Productiestroom kan pas half jaar later beginnen Een echte vogelliefhebber pONDERDAG 23 SEPTEMBER 1965 DB LEIDSE COURANT PAGINA Uit de Leiderdorpse raadsstukken Ontwerp-begroting voor '66 sluit niet MEJ. TH. VAN BEUKERING 40 JAAR IN NIJVERHEIDSONDERWIJS Finaneieringsmoeilijkheden, vooral wat betreft de premie- en vrije sector woningen, hebben er toe geleid, dat de „produktiestroom" van rationele en systeembouw in het Leiderdorpse uit breidingsplan „Zijlhof" een hall' jaar moet worden opgeschort. Zoals bekend hield deze „produktiestroom" de bouw van 312 eengezins- en 1040 meergezins woningen in. Omdat in deze aantallen woningen onder meer het grootste gedeelte van het woningeontingent voor 1965 was opgenomen en om te voorkomen, dat dit woningcontingent door het opschor ten verloren zou gaan wordt thans door b. en w. voorgesteld dit jaar te beginnen met de bouw van dit con tingent volgens de traditionele bouw methode. In totaal gaat het hier om 70 wo ningen, alle in de premieverhuursec tor. De N.V. Aannemingscombinatie „Leiderdorp" heeft zich bereid ver klaard deze woningen te bouwen op een perceel bouwterrein aan 't Kwik staartplein. Het betreft een bouwplan van 30 galerijwoningen in vijf woon lagen en 40 galerijwoningen in vier woonlagen. Het flatgebouw zal van een liftinstallatie zijn voorzien. Voor gesteld wordt aan de Aannemings combinatie de benodigde grond te verkopen voor 364.000.- In de zgn. „produktiestroom" was ook het contingent woningwetwonin gen opgenomen. Wegens het uitstel len naar het. volgend jaar is het ook noodzakelijk dit contingent eveneens te verwezenlijken volgens de tradi tionele bouwmethode. Het contingent bedroeg 57 woningen, maar door het oyerhevelen van enkele tientallen wo ningen naar de premie- en vrije sector en door te putten uit het con tingent voor 1966 is dit aantal geko men op 41. De huizen, 12 meergezinswoningen in twee woonlagen, en 29 eengezins woningen zullen gebouwd worden aan de Molenaarsstraat, de Snipstraat en de Spechtstraat. De huurprijs is voor lopig becijferd op gemiddeld 27,55 per week. Voorgesteld wordt de bouw onderhands aan te besteden. Gisteren 11.14 uur moest de brand weer in actie komen vanwege een bin nenbrandje in de kazerne van de Kon. Marechaussee, brigade Leiden. Bij het lassen van verwarmingsbuizen hadden enige deurpanelen vlam gevat. Met de nevelspuit waren de moeilijkheden, snel opgelost. WONINGVERBETERING Aan de vensters en deuren van het complex woningwetwoningen aan de Meijelaan mankeert nog wel eens wat en vernieuwing van een en ander achten b. en w. thans noodzakelijk. De kosten van de werkzaamheden aan de dertig woningen zullen naar schat ting 24.000.- bedragen. B. en w. stellen de raad voor de restauratie werkzaamheden onderhands aan te besteden. Na het gereedkomen van de verbeteringen zal de huur met 0,50 per week worden opgetrokken tot 13,15. Een ander belangrijk punt, dat maandagavond aan de orde komt is het voorstel van b. en w. de wense lijkheid van fluoridering van 't drink water naar voren te brengen in de vergadering van het algemeen bestuur van het Drinkwatervoorzieningsbedrijf Rijn-Gouwestreek. Het drinkwater voorzieningsbedrijf, waarbij een groot aantal gemeenten uit de Rijnstreek is aangesloten, treedt op 1 januari 1966 in bedrijf. Fluor in het drink water speelt een bewezen gunstige rol