BEZWAREN INCEKOMEN TEGEN VERKEERSPLAN OECSTGEESTERWEG CURSUSSEN VAN „DE HOEKSTEEN" BEGINNEN BINNENKORT WEER KENNISMAKING MET DE MATER AMABILISSCHOOL KRANTENBEZORGERS GEVRAAGD AKTIEVE BEZORGER PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 3 SEPTEME.cm 1^3 UITBREIDINGSPLANNEN GEMEENTE OEGSTGEEST Gemeente heeft geen opmerkingen over Leidse plannen „Oegstgeest-Merenwijk" Van 20 april tot en met 17 mei jl. tot en met 14 juli jL ter inzage gele- heeft ter inzage gelegen het ontwerp gen; bezwaarschriften zijn niet inge- van het uitbreidingsplan in onderde- diend. len „Oegstgeesterweg" met bijbeho- In verband met de voortgaande ont- rende bebouwingsvoorschriften. Dit wikkeling van de bebouwing in de plan betreft de bebouwing van het ter- Leidse agglomeratie is voor de bouw rein der vroegere tramremise, dat door van een nieuwe woonwijk in het oos- de gemeente Rijnsburg is aangekocht telijk gedeelte van Oegstgeest en ten en voor bebouwing is vrijgemaakt. Het noorden van Leiden dit plan ontwor- plan voorziet in een woongebouw van pen drie lagen met in het onderhuis kan- Het gebied waarover dit uitbrei- toorruimten. Tevens is in het ooste lijk onderhuis een restaurant en in het noordwestelijk deel een garagebedrijf opgenomen. Verder is in het plan ge regeld de aansluiting Oegstgeesterweg Rijnsburgerweg met de weg ln de richting Noordwijk. Tegen het plan dingsplan m hoofdzaak ..Oegstgeest Meren wijk" zich uitstrekt, is gelegen in de Broek- en Simontjespolder en wordt aan de oostzijde begrensd door de Zijl, aan de zuidzijde door de Stinksloot, aan de westzijde door de spoorbaan LeidenHaarlem zijn binnen de wettelijk daarvoor ge- de noordzijde door de gemeentegrens stelde termijn twee bezwaarschriften OegstgeestWarmond. De totale op- ingebracht. pervlakte van het plangebied bedraagt De heren Den Haan maken bezwaar j C^®vi8ngehnaoemd gcbied hee(t mo_ menteel een agrarische bestemming in het ter plaatse geldende uitbrei dingsplan. tegen de geprojecteerde verkeersop- lossing OegstgeesterwegRijnsburger weg. daar hierdoor hun zich daar be vindende grond niet voor bebouwing met een flatgebouw zoals zij wen sen in aanmerking kan komen. De verkeersoplossing is het uitein delijk resultaat na ampel overleg met de Provinciale Waterstaat en de ANWB. Er is o.a. gesteld, dat het ver keer naar Katwijk op vloeiende wijze moest kunnen plaats vinden. Voorts moet de aftakking richting Noordwijk zodanig worden aangelegd, dat er vol doende opstellengte tussen de toe gangsweg naar de kom van Rijnsburg (verlengde Graaf Florislaan) en de Oegstgeesterweg kan worden opgeno- Een dergelijke oplossing is alleen te verwerkelijken, indien het terrein van appellanten voor dit doel wordt aangewend. Elk minder vloeiende en overzichtelijke oplossing zal de capa citeit ongunstig beïnvloeden en zal bovendien de veiligheid niet ten goede komen. NOG EEN BEZWAAR De heer W. A. van der Meij, eige naar van het garagebedrijf Van der Meij, Rijnsburgerweg 152, maakte be zwaar tegen het plan, dat door de wij ziging van het verkeerspunt ter plaat se zijn benzine-omzet nadelig wordt beïnvloed. De verkeersveiligheid zal moeten prevaleren boven het particulier be lang. Indien t.z.t. mocht blijken, dat betrokkene onevenredig zware schade j ondervindt, zal hij een beroep kun nen doen op de gemeentelijke schade vergoedingsverordening. VERZOEK VAN LEIDEN Het gemeentebestuur van Leiden