NORMALE ZEGE FEIJENOORD OP SPARTA IN TAMME DERBY Onfeilbare 'Horn maakte excuus voor blunder OPDRACHT RUSTIG EN SPORTIEF In Groningen tuimelden vechtende GVAV-ers en ADO-ers over het veld SPORTBIJLAGE VAN „DE LEIDSE COURANT' ROTTERDAM - Rotterdam heeft Feijenoord na de Madrileense klap niet laten vallen. Verre van dat zelfs. Vlak voor het begin van de traditionele derby tegen Sparta werden aanvoerder Pieters Graafland en zijn mannen bij de entree op het gemillimeterde gazon ongekend luid toegejuicht door bijna 63.000 mensen. Jonge Feijenoordfans hadden al voor een feestelijke proloog gezorgd door met spandoeken en vlaggen in de clubkleuren hun trouw aan „Hand in hand" te demonstreren. De Feijenoord-elf heb ben die aanhankelijkheidsbetuiging nu niet be schaamd. Tegen een Sparta, dat volgens strikte opdracht van de leiding bijzonder sportief voetbal de, boekte Feijenoord een rustige overwinning, 2-0. Het werd een redelijke wedstrijd, een opmerkelijk tamme derby zonder hoogtepunten met een Feijen oord, dat het vooral aanvallend beter deed dan de Spartanen, bij wie de aanval een ingewikkelde puz zel bleek, waaruit niemand en zeker Sparta zelf geen uitweg wist. De Deense aankoop Ole Madsen kwam nauwelijks uit de verf, hetgeen niet verbaas de omdat hij doorlopend van de technicus Charley Bosveld onbespeelbare passes kreeg, terwijl de an dere aanvallers de Deen kennelijk totaal vergaten. (Van t sportredacteur Jan Lutz) De 2-0 voor Feijenoord was dus wel ver diend al zal Denis Neville, de tijdelijke bondscoach, present van wege de twee oefenwedstrijden voor het Nederlandse elftal (Luxemburg en Sheffield United), wel tot de minder prettige conclusie zijn gekomen dat de zo befaamde linker vleugel van Feijenoord. Moulijn-Bouw- meester, niet al te best klopte Eigen lijk was naast de overal opduikende Frans Bouwmeester de sterke man in de Feijenoordaanval de zo vaak verguisde Piet Kruiver. De Zaankanter nam dan ook het openingsdoelpunt voor zijn re kening toen er precies een half uur was j gespeeld. En het tweede na de pauze. door Libregts laag en hard diagonaal ingeschoten kreeg ook nog een tik van de schoen van Kruiver voor het geval de bal langs de paal zou zijn geschoten. 1 Libregts was in de plaats geworpen _*-an. yeijeker, die trainer Willy Kment ken- ai CeMjk voer al na de Ma<l rife ease mis lukking nog niet rijp genoeg achtte voor het topteam. Het moet worden gezegd, W: dat Libregts inderdaad een speler met jftjg i meer brains was. niet zo'n voetballer die door het dolle heenblijft draven zonder dat er uit zijn rushes enig effect komt Venneker heeft stellig grote talenten, maar ze zullen eerst passend gemaakt Oorzaak rumoer was omstreden treffer (Van onze sportredactie) GRONINGEN - Riet een 1 1. een officiële waarschuwing voer Piet v IMicrt en een geblesseerde Lambert Maassen is ADO. dat Van Vianen voor Ton l'hie onder de lat had staan, uit Groningen teruggekeerd. Het is er in het Groninger Oosterpark voor de rust nogal rumoerig toegegaan en de Leeuwarder scheidsrech ter Bus kwam in de eerste drie kwartier handen tekort om alle ..brandjes" nissen de spelers vroegtijdig te blussen Het rumoer ontstond na dc door heel AÜO omstreden gelijkmaker. Vyf minuten voor de rust. toen de Hagenaars door een treffer van Harry Heijnen met 0 1 de leiding hadden, kwpm de score op 1 -1- De Groninger linksachter Martin Koe man ondernam een escapade naarvoren en uit een voorzet van het lichtgewicht.ie Jan Hordijk (ex-Feijcnoord) kopte hij de