SLIK UW PIJN WEG MET EEN "AKKERTJE" Jazzconcert „Folk Beat 14": pauze Van Enkhuizen een ontdekking Praeses „Augustinus" valt hoofdbestuur „Adelbert" bij ï§l DE OPMARS VAN DE TROS IS IN VOLLE GANG! T.R.O.S. CRESCENDO BOEKT WEER OVERWINNING MAANDAG 27 SEPTEMBER 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA S VAN ENE BOOT IN ANDERE In de St. Petruskerk werd .saterdag het kerkelijk huwelijk gesloten tussen mr. J. de Wit en mejuffrouw A. C. M. G. M. Kohlbeek. Mr. de Wit was jarenlang lid van de studentenroeivtreniging Njord. In 1963 won hij als stuurman van de oude vier de Varsity. Mejuffrouw Kohlbeek was tot voor kort als onder wijzeres verbonden aan dè R.K. jongens- en meisjesschool te Leiderdorp. Bij het uitgaan van de kerk vormden leden van Njord een ereboog, terwijl leerlin gen van genoemde school een erehaag maakten. „DE MASKERS' VERZORGDEN GOEDE TONEELAVOND VAN SMIT-RöNTGEN Gezamenlijk kijken naar „Brandgevaar thuis" >e personeelsvereniging Van Smit Röntgen Apparatenfabriek organiseert naast de kaart-, sjoel- en ander? ont spanningsavonden ieder seizogj een drietal algemene avonden waartp aan alle leden een gezellige avond wordt genoden. Bit nieuwe seizoen waarin de Smit-Röntgen Ontspanning laar 4e lustrum gaat vieren, werd zsterdag- avond in het St. Antonius Gubhuis geopend door de voorzitter, le heer C. Braat, die aan een niet zo (oed be zette zaal de toneelgroep „>e Mas kers" voorstelde. Deze groep, die reeds vooi hel der de jaar het seizoen van SRC inleidde, bracht dit jaar het blijspel „"en vriend nood". Een onmogelijk y.-rhaal, dat zich afspeelt in een kleir landhuis, trvan de huisvrouw me* een onge looflijke fan.tasie zich in dj meest be lachelijke situaties brengj waarvan haar man wel de grootst? gedupeerde wordt en tenslotte zelfs ah haar butler moet fungeren. Zij sch;ft zich dan i gelegenheids-echtgeniot aan. Van zelfsprekend brengt hffl einde een 'heerlijke ontknoping. Door de vaart waarmee dit stuk door de „Maskers" werd getracht, had het geheel een echt gezellig aanzien, waar bij de lachsalvo's niet van de lucht waren en de aanwezigen beslist een genoeglijke avond bezorgden. De avond iVerd besloten met een gezellig dansje, dat onder leiding stond van de heer Boellaard, terwijl zijn „The Rhytme Club" voor de muzikale VIERDE LUSTRUM Het grote feest van het 4e lustr vastgesteld op 20 mei 1966, het programma nog geheim is, maar dat het bestuur o.l.v. de heer Braat en de actieve secretaris de heer M. v. Remundt, die dan zijn tweede lustrum als secretaris viert, wel tot een groots festijn zal weten te maken. GEM. AANKONDIGING OPENING BRUGGEN Burgemeester en wethouders van Lel den brengen ter openbare kennis, dat de van gemeentewege bediende bruggen op zaterdag 2 oktober 1965 uitsluitend tussen 6.00 en 10.00 uur en tussen 17.00 en 20.000 uur voor het scheepvaartver keer geopend zullen worden. Voorts dient op vrijdag 1 oktober 1965 des avonds na 18.00 uur met enige stag natie inzake het openen der bruggen rekening te worden gehouden. ONTHEFFING SLUITINGSUUR WINKELS IN VERBAND MET DE 3-OKTOBERVIERING Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat op vrijdag 1 en zaterdag 2 oktober 1965 tot 24.00 uur winkels voor het publiek geopend mogen zijn en in de uitoefening van markthandel, straat handel en handel te water, waren te koop mogen worden aangeboden of mogen worden verkocht. OPENSTELLING STEDELIJK MUSEUM „DE LAKENHAL" OP 2 OKTOBER 1965 Burgemeester en wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat het Stedelijk Museum „De Lakenhal" op zaterdag 2 oktober a.s. van 10 tot 12 uur v.m. geopend zal zijn. VERZETTING WARENMARKT IN VERBAND MET DE 8-OKTOBER