SVL d en WS h hadden weinig geluk bij debuut MEJ. A. ADEMA SLOEG EERSTE PAAL VOOR NIEUW KERKGEBOUW PLAN AARDAM-WEST KRIJGT EEN AANTREKKELIJK WINKELCENTRUM BONA STARS VERLOREN OP HET NIPPERTJE )PENBARE LES VAN DR. A. MENALDA I sang. is I33n 14 00 ziek. NSDAQ 12 OKTOBER 1969 DE LEIDSE COURANT I hield dr. A. Menalda. or in de propedeutische wiskunde, het Groot Auditorium der Rijksuni- ■siteit een openbare les ter gelegen- d van de officiële aanvaarding van ,^0^ OM DE KNIKKERS ndien wij uitsluitend de dienende van de wiskunde in het oog hou- is de haar toebedeelde plaats in faculteit tezamen met de natuur- enschappen aanvaardbaar. De wis- nde als zelfstandige wetenschap et echter worden ingedeeld bij de steswetenschappen niet alleen >r de verwantschap met de filosofie wegens het aspect van de wiskunde taal, maar vooral omdat zuiver thetische motieven de wiskundige len bij de keuze van zijn axioma's de aard van de gevolgtrekkingen hij hieruit wil maken, let criterium van de schoonheid is subjectief, een objectiever maat- lijkt te liggen in de mate van aan- itlng met de ons omringende reali- Een theorie blijkt levenskrachti- te zijn naarmate deze aansluiting iiwer is. Dit houdt niet in dat alleen problemen waardevol zijn die aan wiskundige worden voorgelegd door oefenaars van andere takken van tenschap, zoals natuurkundigen, 'n pisch voorbeeld van een tak van Oud-burgemeester overleden Op 89-jarige leeftijd is in Diepen- overleden de oud-burgemeester Oegstgeest, de heer A. J. Gerre- ik, die op 1 maart 1930 werd be emd tot burgemeester van deze ge- eente. De rechten en belangen van gstgeest en haar inwoners waren eds het doel van zijn handelingen het is onder zijn bewind geweest Oegstgeest zich sterk heeft uitge- eid. De bevolking groeide van 6675 in fers op 1 januari 1930 tot 9206 in- mers in 1941. De heer Gerrevink actief in talrijke andere functies; •as hij o.m. secretaris van de Ver- iging van chr. historische leden van meentebesturen, medewerker aan 't ïicieel Orgaan van de Vereniging n Ned. Gemeenten, bestuurslid van CHU, Kamerkring Zwolle, leider n de politievakcursus in de kring >iden, lid van de commissie voor :amens van gemeenteadministratie, gesteld door de Ned. Ver. van Ge- eentebelangen enz. De teraardebestelling van het stof- lijk overschot zal geschieden op oensdagmiddag 12 uur op de be- eafplaats achter het Groene Kerkje US OPBRENGST IAT. RECLASSERINGSCOLLECTE De te Leiden gehouden Nationale edasserinbscollecte voor alle gezind- Aeeft opgebracht een totaal bedrag n ƒ732 Huis-aan-huis werd op- ïaald 5263.de straatcollecte "acht 1603.op en de bedrijven- •tie leverde ƒ460.op. SOLGLYTT TE ANDERNACH Een opgetogen directeur Tesink belde >ns gisteravond op vanuit Andernach. Ie varende patiënten van het Leidse •rpleeghuis Solglytt hebben gisteren prachtige tocht gemaakt van Keu- naar Andernach, zo vertelde hjj ons. ochtenraist op de Rjjn was spoedig pgetrokken en daarna heeft het zon- letje de „Rijnstroom" geen ogenblik ln steek gelaten. Velen zaten weer op dek te zonnen, loewel hij zelf de tocht niet meemaakt imdat hij thuis is gebleven by de zie- ien, werd op feestelijke wyze de ver- aardag van broeder H. van der Heyden evierd. Om hem hierop te attenderen reeg hij een telegram. In Andernach {bezichtigden de mensen van Solglytt IJ 2 onder meer enige torens en een 56 me- *-|ter hoge muur. Iedereen genoot ten