jm ook VOOR JOU IN DE KRANTENTUIN een vakantie met spanning ONS KNUTSELHOEKJE Het nieuwe seizoen... WIL DE JEUGD ACTIVEREN TOT MEER TONEELSPELEN IS' <q éi l DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1965 Het doel van hun tocht was haast vergeten, zó genoten zij van het drij ven op de vleugels van de wind. Aan de ene zijde de donkere, dreigende rotsen, aan de andere de bulderende en schuimende golven van de bran ding. Kilometer na kilometer vloog op deze wijze voorbij. Slechts nu en dan minderde de wind en werd de meiheid wat geringer. Dan werd 't voor Jan iets gemakkelijker om de vele keien en aangespoelde voorwer pen, die 't strand bedekten, te om zeilen. Tenslotte bereikten ze Par- teous Point. ..Hoofden naar beneden" riep Jan. „Ik laat het zeil zakken". Hij maakte het touw los en 't zeil gleed omlaag. Maar voor de vaart helemaal uit de „Rode Renner" was. sprongen Piet en Sjaak er al uit en haastten zich naar boven. Jan meerde de boot op een beschut plekje aan de rots, waar een pad naar boven begon. Toen ren de hij met Joost en Lex de anderen achterna. Een kustwacht kwam hem al tege moet en toen hij hun verhaal hoorde, rende hij naar de telefoon. In een paar minuten was een volledige be schrijving en het nummer van de auto naar alle stations van de kustplaatsen van Noord-Engeland doorgegeven. Twintig minuten bleven de jongens in grote spanning wachten op enig antwoord. Ja. eindelijk kwam er een boodschap uit Market Torbun'- ..Ze hebben de auto aangehouden op de grote verkeersweg 5 km buiten de stad", deelde de kustwachter mee. „Twee leden van de bende zijn ge arresteerd en de meeste gestolen voor werpen zijn teruggevonden tussen planken en andere dekking onder het zeildoek. De politie twijfelt er niet aan of ze zullen de andere leden van de bende binnen enkele uren ook wel ge pakt hebben]'. De commissaris staat nog aan de telefoon op verdere berichten te wachten, maar hij heeft mij alvast opgedragen jullie namen, leeftijden en adressen te noteren. Het schijnt al wel vast te staan, dat aan de ver schaffers van waardevolle inlichtin gen een beloning van 500.- verstrekt kan worden". Even stonden de jongens sprake loos. Toen deed Jan het woord. „Zegt u maar aan de commissaris, dat wij de jongens zijn van de „Rode Hoeve" van Thaneborough. Dat lijkt me vol doende en bespaart waarschijnlijk tijd". „Oké", zei de kustwachter en liep weer terug naar de telefoon. De jon gens vonden, dat ze meer dan lang genoeg weggeweest waren. Ze haal den de Rode Renner naar boven en hem tegen wind' in achter zich aan slepend ondernamen zij de terugweg naar Thaneborough. Nu de vakanties allemaal achter de rug zijn lijkt 't me verstandig om weer eens over andere dingen te gaan praten en schrijven dan over vakan tiebelevenissen, al hebben we de lol lige en soms ook minder prettige voorvallen tijdens de vakantie van ons vijftal nog lang niet uitgeput. Ze be grijpen jullie wel, wat een feest 't was. toen na enkele dagen de zilver vloot met 500.