VIERING Burgemeester en wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat de warenmarkt in plaats van op zater dag 2 oktober 1965, zal worden gehou den op vrijdag 1 oktober 1965, zulks tot 17.00 uur en met dien verstande, dat de kramen dan zullen worden geplaatst op de Hoogstraat, de Visbrug, de Koorn- beurs en de Nieuwe Rijn, tussen Vis brug en Karnemelksbrug (zgn. woens dagse marktopstelling Wél afscheid, maar niet om gezondheidsredenen In ons verslag van de huldiging van de twaalf brandweerjubilarissen, dat geplaatst was in onze editie van vrij dag jl., stond bij de naam van de heer A. Jansen abusievelijk vermeld, dat hij om gezondheidsredenen afscheid nam van het Leidse brandweerkorps. Zijn afscheid is géén gevolg van een eventueel minder goede lichamelijke conditie. Integendeel, want de heer Jansen geniet een goede gezondheid. RIIRGERLIIKE STAND Geboren: Renée Christoffel zn van C. Vonk en M. J. T. Pöstma; Wilhel mus Theodorus zn van J. L. M. Korte- kaas en A. C. V. M. Broekhof; Vin cent Marie Daniel Henri zn van E. L. H. Verbiest en B. A. M. F. Thuys- baert; Sylvia Wilhelmina dr van G. Roest en W. Havenaar; Cornelis zn van A. van der Meij en W. A. Hoek; Johanna Maria dr van C. M. van den Aardwegh en C. J. P. Wolvers; Mar cel René zn van C. H. Middelkoop en A. W. van Gent; Xander zn van H. van der Gugten en A. A. Plasmeijer; Patrick Christoffel zn van W. O. Bryan en A. M. C. Chorus; Leonardus Johannes zn van L. J. van Velzen en J. Vissers; Harald Franciscus zn van W. J. G. Dirks en J. M. J. Holtmeu- len; Maria Elisabeth dr van W. F. M. Boekraad en E. C. G. Melkert. Overleden: C. F. Vos, 2 dagen, doch ter; C. G. Neuteboom, 68 jaar, man; P. J. Wijsman, 60 jaar, man; R. J. v. Ruiten, 8 maanden, zoon; J. van Ger- ven, 54 jaar, echtgenote van N. J. Schoonderwoerd; P. J. de Haas, 64 jaar, man; P. Ommering, 64 jaar, man. Advertentie WIE DIT LEEST Zonder het geringste spoor van leed vermaak zij medegedeeld, dat we de peuzelijke pennerij enige weken ver wisseld hebben voor een paradijse lijke vakantie. Deze ligt. op het mo ment van schrijven, nog in het voor uitzicht. Op het moment van publi catie. dat is dus heden, is zij gedeel telijk van verwachting al werkelijk heid geworden. Hamlet mag het pro bleem hebben opgeworpen „To be of not to be te zijn óf niet te zijn" het is vermakelijker er te zijn én niet te zijn. Zoals in dit geschrijf. Wij weten, dit schrijvende, in geen vel den of wegen waar we zullen zijn voor de dil lezenden. „Wie dit leest is een beest" als hij ons via de ge bruikelijke vliegensvlugge weg niet een schietgebedje toezendt met onbe kende bestemming. Het komt zeker Jazzclub „Folk Beat 14" .startte zaterdagavond met een jazzconcert in de zaal van liet Volkshuis aan de Apothe- kersdijk. Er blijkt bepaald behoefte te bestaan aan een dergelijke club in Leiden, gezien de overvolle zaal. In een warme en rokerige atmosfeer musiceerden het trio Kees Nix en liet trio Louis van Dijk. PUNT Oud-moderator dr. Van Noort erelid „ZWAKHEDEN TONEN" Sprekend over de huidige presentatie vorm van de Kerk betuigde de heer Van Werscli zijn instemming niet het demonstratieve wegblijven van de re ceptie op de pauselijke internuntiatuur door liet hoofdbestuur van Sint Adel bert. „Het ware verstandiger geweest als mgr. Beltrami gepoogd had over tuigend aan te tonen, waarom er in een land behoefte bestaat aan een pauselijke gezant naast de bisschoppen", zei hij. „De Kerk wint aan geloofwaardigheid als zij haar zwakheden durft te tonen". VOLKSTUINVERENIGING OPGERICHT Hoewel reeds ruim 60 van de 108 tui nen van het dit jaar door de gemeente Leiden opgeleverde nieuwe volkstuin complex in