bal in. Op of achter de doellijn werd dc bal door één der Haagse verdedigers ge keerd. maar toch gaf de twijfelende scheidsrechter mede op advies van dc grensrechter Huizinga een doelpunt (1-1). Heel ADO rende op arbiter Bus af om daarna de grensrecht"! van zijn ongelijk te overtuigen Dat gelukte natuurlijk met De scheidsrechter bleef bij zijn beslissing, maar intussen was iedereen op het kook punt gekomen Even tevoren al had Piet van Miert wegens wangedrag door het wegtrappen van de bal. nadat de scheids rechter voor een vrije trap had gefloten, een officiële waarschuwing opgelopen. Direct daarop beging Lambert Maas- sen tegenover de GVAV-rechtsbuiten Jan Hordijk een grove overtreding waardoor de vlam in de pan sloeg. Een buiten zijn zinnen geraakte toeschouwer rende het veld op kennelijk met het doel om een robbertje met Maassen te gaan vechten, maar gelukkig kreeg de GVAV-achter- speler Ferry Pettersson hem snel in een greep .waarna de politie deze man kon wegvoeren. Maar intussen was de stemming prik kelend en waren de duels zo fors. dat er her en der spelers over de grasmat tui melden. Het was maar goed, dat het zodat iedereen wat spoedig rusten kon afkoelen. In de 25ste minuut kwam de openings treffer aan Haagse zijde. Over links trok Kees Aarts de bal voor de schietgrage voet van Harry Heijnen. die daarna de bal ln het uiterste heekje van het Gro ninger doel prikte. Direct daarop had dezelfde Heijnen meteen een tweede goal kunnen scoren, maar van dichtbij en in vrije positie werkie hij de bal ietwat onbeholpen naast het doel. GVAV mobiliseerde na deze tegen- goal direct alle krachten Meer en meer verloren Jochems en De Zoete de greep op het middenveld en meer en meer moest de ADO-defensie in actie komen. Vijl minutn voor de rust kwam dan die omstreden gelijkmaker. Koeman kopte in Van Vianen werd gepasseerd, maar in het ADO-doel stonden nog enkele ver dedigers. die de bal verdere doortocht verhinderden. Wel of niet achter de doellijn gestopt of beter geze"d: wel of niet helemaal het doelvlak gepasseerd ADO zei natuurlijk .neen" maar GVAV juichte. De scheids rechter was niet helemaal zeker van zijn zaak Dat was grensrechter Huizinga wel en mede od diens advies besliste de heer Bus doelpunt (1—1) j Toen begon het rumoer Met niets ont- j ziende felheid wei den de persoonlijke duels uitgevoerd en niemand wenste voor I e'kap1- een centimeter opzij te gaan Als j J kegels tuime'den de spelers tegen de grasmat en scheidsrechter Bus moest J" overal tegelijk zijn om erger te voor komen Na de pauze bleek Lambert Maassen. die kort voor de rost van het veld was gpstrnmne'd. vervangen door René Pas. r'ie rechtsbuiten ging spelen Aanvanke lijk lag het initiatief aan Groninger zijde en Van Vianen moest herhaaldelijk al zijn lengte in de strijd werpen om een achterstand te voorkomen. Heel ADO vergat te ademen .toen er een enorme schermutseling voor het doel ontstond en de bal van dichtbij werd ingeschoten Maar op de doellijn keerde een Haagse borst de ingeschoten bal. waarna de bal toch nog dreigend in de hoek van het doel wilde rollen. Kruipend kwam Van Vianen nog net op tijd om de bai buiten de paal te tikken Eerst toen gingen alle Hagenaars verder met ademhalen. De score van 1—1 stond na dit enerverend moment nog overeind en bleef zo ge handhaafd. OP A.D.O.