- op de Rode Hoeve arriveerde. En dat Sir George zich uit dankbaarheid ook niet onbetuigd liet. snappen jullie ook wel. En daar in deelde vader ook, want hij (Sir G.) was nu één en al inschikkelijkheid, wat betreft de weiden, die vader zo vurig begeerde. Maar aan alles komt een einde, ook aan de vakantie op de Rode Hoeve. Bij het afscheid waren Jans vrienden vervuld van grote dankbaarheid voor de heerlijke gastvrijheid, die hun door Jans ouders zo hartelijk was verleend. En eenstemmig betuigden zij aan vriend Jan, dat het geen bluf van hem geweest was, toen hij hun een „fantastische vakantie" voorspeld had op de eerste dag van hun verblijf op Thaneborough. EINDE 1. hand - hond II. kast, last. mast, kwast, gast. vast IIL neger - regen IV. Dit is een toer Ik at jam Ha, de kat eet. Wat kwamen er dezekeer weinig oplossingen binnen. Hoe komt dat? Weten jullie soms nog niet de weg in die nieuwe grote krant? Dan zater dags maar eens goed kijken. En wie schrijft nog eens een verhaaltje over: „Mijn leventje". Kom, jullie hebben allemaal wel eens iets beleefd of mis schien met je poes of hond. De hele derde klas van de Anto- niu&school heeft meegedaan met het oplossen van de raadsels. Ze hebben dan ook eerlijk een boek verdiend. Ik kom het wel eens brengen. Het andere boek gaat naar Tini Wessel- man, Floraweg 113, R. A. veen. Verder kregen we goede oplossin gen van Marian Buters Warmond. Riet Janson Stompwijk, Jan Stevers Al phen, Corrie Janson, Stompwijk. NIEUWE RAADSELS hadden met ons zessen een toneel stukje ln elkaar geknoeid en we had den het stukje „Het spook" genoemd. Het ging zo: Er zaten drie dames te eten en er mpest een dienstbode drie boeken brengen en ook de thee brengen. Dan zou het spook komen, een jongen met een laken over zich heen. Mij moest de drie dames laten schrikken, zodat ze flauw vielen. De dienstbode moest dan de politie op bellen. De politie kwam dan al gauw, het was een jongen met een klaar- overkoppel om. Het spook werd ge vangen en in een cel gezet. We heb ben het leuk gespeeld. We hebben ook nog gezongen en er kwam nog een speech. De juffrouw kreeg mooie cadeaus, een melita-koffiepot en nog veel meer. Op het allerlaatst kregen we van de klaarover een oorkonde. Peter Faas: MIJN VERJAARDAG Drie dagen geleden was ik jarig. Van mijn zusje Marijke kreeg ik eerst een zakje snoep en ook nog een verf doos van Ellen. Ik kreeg ook een mooi kasteeL Om kwart over vier be gon het feestje. Er kwamen 10 kin deren. We gingen met z'n allen naar het Roomburgerpark. Eerst gingen we hardlopen. Joop en René waren de eersten die startten. René won het met 10 seconden voorsprong. De twee laatsten waren Theo en KareL Karei won het van de hele partij. We gingen naar huis en speelden 8 potjes „Mens erger je niet". Tonnie won die potjes. We deden nog een ballonnendans en toen was het feest uit. Ik had met mijn vriendje afgespro ken naar het zwembad te gaan, maar ik wist niet dat we tegen een andere school moesten voetballen. Ze vroegen of ik ook mee deed. Nu dat sloeg ik natuurlijk niet af, want voetballen is veel belangrijker dan zwemmen. „Zijn het kampioenschappen?" „Nee. het is een toernooi", zei Jopie. Ik vroeg aan Dekkers of hij ook kwam. maar hij zei: „Nee". „Voetballen is toch voornamer", zei ik. „Nee. ik ga zwemmen" zei Dekkers. „Om half twee moeten we er zijn, dan kunnen we nog even trainen". Bij de rust stonden we met 21 achter bij de anderen en de vol gende helft stopten we met 22. We zijn nog een kwartier doorgegaan en in de laatste minuut maakte Joop een doelpunt. We stonden nu 32 voor. We hadden het gouden bekertje gewonnen en dat mocht in onze klas blijven. Volgende week maar verder. Dag allemaal. TANTE JO en OOM TOON. lange medeklinker 3. een aantal huizen bij elkaar 