0 •H 5V2% Veelbelov ende concertserie voor Leidsche Kunstkring VEBO'65 heeft heel nieuw gezicht Boerenleenbank U.V.S. moet nu scoren in competitie iedereen MEDISCHE DIENSTEN ZATERDAG 11 SEPTEMBER 1965 DE LEIDSE COURANT Kunstenaars van grote klasse Traditiegetrouw organiseert de Leid sche Kunstkring dit seizoen een serie van vijf kamereon- certen. Het stemt tot grote voldoening, dat het bestuur van deze ver eniging er jaar op jaar in slaagt de con certbezoekers uitne mende series kamer muziek te presente- Ook dit jaar heeft men zich de mede werking weten te verzekeren van een aantal ensembles en solisten, die zonder uitzondering tot de topklasse behoren. ste plaats het Quin tette Marie-Claire Jamet, dat op don derdag 7 oktober a.s. de serie zal ope nen met 'n prachtig I afwisselend program- ma van klassieke en moderne werken. Het Kwintet, dat in september 1958 werd opgericht en reeds eerder in Lei den optrad, bestaat uit vijf kunstenaars, die allen een „Pre mier Prix" aan het Par ij se Conservato rium behaalden en daarnaast verscheidene internationale prijzen verwierven. Allen zijn zij so listen geweest bij grote orkesten, zoals het Orchestre de la Société Philharmo- nique de Paris, de opera Comique, en des Concerts Lamoureux. Op 2 december zal onze beroemde sopraan Erna Spoorenberg het tweede concert verzorgen. Wij zien dit optre den met grote belangstelling tegemoet. Haar grote veelzijdigheid wekt ver wachtingen van een boeiend en con trastrijk programma. D. v. d. Marei (Katwijk) overleden In de ouderdom van 73 jaren is in Katwijk overleden de heer Dirk van der Marei. Hij was vele jaren be- i stuurslid van de Coöp. Raiffeijenbank te Katwijk aan Zee en ook enige jaren lid van de Katwijkse gemeenteraad, waar hij de Staatk. gereformeerde i partij vertegenwoordigde. Gerda Kraan naar Berg, amo Gerda Kraan (Bataven) zal met Chris Konings (Zaanland) en Rob Heemskerk (PSV) deelnemen aan de internationale invitatiewedstrijden Cit- ta dei Utille te Bergamo (Italië) op 19 sept. a.s. Gerda Kraan die reeds maanden lSst Reeft van een onwillige knie, wat haar vooral bij snel werk zeer hin dert, ondergaat momenteel een spe cialistische behandeling. Zij vertrouwt er op in Italië weer geheel fit aan de start te verschijnen. Haar repertoire omvat zowel klas sieke als moderne werken, terwijl zij zeer speciale affiniteit heeft tot de liederen van Mozart en Strauss. Op 27 jnuari speelt de befaamde pia niste Ingrid Haebler, Op diverse inter nationale muziek-eoncoursen behaalde zij eerste prijzen. In 1957 werd zij on derscheiden met de Beethoven-me daille van de Harriet Cohen Stichting en in 1958 ontving zij de Grand Pnx du Disque voor haar opnamen van de Mozartconcerten nr. 6 en nr. 8. Haar concert-reizen voeren (en voer den) haar door geheel Europa, Noord- Afrika, Australië, de Verenigde Staten en Canada. Ook het vierde concert op 28 febr. belooft interessant te worden door het optreden van de hier tè lande nog niet zo bekende violiste Garmencita Lo- Blijkens de kritieken zullen we wor den geconfronteerd met een „violiste pur sang", die naast een overrompe lende techniek beschikt over een zeld zaam mooie toonvorming en een bui tengewoon muzikale voordracht. Tenslotte kan op 25 maart