„IK HEB EEN ZWARE VERANTWOORDELIJKHEID K BINNENHOF Wilson kampt met problemen nieuwe Geweten maakt hem soms 's nachts wakker Griekse kroonraad: geen zoden aan dijk JUSTITIE STELT ONDERZOEK IN NAAR LAWINERAMP SAASDAL VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1965 DE LEIDSE COURANT Scheepsbouwer carrièremaker C. VEROLME n (Van een onzer verslaggevers) RIDDERKERK Scheepsbouwer C. Verolme brengt zichzelf graag in opspraak. Het kan hem niets schelen, ,,'t Grootste bezwaar van de mensen van tegenwoordig is, dat ze niet meer voor hun gevoel durven uitkomen. Ik wel. Wat ik denk, zeg ik ook hardop En wat be reikte hij ermee? In 20 jaar tijd: bedrijven tot een verzekerde waarde van 500 miljoen gulden, werven in Nederland, in Brazilië, in Ierland, in Noorwegen, een elektrabedrijf en deelname in een textielbedrijf in Nederland, een vacuüm- bedrijf in West-Duitsland. Hij is de president directeur van het concern en de enige aandeel houder (waarde enige honderden miljoenen) van de werven. anttekeningen rond het (Van Kamer op oude voet verder met voorlezen parlementaire redacteur) DEN HAAG Wan- parlementaire jaar begint, zal in de Tweede Kamer zijn, die diep teleur gesteld is. Want hij kent de Kamer en zijn Kamerleden op zijn duimpje. De reden van zijn teleur stelling moet dan oók voornamelijk ge zocht worden in zijn optimisr(ie. Het gaat om de eerste onder-voorzitter van de Kamer, de heer J. Bommer, die zich f in de afgelopen jaren met hart en ziel heeft gegeven aan het opstellen van I een nieuwe werkmethode voor het par- lement. Dat is hem, met de steun van de commissie-werkwijze, gelukt. Hij i heeft zelfs het ogenblik beleefd, waarop hij de hoop kon uitspreken, overigens met Kamervoorzitter mr. F. J. F. M. van i Thiel, dat dit nieuwe reglement op 22 september 1965 kracht van kracht zou kunnen worden. Het is heel anders ge- lopen. In de Kamer zijn vertragingsge- vechten geleverd Het nieuwe kreeg bestrijding. Gedeeltelijk openlijk, ge-1 deeltelijk via de niet onbekende gue- rilla-methode. Een voorbeeld daarvan ligt zo voor het grijpen: op 9 mei van dit jaar kwamen de vijf afdelingen, waarin de Tweede Kamer (nog) is ver deeld, bijeen om verslag over de plan-1 nen van de commissie-werkwijze uit te brenegn. Wie nu had verwacht, dat dit verslag veertien dagen later van de persen van de staatsdrukkerij zou rol- len, kwam bedrogen uit. De grote on bekende „men" had kans gezien het verschijnen van dit verslag te vertra- gen tot: de maand juli: ruim twee'maan- den dus, nadat de afdelingen hadden vergaderd. Daardoor stond de commis sie voor de onmogelijke taak om binnen enkele dagen een memorie van ant- woord uit te brengen, terwijl dit alleen zin zou hebben als de Kamer in ple- naire vergadering het stuk ook nog zou kunnen en willen behandelen. Het was dus uitgesloten, dat het nieuwe regie- ment. waarin o.a. het voorleesverbod. al* ondergeschikt punt. is opgenomen, bij het begin van het nieuwe parlemen taire jaar van kracht zou worden. Voor- i lopig had de tegenstand dus tot succes geleid. In de praktijk kan dit betekenen, dat i er nog maanden voorbij zullen gaan. vóór de Kamer tot beslissingen komt Intussen moet de begroting 1966 worden behandeld. Welnu: kamervoorzitter Van Thiel heeft al laten weten, dat het1 nieuwe systeem nog niet over de hele lijn kan worden doorgevoerd. De Kamer is dus net zo ver als een jaar geleden. Toen heeft men de algemene politieke en financiële beschouwingen maar te- zamen gehouden. Dat is schijnbaar zo goed bevallen, dat het experiment, in de huidige situatie, dit jaar op 12 okto- ber wordt herhaald. Hopelijk voor het laatst. Dan kan volgend jaar de be-1 grotingsbehandeling-nieuwe-stijl volle- dig in praktijk worden gebracht. Vice- voorzitter