heeft b. en w. van Oegstgeest verzocht ecg door Leiden ontworpen uitbrei dingsplan in hoofdzaak Oegstgeest Merenwijk (gedeelte Broek- en Si montjespolder) met bijbehorende be- ~?SalknLendlt,evr,™ta,r^ Ar voldaan. Het plan heeft van 14 Juni Oegstgeest medewerking gevraagd aan b. en w. voor de stichting van een quick-service station in deze gemeente. Op eigen grond is hiervoor geen ruim- Volgens het structuurplan voor de Leidse agglomeratie zoals dit door de Raad van Leiden is vastgesteld is in het bovengenoemde gebied een woon wijk (Merenwijk) ontworpen. De ca paciteit van deze wijk bedraagt glo baal 4700 woningen. De ontworpen groene ruimte, voor namelijk gelegen tussen de „Meren wijk" en de spoorbaan LeidenHaar lem en in de zuidoostelijke hoek van het plan-gebied bij de Zijl, zijn hoofd zakelijk bestemd voor recreatieve doeleinden, zoals parkstroken, sport velden. speelweiden en inrichtingen voor de watersport. WEGEN In verkeerstechnisch opzicht wordt de opzet van het plan gekenmerkt door een ringweg, welke in het noor den een aansluiting heeft op de aan de noordzijde van de Leidse agglo meratie geprojecteerde provinciale Naar het zuiden zijn twee verbin dingswegen ontworpen, respectieve lijk in de richting van het stadscen trum alsmede van de oostelijke en zuidelijke stadsdelen van Leiden. Voorts is vanuit deze nieuwe woon wijk in westelijke richting een ver binding tot stand gebracht met het woongebied van Oegstgeest. waardoor tevens een aansluiting kan worden gemaakt op de invalsweg, welke van af rijksweg 4 langs de Haarlemmer trekvaart naar het Leidse stadscen trum voert. Bovengenoemde wijkver- bindingsweg maakt voorts deel uit van een geprojecteerde gordel weg rondom dat stadscentrum. De aansluiting van de „Merenwijk" op provinciale weg nr. 4 bij de brug over de Zijl ontsluit ook het recrea tiegebied tussen deze weg en de te verbreden Grote Sloot, zoals dat in een vigerend plan in hoofdzaak van de gemeente Warmond voor dit ge bied reeds nader is vastgelegd. Het plan en de bijbehorende be stemmingsbepalingen geven b. en w. van Oegstgeest geen aanleiding tot op merkingen. In juni 1955 is aan de „IJsclub Oegstgeest" voor de tijd van 10 jaren derhalve tot 1 juni 1965, de zg. Ezel wei gelegen achter het Kasteel Oud- Poelgeest. ter groote van 2.28 ha. ver huurd om deze als ijsbaan te gebrui- De huurprijs werd vastgesteld op 75 per ha., in totaal derhalve 171 te vermeerderen met grond-, straat- en polderlasten en de bemalingskos- Doordat in 1960 de gemeente Leiden op een gedeelte van het terrein een parkeerterrein heeft aangelegd, ver minderde de te verhuren oppervlak-v te tot 1.92 ha. en werd de huurprijs met ingang van 1 januari 1961 nader vastgesteld op 144 per jaar. Om administratieve redenen geven b. en w. er de voorkeur aan de bij komende lasten met uitzonder van de bemalingskosten op een vast be drag te weten 106 per jaar vast te stellen, waardoor jaarlijks een be drag van 250 verschuldigd zal zijn. Het bestuur van de IJsclub wenst tegen deze huurprijs het terrein op nieuw voor de tijd van 10 jaar te hu- Onder de voorwaarden is een bepa ling opgenomen, dat b. en w. de be voegdheid hebben, indien in verband met de uitoefening van de publiek rechtelijke taak van de gemeente het terrein geheel of gedeeltelijk een an dere bestemming krijgt, de huurover eenkomst voor zoveel nodig op te zeg gen. OEGSTGEEST VERKOOPT GROND VOOR