RUUD WIGGERS 25 jaar in dienst van Leidse atleten 't is weer tijd voor BHBI 120 jongelui behaalden in ijskoude „De Vliet" diploma Oud-directeur gewestelijk arbeidsbureau Leiden DINSDAG 7 SEPTEMBER 1965 DS LETDSE COURANT PAGINA 3 Luister naar „1 Is weer tijd voor North State", met de Dutch Swing College Band o.l.v. Peter Schilperoort via Radio Veronica -z 11.15 en 18.45 u, zo. 10.30 en 18.45 u. (Advertentie) Zaterdagmiddag werden in 't zwem bad De Vliet onder boze en barre om standigheden examens afgenomen voor de verschillende zwemdiploma's. Voor al door het koude water zag diploma consul R. Nardten zich genoodzaakt vele kandidaten (23) af te wijzen, maar er waren toch nog 120 geluk kigen, die met het diploma in de zak huiswaarts konden keren. Dit waren: Diploma A, meisjes: Jolanda Vroom, Cora Neijenhuis, Ellen Zondervan, Marianne Luijmers, Dominique Zeijl- mans, Toos Lanz, Ivonne Selier, Lies- beth Knotter, Willy Peterse, Babs Le- bans, Corry Duindam, Maaike Mulder, Margot van der Kwartel, Maria van der Kwartel, Conny Gaykema. Ber- nadette Geijer, Constance van Tonge ren, Marjan Nieuwland, Marian Meyer, Marjan Zandbergen, -Joke Sluys, Al ma de Reus, Corry van der Krogt, Els van Heyningen, Truusje Koelewijn, Marianne van Muijen. Idem jongens: Ke'ès Lever, Rob Lé ver, Charles Leidemejjer, Som :Tjwan Tan, Berend Luijmers, Wouter Lanz, Herman Handgraaf, Benny Bos, Theo de Brabander, Kees Maassen, Huub de Vriendi Laurens van der Kraats, Dick Weeda, Jos Lagerberg, Hans Hal vemaan, Sjaak Janson, Hans Rusman, Pieter van Vliet, Dick Brussee, Lau rens Verhage, Dick Klaas van dei- Bent, Robert Jan Uittenbogaard, Gert de Nooy, Leo Verkaik, Arnold Laer- noes, Paul van der Hilst, Paul Hals bergen, Wim Aggenbach, Alexander Lanlers, Anton Geijer, Leo Stam, Adriaan Fokker, Prapto Sastrowyoto Diploma B, meisjes: Marijke Boer, Ria Strijk, Anne van Linge, Anne- mieke Brinksma, Ingrid Brinksma, Si- mone Jonker, Fenny de Bree, Lies- beth Overduin, Wilma Kessel, Jannie Knot, Corrie Witsenburg, Cobie van Leeuwen, Ariëtta van Oosten, Nelly van Oosten, Elisabeth Uittenbogaard, Petra Perquin, Nelleke Noorduyn, Jan- neke van Vliet. Idem, jongens: Gert Eigenbrood, Bert Lever, Cornelis Weeda, Henk Kramers, Rocus van Oosten, Jos van der Lin den, Kees van Zijl. Diploma C, meisjes: Carla de Kreek, Willy Neuteboom, Ivonne Duivenbo- den, Joke Witsenburg, Annemieke v d. Weyden, Inge van Hattum, Jeanne- ke Geijer, Ada Dubbeldeman, Marian Burgering, Ankie Kriele, Margriet Pompe, Erna Vroemen, Marike Goo- sen, Eveline Vermeulen. Idem jongens: Jan den Ouden, Ad- dy Radder, Gerrit Jan van Baaren, Theo van Hattum, Louis de Groot, Rob van der Linden, Dolf Kampman, Ton Schenk, Karei van Someren Brand, Meijert Schenk, Gerard Vermeulen, Han Vermeulen, Joop Goose. Diploma D, meisjes: Corry Labor- dus, Gonny Eradus, Joke de Wit, Ine ke Mioch. Idem jongens: Lieuwe Labordus. Diploma E, meisjes: Hanneke Pompe. Idem jongens: Peter van Zijl. Diploma F, jongens: Christiaan Par- De Haarlemse bloemenkeuring Dahlia's getest op houdbaarheid als snijbloem Tientallen dahlia's zijn getest op hun houdbaarheid. Het is geen geheim als zeggen, dat sommige soorten dah- i het in de vaas maar heel kort uithouden. En om te voorkomen dat alles over één kam gaat scheren, wordt de laatste jaren telkens 'n wed strijd georganiseerd: wat is de best houdbare dahlia van het seizoen? Die keuring vindt plaats in het Haarlemse Krelagehuis. Men dient de bloemen dan op donderdag te bezorgen. Perso neel van „Bloembollencultuur" zet de dahlia's in het water en plaatst ze ver volgens in een afgesloten ruimte. Nie mand mag er daarna nog naar gaan kijken en ze verschikken. Op maandag worden de bloemen te voorschijn ge haald exi dan blijkt al gauw, welke va riëteiten op het houdbaarheids-certifi caat geen aanspraak kunnen maken. Dat bleken er gisteren weer heel wat te zijn. Uitblinkers waren er ech ter ook. En van de sterke soorten moesten er weer drie uitgeselecteerd worden. De beker voor de beste groot- bloemige ging naar de rose gepunte witte semicactus Exotic van de- fa. an is in Ba vertrouwde handen Precies 25 jaar geleden kreeg de toen 35-jarige Ruud Wiggers de verzorging van de pas enkele maanden oude Leid se sintelbaan op zijn schouders ge schoven. Het is een goede beslissing geweest deze aanstelling. De bekwame handen van de voormalige Heidemij.- employé hebben de Leidse sintelbaan een grote bekendheid gegeven. De op merking in een van onze landelijke dagbladen „de verouderde atletiekbaan van Leiden" is eigenlijk een slag in het gezicht van de jubilaris, want de atleten komen graag naar de snelle Leidse baan met zijn natuurlijke en sfeer scheppende omgeving. De kwali teit van de Leidse baan, niet in het minst te danken aan de kundige ver zorging door Ruud Wiggers, wordt al om in den lande geprezen. Talloos zijn de records op deze baan gevestigd, Eenmaal zelfs een wereld record. Dat was op die gedenkwaardige 19e september in 1943, toen Fan, y Blankers-Koen t,ot de formidabele vertesprong van 6.25 m. kwam. ^ij verbeterde toen het wereldrecord van Christel Schulz. Dezelfde dag werd ook een Nederlands record in het hoog springen gevestigd door de junior Har ry Lakhorst, die tot 1.78 m. kwam. De Leidse baan is ook de baan, waar Wim Slijkhuis, in opkomst, menige toptijd liet noteren. En vestigde in het recente verleden niet het Neder landse team tijdens de Drielanden- wedstrijd een Ned. record op de 4 x 100 m., evenals de PSV-ploeg op 28 augustus ].l.? Bewijzen te over, dat de baan in goede handen is. Alleen met het materiaal is de ju bilaris niet zo in zijn schik. Hij zou b.v. graag de beschikking krijgen over nieuwe startblokken. „Het werkt even makkelijker en voor de atleten is het ook plezieriger". En dit laatste is nu juist datgene, waardoor de Leid se atletiekgemeenschap Ruud Wiggers een warm hart toedraagt. Niets is hem ooit te veel als het erom gaat de juiste „plezierige" sfeer te scheppen, die voorwaarde is voor topprestaties. Maarse uit Aalsmeer; de beker voor de best houdbare middelgrote varië teit werd toegekend aan de gele semi cactus Moon van de fa. Bruidegom uit Baarn, en de beker voor de best houd bare kleinbloemige aanwinst sleepte de fa. Maarse in de wacht met de Mignon Orangeade. Dahlia's waren er verder bepaald niet overweldigend veel, zeker niet als men in aanmerking neemt, dat men nu in de hoogtijdagen van de dahlia- bloei zit. Er waren twee grote groe pen: van de fa. Van Veelen uit Sas- senheim en van Hippeastra uit Hille- gom. Om met de laatste te beginnen: sterk de aandacht trok weer de fraaie zalmrode semicactus Ravel. Ook de goudgele decoratieve Benjamin Brit ten en