S)e Qeidte Sou/tont Weekend in de ether OPENBAAR KUNSTBEZIT IN DE ETHER TELEVISIE RADIO de misdaad giovanni vent PmeMWIXE LEXIÜGEX Jubilerend Oudewater in rederijkerssfeer Boksen op de t.v. Weer krachtig Hilversum 2 PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1965 Aansluitingen bij het onderwijs Q NDER de goede voornemens die door de bewindslieden van O. en W. terzake van herziening van de onderwijswetten in de troonrede bekend gemaakt zijn, is het vooral de revisie van de lager- onderwijswet die met vreugde be groet moet worden. In de eerste plaats, omdat die revisie als één van haar hoofddoelstellingen mee krijgt het scheppen van betere aansluitingsmogelijkheden tussen het lager- of basisonderwijs en de onder supervisie van mr. Cals op gezette modernisering van het voortgezet onderwijs in Nederland. Die revisie kan tot gevolg heb ben, dat men door kleuteronder wijs en basisonderwijs gezamen lijk onder de loep te nemen, tot een heel nieuwe constructie komt, waarbij dan ergens ook nog de nieuwe brugklas van het voort gezet onderwijs een rol zou kunnen gaan spelen. Gemakkelijk zal het werk dat ln de troonrede aangekondigd werd niet zijn en men moet niet al te optimistisch zijn betreffende de tijdsduur van dit werk. Maar zeer belangrijk is het zeker en, in meer dan één opzicht, tevens zo *>roodnodig, dat voortvarendheid (iets anders dan overhaast) drin gend gewenst is. baar geworden bij de over gang van het lager naar het voort gezet onderwijs. De perikelen met betrekking tot toelatingsexamen, voorbereidingsklassen en op het voortgezet onderwijs gerichte voorbereidingscursussen in de mo derne talen, hebben al een oceaan van tegenstelling opgeleverd. In allerlei vormen wordt er geëxperi menteerd en geïmproviseerd; soms met goede resultaten,' maar ook wel met falikante mislukkingen. Het ergste is echter dat er lang zamerhand een chaotisch beeld ontstaan is. Uniformiteit is bij het onderwijs uitdrukkelijk uit den boze, maar waar verscheidenheid toe te juichen valt. moet ze toch wel enige eenheid blijven opleve ren. Dit laatste nu is te weinig het geval. Met als gevolg dat dit onderdeel van de onderwijsorgani satie veel op een lappendeken lijkt en dat wat erger is de jeugd daardoor niet de beste kansen op vorming en onderricht krijgt, die haalbaar moeten zijn. WANT het is een verkeerde opvatting als men meent dat de „democratisering van het on derwijs" beslist wordt door de onderwijsvormen na de lagere school. Natuurlijk spelen univer siteit, gymnasium, lyceum, athe neum en andere onderwijstypen een belangrijke rol, maar de wijzi gingen en vernieuwingen die men daar doorvoert, baten onvoldoende als de aansluiting tussen basis- en voortgezet onderwijs niet deugt. Het is naar onze mening een feit overigens zonder dat daar van het odium drukt op de lagere school dat de aansluiting niet klopt. Over het algemeen vormen de lagere school en het voortgezet onderwijs te veel zelfstandige grootheden met zeer incidentele contacten, die in véle gevallen onvoldoende zijn om een goede selectie en een zo goed mogelijke voorbereiding op het voortgezet onderwijs te verzekeren. Op dergelijke lacunes zullen de experts die zich met de aanpas sing van de lager-onderwijswet gaan bezighouden, hun aandacht moeten richten. Naar onze mening zullen in elk geval de selectie op de lagere school, de voorbereiding van voor verder onderwijs geselec teerden en de toelating