het Loe- wenguth Kwartet worden beluisterd, dat twee jaar geleden in dezelfde sa menstelling voor de Kunstkring op trad. Bij die gelegenheid hebben wij kennis gemaakt met een ensemble, dat het samenspel tot de perfectie beheers te en door grote persoonlijke muzikali teit der leden tot schitterende vertol kingen kwam. Geen wonder, dat de pers van alle landen waar het kwartet tot dusverre is opgetreden, unaniem de uitstekende kwaliteiten van dit befaamde kwartet onderschrijft. Hun repertoire omvat werken uit de 'meest uiteenlopende stijlperioden. Van Schuttersveld naar marktterrein De Nederlandse landbouw en veeteelt hebben een opkikkertje nodig. Er is sinds de laatste wereldoorlog gedu rende die oorlog was dat héél anders een steeds breder wordende kloof ont- stuan tussen „agrariërs" en „de rest". Nog steeds het heeft weinig zin dat te verbloemen toont deze „rest" maar bitter weinig begrip en waardering voor hetgeen er in de agrarische sector, in feite tegen de verdrukking in, wordt gepresteerd. Die agrarische sector heeft het moei lijk. Al dan niet bindende prijsafspraken eisen een zo hoog mogelijke produktie én een zo hoog mogelijke kwaliteit. De het platteland aanvretende verstede lijking en het steeds kleiner wordende voor agrarisch werk beschikbare perso neelsbestand stellen de boeren voor ont stellend grote problemen, waarvan de buitenwereld meestal geen weet heeft. De groep agrariërs 16 klein onder de Nederlandse bevolking: nog geen tien procent. Doch die tien procent moet zorgen voor een belangrijke bijdrage in de Nederlandse economie. Dit eist van „de boer" een bewonde renswaardig prestatievermogen, terwijl hij van te voren weet, dat hij niet moet rekenen op grote waardering. Want waardering kent de stedeling nauwelijks voor zijn landgenoten-van-het-platte- land...... Begrip kweken Er zijn veel instanties, die alles in het werk stellen wat meer begrip te kwe ken voor het werk van de boer. Eén var die instanties heeft als werkterrein Lei den en omgeving, en ontplooit hier eer activiteit, die een beter resultaat ver dient. De VEBO organiseert jaarlijks twee evenementen, die de niet-boer alle gelegenheid bieden kennis te nemer van wat de agrarische wereld aar boeiends te bieden heeft: de Paasvee tentoonstelling en de najaars-veeten- toonstelling. Tot nu toe is de belangstelling van DE VOETBALPROGNOSES 'Morgen te het dan weer zo ver. De amateurs, die al enige weken de kunst hebben mogen afkijken van de semiprofs of zelf aan hun vorm konden scha ven in oefenwedstrijden, gaan zich morgen in de competitie werpen. Daarmee zetten zij ook ons weer voor de wekelijkse verplichting onze voorspellingen te doen. Verwacht van ons niet, evenals van de heren in het veld, dat wij in de komende weken altijd raak zullen schieten. Ook wij moeten er weer in komen. De elftallen rijn vernieuwd en gewijzigd en er is nu al weinig van te zeggen, hoe de verhoudingen zullen liggen. Beginnen wij dus met de eerste klasse A, waarin Hillegom tegen HRC uitkomt. Zijn Hillegom en HRC nog op de oude sterkte dan ziet het er voor Hillegom niet kwaad uit. Vorig seizoen wonnen de Bollenstreekbewoners tweemaal. Eenmaal met 41 en eenmaal met 10. Hoe de elftallen dit jaar zullen optreden weten wij