de licht purperen semicactus Ex Libris zagen er prima uit. Tom bola is een zwartrode pompon met goede stengel en heel mooi vonden we ook de oranje semicactus Granados. In de collectie van de fa. Van Veelen ren het vooral de lichtlila pompon Bil ly Boy, de lichtoranje semicactus Smarty, de goudgele semicactus Res pectable, de typisch lilapurperen Glo rie van Naarden en de gloedvol rode Deutschland, die de meeste aandacht vroegen. Toppers waren ook de grote witte semicactus Polar Sight en zeer elegante David Howard, 'n klein bloemige decoratieve met „rood" blad en göudgele bloemen die een rood trum hebben. De fa. Ballego Zn uit Leiden bracht o.m. de voorname semi cactus Veritable, purper met lichter getint centrum, naar voren. Een prachtige lelie liet de fa. Van Til-Hartman uit Hillegom zien. Een speciosum rubryn-type met geheel dor.kerrose bloemen, die alleen aan de randen wat lichter getint zijn. Men gaf deze variëteit de naam Yokohama Pride. Van dezelfde firma zagen we nog een speciosum urbrun type: Uchi- da Kanoko. Decoratief was de schaal met bloei ende Haemanthus multiflorus, in de volksmond poederkwasten genoemd. De grote bolvormige oranje bloemen trokken veel bekijks. Dit bolgewas was ingezonden door de fa. P. Drost uit KATWIJK MISHANDELING DOOR DE KRANT Een krantenbezorger uit Katwijk moest bij een naamgenoot, kennelijk geen familielid zijnde, de krant bezor gen. Maar op een gegeven moment meende de bezorger nog 24.35 van zijn naam genoot te vorderen te hebben, hetgeen deze ontkende. Het ene woord haalde zo als gebruikelijk het andere uit en het eindigde daarmee, dat de bezorger van zijn klant een klap om het hoofd kreeg de kranten op straat werden nage- smeten. En natuurlijk wilde de aanval ler de krant niet meer zien. Hij moest nu wegens mishandeling en belediging voor de Haagse politierech ter verschijnen, doch liet verstek gaan. Wel verscheen de bezorger, die zijn we derwaren vertelde, waarna de officier te gen de verdachte, die volgens het" rap port van de politie als een moeilijk man bekend staat, 75.boete en voor waardelijk een maand gevangenisstraf Het gezegde van verdachte: „Je maakt e toch niks', werd dus gelogenstraft, luidde 50 boete Wilt U iets weten? Is de legende van het vrouwtje van Stavoren werkelijkheid of niet?, vraagt d. B. uit Leiden. U heeft inderdaad gelijk. Het be kende verhaal is slechts een legende, de kern overeenkomt met de werkelijkheid, n.l. Stavoren is ernstig in verval geraakt, alleen niet door de legendarische oorzaak. Het stadje is in 991 door de Noor- verwoest. In de 11e eeuw was belagrijke handelsplaats, die in de loop van deze eeuw stadsrecht kreeg. In de strijd tegen Friesland bleef het Holland trouw. Door de oorlogen van Holland tegen Friesland, door de binnenlandse oorlogen in Friesland, door de zeeroverij en overstromingen ging de stad hard achteruit. In 1420 kwam daar nog een zware brand bij. In de 16e eeuw verviel zij geheel. Tijdens de republiek bleef zij een der Friese ste den, maar zonder enige betekenis. In de Franse tijd kreeg het de grootte van een klein dorp. In 18S5 kwam er weer, zij het een kleine, herleving, door de spoorwegverbinding met Leeuwarden en Holland. Rozenstruik: 1. Hoe moet ik 'n rozenstruik Btekken? 2. Moet er geënt worden? 3. Kan dit in een bloempot? 