De zaal was stampvol, maar Rita liet op zich wachten KRANTENBEZORGERS gevraagd AKTIEVE BEZORGERS Autobestuurder werd onwel bij Gouwsluis Een „rits" is een naar ding Leven van Grieks parlement aan zijden draad ONRUST IN INDONESIË 15 Ruimtevaarders voor werkplaatsen in stratosfeer VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1965 DE LETPSE COURANT PAGINA 3 leid door een accordeonist en de rit mesectie van Tom Erich met Eddy Christiani bracht zij op de haar eigen wijze haar liedjes en grapjes voor een talrijk publiek, dat voor en op het podium samengedromd stond. Er xullen misschien mensen zijn, die be- DE L/EIDSE COURANT vraagt voor Leiden en Oegstgeesft Hoge honorering. Rijzonde» geschitot voor schollieren. Sollicitaties: A.bonnementenafdeling Papengrachit 32, Leiden, telefoon 20935 Gisteravond is de 59-jarige ir. J. S. Nouhuijs, directeur van Gemeentewer ken te Amersfoort met zyn auto op Rijksweg 11 in de omgeving van het verkeersplein Gouwsluis van de weg geraakt en in een sloot terecht geko men. Aangenomen wordt, dat de heer Nouhnijs onwel geworden is, waar door hij de macht over het stuur ver loor. Omstreews tien minuten voor half ze ven reed ir. Nouhuijs, die op weg was naar Hoogmade, waar zijn familie in een zomerhuisje logeert, op Rijksweg 11 vanuit Bodegraven in de richting van het verkeersplein Gouwsluis. Voor de Oostgouweweg begon de auto gelei delijk naar links uit te wijken, totdat hl] plotseling de aan de andere zijde van de weg gelegen berm in schoot. De auto kwam tot stilstand in een vrij diepe sloot, waar overigens meer wei nig water in stond. Een van het verkeersplein naderende V W-bestuurder kon de hem tegemoet- rrjdende auto van de heer Nouhuijs slechts door een forse ruk aan het stuur ontwijken, evenals een achter hem rij dende Duitse politie-ambtenaar. Aan genomen wordt dat de VW-bestuurder niets van het ongeval gemerkt heeft; hij is in ieder geval doorgereden. De diepe sloot maakte het bijzonder moeilijk, de heer Nouhuijs uit zijn auto te bevrijden. Onder leiding van de arts Pilon slaagde men erin, nadat men enig langs de slootkant staand houtge was had verwijderd. Het slachtoffer is met spoed naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Over zijn toestand 'kon men ons nog geen mededelingen ver strekken. Het is echter waarschijn lijk, dat ir. Nouhuijs er ernstig aan toe Twintigduizend bezoekers telde gistermiddag rond tien minuten over half vier de Leidato. De twintigduizendste was mevr. P. J. Oomen uit Alphen a.d. Rjjn, die vergezeld van haar vriendin (nr. 20.001) een bezoekje bracht aan de huishoudbeurs. Het co mité onthaalde de dames op de gebruikelijke bloemen-in-de- Leidse-kleuren, een drakje en 'n rondgang langs de stands. Overigens valt het op, dat de publieke belangstelling, ook al gezien de langere duur van de beurs, aanmerkelijk groter is dan vorig jaar. Het ziet er naar uit, dat nog vóór morgenavond het verleden jaar gevestigde re cord (33.000 bezoekers in één week) wordt gebroken. De eind stand gisteravond: bijna 22.000 Vanavond rond half tien wordt de 25.000ste verwacht. „Waar blijft Rita Corita?", zo vroeg iedereen op de Leidato zich gisteravond af, ook het bestuur. Zij zou om negen uur optreden, maar toen dat tijdstip aangebroken was, was Rita nog steeds niet gearriveerd. Inmiddels was de ruimte voor het podium volgestroomd met belangstellenden. Het bestuur zat in een moeilijk parket en begon overal heen op te bellen. Zij moest uit Castricum komen, maar daar bleek zij vertrokken te zijn. Zelfs de politie werd opgebeld. Maar toen men druk daarmee bezig was, kwam zij om half tien binnen. Zij had met haar Mercedes bandenpech gehad. De mensen in de zaal hadden dat half uur geduldig staan wachten tot ze zou komen. Shrur tirfiiitil zwaar hebben teSen het eenre» dat OIIAJIV Vi Uil IAJ brengt. Ondanks deze bezwa ren hebben zij ongetwijfeld toch ge noten van haar optreden. Het is een Maar toen zij dan op het podium van Nederlands grootste figuren uit verscheen maakte zij het lange wach- de show-business. Haar enthousiasme