Patat-friteskramen hebben gouden tijd Aanvallen over en weer Vietcong laat Amerikanen vrij Pasjes-gesprek wordt voortgezet VituuAU 21 AUuüSTUS 1965 DE LE1DSE COURANT PACïlNA U De strijd in Vietnam ren in handen van de Vietcong ge vallen. Amerikaanse autoriteiten in Saigon konden echter niets onderne men om hen te bevrijden, aangezien het hier burgers betrof. Dawson zou van de opstandelingen het bewijs gekregen hebben dat zijn broer over leden is. De Vietcong heeft donderdag be kendgemaakt, dat 500 Amerikanen zijn gesneuveld bij een tegenaanval vorige week in de buurt van de ba sis Tsjoe Lai. Het gebied van Tsjoe Lai is vorige week het toneel geweest van een of fensief van Amerikaanse mariniers, waarbij, volgens Amerikaanse op gave, 600 Vietcong-strijders werden gedood. ALPHEN AAN DEN RIJN Huwelijksaangifte: Pieter v.d. Haak. boekhouder, en Hillegonda L. Geel, zonder beroep; Johannes C. Pels, tim merman, en Antje v. Leeuwen tijd- schrijfster, Johannes E. Kramer, zon der beroep, en Alida W. I. Boerstoel telefoniste-receptioniste, Petrus A. van Engelen, afdelingschef, en Maria L. de Smits, serveerster, Cornelis Leijnse ar beidsanalist, en Francina L. Rijken boekhoudassistente, Evert J. Beumer, landbouwer, en Geertruida W. Vrolijk kantinejuffrouw, Rudolf v. Os zonder beroep, en Johanna A. Zwartendijk, secretaresse, Gerrit J. Schaaf, koop man, en Elisabeth M. Pijnenburg, zon der beroep. Geboren: Gerardus. N. zn. v. J. I. Thomasse en J. C. Moerkerk; Dirk Jan zn. v. A. Knol en J. A. de Wit; Guus. W. B-52 straalbommenwerpers van het Amerikaanse strategische luchtcom- mando hebben donderdag bombarde- mentsvluchten uitgevoerd op oor logszone ,4>". ongeveer 50 km. ten noorden van Saigon. Naar schatting bevinden zich in dit gebied 8.000 Vietcong-rebellen. Aangenomen wordt dat de beschieting van de gro te luchtmachtbasis Bien Hoa van dinsdag jl. vanuit dit gebied ge schiedde. Ook de aanvallen op doe len in Noord-Vietnam werden voort gezet. Een militaire post op slechts twintig km. afstand van Saigon is vrijdagochtend vroeg door Vietcong- guerrillastrijders aangevallen. Ver sterkingen, die naar de post te Tan Nhoet op weg zijn, schijnen in een hinderlaag te zijn gevallen. De luchtmacht is in actie gekomen. Dit is de tweede aanval op de post binnen een maand. De eerste maal werden de aanvallers verdreven, maar een nabijgelegen post viel in handen van de Vietcong en is nog niet heroverd. Twee uur na de aanval opende de Vietcong ook sporadisch mortiervuur op de nabijgelegen districtshoofd- stad Binh Tshanh. De Vietcong heeft de 35 verdedi gers van de post te Tan Nhoet zware verliezen toegebracht. De post zelf werd door het mortiervuur verwoest. De aanvallers trokken zich vervol gens terug. De Zuidvietnamese ver sterkingen, die onderschept werden, moest door het vuur van de Vietcong terugkeren. Uit Binh Tsjanh worden slechts lichte verliezen gemeld. AMERIKAAN VRIJ zn. v. J. J. Schetselaaren M. Schild; Ronald. J. R. zn. v. J. de Bruijn en W. De Vietcong heeft een Amerikaan M. Zaal; Maria E. dr. V. J. C. Schreurs vrijgelaten, die vier maanden gele- en I. L. M. Buren; Jan. H. zn. v. J. G. den was verdwenen toen hij er ach- Ligtlqf en S. de Jong; Theodora. P. ter trachtte te komen of zijn broer, ar. v. Th. G. Sassen en P. J. de Bot; een Amerikaanse vlieger, nog leefde. Anthonie. D. zn. v. D. A. v. Vliet en Donald Dawson arriveerde twee da- E. de Vries; David. S. zn. v. M. J. de gen geleden, in gezelschap van zijn Rgke en c c Maas Maria j dr v vrouwelijke tolk een Fran^aise, bij A j van Zij, en c j Groenendijk; een regeringspost óp 24 km. ten Ilona dr v D H Mulder en G. H. noorden van Saigon. Wunderlich; Rudolf B. F. M. an. v. P. Zyn broer eerete-luitenanf Daniel c ,.Am,e en A den Eoer Dawson, keerde vorig Jaar november 0v„|(,d,n. Arnoldus c. Houdljk, 65 J. terug van Gehuwd: Ullke Hoekstra, en Wilhel- vlucht boven ide gevechtseone D B Sohep; Adrianug A Ncder. verdwenen in mei van dit Jaar dicht ^neRe Treuren; CfcrnelU. v. bij het punt waar eerder het contact J?