV meende, dat het wel nodig tal zijn de premies te verhogen, maar dat de Stichting van de Arbeid een ho gere overheidsbijdrage sterk kan en moet verdedigen. Tante, die kind vergiftigde ter beschikking gesteld •s-HERTOGENBOSCH (ANP) Het gerechtshof te 's-Hertogmbosoh heeft de 40-jarige mevr. W. B. uit Loon op Zand. die op 23 augustus var, het vorig jaar haar vijfjarige neefje Ardré Brabers door vergiftiging om het levtn heeft gebracht, in hoger beroep ontskgen van rechts vervolgingen en ter beschikking van de regering gesteld. Het hof bevestigde hier mee het vonnis van de rechtbank in Breda. De advocaat-gaieraal had tegen haar zes jaar gevangenisstraf en terbe schikkingstelling van Ie regering geëist. HOGERE HUUR (Advertentie) OPLOSSING WONINGNOOD (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Nieuwe woningen, ook in de woningwet- en premiesector, zul len leeg komen te staan, als de aange kondigde huurverhogingen niet door gaan en het daarmee gepaard gaande liulirnanpassingsproces niet kan worden geëffectueerd. Dit heeft de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning, drs. P. C. W. M. Bogaers. ver klaard In een Interview met Ruim Zicht het officiële orgaan van het NKV. Minister Bogaers zei, dat de huurver hoging een fundamentele rol heeft ge speeld bij de kabinetsformatie. De ramp is niet te overzien, aldus de bewinds man, als tengevolge van het uitblijven van die huurverhogingen de verschillen in huur tussen de oude en nieuwe wo ningen te groot blijven. Het doorstro- mingsplan gaat dan niet door en wonin- gen komen leeg te staan, omdat niet vol doende gegadigden zich melden. De laagstbetaalden die wachten op het leegkomen van de oude en goedko pere woningen worden dan volgens hem de dupe. Waar het thans bij de harmo- (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN. Leiden behoort niet tot de gemeenten, waar nieuwe woningen leeg staan, die nog niet verhuurd of verkocht zyn. zo Is door bet Lcldse gemeentebestuur meegedeeld. Aanleiding tot deze verklaring was het ant woord van minister Bogaers op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Van Dis (SGP). De heer Van Dis had de minister gevraagd of het de regering bekend is, dat zeer veel nieuwe woningen, o.a. in Rijswijk. Leld- schendam. Vlissingen. Tilburg. Nijmegen. Emmen. Haarlem. Amsterdam. Naarden. Lelden en Zevenaar, niet verhuurd of verkocht worden vanwege de gevraagde hoge verhuur, of verkoopprijzen. In zijn antwoord zei minister Bogaers. dat het hem bekend was. dat in het merendeel van deze gemeenten een aantal nieuwe woningen niet verhuurd of verkocht is. minister Bogaers, is te verhinderen, dat het niet aan elkaar aangepast zijn van de verschillende huurniveaus een belangrijk, zo niet het belangrijkste knelpunt gaat worden voor het over winnen van de woningnood. gaat, aldus j reiken, dat i Vietkong ontloopt Advertentie) Het leger gaat de belofte inlossen, die het twee jaar geleden met de actie „Open het Dorp" heeft gedaan: de egalisatie van het terrein waar het Dorp zal komen (bij Arnhem). Van links naar rechts op de foto: ir. Heijer, leider van de bouw, sgt. Bosman, technisch opzichter, It. H. IJ. Mager, commandant en uitvoerder, en dr. Klapwijk. Amerikanen SAIGON. (Reuter-UPI). Zuidviet- namese militairen, die het gebied om Saigon uitkammen op zoek naar Viet- kongstrijders, hebben zes opstandelin gen gedood en een aantal gevangen ge nomen, zo verluidde vanmorgen in Ame rikaanse militaire kringen. De verliezen van de regeringsstrijdkraehten werden licht genoemd Maandag ontdekten Ame- rikaans-Zuidvietnamese eenheden ten noorden van Saigon een verborgen Vlet- i kongdorp en een wapenopslagplaats. Beide werden met de grond gelijk ge- Amerikaanse bommenwerpers hebben vanmorgen steun verleend aan een grondoffensief op grole