Bommer heeft dit jaar ver- lies niet verdiend. Successen gebouwd op wilskracht en geloof Wie doet hem wat? Geen Braziliaan se president die hem niet wil betalen, geen president Soekarno aan wie hij uitlegt welke kwaliteiten de leider een concern en de leider van een land moeten hebben. Niemand doet hem wat? Toch welZijn geweten spreekt hem dagelijks van zijn verantwoorde lijkheid voor de duizenden werknemers en hun gezinnen. Soms schrikt hij 's nachts in zijn romantisch herenhuis van Ridderkerk wakker en denkt wat hij zichzelf in 20 jaren tijds heeft aan gedaan. „Ik voel m'n verantwoording met de dag toenemen", zegt hij op het terras van zijn Ridderkerkse woning. Zijn vrouw staat doodstil en luistert: „Maar wat moet ik? Mijn bedrijf in de steek laten en in die luie tuinstoel het AOW-mannetje gaan spelen? Ik denk er niet aan. Ik heb het gevoel, dat O. L. Heer me nog niet nodig heeft. Dus ga ik door: m'n bedrijf door de branding van de zeven magere jaren sleuren". Scheepsbouwer C. Verolme, klimmend naar zijn 65 jaar. blijft een mysterie. Ook na een urenlang gesprek in zijn prachtige tuin, waar de zon speelt met bloemen, twee witte honden, tropische vogels en met de zorge lijke trekken in het gezicht van deze president-directeur van een wereldcon cern. „Ja, ik geloof in O. L. Heer. Een heleboel mensen durven dat niet meer hardop te zeggen. Ik wel, overal waar ik kom in Europa. Azië, Amerika. Gaat u zondags dan niet naar de kerk?" Daar ligt waarschijnlijk dan toch de sleutel van dit mysterie. Een massa mensen noemen hem een heerser, een dictator. „Zeker, ik ben een kleine dic tator. Maar één, die harder werkt dan welke employé ook, die wakker kan lig gen van de troubles in deze wereld èn die zich druk maakt om het wel en wee van iedere arbeider. Laatst heb ik tegen president Soekar no gezegd, dat een dictator alleen een goed leider kan zijn, als hij alle goede menselijke eigenschappen bezit. Maar met de Braziliaanse president ga ik een hartig woordje praten. Ik ben niet van plan nog langer op m'n geld te wach ten. Of 't geld, of de hele werf weg. Ik heb er 1500 werknemers, maar de zorg voor 10.000 mensen, waarvoor ik hui zen, scholen, kerken, ziekenhuizen ge bouwd heb. Maar als ze me daar nog meer moeilijkheden in de weg leggen, ga ik. Dan kan ik geen verantwoorde lijkheid meer dragen. Ik ben per slot van zaken geen filantropische instel ling". I Vreze des Heren Dat is C. Verolme, 65 Jaar geleden in Nieuwe Tonge op Goeree geboren, op gevoed in de vreze des Heren, maar maar als scheepsbouwer, als gróot-in- dustrieel hard en scherp als de zwaar ste klinknagel. Hij weet, dat hij nogal eens in opspraak komt. Met de politieke partij, die hij wilde oprichten, met de REM, waarvan het eiland nog in de Noordzee staat, met zijn opmerkingen over de crisis in de scheepsbouw, met zijn uitlatingen over Indonesië en Zuid- Afrika. „Ik weet het", zegt hij wat geprikkeld „Ik weet ook, dat ze toch niet naar me luisteren. Maar m'n mond houden doe ik niet. Ik kom voor m'n mening uit, mag ik alsjeblieft. Per slot van zaken heb ik hebben we iets opgebouwd waar Nederland trots op -kan zijn. Maar wanneer je wat wilt. moet Je niet J in dit land blijven. Hier bereik je niet j zoveel. U kent het spreekwoord van de profeet, die in eigen land niet geëerd j Waar ze ook nooit naar willen luiste ren? „De vakorganisaties moeten zich nu maar eens wat rustiger houden. De verhouding tussen leiders en arbeiders in ons concern is uitstekend. Meer in vloed is echt niet nodig. Maar ja, kun nen de vakverenigingen zich wel rustig houden?" Scheepsbouwer Verolme ergert zich ook steevast aan de belasting van over werk. Hij begrijpt het waarom ervan niet. „Als ze bij mij niet overwerken door die