olie. Vandaag hoopte men naar Rüdes- elm door te varen. Dahlia-nabloei op Haarlemse keuring Komkommertyd in de Haarlemse eurlngszaal. Dank zij het uitzonderiyk raaie weer van de laatste weken waren nog wat dahlia's: maar één nachtvorst ook dat is achter de rug. Het mag »k wel: het is bijna half oktober. Bij onder best waren de dahliabloemen die fa. Geerlings uit Heemstede voor het oetlicht bracht. World Champion moge lan geen bescheiden naam zyn, deze lahlia was bijzonder mooi van vorm en int en had tevens een beste stengel. De (leur is gloedvol en warm rood. Dezelf- le firma liet ook de Semicactus Wiener Blut zien, ook mooi rood maar qua kleur in ieder geval minder dan eerstge- loemde. De fa. Van Oosten uit Den Haag liet evenzeer beste dahlia's zien. 3nder meer de typische Mephisto, goud- 'eel met rode vlammen en de merk- vaardige Grand Prix, warm geel met fel witte punten. Zeer exentriek. Heel as ook de oranje semicactus Queen of Orange. De fa. KI. de Jong ilt Andljk liet zelfs nog lelie's zien. Bollen van de Mid Century hybride wa de 15e september 1964 gerooid en 15 augustus 1965 weer geplant. Wat *r gedurende deze bewaarperiode mee gedaan, was niet vermeld. Ook niet i'j hoeveel graden de bollen hadden ge- egen. De bollen (14-16 cm.) produceer den uiteraard lichte takjes, maar zagen 'r niettemin aardig uit. Heel goed was de kwaliteit freesia's e de fa. M. v. Staaveren uit Aalsmeer len tonele voerde: de heldergele Aurora had beste stengels en zware "kammen". Rest nog te vermelden dat mevrouw Mantel uit Avenhorn weer present was roet de druif Rembrandt, die ook na gure zomer buiten nog volop tros- »en heerlijk rijpe druiven leverde; niet groot van stuk, maar ze worden dan °ok niet gekrent. Na drie jaar geeft druif (mits op een zonnige plek geplant) al volop vruchten. En hiermee moesten de bollenkwekers en exporteurs het gisteren doen. En het *al ongetwyfeld de eerstvolgende weken nog wel minder worden ook De twee in de hoofdklasse-west de buterende Leidse teams hebben gis teravond in een thuiswedstrijd in de militaire sporthal hun meerdere moe ten erkennen in hun tegenstanders. SVL leed tegen Cito (Zeist) een 1-3 nederlaag, terwijl VVS tegen stadge noot Kangeroes na spannende strijd met 3-2 ten onder ging. De daV^7CvaTn°SVL g.ngen overigens bijzonder goed van start. Op de harde smashes van Hanna Wang-v. Gelle- cum, Xandri Kikkert en Wilma Be- nus bleek de Cito-verdediging geen antwoord te hebben en door een 15-0 setzege werd het 1-0 voor SVL. Een wakker geschrokken Cito nam in de 2e set direct het heft in handen. Met de hulp van de scheidsrechter, die meermalen wat onduidelijke beslissin gen nam, kwam de score weer in evenwicht: 8-15 voor Cito. Maar SVL ging niet bij de pakken neerzetten. Weer trokken de Leidse dames ten aanval en na 4-1 en 6-3 namen zij een 9-7 voorsprong. In de persoon van mej. Versteeg bleek Cito echter een speelster van formaat te hebben. Niet alleen scoorde deze speel ster zelf enkele prachtige punten, maar bovendien inspireerde zij haar teamgenoten hierdoor zodanig, dat Cito wederom de setzege voor zich opeiste: 9-15. Een wat ontgoocheld SVL moest haar tegenstandsters in de 4e set een ruime 0-9 voorsprong toestaan. Prach tig herstelden de Leidse dames zich echter, maar de achterstand bleek te groot. Cito kreeg het nog wel even be nauwd maar wist de setzege, 11-15, en daarmede de eindoverwinning