QUICK-SERVICE STATION AAN LIJTWEG VOOR KWART TON Transacties in Bungalowpark Gemeente Oegstgeest garandeert lening Groene-Kruisgebouw I te s wezg. Het bestuur der afdeling Oegstgeest van de Zuidhollandse Vereniging „Het Groene Kruis" verwacht, dat binnen kort met de bouw van het nieuwe wijkgebouw annex gemeentecentrum van de Hervormde Gemeente aan de Lijtweg kan worden begonnen. Het be- stuur heeft echter medegedeeld dat het slechts er in zal slagen de beno digde gelden te lenen wanneer de ge meente zich tegenover de geldschie ter garant verklaart. De bouwkosten zullen f332.000.bedragen. Het eigen vermogen van de vereniging bedraagt f92.000.Voor het verschil f 240.000 zal een geldlening moeten worden aan gegaan. B. en w. stellen voor onder dezelfde voorwaarden als ten aanzien van het Wit-Gele Kruis is geschied, de gevraagde garantie te verlenen. Met een beginselbesluit kan worden vol staan. Zodra zekerheid is verkregen omtrent de geldschieter kan ee fnitief besluit worden genomen. Reconstructie van wegen te Oegstgeest Plan weg Leiden— Rijnsburg gereed B en w. hebben gemeend, dat er alle aanleiding bestond aan dit sedert ja ren in de gemeente gevestigde bedrijf de nodige medewerking te verlenen. De moeilijkheid was echter, dat het vrijwel onmogelijk was een plaats te vinden, die ingevolge het uitbrei dingsplan toelaatbaar was en ook de instemming van Ged. Staten zou kun nen verkrijgen. Het uiteindelijk resultaat is geweest, dat aan Rooyakker's automobielbedrijf dit doel een terrein te koop is de Lijtweg hoek M. II. Tromplaan. Dit terrein heeft een oppervlakte van 1600 m2. terwijl overeengekomen is de koopprijs vast te stellen op 240.000. Het huidige uitbreidingsplan laat op de grond de bouw van een flat toe. Wanneer aldaar een quick-service sta tion komt dat vanzelfsprekend veel lager is zal de algemene aanblik op dit punt verbeteren. De provinciale commissie van advies voor de uitbreidingsplannen in Zuid- Holland heeft reeds te kennen gegeven de- zi°h er *e kunnen verenigen, dat het geprojecteerde flatgebouw vervangen door een ouick-serv tion van bescheiden afmetingen vendien zal het plan worden voorge legd aan het Instituut Stad en Land schap Zuid-Holland. Bungalows B. en w. stellen verder voor aan de heer drs. E. van der Wolk te Leiden te verkopen een perceel bouwgrond gelegen in het bungalowpark ter grootte van pl.m. 1000 m2 tegen de prens van 49.000 en aan de heer A. van Erk te Heemstede een perceel met een oppervlakte van pl.m. 1369 m2, terwijl de prijs is bepaald op ƒ68.000. De heer A. Gelling te Oegstgeest wil het perceel aan de Rhijngeesterstraat- weg hoek Apollolaan kopen. De groot te is 496 m2 en de prijs 75.per m2. Gisteren om 8.15 stak de 9-jarige Ma rianne L. uit Leiden zonder op het ver keer te letten de rijbaan van de Heren straat over. Zij werd aangereden door een personenauto, die haar niet meer kon ontwijken. Met een hersenschudding werd zij naar het Academische Zieken huis te Leiden overgebracht. Een 23- jarige bromfietser uit Leiden reed op de Rijnsburgerweg. komende uit het Terweepark. toen hij aangereden werd door een passerende personenauto. De bestuurder daarvan was bezig zijn ven- tilatieraampje open te draaien, zodat hij de bromfietser niet zag. Deze liep een hersenschudding op. terwijl zijn 13- jarige duopassagier een knieblessure kreeg. Gisteren raakte om 15.55 in de Schoolstraat een geparkeerd