loonbelasting doen ze het er gens anders, waar ze zwart overwerk - loon krijgen. En geen belasting die er aan doet. Dat kan me goed dwars Er zit hem veel dwars, deze 65-jarige groot-Industrieel, van wie men zich nauwelijks kan voorstellen, dat zijn miljoenencarrière op een ambachtschool en met enorm hard werken begonnen is. „Tegenwoordig denken ze alleen maar aan het verhogen van hun levens peil in plaats van aan het opvoeren van de produktie. Dat is hier zo. maar bijna overal in het buitenland waar ik kom. Behalve in Japan, daar staan ze voor de poorten van de werven en fabrieken te dringen. Geen wonder, dat daar de trielanden. Hard werken? Ik durf hier te zeggen, dat ik de hardst wekende employé van mijn bedrijf ben." „Als Cor thuis is", zegt zijn vrouw (Verolme: „Dat is na O. L. Heer mijn grootste steun"), „drinken we hier 's morgens om half negen koffie". Zij wijst in een wat schemerige herenka mer met enorme fauteuils en met grote boekenkasten. Als hij thuis is. „Je kunt geen zaken doen wanneer je hier blijft zitten. Een carrière opbou wen doe je alleen via het buitenland" Deze maand trekt C. Verolme naar Amerika en maar weer naar Brazilië „Ik zal daar op scherp staan, want daar gaat het zo niet meer. Ik voel er niets meer voor er nu nog geld heen te sturen. Ook al zit er een gemeenschap van 10.000 mensen waar ik verantwoor delijk voor ben". 5000 gezinnen Waarom gaat hij, deze AOW-grootin- ej. maken Lagerhuis zonder speaker Labour kan geen man missen LONDEN (UPI) Met de plotselin ge dood van Sir Harry Hylton-Foster, de voorzitter van het Britse Lagerhuis, ziet de Britse Labourregering zich ge plaatst tegenover een probleem dat wel licht kan uitlopen op nieuwe verkle- Sir Harry, die 60 jaar oud werd, was sedert 1959 voorzitter van het La gerhuis. Hij zakte gisteren in het trum van Londen plotseling op straat ineen en overleed tijdens het vei naar een ziekenhuis. Zijn verscheiden heeft nog geen on middellijke gevolgen voor de al geringe meerderheid twee zetels Toch ben ik blij dit opgebouwd te hebben. dustrieel, dan toch door? „Als je na 20 jaar een bedrijf opgebouwd hebt, stap je er zo maar niet uit. Zeker nu niet, nu de concurrentie ons de scheepsbouw bij na onmogelijk maakt. Ik moet voor 5000 werknemers alleen ai in Nederland zorgen en voor idem zoveel gezinnen. Begrijpt u dat? Die kan ik niet in de steek laten. Want mijn opvolgers kun nen toch nooit, wat ik brutaalweg doe. Waarom zou ik, als ik eruit kon stap pen, me nog zoveel in Indonesië op de hals halen. Dat doe ik toch zeker om mijn bedrijf gezond te houden". Hij is er stellig van overtuigd, dat 't aan de lopende band schepen bouwende Japan het ook niet volhoudt. „Onze vet te jaren komen terug. Alleen moet je nu je werven draaiend houden met wat nieuwbouw en reparatie. Trouwens ik zit „lóge" in Eilropoort. Scheperi van 300.000 ton zeggen me niets meer met m'n dok van 350.000 ton. Laat ze maai1 komen. Ik ben er klaar voor". Een dan de plannen. Zandzuigen in de Noordzee. „Want de rivieren raken in de Noordzee zit genoeg. Dan jve tegelijk behoorlijke vaargeu- die reuzenschepen van 300.000 tot 350.000 ton". En dan nog wat doen met het REM-eiland. Misschien verko pen naar het buitenland. Of er wat an ders mee doen. „Of gewoon laten liggen als monument van mensen, die van vrijheid houden. Maar als ik geweten had. wat ik me ermee op de hals zou halen, was ik er nooit aan begonnen". Natuurlijk houdt zelfs scheepsbouwer Verolme er een keer mee op. ook al begint het leven voor hem bij 65. „Ik heb het precies laten omschrijven. Als ik wegga treedt een stichting in mijn plaats, die directies aanstelt en alles in handen houdt. Niets mag vervreemd worden. Het 'bedrijf is van en voor de gemeenschap. Zelfs