Am Gevonden slotresten niet ingens stamhuis van KONINKLIJK VOOR HALVE ZILVER DE BELONING EEUW MOLENAARSCHAP Landbouwschap wil geleidelijke afschaffing Vele inzendingen voor Leidato-kleurwedstrijd s cS: DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA J O PGR A VHS GEN JE WARMOND 'i Jfi Een deel van de fundering oude „Stienhuys", zoals deze ongeveer een meter onder het maaiveld werd gevonden. Duidelijk ziet men tussen de stenen de boomstammen, die nodig waren om de ringmuur in de vrij slap pe veenbodem draagkracht te geven. De bloembollenveilingen Narcissen duur, hyacinten onverkoopbaar Ook deze week ls de aanvoer bij de bloembollenvelllngen te Llsae nog be hoorlijk en werden grote veilingen ge houden. Behoudens de bekende uitzon deringen van Prominence, Red Giant, Robina. Topscore, Carnaval, e.a., zijn de prijzen van de tulpen over het ge heel weer iets gezakt. Er blijft nog wel vlotte verkoop, vooral van mooie zandtulpen, doch er zijn nu meerdere soorten, die in aanmerking komen voor het surplus. Dit betreft vooral de gele sporten en de Copland sporten. De n blijven duur, behalve Mount Hood, Magneet en Mrs. Krelage. De gele trompetten zijn graag alsmede de dubbele en de Poëtaz en Poëtlcus. Iris sen komen nu ook in grote partijen en gaan voor beste prijzen van de hand. De verkoop van hyacinthen verloopt maar zeer traag. Het zijn alleen de klei ne maten, die worden verkocht, de dikke maten worden practisch allen op gehouden Theorie van Fruin omvergeworpen? De opgravingen aan de Kloosterlaan te Warmond, thans voor ongeveer ae helft ten einde, hebben ten aanzien van het onderzoek naar het oude „stenen huis" der Teylingens en het klooster „Mariënhaven", enkele belangwekkende feiten aan het licht gebracht. Feiten, die aan een aantal tot nu geldende ver onderstellingen grond hebben gegeven enerzijds, anderzijds die grond hebben ontnomen. Eerstens is uitgemaakt, dat de thans gevonden resten van het „Stienhuys" niet vroeger gedateerd kunnen worden dan de dertiende eeuw, tweedens, dat het eigenlijke klooster „Mariënhaven" niet op die plaats werd gebouwd, doch slechts een bijgebouw daarvan. De plaats van het eigenlijke klooster, aldus dr. N. Renaud van het Rijks-Oudheidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort, zal waarschijnlijk gezocht moeten worden onder de huidige seminariegebouwen. HISTORIE VAN WARMOND MOET OPNIEUW WORDEN BEZIEN De gevonden sporen vormen de in zet van een hernieuwd historisch on derzoek, zo zei ons dr. Renaud. War mond heeft veel geschiedenis gemaakt en in het graafschap Holland een be langrijke rol gespeeld. De vondsten, van nu geven aanleiding de plaatse lijke geschiedenis van Warmond op nieuw te gaan bezien. En alleen dat al maakt dit onderzoek tot een succes. Gevonden is de ringmuur van het versterkte huis. Opmerkelijk is de zware hoofdtoren of donjon, die 14 bij 11 meter buitenwerks meet. De meeste bekende donjons zijn veel kleiner. Dat zou er op wijzen, dat het slot een belangrijke sterkte in Holland was. De donjon is opgenomen in een onge veer rondlopende ommuring, die weer omgeven was door een dubbele gracht, waartussen een singel. De om de ak ker lopende ringsloot is een over blijfsel van deze gracht. De omwalling omspant een terrein van 46 bij 42 meter. De dikte van de torenmuur bedraagt 1,45 meter en is opgebouwd van middeleeuwse „moppen" met