schaal door voor het aanbreken van te dag bombarde menten uit te voeren in de -zuidhoek van de .ijzeren drieloek". Volgens een Amerikaanse woordroerder hebben de soldaten van de 17}ste parachutisten brigade sinds vrijdag 63 Vietkongleden gedood. Zij maken b j hun actie gebruik van traangas om d< versterkingen der, rebellen uit te rokei. De resultaten val de grote militaire actie in de Souila Tinh-vallei worden teleurstellend genotmd. Er zouden nog 35 Vietkongleden rijn gedood bij een beschieting met ai illerie en vliegtuigen in de vallei, die 45< km. ten noordoosten van Saigon ligt. I> Amerikanen hadden tijdens de eerste twee dagen van hun actie slechts tegeistand van sluipschut ters ontmoet, waardoor werd gevreesd dat de naar schjtting 2000 communis ten de vallei ree«s hadden verlaten. Ondernemers willen prijzen aan lonen koppelen (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAI Het stelsel van prijs- geilragingen k volgens de ondernemers bij de vrije bonvorming en bij de ver- lioging van cle indirecte belastingen niet meer te handhaven. Het moet ver anderd woritm. Wanneer er niets ge beurt, Is de medewerking van de on dernemer am deze prijsgedragsregels niet meer vd te honden, aldus het com mentaar vai ondememerszljde. De ondenemers zijn ervan overtuigd, dat er gedragsregels voor de prijzen moeten zijr, maar dan in het licht van de loonregds. Worden deze regels vrij gegeven ei tevens aangepast aan de belastingverhogingen dan dienen de kos ten ervan laar de prijzen doorberekend te worden wil men de volledige lasten niet op de mdernemers afwentelen. MInistet Den Uyl van Economische Zaken is laarvan een tegenstander. Hij heeft in djn begroting laten uitkomen, dat omwile van de totale economie de prijzen snbiel moeten blijven. Minister Vondellnj daarentegen schijnt een an der stanipunt in te nemen. Jonge Russische violisten hebben gisteren de eerste drie plaatsen gewonnen in het 13de Nicolo Paganini vioolconcours. De eerste prijs in het belangrijkste con cours voor violisten van 17 tot 21 jaar ging naar Viktor Pikaisen. Zijn landge noten Philip Chirschom en Andrei Kor- sakov wei-den resp. tweede en derde, de Japanner Joko Kouho vierde. ningen met lage huren zitten, deze ver wisselen voor een nieuwe, betere woning met natuurlijk wel hogere, maar in vergelijking niet meer zo hoge huren. Op die manier zullen woningen vrij komen voor de lagere inkomensgroepen. Naar aanleiding van zijn voorkeur voor woningwetwoningen, zei de minis ter, dat hij de behoefte aan meer com fortabele woningen in de middenklasse wel kent, maar dat de financiering daar van momenteel een moeilijke zaak is. Overigens is uit een behoefte-onder zoek van zijn ministerie gebleken, dat ongeveer 50 procent van de woning zoekenden. die niet via doorstroming kunnen worden geholpen, een woning wenst met een huur van minder dan 1200 gulden per jaar. Subsidie onrechtvaardig De raad van bouwondernemers heeft in een nota, die hij gezonden heeft aan de vaste commissie voor volkshuisves ting en ruimtelijke ordening uit de Tweede Kamer, gesteld dat het met de subsidiëring van de woningwetbouw steeds meer de verkeerde kant op gaat. De raad meent dat er van een ernstige bevoordeling gesproken kan worden van de overheids(woningwet)bouw op de particuliere bouw. Hierdoor kunnen woningwetwoningen voor lagere bedra gen verhuurd worden dan woningen met dezelfde bouwkosten en hetzelfde woon comfort in de particuliere sector. De raad vindt dit zeer onjuist omdat, zoals hij stelt, een belangrijk deel van de woningwetwoningen bewoond wordt door hen, die geen subsidie nodig hebben. De raad noemt dit een zaak van sociale on rechtvaardigheid en hij vraagt de com missie dan ook om maatregelen die hieraan een eind zullen maken. (Advertentie) Chefarine„4" doet won deren bij pijn