Bejaardencentrum „Nieuw-Poelgeest" is vlaggeschip van Koudekerk „Liefde voor de harmonie" kreeg nieuwe uniformen IN KOUDEKERKS 'NIEUW POELGEEST' VOELEN BEJAARDEN ZICH MILJONAIR MAANDAG 23 AUGUSTUS 1965 DE LE1DSE COURANT Bij de officiële openingsplechtigheid hielp burgemeester Waveryn ir. Mac kenzie een handje. Muzikaal feest in Roelof arendsveen Klaar voor de mars door de gemeente Een jarenlang gevoerde actie is eindelijk met succes bekroond. Dit bracht de voorzitter van het actie comité, de heer P. Brama, in zijn in leiding op de avond van de feestelij ke overdracht van de uniformen tot uitdrukking. Overigens werd dit een avond met vele hoogtepunten. Op de eerste plaats was dit van toepassing op het muzikale gedeelte dat de op deze avond genodigden werd voor geschoteld. Maar ook in andere toon aarden werd dit tot uitdrukking ge bracht, en dan bedoelen wij o.a. de geste van het plaatselijk Oranje Co mité, dat bij monde van haar voor zitter, de heer Jac. v. d. Meer, een eerste trompet aanbood. Een symbo lische „eerste steen" voor de vor ming en uitbreiding van de bestaan de drumband met een trompetter- corps en misschien ook pijpers. Voor alsnog natuurlijk toekomstmuziek, Tpaar naast de vreugde over hetgeen thans was bereikt, toch ook tevens reeds weer het oog gericht op de toekomst. Voor deze te vormen groep van trompetters kunnen zich nu al reeds leden van 16 jaar en ouder aan melden. Het kwam overigene deze dagen wel duidelijk uit de verf dat de plaatselijke muziekvereniging zeer in haar nopjes was nu een lang ge koesterde wens van in het bezit van uniformen te mogen zijn in vervul ling was gegaan. Dit kwam niet al leen op het feestconcert tot uitdruk king, maar vooral ook toen men zich ging presenteren aan de burgerij met een muzikale rondgang. Toen de regen nog niet geheel was opgehouden trad men toch naar bui ten. Trots als een pauw ging de 17- jarige tambour-maitre, mej. Henny Pouw, de drumband en het muziek korps voor bij deze muzikale rond gang. Ook bij de plaatselijke inge zetenen, die op enigerlei wijze hun bijdrage aan het tot stand komen hiervan hadden gegeven, was er een De trotse tamboer-maltre dankbare vreugde merkbaar, 't Ge heel mocht dan ook gezien worden. Prachtige uniformjasjes in groene kleur, goudgebiesd met witte tres, voor de heren grijze broek en voor de dames een rokje in deze zelfde grijze kleur, met voor deze laatste bijpassende laarsjes. Begrijpelijk was het dan ook dat deze mars door het dorp rond het middaguur zeer veel belangstelling trok, en wij zijn er van overtuigd dat dit tevens een goe de propaganda inhield om nieuwe le den tot de vereniging te trekken, iets waarvoor de directeur, de heer J. R. Cornelissen, tijdens het feeste lijk concert reeds een propagandis tische aansporing had gedaan. Eerste afdeling Op deze concert-avond waren vele genodigden aanwezig, o.a. verenigin gen die in enigerlei vorm tot de rea lisering van deze nieuwe uniformen hadden meegewerkt, het actie-comité, ereleden der vereniging, de oud-di recteur A. v. Leeuwen, namens het gemeentebestuur van Alkemade wet houder J. S. Wagenaar, deken Th. v. Nieuwkerk met pater Weisenborn, als mede pastoor P. A. Tweehuysen. De Pancratiuszaal was voor deze gele genheid feestelijk versierd en 't was merkbaar dat men met enige span ning de entree van het in het nieu we pak gestoken korps afwachtte. Te ruim 8 uur sprak de voorzitter van het actie-comité, de heer P. Brama, een welkomstwoord tot alle aanwezi gen. Spr. releveerde dat het aanvan kelijk de bedoeling was geweest om bij het 75-jarig bestaan in 1963 tot aanbieding van de nieuwe uniformen te komen. Het enorme bedrag dat hiervoor nodig was heeft hierin ech ter enige stagnatie gegeven. Dank zij het ambitieus werk van de directeur, de heer J. R. Cornelissen, was het korps intussen reeds gepromoveerd naar de 1ste afdeling en mocht reeds gesproken worden van een streling voor het oor. Het is daarom thans vooral ook voor het actie-comité een bijzonder genoegen dat als de drum band en muziekkorps zich nu zullen presenteren, ook gesproken mag wor den van een streling voor het oog. Spr. ging nog in op de gevoerde ac ties die voor het bijeenbrengen van de benodigde gelden waren gevoerd, waarbij hij dank bracht aan allen die hieraan hadden meegewerkt, o.a. fancy-fair-comité, verenigingen, ge meentebestuur, de