Ontwikkeling Haagse agglomeratie heeft gevolgen voor Leiden e.o. NIEUWE CURSUSSEN OP PROGRAMMA „DE LEIDSE COURANT" PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1965 UIT ONTWERP STREEKPLAN BLIJKT: Productieheffing op kaas afgeschaft LeidatO-kleurWedstrijd P*nrliil'(cd(nn i>aai> 7ii!i'a1 llbafl Dat de Haagse agglomeratie zich verder uitstrekt dan Den Haag en de naaste omgeving, blijkt duidelijk uit het vandaag verschenen ontwerp van het streekplan voor de Haagse agglo meratie, dat in de eerstvolgende ver gadering van de Provinciale Staten van Zuid-Holland ter sprake zal ko men. Plaatsen als Leiden, Leiderdorp, Voorschoten, Stompwijk, Zoeterwoude en Wassenaar zijn bijzonder nauw be trokken bij de ontwikkelingen in het Haagse gebied. In 1962 merkte de toenmalige mi nister van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid in een brief aan het college van Gedep. Staten op: „In het licht van de huidige bevolkingsprognose lijkt het mi.i geraden te rekenen op de mogelijkheid, dat in het gebied ten oosten van de Haagse agglomeratie ook na verdiscontering van een ruime groei in Leiden c.a., Delft en elders in de omgeving (van Den Haag, Red.) een bevolking in de orde van uitein delijk 100.000 inwoners zou moeten worden ingenomen." Buiten agglomeratie Onder het hoofdstuk „Demografische ontwikkeling wordt ten aanzien van de bevolkingsgroei opgemerkt, dat de Haagse groei zich na 1900 langzaam aan naar de randgemeenten heeft ver plaatst. Sinds 1960 is deze ontwikke ling zelfs zo sterk, dat Den Haag in bevolkingsaantal is gaan dalen, ter wijl zich de groei in de randgemeen ten concentreert. Onder deze randge meenten worden ook Wassenaar en Leidschendam gerekend. Inmiddels raken ook deze tot de ag glomeratie behorende gemeenten vol gebouwd, waardoor de groei de laat ste tijd zich een uitweg moet banen naar gemeenten die niet onder de ag glomeratie vallen. Vooral Katwijk, Voorschoten, Leiderdorp en Zoeter- meer trekken de laatste jaren grote aantallen agglomeratie-bewoners aan, terwijl vooral Leiderdorp en Voor schoten vele Haagse forensen onder hun inwoners tellen. Hieruit kan men concluderen, dat het groeitempo van de Haagse agglo meratie langzaamaan is gaan vertra gen, hetgeen tot gevolg had, dat de gemeenten buiten de agglomeratie worden gekenmerkt door een steeds sterker wordende bevolkingsaanwas. Forensen Het forensisme is een zaak, die ten nauwste verbonden is met het pro bleem van de bevolkingsaanwas. Met grote nadruk wordt echter in 't ont werp gesteld, dat het forensisme de afnemende bevolkingsgroei slechts ge deeltelijk verklaart. Er zijn maar en kele gemeenten, die door het forensis me een sterke bevolkingsgroei heb ben gekend of nog kennen. In dit ver band worden genoemd: Leiderdorp (in een periode van dertien jaar steeg het aantal Haagse werkforensen met 350 pet.), Voorschoten (ruim 250 pet.) en Zoetermeer (800 pet.). Hier staat tegenover, dat in andere gemeenten (b.v. Delft het aantal forensen sterk is gedaald. Won i n g behoefte Ten aanzien van de toekomstige wo ningbehoefte wordt opgemerkt, dat de agglomeratie een aanzienlijk woning tekort heeft. Wassenaar is in dit ge heel een geval apart: deze gemeente kent een bijzonder hoge woonbezet- ting (3.9 tegen 3,5 gemiddeld), maar deze vindt zijn oorzaak in het feit, dat de grote Wassenaarse woningen