Beslissing geboorteregeling voor afloop van deze zitting BISSCHOPPEN NIET NAAR HUIS ZONDER DUIDELIJK HOUVAST Vanavond in de ether UW MENING Tiener-Grand Gala met hoogte- en dieptepunten de misdaad giovanni vent PAGINA J DB LEUKE COURANT MAANDAG 4 OKTOBER 1965 CONCILIE VRAAGT MET ZEKERE GEBETENHEID (Van onee concilieverslag gever pater Alfred v. d. Weijer) ROME Het concilie beeft vorige treek met een zekere gebetenheid het probleem der geboorteregeling bespro ken, ondanks het feit, dat Paus Paulus deze materie aan zichzelf heeft voorbe houden en publieke discussies daar over ongewenst heeft verklaard. Ken nelijk gaan de vaders er van uit, dat zij een eigen verantwoordelijkheid heb ben en dat zij niet kunnen zwijgen een probleem, waarmee zij na terug keer in hun diocesen weer op eigen ter rein geconfronteerd zullen worden. Bo vendien moeten zij hun mening zeggen over een ontwerptekst, die nog wel niet in details treedt, maaè toch mogelijke richtlijnen voor de praktijk der geboor teregeling tracht op te stellen. En hier raken wij meteen aar oorzaak der onenigheid, die zich onder do vaders heeft afgespeeld. Veruit de meesten willen een andere tekst, tekst waarmee zij bij hun gelovigen met Bucceo terug kunnen keren. Slechts enkele vader prees de commissie, die do ontwerptekst had opgesteld, haar verstandige terughoudendheid: de zaak was nu eenmaal aan een speciale pauselijke commissie In handen gege ven, welnu, dan moest deze het ook maar opknappen. Veel talrijker echter waren de bisschoppen, die een grotere duidelijkheid wensten. De gebrekkige en onduidelijke uitspraken van schema op dit punt zijn absoluut toereikend, zei kardinaal Rossi van Paolo, die al met schrik en beven de dag tegemoet zag, waarop hij bij zijn priesters en gelovigen zou moeten te rugkeren. „Ik weet", aldus deze kardi naal, dat een speciale commissie zich met dit onderwerp bezig houdt en dat de Paus tenslotte een bindende uit spraak zal doen- Maar wanneer mogen wij deze verwachten? Als die uitspraak niet voor het einde van dit concilie komt, zal het eerlijker zijn, maar hele maal niets te zeggen en alleen een paar voorlopige richtlijnen te geven voor de pastoraal. Anders lopen wij nog het ri sico, vandaag iets te beweren, dat wij morgen weer moeten terugtrekken' Kardinaal Rossi gaf hier op bedekte wijze als zijn mening te kennen, dat de vaders niet naar huis moeten gaan, zonder althans provisorisch te weten waar zij aan toe zijn. Trouwens ook de minderheid is met de huidige tekst niet tevreden. Zij dringt er op aan, hem concreter te formuleren overeenkomstig de uitspra ken van Paus Pius XI en Paus Pius XIL Het concilie kreeg bepaald een koude douche, toen kardinaal Colombo ook wel de theoloog van de Paus ge noemd, zonder meer als eis stelde: „Op dit punt moeten wij duidelijk en vast besloten de traditionele veroordeling bekrachtigen, teneinde iedere dubbel zinnigheid uit te sluiten. De tekst mag niet over de traditionele leer heen wip pen en zo de Indruk wekken, als zou er aan de wet op het gebruik der anti- conceptlonele middelen Iets veranderd zijn. Toch is dit voorstel van kardinaal Colombo wel begrijpelijk. Indien de leer van de laatste Pausen door dit concilie met opzet wordt verwezen, dan zal daaruit in brede kring en geens zins ten onrechte de conclusie wor den getrokken, dat deze leer als verou derd moet worden beschouwd. De min derheid wil dit voorkomen. Ze wil de oude leer handhaven en haar zelfs een nieuw gezag geven door de ze van pau selijke tot conciliaire leer te verheffen. Onaanvaardbaar Van haar standpunt uit gezien begrij