PPS* J Televisie besteedde aan Hazerswoudse aandacht kwestie GOLDEN FICTION FILTER .965 DONDERDAG 7 OKTOBER 1965 DE LEIDSE COURANT Oude brug in Hoogmade gaat verdwijnen Verenigde Vergadering Hoogheemraadschap van Rijnland De Verenigde vergadering van het Hoogheemraadschap van Rijnland kwam dezer dagen te Leiden bijeen. De nieuwe burgemeester van Haarlem, mermeer. de heer mr. F. Th. Dijck- meester, werd als hoofdingeland- plaatsvervanger voor het gebouwd eigendom in de gemeenten Aalsmeer en Haarlemmermeer toegelaten. kwaliteit" telt 9 leden Vier ervan wor den aangewezen vanuit de gemeente lijke sfeer en wel één door de gemeen te Haarlem, één door de overige geheel of gedeeltelijk binnen het Noordhol landse gedeelte van Rijnland gelegen gemeenten, één door de gemeente Lei den en één door de overige geheel of gedeeltelijk binnen het Zuidhollandse gedeelte van Rijnland gelegen gemeen ten. Ter vergadering werd bekend ge- Het jaar 1964 bleek een voortgaande maakt, dat als zodanig achtereenvol- verslechtering van het boezemwater op fen^ waren aangewezen de_ heer D. A het punt van het zoutgehalte te Waarom niet een gasaansteker met een bekroond ontwerp? SILVERJUATCH FIRST CLASB^— (Advertentie) Alleen het AR-standpunt werd belicht „De kwestie van de ambtswoning ui de burgemeester van Hazerswou- de, zoals deze tot nog toe is behan deld, is een trieste zaak, en wij be treuren de gang van zaken. Ze doet afbreuk aan het ambt van burgemees- ;n aan de waardigheid van de ge meenteraad". Dit was de eindconclu- van NCRV's t.v.-actualiteitenru briek „Attentie", die gisteravond in haar uitzending over Nederland 2 aan dacht besteedde aan de kwestie die rondom de burgemeesterswoning is ge- Overigens stond in deze uitzending slechts één partij het standpunt weer te geven: gemeenteraadslid C. Matze van de ARP-fractie. Burgemeester C. G. van Dobben de Bruyn had voor "de uitzending aan de NCRV-reporter mee gedeeld het niet juist te achten zijn standpunt voor de televisie weer te Zei de presentator van „Attentie": „De televisie werd dus gepasseerd, terwijl collega's van de dagbladen de nota, die de burgemeester aan de le den van de gemeenteraad deed toeko men over de zaak van de ambtswo ning, wel kregen toegezonden voor publikatie". In „Attentie" kregen de kijkers beelden te zien van de ambtswoning aan de Burgemeester Warnaar-kade, de gashouder en de stinksloot. De heer D. Hassefras, woonachtig aan de B.W.- kade, zei over deze laatste in de uit zending: „Ik woon hier al jaren, maar ik heb er geen last van. Hierna kreeg men beelden gepre senteerd van de woning van de heer Van Dobben de Bruyn aan het Al- phense Hazeveld. Omtrent het weggaan van de burge meester bij de bespreking van de nota in de laatste raadsvergadering zei raadslid C. Matze: „Er stonden vreem de dingen in. Er waren raadsleden, die vragen wilden stellen!" Liever niet. De heer Matze verklaarde vervol gens desgevraagd te weten, dat bur gemeester van Dobben de Bruyn lie ver niet naar Hazerswoude zou zijn gekomen na zijn benoeming op 1 febru ari 1964. Ook raakte het raadslid de minder goede samenwerking in het college van b. en w. aan. „Wij hopen op verbetering", aldus de heer Matze. Attenties presentator memoreerde onder meer nog, dat de burgemeester de vrijheid bezit omtrent het betrek ken van een woning, evenals hij de vrijheid had niet op de tv zijn stand punt weer te geven. Maar ook de ge meenteraad bezit rechten, aldus spre ker, die het betreurde, dat de hele zaak zo in de openbaarheid is gekomen en niet met gesloten deuren is behandeld. Trein in botsing met koe te Hazerswoude Gisteravond om kwart