ruim gelegenheid bieden tot in- en samen woning. Leidschendams woonbezetting is verreweg de hoogste: 4,2 inwoners per woning. Het gehele streekplangebied zal. zo luiden de verwachtingen, rond 1980 zo'n 850.000 inwoners tellen. Dit heeft tot gevolg, dat voor vele tienduizen den een woonplaats buiten de agglo meratie moet worden gezocht. De streekplannen „Oude-Rijnmond" (Kat wijk e.o.) en „Rijn en Gouwe" (Al phen aan den Rijn etc.) zullen mo gelijk voor een oplossing kunnen zor gen. Het toch vrij kleine tuinbouwge bied in Wassenaar (118 ha., hoofd zakelijk tegen de duinen in de richting van Katwijk) krijgt on der het hoofdstuk „Land en Tuin bouw" bijzonder aandacht. Duin en polder Het duinlandschap, in het byzonder dat in Wassenaar en omgeving, is van groot belang voor de recreatie. De land goederen Duinrell en Meyendei, evenals het In dit gebied liggende golfterrein, worden met name genoemd. Het ont- werp-streekplan stelt, dat de eigenaar dige landschap tussen de oude duin ruggen van Wassenaar en Voorschoten (welden, omzoomd door de tot de land goederen behorende bebossingen) moet worden behouden. Ook in het polderlandschap zijn, aldus het ontwerp, voorzieningen voor de re creatie noodzakelijk. In het bijzonder wordt hier gedacht aan de strook tus sen De Vliet en Rijksweg 4a. Onder „Na tuurbescherming" wordt aandacht ge vraagd voor het Wassenaarse duinge bied, i.e. het landgoed Meyendei, dat ook voor de Leidse Universiteit van groot belang is als studieterrein. Wegverbindingen Het hoofdstuk „Verkeersvoorzlenln- gen" bevat voor Leiden en omgeving een aantal interessante gegevens. Zo wordt er gewerkt aan de Provinclale- weg 1, lopende van Den Haag, langs Katwyk naar Noord-Holland. Rijksweg 4 wordt genoemd in verband met de re constructie naby het Haagsche Schouw. Verder wordt de aanleg van de provin- cialeweg 16 bis (van Den Haag langs spoorlijn naar Haagweg te Lelden) be sproken. Wat betreft de secundaire interlokale verbindingen wordt de aandacht geves tigd oip een toekomstige verbinding van Zoetermeer met Leiden (ten oosten van Zoetermeerpolder en ten westen van be bouwde kom Zoeterwoude) en een be tere ontsluiting van het strand tussen Scheveningen en Katwijk (o.a. verbe tering toegangsweg voor Wassenaarse Slag). Trein verkeer Er staan voor de railverbindingen nog vele ontwikkelingen te wachten. De Schiphollijn heeft voor zowel Den Haag als Leiden de nodige gevolgen, maar daarnaast bestaan ook plannen de vet* binding tussen Alphen aan den Rijn en Den Haag te verbeteren door de aan leg van een boog tussen het noord-zuid- tracé (Haarlemmermeer-Zuid, via oost zijde Leidse agglomeratie en noord-west zijde „Groot-Zoetermeer", aansluitend op de Hofpleinlijn in Pijnacker; verbinding met Den Haag via boog ten zuiden van spoorlijn Den Haag-Utrecht in gemeen te Nootdorp) en de spoorlijn Leiden - Alphen - Woerden. Waterwin- en recreatiegebied Als waterwingebieden worden in het ontwerp tenslotte aangewezèn de kuststroken tussen Den Haag en Katwijk, waarvan de N.V. Leidse Duinwater Maatschappij het duinge bied tussen Wassenaarse Slag en de noordelijke grens van het streekplan in gebruik heeft. In dit duingebied is een deel aangewezen voor een twee voudige bestemming: waterwinning en recreatie. Een juist evenwicht tus sen deze twee belangen zal bij de uitwerking van het