de Oostvlietpolder onder Zoeterwoude al in het voorjaar in ge bruik zjjn genomen, werd eerst gister avond tot de oprichting van een vereni ging voor dit complex besloten. Dit ge beurde tijdens een onder leiding van de heer A. Zaalberg, voorzitter van do "Leidse Bond", in een der bovenzalen van de Bevrijdingskerk gehouden ver gadering. In afwijking van het voorstel van het bondsbestuur, dat de naam Nieuw Tuinlust had gesuggereerd, koos de vergadering als naam van de nieuwe vereniging het toepasselijke "Oostvliet". Wilt u een werkelijk Onafhankelijke Omroep? heiben reeds tienduizenden nederlandse gezinnen ge:egd zulen nóg tienduizenden nederlanders zeggen bfnt u ingeschreven bij de dienst luister- en kijkgelden? vilt u f 5.- contributie voor 1966 nü betalen? vilt u straks een practisch en zakelijk programmablad? \ult u dan s.v.p. onderstaande coupon in en stuurt u deze «p een briefkaart geplakt, naar de TROS, Herengracht S43, Amsterdam of meld u per briefhaart of brief direct als lid van def ROS aan. Ondergetekende (s.v.p. blokletters) Straat Woonplaats .i— wenst lid te vorden van de TROS. Hij/zij zal f5.- contributie voor 1966 ov^maken op postgiro no. 57 46 00 of per postwissel t.n.v. de TR(/S, Herengracht 543, Amsterdam. Hij/Zij betaalt luistergeld kijkgeld luister- en kijkgeld (sv.p. het hokje aankruisen, dat voor u geldt) MEER LtDEN MEER ZENDTIJD! (Handtekening) Zaterdagmiddag zyn in het Groot- Auditorium van de Academie 270 nieu we leden van de R.K. Studenten Ver eniging „Sanctus Augustinus" geïn augureerd, 35 meer dan verleden jaar. Bij die gelegenheid werd de vorige mo derator en tevens studentenpastoor, dr. L. G. A. van Noort o.s.c., die thans prior is van het Theologicum van de Kruisheren te Sint Agatha by Cuyk, geïnstalleerd als erelid. Negen ver dienstelijke leden werden tot avuneul geridderd. De praeses van Augustinus, de heer F. L. J. van Wersch, hield een rede waarin hij achtereenvolgens inging op vier problemen, de Kerk betreffende. „Heeft de Kerk haar veelomvattende verantwoordelijkheid die ook buiten de uitgedrageiï", zó besloot hij. godsdienstige sfeer ligt in het verleden Het avunculaat werd verleend aan de inhoud weten te geven?" In dit verband j dames J A. M. Feber en J. C. M. Hen- memoreerde spr. de houding van de ning en aan de heren J. P. G. Jörning, Kerk ten aanzien van Nazi-Duitsland M. M. M. Kneepkens. C. J. M. Schuyt, waarbij hij zich afvroeg of het belang s. A. M. Stolwijk, G. C. A. Vergouwen van een pauselijke uitspraak, die de ofm, A. H. E. M. Wellink en J. H. J. M. tand des tijds kan doorstaan, wel op- J van Winkel. weegt tegen een warm pleidooi voor de Na een receptie in de Bestuurskamer gelijkberechtigdheid en gelijkwaardig- I van het Eigen Huis vond in de Stads heid van alle mensen. I gehoorzaal het Inauguratiediner plaats, I waaraan ongeveer 500 personen aan- j zaten. Het daarop volgende feest werd o.m. opgeluisterd door het trio Pim Ja cobs en door het novietencabaret van Augustinus, dat onder leiding stond van Lucia Geurts en Marks Rutges. Spr. pleitte voor het vaststellen van een pensioengerechtigde leeftijd voor hoogwaardigheidsbekleders. Tenslotte ging de heer Van Wersch in op enkele door de nouvelle theologie opgeworpen problemen. „Laat stucturen maar rus tig verdwijnen, als de wezenlijke bood schap, de liefde, maar wordt wordt Er is moed voor nodig om als pia- I nist de avond te openen in de weten- I schap, dat daarna een grootmeester I op de piano het podium zal betreden. Kees Nix bezat kennelijk die moed. I De muziek van het trio was van een behoorlijk gehalte en er waren enige leuke ideeën in uitgewerkt, maar het geheel was wat vlak. Een