pelijk. Maar voor de meerderheid van do vaders een onaanvaardbaar voor stel. In hun kamp wil men juist zo graag een nieuwe opening maken. Des- In een handomdraai 12 3 45 6 789 noods door het aanvaarden van de hui dige ontwerptekst, die nog wel geen duidelijke uitspraak bevat, maar toch al beweging brengt ln een tot nog toe volkomen verstarde positie. Maar het enigszins kan, zouden velen op dit moment nog verder willen gaan. Som migen met voorzichtige passen, ande ren met zevenmijlslaarzen. Tot deze laatsten behoorden zeker bisschop Remy de Roo uit Canada, die zonder omwegen zei: De echtelieden moeten nooit afzien van de voortduren de ontwikkeling van de huwelijksliefde en van de praktijk ervan. Willekeurige normen, die ontleend zijn aan beschou wingen, die buiten de zaajk omgaan, hebben weinig waarde op dit terrein. Volgens De Roo mag de kerkelijke wet geving de volledige ontplooiing van de christelijke huwelijksliefde in al zijn dimensies niet in de weg staan. Het hele debat overziend, komen wij tot de conclusie, dat de meerderheid al heel blij zal wezen, indien zij de huidi ge ontwerptekst er door sleept. Dan heeft zij de opening, waardoor geleide lijk of snel een nieuwe moraal zich baan zal breken. De meerderheid zal er dan ook alles op zetten om te voorkomen, dat de strenge verboden van Paus Pius n XII in het conciliedecreet zullen worden opgenomen. Want dan wordt een deur dichtgegooid. En het is niet te zien, of die nog ooit zal worden geopend. Echtscheiding Tussen de debatten over de geboorte regeling door, hebben wij vorige week nog een interessante schermutseling gehad over de mogelijkheid van echt scheiding binnen de Kerk. Zjj werd ge opend door monseigneur Zoghby, patri archaal vicaris van patriarch Maxi mos in Egypte, die zei, dat er in de Kerk nog wel andere en grotere problemen bestaan dan dat van de geboorteregeling, by- oorbeeld het probleem van man of touw, die onschuldig door z\jn partner verlaten wordt en dan maar moet zien hoe hy of zy verder door het leven zal De Kerk staat in dergelijke gevallen geen nieuw huwelijk toe, omdat dit zou strijden met de onontbindbaarheid van het huwelijk. Maar volgens Zoghby be- Horizontaal: 1. kern - belegering: 2. hoogstaand - meisjesnaam: 3. zacht - huid; 4, wa ter in Friesland - naaigerei; 5. pak ken: 6. vorm van redden - muziek noot: 7. dik - telwoord; 8. een weinig- ongaarne; 9. vaart - voorzetseL Vertikaal: 1. jongensnaam - waterdier; 2. plan - kleur; 3. jongensnaam - verschil tus sen bruto en tarra; 4. krijgsmacht - dus (Eng 5. een begroting maken: 6. en volgende - oorzaak; 7. lawaai - lijm; 8. loven - toespraak: 9. bitter vocht - soort appel. Oplossing van gisteren: Hor. 1. eminent. 2. leo aan. 3. en ado - ko. 4. kreek. 5. ever - voer. 6. ieder. 7. dr - nor - ka. 8. eos - aan. 9. tartaar. Vert. 1. legende. 2. een - rot. 3. mo - kei - sa 4. arren. 5. node doet. o. oever. 7*. na - kor - aa. 8. tak - kar. 9. noorman. TIFLIS Gisteren speelde Tsjegolev en Koeperman hun derde partij om het wereldkampioenschap dammen. De ont moeting eindigde na 57 zetten in remise. Het was de 30ste onbesliste partij in de reeks, die de beide grootmeesters in hun carrière tegen elkaar speelden. De stand is momenteel 42 in het voordeel van Koeperman. Provo's Ik vraag mij wel eens af wat de heren van politie in Gods naam uitvoeren Is het nu zo verschrikkelijk moeilijk om een stelletje van die „nullen" uit de weg te ruimen? Kom nou even! Een paar flinke klappen met de gummi knuppel en het leed is weer geleden. Maar nee zij moeten zonodig de jon gelui nog bidden en smeken