streekplan nog moeten worden gevonden. Het Produktschap voor Zuivel heeft in de bestuursvergadering van giste ren de produktieheffing op alle soor ten kaas afgeschaft met terugwerken de kracht tot vier april 1965. De in- leveringsprijs voor Goudse kaas. die na 27 juni van dit jaar werd ingeleverd, werd in verband hiermede verhoogd met 4.5 cent per kilo. Deze markt- ordenende maatregelen zullen geen in vloed hebben op de prijs van de kaas, die de consument moet betalen. De maatregelen beogen bij te dra gen om het voor kaas ongunstige ver schil tussen de verschillende zuivel- waarden weg te nemen, voorzover deze waarden niet toegeschreven kun nen worden aan normale marktont wikkelingen. Twee vergaderingen heeft het be stuur van het Produktschap voor Zui vel besteed aan het „rechtbreien van een gedachtefout, die het in het begin van dit jaar maakte", zoals een van de bestuursleden opmerkte. Op 4 april was de produktieheffing een dubbeltje voor alle soorten kaas. Op 27 juni werd deze heffing voor Goudse kaas 4,5 cent lager gesteld, omdat het vocht gehalte van deze kaassoort werd ver minderd. Daarna werd evenwel met ingang van 27 juni de produk tieheffing voor Goudse op nihil gesteld en voor de overige kaassoorten van tien tot vier cent verlaagd. Gisteren is de volgende stap gezet: afschaffing van de produktieheffing en „tech nische aanpassing" van de inleverings- prijs voor Goudse kaas. nu Goudse kaas méér kaas bevat dan voor de verlaging van het vochtgehalte. Beëdiging marine-officieren Donderdag 9 september a.s. zal door j de commandant der zeemacht in Neder- land. vice-admiraal L. E. H. Reeser, op 5 het Nieuwe Haventerrein te Den Helder een aantal nieuw benoemde officieren 5 van vakdiensten, reserve-officieren en officieren van de marine afd. vrouwen worden beëdigd. Beëdigd worden o.m. de luitenant vakdiensten 2e kl. H. Deus- ter te Katwijk aan den Rijn, de luitenant ter zee 2e kl. KMR L. E. M. Kleipool te Leiden, de luitenant ter zee vlieger 3e kl. KMR N. J. van Dijk te Katwijk aan Zee, de luitenant ter zee van spec, dien sten 3e kl. KMR mr. .1. J. Bijvanck te Leiden, en J. J. W. Kerckhoff te Oegst- geest. Officier marine vrouwenafd. der derde klasse KMR: H. Steenbeek te Lei derdorp. By ongunstig weer zal de beëdiging plaatsvinden in de bovenzaal van de ma- rinecantine ,,'t Huys Tijdverdrijf" aan de Kanaalweg, eveneens te Den Helder. TER AAR Geboren: Carolina A.M. d.v. P. J. Hoogervorst en A. C. Borst; Robbert z.v. H. Quartel en L. Langhout. Ondertrouwd: A G. Burgmeijer 32 j. en C. J. v. Emmerik 23 j. Gehuwd: L. C. J. de Haas 29 j. en S. P. A. Hijdra 21 j.; J. H. Zethof 23 j. en H. M. C. Egberts 20 j. Overleden: J. Bosman 81 j. CURSUSJAAR LEIDSE JEUGDACTIE EXAMENS LEIDSE UNIVERSITEIT r '„..jug- 'heer C. L* D. Cohen geboren te Amsterdam en thans wonende te Leiden is gepromoveerd tot doctor in de facul teit der wiskunde en natuurwetenschap pen op proefschrift getiteld "Coccoliths and disco&sters from adriatic bottom sediments". De promotor was Prof. Dr. A. Brouwer. doet. ex. Ned. Recht de heer F. J. Lisman (Den Haag) en G. van Hall (Blaricum) Kerk. ex. de heer T. A. D. VV. Aris (Amsterdam). BENOEMINGEN LEIDSE UNIVERSITEIT Bij K.B. is met ingang van de dag, waarop hrj zijn ambt zal aanvaarden, voor de duur van vyf jaar benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de facul teit der geneeskunde aan de Leidse Uni versiteit, om onderwijs te geven in de urologie, dr. P. J. donker, thans bui tengewoon lector aan deze universiteit. Met Ingang van de dag, waarop hij zijn ambt zal aanvaarden, is benoemd tot gewoon lector in de faculteit der ge neeskunde aan de Leidse Universiteit, om onderwijs te geven in de bijzondere ziektekunde, dr. R. O. van der Heul, thans wetenschappelijk hoofdambtenaar A bij de afdeling der pathologie aan deze universiteit. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA De Lakenhal: Tentoonstelling „Lei den bestudeerd". „Fotografie en We tenschap". „Eigen werk". „Geschiede nis der fotografie". Dag. van 10-5 uur, zond. 1-4 uur (tot 13 september). Hortus Botanicus: Openluchtten toonstelling hedendaagse Nederlandse beeldhouwkunst. Geopend dagelijks van 10 u. v.m. tot 9 uur nam. (tot 6 september). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling Univisie 1965. Ge opend 10 uur v.m.-5 uur n.m„ zond. 1-5 uur; film 3.30 uur n.m. (tot 15 september). Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Opgravingen in bijbelse grond". Werkd. 10-5 uur. zon- en feestdagen 1-5 uur (t.m. 20 septem ber). Stadsgehoorzaal en Burchtcomplex: Leidato 11 uur voorm. - 5 uur nam. en 7-11 uur nam. (t.e.m. 2 september). Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur; zond. 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u.; 's zon dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur; zond. 1-4 uur. Oud-Lcidenaar frater Ton Beugels- dijk hoopt maandag 6 september in de kloosterkerk van de paters Redemp toristen te Wittem (Limb.) de diaken wijding te ontvangen. Na de diaken wijding zal frater Beugelsdijk zich verder voorbereiden op de priesterwij ding, welke volgend jaar Pasen zal plaats vinden. Burgerlijke stand Overleden: A. Ponsen 84 jaar Wed. van W. P. Zoutendijk; J. M. Beekman 82 jaa.r wed. van G. Knotter; H. J. J. Dinkelman 4 maanden zoon. Geboren: Karin dr. van J. v. Beelen en P. Zonderwijk; Veele E. M, dr. v. M. W. L. Kuipers en C. M. v. Reijen; Roger zn. van H. Bavelaar en M. M. v. Bohemen; Willem A. zn. v. J. J. Kroon enJ. C. Baak; Theodora M. dr. v. T. v.d. Eijnden en T. M. v. Vliet; Josephine M. Th. dr. v. M. J. C. Simons en J. M. T. Castelein: Robert zn. v. J. d. Hollander en S. v.d. Hoonaard; Jasper D. zn. v. J. J. v.d. Werff ten Bosch en E. M. Berg. OEGSTGEEST Geboren: Maria Quirina Adriana d. J. T. van Rijn en M. E. Engeringh. Monica Adriana d. v. J. F. Dreef en J. M. A. van den Noland. Mariëtte Corri- ne d. v. M. Jochems en C. G. van Soest. Jeannette Riskia d. v. A. F. Noordhuis en H. A. vand er Ploeg. Ondertrouwd: E. J. Bos en H. T. Noordeloos. W. van der Heydwen en J. van Venetlën. Getrouwd: E. J. van den Broek en J. M. Boogaard. H. Middelkoop en L. van Rij. T. F. A. van Schie en D. H. M. G. Jacobs. Overleden: A. M Mooyekind. J. J. Basseleur. W. Verschoor. WARMOND Door b. en w. van Warmond is aan besteed de reconstructie en doortrek king van de Burgemeester Ketelaar- straal. De hoogste inschrijver was het Badhoefsch Wegenbouwbedrijf te Am sterdam voor de som van f 82.000. de laagste inschrijver de N.V. voor heen P. v. Egmond en Zn. te Leiden voor de som van f 51.581.45, aan wie ook het werk werd opgedragen. De raming bedroeg f 57.500. Raadsvergadering De raad van Warmond komt dinsdag 28 september in openbare vergadering bijeen. LISSE Ondertrouwd: Johannes W. Delfos, wo nende te Lisse, Prins Hendrikstraat 26 en Geertruida Bliek, wonende te Lisse. 