over negen, heeft de trein LeidenUtrecht vertra ging ondervonden precies op de spoor wegovergang van de Gemeneweg. Een koe geraakte daar namelijk onder de trein en moest het met haar leven be kopen. Het wegverkeer ondervond eveneens vertraging, doordat de trein op de spoorwegovergang de weg ver sperde. Daar de werkzaamheden aan de nieuwe brug zo langzamerhand haar einde naderen, ziet het er naar uit dat de thans bestaande brug spoedig gaat verdwijnen. Mogen met de ingebruikneming van de nieuwe brug de verkeers- problemen voor een groot deel 4 zijn opgelost, met het verdwijnen van de oude brug gaat op dit punt een echt stukje landelijk aanzien verloren. Achter de brug welke gaat verdwijnen is de nieuwe voor een gedeelte zicht- I te geven. De dijkgraaf kon mededelen dat de minister van Verkeer en Wa terstaat onlangs gereageerd had op Rijnlands dringend appèl van een half jaar geleden. De bewindsman ver trouwt nog dit jaar de Tweede Kamer te zullen inlichten omtrent plannen om verbetering te brengen in de zoet watervoorziening van de Randstad Holland. WATERBESCHERMING Na verkregen Koninklijke goedkeu ring op de betreffende besluiten traden deze zomer nieuwe reglementsbepalin gen in werking op het punt van de zuivering van afvalwater. Deze bepa lingen voorzien onder meer in een commissie van bijstand inzake de be scherming en de bevordering van de verbetering der hoedanigheid van het boezemwater. Deze „commissie water verhouding in de verenigde vergade ring (16 hoofdingelanden voor het on- gebouwde eigendom. 10 hoofdingelan- Spek. wethouder van Haarlem, de (]en voor gebouwde eigendom), heer dhs. R. J. de Wit, wethouder KAARTAVOND KPJ DISTR. LEIDEN Dinsdagavond heeft de KPJ in het Antonius Clubhuis te Leiden 'n kaart avond gehouden. Prijswinnaars waren: W. de Jong uit Zoeterwoude le prijs (7911 p.), J. Olsthoorn uit Stompwijk 2e prijs (7871 p.) en Corrie Hoogeveen uit Hazerswoude behaalde de 3e prijs (7514 p.). OEGSTGEEST Getrouwd: J. A. Olivier en M. Hoge- woning; G. Holswilder en M. N. den Ouden. Ondertrouwd: G. A. baron van Har- denbroek van Ammerstol en O. L. gra vin van Randwfjck. Overleden: W. J. Mizee. VOLLEYBAL ARGOS EN NIEUW BRUNHILDE STARTTEN MET NEDERLAAG SCHEEPSBERICHTEN Grote vaart Acteon 5 240 W v. Sumatra n. Singa pore; Alamak 4 v. Livorno n. Mar seille; Alchiba 5 v. Houston n. New Orleans; Alcor 7 te Antwerpen verw.; Algorab 6 te Las Palmas; Alkes 5 125 v. Jemen n. Damman; Aludra 5 Rotterdam n. Buenos Aires; Area 5 380 NO v. Aden n. Suez; Asterope 5 te Rotterdam; Bovenkerk 5 thv. Kp. de Gata n. Marseille; Castor 5 te Istan bul; Colytto 5 120 ZO v. Savannah n. Londen; Garoet 11 te Antwerpen verw.; Hector 5 te Iraklion; Heems kerk 5 te Mombasa verw.; Jagersfon tein 5 430 NNO v. St. Helena n. Kaap stad; Japara verm. 9 v. Hamburg n. Bremen; Kara 5 240 OZO v. Madras iw Abadan; Kennemerland 5 te Ham burg; Kermia 5 te Kopenhagen; Kloos- terdyk 5 340 ZZO v. New York n. Le Havre; Koratia 5 720 W v. Adelaide n. Sydney; Korendijk 5 te Norfolk; lappersum 5 v. New Orleans n. Sa vannah; Maasdam 5 150 NO v. Nan tucket n. Galway; Mainlloyd 3 te Auck land; Memnon 5 v. Pto. Cabello n. La Guaira; Merwelloyd 5 75 O v. Kp. Hatteras n. Cristobal; Musilloyd 5 te Singapore; Nushaba 5 v. Newport n. Baltimore; Onobo 5 te Lavera verw.; Overijsel verm. 7 v. Shanghai n. Phi- Üppijnen; Poeldijk 4 te New Orleans; Peperkust 5 175 ZW v. Lissabon n. Antwerpen; Sarpedon 4 310 NNO v. Cristobal n. Pto. Limon; Scheldelloyd 1 te Bluff; Telamon 5 400 NNW v. Azoren n. Hamburg; Togokust 5 40 v. Kp. Finisterre n. Freetown; Ulysses 6 te Curasao; Vitrea 5 175 NNW