-TERREIN Oranje B tegen Luxemburg DEN HAAG. Het Nederlandse B- elftal, dat woensdag 29 september a s. op het ADO-terrein in het Zuiderpark uitkomt tegen Luxemburg, heeft een kern van uitgesproken A-spelers: Prins. Groot en Keizer. Verder zijn opgesteld doelman Doesburg en rechtsbuiten Coe- nen, die beiden een uitnodiging ontvin gen voor de centrale A-training van donderdag 30 september. Bondscoach Denis Neville heeft kennelijk deze wed strijd van het B-elftal beschouwd als een gelegenheid om een aantal „moge lijkheden'' te testen voor de twee zeer belangrijke wedstrijden tegen Zwilser- ryeejs op de kof/ie bij run uoesbm moeten worden Aldus de leiding Nu had hij tweemaal een vrije schop veroor- de aanval van Feijenoord het tegen een I zaakte. hetgeen iedereen stomverbaasd soms rammelende en paniekerige defen- I deed kijken! Bijna had Moulijn na een sie van Sparta niet bepaald moeilijk I mooie dribbel kriskras door de Spartaan- Maar op de doelpunten moest toch langj se defensie de roos geraakt Maar de worden gewacht vanwege het koene stijlvolle keepen van Pim Doesburg. Had overigens Piet Kruiver die plotselinge kans kunnen benutten pal na de aftrap dan had Doesburg zo zeker als wat al na twee minuten moeten capituleren •Maar- blende Pjet had nooit gedacht dat die voorzet van Weering tussen een wir war van spelers zo plotseling de bal voor zijn schoen zou leggen In die begin periode was het verschil in kwaliteit slechts heel gering. Dc aanval van Spar ta zag zelfs kans enkele ballen op het doel van Pieters Graafland te krijgen Zo in de twintigste minuut een enorm schot van Bouman dat als twee druppels water geleek op die vijfde treffer van Puskas in Madrid Alleen was de rich- ting niet zo zuiver, zodat tot geluk van Feijenoord de bal juist naast snorde Eenmaal zagen de duizenden ook nog Ole Madsen in actie op eindelijk eensi een redelijke voorzet van Charley Bos- j veld. Maar met een moedige* duik kon Pieters Graafland nog juist de bal weg slaan voor de schietgrage Deense schoen. Een toen kwam er een hoekschop op het Spartaanse doel Doesburg hoog- springend sloeg de bal boven de hoofden der Feijenoorders weg maar precies voor de voeten van Bouwmeester. Die knalde zonder zich te bedenken in, back Bent- zon redde op de doellijn. Uitstel van executie want de weggetikte bal werd meteen en nu zonder pardon door Krui ver ingeknald. 1-0. Vlak voor de rust nog een aanvankelijk ernstig lijkend in cident. toen de Spartaanse rechtsbuiten v. d. Kerkhof na een rush bij de cor- nerlijn doorgleed en hard tegen de ba lustrade bonkte. Hij bleef kermend lig gen en moest met een brancard worden weggedragen. Bergholtz heeft ook al eens met die toch wel erg dicht bij het j speelveld geplaatste barricade kennis ge- De opstelling luidt: Doesburg (Spar- maakt, Hei zette hem twee maanden op ta); Eykenbroek (Sparta). Lazerome nonactiviteit! Bij de Spartaan dacht (Sparta). De Vries (FC Twenthe) en I men al aan cen zwaie hersenschudding. r, D I Na de pauze kwam hij echter als toe- Pijlman iDWS). Prins (Ajax) en Bui- scilouwor 0p het reservesbankje, ge- gers (DWS); Coenen (Fortuna '54). ïukkig gpen ernstige blessure bal ketste tegen de paal. Dr later ging Sparta wel op de knieën door cen treffer van Libregts. Het mooiste doelpunt kwam daarna nog van de voe ten van snelle Coentje, die veel en veel beter op dreef was dan in Madrid Maar het fraaie doelpunt werd terecht door arbiter Leo Horn afgekeurd voor buiten spel Die Leo Horn het moet eerlijk worden gezegd was wel zeer goed Eenmaal maakte hij een kapitale fout. spijtig voor Sparta dat door Ole Madsen creëren. eindelijk eens na cen knappe combinatie dicht bij een