3e Poellaan 79. Johannes A. Moerkens, wonende te Sassenheim, Zandslootkade 51 en Clara C. Th. Schenk, wonende te Lisse. Engelplein 12. De Leidse Jeugdactie heeft dit jaar een aantal nieuwe cursussen in haar programma opgenomen. Het is al het veertiende cursusjaar, hetgeen bewijst, dat deze cursussen zeer zeker zin hebben. Het doel is tweeledig. Naast de mensen, die dit louter voor hun plezier doen, is er een groep, die na afloop als vrijwilliger of zelfs beroeps kracht in het jeugdwerk gaat. Dit laatste wordt gestimuleerd. Cursussen Op het programma staan elf cur sussen, nl. handenarbeid A en B, een opleiding voor het landelijk diploma „Creatieve handvaardigheid voor jeugdleiding". Het diploma is erkend door het Ministerie van C.R.M. Verder Kunst- en Siervoorwerpen van me taal, Pottenbakken, met in aansluiting daarop een vervolgcursus, die nieuw is. Deze vervolgcursus wordt in een aardewerkfabriek gegeven (de fabriek van C. Filippo te Hazerswoude). waar door de deelnemers zelf kunnen as sisteren bij het glazuren en bakken. Ook nieuw is de cursus Werken met textiel en touw, o.a. batikken, ikatten, touwwerken. Ze is ook voor heren bestemd. Bij de viering van de be vrijdingsdag is gebleken, dat volks dansen enorm ingeslagen zijn. Naar aanleiding daarvan heeft de LJA be sloten ook dit in het programma op te nemen. Er zullen internationale volksdansen o.a. uit Roemenië, Joego slavië. West-Europa en Israël worden geleerd. De oude cursussen fotogra feren, kampeerinstructie en kerstver sieringen (deze laatste is gratis) blij ven normaal gehandhaafd. Het spre ken met en voor groepen wordt dit jaar voor het eerst gedoceerd. Het lesgeld voor de genoemde cur sussen is laag, daar de gemeente een behoorlijke subsidie verleent. NIEUW GEBOUW? De gemeente heeft een aantal ge bouwen gekocht in de laatste tijd. Er wordt nu geprobeerd de lessen te con centreren in één gebouw. Tot nu toe wordt gebruik gemaakt van "t „Volks huis". Waarschijnlijk zal de gemeente het pand van de IJdo aan de Hoog landse Kerkgracht voor dit doel gaan bestemmen. Maar in dit seizoen zal daarvan nog geen sprake kunnen zijn. De algemene voorlichtings- en in- schrijfavond wordt gehouden op maan dag 13 september om 20.00 uur in het Leidse Volkshuis, Apothekersdijk 33 te Leiden. R117* t mm oil hl lilt installatie. Daar staat momenteel een DUlLtfllCenil lim oude boerderij, die. daar hij in zeer slechte staat verkeert, niet omgebouwd kan worden. Hij zal dus gesloopt wor den. De gemeente heeft hem reeds enige tijd geleden, na het overlijden van de eigenaar, boer Schrama uit Zoeterwoude, gekocht. Het nieuwe jeugdbuitencentrum krijgt twee verdiepingen met een ca paciteit van 76 bedden. Achter het gebouw komt een kampeerterreintje, en daarachter weer een speelterrein. De plannen staan al op papier, maar een en ander moet nog wel behandeld worden in de gemeenteraad. Het oude jeugdbuitencentrum in de boerderij „De Korte Vliet" aan deze rivier zal, zoals bekend, gaan ver dwijnen in verband met verbreding van deze rivier. Dit centrum had een capaciteit van vijftig bedden. De sloop van deze boerderij zal nog wel een paar jaar duren, daar de verbredings