4. een dag van de week 5. een prettig meubelstuk 6. een opfrissing voor je voeten 7. een familielid 8. een mooie maand 9. een lange medeklinker Op de rüen kruisjes moet. zowel van links naar rechts, als van boven naar beneden, hetzelfde woord te voorschijn komen. Deze week de oplossing in sturen aan Tante Jo en Oom Toon. Krantentuin. Leidse Courant. Papen- gracht Leiden. Er wordt weer een mooi boek verloot. Correspondentie Christy Deckers, Leiden. Jouw verhaaltje is ook niet af. Geen tijd gehad? Koin het de volgende keer maar eens verder vertellen meiske. SIM EN SAM Er waren eens uvée kabouters. Ze woonden in een groot bos en hadden een huisje in een hoge boom. Je kon her huisje niet zien. zo zat het verscholen tussen de bladeren. Op een goede dag kwam er een boer aan met een scherpe bijl en hij hakte de boom om. Hij trok de boom op een wagen. De kabouter tjes sprongen op de kar en de boer reed naar huis. Hij zette de kar in de schuur en ging naar binnen. De kaboutertjes slopen ook naar binnen. De kast stond op een kiertje open en Sim en Sam spron gen op een plank in de kast. „Wil je een kopje koffie?", vroeg de boerin aan de boer. „Ja. graag". De boerin zette het kopje klaar. Sim gooide een steentje tegen hel kopje en het was stuk. „Sufferd!" riep de vrouw. Er waren eens vijf kleine hondjes en n ervan heette hondje Eigenwijs. Op n keer hadden ze vanuit hun nestje een groot gat gegraven, zodat ze nu een heel eind konden wandelen. Toen ze boven op de heuvel kwamen, telden ze maar vier hondjes. Ze keken overal rond, maar zagen niets. Eindelek zagen ze be neden. tussen het hoge gras, het vijfde hondje zitten. Het was hondje Eigen wijs. „Wat ruik ik hier toch?" riep hij heel hard. Alle vier de hondjes stormden naar beneden. Ze stonden stil en begonnen te „Ik weet waar het naar ruikt!" riep er een. „Ik ruik lekkere griesmeel!" Ze renden naar huis en moesten met een naar bed. Maar hondje Eigenwijs at eerst zijn buikje vol griesmeel en ging toen naar huls. Zijn moeder sliep al. Joop Stol, Lelden. HET AUTOMUSEUM We kwamen 9.15 uur in Driebergen aan. We werden ontvangen door enige heren. Eén van hen zei: „Jullie gaan eerst mee naar de filmzaal, dan krij gen jullie een film over race-wagens". Daarna werden we door het museum rondgeleid. Er stonden veel auto's, voor al oude modellen. We zagen ook oude fietsen met een klein achterwiel en een heel groot voorwiel. Ook was er een wa gen van de wegenwacht met zijspan. We hebben ook een dubbeldekker bekeken van boven en van onder. Er was ook een oude brandweerwagen en een stoom wagen. Ik vond alles mooi. ook de wa gens van deze tijd zoals de Daf. Heel vroeger bracht men zijn kapotte auto naar de fietsenmaker en dan duurde het wel een half jaar eer je hem kon komen halen. Nu weten de monteurs er De boeren waren vijanden van de eerste auto's en daarom had iedere auto mobilist een mand met een knuppel bij zich, om zich te weren tegen de boer. DE ROVERS Er was eens een rover, met een zware bromstem. Hij had al een poos nagedacht om een overval te doen en nu had hij het plan om de gouden koets van de Koningin te stelen. Op een donkere avond sloop hij naar het paleis. Ja. daar in een stal stond de gouden koels. Hij spande de paarden eenzame weg, Natuurlijk had hij eerst een masker voorgedaan. Toen hij de koets veilig had verborgen, ging hij naar hel postkantoor om een post