staande auto om onbekende redenen in brand. Men denkt wel aan kwajongens. De eigenaar van de wagen is onbekend. De brandweer heeft de brand geblust. Een 34-jarige Alphenaar parkeerde gis ternacht zijn auto voor tien minuten in de Thorbeckestraat, echter zonder deze af te sluiten. Toen hy weer weg wilde rijden, kwam hij tot de onaangename ontdekking, dat z'n auto verdwenen was. Leiden is een spaarlustige stad. Dat blijkt uit de resultaten van de Leidsche Spaarbank. In de maand augustus '65 werd ingelegd f 3.990.456,40 en terug betaald f 3.154.411,33. Het aantal nieu we boekjes bedroeg 592 en het aantal afbetaalde boekjes 348. Op 907 reke ningen van deelnemers aan de Afhaal- dienst werd f 25.612.- bijgeschreven. Er werden 1.366 spaarbusjes ter ledi ging aangeboden met een gezamenlijke inhoud van f 52.555,72. Het tegoed der 59.766 inleggers aan het einde der maand bedroeg f 71.878.042.46. Maan dagavond a s. kunnen de Leidse kla- verjasliefhebbers hun hart gaan op halen in de Romanuszaal. achter de Hartebrug. Om half acht wordt daar het kaartseizoen geopend. OEGSTGEEST NIEUWE „VREDESWERK" IN GEBRUIK GENOMEN Gisteravond is met een kerkdienst, geleid door ds. D. J. Vossers, de nieuwe Vredeskerk van de Hervormde Wijk- gemeente aan de Burggravenlaan te Leiden in gebruik genomen. Het in bijzonder strakke lijnen gehouden gebouw, dat ontworpen is door de Arnhemse architectenbureau Hamerpagt-De Gruyter, heeft ruim één miljoen gulden gekost. Voor dit geld is behalve een kerk o m. gebouwd een vergader- en een toneelzaal, voor de jeugd zijn er „knut- selruimten" ingericht, voor de koster is een woning tegen de kerk aangebouwd. Het Groene Kruis krijgt eveneens ruimte beschikbaar, en zal drie maal per week zitting houden. Het ligt ln de be doeling ook een huisarts te interesseren om in dit gebouw zijn zittingen te houden. De ruime hal kan ook als ontvangst zaal worden gebruikt. In de twintig meter hoge luidtoren is een klok opgehangen, voorzien van een Latijnse tekst, de Nederlandse vertaling luidt: „Vrede zij Ulieden". RAADSAGENDA Agenda o.a.: wijziging van de bouw en woning verordening: verkoop van grond aan: a. Rooyakkers automobiel Tentoonstelling „De taak van de huisvrouw van vandaag'' Nieutv gebouw In deze tijd is het „gewoon" huisvrouw zijn eigenlijk een veelomvattend be- r„Goed roep op zich. Vandaar dat het voorlichting behoeft. Want hoe wordt Kareltje j reau Vl Karei? Men kan natuurlijk antwoorden, dat dat allemaal wel vanzelf gaat, dat zijn opa ook groot is geworden zonder dat daar een „uitgedokterde" opvoeding aan te pas kwam, maar en dat is het kritieke punt die opa leefde in een andere tijd. Toen er nog geen flats waren, maar rustige eengezinswoningen Maximaal 200 cursisten per week die het gezin toelieten zich minder sociaal te gedragen dan thans. Er waren kunnen de cursussen van „De Hoek- niet zoveel mogelijkheden met de voeding, de kleding was veel minder een steen" volgen. De afdeling Leiden van jprobleem, men had een zondagse en een door-de-weekse plunje en daarmede) de stichting is een onderdeel van de bedrijf n.v. te Oegstgeest; b. drs. E. was de kous verder af. Er waren geen elektrische apparaten die pretendeerden Nationale Federatie voor hulshoude- der Wolk te Leiden: c. A. van Erk I de taak van de huisvrouw te verlichten en die ieder half jaar in een andere lijkenen gezinsvoorlichting" en krygt z te Heemstede; d. A. Gelling