zelf beter moeten worden geregeldmoet verder voor een betere samenwer king tussen de verschillende vor men op de trap van ons onderwijs stelsel worden gezorgd. Dat dan ook de drempel wordt geïnspecteerd waarover men bij het basisonderwijs binnenkomt de overgang dus van kleuteronder- richt naar lagere school is van zelfsprekend. Ook daar werkt thans de beslissende factor de leeftijdsnormen veel te wille keurig. Radio moet zuiniger werken de cïam&lèbuut bij radio- en televisie ■taan, geeft minister Vrolijk het gelijk aan rijn zyde, wanneer hij thans wei gert in te stemmen met verhoging van he* kijk- en het luistergeld. Dat Hilversum overigens financieel 'n moeilijk Jaar in gaat, staat ook wel vast. Want de reclamebaten zullen pas op de duur van grote betekenis gaan worden en Intussen moeten vanwege uitbrei ding van zendtijd bij de televisie en het derde radionet allerlei voorzieningen worden getroffen en programma's wor den voorbereid. Mr. Vrolijk heeft de omroepvereni gingen nu aangeraden om open oog te hebben voor het feit, dat de gemiddel de Nederlander op dit moment vele malen meer belangstelling voor de te levisie dan voor de geluidsomroep heeft. Zijn advies is dan ook bij het uitgeven van geld voor radioprograms wat zui niger aan te doen. Nu behoeft zuiniger aan niet persé te betekenen minder dan vroeger; het zou bijvoorbeeld al gevonden kunnen wor den in het sterk beperken van het ac- crès en dan natuurlijk vooral inzove^- re die betrekking hebben'óp ure'n, datf] i in Nederland de televisiezender^1 wer- Voor dit advies valt iets te zeggen, j j mits men het maar niet simplificeert, j De radio voltrekt haar eigen ondergang, wanneer ze alleen maar met „koop- j J jes" zou werken en zich beperkt tot „afdankertjes" van de televisie. Wel f" moeten de programmamakers dan voorheen kritisch, nagaan, welke functie de radio zal behouden, de televisie volledig „volwassen" zich reeds nu in de eerste plaats op die functie gaan richten. Dat betekent een betere coördinatie tussen de staven voor radio en televisie, op bepaalde terreinen misschien zelfs een volledige integratie. I Intussen doen omroepverenigingen en j autoriteiten dan goed zich ook zelfbe- perking op te leggen met betrekking j tot het „aanboren" van nieuwe radio- netten. Want dat werkt juist sterk kostenverhogend. Liturgische kalender ZONDAG 26 sept.: Zestiende zon dag na Pinksteren. H. Mis Miserere, Groen. MAANDAG 27 sept.: H.H. Cosmas en Damianus Rood. .Vertrouwelijk' rapport ontploffing Rona Star DEN HAAG (ANP) De staatsse- i cretaris van Sociale Zaken en Volksge zondheid. de heer De Meijer, heeft de leden van de Tweede Kamer „ter ver- I trouwelijke kennisneming" een rapport i gezonden over het onderzoek naar de naar de oorzaken van de ontploffing, die op 15 juni in de Rotterdamse haven plaats vond aan boord van de Noorse tanker Rona Star, waarbij zestien mensen om het leven kwamen. De Noorse tanker zal verbouwd wor- den tot bulkcarrier met een draagver mogen van 42.000 ton dw. Kanjer van een baars DEN HAAG. In de nationale hengel- sportwedstryd K.R.O.-Kanjer-Koning- Competitae heeft in de twaalfde week ook Den Haag zich weer laten gelden en wel in de categorie jeugd tot en met vijftien jaar. De vijftienjarige J. v. d. Wansem uit de Residentie ver schalkte een baars van zesendertig centimeter. Het grootste in deze cate> gorie gevangen exemplaar is tot dus> Zondag 48,5 c Over drie maanden begint Openbaar Kunstbezit haar tiende jaargang. De Stichting hoopt deze mijlpaal te vieren Anneke Grönlohshow uit Firato In een rechtstreekse uitzending van de Firato-t.v.