Een been van Puskas was elf Feijenoorders te veel Ferenc Puskas: „Het was een fijne avond Superieur Real Madrid haalde Rotterdammers snel uit droom UW MENING NEDERLANDSE PLOEG KON RITME NIET VINDEN Feijenoord moet niet zo veel praten Mist en regen zorgden voor veel uitvallers Emberiza S maakte beginfout snel goed Acrobaat weer in oude vorm NOOTDORP A.s. zaterdagmiddag Aanvang 3 uur DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1965 DE LEIDSE COURANT 155 (Van onze sportredactie) MADRID. De meningen onder de spelers in de kleedkamer van Feijenoord waren onverdeeld: „Wat een geweldige ploeg." Trainer Willy Kment dacht er 1 echter anders over: „Natuurlijk heeft Real goed gespeeld, maar wij hebben Hefaald. De spelers hebben de op drachtendie ik hen heb meegegeven, niet uitgevoerd. Binnen tien minuten had ik het al gezien." Het gezicTit' v'aii Witty Kment stond somber. Stil ging hij zijns iveegs en onder de douche probeerde hij deze voor hem grote teleurstelling weg te spoelen. Piet Kruyver we§t het slechte begin van Feijenoord aan de zenuwen: „Wij aten elkaar bijna op. Zelf heb ik nachten niet kunnen slapen, zelfs niet met slaap tabletten. Telkens werd je maar weer wakker en dacht je aan Real." Coen Moulijn had de grootste waardering voor Ferenc Puskas, die zo'n groot aandeel heeft gehad in de zege van Real. „Wat een wonderspeler en wat een schot heeft deze man. Zijn positiekiezen is fabel achtig en daarmee bespeelt hij de hele voorhoede." Aanvoerder Eddy Pieters Graafland was van mening, dat tegen dit geweld niets te doen was. „Zij gingen er meteen hard tegenin en dit heeft ons over donderd. Wij waren geïmponeerd door Ferenc Puskas zelf ivas zeer tevreden over het resultaat. ,^Het is zo wanneer je een vergelijking treft met de wed strijd in Rotterdam, dat wij thuis beter gedisponeerd zijn. Óok wij hadden, zoals Feijenoord nu, toen angst voor de tegen stander. Nu hebben wij vrijuit kunnen spelen en Feijenoord heeft ons daartoe ook de gelegenheid gegeven. Ik heb een fijne avond gehad." Meeste Amerikanen naar Paarderennen NEW YORK In 1964 hebben 147.743.977 Amerikanen gekeken naar paarderennen, honkbal, rugby en korf bal en trokken takken van sport als ho- chey, windhondenrennen, boksen, wor stelen, autoraces, ijshockey, voetbal en atletiek 62 miljoen toeschouwers. Paarderennen ls de sport gebleven vaar de meeste Amerikanen 67.357.652 naar gingen kijken. Het waren er 3.795.820 meer dan in 1963. Voor voetbal waren in 1964 maar 2V2 miljoen Amerikanen warm te krijgen. Hand in hand I Hierbij treft u een nieuwe versie op het Feijenoordstrijdlied sinds de catastrofe in Madrid, „Hand in hand kameraden gauw naar huis en dan naar bed Geen sprake van daden as in een woord pet". Van Spr. te Hand in hand II is natuurlijk niets nieuws, dat i Feijenoord bitter is tegengevallen. Het was enorm slecht. Dit was het Feijenoord niet van de eerste wedstrijd, dit was een ploeg, die nog slechter voetbalde dan de minste eerstedivisie- club. Jammer, want ik had er veel ïer van gedacht. Voor één speler heb ik echter bewondering, dat is Piet Kruiver. Die wordt altijd zo bespot, die wordt dikwijls een boerekoolvoetballer genoemd. Waren ze in Madrid maar allemaal zo geweest. En dan wil ik ook nog zeggen, dat ik de grootste be wondering heb voor de scheidsrechter. Herman Kuiphof zei er bij de televisie geen woord over. Maar ik vond die i geweldig, wat een rust en wat zekerheid. In Rotterdam zou er bij zo'n man nooit herrie zijn gekomen. S. van L. te Van onze sportredactie) MADRID. Feijenoords Europa-Cupdroom is voorbij. Het is in Madrid na de 21-zege op Real in Rotterdam een koude douche geworden. Met 50 werden de landskampioenen verslagen door vier doelpunten van Ferenc Puskas en één van Grosso.Na drie kwartier was de strijd reeds beslist. De „koninklijke" had het eigen publiek getoond nog niet versleten te zijn. En toch