„ f, Hc°arlk K: met het vliegtuig van iijn broer was 2 Neeltje Vraseur; Fernand verloren. Enkele dagen later over- JJ- J. Smeet», en Petronella, A. M. handigde een priester een doof de Roaestraten; JacobuB M. v.d. Heuvel, tolk geschreven verzoek om hulp aan én Elisabeth M. J. v.d. Werf: Jacobus een Amerikaans persbureau. Zij wa- N. Plasmeger, en Margaretha P. Wijfje; Nicolaas A. v.d. Zwaard, en Francina Verkerk LEIDSCHENDAM UITGAANSDAG R.K. BEJAARDEN EN GEPENSIONEERDEN De Ford-autofabrieken te Halewood b(J Liverpool Amerikaans bexit) heeft D®u /v van bovcns;e" gisteren haar poorten tot 7 ieptember ,bobd heeft "!er "n Senocg" f^ngTcéttaum^'o^i^r ^uurUv^l,fen"r'83Dede= te staat vol met 8.000 auto's die de 'u^ien "Sga^bmnén"»^ Cr chauffeur, weigeren aan te rakem Zg oms vervo,scn, omr de gingen Ut staking nadat een hunner Brlenenoordbrug weer over zijwegen was ontalagen wegens gevaarlijk rijden. naar Moerdt)k en v„ zevenbergen. Er werken 5.000 arbeiders in deze fa- Bergen op Zoom te berelken. Hler briek. werd aan de Schelde de koffiepauze Door een staking van 400 man in gehouden, een toeleveringsbedrijf kunnen 18.000 Na dit gezellig samenzijn werd ge- arbeiders van de British Motor Corpo- reden via de Wouwse Plantage en ar- ration niet verder werken. In de eerste riveerde het gezelschap in kasteel Bou- zeven maanden van dit jaar zijn in de vigne, waar om half een het diner Britse auto-industrie al meer dan twee werd geserveerd. miljoen mandagen verloren gegaan Na een ruim oponthoud ging de door stakingen. tocht vervolgens naar Gorinchêm. Daar werd een boottocht van ongeveer IVz uur gemaakt over de Merwede. Na deze. onder gunstige omstandig heden gehouden, boottocht gingen de bussen weer ih de richting Leidschen- dam, nadat eerst gelegenheid was ge geven de in Bouvigne uitgereikte Bondskanselier Erhard en burge- broodjes te nuttigen. Zoals gepland, meester Brandt van West-Berlijn zijn arriveerde het grote gezelschap te on- het er donderdag in Bonn over eens Seveer 10 uur des avonds op de plaats geworden de hangende onderhandelin- va" (vertr«k Mariënpark. gen met de Ooet-Duitaers over her- Hét was een schitterende reis waar- meuwing van de pasje.regeling voor ont ntCmen. 'n Berlijn voort te zetten. Zoals bekend had de Westduitse rege- dr van S. G. de Graaf en M. F. G. M. van Bohemen. Ondertrouwd; Simon Nicolaas Heemskerk, 57 jaar, wonende te Uit hoorn en Gerarda Cornelia van Beijeren, 54 jaar; Isaac Los, 22 jaar en Meintje Schalk, 22 jaar, beiden te Leimuiden; Karei Philippus Mart- man, 27 jaar te Haarlemmermeer en Agatha Brussen, 23 jaar te Leimui den; Wilhelmus Franciscus van Jaarsveld, 22 jaar te Boskoop en Elisabeth Maria van Trigt, 29 jaar te Leimuiden. Gehuwd; Simon van Capel, 21 jaar, Nieuwveen met Maria Alida Martha van der Voorn, 21 jaar te Leimuiden; Gerardus Johannes Voortman, 19 jaar te Ter Aar met Maria Petronella Mathilda Busker- molen, 17 jaar te Leimuiden; Jan Hendrik Siegers, 22 jaar te Ter Aar met Maria de Vos, 21 jaar te Lei muiden; Simon Balder, 30 jaar te Ouder-Amstel en Alie Maria de Vries, 28 jaar te Leimuiden. Overleden: Johanna Groeneveld e.v. J. de Vos, Vriezekoop 25; Oos terman, w.v. Maria Sophia Brus, 47 jaar, Oosterweg 20; Plasmeijer, e.v. Maria van Veen, 67 jaar, v. d. Vel- denweg 2L LEÏDEFDORP RAADSAGENDA De gemeenteraad vam Leiderdorp vergadert maandag 30 augustus des namiddags om 7.45 uur. Agenda o.a. verhuur van een strookje grond naast het perceel Patrimondumpark 6; in trekking