om uit lantaarnpaal te klimmen en ze niets een kopje koffie aan te bie den! Dit is toch gewoon te gek om te praten. Heren waar zit uw verstand? Een paar dagen de cel in zonder eten en drinken beter zijn! Je zou zowaar gaan denken dat de heren van politie alleen maar de „macht" hebben om af >en paar onnozele bonnetjes uit te schrijven, voor Jongens op een brom mer die af en toe een beetje te hard rijden. En dan staan ze toch ook gauw genoeg klaar om toe te slaan. Jongelui, vooral die jongelui die een beetje ders doen dan normaal hoeven maar even een brutale mond open te doen en ze staan al met de gummiknuppel klaar. Nee ik had toch wel verwacht dat ze zo'n stelletje nietsnutten in één wip uitgeroeid hadden. Daarom heb ik ook niets dan lof onze burgemeester Van Hall die paar dagen geleden iets heeft geroepen „Bekken dichthouden", dat. vond ik gewoonweg mieters. Hoera voor deze burgervader. Want lk geloof wel dat hij de enige is die begrijpt hoe deze .heren' aangepakt moeten worden. Voor mij niets dan goeds over hem Het gaat mij dus niet zo zeer over wat de „Provo's" uitvoeren (zolang het ten minste geen moord- of doodslag is) maar ik erger me dood om de manier waarop ze zgn. bestreden moeten wor den. Laat ze toch rustig hun gang gaan als er geen middelen gevonden kunnen worden om ze uit de weg te ruimen. Als niemand er aandacht aan schenkt is de lol er gauw af Wat de heer Lagor Waard een dagen geleden op de t v. uitkraamde is nog niet eens zo gek. Hij is ln ieder geval slimmer dan de rest en probeert er nog een slaatje uit te slaan ook. Misschien zou hy ze wel op kunnen ruimen. Maar het is toch wel erg dat één man dat alleen kan doen. Terwijl de rest van de zovele politiefunctio narissen toe zou kijken!!!' Ik hoop echter dat zoiets nooit voor zal komen. Want dat zou toch wel een grote blamage zijn voor het. Nederland! Een achttienjarige tiener Tabak- en longkanker Er is al zoveel geschreven over tabaks verbruik en longkanker, een toch zeer gevreesde ziekte. Ik ben een man van 72 jaar, dus ik heb de goede oude tijd meegemaakt van een goede sigaar De oorlog is nu ruim twintig jaar voor bij en nog steeds zitten we met stink- tabak: met teerprodukten en derge lijke. Moet dat zo nog langer door gaan. Ondanks de berichten over de gevolgen, komen er toch miljoenen guldens binnen aan belasting op tabak. Er moesten nu strenge maatregelen genomen worden, dat er niet langer rommel door dat kleine beetje goede tabak blijft. Laten we dan uitsluitend echte Indische tabak gebruiken. L. M. Monster vat het evangelie een uitzondering op de ze algemen wet, namelijk het geval var kwaadwillige verlating en overspel. Hij wees erop, dat de Oosterse Kerken deze evangelische uitzondering in hun wet geving hebben opgenomen en dat zij wel degelijk een tweede huwelijk toestaan aan de partij die onschuldig door de partner werd verlaten. Hij toonde dat het hier ging om een zeer oude praktijk, die in het Oosten gemeen goed was voor de afscheiding van hel Westen en die toen door Rome als eei Juiste praktijk voor het Oosten werd aanvaard, minstens ln die zin, dat Ro me zich er nooit tegen heeft verzt. De Latijnse Kerk daarentegen heeft deze uitzondering in haar gebied nooit wil len aanvaarden, daardoor kwam zij ln strijd met het evangelie en moet zij, aangezien het leven nu eenmaal ster ker is dan de leer, zich in alle moge lijke bochten wringen om voorkomende gevallen toch enigszins redelijk op te lossen. Onder andere door alle mogelij ke gronden aan te nemen, waarop het bestaande huwelijk ongeldig kon den verklaard. De juristen vinden dat