Rita Corita morgenavond komt terug Grote trekpleister Margie Ball heeft talent, maar mist „personality" TREKT U OOK ZULKE GEKKE GEZICHTEN? MAANDAG 30 AUGUSTUS 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 ZOETERWOUDE (H.R.) Prijzen Oranjefeesten Vrijdagavond werden de feestelijk heden voortgezet met ringsteken voor bromfietsers van 16 jaar en ouder. De uitslag hierover is: 1 koppel Aart v. d. Werf-Jan Klein, 2 Wil Tijssen- Annelies v. d. Hoeven, 3 Berbé-Ze- venhoven, 4 Erich v. d. Bijl-E. Ro- mijn. De troostprijs verwierf 't kop pel Kaiser-Duindam, bestaande uit 'n visnetje en vijf stuivers. Zaterdag was het de dag voor de jeugd. Begonnen werd met hardlo pen met hindernissen voor jongens van 10-11 jaar. De uitslag hiervan is: 1 Jaap Suval, 2 Tom Rietveld, 3 René v. Velsen, 4 Henny Timmermans, 5 Piet v. Maasdam. De meisjes van dezelfde leeftijd gingen op zoek naar geluk, waarvan de uitslag werd: 1 Nelleke v. d. Hoorn, 2 Mary Colijn, 3 Ineke v. d. Werff, 4 Greet je Vermeulen, 5 Jany Peters, 6 Magda v. Haastrecht. Het zaklopen voor jongens van 8-9 jaar verliep als volgt: 1 Niek de Klerk, 2 Peter Romijn, 3 Pierre v. Gemerden, 4 Han v. Zaal Blokjes rapen meisjes 8-9 jaar: 1 Irene de Vrind, 2 Liselot Timmer man, 3 Inge Lemmerzaal, 4 Tineke v. d. Krogt, troostprijs Liselot Voor- douw. Vlaggetjes steken, meisjes 6-7 jaar: 1 Lies v. d. Heijden, 2 Trui Voorn, 3 Gerrie v. Dijk, 4 Coby v. Mil, 5 Mary Turk, troostprijs Carm. Spij kers. Vlaggetjes steken, jongens 6-7 jaar: 1 Rudie Spierenburg, 2 Freddie Berk, 3 Joep Duindam, 4 Eric Turnhout, 5 Wim Kranssen. De jongens van 12, 13 en 14 jaar moesten proberen wie het lang zaamst was met fietsen. Hiervan werd de uitslag: 1 Co Omtzigt, 2 Arie Blonk, 3 Joh. Tijssen, 4 Hans v. Die- men, 5 Hans Groenendijk. De uitslag van het ringsteken voor meisjes van 12, 13 en 14 jaar werd als volgt: 1 Marian v. Hofwegen, 2 Henny Blonk, 3 Joke v.d. Hulst, 4 Ber tha Koek, 5 Henny Vermeulen. Voorts waren er op het feestter rein vele kermis-vermakelijkheden, welke veel belangstelling trokken, vooral van de zijde van de jeugd. Za terdag om twaalf uur was het ech ter afgelopen en behoorden de in alle opzichten geslaagde Zoeterwoud- se Oranjefeesten van dit jaar weer tot het verleden. LEIDDE HENGELCOMPETITIE Zondag j.l. werden in de Vliet de laatste seriewedstrijden gevist. Zoals in de voorgaande wedstrijden was de vangst gering. Na het laatste eind signaal, kon van deze, zeer span nend verlopen competitie de n.v. eindstand worden opgemaakt. Res pectievelijk: gevist, punten en aan tal stuks: Sportvrienden 11, 17, 129; DVS: 11, 16, 154; Zaalberg: 11, 13, 90; Hengelsport: 11, 1£, 118; DW: 11 12, 94; S en G: 11, 12, 94; De Bliek: 11, 10, 95; De Rietvoorn: 11, 8, 83; De Brasem: 11, 7, 68; Onder Ons: 11, 2, 48; De Leede: 11, 1, 23. De Sportvrienden behaalden voor de tweede keer achtereen het kam pioenschap. DVS won wederom de beker voor het hoogste aantal in deze competitie gevangen. Persoonlijk kampioen werd J. van Loon jr. van DVS. Zondag 5 sept. a.s. wordt de wedstrijd voor controleurs gehouden. DE PAPEGAAIEN OP DE LEIDATO Handtekeningen jagers hebben gisteravond in de Stadsgehoorzaal de kans van hun leven gehad. Een zó grote verzameling bekende namen uit de artiestenwereld heeft de Leidato dit jaar nog niet bij