ter voorkoming van tandbederf. In de raadsvergadering van maan dagavond zal ook de ontwerp-begro ting voor 1966 worden aangeboden. Ook voor 1966 is het gemeentebestuur er niet in geslaagd een sluitende be groting te ontworpen. Het nadelig saldo bedraagt 111.900.. De moge lijkheden om dit tekort te drukken worden thans nog onderzocht. Achter het pand Oude Singel 60 van de Leidse Drukkerij bevindt zich in een grote volière een voor Leiden unieke collectie vogels. Het is de verzameling van de lieer Van Lath, die de tuin, vroe ger een complete wildernis, heeft om getoverd tot een aantrekkelijk geheel, al bekent hij wel gebruik gemaakt te hebben van de diensten van een tuin architect uit Leiden. In een tiental volières van in door snee twee bij acht meter bevindt zich een groot aantal vogels, waaronder zeer zeldzame. Zo bezit de heer Van Lith bijvoorbeeld twee roodvleugelparkieten, die een waarde hebben van 700 tot 800 gulden. Daarnaast nog Australische parkieten, Bouriksparkieten en Tur- qoise parkieten, om er maar enkele te EMANCIPATIE progressieve opvattingen heeft. Het vrouwtje maakt namelijk het hof aan het mannetjeWat hij ook erg leuk vindt, is dat hij Chinese dwerg kwartels aan het broeden heeft gekre gen. Deze vogels leggen wel flink wat het broeden wordt ge- zijn namelijk nestvlienders, d.v Morgen zal op feestelijke wijze herdacht worden, dat mej. Th. van Beukering 40 jaar geleden haar eer ste schreden zette als lerares bij het Nijverheids onderwijs. Anders gezegd: een telg uit de Leidse aau- nemersfam. Van Beukering her denkt morgen 't feit dat zij 40 jaar lang generaties van meisjes heeft onderwezen in koken, voedings- en receptenleer. Mej. Van Beukering kreeg haar opleiding aan de R.K. Vak school voor meisjes aan het Galge water in haar geboortestad Leiden. In 1925 behaalde zij de akte N VIII, wat haar de bevoegdheid gaf les te geven. Haar eerste benoeming kreeg zij op 22 september 1925 aan de R.K. Huis houdschool te Utrecht, waar zij met 10 lesuren erg gelukkig was. Het daaropvolgende jaar werd zij benoemd met een volledig lesrooster aan de 2e Nijverheidsschool voor meisjes (Drievriendenstraat) te Rot terdam. Maar liefst 32 jaar lang heeft zij de tocht van Leiden naar Rotter dam gemaakt, om haar kennis door te geven aan cfe Rotterdamse jeugd. In de oorlogstijd werd het. haar bij zonder moeilijk gemaakt heen en weer te reizen. Maar mej. Van Beukering kwam toch ook in deze moeilijke tij den telkens weer in Rotterdam aan, al moest zij soms stukken lopen of per paard en wagen gaan om de school te bereiken. Het is ook wel voorge komen dat zij met de schuit naar Rot terdam voer, omdat toen bijna elk openbaar vervoer middel was uit gevallen. Behalve dat waren er nog meer moeilijkheden voor een lerares aan een huishoudschool. Waarmee moest men de kinderen leren koken? Maar juist toen heeft zij de meisjes en ook wel huismoeders geleerd hoe men van bijna niets, toch nog een „smakelijke" maaltijd kon bereiden. Men was toen gedwongen te werken met suikerbieten en spi- naziezaad. Mej. Van Beukering hield Drogisterij Vrijenhoek heropend Drogisterij fa. Joh. Vrijenhoek en Zn. is vergroot en gemoderniseerd. Zowel van binnen als van buiten is de zaak van de heren Vrijenhoek ingrijpend ver anderd. Tijdens de receptie gisteren lieten vele belangstellenden de gelegen heid niet