allemaal normaal, aldus Zoghby, maar ze vergeten dat de gelovigen erdoor ge ërgerd worden. Daags nadat deze moedige woorden in de aula waren uitgesproken probeer de kardinaal Journet ze te weerleggen. Kennelijk had hij niet voldoende tijd ge had om zich behoorlijk te oriënteren, want zijn antwoord sloeg de plank op essentiële punten helemaal mis. Het geen hem dan ook, zij het buiten de aula, door monseigneur Zoghby aan 't verstand Is gebracht. .De verkeerde man'. Hitchcock-thriller zich spreken. Rembrandt, leermeester in Openbaar Kunstbezit Vierhonderd liedjes voor KRO-wedstrijd (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Ter gelegenheid van zijn veertigjarig jubileum heeft de K.R.O. een wedstrijd voor componisten en tekstdichters georganiseerd. In een viertal radiouitzendingen op 16, 19, 24 en 27 november zullen in dit toernooi van het lichte lied twintig van de beste liedjes ten gehore worden gebracht. Op de sluitingsdatum 15 september wa- ren niet minder dan ruim 400 liedjes ingezonden bij KRO-producer Ton Kool. Over het algemen vond de heer Kool het peil en de inhoud van de liedjes op een minder hoog niveau lig- gen dan bij de vorige twee wedstrijden. De geselecteerde liedjes zullen volgende maand worden uitgevoerd door het Cascade-orkest o.l.v. Johnny Ombach. mm.v. de solisten Conny v. d. Bos, Annle Palmen, Nellie Wijsbek. Sylvia van Renesse. Ronnie Tober. John de Mol. Peter Wiedemeyer. Wim van de Burg, Koos Huisman en Co Hagen- doom. Voor elk liedje kunnen de luisteraars per briefkaart door middel van punten hun waardering kenbaar maken. Elke week Pablo Casals, de wereldberoemde wordt een platenspeler beschikbaar ge- cellist, wordt vanavond belicht in de PfOOl VCLÏl de blUZGVd steld voor hem of haar. wiens waar- gelijknamige documentaire. dering overeenkomt met de algemene uitslag (Nederland II, tl.IS In het bekende Hitchcock-genre valt de film „De verkeerde man" wel een beetje uit de toon. De regisseur heeft de stof dit keer met groot respect benaderd, t dat het gaat om de geschiedenis van nog J rero, een betrouwbaar en eenvoudig man, bandiet aangezien en gearresteerd. De J moeilijkheden worden nog vergroot doordat twee kroongetuigen sterven. Tenslotte y wordt de eohtd dader ontmaskerd en herkrijgt Manny zijn vrijheid. In de vorm- geving ls Hitchcock zichzélf trouw gebleven, al laat hij de gebeurtenissen (Nederland I, 20.30), Iedereen kent Rembrandt als kun stenaar. maar wat Rembrandt als 4 leenneester heeft, betekend voor zijn leerlingen, die op him beurt weer beroemde schilders zijn ge- worden, is slechts weinigen buiten de kring van kunsthistorici bekend. Deze zijde van Rembrandt wordt vanavond in Openbaai' Kunstbezit belicht door dr. A. B. de Vries, directeur van het Mauritshuis te Den Haag. (Nederland I, 19.20). J De Engql6e auteur Michael Gilbert, schreef een spionage-feuilleton onder de titel „Het lek", die uit vijf delen bestaat. Vanavond het eerste deel, waarin Brian Calder belast wordt met het onderzoek naar de moordenaar van John Craven, agent van de Britse geheime dienst. Hij 4 komt hierbij terecht in een exclusieve club, waarvan de leden allen belangrijke 1 po6itdes bekleden, wat het ondeizoek bemoeilijkt (Nederland II, 20.01). Eerste aflevering van .Het lek' Via de NORV-radio wordt vanavond het 4 originele hoorspel „Prooi van de buizerd" met flitsende dialogen de geschiedenis van een chauffeur, die Aan de hand van deze beoordelingen zal rVN'HT'H" worden bepaald welke Uedje3 tot de B B BU m/ B B BV finale worden toegelaten. Tijdens de w finale op zaterdagmidag 27 november Tl