mijn kinderen krijgen alleen maar certificaten". Voórlópig zit hij" hog met de zoi'gen. „De subsidie vóór de Nederlandse scheepsbouw kómt 'onherroepélijkl "De regering kan bijna niet anders meer. Al le landen doen het immers. De bouw zit toch in een bevoorrechte positie. Kleine aannemertjes worden bouwmag- naten omdat ze alles mee hebben. En wij, de scheepsbouw, de olie, de che mie, moeten alles alleen opknappen te gen een veel scherpere concurrentie". Een dan toch nog Indonesië erbij. „Ik zie mijn werk daar als de hoogste vorm van ontwikkelingshulp. De mensen heb ben er recht op en wij Nederlanders de plicht hen te helpen. Wij mogen vandaag aan de dag blij zijn, dat wij 'n welvarend land zijn. Maar onze plicht is te helpen in Indonesië, in Zuid-Ameri- ka, in Afrika. Weet u: als je met Indo nesiërs van 25 jaar en ouder praat over Nederland, springen hun de tranen in de ogen". „Ik hoop dat O. L. Heer me voorlopig nog niet wil hebben. Ik heb nog genoeg te doen". 'Ovaties voor Sjoukje in New-York NEW YORK Het eerste optreden van Sjoukje Dijkstra op Broadway Is een groot succes geworden. Tijdens de première van de revue „Holiday on Ice", die enige weken in Madison Square Garden zal draaien, volgde de ene ova tie op de andere. Ongeveer 10.000 toe schouwers zagen de Nederlandse Olym pische- en wereldkampioene een per fecte uitvoering geven van haar solo op muziek van Offenbach. Lang nadat zij in haar kleedkamer was teruggekeerd, bleek Sjoukje nog onder de indruk te zijn van de enthousiaste ontvangst, die het verwende New-Yorkse publiek haar had bereid. Ontevredenheid bejaarden over vakantiegeld (Van onze parlementaire rediactie) DEN HAAG Bij het centraal orgaan samenwerkende organisaties (COSO), overkoepelend orgaan van een groot aan tal bejaardenorganisaties, werd de in houd van de adviesaanvrage van minis ter Veldkamp aangaande een vakantie- uitkering voor bejaarden zonder meer teleurstellend genoemd. Men wees erop. dat by realisering van de ministeriële plannen aan de bejaar den. weduwen en invaliden ln feite niets extra's wordt gegeven. Er wordt, slechts een deel van de stijging van de uitke ringen achtergehouden om later onder de naam ..vakantieuitkering" alsnog strekt te worden. By het COSO is daar zeer onvoldaan over. In het afge lopen voorjaar was de minister in een adres uitdrukkelijk om een uitkering in eens gevraagd .los van eventuele sty- gingen van de normale uitkeringen. Het COSO zal op zaterdag 18 septem ber bijeenkomen om over de teleurstel lende adviesaanvrage van de minister te beraadslagen. KNSM verhoogt passagetarieven naar de West AMSTERDAM (ANP) De Konink lijke Nederlandse Stoomboot-Maat schappij heeft meegedeeld, dat op 1 september de tarieven voor de passa giersdiensten op de west zijn verhoogd met 5 tot 7 procent. Op 1 maart 1966 worden de passagiersschepen „Willem stad" en „Oranjestad" uit de dienst op Suriname genomen. Van die datum af zal de „Oranje Nassau" deze dienst derhouden. Dit schip biedt meer c fort en luxe dan de boten die thans op Suriname varen. Vandaar dat de passa giers voor hun reizen met de „Oranje Nassau" hogere tarieven gaan betalen. Voor reizen buiten het seizoen (dat wil zeggen uit Amsterdam: maart tot en met juni, uit Suriname: oktober tot en met november) bedraagt de verhoging, naar gelang de accommodatie, van 2'i tot 20 procent. Voor vaarten in het sei zoen belopen de tariefsverhogingen 12 tot 20 procent. Aanhang voor prins Peter ATHENE (UPI—AFP) De tweede T zitting van de Griekse kroonraad, bij eengeroepen door koning Constantljn, is vanmorgen vroeg geëindigd zonder te kenen die erop zouden kunnen wijzen dat aan de politieke crisis van zeven weken een einde komt. Aan de tweede zitting namen elf oud premiers en