nog niet. Heeft men de oude sterkte kunnen handhaven dan is Hillegom voor ons favoriet. UVS (eerste klasse B) verloor vorig jaar twee keer van Papendrecht. Papen- drecht is geen gemakkelijke ploeg, maar toch menen wij, dat de Leidenaren dit jaar meer dan vorig jaar in hun mars hebben. Het elftal, waarmee UVS debuteerde in de eerste klas, is inmiddels gegroeid, heeft de nodige ervaring kunnen opdoen enheeft een grote versterking ondergaan doordat ex-semi- prof Gerard Désar zich meldde. De blauwwitten hebben in de afgelopen weken getoond doelpunten fe kunnen maken. Benieuwd zijn wij of de Leide naren ook morgen over het goede schot zullen beschikken. TWEEDE KLASSE A In de tweede klasse A krijgen wij dit Jaar heel wat streekderbies. Maar liefst vijf clubs uit Leiden en omgeving zijn in deze klas ingedeeld, wellicht niet tot ongenoegen van de heren-penningmees ters van de verschillende clubs. Morgen Zijn er evenwel nog geen streekderbies. LPO krijgt HOV op bezoek. In eigen huis zijn dé Kanaries altijd heel wat mans geweest. Waarom dan ook mor gen niet? Roodenburg speelt ook thuis en wel tegen HBS, dat in de vorige competitie uit de derde klasse promo veerde. Het geroutineerde Roodenburg geven wij in dit geval de beste kansen. Niet zo duidelijk is het voor ons wat Lugdunum, dat ook al thuis speelt, zal gaan doen tegen Westlandia. De Kik kers zijn flink verzwakt door het ver trek van Leget naar UVS. Te hopen is het voor Lugdunum, dat ook Westlandia een flinke aderlating zal hebben onder gaan, anders ziet het er niet best uit. Blauw Zwart gaat op bezoek bij Quick, in de vorige competitie een der sterkste ploegen. Wij voorzien wel, dat de Was- senaarders hun beste beentje zullen moeten voorzetten, om tot een goed re sultaat te komen. RKAW gaat naar Laakkwartier, de club die uit de eerste klasse kwam. Of de kersverse tweede klasser Laakkwartier een nederlaag toe zal kunnen brengen betwijfelen wij. DERDE KLASSE A Altior gaat morgen naar Alphia. De Langeraarse club, die het afgelopen ■ondag uitstekend deed tegen Alphen en zelfs een punt verdiende, mag men zeker niet kansloos achten in deze tyvee- de derby. Van Nispen gaat op bezoek bij Olympia. De Zilkenaren zullen ze ker voor zware tegenstand zorgen, maar voor ons gevoel is Olympia toch favo riet. Alphen gaat naar VCS en zal stellig beter uit zijn slof moeten schie ten dan zondag tegen Altior als men Het thuisspelend Bodegraven zal het vermoedelijk niet gemakkelijk krijgen tegen ADS, maar een goed resultaat moet er toch in zitten als alle krachten goed in de strijd geworpen worden. VIERDE KLASSE A In de vierde klasse A staat ons een seizoen met enorm veel derbies te wach ten. Alle clubs Nic. Boys alleen uit gezonderd wonen op een steenworp afstand van elkaar en dat belooft wat. Zondag begint het feest al met de wed strijd SJCWarmunda. Het zal een drukte van belang zijn op het Noord- wijkse veld en aan emoties zal men waarschijnlijk ook geen gèbrek hebben. De thuisclub is naar ons oordeel licht faworiet. DOCOSZLC, ook al een der- by. De thulsspelende vereniging moet de punten kunnen veroveren in deze wed strijd. Een streekderby, die zeker een geweldige belangstelling zal trekken is de wedstrijd TeylingenLisse. Wij zijn erg