-studio te Amsterdam brengt de K.R.O. vanavond „De Anneke Grönlohshow", waaraan mee werken hert trio Los Tenientes, Les Parislens, The Southlaaders en The Malcolm Goddard Dancers. Het trio Los Tenientes bestaat uit Andrés Aratunan, Alvaro Gómora, Rivero en Antonio Serrano. Zij genieten in Europa al grote bekendheid als vertolkers van Mexicaanse liederen. De groep Les Parisiens wordt gevormd door een charmant viertal zingende Franse meisjes. Regie Nico Hiltrop. (Nederland I, 20.50). Liedjes op zicht' ,AmfrtziappJavan 'On muzikaal wedstrijdprogramma S jes, die in de gratie van het platenkopend publiek komen. Dat was voor de A.V.R O. de aanleiding om onder liedjesschrijvers een wedstrijd uit te schrijven. Gedurende vijf programma's brengt een artiest! e) twee ingezonden liedjes, die door een deskundige jury beoordeeld zullen worden. De winnende liedjes worden in de daaropvolgende show door weer andere artiesten gezongen met een eigen liedje, waarna ze opnieuw beoordeeld worden. Tijdens de finale zullen de winnende liedjes door Nederlandse en buitenlandse artiesten ten gehore gebracht worden. In dit eerste programma treden op: Anita Berry. Imca Marina, John de Mol en Edwin Rutten. (Nederland n, 20.25). Herhaling van t.v.-komedie ^1™m^k196tr°udS Vadertje Langbeen' Hemert en Harry de Groot uit. Direct na de uitzending al werd de N.C.R.V. overstroomd met aanvragen voor een herhaling. Morgenavond herhaalt de N.C.R.V. deze komedie. Judy Abbott wordt gespeeld door Jenny Arean, terwijl Jack Gimberg Vadertje Langbeen vertolkt. (Morgenavond, Nederland I, 20.30). Afscheid van Margie, de wispelturige tiener Anneke Orönloh, terug met haar eigen show. (Nederland I, 20.50). Hedenavond NEDERLAND I NTS: 19.00 Nieuws. 19.01 Klaas Vaak. KRO: 19 05 Dwars doo rAfrika. tv-film. 19.30 Tygers, tv- film; NTS: 20.00 Journaal: KRO: 20 20 Brandpunt. 20.50 Showprogr., 21.30 Bonanza, tv-film, 22.20 Concilie journaal, NTS: 22.30 Journaal. NEDERLAND II: NTS: 20 00 Nieuws, AVRO: 20.01 De schone heks .tv-film. 20.25 Nederl. liedjes. 21.10 De vijfde kolonne - De man van de andere kant. tv-film. Morgenavond neemt Margie, lang zamerhand een vertrouwde en graag geziene gast geworden in de meeste huiskamers, met haar laatste aflevering afscheid. Zij elkaar houden, waaraan zjj 'uiféraard van het laatste deel: Tweede jeugd. (Morgenavond Nederland H, 20.05). Problemen van modern huwelijk in Vrijdag in Wilhelmsburg' Het jonge gezin van Jan Ah Iers heeft zfjn eisen van leefwijze te hoog gesteld, waardoor er allerlei conflicten ontstaan tussen man en vrouw. Dit is de korte inhoud van het televisiespel „Een vrijdag in Wilhelmsburg", geschreven door Christian Geissler. Medewerkers: Edgar Bessen, Ingeborg Hartmann, Harald Vock en Eva-Maria Bauer. (Morgenavond Nederland II, 20.30). ■erke- NEDERLAND I CVK-IKOR-RKK: 19.00 Bijbelvertelling v. d. kinderen, NTS: 19.06 Flicka - een berijder, tv- film, 19.30 Intern, agrarisch nieuws. 20.0 Journaal. 20.05 Sport in beeld. NCRV: 20.30 Vadertje Langbeen, muzikale tv-komedie, 22.25 Avondslui ting; NTS: 22.35 Journaal. NEDERLAND II NTS: 18.30—19 30 Reportage Interland-voetbalwedstrijd ZwedenDuitsland te Stockholm. 