heeft Feijenoord deze nederlaag aan zichzelf te wijten. Het begon zo lauw, zo ongeïnteresseerd, dat Real alle gelegenheid kreeg zijn spel te ontplooien. Het was Ferenc Puskas, die de Madrileense superioriteit onderstreepte met drie doelpunten in de eerste helft, waaraan Grosso er nog één toevoegde. Ferenc Puskas bewees tijdens het einde nog eenmaal zijn grootheid met een vierde treffer. Ms een man rees het publiek overeind toen scheidsrechter Taylor de rust aankondigde. Koninklijk schreed toreador Puskas met zyn volgelingen van het veld. Drie keiharde schoten van het levensgevaarlijke linkerbeen van de ex-majoor in het Hongaarse leger hadden het vonnis over Feijenoord geveld. Het doelpunt van Grosso vlak voor de rust was alleen maar een presentje aan het dankbare Spaanse publick. dat als één man overeind rees om met witte zakdoeken zwaaiend hulde te brengen aan dit weergaloze Real Madrid en deze onnavolgbare eenbenige balkunstenaar. Het was Puskas en Puskas alleen die woensdagavond in het Madrileense Bernabeustadion I-eijenoord. maar misschien nog meer het zo'n 3000 supporters tellende legioen tot de werkelijkheid terugbracht. Met twee doelpunten zette hij Feijenoord in de return- wedstrijd binnen fwinig minuten op een achterstand cn bracht daarmee de totaalscore op 32 voor Re.<'. lien minuten later voltooide de'ex-Hongaar de hattrick en daarmee lag Feijenoord in een geslagen positie. Met superieur voetbal hadden de Madrilenen het beduusde Feijenoord met de neus op de feiten gedrukt. Vooral de vermaarde linkervleugel van de Spanjaarden, de veteranen Gento (aanvoerder) en Puskas, die met knappe combinaties herhaaldelijk verwarring stichtten. Het naderende onheil tekende zich al vanaf de beginfaze af, toen Gento reeds in de vierde minuut Reals eerste hoek schop in het zijnet schoot. De druk was groot en een veel beter, ja zelfs getergd Real wilde winnen. Voor de Rotter dammers was het een waarschuwing, maar zij bleven bij elke spelonderbre- king tijd rekken alsof er nog slechts vijf inplaats van 85 minuten gespeeld moest worden. Het ritme in de Feijen- oord-ploeg was verdwenen en 't gebrek aan tempo speelde in de kaart van de Spanjaarden, die met flitsende aanval len een partij voetbal lieten zien die zeker een klasse beter was dan die van enkele weken geleden in Rotterdam. Zij leidden hun aanvallen vooral over de linkervleugel waartegen de Feijenoord- defensie niet bestand bleek. In de acht ste minuut was er wederom een schot van Gento, dat Pieters Graafland slechts met grote moeite kon verwerken. Hij liet de bal vallen, maar herstelde zich snel met een tijgersprong. Uitstel Het was echter uitstel van executie. In de 11e minuut sloeg de treffer van Puskas als een granaat in en Pieters Graafland kon slechts de bal uit het net halen. Groter steeds groter werd de overheersing van de Madrilenen. De Gepeperde kritieken in de ochtendbladen na de trieste ontknoping van de Europa Cup voor Feijenoord. Het Vrije Volk: „Feijenoord kwam er niet aan te pas. Het speelde geen rol. Zelfs met een 50- nederlaag mochten onze land genoten nog blij zijn. Kan Feijen oord ergens een excuus zoeken De hitte? Laat men het niet doen. Men kan alleen zeggen: Real Madrid was veel te goed". De Volkskrant: „Dit Feijenoord is volkomen normaal ten onder gegaan omdat het de klasse en de allure miste, die het veertien dagen geleden wél bezat. De straf was ongenadig hard. Real heeft aan één helft voldoende gehad om de smaad van Rotterdam defini tief uit te wissen, De 70.000 kijkers in het reusachtige Berna- beu-stadion waren tevreden. In hun herinnering zal Feijenoord voortleven als een goedwillende club, die zich in de eerste jaren zeker niet mag stellen met de koninklijke van Madrid". Algemeen Dagblad: „Waarschijn- lijn zit er een klein winstje in dit zure verlies van Madrid Name lijk: dat we hebben gezien dat de jonge lieden, die