van 't raadsbesluit tot ver koop van grond aan de Leidse Tex tiel Centrale; verkoop van een per ceel grond aan de „Interkerkelijke Stichting tot Verzorging en Verple- fing van Langdurig Lichamelijk Zie- en" te Leiden; subsidie aan de af deling Leiderdorp van de Kon. Ned. Ver. EHBO; benoeming van een 2- tal hoofdleidsters voor de openbare kleuterscholen; verkoop van een per ceel grond aan de heer D. van dér Kwaak te Leiden; verkoop van een stukje grond aan de Aannemings combinatie Leiderdorp; het inge- bruik aanvaarden van een terrein tussen de Willem de Zwijgerlaan en de Marijkeschool aan de Bernhard- straait en tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aanleg van een basketbalveldhet ingebruik geven van één lokaal van de semi-perma- nente school aan de Splinterlaan aan de Vereniging voor Protest. Christel. Kleuteronderwijs; verhoging krediet voor de restauratie van de molen in de Zijllaan en Meijepolder; aankoop van en tot verkoop aan de fa Van der Velden en De Jong te Leiderdorp van een perceel grond. HILLEGOM AANBESTEDING TECHNISCHE SCHOOL Voor de lagere technische school St. Paulus, te bouwen in Hillegom, zijn hedenmorgen in Treslong te Hil legom de inschrijvingen behandeld. Laagste inschrijver was fa. M. J. de Nijs uit Warmenhuizen. Zonder eigen risico een bedrag van 2.945.000, met eigen risico een bedrag van 3.070.000. De hoogste inschrijver was de fa. v. d. Vliet uit Amsterdam met resp. 3.498.000 en 3.618.000. Er waren 14 inschrijvingen. Voor de staalconstructie schreven 4 bedrijven in. De laagste was de constructiewerkplaats J. Volwater uit Amsterdam met 229.400. Hoog ste inschrijver was Evers construc tiewerkplaatsen met 384.800. De ar chitecten van de te bouwen school zijn Kuitens en Sijtsma. KATWIJK AAN ZEE DE TAPTOEPARADE Het mag aan allen bekend zijn, hoe het bestuur van V.V.V. ieder jaar zich inspant het de badgasten zo aangenaam mogelijk te maken. Bekend is ook dat het weer hieraan veel kan bijdragen. We weten ook, dat het weer dit seizoen nogal eens een spaak in het wiel heeft gestoken. Eén van de belangrijkste evenemen ten is wel de Taptoeparade die gis teravond plaats had. We willen niet beweren dat het minder goede weer, want het was wel erg, heel erg fris aan de Boulevard, het getal belang stellenden beïnvloed heeft, wat niet wegneemt dat het er tienduizenden waren die de verrichtingen van de muziekkorpsen met volle aandacht en bewondering gadesloegen. Een woord van hulde aan alle korp sen, maar een extra woord van hulde mag toch wel gezegd worden aan „De Trommelaere van Roesen- daele" en aan „Ahoy" uit Rotterdam. Ook de fraaie uniformen van de korpsen droegen ieders bewondering weg en bij het licht der schijnwerpers kwam alles uitstekend tot zijn recht. V.V.V. kan ook nu weer met vol doening op haar werk van deze zo mer terugzien en de gasten zullen mte dankbaarheid hierop terugzien en ongetwijfeld voornemens zijn vol gend seizoen Katwijk weer te be zoeken. WASSENAAR Geboren: Maria B. H. d.v. C. J. T. Raaphorst en J. P. van der Kooij; Margaretha W. d.v. A. Sluimer en C. Varkevisser; Richard z.v. P. Pont en M. E. Ouwerkerk. Ondertrouwd: A. B. Fruhauf (Ver. Staten) en H. C. Kuipéri; J. G. R. de Jongh (Zwitserland) en IJ. L. van Marken; K. Toet (Den Haag) en C. T. G. van Beekum; C. J. Borst (Wou- brugge) en A. A. M. G. Lodewijks Getrouwd Gtrouwd: A. H. J. h.il- horst en M. E. C. Spruijt; H. J. H. Sloots en A. Nijgh; J. M. van Beers en J. A. van Kuijen; J. Redder en P. C. M. J. Zwetsloot; N. C. G. de Lange en H. E. ten Have; A. J. Beunders en C. E. J. Heemskerk. Overleden: Stefanus Buck, 6 jaar (Den Haag); Gljsbertus C. Beentjes, 48 jaar (Heemskerk); Geertruida J. H. van den Berg (80 jaar); Hendrik van der Doe, 63 jaar. VOORHOUT De vergadering