ongebruikt voorbij gaan om bewonderend rond te kijken en tevens de heer J. Vrijenhoek te feliciteren, die het feit herdacht dat hjj 40 jaar zaken man Is. Witte toren voor vuilverbrandino gezegd worden: een ongekende collectie eenmaal uit het ei onmiddellijk alles schoonheidsmiddelen brengt drogisterij kunnen doen. En dan zie teleerste vrijenhoek binnen zijn fraaie muren. De daardoor meer een „parfumerie" n een „drogisterij" geworden. Achterin in de winkel staan echter onder een zeer Het is allemaal begonnen, toen hn op v decoiatieve balkenzoldering een aantal vijftienjarige leeftijd een parkieten- tonnetjes met namen er op die de klant paartje van zjjn tante cadeau kreeg. er aan zullen herinneren, dat dit toch ook de zaak is waar hy voor zijn „onsje drop" terecht kan. Parkieten kweken was lange tjjd de hobby, tot een jaar of anderhalf gele den deze tuin met volières aangelegd werd. Daar groeide de verzameling langzaam uit tot de huidige collectie. Burgerlijke stand aren: Jan Cornells zn v. J. C. van a en C. H. Stam; Pieter Jan Teu- m r I nis zn v. P. Plug en H. A. Haasnoot; Sophia Maria dr v. A. van Asch en S. het allemaal niet. De M. van Sorgen; Carola Fabiane dr v. R. )'n 7.000 gulden. De vo- L. H. Vos en M. J. de Haas; Jacob Ni- vierduizend gulden aan vogels rond. Kooperen en A. C. M. Beyersbergen. Maar het lijkt ons goed besteed, want Overleden: H. D. M. M. Cornet, 43 het ziet er fantastisch uit en de eige- jaar, man; P. E. de Gooier, 78 jaar, naar beleeft er zqn hele leven genoegen wed. van J. T. M. Winkelman; R. P. aan. I Stols, 1 jaar, zoon. STERKE PROFRENNERS IN EERSTE LEIDSE PROFRONDE Er komt schot in dc bouw van de imposante vuilverbrandingsinstallatie bij de Haarlemmertrekvaart te Leiden. Sinds enige tijd rijst er achter de enorme blinde muur vanaf het Stationsplein heeft men er een uitstekend uitzicht op een ranke, witte schoorsteen omhoog. Dinsdag 28 september a.s. is het hoogste punt bereikt. Dan gaat de vlag op het 80 meter hoge gevaarte. Men hoopt 1 september van het volgend jaar met de bouw van de installatie klaar te zijn. Een voorlopige raming van de totale kosten bedraagt 5,68 milj. gulden, steding en het stichten van tehuizen. Ongeveer 45 sterke Nederlandse en enige buitenlandse profs zullen za terdagmiddag met elkaar gaan strijden om de prijzenpot van de eerste prof ronde van Leiden. Zoals wij reeds eerder berichtten wordt de wedstrijd waarvan de baten gaan naar liefda dige doeleinden, gehouden op een gesloten parcours aan de Wassenaarse weg, dat tegen betaling van twee gul den voor volwassenen en een gulden voor kinderen toegankelijk is. Burge meester G. C. van der Willigen zal om half vier het startschot geven. Zeer sterke profs hebben reeds hun handtekening onder het contract ge zet; o.m. Peter Post, Cees Lute, Jos van der Vleuten, Cees van Espen, Piet Damen, Bart Zoet, Henk Corne- lisse, Dick Groeneweg en Henk Nij- De Leidse toprenner Gerben Karstens zal niet starten. Hij is verhinderd, omdat hij met een aantal Televizieren moet uitkomen in een ploegentijdrit in de buurt van Parijs. De wedstrijd wordt georganiseerd door de Leidse Swift-combinatie. Aan prijzen is ongeveer een bedrag van i' 2500.- beschikbaar, waarvan onge veer 1000.