in ons land worden verafgood en worden uit gemaakt voor het neusle van de sportieve zalm, ook maar gewone stervelingen zijn. En dat men zich inzake sport wel eventjes kan op winden, maar dat het dagelijkse leven toch ook zijn bekoring heeft". Dc Telegraaf: In een gesprek met Ferenc Puskas: „Ik heb het u al gezegd: de bal is rond. Geijenoord en speciaal Coen Moulijn had vóór de wedstrijd wat min der moeten praten. De 11-voor- spelling was een overmoedige uitspraak. Ik kan u wel .zeggen, dat deze avond mij meer vertrou wen heeft gegeven in ons nieuwe team. De jongeren hebben het fantastisch gedaan. Wat Feijen oord betreft: goede voetballers, maar het zijn nog lang geen pro fessionals. Ik wens ze veel geluk, maar ze moeten leren om te denken vóór ze praten". schoten van Kruiver en Fransen waren hopeloos slecht gericht en werden door het deskundige Spaanse publiek met ge fluit begroet. In de 20e minuut mocht Puskas wederom de hulde in ontvangst nemen. Weer kreeg hij de bal van Se rena en weer werd P.G. verslagen. De achterstand was totaal ingelopen en zelfs in een 32-voorsprong omgezet. Niets belette Real Madrid meer om in een overwinningsroes door te gaan. Gebroken Moreel gebroken, spartelde Feijen oord nog wat tegen, maar het had geen zin. Veertien minuten later lanceerde Puskas weer zo'n magnifieke boogbal waar hij het patent van schijnt te be zitten en het was 30. De aanval van de Rotterdammers was er niet meer, alles kwam terug om toch maar te red den wat er te redden was. Betancourt behoefde alleen nog maar in actie te komen bij de enkele malen dat hij de bal moest uittrappen. Superieur speel de Real, dqt in een vloedgolf van aan vallen nog meer reliëf wilde geven aan de voorsprong. Herhaaldelijk 1 kwamen de Spaanse aanvallers in de buurt van Pieters Graaflands heiligdom, midden voor Grosso was de man die het ge schenk aan het publiek mocht aanbie den. Dralen in de Feijenoord-defensie was er de oorzaak van. Als een duivel uit een doosje dook Grosso op voo Rotterdamse goalie, die voor de vierde maal machteloos stond. Hoger tempo De trage start van Feijenoord ir eerste helft, waardoor het tempo werd gedrukt en Real de gelegenheid kreeg zijn spel te ontplooien, moet in de stof hebben doen opwaaien. Er blijkbaar een hartig woordje gesproken en het had zowaar wat geholpen. Feij enoord verhoogde het tempo en er werd geschoten. Venneker en Weering zoch ten het doel echter veel te hoog. Feij enoord liet zich nu tenminste echter en kwam in de zevende minuut zelfs tot tweemaal toe zelfs zeer dicht bij doelpunt. Uit een schot van Vepneker kon Betancourt de bal niet onder trole krijgen, maar tot zijn geluk rolde deze naast het doel over de lijn. Uit de hoekschop, genomen door Weering, die zich even tevoren had moeten laten zorgen wegens een val op zijn rug, kop te Kruiver tegen de paal. De strijd kreeg een levendiger karakter, maai grootste gevaar bleef toch schuilen in de prachtig combinerende Real-voorhoe- de. Bij elke afgeslagen Feijenoord-aanval waren daar weer de schakelspelers, van wie vooral invaller Tejada zich on derscheidde, die het spel verplaatsten. Na een half uur mocht Frans Bouw meester de Madrilenen een waarderend applaus ontlokken, toén hij uit een vrije trap de bal langs een diagonaal rake lings over de lat schoot. De wedstrijd was voor Feijenoord toen reeds lang verloren. De beslissing was gevallen en dat was aan het spel te merken. Het liep af, ook bij Real, waar onder andere Puskas zich steeds minder liet zien. Maar owee, Puskas is en blijft gevaar lijk, zelfs als hij een tijdje uit het zoek licht verdwenen is. Plotseling stond hij daér weer, helenjaal vrij, buiten het strafschopgebied. Voor zich zag hij slechts het doel en met een prachtig diagonaal schot deed hij de bal hoog in de touwen belanden achter een verslagen Pieters Graafland. De strijd is gestreden, de klap is enorm