A in de KRO-studio zal het aanwezige nGClGTiO-VOTlCl publiek de winnende liedjes mogen aanwijzen. De eerste prijs is groot NEDERLAND I NTS: 19.00 Nieuw6, 2500— gelijkelijk te verdelen tussen 19.01 Klaas Vaak. 1905 Een dagje uit, tekstdichter en componist. Voor de (llm de C(anady caper 19 m tweede en derde prijs resp. van 2000— en 1500,— gelden dezelfde bepalingen. door het verleden wordt achtervolgd. J Iemand spreekt hem aan over zijn jeugd, over de dag waarop hij de prooi van 4 de buizerd wilde stelen. Dan grijpen twee dromen over vroeger in elkaar, waardoor getracht wordt de spanning op te voeren. (Hilversum 1, 20.30) 4 Openbaar Kunstbezit, 19.35 Tekenfilm, 20.00 Joum., 20.20 Zendtijd politieke partij - A.R., 20-30 De verkeerde man, Hitchoock-film, 22.10 Joum, 22.15-23.00 Het bezoek van Paus Paulus aan de Verenigde Naties. VEEL KAF ONDER PLATENKOREN gen, combootjes en vocale groepjes met allemaal één of meer nummers. Dat is geen t.v.-programma meer, maar een (soms on-)artistieke staal kaart. En zo'n staalkaart is precies wat het Grand Gala du Disque Popu lair wil zijn: het voor de camera's brengen van mensen van wie een heleboel platen zijn verkocht in de hoop dat daarna nog veel meer platen van hen verkocht zullen worden. Daar. voor wordt de avond georganiseerd en aan de t.v. aangeboden. De organisatie was ditmaal beter dan ooit. Het monsterprogramma werd vlot afgewerkt, al bleef het wel heel lang duren De presentatie slaagde vooral toen Marijke Merckens wat over de beginnervositeit heen was, waar Jan Thijs géén last van scheen te hebben, en Guus Oster, als wat lang ademige Edisonuitreiker, vervulde zijn taak met meer correctheid dan we van zijn voorgangers gewend waren. Ben de Jongs cameraregie was per fect. Dat er zo duidelijk sprake was van een teveel betekent overigens niet dat er vaak geen kwaliteit geboden werd. Als het aantal geëngageerden met driekwart verminderd was zou er zelfs een voortreffelijk programma geboden zijn. Dan had bijvoorbeeld een Dave Berry betere kansen gehad om zijn ongetwijfeld unieke plaats in het Britse amusementsleven te bewijzen, zouden we wat langer naar de fasci nerende Dalida hebben kunnen luiste ren en meer genoegen hebben beleefd aan het perfecte vakmanschap dat The Supremes ten toon spreidden. En zij waren niet de enigen die voor hoogtepunten zorgden. Maar ér school HILVERSUM veel. heel veel kaf onder dit koren. Ontstellend slechte beat-groepjes wier prestaties door heel wat Nederlandse combinaties in een nachtzwarte scha duw gesteld zouden kunnen worden, weke zangnummertjes van Scandina vische en Duitse huize. En. meest op- NEDERLAND II NTS: 2000 Nws, 20.01 Het lek. spionage filmfeuilleton, 20.25 Muzikaal progr., 20.50 De psy- J ohiater, Franse tv-film, 21.15 Docu- da wereldberoemde miljonairs als Lucille Starr en Cilia «"1st Pablo Casals; NTS: 22.05 Joum. Black, die zonder hulp van handige platentechnlcl met vocale prestaties JjlllSClaff kwamen die het bij een Nieuwe Oogst- O jury nog tot geen „5"' zouden brengen. NEDERLAND I NTS: 10.45—11.35 Dat het Grand Gala vooral een „tiener- Schooltelevisie, gala" zou worden lag, gezien de platenoplagecijfers, voor de hand. Dat er bij de jonge artiesten vaak echt talent aanwezig ls bleek overduidelijk, net zo duidelijk als het feit dat echt talent en hoge oplagecijfers bepaald niet hand in hand behoeven te gaan. Maar de namen die we noemden zijn om te onthouden. Een Claude Fran- Qois, parterre-acrobaterende zanger met flink gevoel voor humor past daar wellicht ook bij en misschien zal de koddige Rita Pavone ooit uit- groeien