19.30 Circusvrienden (2). tv-film, 20.00 Jour naal ,20.05 Margie - Tweede jeugd, tv-film, 20.30 Een vrijdag in Wilhelms- burg, tv-spel. 22.0 Sport in beeld. Hedenavond HILVERSUM I (402 m) 18.00 Gram., met toeristische tips. 18.50 Liohtbaken, 19.00 Nieuws. 19.10 Actua liteiten. 19 30 Grafn., 20.30 Gevarieerd muziekprogr. 21.30 Zwerftocht door gedroomde en werkelijke werelden. 21.50 Gram22.20 Actualiteiten of gram.. 22 25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.45 Het con cilie bekeken vanuit de wandelgangen, 23 00 Stereo: Nieuwe klassieke gram. 23.55 Nieuws. HILVERSUM II '298 mtr>: VARA: 18 00 Nieuws. 18.20 Gram. v. d. teen agers .19.20 Voor de kinderen, 19.30 Stereo: Tango rumba -orkest en zang, 20.00 Nieuws. 20.05 De zaak-Winston, hoorspel. 21.25 Stereo: Omroeporkest: semie-klass. en mod. muziek. 22 40 Sport op zaterdag. 22.45 Reportage Cornelis Prent, solist bij Omroeporkest o.l.v. Henk Spruit «"jrtoSnJn dichters, kreeg het idee om een opera te schrijven op een nationaal thema. In die tijd was er in Rusland namelijk alleen een produktde van Italiaanse opera's Zijn eerste werk, „Iwan Soesanin", sloeg in als een bom. Van zijn tweede opera, „Roeslan en Ludmilla", wordt vanavond via de radio de ouverture uitgevoerd door het Omroeporkest onder leiding van Henk Spruit met als solist Cornelis Preuyt. (Hilversum II, 21.25, stereofonisch). v. d. jaarlijkse expositie Ornitophilia. 23.10 Vakantie-indrukken. 23.40 Lichte gram muziek., 23.55 Nieuws. RADIO VERONICA (192 in): 18.00 Veronica's jukebox: 18 45 The Dutch Swing College Band; 19 00 Joost mag het weten. Engelse top 20: 20.00 Muzi kale verrassingen; 21.00 Muziek voor U; 22.00 Italiaans' programmat '22 30 Voetje van de vloer; 23.30 Namens ons; 00.0001.00 Alle'remmen los! BRUSSEL Nederlands (324 m:) 38.00 Nieuws. I8O3 v d. soldaten. 18 30 Lichte muziek. 1S52 Amusementsmuziek. 19.00 Nieuws, 19 40 Lichte muziek. 20.00 Ge- var muziek. 22.00 Nieuws. 22.10 Amu sementsmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Dansmuziek. 23.55 Nieuws. KRO: BRUSSEL Frans (484 m)18.02 Gevar. 19.08 Muzikaal medaillon. 19.30 20.30 Operettemuziek. 23.00 ENGELAND BBC '1500 meter'18.30 Samenzang. 19.30 Gevar prog 20 30 Populaire muziek 22.00 Dansmuziek. 23.00 Liche muziek. Zondag HILVERSUM I (402 ra'» KRO: 8-00 Nieuws. 8.15 Gram., 8.25 Hoogmis. 9.3 Kamermuziek. 9.45 Nieuws, CVK: 10.00 Geref. kerkdienst. KRO: 11.15 Gev. klass. gram-muziek, 12 10 Boek bespreking. 12.20 Gram.. 12.30 Nieuws. 12.35 Buitenlands commentaar. 12.45 Lichte grammuz.. 14.00 Stereo: Radio Kamerorekst: moderne muziek, 14.30 Radio Vrouwenkoor: Mod. liederen, 15.00 De hand aan de ploeg .lezing. 15.05 Marathon (le aflevering» Sport en muziek. 16.25-16-30 Toto-uitslagen 16.30 Populaire grammuz.: IKOR: Herv. kerkdienst. J8.0Q. p^p^n^pisftl) nieuws. 1810 Zing het voorbedachte liet}, 18.3.0 Reportages, actualiteiten en commentaren, 19.00 Dé open aëfir. NCRV: 19.30 Gram.. 20.0 Nieuws. 20 07 Over leven en samenleven: KRO: 20-15 Gram.. 20.50 Voordracht, 21.05 Gram.. 21.30 Mod. grammuz-. 22.25 Boekbespr.. 22 30 Nws. 22 40 Epiloog. 22.50 Radio- philharm. orkest. Mod. en klassieke muziek. 23.30 Gram.. 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 mt-rVARA: 8.0 Nieuws, postduivenber.. sportmede- delingen enz.. 8.18 Voor t platteland. 8.30 Weer of geen weer. gevar. progr (om 9.00 Sportmededelingen en post duivenber.», 9 45 Toespraak, 10 00 In strumentaal ensemble: oude muziek. 10.35 Gesproken portret. 