trio heeft nu eenmaal het nadeel, dat er niet zoveel mogelijkheden tot variatie zijn. Het was jammer, dat het Leidse trio de weinige mogelijkheden niet ge bruikte. Wat we ook misten was pre sentatie en aankondigen van de ge speelde nummers. Grootmeester Het is natuurlijk niet helemaal eer lijk, maar een vergelijking trekken was haast onvermijdelijk. Louis van Dijk imponeert altijd weer door zijn weergaloze techniek, gepaard aan bril jante muzikale ideeën. Vooral zijn eigen compositie „Uneve moods" was een swingend meesterstukje met ge raffineerd geweven harmonieën en verrassende accordeongroepen. Mei zijn begeleiders Jaques Schols op b.v en Johnny Engels op drums vormde Ti ij een geroutineerde eenheid, terwijl ook in de arrangementen alle moge lijkheden waren uitgebuit. De enige wanklank was het veel te harde drum men van Engels af en toe. Wat dat betreft was het fijne stuwende ritme van drummer Ruud Bogaars van het Trio Nix veel prettiger om aan te horen. Bondssecretaris J. v.d. Zwart en de heer Zaalberg deden tijdens de verga dering nog enige voor betrokken volks- tulnders prettige mededelingen: Maandag wordt begonnen met de bouw van het bestuurshuis van "Oostvliet" waarna ook de aansluiting .op het water leidingnet een feit zal worden. Voorts heeft de gemeente een subsidie verstrekt voor het verbeteren van het toegangspad naar de parkeerplaats. Het pad krijgt nu een "vlij-laag" van puin, waarover nieuw koolas zal worden gestort.. Het gemeentebestuur van Zoeterwoude heeft nu ook de twee types "Rotterdam" goedgekeurd als tuinhuisje. De twee duurste bouwpakketontwerpen zijn nu Ingetrokken zodat de volkstuinders nu kunnen kiezen uit in totaal zeven typen tuinhuisjes. Dit aantal zal niet meer wor den uitgebreid. Bestuur De vergadering liet gisteravond geen gras groeien over de pas opgerichte ver eniging "Oostvliet" en koos gelijk vijf bestuursleden. De functies zijn inmiddels verdeeld en het bestuur Is thans als volgt samengesteld J. H. Peter, voorzitter; L. Verkaik (Valerlusstraat 144, tel. 34181), secre taris; N. Regter, 2e voorzitter; IJ Visser 2e secretaris en L. Boucka.art penning meester. Aangezien er door het vrij late tijd stip, waarop het nieuwe complex dit jaar is opgeleverd en door het feit. dat op dat moment nog niet vast stond of er huis jes op de tuinen mochten worden ge bouwd, nog circa 40 tuinen, elk 300 m2, niet zijn verhuurd, kunnen gegadigden hiervoor zich in verbinding stellen met de secretaris. Overigens zullen de nog vrije tuinen niet lang vrijblijven, is de •erwachtlng. Ook al doordat het nu ein delijk menens gaat worden met onder de doortrekking van de wegen In Noord, waardoor mogelijk een 150 volks- tulnders van het "permanente" complex Ons Buiten" het veld moeten gaan rui nen. Verscheidene van deze gedupeer den zullen ongetwijfeld hun toevlucht gaan zoeken bij "Oostvliet". Jenny Dijkers (Oegstgeest) Jeugd Grand Prix Tegen de achtergrond van de oude St. Jan had op de Parade te Den Bosch zaterdagmiddag de finale plaats van de Jeugd Grand Prix. Hier waren de winnaars van 22 plaatselijke wedstrij den, uit alle delen van ons land, sa mengekomen om mee te dingen naar het Nedei-lands Kampioenschap. Zo ook de 12-jarige Jenny Dijkers uit Oegstgeest. Zij veroverde, tijdens de Koninginnefeesten, met veel verve de „Gouden Helm", door in een minia tuur Ferrari racewagen de snelste rondetijd te maken. In totaal hebben het afgelopen sei zoen in Nederland 12.200 jongens en meisjes aan de wedstrijden deelgeno men en zo is het voor Jenny Dijkers toch een hele prestatie dat zij uit 25 finalisten jl. zaterdag nog kans heeft gezien als 17e te eindigen. Dit be tekende dat zij