te Oegst geest; vaststelling van de volgende uit breidingsplannen: a. uitbreidingsplan „Oegstgeesterweg" met bijbehorende bebouwingsvoorschriften; b. uitbrei dingsplan „Oegstgeest-Merenwijk" (ged. Broek- en Simontjespolder) met bijbehorende bestemmingsbepalingen verhuur van grond gelegen "bij de Juf- fermansstraat; overname van 'n strook grond voor het perceel De Kempenaer- straat 73; verkoop van een strook grond langs de Floresstraat aan J. Bouwman; verlenging van de verhuur van de Ezelwei aan de ijsclub Oegst geest; het doen van een uitkering in- eens aan het gemeentepersoneel; ga rantie van rente en aflossing voor het nieuwe gebouw van het Groene Kruis; wijziging van het raadsbesluit van 3 april 1963 inzake de bouw van aula en sporthal bij het Rijnlands Lyceum; tot beschikbaarstelling van een krediet voor aankoop van grond langs de Rijns- bucgerweg: tot verhoging van het be- :™n,ng- de haai-naast di-ag per leerling voor het gewoon la- I haar «e2m' kunnen makkelij- ger onderwijs voor 1965. uitvoering en grote verscheidenheid op de markt verschenen, en aan het inte- wel R'Jks- als gemeentesubsidie. Niette- rieur van het huis werden minder eisen gesteld. De huisvrouw zelf had veel minder gelegenheid zich in het openbaar te vertonen, haar kleding, haar hele uiterlijke verzorging baarde haar minder zorgen dan nu en er waren geen reeksen advertenties die de één nog meer dan de ander haar veelbelovend toelachten. Vandaar dat het haar meer moeite kost om Kareltje Karei te laten worden, omdat zij bij haar taak als huisvrouw door de bomen het bos niet Hoeden maken en schoonheidsverzorging van de speciaal op haar taak afgerich- De stichting commissie voor huishou- te cursussen heeft gevolgd, die door delijke en gezinsvoorlichting te Leiden deze stichting worden georganiseerd. „De Hoeksteen" heeft een gebouw aan ..De Hoeksteen" heeft een adviserende omdat het 't werk van de voorlichting het Levendaal met leerkrachten en een en voorlichtende functie, daarnaast moet accentueren. Men leert bg „De leidster die niets liever doen dan Leidse geeft zg ook cursussen die voor de Hoeksteen" de huisvrouwen immers te huisvrouwen wat te helpen bij haar huisvrouw persoonlijk erg leuk en be- leven met en in haar tgd. moeilgk „beroep". Problemen die zich langrijk zijn, zoals hoeden maken, bij de taak van de huisvrouw, n.l. de bloemschikken, naaien, handenarbeid en zorg voor de voeding, de kleding, de schoonheidsverzorging. Ook kan men zich laten voorlichten over kleine klus jes waarvoor men een loodgieter en electriciën eigenlijk niet op kan bellen afgezien van het feit dat deze toch geen tijd hebben en leren kleine de- fecten zelf op te knappen. moet zy zelf ook nog altyd deel van de kosten betalen en dat is met het gebouw, dat eigeniyk te klein is en te oud, de grootste zorg van de directrice, mevr. T. L. CreyghtonEl- dering. Het gebouw aan het Lew^gal van de gemeente voor tien jaar >-(je- huurd. En die tien jaar is bijna om. Bovendien ligt het gebouw in het uit breidingsplan, zodat men naarstig uit ziet naar een ander onderkomen voor de stichting.. Het toekomstig onderdak van „De Hoeksteen" moet wel zoveel mogelijk typerend zijn voor deze tyd. Karnerbeivoners >rden opgelost In het Sint Antonius Clubhuis ver zorgde de Mater Amabilisschool gister avond een propaganda-avond, of beter, zoals de heer H. I. J. Sohrandt, voor zitter van het bestuur, het