of griep! Keurig zakdoosje (ledig) gratis bi] uw apotheker of drogist. MM» NUMEGEN (ANP) In een gezamen lijke oproep hebben monseigneur C. van DUck, deken van Nymegen. en dominee N. R. Hefting, voorzitter van het con vent van predikanten, de bevolking vnn Nymegen met klem gevraagd niet in te gaan op de actie van het comité „ver zoekschrift Sta ten-Generaal". Dit comité verzamelt handtekeningen om de Staten- Generaal te verzoeken de goedkeurings wet op het huwelijk van prinses Beatris en de heer Claus von Amsberg niet tot stand te laten komen. In de oproep aan de bevolking wordt het ondemocratisch genoemd, dat een pressuregroep invloed wil oefenen op de besluitvorming van het parlement. Be toogd wordt voorts dat de actie van het comité ..de lagere instincten in het volk oproept, om toch vooal de wrokgevoe lens uit het verleden te blijven koeste renIn plaats van mee te werken aan een beter begrip tussen de volkeren van Europa wordt op deze wijze getracht de tegenstelling uit het verleden in stand te houden. BREDA (ANP) De officier van jus titie by de rechtbank in Breda heeft f 2500 boete, waarvan f 2000 voorwaarde lijk geëist tegen de veertigjarige A. H.. directeur van een Roosendaal» garage bedrijf. Deze stond terecht, omdat hy in de periode van een jaar aan vijftien ar beiders bijna f8000 meer had uitgekeerd dan volgens de c.a.o. was toegestaan. Bij dit bedrijf wordt aan de arbeiders die 23 jaar zijn en één Jaar in dienst zyn desgewenst obligaties van f 1000 ver strekt. De arbeiders betalen dit bedrag zelf. of kunnen het geld lenen. Op die rentegevende obligaties krijgen de arbei ders elke maand en voorschot op de winstuitkering. De eindafrkening volgt dan nadat de winst is vastgesteld door de vergadering van aandeelhouders der N.V. De winstuitkering bedraagt 25 pro- Volgens de officier van justitie, mr. J. Kalbhof, gaat het hier om een ver kapte extra-loonbetaling om de arbei ders aan het bedrijf te binden. Volgens de verdediger, mr. k. P. Schaap uit Rot terdam. is er sprake van een werkelijke winstdeling, waarmee het bedrijf zyn tijd vooruit is. - (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De brandschade blijft sterk stygen. Vorig jaar ontstond hierdoor een directe schade van 150 miljoen gulden. In de eerste zes maanden van dit jaar werd het schadebedrag van hetzelfde halfjaar 1964 al met 9 miljoen gulden overschreden. Deskundigen schatten de door brand veroorzaakte directe en in directe schade op rond 500 miljoen gulden per jaar. Driekwart van de schade valt in de sector handel en industrie. Naast de directe brandschade treedt hier een aanzienlijk produktieverlles op, terwijl de normale uitgaven gewoon doorlopen. 4000 jaar oude stad Italiaanse archeo logen hebben de overblijfselen van een 4000 jaar oude stad in Noord-Syrië ont dekt. De naam van de stad is nog niet bekend, maar er zijn aanwijzingen dat de stad het centrum is geweest van een bloeiend Syrisch koninkrijk. De stadsmuur, een deel van de stad zelf en een burcht zijn reeds blootgelegd. In een tempel is een stenen schaal ge vonden. die waarschijnlijk als altaar gediend heeft. Een haard die de goedkope brandstof petroleum met veilige zwakstroom in ideaal warmte-gas verandert (een vondst die zelfs experts verraste!). Die u zonder lucifer aansteekt. Die geen roet vormt. Die ook op een slecht trekkende schoorsteen ideaal brandt. Die een verrukkelijke straling én kamerwarmte-circu- latie geeft. Die een enorm gezellig open-haardvuur-efiect heeft.-. Dat is de CALMIX. De enige olie-gashaard die petroleum electrisch in hoog-calorisch warmte-gas omzet en daarmee idealer, zuiniger en beter uw kamers verwarmt. De vooruitstreven graag meer over. Hier is een n waar REESINK achter staat! Veiliger. 