4. Wanneer bloeit hij dan? 5. Moet dit met mest? vraagt G. S. Antwoord: Rozen niet door stek meerderen, dit is vakmanswerk. 2. Ro zen kunt u het beste door oculeren meerderen. U moet daarvoor over derstammen beschikken. Misschien kunt u een rozenkweker te hulp roepen u aan enige onderstammen te helpen. De beste oculeertijd is juii-augustus, wanneer het oculeerhout rijp is. 3. Dit kan ook zeer goed in een bloempot, waarin dan het jaar van te voren de onderstam geplant is. 4. Kan het tweede jaar na het oculeren al bloeien. 5. In volle groei vraagt de roos zeer veel voedsel, dus b.v. stalmest, aangevuld met wat superfosfaat en patent en kali. Vraag bij de boomkweker (rozenkwe ker) waar u om onderstammen vraagt, eens nader advies hoe en waar u ocu leren moet. Een zeer goed werkje een particulier (vlug en zeker). Bob Dylan Wat is het adres van Bob Dylan? Antwoord: Het correspondentie-adres van Bob Dylan luidt: Bob Dylan, c/o Co lumbia Record 51, West 52nd. Street, New York N.Y. 10019, U.S.A. U kunt hem schrijven in het Engels. Hoog water/sluizen 1. Hoe laat is het op 5 juli 1965 hoog water in Rotter dam? 2. Tot hoe laat wordt 's zaterdags de Goejanverwellesluis en de sluis te Bo degraven geopend? en hoe laat dags en in de week de Julianasluis te Gouda? Antwoord: 1. Op 5 juli jl. was het om 10.06 en 22.14 uur hoogwater in Rotter dam. 2. De Julianasluis bij Gouda wordt ten alle tijden (dag en nacht) openge daan. De Goejanverwellesluis en de sluis te Bodegraven zijn 's zaterdags de ge hele dag geopend (van 0 tot 24 uur). Taleninstituut Kunt u mij inlich ten over het Berlitz Talen Instituut in Amsterdam Antwoord: Wij wagen ons keur niet aan het uitspreken oordeel omdat wij ons dan pretenties gaan aanmeten, die buiten onze compe tentie vallen. Wij raden u aan bij de In spectie Schriftelijk Onderwijs, Domplein 25 te Utrecht een lijst op te vragen van de erkende instellingen van schrifte lijk onderwijs. Staat het door u ge noemde instituut er niet by, dan kunt u wellicht beter bij een andere instelling gaan studeren. Munt Ik heb een munt van 1739, waarop leeuw met staf in een arena met hekje en opschrift Hollandia 1739. Wat is de waarde? Antwoord: Uw munt is een duit van Holland, destijds één der Zeven Verenig de Nederlanden. Een duit was 1/8 stui- terwijl de stuiver 1/20 gulden was. De afbeelding op de keerzijde is de Hol landse leeuw, met een speer waarop de vrijheidshoed hangt, binnen de z.g. Tuin van Holland. Tuin betekent hier grens; vergelijk het Duitse Zaun, dat hek bete kent. De waarde van de munt is gering. Een ongeveer stempelnieuw exemplaar kunt u op 0,75 1,00 stellen. Ver toont de munt een zeer geringe slijtage dan 0,25 a 0,50. Is hij minder van kwaliteit dan heeft hij geen verzamel- waarde. Pensiongeld Wat moet een kost ganger per week of maand betalen voor een vrije ongemeubileerde kamer, vol ledige kost, was inbegrepen van maan dag t/m zondag? Hoe is de regeling bij vakanties Antwoord: Pensiongeld is vrij, dus u kunt het bedrag in overleg met uw kostganger zelf vaststellen, waarbij u berekent wat u aan voeding ongeveer kwijt zult zijn, waarbij u telt de huur waarde van het gehele huis, plus een redelijke vergoeding voor 't extra werk dat u zult krijgen met een redelijke winstmarge. Bij vakanties is het veelal gebruikelijk dat bij vooraf aangekon digde afwezigheid van meer dan 5 da- •dt