particuliere bij dragen etc. Spr. uitte de wens dat allen nu maar de overtuiging zullen hebben dat hun geld zeer goed is be steed, waarbij hij vooralsnog de aan dacht vroeg voor de toekomst waar financiële zorgen zullen blijven, o.a. door toetreding van nieuwe leden, zorg voor reparatie en mogelijke uit breiding van het korps. Tot slot was het spr. een genoegen het in nieuw uniform gestoken korps voor 't voet licht te mogen brengen, waarbij het muziekkorps o.l.v. haar directeur, de heer J. R. Cornelissen', en de drum band o.l.v. haar instructeur, de heer G. H. Weijers. Muzikale uitvoering Het muziekkorps had zich hiertoe op het toneel opgesteld terwijl de drum band vanuit de achterzaal opmar cheerde. Als eerste werd toen geza menlijk uitgevoerd de mars „Le Tam boer Maitre" van p. B. Bisselink. Na dit joyeus entree sprak de voorzitter van de muziekvereniging, de heer J. Bakker Gz., een dankwoord. Wij voe len ons net eender als in onze jonge jaren, toen wij ook erg blij waren als wij een nieuw kostuum verkre gen. Spr. was tevens blij, dat ook de ere-leden, oud-directeur en de af gevaardigde van het bondsbestuur hiervan thans getuige mochten zijn. ,.Wij kunnen thans evenaren met an dere verenigingen en durven ons thans met minder schroom te verto nen op muziekconcours e.d. alsmede zijn wij in staat om bij het naar bui ten treden in eigen plaats meer sfeer en fleur te kunnen bieden". Na dank gebracht te hebben aan allen die tot de realisering hiervan hadden mee gewerkt, inzonder ook tot het actie comité, uitte spr. de wens dat men aan deze avond veel genoegen zou mogen beleven. Dit was zeer zeker reeds het ge val bij de uitvoering van „Zemire et Azor" van Grety, waarbij het mu ziekkorps uiting gaf van een gede gen studie en een zeer gave uitvoe ring. Ook de toekomst van „Liefde voor Harmonie" verkreeg haar aan deel in de muzikale uitvoering en mocht zich hiervoor apart presente ren. Zeer veel genoegen, en dan wel spectiaal muzikaal, beleefde de aan wezigen in het magnifiek ten gehore gebrachte „Concertino" van A. den Arend, waarbij het orkest zich voor de solo voor tuba versterkt zag door de heer G. H. Weijers van de Konink lijke Militaire Kapel. Door de diri gent, de heer J. R. Cornelissen, ook zelf lid van de Koninklijke Militaire Kapel, werd hierna de door het ge vormde koperkwartet van deze Ko ninklijke Militaire Kapel te geven uitvoering deskundig toegelicht. Ongekend hoogtepunt Goede wijn behoeft geen krans en uiteraard onzerzijds in nog mindere mate enig kritisch betoog. Met de betiteling voortreffelijk zullen wij zeer waarschijnlijk nog belangrijk te kort schieten. Dit kwam reeds tot uitdrukking in de prachtig uitgevoer de „Aubade" van H. Andriessen, met van de zelfde componist het „Schert- zo" uit de suite voor 2 trompetten, waldhoorn en trombone. Machtig was ook het slot van deze uitvoering met de uit 3 delen bestaande suite voor koperkwartet uit het vuurwerk van G. F. Handel met als eerste „Reigen", tweede „Menuet" en als derde deel „Deutsche Dans". Dat ook de mu ziekvereniging blijkbaar eerst nog aan haar nieuwe kledij moest wen nen kwam in het sluitstuk van deze door de talrijke aanwezigen zeer ge waardeerde feest-concert wel tot uit drukking. Ongetwijfeld was de uit voering nu nog meer geperfection- neerd en genoot men in overgave van de prachtige ouverture „Patience" van Sullevan-Mellema, evenals bij de ge voelige wals „Late Rozen" van P. B. Bisselink. Als gebruikelijk werd dit Zaterdagmorgen is het prachtige be jaardencentrum „Nieuw Poelgeest" te Koudekerk officieel geopend door ir. K. F. Mackenzie, hoofdingenieur-directeur van de Volkshuisvesting en Bouwnij verheid in Zuid-Holland. Om ongeveer 11 uur, toen de re creatiezaal tot op de laatste plaats was gevuld met genodigden, onder wie het gehele gemeentebestuur en ir. K. F. Mackenzie, hoofdir.