aangekomen. Met droeve gezichten zitten de Feijenoorders in de kleedkamer. Van links naar rechts: Cor Veldhoen, Coen Moulijn, Romeijn, Guus Haak, Frans Bouw meester en Weering. LES UIT EEN NEDERLAAG HET Nederlandse voetbal verkeert op dit ogenblik in een trage en haperende overgangsfaze. Het scmiprofvootbal zal plaats moeten maken voor het volledig professionalisme, maar dat kan no« heel lang duren. Dat de hiaat tussen die twee begrippen nog hemelsbreed is, werd over duidelijk aangetoond in het Cup-duel in Madrid. De stevige nederlaag is zeker geen ramp voor Feijenoord geweest, het was alleen heel vervelend omdat men na het eerste treffen in Rotterdam de illusie had gekregen dat het wel „kon" De stem ming was er dan ook naar gezien de opti mistische uitlatingen van dc Feijenoorders kort voor het grote treffen. Men heeft zich vergist, men heeft Puskas een tikje voor een opschepper gehouden toen hij rustig verklaarde: „We maken snel wat doelpunten en dan zijn we er". Groot spraak? Voor die prachtvoe'.balier niet. Vijftien jaren fulltime voetbalprofessio- naal liggen achter die woorden. Wat Feijenoord en het gehele Nederalndse be taalde voetbal uit deze harde nederlaag heeft kunnen leren is. dat uil men inter nationaal blijven meedoen, zo snel moge lijk het semiprofessionalisme (in wezen geen vis en geen vlees) zal moeten wor den opgeborgen. De gevolgen zijn' uite raard hard voor menige betaalde club. Maar zo is nu eenmaal de struggle for life, kiezen of delen. Gezien de wens van het grote publick zal het Nederlandse voetbal genoopt zijn zo snel mogelijk te kiezen voor het fulltime profvoetbal. Of, wc moeten de woorden en daden maar! laten schieten! Internationale motorzesdaagse Nederlanders ook onfortuinlijk die 't DEN HAAG Het congres van de in ternationale schaakbond, in Wiesbaden in vergadering, heeft in de eerste - ting de Nederlandse schaakspeler D.D van Geet benoemd tot internationaal meester. DOUGLAS Een dichte mh zicht op de heuvels tpt enkele nieters beperkte, en een miezerige regen, die allengs overging in plensbuien, hebben op de derde dag van de internationale motorzesdaagse op het eiland Man voor een ongewoon groot aantal uitval lers gezorgd. Toen de bezorgde team managers na het opvangen van hun drijfnatte pupillen aan het gegevens uitwisselen gingen, bleken 102 van de 255 's morgens gestarte rijders te zijn uitgevallen of in ieder geval niet bin nen de tijdslimiet over de finishlijn te zijn gekomen. Voor deze laatste groep wordt ge hoopt, dat de organisatoren de tijdsli miet iets zullen verruimen. Per slot van rekening was het weer zo abomïnbel slecht, de wegen zo glad en de paden door het vrije veld zo moerassig, dat men wel een ware acrobaat moest zijn om alle hindernissen ongedeerd te om zeilen. Geen enkele van de Nederlandse rij ders kwam er zonder kleerscheuren af. De jonge Stef van der Sluis op een Sachs van 98 cc van het Holland West Team speelde dit va-banque spel het beste en kreeg slechts tien strafpunten op zijn conto. Vijf lijders stapten denveg af. Eén rijder: Simon Schram haalde wel de eindstreep, lijkt onwaarschijnlijk, dat hij donder dag1 in het beschikbare kwartier voor de wedstrijd de motor weer in orde zal hebben. Het A-team, dat dinsdagavond op de zevende plaats stond, viel terug wegens het uitvallen van Hein van Olst. De Overijsselse rijder kon nauwe lijks iets zien door de opspattende mod der. Hij viel enige malen. Bij één van alpartijen trok de achtervork krom, waardoor de ketting van het wiel liep. Opgeven was toen de enig overge bleven mogelijkheid. Zijn uitvallen komt het A-team te staan op 100 straf punten per dag. Een hoge klassering is daardoor vrijwel onmogelijk geworden. De overige drie leden van het team: Jan van Dobben, Frits Selling en Jan van der Hoek kwamen zij het met strafpunten beladen op tijd over de Ook het Holland West Team moest 'n man