gisteren (zondag) mocht deelnemen aan de landenwed- strijd NederlandBelgië. De jeugd heeft zijn uiterste best gedaan, maar de Belgen bleken 60 seconden sneller van de racebaan te zijn gekomen. Ook de finalisten van de „Coupe des Dames" waren naar de Parade geko men om hun rondjes te racen. Hieron der bevond zich Martine Bal uit Oegst geest, die echter het geluk niet mocht smaken de overwinning te behalen. Overigens was het voor de jeugd een groots evenement, dat tot in de punt jes verzorgd bleek te zijn. Allen kre gen een fraaie herinneringsbeker uil- gereikt. zen". Hij vormde een merkwaardig contrast met Luis van Dijk, die nogal gecompliceerd speelt. Deze tenor-saxofonist, winnaar van het Loosdrecht Jazzconcours dit jaar, beschikt over een goede techniek, een mooie, warme en soms wat rauwe toon. Deze elementen verwerkt hij in improvisaties, die betrekkelijk een voudig van opzet zijn, maar buiten gewoon boeiend. Jammer dat we hem niet langer mochten beluisteren. Al met al een goed begin van de nieuwe Jazzclub. Het belooft veel goeds voor de toekomst. Openbaring De aangekondigde Toon van Vliet was op het laatste moment verhin derd. Daarvoor in de plaats kwam de nog weinig bekende Joop van Enk huizen. Dat weinig bekend zijn zal wel niet lang duren. Zijn spel was een verrassing, fris en spontaan, niet al te modern met een weinig van de oude Hawkins en ook van Rollins, maar vooral veel van „Van Enkhui- Motoraak in brand In een motoraak, liggende aan de Oude Vest, is zaterdag 15.20 uur brand ontstaan tengevolge van baldadigheid van tot nog toe onbekend gebleven Jongens. Zij hebben zich toegang ver schaft tot de stuurhut, alwaar zij eni ge kranten in brand staken. De hou ten opbouw en de kajuit brandden ge heel uit. De brandweer bluste het vuur met twee nevelstralen. Een on derzoek wordt ingesteld. Zondag tien voor zes des avonds verleende op hel kruispunt Rijnsbur- gersingcl-Sch utters veld-Valk brug de 12-jarige fietser Han Gijbeis geen voorrang aan een personenauto. Hij werd gegrepen en liep 'n linkerdij been- fractuur op. Donderdag 30 septem ber zal ten stadhuize een ontvangst plaats vinden ter gelegenheid van het feit, dat de heer v. Ginkel, reeds 43 jaar gemeentebode, de pensioenge rechtigde leeftijd heeft bereikt. Een en ander zal geschieden in de kantine 's morgens half twaalf. EXCURSIE NAAR BRANDWEER Voor de excursie naar de Leidse brandweer door het Dames Kontakt Leiden Zuid-West op morgen, dins dag 28 sepl., bestaat nog gelegenheid tot deelname. Belangstellende leden worden om 10 minuten voor 10 mor genavond verwacht aan de brand weerkazerne, Langebrug. KORFBAL De hef Merlei de Rol olkstuiii' lam, liet aantal instructieve dia bleek duidelijk, dat de groenteteler: de volkstuinders een uitstervend ras nen en dat de volkstuin steeds meer object van gezinsrecreatie wordt. Verantwoorde tuinhuisjes, royale gazons heesters en bloemen hebben de bieten en bonen verdrongen. Examens Leidse Universiteit Aan de Leidse Universiteit is geslaagd voor het examen doet. ex. Franse taai en letterkunde mej. A. J. M. Cremers (Haarlem). Het ziet er naar uit, dat Crescendo /an plan (en ook in staat) is hoge ffieruil 0gen te gaan gooien. Tegen Kwiek werd gisteren de derde overwinning in successie geboekt en als de groen- witten ditmaal niet hun welhaast „traditionele" inzinkingen krijgen, zal hun greep naar het kampioenschap in deze competitie "waarschijnlijk niet tevergeefs zijn. De derde competitiewedstrijd gaf door de bank genomen een goed korf bal opleverende ontmoeting te zien, waarin Kwiek het vrij hoge tempo aangaf. De eerste Crescendo- aanval liep vrij goed maar werd steeds afgebroken door