nog net binnen te halen. VVS—KANGEROES Het ten opzichte van vorig jaar onge wijzigde Kangeroes-team bleek in de le set duidelijk beter op elkaar inge speeld te zijn dan de VVS'ers. Min of meer kansloos gingen Henk Kleingeld c.s. dan ook met 2-15 ten onder, maar in de 2e set voerde WS de boventoon. Met tomeloos geweid sloegen de smashes van Sieval, Kleingeld. Kool schijn en Van Biemen steeds weer bressen in de Kangeroes-verdediging. Het werd nu een ruime 15-8 setzege voor WS. Maar in de 3e set nam Kangeroes het initiatief weer over. Pasman, Broersma en v. d. Leeden lieten zien. dat zij op het punt aanval ook van wanten wisten, terwijl de WS-aanval keer op keer aan banden werd gelegd Deze getallentheorie wordt vervol gens nader beschouwd. Via de ontbin ding in factoren komen we op het be grip „priemgetal", en de problemen die samenhangen met de verdeling der priemgetallen. Deze culmineren in het onopgeloste probleem dat „vermoeden van Riemann" heet, en dat door vele wiskundigen als het belangrijkste pro bleem in de huidige wiskunde wordt beschouwd. 1 Pogingen om een ander vermoeden, gekoppeld met de naam Fermat, te be wijzen hebben de stoot gegeven tot de ontwikkeling van de theorie der alge braïsche getallenlichamen. De vragen naar de onderlinge samenhang van deze getallenlichamen zijn nog slechts zeer gedeeltelijk beantwoord. Ook de problemen die hier nog open staan behoren tot de belangrijkste der ge tallen-theorie. Geboren: Marjan, dr van E. J. Baart en M. J. Rosin, Egbertus Johannes, zn van A. W. M. Vintges en W. G. C. M. Plijn, Elisabeth Maria, dr van N. B. v. d. Bogaerd en A. A. M. Rijsdam, Maar- tina Alida, dr van G. den Heijer en J. M. van Zuijlen, Robert Willem, zn van W. Siera en J. M. v. d. Wetering, Saskia Josephina, dr van F. P. v. d. Lubbe en J. M. A. Rooswinkel, Arendje dr van J. B. Imthorn en J. Kooijman, Theodorus Johannes, zn van P. J. M. Noordman en M. v. d. Berg, Renko Bernard, zn van M. Karruppannan en E. C. M. de Jong, Frederik Hette, zn van F. Meinema en A Hiermstra, Ka- rel Olav, zn van H. W. ten Bosch en C. van de Weterink, Eric Willem, zn van A. C. Mantel en L. de Leen, Nicolaas, zn van G. v. d. Weijden en L. C. van Royen, Olav Christian, zn van G. Freni en N. Punt, Esther, dr van A. M. van Praag en K. K. Bruijstens, Maartje Johanna Helena, dr van H. Kruider en J. Matze, Jacqueline Wilhelmina, dr van R. G. Louwe en C. A. D. Rooze- mond, Jannetje, dr van G. Philippo en C. C. Hartevelt, Kitty, dr van A. C. Deegenaars en J. W. Hanselaar, Jo hanna, dr van W. Blok en H. C. Later- veer, Chantal Angelique Arlette, dr van N. Kienjet en A. M. O. Tierolf, Adriaan Johannes, zn van A. de Groot en F. Bleijenberg. Jacqueline Maria, dr van H. G. M. Thorn en T. E. M. van Schagen, Jolanda, dr van A. van Oudenaarde en J. v. d. Hoogenband, Rudolf Johannes, zn van J. M. A. Strooper en J. G. van Diemen. Getrouwd: H. J. Selhorst en M. P. Kooien, J. P. M. Helvensteijn en A. M. C. v. d. Holst, P. C. W. Janson en M. J. C. de Jong, H. Lucas en C. A. W. Ziegelaar. Overleden. G. van Es, 81 jr. man, H. J. Waasdorp, 73 jr. man, G. Ruyg- rok van der Werven, 65 jr. e. v. J. H. Koetsier, C. Cornet, 80 jr. man, G. M. de Vries, 27 jr. zn. DIPLOMA OPENT MARINE ONDEROFFICIEREN WEG NAAR OFFICIERSRANG Op vrijdag 15 oktober is het een grote dag voor een aantal onderoffi cieren van de Kon. Marine. Ze sluiten dan namelijk hun