doelpunt was gekomen Horn floot voor buitenspel het niet. Leo Horn maakte excuus voor deze vergissing er een opgooibal van. Zo'r Sparta zich daarna niet m zodat de volle winst in de handen van Feijenoord bleel Hans Kraay had na Madrid gezegd:..Het spijt mij voor Spar ta maar die wedstrijd moeten we nu wel winnen". Het Is ook gebeurd Dat is dus met de twee ovevwirinlngen in het vorige seizoen, driemaal achtereen. Dc volgende maal wil het dan de taak van Sparta zijn die reeks te verbreken. Enfin, daar is voorlopig nog tijd genoeg voor DENIS NEVILLE: Theunissen en Kerkhoffs niet in Oranjeteam (Van sportredactie DEN HAAG. De in Zwitserland voetballende Pierre Kerkhoffs en Bert Theunissen zullen door Denis Neville niet worden geselecteerd voor de belangrijke wedstrijd tegen de Zwitsers op 17 oktober in Amsterdam in de voorronde 1 van het toernooi om de wereld- li beker. Theunissen speelt op het ogenblik zo goed. dat de Zwitserse pers al haar verbazing heeft ult- L gesproken, dat de Nederlander niet wordt opgesteld in het Nederlands elftal. Bondscoach Neville ver klaarde ons. dat hij het onjuist zou vinden deze twee Nederlandse profs op te stellen, omdat de Zwitsers hun spel volledig door hebben. Bovendien zou hij Kerk hoffs. het vorig jaar topscorer in het Zwitserse voetbal, nu zeker niet kiezen, omdat de ex-P.S.V.'er uit vorm is. „Ik geloof trouwens, dat het niet goed is twee jongens uit het buitenlandse voetbal te halen zonder dat ik ze in een maakte oefenwedstrijd heb kunnen testen. kans kon wedstrijd tegen Zwitserland is trouwens te belangrijk om enig risico te nemen. En daarom neem ik ze niet in 't Nederlands elftal." Neville, de rechterhand in het verbarfd, mëënt overigens dat het j -Orftpjeteam een redelijke kans - 'I maakt tegen Zwitserland. Groot (Ajax), Keizer (Ajax) (ADO). Reserves: Stuy (Telstar). (ADO) en Quaedackers (Fortuna '54). Moulijn liet zich gelden en wel I Moulijn in actie In het tweede bedrijf was Feijenoord I vrijwel constant aan het woord Zelfs i Zot/hel deed juist het tegendeel: luj wierp zich in dc ban 1 vakmanschap. War nas (links) en Butter (rechts) hchoei Willem II uit vorm tuna '54 een povere wed strijd gespeeld en verdiend ver loren. Het spel miste vaart en raffinement zodat de verdedi ging van Fortuna het makkelijk had. Fortuna kon evenmin im poneren en had een blunder van de tegenpartij nodig om de score te openen. Kort voor rost ging Willem II door dc knieën toen doelman Van der Heijden zich verkeek op een ver schot Die tegenslagen ontnamen Wil lem II het laatste restje zelf vertrouwen. Oranjekandidaat Coenen miste driemaal een droomkans. Willem II—Fortuna 0—2. Brei kers 01. Kusters 0—2. Scheids rechter Bom Toeschouwers 9.000. Willem II: Van der Heijden. Van Turnhout. Brooijmans (Van Elderen), Vriens en Stol- zenbach. Van Daal en Van Lee. Van Riel, Mettes. Timmermans en Nouwens. Fortuna: Vogels. Bruell. Van der Hart. Mubsters (Jacobs). Quaedeckers. Benen en Kusters Coenen. Breikers, Geraeds en Golsteijn. DWS won gemakkelijk VWS heeft in Weer klop voor DOS DOS is er in de op laag peil staande wedstrijd tegen een sterk dominerend PSV genadig vanaf gekomen Ook nu weer Twente konden ontbrak het de Eindhovense deze doelpunten moeilijk ver kroppen en er volgden onaan genaamheden. Voor de rust was de ontmoeting het aan kijken zeker waard, maar na de pauze vielen de slechte En- schedeërs ver terug en toen Plageman na een half uur Geurtsen ten val bracht, de strafschop werd benut en DWS nog een