een afmeting van 32 x 15 x 8 centimeter. Wat er van de ringmuur nog over is heeft een breedte dikte) van 1,20 meter. Tegen de toren was een bijge bouw van 8 bij 6'/t meter buitenwerks. SCHAMELE RESTEN Overigens is er volumineus ge zien door opgravingsleider F. D. L. Roodschild Koning van het R.O.B. maar weinig gevonden, al laat dat weinige dan toch wel interessante ge volgtrekkingen toe. Opmerkelijk is de constructieve vorm van de muurfun dering, bestaande uit staande schoor- palen, overlangs liggende dwarspalen. Meest elzenbomen, om zodoende in de vrij slappe veenbodem een flexibele wand te krijgen. De fundering van de donjon is waarschijnlijk door de veenlaag heen gebouwd op een harde zandplaat. De paalfundering van de slotbrug is eveneens gevonden. Ook iets van het klooster „Mariën haven" is aan het licht gekomen, waarvan moet worden aangenomen, gezien de geringe omvang van het gebouw, dat het slechts het z.g. bouw huis van het klooster is geweest, dat Een gebouw van het klooster „Ma riënhaven" was over en door de resten van het slot heengebouwd. De foto toont een drietal blootgekomen graf kelders, alsmede andere muurresten. (eigen foto's) gedeeltelijk door en over de slotresten was opgetrokken. Blootgelegd werden een drietal grafkelders (leeg, in 1909 werden geraamten opgedolven van „lange mensen"), alsmede een water put. Van deze put liep een water leiding naar de slotgracht, gemaakt van uitgeholde boomstammetjes. De leng te van deze leiding bedraagt 17V» meter. In de put werd een drinkhoes gevonden; verder over het gehele ter rein verspreid veel scherven van aar dewerk. OUDERDOM Uit het gevondene valt af te leiden, aldus dr. Renaud, dat het „Stienhuys" waarschijnlijk gebouwd is in het mid den van de dertiende eeuw. Dat zou betekenen, dat de theorie van prof. Fruin, die de eerste was om de band tussen Teylingen en de burcht Tey- lingen onder Voorhout wat losser te maken, op zwakkere fundering komt te staan. De burcht te Voorhout is niet ouder dan pl.m. van 1160, omdat die tijd af de baksteenbouw da teert, maar kan wel ouder zijn dan het „Stienhuys". Zonder gefundeerde historische gegevens is de ouderdom van kastelen nooit af te leiden uit de architectuur, zoals bij kerken het ge val is. De resten van het „Stienhuys" zijn echter zeker van jonger datum en kan dus nooit het stamhuis van de Teylingens zijn geweest, doch het door Dire van Theylingen gebouwde eerste „stenen huis", mogelijk op of nabij de plek van de eerste nederzetting, die van hout zou zijn opgetrokken. HISTORISCHE GROND De bodem van Warmond zit overi gens vol met middeleeuwse oudheden van nog onbekende oorsprong. Op vele plaatsen in het dorp zijn in de loop der jaren middeleeuwse scherven ge vonden. De geschiedenis van de plaats is moeilijk en ingewikkeld, maar de resultaten van de thans aan de gang zijnde opgravingen geven aanleiding om veel van wat als geschiedenis van Warmond werd aangenomen en aan vaard te gaan herzien. Of dat in volle omvang mogelijk zal blijken is een open vraag, gezien de vele, nog steeds niet bewezen veron derstellingen, die overblijven. W. Borst in Zoeterwoude gehuldigd De zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oran je-Nassau was het zuiver ste bewijs van de waardering, die men algemeen koestert voor het overigens weinig opvallende werk van de heer W. Borst. Hoe onopvallend in het