benieuwd hoe bet gepromoveerde Teylingen zal debuteren in de vierde klasse Een Sassenhelmee overwinning is zeker mogelijk als de oude sterkte ge handhaafd is. Nic. Boys zal het thuis zeer moeilijk krijgen tegen Foreholte. Eerlijk gezegd zijn wij er al bijna overtuigd, dat de Voorhouters zullen winnen. Een spannende wedstrijd be looft DOSRVVSB te worden. De clubs zijn altijd vrij aardig aan elkaar ge waagd geweest. wy hóuden het in dit geval op een geiykspel. VIERDE KLASSE B De enige Leidse representant in deze klasse is LDWS. De Leidenaars spelen in Den Haag tegen De Ooievaars en zullen al hun talenten in de strijd moe ten werpen om een nederlaag te ontgaan. VIERDE KLASSE D ASC is dit jaar nog verder afge dwaald. Clubs uit het Leidse rayon ko men de roodzwarten nu helemaal niet meer tegen. Aan de Kempenaerstraat komt morgen HBSH op bezoek, een vry onbekende tegenstander. Waar schijnlijk ook voor ASC. Het zal dus oppassen worden voor de Leidenaren. LEIDSE VOETBALBOND le klas. St. Bernardus krijgt een gevaarlijke tegenstander op bezoek, n.l. Oranje Groen, dat naar de LVB gedegradeerd is en natuurlijk weer zo gauw mogeiyk terug wil. De Rijndijkers staan voor een moeilijke wedstrijd, maar kansloos zijn zij zeker niet. Rouwkoop is thuis favoriet tegen Stompwijkse Boys. Een goede kanse om te winnen heeft ook MMO, dat uit speelt tegen Rijpweterlng. VTL krijgt evenals „St. Bernardus" een op revanche beluste club op bezoek: SJZ. Veel kans om te winnen zal VTL vermoedelijk niet krijgen van de Zoe- terwouders. Xe klas. In de tweede klas staan enige Inte ressante ontmoetingen op het program ma; KRVUDO en MeerburgVNL, Van deza wedstrijden valt eigenlijk niet meer ta zeggen dan dat zij als vanouds zeer spannend zullen zijn en dat geen favorieten zyn aan te wijzen. Meer valt er te voorspellen van de andere wedstrijden. Alphensa Boys moet thuis Leidse Boys de baas kunnen blij ven en Wet. Boys zal waarschijnlijk in Leiden we) wóteo te wkroen van VXA, Désar uitgenodigd voor trainingen Ned. amateurelftal Gerard Désar, oud-coutractspcler RBS, Roosendaal, en (hans als amateur spelend In de Leidse eersteklasser UVS, heeft een uitnodiging ontvangen voor de training van het Nederlands ama- leurelt'tal. Désar, die in Leiden studeert, heeft tot nu toe alleen in Vriendschap pelijke wedstrijden ais amateur speeld, doch zijn doelpuntenaantal in de vier wedstrijden van UVS zo hoog, dat hij de aandacht wel moést trekken. Tegen Zwart Wit '28 scoorde hy maar liefst vijfmaal. Tegen Laakkwartier en Alkmaarse Boys maakte hij een hat trick. Prijswinnaar zaterdagpuzzel De oplossing van een kryptogram hjkt op het eerste gezicht moeilijker dan zq in werkelijkheid is. Uit de zinnetjes in de opgave kan men door combineren een woord vinden, dat het aantal letters heeft, dat tussen haakjes achter de op gave is gegeven. Bijvoorbeeld: "Zulke dingen worden gegeten hoewel zes er pqn door krijgt (6). Uit het gedeelte van het zinnetje, "Zulke dingen worden gege ten" kan men het karakter van het te vinden woord halen. Dus: het is iets om te eten. Het tweede gedeelte biedt de mogelijkheid tot combinaties. Dus uit "hoewel zes er pijn door krijgt" kan mer door samenvoeging van woorden of ge deelten daarvan het te