doelpunt maakte, was de aardigheid er helemaal af. TwenteDWS 03. Rensen- brlnk 01. rust. Temming 0—2, Geurtsen 0—3. Scheidsrechter Roomer Toeschouwers 12.000. Twente: Warringa, Vondeling en Hoomans. Ter Beek. Dc Vries en Plageman. Roordink. Hoeher. Kohn. Ter Mors en Ten Donkelaar DWS: Jongbloed. Flinkevleugel en Pijlman. Israel. Dijkstra en Burgers. Vonhof, Temming. Boogaard en Rensenbrink. voorhoede aan stootkracht de talrijke aanvallen op de juiste wijze af te ronden. Daar door duurde het tot de 38ste minuut voordat de score werd geopend Elf minuten voor het einde van deze slappe en onaantrekkelijke wedstrijd kwam de stand wat meer in overeenstemming met het ver toonde spel. PSV—DOS 20. Nussbaum 1-0, rust, van der Kuylen 2—0. Scheidsrechter Van der Veer. Toeschouwers 9.000. PSV: Strlch, Donners en Kem- per. Van Wissen. Schrijvers en Prijs. Giesen. Van Stippent. Van der Kuylen. Nussbaum en Verdonck. DOS-. Ruitenbeek. Van Vulpen Achterberg. Van Plateringen (Vonk), Rooders, Aarts. Lof- feld. Weijman, Van der Lin den, Van Steijn, Wery. Kleine zege Elinkwijk heelt Elinkwijk een veld- meerderheid gehad tegen Hera cles, maar in het strafschop gebied liepen de aanvallen vast Bovendien stak doelman Con rad van Heracles in goede vorm. zodat de stand lang gelijk bleef. Ook na de rust liep hei sterk op de aanval spelende Elink wijk steeds weer storm op de Almelose veste. Heracles be paalde zjfh tot uitvallen, die enkele malen de Utrechters tot grote waakzaamheid noopten Pus twee minuten voor tijd wist Elinkwijk het verdiende doel punt te scoren. ElinkwijkHeracles 10. Hoo- genbirk. Scheidsrechter Van Ravens. Toeschouwers 7500. Elinkwijk: De Bree. Suelze. Ga demans. Van Tamelen en Blaauk. Nieuwenhuis en Hoo- genbirk. Van Latem, Van Eg- dam, Van Straalen en Voorn Heracles: Conrad. Milne. Arnt- hof, Westenberg. Ter Horst. Pesman en Vrielink, Knoef. Morslnk, Hartjes en Tlnney. Goed werk Telstar iet de vele kansen was omgesprongen, hadden de Maastrichtenaren de eerste overwinning kunnen be halen Voor het doel waren zij echter machteloos Was MVV in de eerste helft oppermachtig, ook al stond Telstar met 1—0 voor, in de tweede helft ver loren de Maastrichtenaren alle zelfvertrouwen. Het plaatsen werd slecht en bleek de ver dediging van Telstar moeilijk te passeren. MW—Telstar 0—1. Van der Kuil 01. Scheidsrechter Bij - leveld. Toeschouwers 5.000. MVV: Koerver. Toennaer en B rasse. Druyts. Haenen en Thai. Geurtsen. Bergsteln, Bro- kamp. Fredrix en Brinkhuls. Telstar Stuy. Bakker en Piro- vano. Brom. Althoff en Kort, Van der Kuil, Carlos. Dikstaal. Van Wijk en Clement. Ajax schoot goed raak Mv.1 vier treffers toonde Ajax aan dut de verdediging van Go Ahead toch niet zo sterk is. Toch was er ln deze ontmoeting geen spru kat i ook G<> Ahead kreeg kan sen. Doelman Bals stak echter in grootse vorm. Het was dan ook vaak een aantrekkelijke strijd, waarin Ajax ln de eerste helft duidelijk sterker was. Toch bleel de schade beperkt tot een doelpunt. In de tweede helft werden de aanvallen van Ajax beter opgezet en dit re sulteerde ln drie treffers. Ajax Go Ahead 40. Groot 1—0, rost. Keizer 2—0, Nunlnga 30, Groot 40. Scheidsrech ter Van de Berg. Toeschouwers 24 000. Ajax: Bals. Suurbier, Pronk, Soetekouw en Van Duivenbode. Prins en Muller. Swart, Groot, Nunlnga en Keizer. Go Ahead Van Zoghel. Butter en Thiemann. Kanselaar. War- nas en Somer, Greving, Nle- haus, Boekesteln, Veeenstra en Adelaar.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 9