plannen zijn opgeschort. Het nieuwe centrum zal komen te liggen aan het Rijn en Schiekanaal, ongeveer tegenover de rioolzuiverings- „De Boekhorst" (Noordwijkerhout) sloot tennisseizoen met zeer geslaagd toernooi BOEK VERSCHENEN OVER 25e DANIEL NOTEBOOMTOERNOOI Dr. Euwe schreef het voor» oord „Het jubileum - Noteboom - toernooi gaat de geschiedenis in als een dia mant met flonkerende facetten, een gedenksteen Daniël Noteboom waar dig". Met deze zin besluit prof. dr. Euwe zijn voorwoord in het zo juist verschenen toernooiboek. Na de zo merse schaakrust, aan de vooravond van het nieuwe schaakseizoen, gaan bij het verschijnen van dit toernooi boek onze gedachten weer terug naar die laatste week in februari van dit jaar, toen het Leidsch Schaak Genoot schap zijn 70-jarig bestaan en, vooral, het 25e Noteboomtoernooi op zo gran dioze wijze heeft gevierd. De namen van hen, die in de fraaie wisselbeker reeds gegraveerd zijn, ge tuigen, dat steeds zeer prominenten deze wedstrijden hebben opgeluisterd, doch de deelname aan deze jubileum wedstrijd was wel van zeer bijzondere Zes grootmeesters, waaronder de oud-wereldkampioen en erelid van het L.S.G. dr. Botwinnik, de beide L.S.G.- ers Carel van den Berg en Jacob Kort vormden de hoofdgroep. Hoe Botwin nik winnaar werd, hoe Larsen ver beten vocht, hoe Kort een half punt behaalde, maar in de overige par tijen zeer zeker niet kansloos ver slagen werd. Dit alles kunt U opnieuw beleven bij het naspelen van de par tijen. Dit naspelen wordt vergemak kelijkt doordat zij uitvoerig zijn voor-1 zien van aantekeningen en talrijke diagrammen. Iedere ronde wordt voor afgegaan door een levendig beschre ven ronde-overzicht. Bovendien gaan een twaalftal van de beste door wijlen Noteboom gespeelde partijen aan de toernooipartijen vooraf. Dr. Versteeg verrijkte deze ook ty pografisch zeer verzorgde uitgave met een aantal bijzonder fraaie foto's. Jam mer, dat hierbij Donner en Bobotsow ontbreken. Gezien de deelname is dit toernooiboek voor alle schakers van groot belang, doch zeer zeker zullen de Leidse schaakliefhebbers het in hun bezit wensen. Het is verkrijgbaar bij ..Het Nederlandse Schaakcentrum N.V." te Hengelo; de prijs bedraagt f 4.90. Tafeltennisteams voor competitie ingedeeld Dezer dagen is de indeling van de landelijke tafeltennisteams bekend ge worden. De klasse waarin clubs uit Leiden of omgeving zijn ingedeeld, zien er als volgt uit: Ereklasse: AMVJ, Belcrum. Maas- bree, Nedlloyd, Scylla. Smash, SVE, De Treffers. VVGA. Wibo. Hoofdklasse B: Atoom, AVGA, Do- cos, Eendracht, Gossima, HOC, JCV, LUTO. Swift, TCR. Overgangsklasse G: DDC 2, DITO, HOC 3, Reactie. Scvlla 2, Togido, UBTV, Victorie 55 2. VVGA 3. Overgangsklasse H: DDC. Elan 2. Gossima 2. Favoriet. Germinal. NOAD, TOV, De Treffers 2, Twenty One Up. St. Josephparochie te Hillcgom bestaat 50 jaar Feestelijke viering in november Nadat de pastoor van de St. Martinus- parochie te Hillegom, wylen pastoor Grossel, ervan overtuigd was dat een splitsing nodig was vanwege de grole uitbreiding van de oude parochie, tot 1915 de enige van Hillegom, werden plannen vastgesteld tot stichting van een nieuwe parochie, welke werd toege wijd aan St. Joseph. Begonnen werd met vaststelling van de plaats waar de nieuwe kerk zou wor den gebouwd. Daartoe werd uitgekozen en aangekocht het bloembollenbedrijf