algemeen maar ook in het bijzonder in de kringen van het Hoogheemraadschap Rijnland en - in nog engere zin - van de "Grote Westeindse Polder" het mole- naarswerk van de heer Borst is geweest, moge blijken uit het feit, dat de notulen van de laatste vjjftlg jaar slechts één keer de naam van de jubilerende mole naar hebben genoemd: één jaar na zijn benoeming in 1915, zo vermelden de no tulen, heeft de heer Borst salarisverho ging gevraagd en gekregen. De voorzitter van het polderbestuur de heer L. Droogh heeft zijn poglngeD om een levensloop van de heer Borst samen te stellen dan ook zien mislukken. Hij heeft zich in zijn toespraak gisteroch tend in het Zoeterwoudse verenigingsge bouw "Ons Huis" moeten beperken tot het aanhalen van punten uit de geschie denis van de "Westeindse polder", voor zover de heer Borst hiervan als mole naar getuige is geweest. De heer Borst, die aan een grote tafel gezeten geflankeerd werd door zijn bij zonder uitgebreide familie (echtgenote en 13 kinderen), toonde zich zeer ver heugd met het geschenk, dat het polder bestuur hem had toebedacht: een draag baar televisietoestel. LIEFDE VOOR DE MOLEN Burgemeester Detmers van Zoeter woude legde in zijn toespraak het ac cent op de liefde, die de jubilaris koes- terd voor zijn beroep en voor "de molen" Dat de heer Borst behalve molenaar ook machinist Is geworden van een elec- trisch gemaal, achtte hy, mede gezien het feit, dat de jubilaris als echte mole naar niet veel moest hebben van „zo'n dood ding", een staaltje van voortref felijke plichtsbetrachting. Waardering had hij ook voor het feit, dat de heer Borst z(]n liefde voor de DE TEELTREGELING IN DE BLOEMKWEKERIJ Uitbreiding met 15 procent in 1966 Het bestuur van het Landbouwschap wil, ter bevordering van een geleide lijke afschaffing van de teeltregeling in de bloemkwekerij, per 1 januari '66 een uitbreiding van de oppervlakte teeltrecht-met vijftien procent. Het zal het Produktschap voor Siergewassen in deze zin adviseren. Dit advies kwam gisteren in de be stuursvergadering van het Landbouw schap nogal moeizaam tot stand. Po gingen om tot een unaniem advies te komen mislukten, een van de drie amendementen op het ter tafel lig gende voorstel werd met elf tegen acht stemmen aanvaard. NIET UNANIEM Het dagelijks bestuur van het land bouwschap had over deze zaak ook al geen overeenstemming kunnen berei ken. Het ter tafel liggende voorstel kwam dan ook van de afdeling bloem kwekerij en hield in een uitbreiding van twintig procent voor bedrijven van duizend vierkante meter warme kas jaarteelt of minder, en een uit breiding van vyftien procent voor de grotere bedrijven. Het verst strekkende amendement werd ingediend door de heer Van Vel den (CBTB)), die de teeltregeling per 1 januari 1966 reeds geheel wilde af schaffen. Het kreeg geen steun en kwam niet in stemming. Een amende ment van de heer Bos (KNLC), die een uitbreiding van vijftien procent voor de kleinere en van tien procent voor de grotere bedrijven wilde, werd met tien tegen acht stemmen verwor pen, waarna het amendement van de heer Hoogerland (ANAB): vijftien procent verhoging over de gehele li nie, werd aanvaard, zoals reeds gezegd met elf tegen acht stemmen. NIET MEER ZINVOL De afdeling bloemkwekerij had haar voorstel gedaan omdat naar haar me ning een alléén in Nederland gehand haafde produktiebeheersing in een