parlementaire fractielei ders deel. Ze duurde zes en een half uur en vond in het koninklijk paleis plaats onder voorzitterschap van de koning. Toen oud-premier Papandreoe naar buiten kwam, zei hij desgevraagd dat hij vorming van een zakenkabinet had voorgesteld en verkiezingen op een zo vroeg mogelijk tijdstip. Constantljn is sterk tegen het houden van vervroegde verkiezingen. Papandreoe is er zeker van dat hij er do macht door zou terug krijgen. Er gaan geruchten dat bepaalde Grie ken prins Peter, een oom van Constan- tijn. op do troon willen hebben in plaats van koning Constantijn te bevestigen. Prins Peter is de eerste van de zijtak die voor do troon in aanmerking komt. Hij ls liberaal en heeft zich lange tijd uit respect voor wijlen koning Paul niet met de politiek Ingelaten. Prins Peter koestert een hevige anti pathie tegen koningin Frederika. Bergingswerk gestagneerd door noodweer VISP (UPI) De rechter van in structie In het Zwitserse stadje Vlsp is met een grootscheeps onderzoek begon nen naar de oorzaken van de rampza- lige Ijslawine die maandag in de na bijheid van de in aanbouw zijnde Matt- Terwijl specialisten van het Zwitser se leger en 22 ervaren berggidsen wachtten op het moment' waarop de bijna tropische regenval zou zijn opge houden om de los zittende en daardoor gevaarlijke delen van de afgebrokkelde Allalingletsjer met twee ton dynamiet op te blazen, deelde de rechter van in structie mee dat het onderzoek ant woord zal moeten geven op twee vra gen: Hoe kwam het dat een gedeelte van d« gletsjer afbrak mek het gevolg dat een half miljoen ton ijs en gesteente zich uitstortte over een arbeiderskamp en is de ramp redelijkerwijs gesproken te voorzien geweest? De 500 redders bleven gisteren weg uit het gebied waar de ramp zich heeft voltrokken. Tot woensdagmiddag is men bezig geweest te zoeken naar stoffe lijke resten en overblijfselen van het uit houten gebouwen bestaande kamp. Regen, sneeuw en mist maakten verder werken echter niet meer mogelijk. Alleen het stoffelijk overschot van de Italiaanse dienster in de kantine, Gina Bozza. is gisteren geborgen. Het aan tal gevonden doden is thans acht. jon gerend iscussies int. samenwerking (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG *Ict nationale comité „Jaar van internationale samenwer king" verzendt dezer dagen aan Jonge- gunstig* rengroepen, scholen voor voortgezet on- Hra,n derwijs en studentenverenigingen map pen met vragen en artikelen, die de basis moeten vormen voor het aangaan van discussies door jongeren over hel thema „internationaal samen-werken, de weg naar internationaal samen-Ie- Boei geplaatst bij Renate Leonhardt (Van onze correspondent) DEN HELDER Ondanks het minder eer is personeel van hel loods wezen er gisteren in geslaagd een boel. gemerkt „Renate L." te plaatsen boven of vlak in de nabijheid van het wrak van het goudschip Renate Leonhardt. Hiermede is de taak van het loodswezen die Labour in het Lagerhuis bezit om dat de voorzitter geen stemrecht heeft. Hylton-Foster echter was lid van de oppositionele conservatieve partij en tenzij de conservatieven vrijwillig een nieuwe parlementsvoorzitter uit hun ge lederen aanwijzen, betekent dit dat La bour ervoor zal moeten zorgen, het geen zou betekenen dat de meerderheid wordt gereduceerd tot één. Nu verscheidene leden van de La- bourfractie op leeftijd beginnen te ge raken en ook de gezondheidstoestand van een aantal hunner veel te wensen overlaat, is het niet onmogelijk dat de nu ontstane situatie premier Wilson te zijner tijd zal verplichten tot het uit schrijven van nieuwe verkiezingen, zo menen politieke waarnemers in Lon- d{n. Het is voor de eerste maal sedert mensenheugenis dat een voorzitter van het Lagerhuis