van de firma gebr. Buddenborg, "Bloemswaard" genaamd en gelegen aan het zuidelijk gedeelte van de Hoofd straat- hoek Brouwerlaan. De bollenschuur werd verbouwd en tot noodkerk ingericht en op maandag 6 september 1915 ingewijd door de deken van Warmond, N. J. Smeulders. De eer ste pastoor was P. J. Schraag. In 1922 kwam het plan tot het bou wen van een nieuwe kerk aan de orde. Er waren er, die ernstige bezwaren had den vanwege de financiële lasten, die men er mee op zijn hals haalde, maar de zaak werd doorgezet en de kerk ls er gekomen, de pastorie, de scholen en het zusterhuis zijn er bijgebouwd. Pastoor van Leeuwen werd opgevolgd door pastoor H. Theissen en nu onder het bestuur van pastoor M. G. van Rijn valt het vijftig jarig jubileum, dat op 6 september herdacht zou moeten worden. De Noordwijkse Tennisvereniging „De Boekhorst" heeft het seizoen be- sloten met een zeer geslaagd toernooi. I Geslaagd niet alleen, omdat de wed- j strijden door alle deelneemsters en j deelnemers met zoveel animo zijn ge- I spèeld, makr ook omdat de onderlinge krachtmetingen er zeker toe hebben i bijgedragen om het spelpeil te ver- I hogen. De finales waren vrijwel alle maal erg spannend, al zouden de set- cijfers wel eens anders doen vermoe den. De wedstrijdcommissie had alles prima georganiseerd en de dames en heren, die zich als umpires beschik baar stelden, kweten zich zeer be kwaam van hun taak. Nadat in de loop van de week de rondes en halve finales van dag tot dag waren afgewerkt, kon de zondag geheel voor de finales gereserveerd blijven. Er was veel belangsteling en de toeschouwers hebben kunnen genie ten van niet alleen spannende wed strijden. maar ook van zeer behoorlijk tennis, zowel in de enkel- als in de dubbelspelen. In het damesenkelspel werd mevr. C. v. d. Berg kampioene na een vooral in de tweede set spannende strijd tegen mevr. Buiter. Mevr. Van den Berg behaalde met haar dochter Ellen de titel in het da- mesdubbel in twee sets en kampioen Driessen had tezamen met de heer C. Kocke drie sets nodig om de heren P. v. d. Berg en J. Knotter het kampioen schap herendubbel te onthouden. In het gemengddubbel waren het mevr. Buiter en de heer F. Jansen, die op de titel beslag wisten te leggen na een wel heel spannend duel met mevr. K. Nieuwenhuis en de heer R. Bode. Tijdens een zeer geslaagde feest avond in de kantine van het VVSB- clubhuis zijn de prijzen uitgereikt. Het eerste seizoen van de tennisver eniging op de banen van het semi narie Leeuwenhorst heeft én wat de toevloed van leden betreft én wat de animo waarmede én de sfeer, waarin getennist is, de verwachtingen stellig overtroffen. UITSLAGEN Poule A: mevr. C. v. d. Bergmevr. L. Buiter 6—0 en 6—4; de hr. H. Driessende hr. P. v. d. Berg 64. 16 en 75; mevr. C. v. d. Berg en mej. E. v. cl. Berg—mevr. L. Buiter en mevr. T. Hulsebergen Henning 6 1 en 62; mevr. L. Buiter en de hr. F. Jansenmevr. K. Nieuwenhuis en de hr. R. Bode 6—2 en 9—7. Poule B: mej. E. v. d. Bergmevr. W. Knotter 6—1 en 6—2; de hr. F. Jansende hr. P. van Buijtenen 62 en 62; damesdubbel-bellenronde ge wonnen door de dames F Bode en W. Knotter; gemengd dubbel-bellenronde in beslissingswedstrijd door mevr. W. Bomde hr. F. Jansen met 61 en 61 gewonnen van mej. E. v. d. Berg en de hr. J. Knotter. Op de foto de drie prijswinnaars van de Leidato-wedstrijd