10.50 Gram.. AVRO: 12.00 Bont muzikaal program ma. (om 12 30 eventueel postd. ber. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestaiyj in de wereld, lezing. 13.20 Carrousel. 14.50 Het airtje Wilhelmus. klankbeeld. 15.10 De Nederl. Mozartdag 1965: viool en klavecimbel. 15-55 De wereld van Barend Bargerbeer. hoorspel, 16.30 Sportrevue; VARA: 17.00 Dansmuziek voor tieners (gr.). 17.30 Voor de jeugd. 18.05 Marathon (2e afl.»: sport en met een vernieuwing en concentratie die enerzijds een parallelliteit van de te behandelen onderwerpen in beide cur sussen inhoudt, anderzijds een verrij king van het reproductiemateriaal be tekent. Radio- en televisie-uitzendingen worden samengevoegd tot één, in beide media te volgen „Radio- en Televisie- 40 (Advertentie) ZORG DAT U ALTIJD ZO WEER OPGEKNAPT BENT! Last van reumatiek, spit, verkoudheid, hoofd- en zenuwpijnen of andere pijnen'? Dan Toga!! Helpt snel en goed. En veilig. Met Toga! is;uw stemming altijd zonnig. Weer of geen weer. Bij apoth./drog. TOGAL 0.95, 2.40, 8.88. Het aantal uitzendingen radio en 20 voor de televisie blijft gelijk. Maar 20 van de 40 onderwerpen uit het radioprogramma zullen voortaan in een eigen televisievorm óók op de beeldbuis behandeld worden. Door deze programmaconcentratie kan de tele visiekijker met zijn afbeeldingen ook de wat mijn de scha- nen denken, als je groot wilt zijn! Dat tweede man altijd zei. Hij was de enige die nog een beetje hersens had." Ze na len van hem aan. „We gaan voorraad maken. Dat is het verstandig ste wat we kunnen doen. We moeten een flinke voor raad hebben, voor ze merken dat er iets niet in or de is. Altijd in de aanval blijven, zei mijn tweede (Advertentie) Bedragen van f 100 2.000. af te lossen in maximaal twee jaar; per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling, of schriftelijk. Vertronwelijke be- door howard shaw schonk Ze liet hem een schaaltje vol kaas raspen. „Goed, dat is genoeg. Breng dit nu naar d 22 deling en stuur je vriend direct naar beneden (Giovanni gehoorzaamde. In zijn keuken vond hij de Hij knikte^ „Maar... eh... de vreemdeling j boekhandelaar neergezakt in een stoel met een —~j I glazige blik in zijn ogen. Zijn kleurige vest paste slecht bij het witte voorschoot, dat hij om zijn j middel gebonden had. j De vreemdeling verwerkte de spaghetti met gro- j le happen en las in zijn Baedeker. Hij had de karaf wijn al leeggedronken. Met een smekende blik keek I hij naar de restaurateur. I Giovanni knikte begrijpend naar hem. rasp van zijn keukentafel, pakte djn hebben...' Ze krabbelde op een bestelbon geen aandacht meer aan hem. Hij liep terug door de lichte nevel van stof. klom naar zijn kelder en kwam terug in zijn keuken. De boekhandelaar zat nog in elkaar gedoken in de stoel. Aarzelend tikte Giovanni hem op de schouder. De boekhandelaar schrok. „Je moet bij haar ko men", zei Giovanni. De boekhandelaar knikte, slikte een paar maal en BEMEENTELIJKE mui (ion malum u KREDIETWEZEN sunn m raws m. m m i plank en ging terug i stapel schalen tunnel. De oude signora zat naast de verlengde lift. Twee Parmesaanse kazen, zo groot als wagenwielen twee van de vele, die Giovanni opgestapeld in de keuken van 't INIRO-restaurant had zien liggen stonden naast haar. Hij keek haar met open mond aan. „Maarwaarom zovéél kaas?" Verwonderd keek ze hem aan; toen kwam er een ontevreden trek om haar mond. Het leek, of er nog meer rimpels in haar