zegel te kopen, want hij ging een brief versturen. Naar wie? Naar zijn vriend, ook een rover. Samen zouden ze plannen maken om nog meer te stelen De vriend kwam De rover wist een huis op een heel eenzame weg en daar woonden heel rijke men sen. Ze gingen er weer heen toen het goed donker was. Ze doorzochten het huis en vonden er een doosje met vijftien goud- en vijftien zilverstuk ken. Net wilden ze er mee vandoor gaan toen er een harde knal klonk. Gelijk werden ze allebei vastgegre pen. Jullie kunnen wel raden, wie dat was? Het was de politie en ze moesten mee naar de gevangenis. Het goud- en zilvergeld moesten ze af geven. Elke dag kregen ze water en brood en ze moesten er tien jaar blijven. Wat een tijd! Wat een tijd! „Dal houden we nooit vol", zuchtten ze wel eens. Op een keer wilden ze ontsnappen, maar ze werden weer gegrepen en er werd een wachter aangesteld, 't Was wel een hele tijd, maar het was hun eigen schuld. Van Bart van Hamersveld ligt er ook nog eer. verhaaltje: EEN PRETTIGE DINSDAGMIDDAG We moesten dinsdagmiddag pas om vijf minuten voor drie op school zijn. want we gingen feestvieren, hel af scheidsfeestje van de juffrouw. We Wanneer je stilletjes droomt ook eenmaal kanaalzwemster te worden, dan mag je wel eens met de training beginnen. De Australische Linda Mc- Gill, die kortgeleden van Frankrijk naar Engeland zwom, had ook al heel vroeg Kanaaldromen en trainde (oefen de) ijverig. Toen ze acht jaar oud was. zwom ze dagelijks al 5 km en op 13-jarige leeftijd 8 km per dag. Wat zeggen jullie daarvan? Maar voor het oversteken van het Kanaal is niet voldoende om lang te kunnen zwehimen, maar men moet ook een sterke strijdlust bezitten en een onverzettelijke wil om dit te be reiken: n.l. de afstand van Kaap Gris Nez naar Dover in Engeland zwemmende te overwinnen. Het Kanaal is n.l. een wispelturig water met veel beweging, getijden en onderwaterstromingen, die de zwem mer allemaal moet overwinnen. Daar om gelukt 't ook slechts twee van de tien. die een poging wapen hun doel te bereiken. Maar ook zij. die slagen, hebben moeilijke ogenblikken be leefd, waarin het doel zo eindeloos ver leek en de inspanning zo boven menselijk toeschijnt, dat zij maar 't liefst willen opgeven. Ook Linda McGill meende een tijd lang. dat haar krachten niet toerei kend waren, maar haar trainer, die haar per boot begeleidde, riep haar toe. dat zij het snelheidsrecord van vrouwen kon breken, als ze maar volhield. Het eerste deel van haar poeing was zo goed verlopen Dat hielp, maar ze werd helaas niet de allersnelste Kanaalzwemster. Doch het verschil met de geweldige Deense zwemster bedroeg slechts 11 minuten. Het Het is nu 40 jaar geleden, dat een vrouw zich als eerste aan meldde voor een poging het Kanaal over te zwemmen. Destijds hield men 't alleen aan mannen voorbehouden, zoiets te kunnen presteren, dat was alleen maar mannenspori. En toch zette de Olympische zwemkampioene, de 18-jarige Gertrude Ederle. zich in 't hoofd een kans te wagen. De hele zwem- en sportwereld schudde het hoofd over zo'n dwaas plan. Dat moest toch slecht aflopen. En 't liep de eerste maal ook verkeerd. Maar Gertrude was vasthoudend en op 6 augustus 1926 startte zij andermaal vanaf hel strand bij Gris Nez ('n Kaap) om 't tegen het Kanaal op te nemen. Haar trainer en vader bevonden zich in de begeleidende boot. waarop ook een orkestje had