Von Braun verlangt naar Duitsland ten goed met haar optreden. Bege- „Wij zouden Wernher von Braun met open armen ontvangen en proberen een passende functie voor hem te vinden". Dit gaf de Westduitse minister voor wetenschappelijk onderzoek, Lenz, ten antwoord op een vraag van een ver slaggever van „Bild Zeitung", welk blad vrijdagochtend meldde, dat de ver maarde rakettenspecialist in Salzburg had verklaard, dat hy in de Verenigde Staten niet gelukkig is. Een woordvoerder van de firma Boel- kow, die zich bezig houdt met het ruimteonderzoek, zei dat Von Braun zou kunnen worden belast met de lei ding over het Westduitse ruimteonder zoek. Von Braun brengt op het ogenblik Pccfl VOOr R\tCl z^n vakantle in Oostenrijk door. en gemakkelijke manier van optre den veroorzaken onmiddellijk een contact met de zaal, die meeleeft en meedoet en daardoor een harmonie tussen artist en publiek tot stand brengt. Het debat over een vertrouwens votum voor de nieuwe Griekse rege ring in het parlement is gisteren - donderdag - voortgezet. Aanvankelijk lag een bijeenkomst op vrijdag in de bedoeling. Spyros Markezinis, de lei der van de acht afgevaardigden van de (rechtse) progressieve partij, heeft meegedeeld dat zijn fractie tegen het kabinet-Tsirimokos zal stemmen. Deze acht stemmen kunnen beslis send zijn voor het lot van het derde Griekse kabinet in zes weken. De regering, grotendeels bestaand uit centrumunie - afgevaardigden, heeft wel die steun toegezegd gekre gen van de grote (rechtse) Natio nale Radicale Unie, die in het parle ment over 99 zetels beschikt, maar gezien de verdeeldheid in de Cen trumunie-fractie en de tegenkanting van de 22 leden tellende fractie van de extreem - linkse EDA, was de kans dat Tsirimokos de goedkeuring van het parlement zou krijgen al onzeker, voorda/t Markezinis het besluit van zijn fractie bekendmaakte. Verwacht was dart de progressieve partij de re gering zou steunen. Tsirimokos heeft, als^ gemeld, het parlement verzocht vóór het weekeinde een vertrouwens votum uit te brengen. Markezinis verklaarde, dat zijn fractie van oordtel was dat er een kabinet op brede basis moest komen. Alleen een dergelijk kabinet zou „de nationale problemen" op de juiste wijze tegemoet kunnen treden. Voor een regering, die uitsluitend bestond uit Centrum-unieleden, was geen plaats meer. Door de scheuring in de gelederen van die partij beschikte het Centrum niet meer over de meer derheid en moest het óf op links of op rechts steunen, zo zei Markezinis. MOEILIJKHEDEN MET SCHOTSE VISSERS Een Britse mynenveger is donderdag avond uitgevaren in verband met ge ruchten over^ moeilijkheden tussen Schotse en andere treilers. Dit is van de zyde van het Britse ministerie van marine meegedeeld. De mijnenveger vaart naar een punt 13 kilometer uit de kust van Scarbo rough aan de noordoostkust van En geland naar aanleiding van een aan tal incidenten, die zich zouden hebben voorgedaan tussen Britse en niet- Britse vissersschepen. Ongeveer 40 Schotse treilers zou den het aan de stok gekregen hebben met Westduitse en Nederlandse treilers, die, naar de Schotten beweren, hun netten stukgemaakt zouden hebben. De buitenlandse vissersschepen zouden en kele dagen lang even buiten de terri toriale wateren „geopereerd" hebben en een grote school haring op de zee bodem voor de neus van de Schotten hebben weggevist. Bijzondere commissie voor Los Angeles President Johnson heeft donderdag een commissie benoemd, die zich spe ciaal zal bezighouden met het herstel van de economie in de negerwyk van Los Angeles, welke bij de jongste on lusten grote schade heeft geleden. Onder-minister van justitie Clark heeft de leiding van de commissie. De commissie zou donderdag nog naar Los Angeles vertrekken om daar met de gouverneur van de staat Cali- fornië en de plaatseiyke autoriteiten de te nemen maatregelen te bespre ken. Hieronder vallen de gratis ver strekking van levensmiddelen, kleding en medicamenten aan de bewoners van de negerwyk, een versneld woning bouwprogramma, jeugdvorming en hulp aan kleine ondernemingen. Niet