vrije EEG-markt niet meer zinvol is. Zij dacht aan een beleid, dat erop ge richt is de teeltregeling uiterlijk 1 januari 1969 geheel te doen verdwij- De woordvoerder van de afdeling kondigde het voorstel aan, als een compromis, waar naar zijn mening 80 a 90 pet van de kwekers achter stond. Later gaf hij evenwel toe dat men in Aalsmeer, waar 53 pet van de Neder landse bloemisterij is gevestigd, de door de afdeling voorgestelde uitbrei ding veel te hoog vond. De heer Van Velden vreesde, dat als er een bepaald percentage genoemd wordt, men van de geboden gelegen heid tot areaal-uitbreiding volledig ge bruik zal maken, omdat men denkt dat er voor de produktie-uitbreiding wel afzetmogelijkheden zijn. Om dat te voorkomen wilde hij de regeling maar liever helemaal afschaffen. Bovendien wilde hij een eind maken aan de situ atie, dat jonge telers teeltrecht moeten Afzetmogelijkheid De heer Elferink (Kath. Landarb.) berekende, dat het voorstel van de af deling, als men ook rekening houdt met het gebruikelijke „start-teeltrecht" voor jonge telers (400 vierkante meter per man), eigenlijk neerkomt op een uitbreiding van het totale teeltrecht- areaal met 23 pet. Praktisch negentig procent van de produktie-uitbreiding moet men in Duitsland kwijt. Bij een al te grote teeltuitbreiding vreesde dit bestuurslid moeilijkheden. De heer Zijlstra (SBTB) vond, dat er bij de telers „een stuk gevoelsargu- mentatie zit waar je van rilt". Een meer zakelijke reden voor de voor zichtigheid der telers is hun indruk, dat teeltbeheersing invloed heeft op de prijsvorming en dat ze een wapen is geweest in het handelspolitieke over leg. De heer Ziilstra verwachtte echter niet. dat de Nederlandse telers hun teelt zo sterk zullen gaan uitbreiden dat dit, over het geheel gezien, invloed heeft op de prijsvorming. VEBO tentoonstelling in LEIDEN Op woensdag 15 september a.s. wordt op het Veemarktterrein in Leidendoor de VEBO een fokveedag annex zuivel- tentoonstelling gehouden. De opening, die om elf uur v.m. zal geschieden in de consumptietent, die op het terrein zal worden opgetrokken, wordt ver richt door burgemeester G. C, van der Willigen van Leiden. molen op zijn kinderen heeft overgedra gen. Verschillende zoons van de jubilaris zijn hun vader in het molenaarsbestaan gevolgd. Na een gelukwens aan het adres van de familie en het polderbestuur "met zo'n molenaar", speldde hij de jubilaris het erezllver op. OOK JUBILARIS ALS SEINGEVER Mr. Schokking, dijkgraaf van het Hoogheemraadschap Rijnland, dankte de heer Borst om een geheel ander en veel minder bekend facet van zjjn beroep: behalve een halve eeuw molenaar is de heer Borst ook gedurende een even lange periode seingever -"Gelukkig heeft U als zodanig niet bijster veel hoeven te doen", merkte Mr. Schokking op, waar op de jubilaris gevat -antwoord"Het is een fijn baantje!" - geweest In dienst van het Hoogheemraadschap. Hij koesterde grote bewondering voor de jubilaris, die kans gezien heeft samen met zijn echtgenote maar ver stoken van alle normale comfort zoals gas, leidingwater en elektriciteit, zijn dertien kinderen een voortreffelijke opvoeding te geven. Het was dan ook hiervoor en om zijn vijftigjarig sei nerschap dat spr. de heer Borst een forse doos sigaren, vergezeld van een oorkonde, overhandigde. Na korte pauze boden vertegen woordigers van de besturen van om liggende