- aan premies ter aan moediging van de strijd. De baten uit de entreegelden gaan naar drie Leidse verenigingen, welke zich bezig houden met het werk voor 't geestelijk gehandicapte kind: Helpt Elkander, Philadelphia en Voor het Zorgenkind. Deze instellingen houden zich allen bezig met verzorgen van vakantieuitzendingen, de vrijetijdsbe- Vanwege het liefdadige doel hebben de renners afgezien van het vragen van startgelden. Als zij dus iets wil len verdienen zullen zij dat in de wedstrijd zelf moeten doen. Te ver wachten is het dus, dat er zaterdag middag flink gestreden zal worden en dat men goede sport te zien zal krij gen. van haar werk, juist ook in deze moeilijke tijden. Niets was haar te veel, als het belang van het meisje op het spel stond. Na de oorlog maakte zij gebruik van de mogelijkheid om een aanvul lende cursus te volgen in huishoude lijke vakken. De jubilaresse slaagde voor deze akte in 1948 en sindsdien geeft zij ook nog les in wassen en strijken. Wanneer haar bejaarde moe der in 1958 meer en meer hulp be hoeft, besluit mej. Van Beukering een benoeming te Voorburg te aanvaar den aan de R.K. Huishoud- en In dustrieschool St. Agnes. Sinds enige jaren bekleedt zij daar tevens de functie van adjunct-directrice, in wel ke functie zij nog steeds werkzaam is. Een zeer groot plichtsgevoel en een grote dosis opgewektheid kenmerken mej. Van Beukering. Met deze karak tereigenschappen en een grote des kundigheid is zij veertig jaar lang een voorbeeld voor het jonge meisje ge- Morgen, 24 september zal dit jubi leum feestelijk gevierd worden. Ter hare intentie wordt er 's middags om 4 uur een H. Misoffer opgedragen in de St. Martinuskerk, Oosteinde te Voorburg. Nadien zal er in de school (Sionstraat 6) om ongeveer 5 uur gelegenheid zijn de jubilaresse te feli citeren. Ongetwijfeld zullen vele leer lingen en oud-leerlingen, vrienden en kennissen van haar, van deze gelegen heid dankbaar gebruik maken. Dr. Van Die hoogleraar te Utrecht Bij K.B. is aan de Rijksuniversiteit te Utrecht met ingang van de dag waarop hij zijn ambt zal aanvaarden, dr. J. van Die benoemd tot gewoon hoogleraar in de algemene plantkunde. Dr. van Die werd op 3 juli 1926 in Den Haag geboren. In 1946 ging hij biologie studeren aan de Rijksuniversi teit te Leiden, waar hij in 1952 het doc toraal examen deed. Buiten de eigenlijke biologie-studie werden nog een aantal chemische en fysische practica gevolgd (gedeeltelijk in latere jaren). Van 1948 tot 1949 was hij medewerker op het zoölogisch anatomisch practicum, en van 1949 tot 1952 medewerker op het botanisch laboratorium te Leiden (ana tomie en fysiologie). In mei 1952 trad hjj in dienst van de Indonesische rege ring en ging werken op het Treub- laboratorium van de Kebun Raya Indo nesia te Bogor ('s Lands Plantentuin te Buitenzorg). Hier verrichtte hy onder meer een vergelijkend fysiologisch-chemisch on derzoek over harsen en rubber in Latices van een groot aantal boomsoorten voor namelijk apocynaceaeNa zijn terug keer in Nederland promoveerde hy te Leiden, november 1955, cum laude, op doit onderzoek. Promotor was prof. dr. T. H. van den Honert. Zijn Huidige functie is wetenschappe- lyk hoofdambtenaar a en waarnemend directeur van het C.P.O. Het. onderzoek op het C.P.O., door hem verricht, betreft voornamelijk problemen op het gebied van de koolhydraat-stikstof stofwisse ling van cultuurgewassen en die op het gebied van het transport van organische stoffen in