uitdrukte: een inllchtingenavond over het doel van de school. De bedoeling van de avond was, de meisjes, die veelal vergezeld waren van verloofden en/of ouders, zo veel mogelijk te vertellen over de cur sussen. De lessen, of zo men wilt de gesprekken, vinden plaats in de huis- ordt houdschool aan het Galgewater. Hoofdleidster mej. E. Kerckhoffs. HCW en NEM het nieuwe wintersei zoen geopend met een zeer goed be zochte ledenbijeenkomst. De grote be langstelling ging ditmaal uit naar de lezing van de bekende bioloog en oud- Leidenaar, dr. Ingvar Kristensen met als onderwerp: „Niet een schepnetje op jacht naar zoetwatervissen in het Ca- noemen: opvoedkunde, kinderverzor- raibisch gebied". ging. ziekenverpleging, gezondheidszorg. smaakontwikkeling, woninginrichting. ."li" welkomstwoord sprak de godadienst, vrije expres.ie en nog veel I voorntter. de heer M. van Dijk zijn meer. Voor deze „vakken" behoeven de Kenoegen uit over het telt, dat hij leerlingen geen huiswerk te maken en alles geschiedt op vrijwillige basis en in gezellige sfeer. Het progri Gistermiddag heeft burgemeester G. van der Willigen een bezoek aan de ntoonstelling gebracht, die in de ko- ende dagen ln „De Hoeksteen" wordt gehouden onder de titel De taak van de huisvrouw van vandaag". De huis vrouw kan daar een indruk krygen van de mogelijkheden die „De Hoeksteen" niet alleen heeft, maar die ook een huisvrouw in de huishouding kan heb- De stichting commissie voor huishou- ben, mits zij daarop opmerkzaam is delijke en gezinsvoorlichting ,.De Hoek- gemaakt. Er zgn altgd nog vrouwen die steen dateert van 1935. Hij is opge- niet precies weten wat zij allemaal met richt in de crisisjaren om de vrouwen een keukenmixer kunnen doen, erger: van werkelozen te leren rondkomen met die er niet eens mee om weten te gaan. hun „steun" d.m.v. kook- en naailessen Op de naaicursus leert men niet alleen afgestemd op hun behoefte en mogelijk- naaien, maar tevens patroon tekenen heden. In die tijd werden voor de acti- en de verschillende stoffen van elkaar Bonnetjes viteiten van De Hoeksteen" verschil- te onderscheiden. De cursus „budgette- zowel een groot aantal trouwe leden lende gebouwen gebruikt. In de oor- ring" laat zien hoe de huisvrouw met als vele nieuwe leden mocht begroeten log was de voornaamste taak van de schoolgaande kinderen en grote onkns- reeks van interessante en stichting te laten zien wat men kon ten (och rond kan komen met haar wordt in'2* "jaar"Afgewerkt.^De^kostën voorlichtingsbijeenkomsten in 't voor- doen met de beruchte „bonnetjes". Men geld door verantwoorde bezuiniging. Er bedragen 55.-. uitzicht kon stellen. leerde de huisvrouw tevens wat men zijn cursussen ziekenverpleging in huls, uri prv r. jl. v in met surrogaten kon doen. Op een be- woninginrichting (wat te doen als uw HEGrfciN Daar de heer Kristensen niet alleen noo.H „„„„hu, i paald ogenblik was er echter helemaal «oon een eigen kamer wil en er ogen- De school wil het meisje vormen en een vlot en boeiend verteller, doch te- niet3 nieer te krljgen en de stichting schiinlijk geen ruimte voor is), voor de helpende hand reiken op haar weg yens een bij uitstek deskundige op commissie voor huishoudelijke en ge- lichamelijke fitheid en een goede hou- telde vervolgens uitvoerig over de vak- naar volwassenheid, aldus mej. Kerck- het gebied van tropische vissen is. vond >,jnsvoorlichting ging eigenlijk min