-directeur van de Volkshuisvesting en bouwnijverheid in Zuid-Holland, opende burgemeester Q. Waverijn deze feestelijke bijeenkomst met een kort woord van welkom in het bijzonder tot ir. K. F. Mackenzie. Hierna kreeg ir. K. F. Mackenzie het woord. Deze prees de persoonlijke in zet van de burgemeester, de aktiviteit van de woningbouwvereniging, de voortreffelijke samenwerking met de architect en het gemeentebestuur. Hij wees erop dat het een feestdag is voor de bejaarden, en hoopte dat zij zich er thuis mogen voelen en blijven voelen. Qua opzet en inrichting is hier toe alles aanwezig, doch er dient ook nog een juiste sfeer gebracht te wor den. Vervolgens sprak de heer Koole, af gevaardigde van de Nationale Woning raad. Deze zei dat hij op gebied van de woningbouw veel had meegemaakt, maar wat hij in Koudekerk heeft ge zien stemde hem tot grote vreugde. Hy noemde dan ook het nieuwe bejaarden centrum „Het vlaggeschip van Koude kerk". Hij zegde toe dat hg met het gemeentebestuur zou overleggen voor een cadeau voor het bejaardencentrum. Namens de Postduivenvereniging „Ons Genoegen" sprak de heer L. de Wit, die namens deze vereniging een bank aanbood voor in het plantsoen. Namens de aannemers, de fa. Van der Velden en De Jong, sprak de heer De Jong. Behalve de vlaggemast schonk hij een enveloppe met inhoud bestemd voor de bejaarden. Pastoor Van der Ven uit Hazers- woude sprak mede namens de beide predikanten en feliciteerde de bejaar den met hun prachtige huis. Hij hoop te dat zij ten allen tijde hun deur voor hun pastoor en predikant gastvrij zul len opendoen. Mevrouw Schellingerhout sprak na mens de bejaarden en bedankte de bur gemeester voor het mooie bejaarden huis en overhandigde hem een envelop pe met inhoud, voor een door hem zelf uit te kiezen doel. Aan mevrouw Wa verijn werden door haar bloemen aan geboden. Burgemeester Q. Waverijn dankte alle sprekers voor hun welgemeende woorden en de cadeaus, en nodigde de heer Mackenzie uit voor het hijsen van de vlag, waarin een adelaar uit het wapen van Oud-Poelgeest is ver werkt. Nu de meeste daarvoor in aanmer king komende bejaarden, hun nieuwe bejaardenwoning „Nieuw Poelgeest" hebben betrokken, zijn wij gisteren de reacties van de bewoners gaan polsen. Deze waren fantastisch. Er waren bewoners die wekenlang van tevoren niet konden slapen, toen ze officieel wisten dat zij, één van deze juwelen van woningen kregen. Velen zaten al meer dan 50 jaar in hun oude huisje, met alle ongemak van dien, en waren bang dat de overgang te groot voor hen zou zijn. Maar neen! Alle zijn zij vol enthousiasme voor alle comfort zoals een douche, warm en koud water, met geyser, dubbele glazen ramen voor de koude, een alarmsysteem in 't geval de bewoners met ziekte of iets derge lijks te kampen krijgen. Als miljo nairs zitten zij nu te pronken met de voor hen ongekende weelde van zo'n bejaardewoning. machtig miftikaal concert besloten met een vlotte mars „The Fairest of the Fairmars" van J. P. Souza. Het daverend applaus was ten volle ver diend. Voor de ruim 75 jaar oude muziekvereniging belist een onge kend hoogtepunt in haar reeds lang bestaan, waarbij wij van onze kant ervan verzekerd zijn dat dit zeer ze ker het begin mag zijn van een toe komst die zowel voor de muziekver eniging en de plaats vele mogelijk heden kan inhouden. Paus Paulus heeft zondagavond in gezelschap van een aantal priester studenten in zijn zomerverblijf te Castelgandalfo een voorvertoning ge zien van een film over zijn voorgan ger, wijlen paus Johannes. De film, getiteld „E venne un uomo" („En er kwam een man"), is vervaardigd door de Italiaan Ermanno Olmi, en zal op het filmfestival van Venetië eind de ze maand buiten mededinging wor den vertoond. Met zijn auto is om half zes gis teravond de 51-jarige gehuwde M. C. Fransen udit Den Haag op de Wester- weg in Huurhugowaard met grote snelheid uiit de bocht gevlogen. Hij kwam op de linkerweghelft in bot sing met een tegenligger, bestuurd door de 28-jarige P. H. Harders uit Nieuwe-Niedorp. De heer Fransen was op slag dood. De heer Harders moest met zijn vrouw en drie kin deren, die ook in zijn auito zaten, in een ziekenhuis te Alkmaar worden opgenomen. Vijf personen, onder wie twee vrouwen en een jongen van veertien, zijn om het leven gekomen tengevol ge van een ontploffing in een wijn kelder te Beniamina, halverwege tus sen Tel Aviv en Haifa. Vijf anderen hebben brandwonden opgelopen. Brandweerlieden moesten er zondagavond aan te pas komen om de 18-jarige Riemer de Vries uit Em- meloord, die op vakantie in Engeland is, uit zijn benarde positie op een rotswand by Dover te bevrijden. De jongen was bij de beklimming van het klif op een hoogte van 67 meter in moeilijkheden geraakt. Pas na drie uur kon hij worden gered.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 6