studie aan een ho gere technische school af, hetgeen ze de weg opent tot de officiersrangen. De acht man die vrijdag hun diploma in ontvangst nemen zullen binnenkort benoemd worden tot beroepsofficier van speciale diensten van de Kon. Marine. Het zijn sergeant B. van den Berg uit Voorschoten, korporaal H. A. Brockholz uit Den Haag, sergeant A. Th. Hermsen uit Wassenaar, ser geant P. J. Klap uit Voorschoten, ser geant A. Kloppers uit Schiedam, kor poraal H.. P. van Weerdt uit Boxtel. De diploma's zullen worden uitge reikt in de HTS aan de Wegastraat in Den Haag door de inspecteur onder wijs der Kon. Marine, schout bij nacht J. B. M. J. Maas. Ook de vlagofficier personeel van de marine, vice-admi- raal J. G. Stegeman zal aanwezig zijn. Grondtransactie gemeente Oegstgeest van ruim miljoen VOOR BOUW VAN 66 ESTECWONINGEN B. en w. van Oegstgeest stellen de raad voor, aan de N.V. Levensver zekering Maatschappij van De Neder landen van 1845 een vijftal percelen bouwgrond, gelegen aan en nabij de Pres. Kennedylaan te verkopen voor de totaal-prijs van f 1.053.675, De totale oppervlakte bedraagt 14049 m2 en de prijs f75,per m2. Op deze gronden zullen 66 wonin gen en 83 garages worden gebouwd De woningen zijn bestemd voor per soneel van de Estec (European Space Technology Centre), die te Noordwijk gevestigd wordt. DDS-BRIDGE Stand na de 2e parenwedstrijd: 1 Eichhorn-Brouwer 130, 635%2 da mes Verboog-v. Zijp 124, 84; 3 v. d. Meer-Verboog 118, 555; 4 Langemeyer- Plouvi'er 109, 825; 5 v. Heusden jr.- Mekking 109, 545; 6 mevr. v. Heusden- Stapel 109, 050; 7 mevr. de Jopg-Part- ner 103, 69; 8 Leenhout-Kuilman 102. 385; 9 Parmentier-v. d. Voort 99, 795', 10 dames den HolderijVerstraaten 97, 685; 11 v. Heusden sr.-partner 95, 175; 12 dames v. d. Meer-Visser 94, 195; 13 echtp. Krul 92, 335; 14 dames Nagel- Kuilman 87, 255; 15 dames v. Berge Henegouwen-Peterzen 86, 77; 16 da mes Brouwer-Eichhorn 85, 71; 17 mej Schneider-Tellekamp 82, 095; 18 dames v. Alphen-Seis 81. 825. Prinses Margriet bij veteranen Prinses Margriet zal een gedeelte van de reünie van het veteranenlegioe» Ne derland a.s. vrijdag en zaterdag te Haar lem en Leiden hijwonen. Zy treedt plaatsvervangend op voor haar vader, die 't voorzitterschap van de raad van advies van dit legioen bekleedt. Zater dag komt zij per helikopter te Haarlem door een hermetisch gesloten Kange- roes-blok. Kangeroes verzekerde rich van een 1-2 voorsprong door de 3e set met 9-15 op zijn naam te brengen. Bij de stand 7-12 in de 4e set leek Kangeroes de zege al binnen te heb ben. Er werd toen echter wat stoom afgeblazen en hiervan profiteerde VVS-aanvoerder Henk Kleingeld door met een serie slimme serveerballen Kangeroes hard met de neus op de feiten te drukken. Van 7-12 achter werd het nu in één ruk 14-12 voor VVS en ook het laatste puntje, 15-12, liet niet lang op zich wachten. Kangeroes bleek echter toch over de langste adem te beschikken. Met ge varieerd aanvalsspel wist Kangeroes de VVS-verdediging steeds weer uit een te rafelen en kwam zodoende op 11-14. In een laatste poging kwam VVS nog wel naast Kangeroes. 