alleen in West-Irian maar ook in andere delen van Indonesië is de laatste tijd rebellie geconstateerd, zo meldt het Indonesische persbureau Antara. Degenen die, in 1957 op Sumatra een opstand organiseerden, hebben daar onlangs getracht een revolutionaire regering te vormen. Het komplot werd echter ontdekt en alle schuldigen zijn aangehouden, aldus het persbureau. Onder hen zijn leden van de verboden Islamitische Masjoemi-partij. De leider van het komplot had iemand naar Sin gapore gestuurd om contact te zoeken met de opstandeling Soemitro en om financiële hulp aan Maleisië te vragen. Een andere rebellenleider was belast met de werving op Sumatra van jonge lui, die in Singapore een speciale op leiding zouden moeten volgen. Hij is ook aangehouden, evenals vijf jongelui met wie hy uit Singapore kwam. Tenslotte, zo gaat Antara voort, is onlangs op Java een samenzwering ontdekt. Daar is een Sumatraanse op standelingenleider gearresteerd met een aantal medeplichtigen. In de plaats Egedesminde, op Groenland, is een meisje van twee jaar door sledehonden verscheurd. Het kind was door een raam van haar huis naar buiten geklommen toen de ouders af wezig waren. De plaatseiyke politie maakte zes honden af. Gemini-brandstof ook voor auto's? Binnen vijf of tien jaar zal men in Zweden geluid- en uitlaatgasloze auto bussen gebruiken met als krachtbron brandstofcellen van het type als in de Gemini-5, aldus heeft de technisch di recteur van de Stockholmse verkeers- maatschappy Hollbom op een congres in Gothenburg voorspeld. In de Ge- mini worden, zoals gemeld, brandstof cellen gebruikt met vloeibare zuurstof en waterstof die, in gasvorm tot che mische reactie komend, water produ ceren waarbij energie vrijkomt. Een vertegenwoordiger van een Zweedse maatschappij zei, dat men reeds met verschillende methoden van gebruik van brandstofcellen voor auto's expe rimenteerde. De Amerikaanse luchtmacht zal in de komende drie weken een vijftien tal kosmonauten uitkiezen voor de toe komstige Amerikaanse militaire ,ruim- tewerkplaatsen'. De gekozenen zullen niet door het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart (de Nasa) opgeleid wor den, hoewel een zekere samenwerking te verwachten is tussen de Nasa en de luchtmacht wat deze opleiding aan gaat. DE AUSCHWITZ-VONNISSEN In navolging van zijn Westduitse ambtgenoot is de Oostduitse openbare (mede-) aanklager in het Auschwitz- proces, prof. Kaul, tegen bepaalde von nissen in beroep gegaan. Het betreft de straffen van Robert Mulka en Karl Hoecker, die resp. tot veertien en ze ven jaar werden veroordeeld. Amelie Thyssen, „keizerin" van het Westduitse Thyssen-concern, is op 88-jarige leeftyd in Beieren overleden. GASTVROUWIN TWEEDE KAMER De huishoudeiykc commissie van de Tweede Kamer koestert plan nen om over te gaan tot de aan stelling van een „gastvrouw" voor de Tweede Kamer. Aan deze „dame de la maison" zal het algemeen toezicht op de huishoudelijke aangelegenheden in de kamer worden toever trouwd en zij zal er tevens op moeten toezien, dat zowel ka merleden als gasten er zich ple zierig thuis gaan voelen. De Nederlands-Indonesische economische en financiële besprekingen in Djakarta: hartelijke begroeting tussen de leider van de Nederlandse delegatie, mr. N. S. Blom en de leider van de Indonesische delegatie, de heer Achmad Ponsen. (Advertentie) Het enthousiasme van Rita was zelfs zo groot, dat de ritssluiting van haar jurk verder dienst weigerde. Niet in het minst van haar stuk ge bracht, nam zy deze pech op in haar show. Een grote rode zakdoek van gitarist Eddy Christiani bracht uit komst. Getooid met deze vlag ging zij door, alsof het de gewoonste zaak van de wereld was. Het bekende lied van het Cocktail trio „het vlooiencircus" was als slot bedoeld, doch het enthousiaste pu bliek dwong haar door langdurige toejuichingen het al te korte optre den nog wat te verlengen. Het was duidelijk, dat het engageren van deze zangeres van het Leidatobestuur „een goede greep" is geweest

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3