de plant. In het kader van dit onderzoek heeft hij in de afgelopen jaren diverse studiereizen ondernomen, onder andere naar Engeland, Scandinavië, U.S.S.R., U.S.A. en Canada. HOOGLERAREN BENOEMD IN LEIDEN Bij K.B. is inr. A. R. Bloembergen, wetenschappelijk hoofdambtenaar aan de universiteit te Utrecht, benoemd lot gewoon hoogleraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid, om onderwijs te ge ven in het burgeriyk recht. De nieuwbenoemde hoogleraar, die in dit jaar promoveerde tot doc- de rechtsgeleerdheid op een proefschrift getiteld „Schadevergoeding onrechtmatige daad", heeft verschei dene studies voornamelijk op het ge bied van het privaatrecht gepubliceerd. Genoemd wordt hier het vorig jaar verschenen deel „Schadevergoeding en andere rechtsgevolgen" van het losbla dige werk over de onrechtmatige daad. Bij K.B. is dr. A. Kraal, directeur van het Landbouw Economisch Instituut te 's-Gravenhage, benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der rechts geleerdheid, om onderwijs te geven in de bedrijfseconomie. Sedert 1960 was hy directeur van het Landbouw Economisch Instituut te 's-Gravenhage. Van zijn vele publicaties mogen behalve zijn proefschrift ge noemd worden „Indonesië en suiker" ,De industriële ontwikkeling 1 LEIDSE AGENDA DONDERDAG 23 SEPTEMBER Tentoonstelling „Spel en speelgoed" - Patronaatsgebouw, Rhijngeesterstraat- weg 35, Oegstgeest. Bezichtiging van 10.00—12.00, 14.15—17,00 en 19.30— 21.30 uur. VRIJDAG 24 SEPTEMBER Banketbakkerij/lunchroom Snyers - Heropening en 135-jarig bestaan, Bo termarkt. Receptie van 14.30—17.00 u. Tentoonstelling „Spel en Speelgoed" - Patronaatsgebouw, Rhyngeesterstraat- weg 35, Oegstgeest. Bezichtiging van 10.00—12.00, 14.15—17.00 en 19.30— 21.30 uur. Stadsgehoorzaal Jongerenconcert De heer H. D. Berendes, geboren te Diemen en thans wonende te Den Haag, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuur wetenschappen op proefschrift geti teld „Salivary gland function and chro mosomal püffing patterns in drosophi- la hydei". De promotor was prof. dr. H. J. Gloor. De heer H. A. L. Clasener, ge boren te Soengei Gerong (Indonesia) en thans wonende te Voorschoten, is gepromoveerd tot doctor in de facul teit der Geneeskunde op proefschrift getiteld „Agglutinerende antilichamen na ctab-immunisatie (vergelijkend on derzoek van verschillende methoden"). De promotor was prof. dr J. E, Din ger. De heer Ch. P. A. Geppaart, ge boren te Breda en thans wonende te Leiden, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld „Fiscale rechts vinding" (een onderzoek naar de rechtsvinding door de rechter in be lastingzaken in het bijzonder aan de hand van de rechtspraak in de pe riode 1 maart 1957 - 1 maart 1965. De promotie geschiedde cum laude. De promotor was prof. mr. K. V. An- tal. Doet. ex. Ned. Recht: de heer J. A. van den IJssel (Wassenaar). Doc-i. ex. Franse taal- en letterkunde: de heer R. J. Spoelstra (Leiden). Doet. ex. Franse taal- en letterkunde: de heer P. van Veen (Den Haag). Indo- door Rotterdams Philharm. Orkest (K OLJA). Aanvang 20 uur. Rest. Van der Heijden Leidse As surantie Club. Causerie over „Arbeids ongeschiktheid", door de heer J. Hoek stra. Aanvang 20 uur. Do Burcht - Blijspel van de Chr. To neelgroep „Amphis": 'n zeeman ging passagieren". Aanvang 20.00 uur. ZATERDAG 25 SEPTEMBER ZONDAG 26 SEPTEMBER Vereniging Oud-Leiden - Wandeling nabij de Kagerplassen. Samenkomst by de bushalte Vennemeer, na aankomst van de bus, die vertrekt van het Sta tionsplein te Leiden om 9.05 uur. Vooraf gaande aanmelding niet nodig. MUSEA ran Oudheden: Dage- r; zondags 1-5 uur. PesthuislaanMet zaterdag van 10-4 nur De LakenhalDag. 