14-14, maar eerst zorgde een prachtig blok van Kangeroes voor 14-15, waarna Bert van der Leeden met een formi dabele klap zijn team een 14-16 set zege bracht en daarmede een zwaar bevochten 2-3 overwinning. Tweejarig meisje te Alphen verdronken Kort na half zes gistermiddag is het 2-jarig meisje Jacoba M. v. d. Lee, pupil van de Martha Stichting te Al phen aan den Rijn, spelenderwijs in een vijver achter de woning, waarin ze was ondergebracht, terechtgeko men en jammerlijk verdronken. Het kind werd slechts luttele mi nuten vermist en toen onmiddellijk naar haar werd gezocht, trof men Jacoba drijvende in de vijver aan. Het personeel van de Martha Stich ting paste direct mond-op-mondbea deming toe, welke poging snel werd voortgezet door de doktoren J. K. Platteschor en A. J. Zwartendijk, maar het gelukte niet de levensgees ten bij het kindje weer op te wekken. Kunstkring „Voorhout" gestart met teken en schildercursus De Kunstkring „Voorhout" hield gisteravond de eerste cursus en wel die in tekenen en schilderen. De voorzitter, de heer J. Th. M. Warmenhoven. sprak een inleidend woordje. Volgens spr. was het voor het bestuur een bijzondere avond. Al drie jaar was het zijn wens om de inwoners wat meer cultureel gevoel en kunstzin bij te brengen. De hier gehouden ten toonstelling was daartoe reeds een stimulans. Spr. had respect voor het doorzettingsvermogen van de secreta ris en speciaal dankte hij mej. E. van Leent uit Oegstgeest, die bereid is ge vonden deze cursus te leiden. Ook woorden van dank aan het be stuur van d,e chr. school, dat zo be reidwillig was een leslokaal voor dit doel beschikbaar te stellen. Met de wens voor een succesvol re sultaat besloot de voorzitter zijn in leiding. Van Tol won tijdrit te Alphen De laatste wegwedstrijd, die de AI- phense Ren- en Toervereniging „Avan- ti" te Alphen a. d. Rijn zondag in de vorm van een tijdrit heeft gehouden is gewonnen door Cor van Tol. HU legde de drie ronden, in totaal pl.tn. 40 km het snelste af. Over één jaar kan men kerken Onder het toeziend oog van enkele honderden parochianen en genodigden heeft mej. A. Adema gistermiddag de eerste paal geslagen voor de nieuwe parochiekerk van de H. Jacobus de meerdere In het Meerkreukplan te Oude- Wetering. Deze kerk, waarover wy eni ge weken geleden reeds uitvoerig schre ven, zal het oude kerkje aan de Veer- straat gaan vervangen, omdat door het totstand komen van grote uitbreidings plannen het zwaartepunt van Oude We tering is komen te liggen in Oude Wete ring. Mej. Adema. die als winnares was gekomen uit een verloting onder alle parochianen, kreeg by het heien van de 16-meter lange betonnen paal "bystand" van pastoor G. A. Lemmers (zie ook fo to). Aanwezig waren voorts pater Prin sen. loco-burgemeester Van der Poel, gemeentesecretaris Van Dommelen, ge- kerkbestuur en de architect van d« nieuwe kerk. de heer Jules Kirch. De kerk zal gebouwd worden door de Internationale Bouw Compagnie te Best. Binnen een jaar hoopt men de kerk en pastorie (hiervoor werd twee weken ge leden de eerste paal in het veen gedre ven door de bouwpastoor) ln gebruik i te kunnen nemen. Op een persconferentie in de raadszaal hebben burgemeester en wethouders I van Ter Aar een uiteenzetting gegeven van het te stichten winkelcentrum in Bewoners binden het uitbreidingsplan Aardam-West. In dit plan, waarin momenteel 66 wonin gen worden gebouwd door de firma v. d. Velden en de Jong uit Leiderdorp, De winkels krijgen aan de voorzqds waarvan de helft vrijwel bewoonbaar is (als het er uitgehaalde glas er maar aan het plein een ruime etalagepu! en wpjer .in zit), zullen in totaal 300 huizen worden gebouwd. Een nieuwe brug. het gehele