gezicht groefden. ...Ik kan alleen maar zeggen dat ik hoop dat je niet nog stommer bent dan ik al dacht. Hoe langer ik hier beneden ben, hoe meer ik me erover verwon der dat jullie ooit kans gezien hebben deze tunnel te graven. Gebruik toch je hoofd, kerel! Wil je dit dan niet groot aanpakken? Wel, Je moet groot kun de stond op. Giovanni zette de schaal geraspte kaas op de tafel vreemdeling, pakte de lege karaf weg en buiten. Hij keek de straat in en nam toen wees ongeduldig naar de flessen om haar heen. „Schie op!" Breng die weg! Je vriend zegt. dat je wijnrekken hebt. Zorg dat. die vol komen, die jon gen boven is al acht bestellingen achter. Die zullen direct ook wel naar beneden komen". Ze veegde haar voorhoofd af met haar rok. On geduldig keek ze de tunnel in. „Die compagnon van je heeft geen fut. Hij had wel vijf minuten nodig om een klein vaatje wijn op z'n schouder te krijgen. Ze hief haar vinger waarschuwend op. vreem- ,.'t Wil mij voorkomen dat je geen goede compag- nong gekozen hebt. Die man heeft geen uithoudings- il ook vermogen". Ze knipte met haar vingers. „Wat is et- tegenwoordig met jullie mannen? Jullie hebben verder geen uithoudingsvermogen meer. Kijk eens naar mij! Ik heb vier mannen gehad. Dacht je dat een van hen veel fut had? Niet zo veel! Nu ja. twee van hen hadden zekere charmes en één had zelfs hersens. Ze hadden alle vier geld; natuurlijk, anders was ik niet met hen getrouwd. Maar uithoudingsvermogen? Drie jaar was de lang ste tijd dat een van hen het uitgehouden heeft. Mijn eerste man was na zeven maanden al de pijp uit". De boekhandelaar kwam. nog altijd in gebogen houding, de tunnel weer binnen. De lift kwam om laag. Giovanni droeg een arm vol flessen naar zijn wijnrekken. haastig het bordje „Heropend" weg. dat hij achter Toen hl) terugkwam w de goitateen in zijn keuken verstopte. Toen ging hij terug naar de tunnel. Halfweg kwam hij de boekhandelaar tegen, die als een lastdier gebogen liep onder het gewicht van een vaatje Velletribianco. Met trillende lippen liep hij in de richting van Gio- Hij vond signora Pandolfl bezig eén dozijn flessen moezelwijn uit de lift te halen. Bij haar voeten stonden meer dan vijftig flessen met de meest uit gelezen wijnen. De etensüft ging omhoog en kwam weer terug met whisky en champagne. De vrouw- het handige vrouwtje be halve geroosterde kip met ham, doperwten en gebakken aardappelen, bedekt met champignon saus van de protserige scholtels van 't INIRO-res taurant over te brengen op de eenvoudige witte schalen van de trattoria. Ze belaadde de boekhan delaar met de schalen en stopte een nieuwe karaf rode wijn in zijn jaszak. „Breng dit naar de vreemdeling. Hij zal wel onge duldig worden. Schiet op!" muziek: VPRO: 18.30 Moderne muz., 19.0 Lezing. 19.15 Liedjes. 19.30 Remon strantse jeugddienst: AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Bel Canto (gr 21.05 Voordracht. 21.15 Noord zee-festival Promenade-orkest: amusementsmuz., 21.55 Licht ensemble. 22.10 Cabaret- programma met Jo Vischer jr.. 22.30 Nieuws, 22.40 Actualiteiten, 23.00 Lioht orkest en zang, 23.55 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m): 7.00 Ook goeiemorgen; 9.00 Gevarieerd Gram.; 9.30 Tussen koffie en eerste pint; 10.00 Koffietijd met Tineke; 10.30 The Dutcl) Swing College Band; 10.45 Vervolg koffietijd; 11.15 Fantastica- cabaret: 11.30 Een programma, u aan geboden dor Kemt; 1145 Smith chips party; 12.00 Een programma u aange boden door Atrix; 12.15 Sjoo-Tijm, waarin o.m. 12.15 Ouverturen; 13.15- 13.30 Prodent-prominenten; 13.30 Kwartier gevarieerd; 13.45 Uitgeslapen met Ubica; 14.00 The Teenbeatclub: 14.30 Verzoekplatenprogramma; 15.30 Uit de Koers. 