v. Mekka n. Mena; Vlieland 5 360 O v Ceylon n. Perz. Golf; Wonosari 5 900 Z v. Ceylon n. Aden; Wonosobo 5 v. Genua n. Algiers. Kleine vaart Aerdenhout 15 te Toppila; Primus Co v. d. Kwaak van de A.V. Holland verm. 5 v. Wicklow n. Barry; Vol- Leiden neemt morgen, vrijdag 8 okto- barding pass. 4 Kp. Da Gata n. Barce- ber, deel aan de 100 myl snelwande- lona. I len in Engeland. De gisteravond in het Gymnasium gespeelde wedstrijden voor de over gangsklasse hebben geen succes op geleverd voor de twee Leidse dames teams. In de eerste wedstrijd verloor wat tegenvallend Argos met 1-3 Slotermeer, terwijl Nieuw Brun- hilde daarna met 2-3 de zege moest laten aan Zaanstreek '65. Het begin van de wedstrijd van Ar gos tegen het Amsterdamse Slotermeer was overigens hoopvol. De Amster damse dames konden niet zo gauw het juiste ritme vinden en dit was voor Argos het sein haar tegenstand sters voortdurend onder druk te zet ten. Rustig spelend kwam Argos tot een goede opbouw van de aanval, waardoor Joke Kleingeld, Alice Rys- bergen, Magda Selier en Tineke v. d. Have steeds weer de kans kregen met felle smashes punten te scoren. Door een ruime 15-8 zege nam Argos een 1-0 voorsprong. Ook in de 2e set bleef Argos vankelyk goed doorgaan, maar bij de stand 5-0 ging ineens de Amsterdam se aanval lopen. Argos moest in dt verdediging en verloor tenslotte met 13-15. De door dit setverlies wat uit haar evenwicht gebrachte Leidse ploeg liet in de 3e set heel wat onnodige steken vallen. Pass en set up misten vaak de juiste richting, waardoor de aanval niet tot zyn recht kon komen. Sloter meer daarentegen liet nu goed spel zien en won deze set verdiend met 9-15. Gesteund door dit succes drukte Slotermeer in de 4e set direct door naar een 2-8 voorsprong. Argos pro beerde zich wel aan de voortdurende druk te ontworstelen, maar het bleef bij een poging. Wederom met 9-15 eiste Slotermeer ook de zege van de 4e set voor zich op, waardoor de uit slag 1-3 werd in het voordeel Slotermeer. NIET SLECHT Debutante Nieuw Brunhilde heeft het in de eerste wedstrijd in de over gangsklasse niet slecht gedaan. Het vooral aanvallend sterk spelende Zaan streek '65 heeft dan ook alle krachten moeten inspannen om een 2-3 zege te behalen. De eerste set leverde Nieuw Brunhilde een 15-11 zege op door stug verdedigen en vooral ook door elke kans aan het net goed te benutten. In de 2e erj 3e set bleek de Zaanse aanval echter te sterk voor de Leidse verdediging en door tweemaal met 9-15 te zegevieren nam Zaanstreek '65 i 1-2 voorsprong. Duidelijk kwam deze twee sets het gebrek aan rou tine bij Nieuw Brunhilde naar voren; vooral de taktisch over of naast het blok gespeelde ballen leverden de Leidse dames veel moeilijkheden op. Keurig wisten Anneke van Vene- tiën c.s. zich in de 4e set echter te herstellen. Harde smashes van Netty Stolp en Tineke van Eybergen, naast goed veldspel van vooral Corry Planje en Bep Klinkhamer, leverde Nieuw Brunhilde nu een 15-13 setzege op, waardoor de partijen weer op gelijke voet kwamen. In de beslissende 5e set had Nieuw Brunhilde echter geen antwoord meer op de voortdurende aanvallen van Zaanstreek '65. Min of meer kansloos gingen de Leidse dames met 3-15 ten onder, waardoor zij de winst met 2-3 aan haar tegenstandsters moesten la- Amsterdam, mr. G. C. van der Willi gen, burgemeester van Leiden en de heer Th. J. Arts, wethouder van Gou da. fwee der commissieleden zullen worden aangewezen door de gezamen lijke Kamers van Koophandel en Fa brieken binnen Rijnland. De aanwij zing van deze leden was ter vergade ring nog niet bekend. De commissie kent tenslotte drie Rijnlandse