of ding worden er gymnastieklessen gege- zeer goed verzorgde architectuur. Aan ken die voor de komende 2 jaar op het ^offs. °°r mejsJes lVssen de 14 en hu voor zijn lezing een zeer aandachtig ineer ter ziele totdat in 1950 op ven ,.n als uitzondering voor manne- deze voorwaarden wordt voldaan. Bo- programma staan. Om maar iets te 46 Jaar bestaat de jongeren-cursus; gehoor. Hu nam de Leidse aquarium- tief van de vrouwenorganisaties, over- Igke kamerbewoners een cursus hoe zij het rooster is aangepast aan deze leef- vrienden in g^chte^mee op^kele heid en huishoudscholen de organiaatle ze„ het bpste voor hun vopding kun- nieuw leven werd ingeblazen. De nen zorgen. De tentoonstelling die voor SUBSIDIE LEIDSE MUZIEKSCHOOL Oegstgeest overweegt verandering systeem geraamd subsidie Eerder is door de raad van Oegst- Sedert het jaar 1961 verleent de ge- ijaar moet zijn vulling geest een krediet van f73.000 - ter raeente Oegstgeest subsidie aan de 1962/63 f 15.365,f 16.684,40 f 1.319,40 beschikking gesteld voor de voorbe- Stichting Leidse Muziekschool te Lei- 1963 ö4 f 20.600,— f 23 908,22 f 3.308.22 reiding van de verbetering van een den ter grootte van het exploitatie- 1964 65 f 26.800,— f 29.744.95 f2.944,95 aantal wegen. Onder deze wegen is tekort per leerling voor de ingezete- ook de doorgaande weg Leiden-Rijns- nen der gemeente, die op de school g. en w. stellen nu voor de burg. Het uitgewerkte plan voor deze muziekles ontvangen. In verband met raa(j voor aanvullend f 7.572,57 reconstructie is thans gereed. vragen naar de oorzaak van de sterke a]s subsidie beschikbaar te stellen. In verband met de in dit weggedeel- stijging van het subsidie hebben b. en Overigens menen zij. dat beraad te voorkomende tertiaire weg hebben w. daaromtrent inlichtingen ingewon- 1 nodig is over de vraag of voor volgen - b. en w. het plan aan Gedeputeerde nen bij het bestuur van de school. De de jaren op dezelfde voet met de sub- Staten ter goedkeuring gezonden kostenstijging blijkt in hoofdzaak toe- sidièring van het muziekonderwijs Daar de nodige voorbesprekingen heb- geschreven te moeten worden aan de moet worden doorgegaan, ben plaats gevonden kan verwacht sterke stijging der salarissen. De ta- Het subsidie voor het begrotingsjaar worden dat het provinciaal bestuur rieven (lesgelden) zijn regelmatig ver- 1966 wordt door het bestuur van de zich spoedig officieel met het plan hoogd, maar deze aanpassing dekt niet muziekschool geraamd op f31.420,62. In het jaar 1961 werd f 14.000, tijdsgroep. van de vele tochten, die hij gemaakt De adspirant-leerlingen, die gister- heeft in de kustgebieden rond de Ca- avond aanwezig waren, kregen hierna raïbische Zee om vandaar uit het bin- gelegenheid om in de praktijk te zien nenland in te trekken waar met een wat hun voorgangsters hadden ge- schepnet in poelen, plassen en beken leerd. Onder leiding van de heer Joop c'rca 80 verschillende vissoorten wer- Koevoets, docent vrije expressie, beeld- I den Bevangen. den een tiental meisjes een Frans I Het gesproken woord met talrijke verhaal uit, waarbij hun eigen fan- dia's toelichtend vertelde hij over een tasie de belangrijkste rol speelt. Een Sroot deel van deze vissoorten een met succes opgevoerde eenakter was reek? van wetenswaardigheden waar- het slot van de avond Ult de aquariumhouders de nodige le- De laatste gelegenheid tot inschrij- rin* konden trekken. Terloops