polders en andere instanties nog hun geschenken en gelukwensen Bekroonde inzendingen Gistermiddag was de Stadsgehoorzaal vol met kinderen. Zij waren daar, om te horen, wie een prijs had gewonnen in de kleurwedstrijd. In de Leidato- krant stonden tekeningen, die gekleurd moesten worden. Vele kinderen heb ben een inzending ingestuurd. De gelukkigen werden uiteindelijk: Marie-Louise de Badts, 12 jaar oud, uit Voorschoten: een meisjesrijwiel Alice Koning, 11 jaar oud, uit Leiden: een fototoesteL Els Louwerens, 11 jaar oud, uit Leiden: een fototoestel. Hans Dubbelaar, 10 jaar oud, uit Leiden: een jongensfiets. Thea Sj aard erna, 7 jaar oud, uit Leiden: een poppenwagen. De andere prijzen werden verdeeld tussen: Annemarie Jongbloed, 7 jaar oud, uit Voorschoten. Johnny Zee, 5 jaar oud, uit Leiden. Charles v. d. Voort, 6 jaar oud, uit Leiden. Ben Schuckhard, 8 jaar oud, uit Leiden. Ellie Vlietstra, 9 jaar oud, uit Sassenheim. Mia Wesselman, 10 Jaar oud, uit Roelofarendsveen. Fleurige liedjes Gisteren trad op de Leidato het duo „Allegrla" uit Den Haag voor het voet licht. Deze twee jeugdige ontdekkingen (zij wonnen een eerste prijs in het tv-programma „Nieuwe Oogst" vorig jaar)brachten een fris geluid temidden van het beatgeweld van deze tijd. Vooral het meisje beschikt over een bij zonder fijne stem, de liedjes worden enthousiast, op een verzorgde wijze en goed synchroom en harmonisch gezongen. Uiteraard moeten ze nog veel leren, maar er zit zeker muziek in. Opvallend was de goede uitspraak van het Spaans. Vanavond is de slotavond met wederom, om 8 uur, het optreden van het Cocktail trio, tot vreugde van vele bezoekers ongetwijfeld. Ook Ronny Tober zal te horen en te zien zijn, alsmede de „Leidato-ontdekking": The Daylights. In de Cineramadancing vermaken Peter en de Blizzards, compleet met pruik, weer de menigte. Al met al een druk programma, wat ongetwijfeld vele bezoekers zal trekken. Gisteren werd een standhoudersvergadering gehouden, die in een vrolijke geest veriiep. Het heuglijke feit werd gevierd, dat een Leidatobaby geboren was. De heer Ligtvoet is nl. de trotse vader geworden van een dochter. Hij deelde mee, dat hij ze maar „Leidaatje" zou noemen. Door de standhouders en het Leidatocomité werden bloemen aangeboden. LISSE Auto's botsten in Lisse Door dubbele inhaalmanoevres zijn 2 auto's in botsing gekomen op de Heere- weg bij de Akervoorderlaan. De be stuurder H. B. uit Wormerveer van de vrachtwagen van de firma Den Hartog uit Hillegom haalde een andere vracht auto in, juist op het moment dat van tegenovergestelde zijde een Volkswagen, bestuurd door C. uit Voorhout, ook een andere auto wilde inhalen. Gevolg was, dat de Volkswagen dermate in de knel kwam dat deze totaal vernield werd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet Op de gladiolenstraat hoek Hyacin- thenstraat wilde K. uit AndlJk, rijdende richting Haarlem, afslaan toen op het zelfde moment een vrachtauto, bestuurd door E. uit Haarlemmermeer vlak naast hem kwam rijden en een botsing niet meer te voorkomen was. De vracht wagen van laatstgenoemde werd ern stig beschadigd. Geen persoonlijke onge lukken. MARKTBERICHTEN GOUDA, 2 sept. Kaan. Aanvoer 123 partijen. Eerste soort 336—342. Tweede soort 325335. Extra 343—385. Handel goed. LEIDEN, 1 sept. Groente. Andij vie 818, Pronkbonén 3060, Snijbo- 4095, Stambonen 3578, Stokbo- 114—125, Kroten, gekookt 50, Poste lein 10—34, Prei 30—35, Spinazie 50—76, Spruiten 70115, Komkommers 1128. Tomaten 3055, Uien 1517, Meloenen 60148, Bloemkool 3092, Knolselderij 2558, Sla 622, per 100 stuks. Bos- been 3045 per 100 boa. LEIDSCHENDAM, 1 sept. Eieren. Aangevoerd 83200 kipeleren. De notering was voor: 5800 eieren no. 0 ƒ17.90— 18.75. 