overlijdt terwijl het Hui» op reces is en dit alleen heeft een niet gering technisch probleem geschapen. Men moet nu gaan uitmaken of het parlement in de komende paar weken weer bijeen moet worden geroepen om een nieuwe voorzitter te kiezen. De meest voor de hand liggende op lossing zou zijn wanneer de plaatsver vangend voorzitter, het Labourlid dr. Horace King, nu tot voorzitter zou wor den benoemd. Politieke deskundigen zijn bovendien van mening dat deze man voor beide grote groeperingen in het Lagerhuis aanvaardbaar is. Verwacht wordt echter dat premier Wilson zal trachten te voorkomen dat King wordt gekozen. Intussen heeft men, na bestudering van het reglement, vastgesteld dat de uit zes leden bestaande „speakercom missie" van het Lagerhuis de nodige volmachten bezit om tussentijdse ver kiezingen uit te schrijven voor de in totaal twee vakante zetels. In verband hiermee zal het niet nodig zijn om het parlement voor 26 oktober bijeen te roepen. Wel zal dan eerst een nieuwe voorzitter gekozen moeten worden. In de tussenliggende periode zullen de leiders van de conservatieve, de li berale en de Labourpartij bijeen moe ten komen om gezamenlijk een kandi daat te zoeken voor het „speakerschap". Deze zal dan als zodanig worden voor gedragen aan het Lagerhuis. Bart Jeroen krijgt van zijn moeder, mevrouw Van Someren-Downer, zijn plaatsje gewezen. Waarvoor hij in de wieg gelegd zal zijn f Voorlopig om te slapen, ffog niet voor het Kamerlidmaatschap. Gids opvoeding in geloof van schoolkinderen Het us de bedoeling dat van deze discussies in groepen van 15 ét 20 per sonen verslagen worden opgemaakt, die uiterlijk 5 oktober aan de provinciale jeugdraden moeten zijn opgezonden. Deze zullen dan op hun beurt uit de plaatselijke discussiegroepen teams sa menstellen, die op regionaal niveau de gesprekken rond het reeds genoemde gespreksthema zullen voortzetten. Die regionale bijeenkomsten wil men hou den op 23 oktober a.s. als viering van de „Dag der Verenigde Naties". Tenslotte is het dan de bedoeling op 11 december in de Jaarbeurshallen te Utrecht met een gezelschap van 2000 ft 5000 jongeren de landelijke slotdiscus- sie te houden. Deze bijeenkomst wordt omlijst met manifestaties. NIJMEGEN (KNP) Het hoger ka- techetisch instituut te Nijmegen heeft v.„ Het boekje is tot stand gekomen in over- P. Vis* uit Wijdew beëindigd. Ook de heer Van der Sijde uit Den Haag meent aanspraken te doen gelden op het. goud van de Renate Leonhardt. Hij mpent met twee anderen het alleen recht te hebben op de eventuele schat van de Renate. Hy zou d« concessie hebben gekocht voor f 100. Pas wanneer de heer Visser er in slaagt het goud boven water te brengen zal deze door hem ln rechten worden aangesproken ,zo heeft d« heer Van der syde verklaard. Dan zullen ook de ruim 3300 aandeel- houdera(tje6) hun deel kunnen krijgen. Onlangs heeft de rechter een eis om de heer Van der Sijde te verbieden zich in circulaires enz als enige concessiehouder voor t» doen niet ontvankeiyk verklaard. leg met de interdiocesane ouderraad, de vrouwenbeweging van het NKV, de Ned. katholieke plattelandsvrouwen en het L. Kath. Vrouwengilde. De gids is verdeeld in tien hoofdstuk jes, waarvan de eerste vier een beeld geven van de vernieuwde godsdienstige opvoeding op de lagere school, waarna de laatste zes hoofdstukjes laten zien hoe dit in iedere klas afzonderlijk wordt toegepast. De schrijver van het boekje, RHM Middelhoff. godsdienstleraar aan de St - Jozefkweekschool in Bergen NH, ver klaart in zijn inleiding, dat het boekje behalve inzicht in de vernieuwde gods dienstige opvoeding geven ook de weg wil openen naar een vruchtbar» samen werking van ouders en school.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 5