leden. Als zodanig werden door de verenigde vergadering aange wezen de dijkgraaf mr, F. M. A. Schok king en de hoofdingelanden mr. A. J. O baron van Wassenaer van Catwijck en G. Eij ken. De vergadering kwam tot het besluit te bevorderen om, voor wat de omslag heffing betreft ïïi den vervolge 300. kadastrale belastbare huurwaarde ge bouwd eigendom gelijk te stellen met één hectare ongebouwd eigendom. Voorts werd besloten geen veran dering uit te lokken van de bestaande Restauratie Rijnlandhuis De vergadering nam kennis van een overzicht van de stand van zaken be treffende de restauratie en aanpassing van het Rijnlandshuis en de daarnaast gelegen panden. De nodige oredieten werden toegestaan. In beginsel ging men akkoord met een uitbreiding het bestaande archiefdepot. Aan de Amsterdamse Aanneming Maatschappij N.V. te 's-Gravenhage werd privaatrechtelijk vergunning ver" leend voor het winnen van zand uit het gedeelte van de Rijn gelegen ten zuidoosten van de splitsing met het Additionele kanaal in een tweetal Rijnland in eigendom toebehorende percelen onder Katwijk en Oegstgeest. De jaarwedden voor de hoogheem raden werd, met terugwerkende kracht tot 1 januari 1965, gebracht op 5000.— per jaar. De salarissen van het perso neel werden aangepast aan de jongste rijksmaatregelen. PAUZE SAMEN Wy moeten si Wij moeten s Wy moeten 20 stuks f1.25 Voor filterrokers met een eigen stijl ■T30, Diploma-uitreiking aannemerscursus ATLETIEK Co v. d. Kwaak naar de 100 mijl DCL blijft aan de leiding Het Leidse DCL I heeft in haar competitiewedstrijd in de Hoofdklasse der LDDB een overtuigende 155 zege op stadgenoot LDV II behaald. Hier door blijft DCL I met 3 gewonnen wedstrijden aan de leiding en staat LDV II aan de andere kant der rang lijst. nl. laatste en 12e. Reeds vrij spoe dig nam DCL I door een overtuigende overwinning van Brouwer op de zeer uit vorm zijnde Hart een 20 voor sprong. Maar Nyenhuis maakte een enorme blunder tegen Teleng, die hierdoor de stand weer in evenwicht kon brengen. In een onregelmatige partij, die door beide spelers uiterst scherp gespeeld werd, behaalde W. Olivier een overwinning op Albert Huisman, daar deze laatste een een voudige 3 om 3 met damdoorbraak over het hoofd zag. Ondertussen wa ren Duivenbode en Sladel, die inviel voor Laterveer, remise overeengeko men. Blom strafte een fout van Brinks goed af en won. Van der Reijden versloeg aan bord 10 invaller Mandi, zodat de stand 93 voor DCL was. v. d. Putten stelde de DCL-zege lig door in een goed gespeeld eindspel Klein Sr. te verslaan (113). Hake- mulder en Mazurel kwamen tenslotte aan bord 9 remise overeen, evenals De Vink en Zaalberg, hoewel Vink toch wel enigszins voordeel had. Slingeland wist een positionele overwinning op de sterke Uittenbo- gaard te behalen, zodat de stand 165 voor DCL werd. Gedetailleerde uitslagen: J. Slinge land (DCL I)Th. Uittenbogaard (LDV II) 20; W. OlivierA. Huis man 20; W. BlomN. Brinks 20; W. BrouwerT. Hast 2-Ï-0; K. de Vink—J. Zaalberg 1—1; W. Nijenhuis L Teleng 02; J. Duivenbode Sladel 1—1; A. v. d. Putten—W. Klein Sr. 9—0; J. HakemulderJ. M. E. Ma zurel 11; W. v. d. ReijdenS. Man di 2—0. Totaal 15—5. zalig zien te worden, i tot God komen, n voor Hem verschijnen. Het moet niet zo zijn, dat elk van on« by God komt zonder de anderen. Wij moeten gezamenlijk in het Vaderhuis terugkeren. Ieder van ons moet ook een beetje aan de anderen denken: Wij moeten allemaal iets voor elkaar doen. Wat zou Hij wel tegen ons zeggen, als wij zonder de anderen bij Hem terug keerden? (Charles Péguy) LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 7-13 okt. zyn door de KFC als volgt gekeurd: Camera: Les Tricheurs (str. volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: The Hill (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: t m di De helden van de Rode rivier 14 j.)wo.: Carmen Jones (volw.) Dagelijks: 2.30, 7 00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: Moord aan boord (14 jaar). Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 cn 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: In de greep van de vrouwen (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 00 en 9.15 uwe. Rex: Strip Poker (volw.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uuv. Tentoonstellingen De Ruif Jan Vossensteeg 59. Aquarellen van Jan van Geem. Dag. 10 - 20, zaterdag en zondag 20 - 24 u. Tastevin Beestenmarkt. Foto's van Cor van Wanrooy. Tot 28 okt. Mus. De Lakenhal Tentoonstelling van Holi. Aquarellistenkring en „De GraftBche". Tot 1 november. KORRELTJE SCHAAKCOMPETITIE BEGINT WEER Gisteravond te 20.00 uur vond in n der zalen van restaurant Van der Heyden de uitreiking plaats van dc diploma's voor de kandidaten, die de aannemerscursus met goed gevolg doorlopen hadden. Wethouder van openbare werken, de heer S. J. Piena, verrichtte deze taak, nadat de heer A. Verdoes, voorzitter van de commissie toezicht eenieder hartelijk wel kom had geheten, en de directeur, de heer W. J. v. Zijp, in een toespraakje de leraren bedankt had voor hun enthousiasme. De wethouder achtte de avon4 een feestavond. Het diploma was een be kroning voor alle inspanning en moei te. In de maatschappij is een enorme vraag naar vakbekwame mensen, zo hij, en hij sprak dan ook de wens uit, dat de geslaagden met het diplo- datgene konden doen, wat zij zelf verwachtten. Hij besloot zijn toespraak met de verzuchting, dat het zo jam mer was. dat hij nooit eens met een vrouwelijke aannemer kon praten. Na deze woorden ging hij over tot de uitreiking van de getuigschriften Deze vielen ten deel aan: J. A. Ammers, Noordwijk a Zee R. v. Berkel. Roelofarendsveen; A T M. Bisschops, Sassenheim; A. J .M Borsboom en J.P. Bosman, beiden te Wassenaar: E. T. L. Halverhout, Lei den; S. v. d. Helm. Nieuwkoop (Z.H.); J. v. Hemert. Koudekerk a/d Rijn; A. Hulsbos, Abbenes; J. M. Jorna, Sassen heim; T. C. Leenheer, Koudekerk a d Rijn; F. de Leeuw, Alphen a/d Ryn; W. M. v. Leeuwen, Bodegraven; A. Nek. Oegstgeest: Passchier, Noord- wyk; R. N. de Rijk, Woubrugge; J.F. Tromp, W. Verweij en G. Vonk, allen te Alphen a/d Rijn; M. Vonk, Leiden; A. C. H. Vreeburg. Hazerswoude; J. Vreeken. Zoeterwoude; N. J. v. d. Werf, Reeuwijk; J. S. Wessels, Lisse; A. v. d. Wiel, Noordwijk a/Zee. In het komend weekeinde wordt weer een begin gemaakt met de com petitie van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond. In de eerste klasse B zul len de Leidse clubs Phllidor en LSG voor de zoveelste maal een gooi doen naar de plaats die vrij zal komen in de hoofdklasse. Beide teams hebben in de eerste ronde een te kloppen te genstander als aanloop gekregen. Philidor I ontmoet zaterdag thuis het Rotterdamse Spangen I, dat vorig jaar degradeerde, maar wegens de promotie van zyn tweede tiental toch in de eerste klasse wist te blijven. Een wedstrijd die de Leidenaren geen zor gen zal baren. Iets moeilijker heeft LSG het. dat, eveneens op 9 oktober a s. uit moet spelen tegen het Rotterdamse Char- lois, de traditionele tegenstander uit de eerste ronde. Pas vorig jaar slaag den de Leidenaars erin de schier onaf zienbare reeks nederlagen tegen dit team met een kleine overwinning te onderbreken. Als LSG er in zal sla gen zijn onwennigheid na een lange