volstaan met berekening Prinsessen met verloofden bezochten Leiden Streng incognito en zonder dat velen het hebben gemerkt hebben zondag de prinsessen Beatrix en Margriet met verloofden een bezoek aan Leiden ge bracht ter bezichtiging van een aantal bezienswaardigheden. Onder meer werd een bezoek gebracht aan dé Burcht en kennis genomen van de restauratie werkzaamheden. Ongeveer half zeven vertrokken de gasten weer. TONEELDEMONSTRATIE IN LEEUWENHORST TE NOORDWIJKERHOUT Het Werkverband Katholiek Ama teurtoneel in de provincie Zuid-Hol land houdt zondag 12 september een provinciale toneeldemonstratie in het seminarie Leeuwenhorst te Noordwij kerhout. EXAMENS LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor het kandidaatsexa men klassieke taal- en letterkunde, de heren: R. Breugelmans (Leiden), P. L. Schoonheim (Leiden) en M. J. Ritters- ma (Groningen); kand.ex. kunstge schiedenis, mej. W. H. v. d. Wiel (Was senaar). SCHEEPSBERICHTEN Grote vaart: Acmaea: 4 vn Thameshaven/Stanlow Acteon: 6 vn Tripoll/Malta Algorab: 5 te Buenos Aires Alnitak: 4 vn Hamburg/Las Palmas Area: 4 te Singapore Bovenkerk: 5 te Antwerpen Castor: 5 te Hamburg Colytto: p 3 Vlisslngen/Vera Cruz Garoet: p 4 Lizandhead/Vera Cruz Hector: 6 te Amsterdam Heemskerk: p 4 Vlissingen/Genua Kara: 4 120 wzw Pt Elizabeth/Abadan Kloosterdijk: 4 420 o Bermuda/Miami Kopionella: 4 te Pladju Koratia: 4 vn Suez/Abadan Korendijk: p 6 Vlissingen/Antwerpen Ladon: 4 vn Amsterdam/West-Indië Loppersum: 4 330 nnw Flores/Nassau Memnon: 4 vn Maracaibo/Curagao Musilloyd: 4 dw Algiers/Malta N. Amsterdam: 3 vn New York/R'dam Onobo: 4 120 wzw Kreta/Rotterdam Parkhaven: 3 vn Rotterdam/Lissabon Peperkust: 4 vn Tema/Lagos Poeldijk: 4 te Rotterdam Rotterdam: 4 te Rotterdam Sarpedon: 4 vn Maracaibo/Curagao Steenkerk; 5 te Beira Streefkerk: 3 te Melbourne Togokust: p 4 Finisterre/Le Havre Ulysses: p 5 Vlissingen/Antwerpen Vitrea: 5 te Bonny Vlieland: 6 150 nno Massawa/Abadan Kleine vaart: Aerdenhout: p 5 Brunsbuttel/Kotka Breezand: 3 vn Onega/Amsterdam Jurjen de Vries: p 5 Brunsbuttel/Kotka Primus: 6 te Barking Thea: 4 vn Amsterdam/Ipswich Volharding: 4 60 nw Tarifa/Carthagena Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. De dienst van apotheek R. van Breest Smallen- bux-g te Leiderdorp wordt eveneens waai-genomen door apotheek Herdingh Blanken. De Oegstgeestse Apotheek geopend, evenals Apotheek Voor schoten. waardelijk twee weken gevangenisstraf. 2/3 van de overeengekomen pensionprijs. Hoewel de heer Wiggers er de man l jubilaris zal hedenmiddag in de kan- niet naar is om in de belangstelling te tine van de KNS door het bestuur ge- willen staan, heeft men toch gemeend huldigd worden. Van 6-7 uur volgt na dit jubileum niet geheel onopgemerkt de interne huldiging een receptie voor voorbij te laten gaan. De zilveren! genodigden. 