tot een tweede Catarina Va- lente Wie weet? De twee voorlaatste afleveringen van Belphégor hadden we gemist omdat onze criticusplicht ons met het tweede net bezig hield. £>e slotaflevering viel, na wat we wél gezien hadden, tegen; ook al omdat de humoristische factor die aanvankelijk meespeelde verdwe- nen leek. Gisteravond herhaalde de KRO op ,.I" programma's, die eerder op „H" te zien waren. Niet eens on- verstandig. Met name „Studio Uno" is een kostelijke reeks die op het tweede net veel te weinig aandacht heeft getrokken en ook „Vrouwen- levens" verdient al was deze serie niet steeds even sterk ruimere kijkdichtheid. vr RADIO Hedenavond HILVERSUM I (402 mtr) NCRV: 18.00 Kon. Militaire Kapel. 18 20 Uit zending v. d. Anti-Rev. Partij, 18.30 Meisjeskoor, 18 50 Openbaar kunstbe zit. 19.00 Nws. 19.1 Radiokrant, 19.30 Kerkorgelmuziek, 19.55 Praatje. 20.00 Stereo: Koorzang (gr.), 20.30 Prooi van de Buizerd, hoorspel. 2105 Licht instrumentaal kwartet. 21.20 Amuse mentsmuziek, 21.50 Oude en moderne muziek, 22.15 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws, 22.40 Boekbespreking. 22.50 Gram,. 23.10 Muziek van eigen tijd. 23.40 Het evangelie in esperanto, 23.55 Nieuws, HILVERSUM II (298 m) AVRO: 18.00 Nieuws, 18.15 Radiojoum., 18.25 Orkestmuziek, 18.50 v. d. jeugd.. 19.20 Voor de militairen, 19.45 Overheids- KRO bijt spits af op derde radionet Van onze omroepcorrespondent) Aan de KRO-radio valt de eer te beurt om op de eerste uit- zenddag van het derde radionet, maan- dag 11 okt. a.s. het programa te ver- zorgen. De nieuwe kring van luisteraars Markies of Belphégor' kreeg proces-verbaal DEN HAAG In samenwerking met de rijkspolitie te Elburg hebben opsporings ambtenaren van de PTT gisteren de clandestiene zender „Markies of Bel- phegor" opgespoord en in beslag geno- Achter de zal die ochtend om 10.05 's middags om 13.05 uur kunnen kennis maken met twee nieuwe discjockeys in ctherland, schuil gaand achter de voor- namen Betty en Bert. Naar in Hulversum wordt verteld is Betty mej. Betty Snoek, dochter van de populaire vroegere ochtendgymnastiek- pianist Arie Snoek en oud-omroepster van de VARA. Momenteel is zij lerares Frans aan de gemeentelijke h.b.s. te n. Daarbij is proces-verbaal opge maakt tegen een 21-jarige automonteur uit Oldebroek. T.v.-reportage paus Paulus Aangezien ln de heden om circa 14.15 uur begonnen uitzending van de aankomst van paus Paulus VI in New-York via de satelliet Early Bird ook nog de ontmoeting van de Paus met president Johnson wordt opgenomen, zal de reportage op Nederland I niet om plm. 17.30 uur eindigen, maar om ongeveer 18.15 uur. Bert schuilt de stem de freelance-radioreporter Bert de Winter, die ai jaren lang meewerkt aan het KRO-actualiteitenprogramma Volksdans niek. 22.00 NU BRUSSEL Frans (-184 ngen. 20.00 Operakrc 22.15 Jazzmuziek. NDR-WDR (309 r muziek, 24.15 Kamermuzie ENGELAND BBC «1500 m)18.31 Ge varieerde muziek. 20.31 Does the teair think. 21.40 Lichte muziek. 22.30 idem 17.15 Lichte muziek, 17.45 Blaaskapel. 23.00 Gevar. progr.. 23.31 Jazzmuziek. 