rustperiode te overwinnen, zal Char- lois ditzelfde lot te wachten staan. De indeling van de eerste klasse B van de KNSB is als volgt: 1. Phili dor I; 2. Eindhoven; 3. Charlois (Rot terdam); 4. SMB (Nijmegen); 5. RSC (Den Haag); 6. LSG; 7. Rotterdam II; 8. Spangen I (Rotterdam). In de tweede klasse C zien we, dat het stuivertje wisselen tussen Phili dor II en LSG II onverdroten is voort gezet. Eerstgenoemd team heeft, als kam pioen van de Leidse Schaak Bond, de plaats van de LSG'ers ingenomen, die nu op hun beurt weer moeten prohe ren aan het eind van het seizoen een even gunstige transactie te sluiten als de Philidor-reserves, die middels een redelijk resultaat in hun thuiswed strijd tegen De Dom (Utrecht) alvast de eerste stap naar het behoud in de tweede klasse zullen kunnen zetten. De indeling is hier als volgt: KNSB, 2e klasse C: 1. Philidor II (Leiden); 2. RLAC (Den Haag), 3. DD II (Den Haag); 4. Utrecht III; 5. Utrecht II; 6. Wilhelm Steinitz (Rotterdam); 7 DSC (Delft); 8. De Dom (Utrecht). MARKTBERICHTEN UTRECHT, 7 okt., Vee Aanvoer 3959; runderen 1242; vette kalveren 274: graskalveren 18; nuchtere kal veren 257; schapen 701; varkens (bo ven 100 kg) 499; idem (beneden 100 kg) 27; biggen 875; bokken en geiten 35-40, Eikenblad 23-25 p. bos I. Pryzen: melk- en kalfkoeien 900 1480, kalfvaarzen 900—1425; vare koeien 8001040; pinken 500725; stieren 425750; graskalveren 260 500; nuchtere kalveren 4585; scha pen 95125; lammeren 100130; var kens (boven 100 kg) 300450; idem (beneden 100 kg) 80110; biggen 50 66; bokken en geiten 1251; vette koeien (le kwal.) 4.004.30; idem 2e kwal. 3.753.95; idem 3e kwal. 3.35 3.75; vette kalveren (le kwal.) 3.15— 3.30; idem 2e kwal. 2.95—3.15; idem 3e kwal. 2.502.90; nuchtere kalveren 1.401.85; varkens (boven 100 kg) 1.801.90; idem (beneden 100 kg) 1.95 2.05; slachtzeugen 1.652.05; jonge zeugen 1.751.85. Overzicht handel: melk- en kalfkoeien: willig prijsh.; vette koeien: williger - prysh.; vare koeien: kalm - prijsh.; vette kalveren: traag - prijsh.; graskalveren: rustig - prijsh.; schapen: kalm - prijsh.; lam meren: kalm - prijsh.; varkens: rustig - even hoger; biggen: rustig - even hoger. Gouda, 7 okt., Kaas Aanvoer 108 partijen, le kwal. 3.50—3.58; 2e kwal. 3.38—3.49; extra kwal. 3.59—4.20. Han del traag. TER AAR. 6 okt. Groente Kas- snijbonen 1.07—1.17, idem stek 45—61, wite pronkbonen 7987, idem stek 24- 28, andijvie 814, uien 16, groene kool 1217, rode kool 1417, gele savoye kool 2021, spinazie 5558, idem af wijkend 4, vaspeen 26, postelein 49, alles per kilo. Tomaten binnenland: A 1.80—2.30, idem B 1.80—2.60, idem bonken 1.802.25 alles per bakje van zes kilo. Sla A 11—15, idem B 58. bloemkool A 5566, idem B 26—50. idem stek 14 alles per stuk, stoofsla 40 per kist. Peren: Legipoint 31—38. id 2 7, spiegelperen 28. Appelen: zoete Bloemèè 1119, Guldelingen 20, Bram. ley's Seedling 1425 alles per kilo. Export veiling: tomaten A extra 3.55 4.00, idem A 2.802 90, idem B extra 3.70—3.80, idem B 3 60—3.65. idem C extra 2.05. idemJC 1.90 alles per bakje van zes kilo Spruiten A 5659, idem B 4346, idem C 20. idem D (klein) 65 per kilo. RIJNSBURG, 6 okt. Bloemen Am. Anjers: Harvest Moon 1800-2000, Shocking Pink 1600-1700, Tangerina Dusty 1500-1600. Sim rood 1000- 1500, Sim wit 1000-1300. Sim rose 1000- 1400, Geplozen Chrysanten Alex Bed- 2000-2500. West field 2000-2300, Breitner 2000. Migoli 1500-1700. Day Dream 1500 alles per 100, Troschry- santen: Grace 60-65, Dauphine 60. Hor- wood 60. Juweeltje 50-60, Delightfull - 35-45, Lilian Hoek 40, Golden Orphy

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3