goed verdedigen van Kwiek. In de 7de minuut opende Cees Cornelissen de score, doch kort daar na bracht een aanval van Kwiek de stand weer op gelijke voet. Hoewel de tweede aanval veel beter liep duurde het toch tot in de 20sle minuut alvo rens Jan Hensing de Kwiek-mand kon vinden (21). In de dertigste minuut verhoogde Aad Schouten de voorsprong tul 3—1, werd het echter even later 32, waarop Ton Ouwer- kerk even voor rust Kwiek tegen een I achterstand van 24 liet opzien. Na rust werd het binnen 2 minuten j 52 door Wim Mulder doch verklein- J de Kwiek nauwelijks 4 minuten later de achterstand weer tot 53. De vol gende aanval was weer dermate actief, dat Aad Schouten binnen 15 minuten de stand op 73 brengen. Nadat Ton Ouwerkerk er 83 van had gemaakt slaagde Kwiek er even voor tijd nog in om de eindstand op 84 te bren gen. Overige uitslagen: De Danaiden 4 Crescendo 2 33; Crescendo 4Zui derkwartier 4 39; Junioren: Crescen do ANoorderkwartier A 32; Ads- piranten: De Algemene ACrescendo A 10; Fluks CCrescendo B 05; Crescendo CZuiderkwartier E 01. VOORSCHOTEN Raadsagenda De raad van Voor schoten komt vrijdag 1 oktober a.s. 's avonds om 8 uur bijeen in een open bare raadsvergadering, In behande ling komen dan o.a. wijziging verorde ning rechten begraafplaats Rosen- burgh 1963. Vaststelling rioolbelasting- verordening. Vaststelling van de Bad- huistarievenverordening 1965 en de Badhuisverordening 1965. Verhoging van de presentiegelden voor de leden van de stembureaus. Wijziging van de tarieven van dp gemeentelijke gym nastieklokalen. Subsidie aan de Stich ting Leidse Avond HBS. Aanschaf van vijf tentoonstellingswanden voor het Cultureel Centrum. Stichting van een 2-klassige kleuterschool in plan Bosch geest. Het beschikbaarstellen van een krediet van 18.500 ten behoeve van de inrichting van de aula op de alge mene begraafplaats Rosenburgh. Een krediet van 3.515,- voor het treffen van voorzieningen aan de luidklok en het uurwerk in de gemeentetoren. Verkoop van bouwterrein nabij de Pauwenstraat aan de Ver. van ^eik- handelaren „De Samenwerking" te Voorschoten. NIEUW ADRESBOEK Met de uitgeverij „Fey" te Amster dam heeft de gemeente wederom over eenstemming bereikt over uitgifte van een nieuw adresboek. Genoemde uit geverij heeft op zich genomen jaar lijks een adresboek te verzorgen en dit gratis huis aan huis te verspreiden. Voor de public relations van de ge meente worden enige pagina's inge ruimd. Als tegenprestatie stelt de ge meente het adressenmateriaal koste loos ter beschikking. De uitgeverij vrijwaart de gemeente van elke finan ciële aansprakelijkheid en/of verplich ting, terwijl de gemeente de supervisie behoudt over de inhoud, met uitzon dering van de advertenties. Toegezegd is, dat het nieuwe adresboek in de •eerste helft van december 1965 zal verschijnen. AULA BEGRAAFPLAATS ROSENBURGH De aula is in aanbouw en nadert haar voltooiing. B. en w. willen nu maatregelen treffen voor de inrich ting. Hieraan zal de uiterste zorg worden besteed. Meubilair dient een stijlvol karakter te hebben in over eenstemming met het karakter van het gebouw. De voorkeur van het col lege gaat uit naar zwart beklede fau teuils. Naast deze fauteuils worden een katheder en een kruis onmisbaar ge acht. Ook de overige ruimten dienen op passende wijze te worden inge richt. Het op verzoek ten gehore bren gen van muziek moet als een onmis baar element worden beschouwd. Een pijporgel wordt erkend als liet enig juiste instrument voor dit doel. Dit is echter te kostbaar. B. en w. hebben zich over .deze materie laten voorlich- ten en stellen nu voor over te gaan tot aanschaffing van een eleetronisch i orgel van Nederlands