10800 no. 1 17.50—18.30. 22900 no. 2 17.00—17.65. 18100 no. 3 16.20—16.60. 15000 no. 4 14.30—15.00. 5600 no. 5 12.30—13.30. 3700 no. 6 10.30—10.90. 1300 kneus 8.45—13.20. UTRECHT, 2 sept. Vee. Aanvoer: runderen 4524, vette kalveren 396, gras kalveren 31, nuchtere kalveren 230, schapen 937, varkens 493 (boven de Katwijkse visser vermist Een bemanningslid van de Katwijk- se treiler „Jan Maria" KW 171, eigen dom van de rederij Parlevliet en v. d. Plas te Katwijk aan Zee, wordt sinds dinsdagnacht vermist. Het is de 27- jarige gehuwde matroos C. Martens, die ter hoogte van de Engelse kust uit een sloep overboord is geslagen en vermoedelijk verdronken. De „Jan Maria" viste op de gron den voor de Engelse oostkust ter hoog te van de Humber, waar het schip dinsdagavond voor anker ging. De ver miste matroos ging met een bootje naar een eveneens daar ter plaatse geankerd? coaster om te trachten wat vis te ruilen, maar op de terugweg naar de KW 171 is hij overboord ge slagen. Naar wordt aangenomen is hij verdronken. Hij laat een vrouw en een kind achter. De enige hoop is, dat hij later werd opgepikt door een ander schip. Mar tens was nl. de zwemkust goed mees ter, zodat hij zich daardoor misschien nog heeft kunnen redden. Komende nacht wordt de KW 171 in IJmuiden terugverwacht. PAUZE PAUSELIJK HEIMWEE Morgen: Piun X (Jozef Sarto) geb. 2 juni 1885 te Rlëse (provincie Venetië), t 20 augustus 1914 te Rome. „Zfln gehele leven is. wat zijn persoon lijke wensen betreft, één odyssee van nlet-verhoorde gebeden" aldus God fried Bomans over Pius X in „Wandelin gen door Rome". Jozef Sarto, de zoon van arme postbode, werd na zijn pries terwijding achtereenvolgens kapelaan, pastoor, kanunnik, bisschop, kardinaal patriarch van Venetië. „Met stijgen de ontzetting had de eenvoudige man, die het liefst als herder door de stra- vau zijn parochie liep, de kleurwls- sellngen van zijn soutane (toog) ge volgdOp 4 augustus 1903 werd hij tot paus gekozen, ondanks z(jn wei gering en zijn oprechte smeekbede hem voorbij te gaan. Pius X heeft het paus schap als een zwaar offer gedragen en bleef, tussen de muren van het Vati- hunkeren naar de wijde vlakte en de wijde zee van zijn geboortegrond. Geknakt bjj het uitbreken van de Eer ste Wereldoorlog, ontsnapte hij aan zijn kooi en vloog het allerwijdste landschap binnen. PUNT Deze keer zullen we hem niet kwijtraken LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 28 sept. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: 100 kg.), id. 80 (beneden de 100 kg), biggen 1164, bokken, geiten 49. Melk en kalfkoeien 9801425, kalfvaarzen 9201360, varekoeien 8001025, pin ken 500725, stieren 500740, gras- kalveren 325540, nuchtere kalveren Met .'tl neus in de boter ren 100130, varkens 325450 (boven (.4 iaar) 10° kg), ld. 85—105 (beneden 100 kg)., Dageiijks: 2.30. 