plaats genomen, dat haar mei vrolijke muziek fit moest trachten te houden. Dat was geen gek idee. want al korl na de start slak er een sterke wind op. Het water werd woe lig en 't werd de zwemster steeds moeilijker om nog vooruit te komen. Maar ze wou niet opgeven. Onver moeid zwom ze uur na uur verder. B.36-65- Maar haar krachten minderden; het doel leek steeds meer onbereikbaar te worden. Acht, tien. twaalf uur vocht ze tegen de golven, koude en moeheid. En toen eindelijk Dover in zicht kwam. nam de wind nog in kracht toe en zweepten de golven op tot haast loodrechte hindernissen. Nog slechts 2 km van het te bereiken doel verwijderd, zag 't er naar uit. dat ook haar tweede poging zou mislukken. Maar neen, Gertrude wilde en zou haar tocht ten einde brengen en haar koppige vastberadenheid werd be loond. Na 14 uur en 34 minuten be reikte zij bij Kings-tone de Engelse De eerste vrouw ter wereld had 't bestaan ondanks alle uitspraken en waarschuwingen de tocht over het Kanaal zwemmende te maken. Zoals jullie op 't plaatje zien. is de kortste afstand tussen Frankrijk en Engeland plm. 20 mijl (1 mijl is zowat 16 km, precies 1609 m.) 't Kanaal is daar dus het smalst, even 32 km. EEN LEUKE FOTOLIJST C B 3i - ty Als je een paar goed geslaagde zo- merfoto's wilt inlijsten en ophangen in je kamertje, dan kun je dat heel eenvoudig en toch leuk doen. Je snijdt ringen van karton uit b.v. mei behulp van schoteltjes. Die om wikkel je dan met raffia, die je iels vochtig en glad maakt. De eindjes werk je met een naald in het karton weg. Daarna plak je de foto met lijm- slrookjes aan de achterzijde tegen de ring. Vlecht dan nog een ra ff ia-snoer voor T ophangen en lijm dat ook aan de achterzijde van het karton vast. Klaar! JAN EN DE EGEL Jan heeft van de zomer een nieuwe vriend ge vonden en wel een egel, die onder het tuinhuis woont. Elke avond zet Jan een schoteltje melk voor hem klaar 'en al gauw komt hij dan aan gewaggeld en slobbert de melk op. De egel is een nachtdier, dat bijna de hele dag slaapt. Schijn baar is hij traag in zijn bewegingen, maar hij kan ook vlug zijn, b.v. in een gevecht met een adder, waarbij hij meestal als overwinnaar te voorschijn komt. In de winter rolt hij zich op tot een bal en slaapt dan onder een hoop bladeren of stro lekker tegen de koude beschut. Pas als hij het maartse zonnetje voelt., komt hij weer te voor schijn. is weer begonnen. Ook voor de OOK VOOR JOU-redactie, die zich, zoals wij drie weken geleden al aankondigden, zich gaat specia liseren in het verzorgen van regionaal jeugdnieuws. Leiden en om geving bieden in het seizoen een levendig beeld van bedrijvigheid- van-en-voor-de-jeugd. Verenigingen, instuiven, clubs, gespreksgroepen etc.: houdt ons op de hoogte van Uw aktiviteiten. Wanneer Uw orga nisatie het een of ander op touw zet, zend dan tijdig dus op zijn laatst een week tevoren een berichtje aan de OOK VOOR JOU- redactie. Papengracht 32 te Leiden. De kans. dat er dan aan hetgeen U organiseert, uitvoerig aandacht wordt besteed, is niet gering! Werkverband Katholiek Amateurtoneel *v 4 A r __i De grimeur vervult een belangrijke taak, zeker bij jeugdtoneelgroepen. Men zou niet zeggen, dat dit echtpaar in „Our Town" van Thornton Wilder werd gespeeld door personen van om en nabij de twintig „ER SCHUILT VEEL TALENT ONDER JEUGD" (Van onze Ook Voor Jou-red.) Actief beoefenen schijnt