plan, dat modern van opzet die toegang geeft tot het uitbreidingsplan vanaf de Aardamseweg is ook al is. zal een aantrekkeiyk karakter kry- bijna gereed. Wanneer men vanaf de brug het plan inkomt, staat aan de lin- gen. Men wil namelijk bevorderen dat kerzyde de nieuwe brandweergarage en daartegenover komt aan de rechter- de bewoners van'het uitbreidingsplan, dus ook goed bereikbaar voor kopers Begin volgend jaar ïin van bouw Geruime tyd terug werd tussen het reeds in de omgéving 1 deel van buiten de eigen plaats zullen komen, in dit winkelcen trum zullen vinden, wat zy ln hun ge dachten er van verwachtten De uitslag luidt: 1 Cor v. Tol, Al phen a. d. Rijn, 57 min 17 sec.; 2 Eg v. d. Werf, idem, 58 min. 2 sec.; 3 H v. Amsterdam, Koudekerk a. d. Rijn, 58 min. 14 sec.; 4 J. W. v. Heusden, Vrijdagavond wordt in restaurant Woubrugge. 1 uur. 16 sec.; 5 J. v. d. Brinkman de traditionele ledenvergade- Weijden. Nieuwkoop, 1 uur, 1 min. 9 ring gehouden, terwijl zaterdag res. ge- sec.; 6 G. Houtman, Alphen a. d. Rijn, neraal-majoor A. A. J. J. Thomson een 1 uur. 3 min. 40 sec 7 C. Raaphorst, lezing zal houden, getiteld „Van het idem. 6 uur 3 min. 50 sec 8 C. Wols verleden naar het heden en in de toe- wijk. idem, 1 uur 8 min. 51 sec.; 9 Fr. komst". Na de ontvangst in het stad- v. d. Werf. idem, 1 uur 9 min. 41 sec. huis, die om half een zal plaats vinden, (na lekke band). vertrekt het gezelschap naar Leiden om Bij de adspiranten won J. v. d. Tol een bezoek te brengen aan het leger- uit De Meije (Bodegraven) in 1 uur museum. De dag wordt besloten in de 17 sec.; 2 T. Klein. Korteraar, 1 uur Doelenkazerne, waar het gezelschap zal 1 min. 21 sec.; 3 J. de Hartog, Alphen dineren. a. d. Rijn, 1 uur 4 min. 59 sec.; 4 H. Zij die wensen deel te nemen aan deze Ruardy. idem, 1 uur 5 min. 39 sec. reünie dienen zich op te geven by de Ingaande a.s. zondag cyclo-cross op heer C. H. Corgegoor, Jacob v. Lennep- een parcours in Alphen-noord, aan- straat 4 te Haarlem. I vang 10 uur. BADMINTON Wederom overwinning voor Smash I Smash 1 won in Den Haag met 35 van het Haagse NIVO. Vooral het weer beschikbaar zijn van M. Hof stede heeft Smash geen windeieren gelegd. Hij won met grote cijfers 15 2, 156 zijn herenenkelspel van Ver- dier. Spadon deed niet voor hem onder, hij versloeg Jonker met 152, 156. Mej. Grimbergen zag geen kans mevr. Verdier te kloppen. Uitslag: 511, 5 11. Mej. v. d. Broek zag daar wel kans voor, want zij klopte mej. de Vries met 114 en 113. Het tweede gemengddubbel en het damesdubbel leverde Smash geen punten op. De resterende dubbels werden met grote overmacht gewonnen. BEGROTING 1966 OEGSTGEEST AANGEBODEN GEWONE DIENST SLUIT MET POST „ONVOORZIEN" VAN 128 MILLE B. en w. van Oegstgeest hebben de gemeentebegroting en de 'begroting van het grondbedrijf voor het jaar 1966 aangeboden met de volgende cij- De gemeentebegroting gewone dienst sluit met een totaal aan inkomsten en uitgaven van f 11.547.663,69, met een post voor „onvoorziene uitgaven" groot f 128.261.65. De kapitaaldienst: inkomsten een bedrag van f 19.235.108,33; uitgaven f 19.229.258,25, geeft een batig slot van f 5.850,08. De totaalcijfers Begroting grondbe drijf. baten en lasten, belopen f 143.238,99. De kapitaalsinkomsten en -uitgaven f 160.086,40. De behandeling zelve der begroting zal geschieden op woensdag 8 decem ber a.s., 's middags van 14-17 uur, voort te zetten te 