16.30 Hits a gogo: 17.00' Paradepaard jes der lichte muziek; 17 30 De CBS-show; 18.00 Veronica's jukebox, druk op de knop verzoekjes! 18.00 In de Gilde taverne; 18.45 The Dutch Swing College Band: 19.00 Een programma u aangeboden door Cojo; 19 15 Joost mag het weten; 20.00 Ap plaus van gisteren; 20.30 Populair zon dagavondconcert; 21.30 Zondagavond klanken; 22.30 Alle remmen lo6; 24.00- 1 00 Populaire mpziek. BRUSSEL Nederlands (324 mtr): 12.00 Nws. 12.08 Li Imca Marina, vanavond met twee liedjes in „Liedjes op zicht". (Nederland II, 20.25). 13,00 Nieuws, 13.20 Voor de soldaten. 14.00 Nieuws. 14.03 Opera- en belcanto- nruziek, 18.00 Kath godsdienstige uitz., 19,00 Nieuws. 19 40 Orgelmuziek. 20 00 Musical. 20.50 Gevar. muziek. 22 00 Nieuws. 22.15 Dansmuziek. 23.00 Nws. 23.05 Stemmig gemengd avondprogram ma. 23.55 Nieuws. BRUSSEL Frans (484 m): 13.18 Gevar. muziek. 18.30 Zangrecital, jo.j, umns- muzeik. 20.15 Mod. muziek. 22.30 Amu sementsmuziek. 23.15 Jazz- en dans muziek. 23.30 Dansmuziek. 0.15 Klass. 'ïziek, 1.05 Gevarieerde muziek 19.30 Klassieke muziek. 23.15 Klassieke muziek. Maandag HILVERSUM I (402 mtr) NCRV: 7.00 Dagopening. 7.10 Gram.. 7.20 Sport van zaterdag, 7.30 Nieuws. 7.40 Radiokrant, 7.55 Gram8.30 Nieuws, 8.40 Licht instrumentaal kwintet. 9.00 Verzoekprogr. v. d. zieken, 9.40 v. d. vrouw. 10.10 Gram.. 10.20 Theol. ether leergang. 11.05 Gram.. 12.30 Nieuws, 12 40 Gram. actualiteiten. 12.50 Licht orkest. 13.10 Gram., 13.30 Licht orkest. 14.05 Schoolradio. 14.30 Progr. voor vakantiegangers, automobilisten en thuisblijvers, 15.30 Klass. muziek, 16.00 Bijbeloverd.. 16.30 Vocaal ensemble, 16.45 Gram., 17.00 v.d. kleuters. 17.15 v.d. jeugd. 17 30 Gram., 17.50 Over heidsvoorlichting: Suriname journaal. HILVERSUM II (298 m) VARA: 7.00 Nieuws, ochtendgymn., 7.20 Gram., 8.00 Nieuws. 8.10 Gram.. 9.00 Klass. muziek; VPRO: 9.40 Overdenking; VARA: 10.00 v. d. huisvrouw. 11.00 Nieuws. 11.02 Trammelant in Loeren aan de Hor. gevar. progr.. (herhaling'. 12.00 Stereo: Instrumentaal-septet. 12.27 Voor land- en tuinbouw, 12.35 Orgelspel 12.55 Actualiteiten. 13-00.11 Nieuws, 13.15 Gram.. 13.25 Voor de middenstand. 13-30 Gram. 13.40 Mod- muziek. 14.05 Aan de andere kant van de grens, hoorspel. 15.00 Voor oudere luisteraars. 16.00 Nieuws. 16 02 Oude liedjes, 16.15 Voor de jeugd. 17.10 Friese streekultzending. 17.30 Licht instrum. ensemble. 17.50 Actualiteiten- RADIO VERONICA (192 m): 7 00 Ook goeiemorgen. zegt Harmen Sie- zen. 9 00 Verzoekplatenprogr. voor de bedrijven. 10.00 Koffietijd met Tineke. 11.00 H uisvro u w en verzoe kprogr amm a. door Gerard de Vries. 12.00 Muziek bij de lunch, 13-00 Met Tineke een plaatje om, 14.00 Melodieus program ma voor de maandagmiddag. 15.00 Nederlands allerlei door Chiel Mon- tagne. 16.00 Hits uit zee en verzoekjes van scholen. 17.15 Gevar. programma, 17-45 Platenpalet. 13.00 Nieuws. 