2 Apart werkende veilig- andere oliehaard. Een Calmix be- hrid&syuemen. Ingebouwde zwak- taalt zichzelf. siroomtransformator van 20 volt (ge- Makkelijker. Een minimum aan lijk aan drie zak batterijtje»). Auto- zeer eenvoudig onderhoud, matuche regeling. Geen roet, geen Mooier. Moderne strakke vormge- risco van schoorsteenbrand. Geen ving die zich leent voor nagenoeg lucifers nodig, de Calmix wordt elee- elk interieur, trisch ontstoken. Folders en dcalerlijst worden u op Zuiniger. Volledige verbranding, aanvraag gratis toegezonden door Verbruik 15-20% minder dan iedere Reesink, Postbus 20, Zutpken. aardgas? ook dan CALMIX Dezelfde n veilig- De Calmix it óok Uier baar t tmiek-mooie lijn - dezelfde urdeke zuinigheid ei heid. Bovendirn zijn voor de Calmix 51 - aangeschaft na januari 1964 - inbouwsets beschikbaar, waardoor de olie-gashaard eenvoudig kan worden omgeschakeld oir aardgas of ander gas. H. J. Reesink <c Co. N.V. Zutphen, Amsterdam, Rotter dam,'s-Hertogcnbosch en Hoen «broek. celibaat niet gediscussieerd zal worden, maar dat de vaders hun inzichten over deze zaak vla het presidium aan de Paus kenbaar kunnen maken. De Paus zelf zal dan de kwestie zorgvuldig onderzoeken. De beslissing van de Paus kwam niet onverwacht. Er heersten al sedert enige tijd spanningen onder de concilievaders over de kwestie van het celibaat. Een Beslissing Paus niet onverwacht VATICAANSTAD. (K.N.P.. Reuter) In een schrijven aan bet concilie-pre&l- dium heeft Paus Paulus als zyn persoon lijke mening gegeven, dat de wet van het celibaat in de Westerse Kerk versterkt i aantal concilievaders wensten n.l. bij het zal moeten worden door de priesters dui- laatste ontwerpbesluit, dat handelt over deiyk het waarom van deze wet in te het ambt en het leven van de priesters de kwestie van het celibaat aan de orde te stellen. Zij achtten dat meer dan ooit urgent. Een andere groep wenste dat niet De tegenstelling heeft niets te maken met progressief of conservatief, ook niet met pro en contra het celibaat, het ls eenvou dig een verschil in visie op de vraag of het concilie zich in de aula met het vraag stuk bezig zou moeten houden. Da's hele andere kaas Da's een sneetje Da's brood op jonge kaas op oude kaas od brood Medewerker dr. Ramsey wordt katholiek LONDEN (KNP) De zeventigjarige Anglicaanse kanunnik George Brigstocke, die als assistent van dr. Michael Ramsey, hoofd van de Anglicaanse Kerk sinds 1959, priesters examineerde in leerstel lige zaken, is met zijn vrouw overgegaan tot het katholicisme. Het paar woonde in het aartsbisschoppelijke paleis, Lam beth, waar mevrouw Brigstocke de leiding van de vastenafdeling had. (Van onze concilieredacteur dr. A. v. d. Weijerj ROME. Het verzoek van de Paus om in de aula het probleem van het priester-celibaat niet aan te raken, hing al lang in de lucht. Inderdaad waren er verschillende vaders, die over dit onderwerp een stevige interventie op papier hadden gezetsommigen hadden die zelfs bij voorbaat onder deskundigen en journalisten verspreid. Ook was het bekend, dat de moderatoren aan enkelen van hen hadden mee gedeeld, dat zij hun beurt voorbij moesten laten gaan. Dit wees al in de richting van een bepaald beleid, waarbij voorzichtigheid zwaarder zou worden gewogen, dan vrijheid van meningsuiting. De brief van de Paus, die hedenmorgen door kardinaal Tisserant in de aula werd voorgelezen, kwam de reeds bestaande vermoedens officieel bevestigen: over de kwestie van het priester-celibaat zou tijdens de algemene ver gadering niet mogen worden gesproken. Een van de sprekers, die zich had aan gemeld. wus de Braziliaanse bisschop Ple- ter Paul Koop. missionaris van het Heilig Hart. in Nederland bekend geworden door zijn optreden voor de televisie, waarin ook reeds een pleidooi werd gehouden voor het wijden van gehuwde mannen tot priester Aan het begin van zijn interventie