19 uur, zonodig ver der voort te zetten 9 december te 19.30 dingsplan groenten t hlerdoor de kt,0pkracht te binden en rru,t' elektrlcltelts-artikelen en kap- aodat men „let voor alle „)ngen „aar llPO'111 vQII hniiw sa on. de sjad behoeft te gaan. Voor de onder- Vctll UUUtt Maisonnettes nemers zit er de mogeiykheld ln om ge zamenlijk acties en reclame te organlse- lisonnettea omvatten op de eer- ren, waardoor men het publiek kan gemeentebestuur en de firma v. d. Vel- ste woonlaag een kamer van 4.80 x 5 trekken, den en de Jong overleg gepleegd voor meter, een keuken, hal en tollet en daar- Uit bygaande foto biykt dat het ge- de houw van winkels. Door arcliitect boven 3 slaapkamers en een badkamer, meentebestuur er in is geslaagd een R. van Straten te Leiden werd een de eerste woonlaag is ook een ge- voor deze gemeente geheel nieuwe bouw- prachtig plan ontworpen waarin de rea- deelte overdekt woonbalkon van 5 x 3.25 architectuur in te voeren. De vraag lisering van dit centrum mogelyk wordt, meter. blijft voorlopig of er voldoende belang- Het gemeentebestuur wenste echter al- Men hoopt het plan ln 2 etappes te stelling voor het plan zal bestaan, wat lereerst de ondernemers uit eigen ge- realiseren en volgens de heer Huisman burgemeester Hogenboom wel ver- meente te raadplegen of deze interesse van de bouwondernemer v. d. Velden en wachtte. Het gemeentebestuur zal trach- hadden voor dit plan en hen dus voor- de J°n£ hoopt men reeds begin volgend ten de maisonnettes in de B-premle aec- keui verlenen. Daartoe werden enkele ïaar met de uitvoering te beginnen. tor te laten bouwen, malen besprekingen met de midden standers uit eigen plaats belegd, terwyl men zich liet voorlichten door het Cen traal Orgaan ter bevordering van de bouw van middenstandsbedrijfspanden, waarvoor de heer F. de Feber ook ter conferentie aanwezig was. Het plan Van Straten voorziet in de bouw van 15 winkeltravees met 18 mai- De Leidse Bona Stars speelden zon- hem parten gingen spelen en hy de sonnettes welke boven de winkels zyn dag een matige wedstryd In huu te scheidsrechter beledigde, hetgeen hem geprojecteerd en bereikbaar door miii- kleine gymnastiekzaal tegen het betere een technische en tevens zyn 5e persoon del van 3 trappenhuizen. De winkels Survrikri. Ondanks de magistrale solo- ïyke fout opleverde, moest hy van ver hebben een stramienbreedte van 5 me- acties van jeugdinternatlonal Peter de dere deelneming afzien. De Bona Stars ter en een diepte van ongeveer 15 meter. Jong, die 24 punten scoorde, bleef de misten daardoor veel springkracht en Het plan wordt in L-vorm gebouwd aan winst niet in Lelden. Gedurende de hele moesten Survrikri laten gaan. het ruime Vosholplein, waarop ook nog wedstryd was het Haagse Survrikri su- enkele dagwinkels kunnen worden ge- perieur. TERUGSTOOT VEGLO 1 Veglo 1 heeft het in de tweede klasse landelijk niet kunnen bolwer ken tegen Duinwijk 4 in Haarlem. N.C. Fea (Veglo) kreeg na ongeveer drie kwartier spelen klop van de. in het vorig jaar nog in de hoofdklasse spelende. F. Terweme. De rest van de enkelspelen en het herendubbel le verde voor de Leidenaars punten op. Einduitslag: 26 voor Duinwijk 4. SMASH 2 Smash 2 heeft in haar thuiswed strijd een voorlopige achterstand van 34 opgelopen. Door het late ver schijnen van het Rotterdamse Service kon het damesdubbel niet meer ge speeld worden. Deze partij zal wel