vinden woord ha len. De combinatie in dit geval is te vin den uit "Zes er pijnen wel op de volgeüdewijze: "Zes er Pijn". Door zetting verkrijgt men: "SPIJZEN". Er waren deze week begrijpelijk niet bijster veel goede inzendingen, maar met bovenstaande leiddraad moet het in de komende weken toch wel beter gaan. De heer P. van der Berg, Oppen- heimstraat 19 te Leiden kan zich er op beroemen een van de weinige inzenders te zijn met een goede oplossing. Hq ont vangt begin volgende week zijn tien gul den thuis. de zijde van de Leidse stedelingen met het jaar gestegen, maar er is daarom nog geen enkele reden om te spreken van een „enorme toeloop". Steeds weer zijn nieuwe middelen beproefd om de stadsmensen naar het tentoonstellings terrein te lokken, steeds weer met iets meer succes dan bq voorgaande gele genheden, maar nog nooit is sprake ge weest van overweldigende drukte. Nu op woensdag Daarom gaat het dit jaar volgen de week woensdag wéér anders ge beuren, en als de voortekenen niet be driegen, gaat het zozeer gewenste suc ces dit jaar komen. Er zyn véél veran deringen. De belangrijkste: de tentoon stelling valt dit jaar niet meer samen met de vrijdagse veemarkt, maar is ver schoven naar woensdag. Deze dag biedt in vergelijking met de vrydag enkele bijzondere voordelen: men beeft geen last van de door de vrijdagse veemarkt toch al grote verkeersdrukte, die voor veel Leidenaars vorige jaren reden was thuis te blijven. Het Schuttersveld, op vrijdagen de enige plaats waar de VEBO zijn tenten kan opslaan, heeft bij regenachtig weer een nadeel, dat vele Leidenaars zich on getwijfeld zullen herinneren van natte drie oktober-vieringen: het wordt één grote modderpoel. Nu de keuze op woensdag gevallen is, kan ook dit euvel worden verholpen: de VEBO verhuist naar het marktterrein, waar men nu de gebouwen van de Gezondheidsdienst aan de Mare zijn gesloopt behoor lijk uit de voeten kan. Voor vele inzenders was het bij rige tentoonstellingen niet minder dan een doorn in het oog, dat zij, die toch eigenlijk de tentoonstelling „maken", niet aanwezig konden zijn bij de ope ning, die steeds voor een beperkt aantal genodigden geschiedde in de achterzaal van „In den Vergulden Turk". Dat wordt dit jaar anders. Burgemeester G. C. van der Willigen zal de tentoon stelling om elf uur openen ln de op het marktterrein opgestelde consumptie tent. De keuringen worden dan een half uur stilgelegd, zodat zowel inzenders als juryleden volop de gelegenheid heb ben de korte openingsceremonie De Leidse militaire Kokschool zal ln de consumptietent de verantwoording voor de consumpties op zich nemen, evenals vorig jaar. Eigen tent voor jongeren Voor de jongeren, die sinds lange Ja ren ook een aandeel hebben in deze „boereii-nianifestatie", is er een zeer aantrekkelijke wijziging gekomen: zjj hebben op het marktterrein de beschik king gekregen over een eigen tent, waar in zowel de wedstrijden als de prijsuit reikingen zullen kunnen plaatsvinden. En als klap op de vuurpijl: ook het aantal inzendingen is drastisch ge wijzigd. In gunstige zin, want voor de individuele keuring zijn 588 die ren gemeld (een Btijging van onge veer 25% in vergelijking met 1964) en in de afdeling „groepen" is er sprake van een