fabrikaat met 1 een zeer goede klank, die de sfeer van een pijporgel dicht benadert. B. en w. zijn voorts »van mening, dat de ge- legenheid moet bestaan om, zo dit j wordt gewenst, in de aula koffie on thee te serveren. Derhalve een koffie- zetapparaat en koppen eri schotels. I Nog andere voorzieningen zijn nodig, j In totaal zal hiervoor benodigd zijn j een bedrag van 18.500,-. SPOEL-, KOEL- EN BERGRUIMTE Door het bestuur van de Vereniging van Melkhandelaren „De Samenwer- king" is het college van b. en w. ver zocht een nabij de Pauwenstraat per ceel bouwgrond in koop le mogen verkrijgen, zulks voor de bouw van een spoel-, koel- en bergruimte. De onderhavige bouwgrond is volgens het uitbreidingsplan bestemd voor verzor gende bedrijven. Uitgaande van de opgestelde kostprijsberekening voor deze grond komt de grondprijs neer op 230,- per ca. Het betreffende bouw plan kreeg een gunstig advies van de Welstandscommissie en van b. en w. B. en w. stellen de raad voor deze grond tegen de prijs van 230,- per ca. aan genoemde vereniging te ver kopen. LEIDSE BIOSCOPEN De films In de week van 23 t/m 29 september zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Oorlog en vrede (14 jaar! Dagelijks en zondags: 2.00 en 7.30 Lido: La Pupa volwassenen Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: tk was 'n mannelijke sexboin t/m dinsdag volwassenen Woensdag: 08/15 (slot) 18 jaar Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 00 en 9.15 uur. Studio: Moord aan boord (14 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag- 2.30 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Geen service bij de Secret Service (14 jaar) Dagelijks. 2.3./. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30. 7 00 en 9.15 uur. Rex: Ze waren naakt en moesten ster ven (strikt volwassenen) Dagelijks. 2.3U, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7 15 en 9.15 uur. KORRELTJE IJdelheid is eigenliefde, die zich ver toont; bescheidenheid is eigenliefde, die zich verbergt. LEIDSE AGENDA MAANDAG 27 SEPTEMBER St. Augustinusvereniging Verga dering in Rest. Van der Heijden. Aan. vang 19.45 uur. Kynologenvcreniging „Rijnland" Bijeenkomst in café-rest. „Zomerzorg". Aanvang 20 uur. DINSDAG 28 SEPTEMBER K. O. Lezing met film en mu ziek over/van de Ned. Antillen. In leiders: dr. G. van Wengen. Foyer van Stadsgehoorzaal, aanvang 20 uur. Kath. Nat. Bond voor EIIBO, afd Leiden Aanvang cursus 20 uur in gebouw GG en GD, Roodenburger- straat la DONDERDAG 30 SEPTEMBER Tentoonstellingen Mus. De Lakenhal Tentoonstelling van Holl. Aquarellistenkring en „De Grafische". Tot 1 november. MUSEA De Lakenha Ryksmuseuni lyks van 10-5 Legermuseur uitzondering vi (zondags 1-4 in Oudheden: Dage- zon<|ugs 1-5 uur. (Pesthuislaan): Met aterdag van 10-4 uur RUks voor Volkenkunde: omstraal 1): Dagelijks van 10-17 •rs zondags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis r natuurwetenschappen: Dagelijks v. 1-4 uur; 's zondags van 13-17 uur. Geopend voor spoedeisende geval len. apotheek Tot Hulp der Mensch- heid, Hooigracht 48, tel. 21060. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt van vrijdag 24 september tot vrijdag 1 ok tober, waargenomen door apotheek Tot Hulp der Menschheid. De Oegst- geestse Apotheek en Apotheek Voor schoten zijn geopend. Wisseling in bestuur Ver. voor Pedagogiek De heer J. J. van Riesen, adjunct inspecteur van het Onderwijs in Lei den, heeft hel voorzitterschap van de Verenignig voor Pedagogiek op zich genomen. Aan het bestuur van de Ver eniging is bovendien mevr. M. C. Zwart-Feenstra toegevoegd. Mevrouw Zwart is schoolarts.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3