10-4 dags 1-4 uur. Ryksmuseum lyks van 10-5 u Legermuseum uitzondering vai (zondags 1-4 uur). Ryksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): Dageiyks van 10-17 uur; 's zonda-rs 13-17 uur. KyUsmusc ii voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dageiyks v. 10-4 uur; 's zondags van 13-17 uur. KUNSTZINNIG CONCERT DOOR NED. KAMERKOOR TE HAZERSW0UDE IEDEREEN kent het Nederlands Ka- pEN merkoor onder de directie van Fe- de bassen (de dames waren niet compleet), is een Internationaal graag gehoord j leln". Kod&Iy koor, maar ook in ons eigen land ge- stem kan doen i twee lie- van de Hongaar Zoltan Ko- heel verschillende strekking, ■nstig „Abend" en een vol hu- „Hei, Henne, Henne- eet wat een mensen- i dat hy niet kan doen. beroeps-solist(e), in koorcompositie. In deze veelstemmig- gewaar- beid kon ieder koorlid zichzelf zyn bln- r ziin be- nen de opvatting van De Nobel. Twee naast zuiverheid, 'n veelheid van klank, einde van het programma. wat bij een klein kamerkoor niet, onge- Als toegift hoorden we nog een echo- merkt kan blijven. lied van Orlando di Lasso, waarmede Maar met een man als Felix de No- we enige honderden jaren teruggingen, bel er'Voör; is e!' 'gelukkig geert'ver- ma&r-dat^btjna .ook nu geschreven-had schil van opvatting. En die opvatting is kunnen zijn, en een spiritual nl het meestal goed. Wij hoorden enkele mooie mooie „He had the whole world in hia specimen van polyfonie in geestelijke hand". liederen uit de 16e, 17e en 18e eeuw. I Felix de Nobel is behalve een bekend Daarna La Bataille de Marignan van musicus ook een zeer prettig en geestig Clément Janequin eindigend in een causeur. Ieder lied werd door hem In- prachtige mars. Drie liederen van geleid door enkele ernstige of fyne hu- Beethoven uit zqn jeugjaren volgden hierop, waarin nog niet veel te bespeu ren viel van de latere Beethoven. Een heel mooi en goed gezongen lied van Alphons Diepenbrock, alsmede een geestig „Gleich zu Gleich van dezelfde componist, waren, musicologisch gezien, muziek uit een andere klankenwereld, uit de tijd van het expressionisme. Na de pauze een zeer geestige op vatting van Adr. Brederode's gedicht „Boerenfeest", getoonzet door Sem Dresden, die in 1957 stierf. Jean Berger schreef een Brazilian Psalm, nl. Psalm 150 als eerste vers en een eigen vers als tweede. Dit tweede, hoe ernstig ook, was gecomponeerd in de stijl van een Zuid-Afrikaanse dans. DIAMANTEN PAAR IN NIEUWKOOP N.B.B. DISTRICTS PAREN-COMPETITIE De uitslagen van de eerste zitting van bovengenoemde competitie luiden: Hoofdklasse: 1 Van Es-Bakker 122 p., 2 echtp. Kaptein 120 p., 3 v Ingen- v. d. Burg 115 p„ 4-5 Biesot-v. Weizen en echtp. v. Wingen 107 p., 6 mevr. Vrijenhoek-Rompes 105 p.. 8 Eling- Ooijendijk 102 p., 9 v. Wingen-v. Staal 101 p., 10 v. d. Star-van Rhijn 97 p. Ie klasse: 1 mevr. Tielkemeijer- Kerkvliet 228 p., 2 Engels-v. Raven- swaay Cl. 226 p., 3 Tijssen-v. d. Velden 225 p., 4 dames Paauw-v. Leeuwen 221 p., 5 Rip-de Jongh 217 p., 6 mevr. den Dulk-Parlevliet 208 