stflging van 30 naar 53 (bijna 80% meer dan vorig jaar!) Belgisch kunstschilder viert in Wassenaar 100ste verjaardag Zondag 12 september zal de heer George van Haesendonk ln Wassenaar zijn 100e verjaardag vieren. De heer van Haesen- donck is Belg, maar verblijft op het ogenblik by zijn dochter, mevrouw Im- hof- van Haesendonck, Groot Haesen- broekseweg 8. De 100-jarige ls kunstschilder geweest, r heeft het penseel de laatste 20 ja niet meer gehanteerd vanwege zyn beperktere gezichtsvermogen. Overigens is de jubilaris goed gezond. Hij heeft twee dochters, waarvan er een in België woont, 4 kletoktDdemn en fi acbtertQein- kinderen. S 1 2 Hoge rente - tot ledereen kan zélf een hoge spaarrente kiezen bij de Boerenleenbank Persoonlijke spaarmogelijkheden vragen om aangepaste spaar- vormen. En dat is precies wat de Boerenleenbank u biedt: keus uit vele aantrekkelijke spaarvormen, elk met een eigen hoge rentevergoeding over het héle spaartegoed. Tot liefst 5i/2%. Praat er eens over, welke spaarvorm het beste bij uw spaarmogelijkheden past. Bij de Boerenleenbank, een moderne bank vlakbij, met veelzijdige service, ruime openstellingsuren en persoonlijke aandacht voor dtJ spaarbank raar icdcri'c OEGSTGEEST: HOOGMADE: LEIMUIDEN: AARLANDERV&'N: NIEUWKOOP: Ter wee weg 71 Kerkstraat 56 Dorpsstraat 40 Dorpsstraat 9 Meeuwenlaan 15 LeldenGedurende het komende week end nemen waar de artsen: Gaasbeek, Hogewoerd 138, tel. 20266; dkt. Jansen, Rijnsburgerweg 29b, tel. 53024} dkt. Pos tel, Witte Singel 69, tel. 230891 dkt. Mas tenbroek, Houtlaan 27, tel. 53156; dkt. Stoffers, T. Siegenbeekstraat 1, teL 26193. LEIDEN Apotheek: Zuider Apo theek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. Zaterdag 8-12 uur v.m. voor spoedeisen de gevallen ook geopend: Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Alkemade en Leimuiden Dkt. Mus- kens, Noordeinde 166, R. A. Veen, tel. 01713-329; dokt. Brinkhorst, Stapensea- straat 6, Leimuiden, tel. 01721-269. Alphen aan den Rijn Zaterdag dkt. J. H. Veenendaal, Rembrandtlaan 31, tel. 2072. Zondag dkt. J. K. Platteschor, Burg. Visserpark 4, tel. 2858. Apotheek zaterdag tot 13 uur; Somberg, Wilhel- minalaan 67, daarna apotheek Allant, Raadhuisstraat 206. Bodegraven Dkt. C. van Beek, Vijverlaan, tel. 2268; Zuster A. Bors- boom. Prins Bernhardstraat, tel. 2086. Apotheek: apotheek Bodegraven. Die renarts; G. Hofland, Vijverlaan, tel. 3798. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. G. P. D. le Cocq d' Armandville, Sixlaan 7, tel. 5613. Tand arts Bollenstreek H. A. Meuleman, Lis- Gladiolenstraat 31, tel. 02530-4297. Apotheek Hoofdstraat 76, tel. 02520- 5272. W.G.K. zuster Snellenberg, M. Trompstraat 29, tel 6657. Katwijk aan den Ryn Dkt. C. J. Hagen, tel. 3222. Apotheek Kon. Julla- nalaan 13, tel .4370. m Katwijk aan Zee Apotheek zie KatwUk a. d. Rijn. Dkt. J. C. J. Lodder, tel. 4609. Koudekerk Wykverpl. en dokters- dienst zie Leiderdorp. By ongevallen aan de Rijndijk tel. 01714-278. Leiderdorp Dokter H. Bakema, Hoofdstraat 2, Leiderdorp, tel. 24828. wykverpl. zustor L. van Leeuwen, Groe- Kruis, Koudekerk a. d. Rijn, Dorps straat 50, tel. 01714-505. Leidschendam Dkt. P. J. M. v. d. Mee, Pr. Margrietlaan 10, tel. 4535. Tandarts tel. 070-543035. Wykverple- ging Groene Kruis, Willibrordstraat 2, tel. 3449. Ambulani teL 3923. Llsso Apothec en tandsarte rio Hillegom. Dkt. G. van Dijk jr. Heereweg 316, tel. 4486. Nieuwkoop en Noorden Dkt B. P. Visser. Noordwyk Dkt. J. van NeB, tel. 2405. WGK tel. 2328. Groene Kruis tel. 2907. Apotheek De Duinrand zat. tot 13 uur; aan Zee zaterd. 