7.00, en 9.15 l biggen 52—60, bokken, gelten 12—58, v o m aak n vette koeien 1.104.40 <le kwal.), id. 3.904.10 (2e kwal.), id. 3.50—3.90 (3e kwal.), vette kalveren 3.203.35 (le kwal.), id. 3.0O—3.20 (2e kwal.), ld. 2.853.00 (3e kwal.), nuchtere kalveren 1.451.85, varkens 1.751.85 (boven 100 kg), varkens 2.002.05 (beneden 100 kg), slachtzeugen 1.551.65, jonge zeugen 1.651.75. Melk- en kalfkoeien rustig, even hoger, vette koelen matig, prljsh., varekoeien kalm, prflsh., vette galveren redelijk, even hoger, graskal veren stroef, prljsh., nuchtere kalveren willig, even hoger, schapen id., lamme ren id., varkens traag, prljsh., biggen 's-HERTOGENBOSCH, 1 sept. Vee Aanvoer 7556; runderen 1625, gras kalveren 129, vette kalveren 1200, nuchtere kalveren 1153, schapen 431, geiten 34, fokzeugen 47, slachtvarkens 597, biggen 1594, slachtrunderen 746. Prijzen in guldens per stuk: melk- en kalfkoeien 900-1635, guste koeien 815- 1285, graskalveren 400-600, kalfvaar zen 1150-1615, guste vaarzen 850-1075, pinken 600-835. nuchtere kalveren voor fok of mesterij 170-380, weide- schapen 75-110, lammeren 60-95, drach tige zeugen 325-460, bigg en52-68. Prij zen per kg geslacht gewicht: slacht runderen extra kw. 4.30-4.50, id. le kw. 3.80-4.20, id. 2e kw. 3.50-3.75, id. 3e kw. 3.30-3.45, vette stieren 3.85-4.35, worstkoeien 3.20-3.40. Prijzen p. kg lev. gew.: vette kalveren le kw. 3.25-3.55, id. 2e kw. 3.00-3.20, id. 3e kw. 2.80- 2.95, nuchtere slachtkalveren 1.40-1.85, slachtzeugen le kw. 1.64-1.75, id. 2e kw. 1.57-1.62. Prijzen p. stuk: vette schapen 105-145, vette lammeren 90- 120. Overzicht aanvoer, handel en prij zen: melk- en kalfkoeien, ruimer, rus tig, niet prysh.; guste koeien, groot, gedrukt, aflopende prijzen; jongvee, minder, lui, gedrukt; vette kalveren, groot, goed, weinig verandering in prij zen; nuchtere kalveren, groter, min der, duur; schapen en lammeren, nor maal, rustig prijsh.; fokzeugen, ruim, traag, aflopende prijzen; lopers en big gen, minder, levendig, stijver; slacht- Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Lido: Noodlanding in de frontlinie (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4 45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: do. t.m. di.: De laatste rit naar Santa Cruz (14 jaar), wo.: Alleen de zon was getuige (volw.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4 45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Lieve, lieve John (volw.). (Geprolongeerd). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Veel liefs uit Moskou Geprolongeerd Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: do. t.m. ma.: Agent 077, operatie Honkong (18 jaar), di en wo.: Ge vaarlijke liefde (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE vee, groter, vlot. onveranderd; slacht zeugen, groot, gunstig, vaster. TER AAR, 1 sept. Groente Kas- snijbonen 87-1.14, id. natuur 42-69, id. stek 30-34, stamprinsessebonen 60-1.10, witte pronkbonén 38-55, stokprinsesse- bonen 95-1.15, spekbonen 66, andijvie 8-14, uien 22-25, postelein 22-23, rode kool 25, waspeen 12-14, alles p. kilo, tomaten binnenland 1.80-1.90, id. bon ken 2.05 p. bakje van zes kilo, sla 12- 17, id. C 4-7, komkommers 22-36, bloemkool C 33, id. stek 12-17. meloe nen 1.14 alles p. stuk, selderij 5-7 p. bosje, tomaten export: 2.05-2.85 per bakje van zes kilo. Augurken Augurken natuur B 1.66, C 87-1.01, Dl 89, D2 86, CD 63- 86, E 51, E2 27 CD2 33, id. glas A 2.01, B 1.69, C 1.02, Dl 88, D2 80-86, CD 76, E 51.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3