elkaar gehad. Uitvoerig hebben de sterren hun bewonderaars de gelegenheid gegeven zich van hun signaturen te voorzien. Het Cocktail Trio, al jarenlang een goede bekende bij het Nederlandse publiek, heeft in combinatie met het jonge talentje Margie Ball, die zich inmiddels heeft verzekerd van een uitgebreide en hart- verwarmend-actieve aanhang, gezorgd voor amusement, dat er wezen mag. Cnnhtnil-Ttlf'riPT' en de -Gamblers", die Margie niet onverdienstelijk begeleidden, ruim den onverwijld hun spullen op. Ook Ad van der Gein heeft met zijn Margie zelf wist niet goed raad met twee secondanten zijn achternaam slot: een meer ervaren artiest zou volkomen waar gemaakt. Hun lied- het in ieder geval beduidend handi- jes, die uitmunten door een uiterst ger hebben opgevangen, eenvoudige maar geestige tekst, ge steund door „lekkere" melodietjes, kregen door het feit, dat de muzi- UBTtlQCllllZ€Tl(l kanten nu ook eens zichtbaar waren, een totaal ander karakter. Alleen- Onder die duizenden, die gister maar-horen is een paar kefer aardig, av0nd de grote zaal van de Stadsge- maar dan is de lol er beslist van af. hoorzaal bevolkten, bevond zich ook Dat weet het Trio ook, en met deze dertigduizendste bezoeker. Het wetenschap voor ogen hebben de he- was (je heer J. Karstens, die verge ren om hun liedjes een hele show van zijn vrouw en dochter, op gebouwd. Eigenlijk niet „één show", haar beurt in gezelschap van twee maar drie „one man showsAlle vriendinnen, door het Leidato-comi- drie zorgden zij voor een eigen reeks 0p gebruikelijke wijze werd grappen en grollen, die door de onthaald: bloemen, een drankje en stampvolle zaal bijzonder op prijs ge- een rondleiding langs de stands, steld werd. Margie Ball, van wie bekend is, dat zij zich liever bezighoudt met 'n an- (^iOIITIIB VClll der repertoire, was misschien niet zo gelukkig met de combinatie met T> I de Cocktail-jongens. Haar grote aan- Mj6T(*&TI Zt€K hang kon niet verhinderen, dat het publiek blijkens de doodse stilte Connie van Bergen, die morgen- in de zaal bijzonder belangstellend avond het muzikale gedeelte van de kennismakend van de activiteiten Leidato voor haar rekening zou ne- van Margie bij haar duidelijk min- men, heeft wegens ziekte moeten af- der scheutig was met applaus dan zeggen. Rita Corita, die vorige week bij het stormachtige optreden van jn de Stadsgehoorzaal al triomfen het Cocktail-Trio. vierde niet in het minst dank zij het feit, dat de rits van haar jurk A-nfi-v het tijdens een vreemde manoeuvre J±!lVI ttHIIUA plotseling lrnmt. haar De heer Haasnoot (en dochtertje) voor een van zijn twee „schilderijen" waarmee hij de hoogste prijs bij de ter gelegenheid van de Hobby-show georganiseerde wedstrijd behaalde. EEN VAN de grootste trekpleisters van de Leidato vormen de pape gaaien. In de Stadsgehoor zaal hebben deze vogels al zo'n 25.000 mensen gekke gezichten tegen ze zien trekken. Vooral de grote witte kaketoe aan de in gang vindt de bezoekers kennelijk hoogst irritante wezens. Hij heeft daarbij Overigens moet ons van het hart, dat Margie er sinds haar ontdekking, nu bijna een jaar geleden, niet bijster op vooruitgegaan is. Dat zij beschikt over een bijna angstwekkend groot talent, staat als een paal boven wa ter, maar dit talent alleen is niet voldoende. begaf komt haar plaats