van de R.K. Mid denstand, welke gehouden werd in café Boerhave, was een gezellig on deronsje en de problemen die er wa ren, werden in de beste verstandhou ding behandeld. In de laatste verga dering was besloten om de 2 maan den te vergaderen maar door omstan digheden wasv het nu wat langer ge leden. De verlichting van winkelpan den was een punt van langdurige be spreking. Voorgesteld werd iedere ge vel apart te verlichten. Er zullen plan nen uitgewerkt worden om tot een geordenend geheel te komen. Een com missie werd hiertoe in het leven ge roepen, die prijsopgave zal vragen en het plan verder uitwerken. Uiterlijk dinsdag a.s. zullen aan het bestuur de plannen worden voorge legd. Met de kermis komt er een etalage wedstrijd alleen voor de winkeliers, dus niet met prijzen voor het publiek. Ook de St. Nicolaas-aktie was een punt van langdurige bespreking. De vergadering ging er in principe mede akkoord dat dit plan ln handen ge legd wordt van een organisator. Er waren bezwaren dit zelf te or ganiseren. Bij rondvraag werd uitvoerig over de zegelacties van gedachten gewis seld. De voorzitter kon er niet op vooruit lopen, maar plannen hiervoor zijn in een vergevorderd stadium. De 5-daagse werkweek was een punt waarover men het niet eens werd, ten minste voorlopig niet. Een waarderend woord aan het adres van het VW voor zijn grote activiteit was hier op zijn plaats. De avond werd besloten met de door de voorzitter gemaakte dia's van de Del tawerken. Stakingen in Britse autoindustrie Eengezinshuizen. De nieuwe be ring de thans van Oostduitse zijde ge- woners van de wijk Mprinsenhof.- zijn dane voorstellen, welke alleen van een btjeengewec8t in het R K verenigings- bezoekperlode rond oud- en nieuwjaar gebouw aan de Damlaan waar6 wBt_ gewaagden, aanvankelijk van de hand houder A. M. van der Laan medede- gswezen. De regeling van september hngen deed over de huizenbouw in 1964 betrof vier bezoeksperioden per Leidschendam. jaar- H(j zette uiteen dat het college van b. en w. zich steeds op het standpunt heeft gesteld, dat ook de bewoners Belgische openbare schuld Daartoe hebben b. en w. een perceel grond tegen matige prijs ter beschik king gesteld, dat gekocht is door het Bouwfonds van de Ned. Gemeenten. Hierop zullen huizen gebouwd worden met drie of vier slaapkamers, met een- De Belgische openbare schuld was 'ral« verwarming, met een vaste of •ind tuil van dit laar gestegen tot lo8se Stt">ge. Een deel van de 56 te 477.5 miljard Be.gtache frank, ruim 34.8 gestegen tot 34 miljard gulden r?®f2£r= es», zsi smsï in Brussel gepubliceerde gegevens. Dit betekent een stijging van 15.4 miljard frank sinds eind 1964. Sinds 1958 is de Belgische openbare schuld toegenomen met 131.5 miljard frank, bijna 9.5 miljard gulden. verwarming. De prijzen van de huizen zullen variëren tussen f 33.000 en f 43.000. LEIMUIDEN Geboren: Marchien dr van W. C. - ijreDoren; iviarenien ur vaxi w. Als oorzaken van deze sterke stfl- R t en B Walterus Caspa- ging worden genoemd de verhoogde rus BMaria m van M. c. Beuk en lasten voor salarissen en eociale ultke- p j van Lammeren; Ronald Marti- ringen voor het overheidspersoneel eo nus Gerardus zn van c j. van Die. gestegen koeten voor bouwwerken, ata- men en M G Wessehnan; Yvonne mede de nieuwe regelingen voor ziek- Gemma Maria dr van A w. de te- en Invaliditeitsverzekeringen, de Bruyn en A m. van Kampen; An- uitvoering van de onderwijswetten, die toinette Therezia Maria dr van A. de stichting van talrijke nieuwe open- yiasman en E. H. M. Hogervorst; bare en katholieke scholen met zich Anna Johanna Elisabeth dr van W. meebrengt en de militaire uitrustings- j Senne en van H. J. Vork; Jacoba kosten. Geertruida dr van L. C. Schaken- BQna 11 procent van de Belgische