reglementair door Smash gewonnen worden. Zo slepen ze toch nog een puntje uit het vuur, dat ze vooral te l danken hebben aan het uitstekende j spel van de invallers mej. Simons en i de heer Vollmer. VEGLO 3 Veglo 3 heeft in haar thuiswedstrijd tegen het Delftse ABCD 3 vuurwerk laten zien. Alle partijen werden door onze stadgenoten met grote over macht gewonnen. Alleen de twee he renenkels en de twee gemengddub- bels werden pas in de derde set be slist. Uitslag: 80. De debutantjes in de Leidse compe titiewereld LBV 2 heeft het tegen DEK 1 er niet slecht afgebracht. Een einduitslag van 44 gaf hier toch wel de juiste verhoudingen weer. bouwd. De winkelruimten worden afgewerkte staat verkocht, zodat de on dernemer naar eigen inzicht de inrich ting kan doen uitvoeren. Branchepatroon Het gemeentebestuur heeft ook een branchepatroon gemaakt en daarbij ge dacht aan de volgende groep: levens middelen-brood en banket-slagerq-dro- gist-parfumerie en cosmetica-kantoor- boekhandel-tabak-huishoudelijke artike len met speelgoederen-woninginrichting- schoenenzaak-snackbar en automatiek. Na de besprekingen met de plaatse- ïyke middenstanders zyn reeds enkele travees geblokkeerd voor de vestiging van een levensmiddelenbedrqf, een wo ninginrichting, een naaimachinezaak met aanverwante machines en een bank. Ook het nieuwe postkantoor zal in dit plan worden ondergebracht. De bran chekeuze ls door het gemeentebestuur zodanig vastgesteld, dat er geen bedrij ven komen, waarvoor goede zaken de rust, die inging met 2886, De Stars begonnen met veel lengte verwachtte men de terugstoot van de om de rebound voor zich op te eisen. Stars. In de rebound lukte dat uitate maar het had niet het gewenste resul- keud. de aanval draaide beter en de taat. De scheidsrechters waren byzon- Stars kwamen geiyk. Telkens echter als der streng voor de rebounders, zodat de Stars gelijkkw amen, kon Survrikri na 10 minuten reeds gematigd moest zich weer veiligstellen door straf worpen, worden. Persooniyke fouten werden aan Het ward een nek aan nek race. waarby beide kanten rijkeiyk uitgedeeld. Dat Theo Bark en André de Jong tot ongc- was nog niet zo erg, want de Stars be- kende hoogte kwamen, zaten spelers genoeg. Het enige verschil I Drive-Ins van Harry Stol deden 5 mi- was. dat Survrikri zijn toegestane straf-nuten voor het einde de stand nog gun- worpen allemaal benutte, terwyi de stig wisselen, maar de doorstoot kwam Stars niet tot scoren kwamen. De enige niet. Met 2 punten achter moest Peter tegenstand by de Stars kwam van Pe- de Jong in de laatste minuut nog twee ter de Jong, die onvermoeibaar en on- strafworpen nemen. Als beide benut grijpbaar de vijandeiyke basket be- zouden zijn. hadden de Stars verlenging laagde, maar daarmee kon geen wed- kunnen behalen. De zenuwen speeld A strijd gewonnen worden en Survrikri hier echter weer een rol en de bal ver hield een voorsprong van 4 punten. Die dween 2 keer naast de ring. Survrikri voorsprong zou nog groter worden nl. won daardoor met 2 punten verschil, na het verdwenen van steunpilaar Cees Eindstand 68-66. Scores: P. de Jong 24 den Hollander. Deze onfortuiniyke Bona punten, Th. Bark 16; K. Pley 7; A. de Star was het doelwit van de snelle harde Jong 6. H. Stol 6. H. v. Mameren 4 en acties van Survrikri. Toen de zenuwen W. Stol 3 punten. I W l V K I I. J i Jkr

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3