1.00 Lichte muziek. Dinsdag BRUSSEL Nededlands (324 12.00 j, wit de film „De verkeerde r, door howard shaw 5 nieuwsuitzendingen op Nederland I en II HILVERSUM. Met Ingang van 1 ok tober zijn de uitzendingen van het NTS-journaal uitgebreid. Er is nu elke dog aan het einde van liet pro gramma op Nederland II nóg een uit zending van vijf minuten. nooit voorgekomen. Die kerels volgen ook standaardiseerd controlesysteem, veronderstel ik. De boekhandelaar liep de kamer op en neer. Zijn onrustige blik dwaalde telkens naar de jongeman. „Ik wilde wel dat ik je optimisme kon delen. Maar dat kén ik helaas niet. Het lijkt mij onver mijdelijk dat die inspecteurs verplicht zijn een uitvoerig rapport naar Turijn te sturen. Ze moe ten dus tot een conclusie gekomen zijn. Aan wat of aan wie schrijven zij de slechte gang in het restaurant toe?" „Een van de kelners vertelde mij dat hij gehoord had hoe de chef-inspecteur tegen de bedrijfsleiders tekeer ging. Die kelner had de indruk gekregen, dat die inspecteur vermoedde dat een van de bedrijfs leiders •- of mogelijk het hele stel onbetrouw- „Dat zullen ze ook wel zijn", meende signora Pan- dolfi. r kijken? mij. Ze laten mij alleen in mijn hoekje. Wat zoiets nog doe ik daar? Een kelner boven neemt een bestel- „Inderdaad hebben ze dat". zei de jongeman kalm. „Ze kwamen direct de eerste dag al naar beneden. Ik heb een hele tijd met een van hen staan „Wat?" riep de boekhandelaar uit. „Watis er ge beurd? Vwat zei hij?" „Ik heb al verteld dat alles prima -in orde is, zei Carlo. „Van die knaap heb ik geen last gehad. Hij en zijn kameraad overtuigden zich eerst dat de for nuizen en de koelkasten goed werkten. Ze namen de tijden op van de koks om te zien of het vlees, de groenten en al de rest vlug genoeg D« boekhandelaar keek haar geërgerd Heliaantal Jm.maa'uiUcd.n^n "u op klaa aakt werde„. Ze nam„ da tljde„ blj - Vl)f KL "KI™ 1 "P Nederla"d 1 de bordenwassers. Ze namen zelf» de tijden op bij 0111 1900 uui „O ut uui en na °°1J mjj Alles wat ln de INIRO-restaurants in heel Ita- ran het avondprogramma, op Neder- gedaan wordt, moet gestandaardiseerd worden, land II om 20.00 uur en aan het einde vert(,ld<. „ie ane vfnt me Tofn h|j zaf, hof sne] |k van h«t programma a Zondags, ao- „,r| hp,tpl|lng va„ te kabel afpluk, een blad grijp, wei op Nederland I als op Nederland df wij„kar»f op het blad z« en het s,ot va° alles met da lift naar boven stuur, had hij geen belangstelling meer voor mijn werk. Hij heeft zelfs niet naar de etenslift gekeken. Ik bedoel hier- j mee. dat hij beslist dat luik niet heeft gezien en I evenmin heeft hij iets bijzonders aan de kabels op- geen tijd ling aan en brengt die naar een van de bedrijfs leiders. Die schrijft een bon uit, houdt er zelf een doorslag van en stuurt het origineel naar beneden, naar mij. Ik zet het bestelde op een blad en stuur het naar boven. Daar controleert hij de bestelling met zijn doorslag van de bon en zet er een krab bel op. Dat gebeurt misschien duizend keer per dag. Als hij duizend bonnen naar beneden stuurt, krijgt hij van mij duizend volle bladen terug. Dat zaken klopt als een bus en niemand hoeft mij ergens van te verdenken. Bij mij is alles in orde". De boekhandelaar scheen nog niet overtuigd te zijn. „U moet 't zo bekijken", ging Carlo verder, „die etenslift is voortdurend in beweging. Negenentwin tig keer van de dertig gaat hij vanuit de keuken omhoog en de dertigste maal gaat hij naar bene den. Die ene keer is de lift veertig seconden ver dwenen. Wie kan dat in de gaten krijgen?" De boekhandelaar staarde onrustig naar het gera felde karpet van de hotelkamer. .O ja, ik had haast nog iets vergeten", zei de begonnen steeds mas nachtclubs Ik heb al in geen maanden rustig geslapen, jongeman. „U weet nog wel dat ik de eerste week ik wel dat wij nooit aan die tunnel en. En in al mijn ellende blijf je dat lk Je vergezel naar (werking die honderden flessen naar beneden gestuurd heb om de trattoria aan flinke voorraad te helpen? Wel, de inspec- dansgelegenheden en daar tot de teurs hadden de daarop volgende inventaris gezien Utiirgisohe kalpnder