missen. Han Bonke, enige malen gevallen, kon door spierpijn in de lin kerarm zijn motor niet meer besturen en staakte de strijd. De meeste buiten landse ploegen brachten het er nauwe lijks beter vanaf. De Oostduitse MZ- rijders vormden echter een grote uit zondering. Zij kwamen niet alleen zonder straf punten binnen, maar vergaarden on derweg ook nog een flink aantal bo- nuspunten. Hun eerste positie lijkt vrij wel onaantastbaar. KOERSEN OP DUINDIGT (Van onze sportredactie) DUINDIGT In dc revanche van de Produktendravery gistermiddag op Duindigt heeft Emberiza S inderdaad haar revanche kunnen nemen. In de grote koers had zij de pech van een fout tegen het slot, nu had zy er één in het begin en die was nog goed te maken. Europa liep ver uit, terwijl Eenisbo.v een lange beginfout maakte. Rustig kwam op de duur Emberiza S naar Europa toe en zy klopte hem nog overtuigend. Dat Giconia S aan het terugkomen is was gistermiddag bijna bewezen: fit voor de groep uit ging zij het laatste rechte eind op, maar toen kwam er inééns weer een lange fout en die bracht de twee Van Dooyeweerdi: aan de kop. Cita du Marie (Stef )was sterker dan broer Jan met Albert P én de in hel begin door W. Brou wer gespaarde Angelqie B. In de hoogste klasse van deze meeting was Acrobaat weer de oude. Hij viel zeer tijdig aan en M. Lange stuurde hem meteen zover door dat hij door de terug kerende .Zus Hanover niet meer bereikt kon worden. Entrainement Van der Veen werd met X Pluto en Wil field derde en vierde. Mangano was de sterkste in de Derde Veefondsprijs, een goede ren met overi gens slechts zes paarden. Happy Jane deed weinig, maar Cin Cin, nu gereden door A. van Dijk, had Mangano nog haast op de streep geklopt. iiejo K. Toto Vïlelanilpr (js (M. W. M. Langei 1.22.8; 2. Zus Hanover, 3. _X Plulo, Toto w 30.— p) 2.80, 1.90; gek ScliiermounlkoogprUii (2100 ml. 1. Bra- hamapoetra S (J. Wagenaar jr.) 1.23.4; 2. Azuto Pluto; 3. Bernadine. Toto w 1.80; pl 1.40. 1.60, 2.50; gek 3,00; cov 5.40; trio Revanche der produktenprlls (1500 mi 1. Emberiza S P. R. R. Koppejanl 124.7; 2. Europa. 3. El Hadie. Toto w 1.50; pl 1.20, 1.70, 6.20; gek 3.50: cov 3.40. Dat dc ouderdom voor de i> upd moet wijken is waar maar 'gisteravond was er in Madrid nog geen sprake van. De „oude man", Ferenc Puskas, de nestor in het veld met zijn achtendertig jaren, was veruit de beste voetballer, de speler ook, die met vier machtige treffers vooral de laatste, tjonge, tjonge! Feijenoord in de vernieling bracht. En daar gaat dan de duurste en beste speler van Real Madrid onder daverend gejuich en applaus van het veld. Het werk 'is gedaan en hoe.' „We maken een paar doelpunten en dan is het gebeurdzei Puskas voor de wedstrijd. Hij heeft woord gehouden. lefondsprljs (2500 rizet168.062.50. OPEN TAFELTENN1STITELS Britse ploeg komt me I de kampioen LONDEN Chester Barnes, de En gelse kampioen, zal deel uitmaken van een drie man tellende Britse tafelten nisploeg, die deel zal nemen aan de „open" Nederlandse kampioenschappen die van 1617 oktober te Den Haag ge houden zullen worden. De Britse ploeg zal bestaan uit Bar nes, Dennis Neale en Ian Harrison. Voor malig wereldkampioen enkelspel, John ny Lcach zal het trio als niet-spelende aanvoerder begeleiden. Arbiters naar buitenland DEN HAAG De komende weken zullen Nederlandse scheidsrechters weer in het buitenland wedstrijden lei den. De ontmoeting in Turijn tussen Ac- Torino en Leeds United in het toernooi om de Europese beker voor jaarbeurs steden op 6 of 13 oktober wordt dooi de Rotterdamse scheidsrechter Piet Roomer gearbitreerd. Hij zal worden geassisteerd door twee Italiaanse grens rechters. In Norrdköping spelen IFK Norrköping en Motor Jena tegen el kaar in de kwartfinales van de interto- tocompetitie. Deze ontmoeting wordt geleid door A. Boogaerts uit Dordrecht. Tenslotte treedt Leo Horn, bijgestaan door de grensrechters