innemen. Vermoedelijk gehuld in een nieuwe japon, met een sterke re ritssluiting. Hobby-prijzen De aan de Hobby-show verbonden Het ontbrak haar gisteren in ieder wedstrijd heeft zaterdagmiddag zijn geval aan „personality", en zelfs ontknoping gevonden in de ooorde haar stemkwaliteiten konden dit niet comitéleden J. van Zijp en G. Ho- verdoezelen. fenk verrichte prijsuitreiking. Acht Het einde van Margies tweede op- prijzen waren er te verdelen, waar- treden het eerste hebben wij niet van de eerste te beurt viel aan de uit gezien was in feite een ontnuch- Katwijk afkomstige B. Haasnoot, die terende anti-climax. Het lied was uit, twee met de meest eenvoudige mid- delen, zoals schelpen stukjes wrak- De heer en mevrouw Karstens in het hout en glas, zeesterren eni uit■»&«- Leidato-secretariaat, tijdens de ont- wone" verf vervaardigde schilderijen had ingezonden. De door de gemeen- v angst door het comité. te Leiden beschikbaar gesteld medail le werd hem eveneens uitgereikt. De heer P. Roelandse, maker van twee boten-op-schaal, kreeg de twee de prijs. Mej. Ondine Gravemeijer t Noord wijk) kreeg voor haar met veel fantasie samengesteld „prinsen- gezin" de derd prijs. De overige prijzen waren voor: de heer Th. J. Neijenhuis te Leiden (eervolle vermelding; kopersmeed- werk), de heer F. W. Maigret (eer volle vermelding; miniatuurmolens), mevr. L. C. Ritter-v. Tol te Voor schoten (eervolle vermelding; lino- leum-mozaiek). De geduldprijs was voor de heer A. v. Mook, die van luciferhoutjes „De Valk" en D'Hees- terboom" twee bekende Leidse mo lens, had nagebouwd. CARAMBOLEREN MET EEN AUTO Zaterdag heeft een 26-jarige auto mobilist uit Leiden om 23.50 uur een aantal wonderlijke capriolen uitgehaald met zijn auto. Hij kwam snel rijdend vanaf het Gangetje de Botermarkt op rijden, waarbij hij slipte, een aldaar geparkeerd staande auto ramde, die op zijn beurt weer op andere auto's botste. Daarna ramde hij nog 'n boom. Hij was inmiddels auhterstevoren ko men te staan, hetgeen kennelijk voor hem een reden was de neus van de auto maar weer achterna te rijden. Hij reed dus het Gangetje weer op, en ramde daar een verkeerszuil. Daar na reed hij naar huis, alwaar de po litie hem al spoedig van zijn bed licht te. De man verkeerde sterk onder in vloed. SLEUTELGAT Men verzoekt ons mede te delen dat de repetities van het Alma Mater Koor voor het komende concert weer begin nen. Het bestuur verwacht alle leden hedenavond om 8 uur precies in de zaal Maria Gijzensteeg. Zaterdag jJ. hadden direktie en personeel van de N.V. Leidsche Apparatenfabriek weer het gebruikelijke jaardiner, nadat ge- zamelijk een uitstapje was gemaakt naar het Automuseum te Driebergen. Tijdens het diner werd afscheid geno men van de met pensioen gaande be drijfsleider, de heer J. A. F. Fraikin, terwijl ook de jubilea werden herdacht van de heren H. Blöte, S. Klinken berg. M. Raadgeep, W. v.d. Ruit en J. A. Verhoeks, die allen 12% jaar aan het bedrijf werkzaam waren. Woensdag a.s. gaat de bejaardensocie- teit van de Hartebrug aan het nieuwe seizoen beginnen. Plaats en tijd zijn bekend. Het bestuur doet een beroep op de leden allen (zo mogelijk verge zelt van introducé's) aanwezig te zijn op deze eerste bijeenkomst. R.K. BEJAARDEN SOCIËTEIT PAROCHIE HERENSINGEL De wekelijkse bijeenkomsten