bos en A. P. van der Hoorn; Angela openbare schuld is in het buitenland Wilhelmina Maria dr van J. Keijzer aangegaan. en J. Koet; Lidwina Martina Maria Gemiddelde Nederlander vetoont een agrarische eetlust (VAn onze speciale verslaggever) Vreemdelingen die op een avond door een Nederlandse stad dwalen, zullen licht de indruk krijgen dat het overgrote deel van onze bevol king thuis niets te eten krijgt. Overal ziet hij mensen in halfdonkere portieken van een kroket of nassibal happen, overal komt hij mannen en vrouwen tegen, die begerig patates-frites naar binnenwerken en hun vingers, die woelen in de klodderige mayonaise, gretig aflikken. Ook de broodjeswinkel is in het stadse leven van na de oorlog een grote plaats gaan innemen. Letterlijk iedereen heeft de smaak te pakken van het uitbundig belegde broodje, dat staandebeens voor een propere toonbank geconsumeerd wordt. Maar ook in verschillende plattelandsgemeenten floreren deze bedrijfjes, merendeels gedreven door ijverige middenstanders, die liever praten over de kwa liteit van hun lekkernijen dan ovor de grootte van hun omzet en de prijzen van hun specialité's. HAASTIG SNOEPEN WELVAARTSVERSCHIJNSEL WIJ HEBBEN ons met een kop kippesoep en een broodje tar taar genesteld op het donker rood barkrukje in een propere broodjes winkel op het Damrak in Amsterdam. De eigenaar (we zullen hem Smidt noemen) kennen we nog uit dé eerste jaren na de twee de wereldoorlog, toen hij kok in een zeer groot restaurant was in het hart van Amsterdam. In 1949 opende hij voor eigen re kening en risico dit etablisse ment, waar in de navolgende ja ren 18 miljoen broodjes, 8 mil joen kroketjés, ontelbare slaatjes, koppen soep en koffie de magen van honderdduizenden Nederlan ders en buitenlanders zouden vul len. Vertegenwoordigers, journalisten, kantoorpersoneel, chauffeurs en bezoekers uit de provincie vullen het eetpaleis met gekout en ge- kauw, alle rangen en standen worden genegeerd. Een advocaat laat zich door een chauffeur inlichten over de lonen van de taxirijders, een journa list legt een bloemenverkoper uit, waarom hij eerst tégen en nu vóór Claus is. MIDDAG EN AVOND WE ZIEN hier winkelende da mes, die aan een broodje of een kop soep de voorkeur geven voor de traditionele thé complet of slagroom met aardbeien in een lunchroom. Jongste bedienden van bedrijven uit de omtrek komen zakken vol kroketten en loempia's halen voor het personeel, dat moet overwer ken of avonddienst heeft. En de fleurige bediensters zijn nog bezig al deze le' kernijen in te pakken, als de eerste eetklan- ten van de avond verschijnen; paartjes, die haastig een F T broodjes consumeren om dan af te druipen naar de eerste voor stelling van de avondbioscoop, zakenlieden die na een kop soep en broodje „doorgaan" na de zo veelste vergadering en natuurlijk kamerbewoners, zowel mannen als vrouwen. Smidt vertelt: „In mijn zaak zijn al heel wat jongelui met elkaar in contact gekomen. Zij komen binnen voor een broodje lever, maar gaan met een verloofde de deur uit." Nog hebben deze smulpapen de mond niet afgeveegd, of tal van bekende gezichten duiken op. toch aardig verdient. Overigens lopen de prijzen van de broodjes- winkels nogal uiteen. De meeste zaken veronderstellen kennelijk dat de kapitaalkrachtigste men sen met de trein reizen, want in vrijwel elke Nederlandse gemeen te liggen de broodjesprijzen het hoogst in die zaken, welke in de buurt van het station liggen. KWALITEIT? Kroketjes, nasiballen, gehakt ballen, hamburgers. Op die realiteit is de welstand gebouwd van vele duizenden ne ringdoenden, die hun waren per automaat aan de eetlustige man brengen. De koks, die in de keu- nog rillingen van als ik denk aan het vlees, wat ze in de kroket ten stopten. Als je een paar