DINSDAG, 5 oktober: Mis van de zorjdag met gedachtenis van de H.H. Placidus en gezellen. vroege ochtenduren blijf rondhangen. Nu drijf de onbeschaamdheid nog verder, door te spotten met een doodernstige zaak!" „Waarom maak jij je toch altijd zo druk over kleinigheden?", zei de oude dame rustig. „Ga zit ten. Je maakt zelfs mij drank en wijn ver is geen reden tot ongerustheid. Waarom zouden mij verdenken? U bekijkt de zaak van buiten deze geaplitst en verlengd zijnCarlo haalde af. Als u bij mij in de keuken was, zoudt u zelf bulten! Stil weer zijn schouders op. „Ja, óls.~ Maar hij heeft zien dat we volkomen veilig zijn. Niemand let op „Ik wist het!". Jammerde de boekhandelaar. „Ik wist dat we toen een fout gemaakt hadden!" „Kalm, ouwe zeurpiet!", zei signora Pandolfi. „En achtig met dat rond- kijk mij niet de hele tijd zo verwijtend aan. Zo lijk je nog meer bijziende dan Je in werkelijkheid bent! Luister rustig naar wat die jongen te vertel len heeft. Jouw klachten en opmerkingen moet ik de hele dag ln de tunnel al horen. Die ken ik van voorlichtingSamenwerking met ont- wikkelingslanden (vraaggesprek), 20.00 J Nieuws, 20.05 Weet ik veel, wedstrijd- programma, 20.30 Licht instrumentaal ensemble en zang, 20-55 Muzikale 4 lezing. 21.10 Concertgebouworkest: moderne liederen. 21.20 U vertrekt niet mademoiselle de Montijo, hoorspel, 22.30 Nieuws, 22.40 Actualiteiten, 23.00 Instrumentaal ensemble, 23.15 Actuali- 4 teiten uit de universitaire wereld, 23-30 Orkestmuziek. 23.55 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m): 18.00 Veronica's jukebox, druk op de knop J verzoekjes!; 19 00 Cliff Richard show; 4 19.30 Per hitparade de wereld rond; 20.00 Gramé met o.a. Indonesian Teen- J agercomer; 21.00 Rock, beat en boogie; 21.30 Veronica's Rhythm and Blues J Hop; 22.30 Alle remmen los door Jan v. Veen; 24.00-1.00 Gevarieerde platen. BRUSSEL Nederlands (324 m: 18.00 Nieuws. 18.03 v.d. soldaten, 18.30 Opera - minziek 18.52 Zanfj. 19.00 Nieuws en 4 uit Nederland. 19.40 4 r)19.30 Klassieke HILVERSUM I (402 meter) KRO: 7 00 Nieuws. 7.10 Het levende woord, i 7.15 Gram., actualiteiten. 8.00 Nieuws, 4 8.10 Gram.. 8 40 Voor de huisvrouw. 935 Waterstanden. 9.40 Schoolradio, J 10.0 Klass. en mod orkestwerken- 10.50 Lichtbaken (herh.). 11.00 Voor J de vrouw. 1130 Gram., 11.50 Praatje, 4 1200 Angelus. 12.03 Roemeense volks- muziek. 12.20 Voor land- en tuinbouw, J 12.30 Nieuws, 12.40 Aotu all teiten of gram-, 12.50 Gram., 13.35 Voor de plattelandsvrouwen, 13-45 Muziek kent 4 geen grenzen. 14.55 Populaire gram., 16.00 Voor de zieken, 16.40 Godsdienstig 4 progr. voor oudere luisteraars. 17.00 Voor de jeugd, 17.45 Voor de padvin- ders. 17.50 Overheidsvoorlichting: Logeergelegenheden in de Nederland- se Antillen. J HILVERSUM II (402 m) AVRO: 7 00 Nieuws, 7.10 Och tend gymn., 7.20 J Gram.. 8.00 Nieuws. 810 Gram., (om 8.25 de groenteman8.45 Morgenwijd., J 9.00 Voor de zieken, 10 00 Voor de kleuters. 10.10 Gram., (om 11.00 nws). 12.00 Stereo: Metropole-orkest: amu- J sementsmuziek, 12.27 Voor land- en tuinbouw, 12 40 Orkestmuziek, 13.00 Nieuws. 13.10 Radiojournaal. 13.30 4 Mod. muziek. 13.55 Muzikale lezing, 14.40 Schoolradio, 15.00 Voor de vrouw, 15.40 Operettemuziek, (16.00 nieuws). 16.15 Voor de jeugd. 17.15 New-York J calling, praatje, 17.20 Gram. v.d. Jeugd 4 RADIO VERONICA (192 m): 18.00 Jukebox, druk op de knop: verzoek- 4 jes, 19.00 Brandnieuwe en ongehoorde hits. 20.00 Discologie door Gerard de J Vries. 21.00 Populaire platen. 22.30 Jazz-joum aal, 23.30—1.00 Gram. muz. J (wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2