had hfj meteen met de deur in huis willen vallen. „Ik zeg u meteen wat ik op het hart heb. Bij ons in Latijns-Amerika moet zo Epoedlg mogelijk een gehuwde clerus komen, uit de beste gehuwde man nen gevormd, zonder dat de celibaatswet wordt opgeheven". Mgr. Koop had zich voorgenomen de noodzaak van deze nieuwigheid aan de hand van statistisch materiaal te bewij zen. De Kerk gaat in nummeriek opzicht zienderogen achteruit. „In Latijns-Ameri- ka verliest de Kerk leder jaar een mil joen mensen. In Brazilië alleen moet het verlies worden geschat op 1.000 per dag. In andere continenten, bijv. Afrika, moet de Kerk miljoenen zielen aan zicli voorby laten gaan. die door andere godsdiensten, misschien voor altyd. opgenomen zullen worden". De voornaamste oorzaak, aldus mgr. Koop. is het priestergebrek. Kond liet jaar 2000 zal Lntyns-Amerika 600 miljoen zielen tellen, ongeveer de helft van het totaul aantel katholieken over heel de wereld, en bijgevolgd 1200(H) priesters nodig hebben. „Het is nodig, en wel bijzonder dringend nodig, het aantal priesters als het ware te verhonderdvoudigen. De vadets moeten goed bedenken: de Kerk heeft krachtens goddelijk gebod de opdracht om het Evan gelie te preken en de mensen le heiligen Het volk Gods heeft, het strikte recht om de Evangelische boodschap te vernemen en een sacramenteel lev ente lelden. Dit ls een goddelijk recht, dat door geen enkele menselijke wet ongedaan kan wor den gemaakt en dat de Kerk krachtens rechtvaardigheid moet respecteren" Part-timers Dan wilde mgr. Kuop het volgende con crete voorstel doen. Het concilie zou de mogeiykheld moeten openen om In be paalde gebieden het priesterschap toe te dienen aan geschikte personen, die min stens vijf jaar getrouwd z.yn. Dezen zou den een elementaire opleiding moeten ontvangen en, eenmaal gewyd, een soort part time priesterschap moeten uitoefe nen. naast hun normale bezigheden. Men zou hun by voorkeur kleine gemeenschap pen kunnen toevertrouwen. Zij zouden als gehuwden moeten blijven leven en hun positie in het profane leven moeten blij ven behouden. „De vaders moeten zich geen enkele illusie maken", aldus wilde mgr. Koop zyn interventie besluiten. „De toekomst van de Kerk in Latijns-Amerika hangt aan een zyden draad. Wy moeten nu kie zen: ofwel eei\ aantal priester» ongehuwd en gehuwd, drastisch opvoeren, ofwel toe zien. dat de Kerk in Latyns-Amerika ten onder gaat". Tot zover de geplande interventie van mgr. Koop. Helaas zal hij zijn dramati sche oproep niet tot de vaders kunnen richten Zij mag alleen schrlfteiyk wor den ingediend en zal tezamen met tien tallen andere op de pauselijke schrijftafel belanden Welke Indruk zij daar zal ma ken. moet worden afgewacht. En welk concreet resultaat zij zal opleveren al evenzeer. De Paus heeft beloofd alles nauwkeurig te zullen bestuderen en dan voor God de beslissing te nemen, die hij de beste acht. Misschien is het wel te betreuren, dat mgr. Koop deze interventie heeft inge diend naar aanleiding van "t schema over de missionaire activiteit van de Kerk. het onderweiy» dat momenteel nog door de aula wordt besproken. Zy was daar. ons inziens, zeker zo goed op haar plaats geweesi en misschien was zij dan niet onder de zojuist afgekondigde maatregel gevallen. Plaatselijke Kerk De kwestie, die mgr. Koop wilde aan snijden. is inderdaad niet zozeer 'n pries- teriyke. alswel een missionaire kwestie Een van de veie missiebisschoppen heeft mij dat dezer dagen duidelijk gemaakt. „Het is onverantwoord", zo begon hij zUn betoog, „om vanuit West-Europa nog een priester naar Latyns-Amerika te zenden. Europa heeft zijn best gedaan en meer dan dat. Het kan niet doorgaan met al maar mensen en geld naar de missiege bieden te Dompen. Deze gebieden zouden eindelyk op eigen benen moeten komen te staan. Geven wij ze die kans niet. dan blijven wij ondanks al onze goede wil in een soort koloniale houding steken Zo wordt het trouwens ook door die gebieden zelf aangevoeld". „Weet u. wat West-Europa op dit ogen blik aan de zgn missielanden zou moeten geven? Geen priesters, geen sommen golds. Maar cnktl ca .