gaf hij instanties raadplegen die zich met een - 'de aanwezigen eveneens nog 'n lesje facet daarvan bezighielden zoals de het houden en verzorgen van moe- landbouwhogeschool in VVageningen, rasplanten, die een sieraad voor het aquarium kunnen zijn. activiteiten van de stichting beperkten de 10e en naar men hoopt zich toen niet meer tot bepaalde groe- laatste keer in het huidige gebouw van pen huisvrouwen en tot het geven van „De Hoeksteen" wordt gehouden geeft onderricht in het koken en naaien. Over ven verheugend overzicht van alles wat alles wat met de taak van de huis- De Hoeksteen" doet om de taak van de vrouw te maken had, wilde men bij „De huisvrouw niet alleen makkelijker, maar Hoeksteen" voorlichting gaan geven, ook plezierig te maken. Binnenkort zul- voor iedere huisvrouw toegankelijk. Voor len de cursussen weer beginnen. Inschry- fle oriëntatie op het veelzijdig gebied vingen zijn tot 7 sept a.s. mogelijk, van de huisvrouw ging de stichting bestaat op dinsdagavond i 7 tot 9 uur in de huishoudschool i het Galgewater. Hier huist „De Hoeksteen".. zal kunnen verenigen. de toename der kosten. Het bestuur Een aantal stroken grond langs de schrijft hieromtrent dat bü de_ tarief- Rijnsburgerweg, benodigd voor deze stelling niet alleen rekening e reconstructie, is nog niet eigendom de gemeente. B. de draagkracht van de leerlingen, doch tevens met de tarieven, die voor par ticuliere muzieklessen gebruikelijk zijn. Het tekort b.v. van de voornaamste de gemeentebegroting geraamd, op de gemeentebegroting 1965 f 26.800, voor 1966 is derhalve f4.620,62 meer nodig dan op de begroting 1965 is ge raamd. B. en w. voelen er voor de subsidi ering te gaan beperken tot de jongere jeugd en dit op dezelfde wijze te doen als de gemeente Leiderdorp, die geen de leerlingen van voornemens Centrale Commissie voor onteigenings vergoedingen te Rotterdam op te dra gen de onderhandelingen van de aan vangen^en gedeelte SroeP t-W. het i^ividueel instrumen- subsidie geeft van de beerotine van deze wegverbe- taal onderwijs sedert het jaar 1961 is j8 jaren en ouder, tering dat op de grondaankopen be- pstegen van f74.— tot f190.— per Van de pl.m 150 Oegstgeester inge- trekking heeft t.w. een bedrag a leerling. zetenen. die het instrumentaal muziek- f 146.480.—, af te ronden tot f 150.000 -,onderwijs aan de Leidse muziekschool ter beschikking te stellen. De op de gemeentebegrotingen 1963, ontvangen, zijn er pl.m. 40 die 18 jaar Zij zijn voornemens het overige ge- 1964 en 1965 geraamde bedragen blij- of ouder zijn. Wanneer deze ouderen deelte van de begroting van dit werk)ken. omdat de kostenstijging groter buiten de subsidiëring zouden vallen, (de gehele begroting bedraagt pl.m. was dan werd verwacht, te laag te zou het subsidie op de__begro_t_ing f2.000.000) aan te vragen bij de ge-|zijnals volgt meentebegroting voor het jaar 1966. 1 niet f31.420,62 f23.796,22 bedra- Leidse Aquariumvrienden openden seizoen De vereniging van aquariumhouders Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een druk gebruik ge maakt en deze leverden eveneens meerdere waardevolle tips óp. Aan het slot van de bijeenkomst vond VfffWWWffVIfVVfWfW DE LEIDSE COURANT vraagt Hoge honorering. Bijzonder geschikt voor scholieren. Sollicitaties: Abonnementenafdeling, Papengracht 3° Leiden. Telefoon 20935. lAAAAÉAAAÉAAÉAAAAÉA^Ai

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4