13.20 Kamer- radio-uitzending beluisteren: de radio luisteraar. die over een televisietoestel beschikt, de behandeling* van 20 onder werpen ook op het scherm volgen. Alle geabonneerden op deze gecombineer de cursus krijgen voortaan 4 kleuren reproducties en twee bladen met zwart/ wit-afbeeldingen per maand. Alle re producties. teksten en het (verbeterde) mededelingenblad worden in één band samengevat, de Enige honderden kunstwerken van leven de Nederlandse kunstenaars worden verloot onder hen. die zich vóór 22 no vember 1965 opgeven voor de nieuwe jaargang. De prijs voor de gecombineer de cursus band en inhoud blijft 11.75, te storten op postigro 1665 van Openbaar Kunstbezit. Amsterdam. (wordt vervolgd) Fascinerend ballet uit Senegal rrCT zevenhonderdjarig Oudewater Icrccg van N.C.R.V.-tt 'n opvoering aangeboden van liet kluchtige rede rijkersspel Liefde is meer dan listen". Het was aardig in stijl geëensceneerd door Thom Ros en werd vlot geac teerd. De eigenlijke aanleiding tol dc opvoering was het feit, dat tal van inwoners van Oudewater zich in his torische dracht hadden gestoken bij het zevende eeuwfeest en dat zij daardoor als „publiek" het geheel een authentiek karakter zouden geven. We kregen niet de indruk, dat t.v.-regisseur Rob Marioudt Smit dit element ten volle benutte. Overigens vrezen we, dat slechts wei nigen de gulle spelverrichtingen van Kitty Janss enc.s hebben gevo|gd en ook dat de inleidende fraaie film- DEN HAAG (ANP) - De eerste van de serie van drie bokswedstrijden, die in de komende maanden op de t.v. zullen worden uitgezonden, vindt dinsdag 5 ok tober plaats in de Haagse Dierentuin. In dit programma, dat 50 minuten duurt, zullen drie ot vier A-klassewedstrijden worden uitgezonden. De wedstrijden, die worden uitgezonden zijn: Wim Gerlach (Groningen) tegen Johnnie van Schaick (Amsterdam) ln het lichtwelter; Gerrie te Paske (Am sterdam) tegen Charles Gans (Amster dam) in het vedergewicht; Jan de Rooy (Amsterdam) tegen Piet v. d. Kerkhof (Eindhoven) in het vedergewicht. Als de tijd het toelaat zal ook de wed strijd Gerard Schulte (Amsterdam) tegen Ferry Guitjens ln het licht- weltergewicht worden uitgezonden. beelden van Oudewater geen griffe kijkersaftrek hebben gevonden, nu moest worden opgebokst tegen het spannende filmfeuilleton „Belphegor", dat op „I" zijn derde aflevering be- iscinerende momenten bood het op treden van het Nationaal Ballet van Senegal, waarvan dc V.A.R.A., recht streeks vanuit de Firato, een repor tage bracht. Het was aangekondigd als „authentiek". Helemaal geloofden we daar niet in. omdat een showelement zeker niet ontbrak en het bovendien haast ondoenlijk schijnt om met schijn werpers, microfoons, camera's en een zeer solide toneelvloer de sfeer te scheppen, die een oude folklore doet verschillen van modern nachtclubver- Maar naar onze smaak bleven de Afri kaanse artiesten toch binnen de perken van de folklore door hun vóór alles blijmoedige presentatie, die de ongecompliceerde erotische inslag van sommige dansen aanvaardbaar maak ten omdat ze elke opzettelijke inde centie misten. De wat dit betreft niet onnodig accentuerende cameraregie van Ralph Inbar getuigde van een hier onotbeerlijke goede smaak. Vg. HILVERSUM Overeenkomstig het werkschema is gisteren de nieuwe zen der Lopilc 2 gereed gekomen voor ge bruik. In verband hiermee wordt het radioprogramma Hilversum 2 (298 m) met ingang van hedenmorgen. 25 sep tember, via deze nieuwe 120 kw-zender uitgezonden. Zoals bekend werd voor de uitzending van het programma Hilversum 2 vanaf begin september tijdelijk gebruik ge maakt. van de aanmerkelijk zwakkere reservezender Lopik 3.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2