onder de jeugd meer belangstelling te on dervinden dan men zo op het eerste gezicht zou zeggen. „On der onze jeugd is interesse ge noeg. Er zijn veel jongeren, die creatief willen werken, en dan niet op het sportveld, maar op de Bühne", zo zegt de heer A. J. Waser, secretaris van het Werk verband Katholiek Amateurto neel in de provincie Zuid-Hol land- In Noordwij kerhout heeft het WKA prov. Zuid-Holland op zon dag 12 september jl. een hele dag lang de vertegenwoordigers van de meeste van de zeventig aange sloten groepen. („Wij spreken niet over verenigingen", aldus de heer Waser) een instructieve bij eenkomst aangeboden. Vier een akters op verschillende wijzen, ook door jongeren ten tonele ge voerd. gingen over het voetlicht en kritiek op de prestaties, ge leverd door mevr. Froukje de Waard, bleef niet achterwege. Bij velen wekt het de indruk, dat het Werkverband niet zoveel te beteke nen heeft. „Maar", zo zegt de zesen twintigjarige secretaris, „het WKA staat de groepen steeds in alles ten dienste. Enig feit is, dat heel wat groepen zélf er niet te vaak gebruik van maken. Neem bijvoorbeeld het advies, dat wij kunnen verstrekken omtrent een te spelen stuk Sc/i room LEIDSE TOP TIEN Tussen haakjes de stand van vorige week. Eén volkomen nieuw gezicht: Laugh at me" van Sonny. Volgens de ver wachtingen: ook „Universal sol dier" van Donovan op de hit lijst. Verdwenen: „Wolly Bully", the Sham and the Pharaoh's, en „He's got no love" (The Searchers). (1) 1. Help! The Beatles (2) 2. Satisfaction The Rolling Stones 43.1 got you babe Son ny and Cher (3) 4. Unchained Melody The Righteous Brothers 5. Laugh at me Sonnv (6) 6. Like a rolling stone Bob Dylan got II Silenzlo Nini Rosso Universial soldier Donovan overwinnen „Of er belangstelling bestaat bij de jeugd voor actief toneelspelen in amateurverband in Leiden en omge ving?" „Natuurlijk", luidt het na drukkelijke antwoord van de heer Waser. „Bij de vele actieve toneel groepen uit deze streek vinden heel wat jongelui een „onderdak", en komen daar tot creatief werk, dat de toets der kritiek kap doorstaan". De héér Waser is er overigens van overtuigd, dat er nog veel meer be langstellenden zijn dan zij, die aan gesloten zijn bij een groep. „Er be staat bij veel jongeren een zekere schroom om zich aan te melden. Het vreemde is dat sommigen een derge lijke angst veel eerder hebben over wonnen als het gaat om aanmelding bij een sportvereniging". Het angstige vermoeden van de heer Waser. dat op die wijze heel wat talent geen gelegenheid krijgt zich te ontplooien, lijkt ons niet on gegrond. „Laten ze de stap toch één keer wagen. Voor inlichtingen etc. kunnen ze altijd bij ons terecht: se cretariaat WKA, t.a.v. de heer Wa ser, Rhyneriburcherlaan 20, Hazers- woude-Rijndijk". Samenwerking mei scholen Het amateurtoneel op hoger peil brengen, en dat ook mét medewer king van de jeugd. Dat is DE doel stelling van het WKA! Daarom Is het bestuur van plan oin binnenkort contacten te gaan leggen met leer krachten van de scholen, zowel mid delbare, uitgebreid lagere, kweek als lagere. Secretaris Waser, sinds februari als zodanig werkzaam, maar vorige week eerst officieel benoemd („Ik ben nu met mijn 26 jaar het jongste bestuurslid in het WKA") zegt er nog dit van: „We willen voorstellen X „toneel" als expressievak op de scholen in te voeren. Ons Werkver band kan dan zijn volle