3. Hazel ho ff (69) overleden j De heer H. Hazelhoff, oud-dii-ecteur i middeling en tewerkgesteld op de af- jvan het Gewestelijk Arbeidsbureau te deling Werkveigunning. Leiden, is in het St. Elisabethszieken- I (huis op 69-jarige leeftijd overleden.' DIRECTEUR TE LEIDEN iSinds 31 december 1960 was hij met In. 1941 werd het instituut „Rijks pensioen. Bij zijn afscheid van het arbeidsbureau in het leven geroepen. G.A.B. werd'de lieer Hazelhoff onder- heer Hazelhoff werd de eerste di- scheiden met het ridderschap van de '"ecteur van het Gewestelijk Arbeids- Orde van Oranje Nassau. j bureau te Leiden. Dit duurde slechts De thans overledene heeft zich doen ^en Jaar- want hij werd al spoedig kennen als een sociaal voelend mens. 00r de bezettende macht uit zijn Ooi'spronkelijk opgeleid tot onderwij- functie gezet. Tot de bevi-ijding vond zer onderbroken door een officiers-1 h'J een tijdelijke baan bij het College opleiding in de eerste wereldoorlog, van R'jksbemiddelaars. Na de bevrij- waarin hij de rang van kapitein be- dinê kreeg hij zijn oude functie echter haalde dwong zijn sociale inslag1 weer terug, die hij vervulde tot en hem aan het einde van die oorlog een j me* het jaar 1960. andere richting uit en in 1920 werd j de heer Hazelhoff benoemd tot amble- Woensdagmiddag vindt de crematie naar bij de Rijksdienst voor de Werk- plaats te Westerveld. na aankomst van loosheidsverzekering en Arbeidsbe-1 de trein van 3.31 uur. MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN, 7 sept. KAAS. Aangevoerd 83 partijen. Prijzen, le soort 2,40 - 2,45; 2e soort: 2,33 - 2,39 Extra: 2,85. Handel goed. ROTTERDAM, 7 sept. - Vee. - Aan- voertotaal 3074 Weekaanvoer 4947, slachtrunderen 350, gebruiksvee 641, vette kalveren 550, graskalveren 245, nuchtere kalveren 713, lopers 74, big gen 66, paarden 41, veulens 20, schapen en lammeren 338, bokken en geiten 36. Prijzen Slachtrunderen 415-445, 365- 4.05, 3.30-3.55, 3.10-3.25; vette kalveren 3.30-3.40, 3.10-3.30, 3.00-3.10, 2.80-3.00; stieren 3.80-4.45; worstkoeten 3.20-3.35; kalf- en melkkoeien 975-1450; vare koeien 970-1100; vaarzen 850-1150; pin ken 600-800; graskalveren 375-500; nuchtere kalveren 180-190; mestkalve- ren 185-320; slachtpaarden 300-350; lo pers 90-115; biggen 45-65; schapen 90- 120; lammeren 100-125. Overzicht: slachtrunderen: iets ruimer, slepend, vooral niet hoger dan gisteren; kalf- en melkkoeien: tamelijk, kalm, niet geheel prijsh.; vare koeien: even groter, flauw, gedrukt; vaarzen en pinken: tamelijk, stil, niet geheel prijs houdend. Graskalveren: als vorige week, stroef, vooral niet hoger; vette kalveren: korter, redelijk, iets lager; nuchtei-e kalveren: iets meer, stug, vooral niet hoger; slachtpaarden: rui mer, kalm, prijshoudend; lopers en biggen: kleiner, rustig, ruim prijshou dend; schapen en lammeren: even meer, goed prijshoudend. PAUZE FELICITATIE NAMENS DE KRANT De Fransozen overdrijven schrome lijk met hun gezegde, dat „iedereen twee vaderlanden heeft: Frankrijk en het zijne". Zonder schroom en zonder overdrijving kan men wél zeggen, dat ieder katholiek en eigenlijk ieder mens twee moeders heeft: Maria en de zijne. Geen enkele moeder die zich door deze uitspraak benadeeld acht! Onze moeders, en onze vaders zo mo gelijk nog meer, nemen zelf gaarne hun toevlucht tot Maria en doen een beroep op haar moederhart. Door haar Zoon is zij de moeder van de verloste mensheid, in het bijzonder van de „kinderen Gods" (dat zijn wij!), die het gelukkig-makend voorrecht heb ben, kennis te dragen van de verlos sing. Gefeliciteerd namens de Leidse Courant, lieve Moeder, op Uw ver jaardag! PUNT Twee nota's, ober. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 28 sept, zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Met z'n neus in de boter (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Noodlanding in de frontlinie (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: do. t.m. di.: De laatste rit naar Santa Cruz (14 jaar), wo.: Alleen de zon was getuige (volw.