p.. 7 mevr. Demmenie-Bekooij 200 p., 8 Hoekman van Dormolen 199 p., 9 Baarda-van Heusden 195 p., 10 v. Ommen-v. d Weterink 194 p., 11 Hissink-Roth 190 p. 12 de Jong-v. d. Plas 187 p., 13 Hage Klos 184 p.. 14 de Graaff-van Zanten 166 p., 15 Huls-Sijpesteyn 153 p., 16' dames Sehuurmans-Bekooij 143 p. 2e klasse: 1 mevr. Groeneveld-van Dockum 96 p.. 2 de Bruyn-Den Duik Het 92 p., 3-4 dames Elshof-Kemperman en Verwey-Koningen 89 p., 5 dames Bos- se-HilIigehekken 87 p.. 6 Elshof-Mul- der 85 p., 78 echtp. Dik en echtp. De Wilt 66 p. Dames Bosse-Hilligehekken 2 straf- punten in mindering. Bodegraafse auto-enthousiast maakte het te bont echtpaar Wiebe de Boer en Christina van Wezel, woonachtig ten huize van mej. De Graaf in de Kerkstraat zijn vandaag 60 jaar getrouwd. De familie De Boer, die uit Hengelo komt, heeft enige jaren in Aarlanderveen gewoond en woont sinds 6 jaar in Nieuwkoop. De heer De Boer is 87 jaar en zijn echt genote 88 jaar. Dat de bruidegom nog volop actief is, mag wel blijken uit deze foto: dc hengelsport heeft onverminderd zijn aandacht. Ook de bruid mag er nog best zijn. Een jongeman in Bodegraven is dol op autorijden, doch helaas, hij bezit nog geen rijbewijs. Dit verhinderde hem niet om achter het stuur van de auto plaats te nemen, doch op zijn tocht werd hij door de politie aange houden en kreeg een proces verbaal. Niettemin reed hij er de volgende dag weer op los. Toen liep het evenwel kwader af. In de Van Tolstraat reed hij bij het achteruit rijden tegen een geparkeer de auto. De jongeman maakte het erger door vol gas te geven en weg te rijden zodat hij voor drie strafbare feiten tegelijk zich voor de Haagse politie rechter had te verantwoorden. De eigenaar van de aangereden auto, een inwoner van Reeuwijk, deelde als getuige mede, dat hij na de aanrijding uit zijn auto stapte om naar de ver dachte te gaan. doch voordat hij bij hem was. ging de verdachte er al van- HAZ«TOSWOUDE AUTOBOTSING OP KRUISPUNT Gisteravond had bij het kruispunt Gemeneweg-Ryndijk een botsing tussen twee personenwagens plaats. Persoon- ïyke ongevallen .deden zich niet voor. De materiële schade was aan de vry ernstige kant. Een personenauto, ko mend over de Rijndijk vanuit de rich ting Alphen, kreeg op een gegeven ogenblik geen voorrang van een perso nenwagen. die van de Gemeneweg kwam. Deze Laatste was voorzien van een aanhanger en juist deze raakte do voorrang hebbende wagen. Na deze bot sing schoot de auto uit Alphen van de weg en kwam tot stilstand tegen een geparkeerde auto. De blikschade was rij groot. 00*»S' HOTEN AFSCHEID VAN ONDERWIJZERES Na 32 jaar aan de Openbare Lagere Parkschool in Voorschoten gewerkt te 1 hebben, gaat mevrouw J. v. d. Klaauw- Gerretsen per 1 oktober a.s. met eer vol ontslag. Mevrouw v. d. Klaauw i altijd beter bekend geweest als „juf rouw Gerretsen") heeft in haar lange loopbaan als onderwijzeres de harten an vele kinderen en niet minder van hun ouders gestolen. Hqt afscheid zal niel ongemerkt voorbijgaan, want op vrijdag 24 sep tember zal in de hal van het Cultureel Centrum, na een enigszins officieel ge deelte, dal om half zes eindigt, van half zes tol half zeven gelegenheid ge geven worden aan een ieder, die daar behoefte aan heeft, met een handdruk en een persoonlijk woord afscheid te nemen.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3