8-18 en zondag 11.30-18 uur. Noordwykerhout Dkt. B. C. C. Wösten, Kerkstraat 28, tel. 02533-2285. Tandarts H. A. Meulemans, Lisse. Wijk verpleging WGK Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest Dkt. H. A. Reterink, Joh. Evertsenlaan 14, tel. 50394. WGK zuster Warmenhoven, tel. 51188, b.g.g. 222211, Oegstg. apotheek geopend. RfMburg Zie Katwijk a. d. Rijn, Sdseenheim Tandarts Bollenstreek zie HUlegom, Dkt. W. J. de Graaff. Valkenburg Zie Katwijk a. d. Rijn. Voorhout en Warmond Dkt. L. J. H. Lempers, Julianalaan 32, tel. 6140. Voorschoten Dkt. S. v. d. Kooy, J. W. Frisolaan 5, tel. 2527. Tandarts B. van Wqk, Kon. Julianalaan 32, mel den 9.30. Apotheek: Breestraat 74, Lei den, tel. 01710-20552. Wassenaar De artsen A. F. F. Janse, Kerkstraat 42, tel. 3005 en M. H. van Tolingen, Wilhelminaplein 1, tel. 8303. Apotheek: Wassenaarse Apo theek, Schouwweg 32, tel. 2402. Zwamnièrdam Dkt K. Gill, Zwam- merdam, tel. 01720-2527. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 sept., groente Aard appelen 18-23, pronkbonen 68-109, snijbonen 160-226, stambonen 112-148; kroten, gekookt 50, rode kool 12-36, groene kool 27-35, postelein 11-39, prei 35-46, spruiten 65-121, komkommers 16-59, tomaten 30-89, witlof 153-259 Eer 100 kg., Perziken 26-38, bloem- ool 40-82. knolselderij 25-34, kom kommers 11-67, sla 4-20 per stuks. Bospeen 26-32 per 100 bos. LEEUWARDEN, 10 sept. Kaas Commissienotering: Goudse kaas 2.60- 2.61, Edammer kaas 2.42-2.43, Brood kaas 2.43-2.44. Handel goed. KATWIJK a. d. RIJN, 10 sept,, groente Waspeen (per kist): A-extra 4.50-4.901 Al 4.10-5.10; AS 4.40-5.80; B- extra 6.00-6X04 BI 10-5.80) BS MOjE, PAUZE Morgen: 14de zondag na Pinksteren. Mis: „Zie toe, onze Beschermer...." (uit psalm 83) De luchthartigheid en zelfs lichtzin nigheid waarmede O. L. Heer econo mische en financiële problemen op lost, heeft op elke 14de zondag na Pink steren de toehoorders in problemen ge wikkeld. Dat ten voorbeeld stellen van de vrijpostige vogels en de luie lelies is toch wel heel erg onzakelijk! Bo vendien niet geschikt de spaarzin van de jeugd te bevorderen! De Kerk ver plicht nog dit evangelie op de 14de zondag den volke te verkondigen, maar anders Anders zouden wij wijzer willen zijn dan Christus. Eigenlijk snapt iedereen verdraaid goed wat Christus bedoelt. Doch laten we eer lijk zijn: we durven het niet aan en we willen er niet aan. Heel wat „heilig- verklaarden" hebben dat wel gedurfd (o.a. Vincentius en Don Bosco) en kwamen, ook financieel bezien, tot op merkelijke resultaten! PUNT LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 915 sept. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Een weekeinde van liefde en hartstocht (KFC niet gekeurd). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: De Zwarte Tulp (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Dagboek van een kamermeisje (volw.) t/m dinsdag. Woensdag: 0815, deel I (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Constance (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Veel liefs uit Moskou Geprolongeerd) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uim, Rex: Bedreigde meisjes (18 jaar). Dagelyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. T entoonstellingen De Lakenhal: Tentoonstelling „Lei den bestudeerd", Fotografie en We tenschap", „Eigen werk", „Geschiede nis der fotografie". Dagelijks van 10-3 uur, zondags 1-4 uur (tot 13 september). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling Univisie 1965. Geopend van 10 uur voorm. tot 5 uur nam., zon dags van 1-5 uur; film 3.30 uur nam. (tot 15 september). Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Opgraving in bijbelse grond". Werkdagen van 10-5 uur, zon en feestdagen van 1-5 uur (t.m. 20 sep tember) en Musea De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; son- dags 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden 1 Dage lijks van 10-5 uur; zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan) s Met uitzondering van saterdag van 10-4 uur (zondags 1-4 nar). Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): Dagelijks van 10-17 uur; 's zondags 18-17 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappenDagelijks v. 10-4 zondags van 18-17 KORRELTJE Cl 4.70; C2 3.60-4.40; bospeen (per 100 bos) 32.00-44.00; bloemkool (per 100 st.); 6 st. per bak: A-extra 63.00-92.00; Al 70.00-99.00; A2 39.00-69.00; 8 st per bak: A-extra 45.00-70.00; Al 42.00- 74.00; A2 25.00-48.00; B2 18.00-48.00} andijvie 16.00-26.00; kroten (per kist) 3.80; prinsessenbonen (per kg.) 0.85- 1.30; rode kool 29.00-38.00; komkom mers (per 100 st) 15.00-21.00; sla (per 100 st.) 12.00-13.00; tomaten (per bak je a 6 kg) 4.00-4.60; uien (per kist) 4.40-5.30; selderie (per 100 bos) 5.00- 15.00; peterselie (per 100 bos) 5.00- 7.00. Aanvoeren: waspeen 80.000 kg.; bloemkool 33.000 stuks. TER AAR, 10 sept., groente Kas- snijbonen 1.73-1.95, idem stek 51, snij bonen 42-64, idem stek 31-38, Stam- prinsessenbonen 95-1.25,, stokpririses- senbonen 1.00-1.25, witte pronkbonen 53-85, idem B. 26-38, spekbonen 57, andijvie 21-24, waspeen 25, uien 17-25, rode kool 32, spinazie 68-71, idem B. 42, rabarber 7-11 alles per kilo, sla 14-18, idem C. 4-7, bloemkool A 73- 86, idem B. 46-48, idem C 22-38, idem vstek 13-15, komkommers 13-18 alles per stuk, selderij 8-9, bospeen 21 per bosje. Tomaten binnenland: A. 2.00- 2.35, idem B. 2.15-2.85, idem C. 1.90- 2.25, idem bonken 2.40-2.75 alles per bakje van zes kilo. Peren: Jutteperen 44, Triomphe de Vienne 80, Clapp's Favourite 46-54, St. Remy 28. Appelen; Zoete Bloemèè 17, Zigeunerinnen 27- 30, moesappelen 16-25 alles per kilo. Spruiten A. 62, idem C. 30 per kilo. Tomaten export 4.65-4.90 per bakje van res kilo. Komkommers 22-55 per stuk, idem krom 12 per kilo. Augurken: Natuur A. 2.30, idem B. 1.79, idem C. 91-1.18, idem Dl. 93-94, idem D2. 91- 99, idem E, 68, idem E2. 43, CDx. 72, Idem CD groot 38, idem A2. 1.00-1.56* idem B2. 79, augurken glast A, 2-33. kiem 6. 2.00, idem C. 1.15, idem Dl, idem D2. 92, idem CD. 1.01, Idem alles per kil<x

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3