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Lieve, lieve John (volw.). (Geprolongeerd). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Veel liefs uit Moskou (Geprolongeei-d). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: do. t.m. ma.: Agent 077, operatie Honkong (18 jaar), di. en wo.: Ge vaarlijke liefde (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE Menigeen is een criticus geworden uit ei-gernis omdat hij geen kunste naar kon worden. (Otto Weise) Eerste witlof op Le'dse veiling Gisteren is op de Leidse Groente veiling de eerste witlof aange voerd. De door N.V. Nibo te Gouda aangevoerde partij van 200 kg. werd gekocht door de heer S. van der Kwaak te Leiden. De prijs bedroeg 2.30 per kg. TER AAR, 6 sept. Groente An dijvie I 11-18, II 8-9, groene kool 38, snijbonen I 73-98, II 35-57, witte pronk- bonen I 47-65, II 33-47, stek 20-28, spek- bonen I 64-71, II 27, waspeen 17-28, spitskool 52, kassnijbonen I 1.14-1.45, II 98, stokprinsessebonon I 1.25-1.30, II ""•85, stambonen 1.20, spinazie 68, uien 22-25, tuinbonen 35 alles per kg, sla I 11-17, II 4-6, bloemkool B 52, C 32. D 12-21, komkommers binnenland AA 37-46. A 35-47, B 31-45, C 24-30, D 14- 19 alles per stuk, kromme komkom- 11-15 p. kg, tomaten binnenland A 2.25-2.75. B 1.95-2.85, C 1.80-2.10, bonken 2.75 per 6 kg. Fruit: appelen Zigeunerinnen 30, Early Victory 21, Gravensteijn 20, Ja mes Grieve I 47-52, U 21, moesappelen 6, zoete appelen I 37, II 14; peren: Spie- gelperen I 30. II 20, jutte-peren I 49, II 15 alles per kg. Export tomaten 4.70-5.25 p. bakje in 6 kg. ROELOFARENDSVEEN, 6 sept. Bloe- Irlssen 671.00, Freesia 29-— 62, Asters 2042, Montbretia 2843, Eikenblad 2338, Ornitthogalum 23 53, Anemonen 16—33, Dahlia's 3972, Colvilleis 56—71 Gladiolen 1988, Tros- chrysanthen Lilian Hoek 70105, Da- 64—1.23, Lilac 1.08—1.10, Golden Orfé 78i—1.30, Delightfull 88—1.14, Koe- Glorie 78—1.26, White Hope 1.06— 1.29, Mirakel 9098 per bos, idem ge plozen Breitner 14—28, Mlgoli 18—24, White Hope 1318, Alec Betser 2026, Crimson 24—26, Medaillon 18—26, Es corte 21—27, Sorento 20-—22, Geoi-ge Baker 32, Yolanda 1415, Rayonanten -1.00, Am. Anjers Sim rose 2233, Sim Rood 20—33, Sim Wit 21—28, G. J, Sim 23 24, Princes Ann 2025, Tan gerine 32, Harvest Moon 29. Orchid Beauty 30, Clear Yellow Sim 32, Rozen 743 p. st. Groenten. 6 sept. Kropsla 4.00 17.00, Andijvie 13.00, Komkommers 11.00 —25.00. Kassnijbonen 100.00—157.00, id. stek 41.0060.00Dubb. Stambonen 82.00—87.00, Witte Pronkbonen 37.00— 58.00 per 100 kg. Tomaten 4.104.90 per bakje van 6 kg. LEIDEN, 6 sept. Groente. Peren 80, Aardappelen 1820, Andijvie 1426, Pronkbonen 5076, Snijbonen 801.34, Stambonen 651.14, Kroten, gekookt 50, Rode kool 1332, Groene kool 2835, Postelein 1132, Prei 3254, Spruiten 651.41, Komkommers 1160, Tomaten A 30—92, Witlof 1.53—2.40, per 100 kg. Meloenen 601.43, Bloemkool 40 96, Komkommers A 2665, Sla 1023 per 100 stuks. Bospeen 4050 per 100 bos. BODEGRAVEN, 7 sept. Kaas. Aan voer 83 partjjen Goudse kaas. Prijzen: le kwal. 3.40 -3.44, 2e kwal. 3.33—3.30, extra kwal. 3.85. Handel goed.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3