van de Bejaardensocieteit, parochie Herensin gel, beginnen weer donderdagmiddag 2 september a.s. Nieuwe leden kunnen zich iedere donderdagmiddag opgeven aan de zaal Maria Gijzensteeg. BURGERLIJKE STAND Geboren: Marc z.v. D. Hauwert en C. H. I. v.d. Luit; Erik z.v. H. Hons- beek en G. van Alphen; Catharina d.v. W. v. Loon en S. Siera; Robertus Jo hannes Petrus z.v. J. Hofman en \A. M. v. Leeuwen; Alida Susanna Elisa beth d.v. F. Bronsgeest en S. E. v. d. Waals; Marco Meindert Maria z.v. M. H. Wijling en W. A. van Ruiten; De borah Ann Marina d.v. C. A. Nicolina en G. M. Pluym. Overleden: P. A. van Sintanneland, S3 jaar, vrouw; T. Pentury, 48 jaar. man; .J H. Does, 62 jaar, vrouw; W. v. d. Biezen, 60 jr. echtgen. van C. Brou wer. het nadeel, dat hij in zijn woede het meest imposant is. Een aparte vogels is de blauw voorhoofd amazone van de heer Versteeg. Ja cob is een dier met karak ter en heeft een voorlief de voor glimmende voor werpen. Alleen de aanra king van hem vertrouwde personen duldt hij. Van an deren is hij niet gediend. Een argeloze bewonderaar, die voorzichtig probeert hem te krauwen, merkt tot zijn vreugde, dat hij één poot op zijn vinger zet. Die vreugde is echter snel voor bij, als deze zogenaamde toenadering slechts een schijnbeweging van Jacob blijkt te zijn. Hij houdt met die poot nl. de vinger vast om er vervolgens zijn sna vel in te zetten. De heer Ziegelaar, ont werper van de stands, is minder tevreden over Ja cob. Daar hij zijn regenjas was kwijtgeraakt, had hij zich een nieuwe aange schaft. Hij had deze in het secretariaat aan de kapstok gehangen. Toen hij even later terugkwam bemerkte hij, dat de vogel deze jas de enig juiste plaats had gevonden om er iets te la ten vallen OP DE bovenverdieping bevindt zich in de smaakvol ingerichte stand van de firma Mulder een drietal papegaaien, dat ook veel belangstelling geniet. Mooi, maar wat schuw, is de kaketoe, die wat zenuw achtig als een koordd,anser op zijn stok heen en weer huppelt. Van een heel ander ka liber is de prachtig ge- kleured ara, die zich ken nelijk uitstekend amuseert. op de ongeïnteresseerde vogel een pinda uit 't bak je. Hardnekkig probeert hij de ara, dié geen pinda's meer kan zien, zo'n ding op te dringen, tot hij tenslot te achteloos wat in de vin gers hapt. „Sufferd", zegt 't meisje, „je ziet toch wel, dat hij Aanhalen stelt hij bepaald op prijs en hij verleent daartoe zijn volledige me dewerking. Tot grote hila riteit van de omstanders gedraagt hij zich meer als een krolse kat dan als een vogel. Maar als U op een af stand gaat staan en de vo gels met hun publiek aan schouwt, zult U tot de ont dekking komen, dat som mige mensen veel verma kelijker zijn dan de pape gaai. „/"■EEF HEM eens 'n pin- da, Piet", zegt een meisje tegen haar metge zel Piet durft eigenlijk he lemaal niet en ziet in ge dachten alleen maar die grote snavel, maar hij wil zich niet laten kennen en vist met een schuwe blik geen pinda wil!" Verbijs terd over deze vrouwelijke logica trekt Piet zich van het slagveld terug, met 'n pijnlijk gezicht aan zijn vinger zuigend. De grote belangstelling die de dieren genieten is niet zo vreemd. Over het algemeen zijn het grappi ge, aanhankelijke en lieve huisdieren, die met goed voer en een ruim verblijf en natuurlijk een goede be