by elkaar. Het zyn Marie Louise de Badts, Hans Dubbeiaar en Thea Sjaardema. (Zie voor verder verslag pagina 3.) SCHEEPSBERICHTEN Grote vaart Acmaea 1 te Rotterdam. Acteon 30 te Piraeus. Alcor 31 250 OZO v. Albang n. Aden. Alkes 31 600 WZW v. Azoren n. New York. Alnitak 1 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Aludra p. 31 Maceio n. Las Palmas. Area 4 te Singapore verw. Bovenkerk 31 v. Barcelona n. Ant werpen. Calamares 1 20 Z v. Kp. St. Antonio n. Charleston. Colytto 31 te Antwerpen verw. Hector 31 te Amsterdam. Kennemerland 30 te Itajai. Kermia 31 900 OZO v. Bermuda n. Curagao. Kopionella 31 v. Rotterdam n. Ant werpen. Loppersum 31 v. Le Havre n. Nassau. Maasdam 31 670 ONO v. Kp. Race n. New York. Memnon 1 te Pto. Labello verw. Montferland 1 te Antofagasta. Onobo 1 te Suez verw. Overijsel 5 te Bangkok verw. Poeldijk 31 v. Bremen n Hamburg. Telamon 31 7 N v. Jamaica, n. Marpaibo. Togokust 31 v. Las Palmas n. Le Havre. Ulysses 31 v. Amsterdam n. Bremen. Vitrea 31 20 NNW v. Dakar n. Bonny. Vlieland 3 te Port Said verw. Wonosari 30 v. Melbourne n. Sydney. Wonosobo 2 v. Dairen. Kleine vaart Aerdenhout 30 te Bordeaux. Jurjen de Vries 1 te Londen. Primus 4 te Barking verw. Vreemde vaart Fair-Sea 27 v. Fremantle n. Sydney. Vanwege de drukte in de bedrijven zal het echter op 5, 6 en 7 november fees telijk geschieden. Daartoe is een feest comité opgericht. Nadat verschillende plannen waren besproken is het commi- té besloten tot opvoering van een toneel spel. De voorbereiding en uitvoering zal moeten geschieden door parochianen van St. Joseph. De tijd daartoe is nog maar kort en al zullen het slechts enke le figuren zijn die bij dit spel de leiding hebben toch zijn er minstens 140 mede- spelende nodig. Het zal worden opgevoerd op 5, 6 en 7 november. Het comité zoekt nu 7 heren en 6 dames die de hoofdroUen kunnen vervullen. HAZERSWOUDE De nog niet zo lang geleden in het leven geroepen vereniging voor vogel vrienden „De Batidvink" koestert grote plannen voor de nabije toekomst. Dit najaar nog wil men een groots opge zette nationale tentoonstelling op sta pel zetten, waaraan alle leden van de Nederlandse Bond van Vogelliefheb bers kunnen deelnemen. Het ligt tevens in de bedoeling, dat zoveel mogelijk klassen op de expositie zullen zijn ver tegenwoordigd. „Uiteraard wordt gere kend op medewerking van de Ingeze tenen van Hazerswoude". aldus een van de bestuursleden, die daarmee doelt op een eventueel beschikbaar stellen van prijzen voor de winnaars. Anno 1665, in de eeuw van Rembrandt, Jan Steen, Sweelinck, Vondel en Hendrik de Keyser, bouwde men het fraaie gebouw waarin thans 't beste en meest uitgebreide regionale dagblad van Leiden en verre omstreken geworden is, ontvangt iedere abonnee, die een abonnee op De Leidse Courant aan brengt, buiten het unieke Leidse Courant-speldje ons LUXE JUBILEUMBLOK (100 vel prima schrijfpapier) voorzien van schutblad waarop de artistieke gevel van ons drie eeuwen oude gebouw staat afgebeeld. Vul onderstaande bon in en zend ons deze toe, (in open enveloppe met 8 cent postzegel) en U ontvangt dan zo spoedig mogelijk het luxe blok met speldje. Ondergetekende plaats: datum: geeft als abonnee t De Leidse Courant c Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32, Leiden.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4