L. van Ravens en J. Snoek, op 31 oktober in Lissabon als referee op in de wedstrijd Portu galTsjecho-Slowakije in de voorron den van het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal. Twee dra vers naar Zweden DEN HAAG Aan het kampioen schap der vijfjarigen, dat op zondag 26 september ln Malmö over een afstand van 2100 meter wordt verreden zullen Denemai'ken, Zweden, Duitsland. België en Nederland met twee dravers vertegen woordigd zijn. Ons land wordt vertegen woordigd door Bravour S (ree. 1.218) met M van Leeuwen en Barones Spen cer K (ree. 1.21.3) met M. Bouwhuis. Verder zullen nog starten: Fox Hano ver 1.19.1 en Fanlight 1.19.6 uit Dene marken, Ultimatum 1.20.6 en Unique Fris co D 1 23 4 uit België, Xanthe 1.16.6 en Cap Nibs 1.16.9 uit Zweden, True Friend 120 en Aprlde 1.19.8 uit Duitsland Apride ls eigendom van de in Reckling hausen gevestigde stal Amsterdam. De beide Zweedse paarden, die tot de snel- sten van hun generatie in Europa be horen starten in dit met 60.000 kronen gedoteerde kampioenschap als groot fa- Ploegen voor drafinterland DEN HAAG - Voor de 32ste dravers interland Nederland België, die op zon dag 26 september op de renbaan Duin digt wordt gehouden, zullen de volgende equipes aantreden: driejarigen: 2000 m Nederland: Dea Alkestis van E Deter d'Aster. Diana R, Diogcn; België. Alros D. Argus, Arlane, Aurore. Vierjarigen: 2100 m Nederland: C Al kestis van E, Captain Double K. Cherie Spencer. Crony v. d. Lente, België". Valn- queur, Vaudreull G, Versailles. Vite Wil liams. Vijfjarigen en ouder: 1600 m Neder land: Axkit Hollandia, Barry Williams, Yankee Maid. YYVBelgië. Serviteur. Ravioli. Upsala, Topaze. Vijfjarigen en ouder: 2600 m Neder land: Bruno, Young Six. Zanto. Z the Saint; België: Reine du Moulin. Surcouf. Ulrica, Ulysse Volo. RENBAAN 85 PAARDEN AAN DE START Totalisator Drukke dag voor bekervoetbal BERLIJN Woensdag zijn een aan tal wedstrijden gespeeld voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor nationale kampioenen. In Berlijn won de Oostduitse club ADN Berlijn de tweede wedstrijd tegen de Ierse club Drumcondra uit Dublin met 30. Op 15 september hadden de Oost duitsers de eerste wedstrijd met 1 0 verloren. Zij kwalificeerden zich dus voor de tweede ronde. MANCHESTER UNITED won de eer ste wedstrijd tegen HJK Helsinki in Finland met 3 2. De Britse kampioe nen hadden bij rust een voorsprong van 10. De doelpunten werden gescoord door Herd, Connelly en Law Manches ter United) en Pahlman en Peltoniemi (Helsinki In Charkow won de Poolse club Gor- nik Zagrze de returnwedstrijd tegen 't Oostenrijkse ASK Linz met 2 l. Deze stand was reeds bij de rust hereikt. De Polen, die de eerste wedstrijd reeds met 31 wonnen, kwalificeerden zich voor de tweede ronde. Voor 30.000 toeschouwers won de Zuidslavische landskampioen Partizan Belgrado het eerste treffen tegen de Franse club Nantes op eigen veld met 20. De doelpunten werden gescoord door international Galic en rechtshalf Hasaganic. De Zwitserse kampioen Lausanne Sports behaalde op eigen terrein een verdienstelijk doelpuntloos gelijkspel tegen de Tsjechische kampioen Spar- tak Praag. de :i-Bte nde het nooi om de Europese beker voor beker winnaars werden woensdag de volgende ontmoetingen gespeeld: In Praag over won In de eerste wedstrijd tussen beide clubs het plaatselijke Dukla Praag de Franse bekerkampioen Stade Rennes met 2 0 1—0). De Oostduitse vertegenwoordiger ln dit toernooi: SC Maagdenburg had woensdag ln de eerste wedstrijd opval lend veel moeite met Spora Luxemburg en zegevierde slechts met 10. Atletic Madrid deed woensdag niet voor stad genoot Real onder en won in Zagreb de tweede wedstrijd tegen Dynamo Zagreb met 1 0 (rust 0—0). de Span jaarden hadden de eerste wedstrijd met dezelfde score gewonnen en plaatsten zich derhalve voor de tweede ronde.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 9