medewer king bij de uitvoering van de plan nen verlenen". Interesse kiveken. Overigens hebben verscheidene katholieke middelbare scholen een kweekschool in onze provincie al groepen, die bij het WKA zijn aangesloten. In Den Haag bijvoor beeld zijn er vijf, Delft heeft er vier en ook Warmond kent zijn groep: die van het Philisophicum van hef Groot-seminarie. Natuurlijk, het is niet zó. dat hier uit steeds toneelkeien voortspruiten als de gebroeders Ton, Pieter en Luc Lutz, die hun eerste toneelschreden zetten in de R.K. Toneelgroep de Congregatie van Jongeren te Delft. En die groepen behoeven zich weer niet, zoals die van het St. Aloy siuscollege te Den Haag, te plaatsen voor de eindronde van een landju weel, dat het komend jaar wordt ge houden. „Belangrijk is, dat op de scholen reeds interesse wordt ge kweekt voor het toneelspel. Later groeit daar dan wel meer uit. Jeugd- en kindertoneel Dat de jeugd het in den beglnni alleen maar met kleine rolletjes moet stellen, wanneer zij bijvo beeld een onderkomen heeft gev den bij een groep, die jongeren „volleerde" volwassenen telt, is ook beslist niet waar: wanneer cr -vol doende jongeren zijn, kan een jfeugü- toneelspel worden opgevoerd. „We hebben er nu dertien in onze cata logus vermeld staan; ja, we hebben zelfs een kindertoneel", verklaart WKA-secretaris Waser niet zonder trots. „Méér durven!" Het winterseizoen staat nu vooi de deur. De toneelgroepen in Lel den, de Bollen- en Duinstreek er de Rijnstreek gaan zich weer ln spannen om het publiek één o: meer avonden toneel te bieden, Secretaris, in het dagelijks leven onderwijzer, Waser zou slechts één ding nog meer dan voorheen graag zien: een nog grotere was van jeugdig toneeltalent, dat, zo zegt hij vol overtuiging, ii vele gevallen in opmerkelijk» hoeveelheden aanwezig is. „Al: 7°. '"aar méér durven. Ze moeten niet te gauw zeggen: „Ik kan het toch niet!" Er is altijd wel iet herhaaldelijk zelfs een heieboe van te maken!" LOPEND VUURTJE i het bouwen, dat de stukken t er vanaf vliegen. Vanmiddag om twee uur wordt er een fancy fair geopend in het pa- X rochiehuis en gaat tevens het dansfestijn van start, waaraan The Crazy Rockers. René and The Alligators en het duo X Boet-Boelee medewerking ver- lenen. Vandaag, zaterdag, en 7ondag wordt dit dubbele fes- tijn gehouden, en dat alles van twee uur nm. tot twaalf uur n.m. De balen gaan naar de X actie „De jeugd bouwt". X Moordwijk mag dan afgelo- 5 pen weekeinde in de be- X langstelling zijn gekomen met X de finale van de Noordzee la- X lentenjacht, waarbij niet be paald veel sterren aan de he- mei flonkerden, in de Rijn- X streek vond een auditie plaats X op geheel ander niveau. In t Alphen aan den Rijn estigde X de toneelvereniging WIK de j aandacht op zich door een j auditie te houden voor jonge 1 toneelspelers, die een rol 7ou- k<-nnen ••«rtolken in „La- l dies in waiting". Weer een be.vijs, dat toneelspelen toch echt nog wel populair is bij de jeugd! ..Teenheat", een van de tiener bladen in ons land. heeft on langs onder meer een enquête gehouden, wie de meest succes volle vocaliste in ons land is. Voorschotense Margie Ball is in deze noil goed uit de bus gekomen. De leerlinge van het Bonaventuralyceum te Lei den nestelde zich in de kop groep en werd na Trea Dobbs en Willeke Alberti van de derde prijs.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 10