handeling volmaakt geluk kig zijn. De prijs is nogal hoog (vanaf f125:-), doch daar staat tegenover, dat ze zeer oud worden en goedkoop in onderhoud zijn. Organist H. Riebeek in Meerburg gehuldigd bij 40-jarig jubileum Gisteren herdacht de heer H. Rie beek, organist van de parochiekerk O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen (Meerburg) zijn veertigjarig ambts jubileum, waarvan de laatste vijftien jaar te Zoeterwoude, Hoge Rijndijk. Tot zijn intentie werd 's morgens de gezongen H. Mis opgedragen. Door het dames- en herenkoor werd de Missa Exultet van Frans Witt uitge voerd. De plaats aan het orgel werd nu bezet door de heer Goddijn. In zijn predikatie roemde pastoor Kragtwijk, die ook de H. Mis opdroeg, de vele goede kwaliteiten van de jubilerende organist, die steeds in alle eenvoud zijn weg gaat, maar een grote bijdrage levert in de luister van de eredienst. Tijdens de offerande zong het koor het driestemmig „Jesus, joy of man's desiring" van Joh. S. Bach en tijdens de communie het Ave Verum van Mozart. De plechtigheid werd beslo ten met het „Klapt in de handen" van H. Clemens. Huldiging Na de H. Mis had in de pastorie de huldiging plaats. Nadat het koor zich had opgesteld werd de jubilaris met zijn familie onder het zingen van „Lang zal hij leven", binnengeleid. Hier was pastoor Kragtwijk de eer ste, die het woord voerde. Hoewel pas kort in de parochie, had hij hier een prachtig koor en een prima or ganist gevonden. Hij hoopte, dat het de jubilaris gegeven zal zijn deze taak nog vele jaren te vervullen. Mede namens het kerkbestuur over handigde hij een enveloppe met in houd. Namens het herenkoor sprak de heer J. M. Tieken. Hij herinnerde aan de tijd, dat in de parochie de vernieuwing van de liturgie plaats vond en de taak van de organist er niet lichter op werd. Op bewonde renswaardige wijze heeft de heer Riebeek zich door deze moeilijkheden heen gewerkt. Hoewel de jubilaris reeds meer malen gezegd heeft zijn taak als organist wegens drukke werkzaamheden niet meer te kunnen vervullen, hoopte spr. toch dat het alleen maar bij zeggen zou blijven en de heer Riebeek nog vele jaren zijn onmisbare steun aan het koor zou willen geven. Een elektrische boor met toebehoren onderstreepte de dank van het koor. Namens het dameskoor sprak me vrouw Beumer. Zij herinnerde eraan, dat men tegenwoordig veel zegt, dat het leven pas bij 40 jaar begint en dat de jubilaris dus nog volop in het leven staat. Zij dankte hem voor de goede begeleiding van de trouw- en rouwmissen, die dit koor op de door deweekse dagen verzorgt. Zij hoopte nog vele jaren op zijn steun te kun nen rekenen. Tot slot sprak de heer J. P. v. d. Velde, directeur van het koor, die zijn toespraak geheel op rijm had ge steld. Ook hij had veel waardering voor de kwaliteiten van de heer Rie beek en zijn gevoel voor humor. Hierna was het woord aan de ju bilaris zelf. Diep onder de indruk bracht hij dank voor alle waarde rende woorden tot hem gericht en de vele prachtige cadeaus. „Nu ik zelf een keer beneden heb gezeten, heb ik pas goed kunnen waarderen wat een prachtig koor wij hier aan de Meer burg bezitten". In de loop van de dag kwamen nog vele belangstellenden de heer Riebeek thuis met zijn jubileum ge lukwensen.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4