<n«-en de magetyidMtd "m het kerkeiyk leven een eigen gestalte te geven overeenkomstig de mogelijkheden die er ter plaatse liggen. Byv. de moge- tykheid om naar het voorbeeld van Chris tus zelf en van de a|>ostelen doodgewone mensen tot priester te wyden. zonder andere normen op te leggen, dan die welke l'aulus In zRn brieven aan Tltu» en Timo- teus gegeven heeft. Zij hoeven niet alles te weten van de betrokkingen, die er be staan tussen Vader. Zoon en Geest, zy hoeven niet heel het Westerse denken in zich op te nemen en ze hoeven ook niet overeenkomstig de gebruiken van de Wes terse Kerk te leven Als de Kerk deze mogelijkheid zou scheppen, dan zou'daarmee alleen de hele problematiek van de missiegebieden voor het. grootste deel zijn opgelost Fr zou een werkelijk plaatselijke Kerk kunnen ontstaan, die de kleur heeft van de lemen hutten waarin de mensen wonen en van de grond waarin zy met hun handen wroeten, geen verfijnde Kerk naar Wes terse snit: geen priesterschap zoals die d<»or de Europese seminaries wordt afge leverd. Maar wel een Kerk en een pries terschap. die Ier plaatee volledig kunnen functioneren" Woorden om over na te denken Mis schien steekt er in het opleggen van het celibaat aan heel de inheemse clerus nog wel een stuk verborgen kolonialisme Mis schien willen wij onze westerse vormen te veel aan de jonge Kerken opdringen Misschien moet onze grootmoedigheid wel hierin bestaan, dat wij haar de kans ge ven. de werkelijke en volledige kans. om zelf het volk Gods op te bouwen uit het materiaal dat ter plaatse aanwezig ls en volgens de normen, die ter pluatse kun nen worden aangehouden. Woorden om over na te denken. Gelijk stellen Zo zou patriarch Maximos IV Salgh zyn interventie al klaar hebben gehad en daarin hebben willen voorstellen de prak- tyk van het celibaat en van het gehuwd- zijn van diakens en priesters, voor oost en west eens en voor goed gelyk te stellen. Ook kardinaal Alfrink zou vast van plan zijn de discussie inzake het celibaat open- lyk ter sprake to brengen als niemand anders dut zou doen. Na de opening van deze zitting van het concilie op 15 sep tember van dit Jnar zet de Nederlandse kardinaal. .Men moot niet denken dat het probleem niet bestaat gewoonweg om dat niemand de moed heeft of in staat is zich hierover ln het openbaar uit te drukken Professor E. Schillebeeekx zei in de afgelopen zomer: „Ik zie niet in waarom wereldlUke priesters niet toe gestaan zou worden te trouwen De rol van de seculiere geestelijke is anders dan die van de ordegcesteiyke". Vrijspraak voor gratis ligging in ziekenhuizen ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 44-jarige G. F. O Bzonder beroep en zonder vaste woonplaats, vrijgesproken van de hem ten laste gelegde oplichtingen van de directies van vier ziekenhuizen. B. Moest terecht staan, omdat hy naar het oordeel van de officier van Justitie de zieken huizen had opgelicht door zich drieën eenhalve maand kosteloos te laten ver plegen. cq. kosteloos voeding en onder dak had ontvangen, zonder werkeiyk ziek te zijn. B had zijn langdurig verbiyf in de ziekenhuizen ln s-Hertogenbo6ch. Ny megen. Utrecht en Gouda, niet ontkend Hij had echter wel verkluard ln die tyd ziek te zijn geweest en derhalve verple ging nodig te hebben gehad. Zonder ge vangenisstraf kwam B er niet af. Wegens oplichting van een radiohandelaar en schaking van een verpleegster werd hij veroordeeld tot een Jaar gevangenisstraf met aftrek.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 5