jaar in zo'n bedrijf gewerkt hebt, kijk je wel uit nog ooit iet uit een automatiek te halen. Het gekke is dat de meeste men sen het weten. Maar ze kunnen het gewoon niet laten." Scherper nog formuleert Willem F red er ik Hermans, lector in de geologie, eminent romanschrijver en bezitter van de scherpste tong in den lande het in zijn laatste boek „Het sadistisch universum." „Paardevlees wordt alleen nog gebruikt door schurken, die ge haktballen verkopen per auto maat." Gelukkig bestaan er nog gunsti ge uitzonderingen. PATATES-FRITES AARDAPPELETEND Nederland consumeert ook met graagte de patates-frites, die men zowel in talloze grote zaken alsook in ty pische patateskraampjes kan ko pen. Niemand behoeft diploma's te hebben om zo'n zaak te be ginnen, dus waarom zou men niet als er in de aardappel brood zit? Enkele fabrieken, merendeels in de (aardappel)provincie Gro- Het is de tijd voor de artiesten, die zich komen spijzigen voordat zij gaan optreden. ALLE RANG EN STAND ALLERLEI stadsmensen, die toch enkele uren daarvoor thuis warm hebben gegeten, leggen tegen het middernachtelijk uur een bijna agrarische eetlust aan de dag. En zoals bij Smidt mensen van allerlei rang en stand elkaar tref fen bij een broodje pekelv.ees of half-om, zo gaat het in duizen den zaken in ons land. Waren er voor de oorlog alleen in de grote steden enkele gere nommeerde broodjeszaken, die voornamelijk bestonden bij de gratie van het zogeheten „uit gaande publiek", de brc djeswin- kels van nu floreren bij de gra tie van een 'zeer veelsoortige clientèle. „Wij hebben zelfs het liefst de gewone man als klant, want die heeft de meeste honger," ver telt een bediende in een brood jeszaak in de Korte Reguliers- dwarsstraat wis. „Wij verdienen niet zo veel als u denkt meneer, wij hebben veel onkosten," reageert hij op onze opmerking dat men op een brood je lower a raison van 80 cent In vele straten schoten ze als paddestoelen uit de grond de patates-frites- en broodjeswinkels. Het zijn tevens de tref punten voor de tieners en twintigers. ken bezig zijn met het bereiden van de ragout, het vormen en paneren van deze typisch Neder landse specialiteiten, bouwen aan een vaak imponerende jaaromzet. Maar hoe staat het met de kwa liteit van deze lekkernijen Een kroket kostte tien jaar gele den in de meeste automatieken een kwartje, en nu nog Maar daarover wilden de meeste au tomaat houders niet met ons praten. Eén zei ronduit: „Natuurlijk is de kwaliteit achteruitgegaan. Dat mag u wel weten want u bent toch geen klant van ons. Maar als de mensen 's avonds uit de bioscoop komen, hebben ze geen honger. Ze willen alleen iets warms in de mond hebben, dat bovendien hartig smaakt. Dat is alles. Aan die voorwaarde voldoen wij." RILLINGEN Maar een kok uit een Utrechts ho tel, die enkele jaren geleden in de keuken van een automatiek werkte, onthult ons: Jk krijg er ningen gevestigd, leveren tegen woordig zelfs al patates-poeder zodat men in een ommezien een grote hoeveelheid van onze natio nale lekkernij aan de klant kan presenteren. Met „Den Haag" liggen de pata- tes-leveranciers nogal eens over hoop over de prijzen van hun ar tikel. Toen laatst de prijzen van de aardappel snel stegen, vroeg men direct meer voor 'n (kleiner) zak je, maar toen de prijzen van de aardappelen daalden, waren de heren er minder vlug bij om de prijs van de patates te verla gen „De Nederlander is niet zozeer hongerig van aard, maar hij ver dient genoeg om af en toe iets voor een extraatje uit te geven. Daar profiteren wij van. Mag het zegt de patates-verko per bits. Inderdaad, niet alleen de auto, het motorjacht, maar ook de verbluffende eetlust van de Nederlander is een welvaarts- verschijnsel.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 6